ЗаДух - въздухът, който дишаме

  Рет қаралды 10,848

Kaloian Nikolov

Kaloian Nikolov

2 жыл бұрын

Филм за въздуха на гр. София.
с участието на:
Димитър Павлов
Боян Рашев
Д-р Александър Симидчиев
Борис Бонев
Звук - Благовест Димитров
Оператори: Калоян Николов, Кирил Джаров и Петър Драганов
Изпълнителни продуценти: Калоян Николов и Кирил Джаров
Режисьор: Калоян Николов
С подкрепата на Национален Фонд Култура

Пікірлер: 25
@ralevdotcom
@ralevdotcom 2 жыл бұрын
Чудесна идея и реализация. Поздравления за всички замесени в проекта!
@krasivladi
@krasivladi 2 жыл бұрын
Страхотен филм с остра тематика и правилни гледни точки. Силни адмирации на авторите.
@user-rc3mq8rf6n
@user-rc3mq8rf6n 2 жыл бұрын
Браво Кало! Успех в другите проекти
@wildboybatko
@wildboybatko 2 жыл бұрын
Позволихме да се строи прекалено много в София.
@rangeldobrev8520
@rangeldobrev8520 2 жыл бұрын
Поздравления!
@user-ip4kt3dt7n
@user-ip4kt3dt7n 2 жыл бұрын
Колко човека умират годишно в България в следствие от вреден въздух?
@ilinochka
@ilinochka 2 ай бұрын
А пелетите???
@theGoldyMan
@theGoldyMan 2 жыл бұрын
Всичко това е вярно , но човек трябва да има елементарни познания по география, мъглите и смогът над София го има от стотици години заради позицията в котловина и високата надморска височина. Когато имаше ограничения от типа на Софийско жителство това ограничаваше до голяма степен замърсяването от автомобили. Само че всички посочват с пръст колите, а доста по-голям замърсител са тежките камиони, които сноват из цяла София без ограничения. А да коментираме ли увеличения трафик на самолети над София и как се предвижда още един терминал та още самолети да прелитат над София. Всички знаят, че самолетите са много по-голям замърсител. Отделно всички околности на София са отопляват на твърдо гориво, било то пелети, дърва или въглища. Даже оня ден в в Центъра на София видях как се стоварват въглища за отопление. За какво говорим. ЕС може да си налага всякакви ограничения, обаче тези ограничения се налагат от вече развитите и богати държави, една Германия има СО2 на човек поне 2 пъти повече от България. Лицемерно е. Ние нямаме газ, 5 години минаха от референдума за АЕЦ. какво стана? Още се чудим какви врътки да направим и как да се приберат едни комисионни с избора на Американски строител, които никога не е строил АЕЦ-и. А Общината не и пука, хората протестират за затваряне на депото за отпадъци до Враждебна, а Общината продава и дава разрешение за разширяване на депото. Проверките с дронове ги правят живущите и се вижда как се депонират не само строителни отпадъци. А сделките за внасяне на отпадъци за изгаряне в България. Какво можем да направим ние хората, когато Правителство и Община вървят челно срещу нас с голям валяк. Аме прословутия завод на Бойко, какво се оказа, завод за изгаряне и опаковане. Това са хората на съд и тоя завод трябва да се затвори. Хората мразят комунизма на автоматик, обаче по време на комунизма рециклирането беше държавна политика - хартия, стъкло и метали. Сега какво - всичко в пластмаси, които не се рециклират, едни найлонови торбички не можем да забраним вече 3 години. Къде е контрола, къде е полиция, къде е прокуратурата и съда. Няма един осъден за тези престъпления, ама ще се заяждаме с пенсионера дето има 280 лв пенсия, що се бил отоплявал на дърва, а на какво да се отоплява, на слънчеви панели ли, а видяхте ли какво стана в Тексас?
@user-ip4kt3dt7n
@user-ip4kt3dt7n 2 жыл бұрын
Най-умният и грамотен коментар за този клип в близките десет години.
@izmorok
@izmorok 2 жыл бұрын
Да не говорим за това, че в градоустройствения план едно време са планирани зелени коридори, по които от Витоша да слиза чист въздух към центъра на града. Всичко това е застроено, защото никой не го интересува нищо освен моментна печалба.
@user-ip4kt3dt7n
@user-ip4kt3dt7n 2 жыл бұрын
@@izmorok капитализъм, банани и демокрация.
@cmptuomp3
@cmptuomp3 2 жыл бұрын
Газта също беше спомената като решение. Което е подвеждащо. Единственото крактосрочно решение е термо-помпи, климатици и атомна енергия. Дългосрочно решение - фотоволтаици.
@dimitarlazarov6186
@dimitarlazarov6186 2 жыл бұрын
Фотоволтаиците са супер зелено решение! Дават постоянна мощност и никога не се развалят. АКо пък случайно се развалят се рециклират много бързо и лесно. Нулево замърсяване. Перфектният енергоизточник!
@cmptuomp3
@cmptuomp3 2 жыл бұрын
@@dimitarlazarov6186 "Постоянна" само през деня и то зависеща от времето. Трябва и технология и инфраструктура за съхранение на енергията и там нещата стават сложни и скъпи. Докато се намерят адекванти решения на тези проблеми - атомната енергия е най-добрия ни шанс. Относно замърсяването - за производството на всичко има замърсяване най-лесно измеримо в Co2, всичко е въпрос на най-малкото зло.
@user-ns7tf9vs8l
@user-ns7tf9vs8l 2 жыл бұрын
Яко! Откога софиянци почнаха говорят български с бургаски диалект?)))))
@BMWPOWERF1
@BMWPOWERF1 2 жыл бұрын
Когато бях малък, често се качвахме на Копитото с лифта. Смогът над София беше някъде до Беловодски път. Нагоре вече беше чисто. Сега се качваш на Камен дел и смогът е над теб. Това е при условие, че ги няма големите предприятия, начело с Кремиковци. Правете си изводите!
@victorgeorgiev6754
@victorgeorgiev6754 2 жыл бұрын
Едно от най-неудобните решения на този проблем е - че трябва да се бутне една планина. Която си изберете, бута се и въздухът се оправя. Това е единственото решение решение на този проблем. Разбира се, ако имаме ток на цената под 5ст/квч, също ще реши много проблеми, ако не го изнасяхме за чужбина и строяхме още АЕЦ, щяхме да можем да си го позволим. Ама... Абе, всичко е сбъркано и благодарение на еврогеевския съюз, сега като удари зимата, ще има да го ядем немито сиренето, та свят ще ни се завие!
@iulibg
@iulibg 2 жыл бұрын
Докторе политик, След като има толкова починали от мръсен въздух, защо не се юрвате да ни спасявате както от модерната болест? Нали бяхте в последните два парламента. Какво сторихте?
@user-ib2gh3kw6p
@user-ib2gh3kw6p 2 жыл бұрын
iulibg, защо очаквате, че някой трябва да ви е длъжен да ви спасява? Не е заяждане, интересно ми е, съвсем искрено. Човекът споделя мнението си, което, според мен, е доста обективно и правдиво и обяснява от позицията на пулмолог, а не като за кратко пребиваващ в парламента като представител на партия от малцинството. Темата е наистина важна и решението и зависи от всеки един от нас. Една от стъпките към постигане на подобрение е да я комуникираме и осъзнаваме като проблем, няма нужда от политиканстване.
@SolarDog69
@SolarDog69 2 жыл бұрын
@@user-ib2gh3kw6p Хората принципно са обусловени да чакат “спасителя”.
@iulibg
@iulibg 2 жыл бұрын
@@user-ib2gh3kw6p, хаха ало... не се правете, че не разбрахте за какво говоря. Когато от едно нещо умират хора човекът споделя мнение. Когато от друго умират, той внася проекто закони, които няма да коментирам. За разлика от вас, аз съм направил нещо, вместо да комуникирам. Лично съм засадил стотици дръвчета и се грижа за тях.
@user-mu2hy8bd5l
@user-mu2hy8bd5l 2 жыл бұрын
Нещо за горенето на боклуци в няколко големи "складове"
@12Katett
@12Katett 2 жыл бұрын
Пълни глупости!
Veliko Tarnovo - in the heart of the history
26:22
Kaloian Nikolov
Рет қаралды 173 М.
5  минути София - Люлин / 5 minutes Sofia - Lyulin
6:01
Неприятная Встреча На Мосту - Полярная звезда #shorts
00:59
Полярная звезда - Kuzey Yıldızı
Рет қаралды 7 МЛН
ОСКАР ИСПОРТИЛ ДЖОНИ ЖИЗНЬ 😢 @lenta_com
01:01
МАМА И STANDOFF 2 😳 !FAKE GUN! #shorts
00:34
INNA SERG
Рет қаралды 4,2 МЛН
I’m just a kid 🥹🥰 LeoNata family #shorts
00:12
LeoNata Family
Рет қаралды 19 МЛН
Ивелин Михайлов и Полковника. Кой цепи "Величие"
1:10:35
Кой и как „източва” БДЖ - Разследване (25.01.2015г.)
17:37
Публицистиката на NOVA
Рет қаралды 81 М.
Образът на българите в древноруските извори до 12 век - "История.BG" - 17.01.2022 по БНТ
58:06
Время летит быстро 😱
0:19
НЕБО - СПОРТ И РАЗВЛЕЧЕНИЯ
Рет қаралды 2,7 МЛН
Когда научился пользоваться палочками
1:00
Время горячей озвучки
Рет қаралды 3,4 МЛН
Жайдарман | Туған күн 2024 | Алматы
2:22:55
Jaidarman OFFICIAL / JCI
Рет қаралды 1,5 МЛН
Её Страх Вполне Обоснован 😂
0:17
Глеб Рандалайнен
Рет қаралды 4 МЛН
Он сильно об этом пожалел...
0:25
По ту сторону Гугла
Рет қаралды 8 МЛН