Werner Gitt: Az élet eredete az információ szemszögéből - Szeged 2014. 09. 20.

  Рет қаралды 2,321

Victor Ben

Victor Ben

9 жыл бұрын

Honnan származik az élet? Véletlen folyamatok által, a természeti törvények egymásra hatásaként alakult ki, vagy pedig egy Végtelenül Intelligens Alkotó teremtése következtében? Erre a mindannyiunkat érintő kérdésre kaphatott választ az a körülbelül 200 érdeklődő, aki szeptember huszadikán ellátogattak a Szegedi Tudományegyetem Földtudományi Nagyelőadójába. Az előadó Werner Gitt professzor nemzetközileg az egyik legismertebb teremtésfelfogást képviselő szakember, a hazai közönség előtt sem ismeretlen ő, hiszen az elmúlt évtizedekben több könyve magyarul is megjelent. Werner Gitt professzor bemutatta azokat az élet szempontjából elengedhetetlen információelméleti ismereteket, melyeket az evolúciós elmélet kidolgozója Darwin még nem tudhatott.
- A mai napon az információról szóltam. Az információelmélet tudományában ugyanolyan érvényű természeti törvényeket tudunk megállapítani, mint amelyek a fizikában, vagy kémiában vannak. Emiatt nagyon hathatós, erős következtetéseket tudunk levonni. A mai estén éppen ezt tettem, következtetéseket vontam le az információról szóló természeti törvényekből. Lennie kell egy Adónak mindahhoz az információhoz, amelyet az élő sejtekben találunk. Ez pedig világossá teszi, hogy lennie kell egy Istennek, Aki mindeneket teremtett. Ha mélyebben belenézünk a speciális természeti törvényekbe, azt a következtetést vonhatjuk le, hogy ezen Adónak minden ismerettel rendelkeznie kell, és az örökkévalóságban kell élnie. Mindezeket a következtetéseket magából az információra vonatkozó természeti törvényekből meg tudjuk állapítani.
Werner professzor érvrendszerében a mai kor lehetőségeit kiaknázza. Az emberek a tudományos erejű dolgokat tekintik mérvadónak, emiatt fontosnak tartja, hogy a tudomány eszközeivel mutasson alternatívát az eredetkérdéssel kapcsolatban.
- Hitem szerint a teljes Biblia Istentől adatott, emiatt fontos mindent elhinnünk abból, amit a Biblia számunkra elbeszél. A mi időnkben pedig, amelyben most élünk az emberek az evolúcióban hisznek. Nagy különbség van az evolúció és a Biblia között. Ennélfogva szükséges, hogy tudományos szemszögből mutassuk be, hogy az evolúció téves, ezáltal az emberek megnyílhatnak a Biblia teremtésről szóló tanításának megértéséhez.
Az elmúlt évtizedekben az Intelligens Dizájn, vagy Értelmes Tervezettség tudományos mozgalma egyre ismertebbé vált, Werner professzor felfogása viszont túlmutat e mozgalom megállapításain.
- Az Intelligens Tervezettség felfogása csupán annyit mond, hogy szükség van egy értelmes forrásra mindahhoz, amit a teremtett világban látunk. De ha a teremtésfelfogás oldaláról közelítjük meg a dolgot, akkor azt mondjuk, hogy lennie kell egy információ küldőnek, lennie kell egy Teremtőnek, valamint a válaszokat a Bibliából fogalmazzuk meg. Ez különbség. De az alapeszme azonos.
- Amit én látok, hogy a világ különböző részein tartott előadásaim alkalmával vannak, akik a teremtésfelfogást elfogadják, eltávolodnak az evolúciós eszmétől, de csak kevesen, nem a többség. De ez elég, véleményem szerint elég ha már néhányan megváltoztatják a felfogásukat. A mai estén is három ember változtatott, és döntött Krisztus mellett.
Az evolúciós felfogás a kereszténységen belül is eléggé elterjedt, Werner Gitt professzor szerint a tisztánlátás miatt fontos megértenünk, hogy a bibliai tanítás nem egyeztethető össze a darwini eszmével. Az egyik a hit alapját rombolja le, a másik pedig gyógyírt ad az emberiség legégetőbb problémájára.
- Ha az evolúcióban hiszünk, soha sem lehet világos megértésünk a Biblia tanításával kapcsolatban. Az ember elbukott és bűnbe esett a teremtés után közvetlenül. Ha az evolúciós felfogás oldaláról jövünk, akkor a bűnnel kapcsolatban nincs mit mondanunk. A Bűn kérdése a Biblia alaptanítása, mi bűnösök vagyunk, és szükségünk van Jézus Krisztusra, hogy ki tudjon szabadítani bennünket a bűn hatalmából, és hogy új életet adhasson Őbenne. Ennélfogva meghívásunk van, hogy jöjjünk Krisztushoz, hogy örök életünk legyen a mennyben.
-----------------------------------------------------------------------------
Köszönet a szegedi Új Remény Baptista Gyülekezetnek
ujremeny.hu/94-szeged/cikkeksz...
Készítők: Varju Mihály, Varju Viktor, B. Imre Julianna, Melega Krisztián
A vágás Ubuntu Linuxon készült, Kdenlive ingyenes vágóprogrammal.
-----------------------------------------------------------------------------
A téma iránt érdeklődőknek:
Facebook csoport: Teremtés és Értelmes Tervezettség
/ 564161663655170

Пікірлер: 10
@ferenckarvak
@ferenckarvak 6 жыл бұрын
Szerencsére 23 éves koromban képes voltam felfogni hogy az evolucionizmus egy baromság. Szánalmas, hogy magukat professzoroknak tartó emberek még doktorálnak is abból a marhaságból.
@mgoogyi
@mgoogyi 5 жыл бұрын
Akkor 23 éves korodra sem sikerült felfognod, hogy az evolúció hogy működik. Nem lenne elfogadott elmélet, ha megtalálták volna benne az ellentmondást. Hol látod benne a hibát egyébként?
@bencenagy5783
@bencenagy5783 4 жыл бұрын
Nekem 21 évesen sikerült felfognom hogy az evolúció egy tudományos köpenybe bujtatott materialista ideológia. A legviccesebb az egészben hogy a tudomány temette el a sárgaföldig ezt az elméletet.
@ii.gondolkodo3169
@ii.gondolkodo3169 Жыл бұрын
MI OKOZZA AZ ÉLETET? Tudjuk, hogy az élet a Földön olyan vegyületek köré épül, amelyek olyan elemeket tartalmaznak, mint a szén, nitrogén, hidrogén és oxigén. Ezen elemek összetett sorozatai kapcsolódnak egymáshoz, és az élet építőköveit alkotják. Esszenciális szerves molekulákat képeznek, mint például cukrok, enzimek, fehérjék és DNS. Az életnek nincsen tudatos, intelligens szellemi alkotója. [Stupid ateista világnézet, de tudományos berkekben nagyon népszerű!] MI OKOZZA A VERSET? A vers olyan kifejezések köré épül, amelyek olyan betűket tartalmaznak, mint A, B, C, H, Z, U, F. Ezen betűk összetett sorozatai kapcsolódnak egymáshoz, és a vers építőköveit alkotják. Verstan szabályok szerint alkotnak rímeket, mint tiszta rím, páros rím, váltó rím, fél rím, ölelkező rím, stb... A versnek nincsen tudatos, intelligens szellemi alkotója. [A stupid ateista világnézetben utazók ezt visszautasítják, mert az intelligenciahányadosukkal nem fér össze.]
@belamelageza
@belamelageza 9 жыл бұрын
Azert ez kemeny. Ez az ember professzor? megis minek a professzora? csak nem a manapsag egyre nepszerubb Altudomanyos Halandszazas Tudomanyanak?
@ernokalman
@ernokalman 9 жыл бұрын
Werner Gitt informatika professzor. 1971 óta vezeti a braunschweigi Szövetségi Fizikai-Technikai intézet adatfeldolgozási részlegét. Egyszóval az információ elmélet elismert szakértője. Van még kérdésed?
@belamelageza
@belamelageza 9 жыл бұрын
Oh, a tekintelyelvuseg, hat persze. Igen, en is olvastam rola, a kerdes inkabb koltoi volt. Lattad az eloadasat? Probaltad ertelmezni tudomanyos (nem altudomanyos!) keretek kozt a tartalmat? Ez tortenik, amikor az ember keveri a szakszargont az irrelevans filozofiai kerdesekkel. Erre szoktak mondani, hogy tudomanyos imposztor. Egy lelkiismeretes tudos sose tenne olyat, hogy a szaktekintelyere hivatkozva alapozza a sajat tudomanytalan fantazmagoriait publikusan.
@egosumquisum9382
@egosumquisum9382 8 жыл бұрын
Van, akinek semmi sem jó. Mi történik, amikor az ember keveri a "szakszargont az irrelevans filozofiai kerdesekel"? Mi az a "irrelevans filozofia? Egyáltalán, hol látsz itt filozófiát? Vagy "szakszargont"? A "koltoi kerdes" nem volt költői, ennek is utána kellene nézned, mit is jelent valójában. Azt, hogy egy lelkiismeretes tudós mit tenne, vagy mit nem, azt te mint ténylegesen "tudomanyos imposztor", de még ez sem, hanem mint amolyan mezei, hétköznapi "altudomanyos bunko" nem tudhatod, mivel írásos megnyilvánulásod arról tanúskodik, hogy ezen a területen nem rendelkezel releváns ismeretekkel, csupán "irrelevans szakszargonnal", akarom írni, „szakszarsaggal”. Miért mutatod magad "irrelevans, altudomanyos imposztornak”? Vedd "koltoi kerdesnek"!
@pipohardric2902
@pipohardric2902 8 жыл бұрын
Ez tényleg kemény. Továbbá logikus és meggyőző.
@mgoogyi
@mgoogyi 5 жыл бұрын
@@egosumquisum9382 pedig teljesen igaza van. Egy állítás igazsága nem attól függ, hogy ki az, aki állítja. Az információ már maga eléggé filozófikus fogalom, aminek nincs is egységesen elfogadott definíciója és ebből próbál levezetést végezni. És mivel információ van a DNS-ben, ezért annak a forrása Isten*. Ez azért elég gyenge lábakon áll. A tudomány jelen állása szerint a DNS-ben lévő információ a sok-sok millió év evolúciójának köszönhető. * és természetesen a keresztény verziója, mert ugye másik nem lehet
SZTE Szabadegyetem - XXIII. szemeszter, Dr. Gausz András
57:36
University of Szeged / Szegedi Tudományegyetem
Рет қаралды 11 М.
SZTE Szabadegyetem - XXIV. szemeszter: Prof. Dr. Csejtei Dezső-Spengler filozófiája
1:07:15
University of Szeged / Szegedi Tudományegyetem
Рет қаралды 15 М.
تجربة أغرب توصيلة شحن ضد القطع تماما
00:56
صدام العزي
Рет қаралды 59 МЛН
Dr. Szalay István: Matematikai modell a fény útjára párhuzamos univerzumokban
55:33
University of Szeged / Szegedi Tudományegyetem
Рет қаралды 4,2 М.
SZTE Szabadegyetem - XXII. szemeszter, Prof. Dr. Hermann Róbert
49:24
University of Szeged / Szegedi Tudományegyetem
Рет қаралды 3,4 М.
Prof. Dr. Soós József: Aszimmetria a biológiában: eredet és jelentőség
1:00:50
University of Szeged / Szegedi Tudományegyetem
Рет қаралды 3,7 М.
SZTE Szabadegyetem - XXIX. szem.: Testi-lelki egyensúly, érzelmi érettség, párkapcsolati harmónia
1:02:23
University of Szeged / Szegedi Tudományegyetem
Рет қаралды 38 М.
A Napfény-Toll Kft. tollüzemét bemutató kisfilm
2:26
Victor Ben
Рет қаралды 2,2 М.