Zakładanie i korzyści z własnego kompostownika czyli Pokaż mi swój kompost cz. 1

  Рет қаралды 38,934

Praktycznie

Praktycznie

4 жыл бұрын

Kompost zwany często "czarnym złotem ogrodników" to najlepszy nawóz organiczny używany w ogrodach i wszelakich uprawach. Przede wszystkim jest on dedykowany użytkownikom ogródków przydomowych czy działkowych a także jest bezcenny w plantacjach ekologicznych. Ważne jest, aby był on prawidłowo prowadzony. Nie jest to trudna sprawa - wystarczy wiedzieć, że do kompostownika można wrzucać tylko odpady roślinne z nielicznymi wyjątkami, o których jest mowa w filmie. W ten sposób po kilkunastu miesiącach z naszych odpadów mamy bezcenny nawóz, który ma te zaletę, że nie da się nim "przenawozić" roślin i jest bezpłatny :-) Każda ilość kompostu podana roślinom im nie zaszkodzi! Ponadto w ten sposób pozbywamy się 20-30% naszych odpadków, które zamiast na wysypisku śmieci, znajdują zastosowanie w ogrodzie. Zapraszam do filmu.
#kompost #kompostownik #nawóz

Пікірлер: 60
@adolfkudlinski
@adolfkudlinski 4 жыл бұрын
Konkretny film! Gratulacje!
@ewabz5649
@ewabz5649 4 жыл бұрын
Witam p Adolfie . Dziękuję za książki . Dużo zdrowia dla pana i pana bliskich 💐
@adolfkudlinski
@adolfkudlinski 4 жыл бұрын
@@ewabz5649 Pozdrowienia :)
@wystraszonywilk4787
@wystraszonywilk4787 4 жыл бұрын
Ja Pana Adolfie tez pozdrawiam! Porucznik
@inertpl
@inertpl 4 жыл бұрын
Adolf 100 lat chopie
@danutajaskow1276
@danutajaskow1276 4 жыл бұрын
Jesienią wyspałam obornika w proszku wyszedł super kompost pozdrawiam serdecznie
@poszukiwacz8144
@poszukiwacz8144 4 жыл бұрын
Krótko i treściwie dziękuję 👋
@efkaaa
@efkaaa 4 жыл бұрын
Super filmik jak dla Takiej Zielonej 😜Ogrodniczki-Amatorki łapka i sub poszła
@McIntoshClasseOlivierbu
@McIntoshClasseOlivierbu 3 жыл бұрын
Doskonaly material o wiele wiecej wiem.....Dziekuje
@MhUser
@MhUser 3 жыл бұрын
dodam parę istotnych uwag praktycznych: pryzma/kompostownik powinien mieć około 1 - 1,5 m3 objętości aby był w stanie się porządnie rozgrzać; większa pryzma wymaga napowietrzania; do kompostu można dać wszystko co kiedyś żyło ale bez 'chemii', zużyty pies albo krowa tez się przerobi; materiał na kompost najlepiej rozdrobnić; odpadki organiczne z kuchni najlepiej od razu przykryć warstwą 'węglowego' materiału typu zrębka, suche liście (dostępne jesienią za darmo w każdej ilości :)), trociny itp. wtedy nie śmierdzi i lepiej się przerabia; kości można wrzucić do pieca/grilla (opalanego drewnem) wtedy rozpadają się na proch i można je dać z popiołem do kompostu albo bezpośrednio na grządki; kompost należy nawilżać i napowietrzać; kompost można przesiać i grube nieprzerobione kawałki użyć jako starter nowej pryzmy; optymalnie jest gdy pryzma kompostowa jest przykryta warstwą starego kompostu, wtedy bakterie ze starego kompostu od razu biorą się do pracy oraz cały materiał, który ma być kompostowany ma odpowiednią temperaturę oraz wilgotność (z zewnątrz, również od dołu bo pryzma grzeje się od środka, materiał się przesusza i wychładza i nie kompostuje się) do kompostowania; świetnym dodatkiem do kompostu będzie obornik; kompost można napowietrzać grawitacyjnie rurą lub otworem w pryzmie pod warunkiem że pryzma jest uniesiona nad grunt (np. stoi na palecie); kompost można nawilżać automatycznie kropelkowo albo dowolnie; kompost należy 'nastawiać' od razu w pożądanej objętości (1-1,5 m3), zbierać materiały i zrobić od razu dużą pryzmę albo gdy kompostownik się napełni wymieszać całość porządnie, warstwami ze świeżym materiałem azotowym aby kompost się rozgrzał; materiały azotowe z kuchni w oczekiwaniu na zbudowanie pryzmy można kisić w pojemniku podobnie jak kapustę, beztlenowo, (bakterie lacidobacillus) i użyć gdy zgromadzimy odpowiednią ilość materiału węglowego do założenia pryzmy
@effkau6023
@effkau6023 4 ай бұрын
Konkret poparty wiedzą brawo👍
@exoticfarm5506
@exoticfarm5506 4 жыл бұрын
Papier a dokładniej celuloza w zdrowym kompoście jest niezbędna. Bez celulozy dzdzownice nie mogą się rozmnażać. Bezpieczne są też trociny z drzew liściastych.
@Matador9540
@Matador9540 4 жыл бұрын
Polecam ściętą trawę rzucać pod warzywa. Takie ściółkowanie zatrzymuje wodę, nie rosną chwasty, a następnego roku po przekopaniu jest ładna warstwa próchnicy. Ja rok temu jak zaczynałem z ogrodem na skromnych 4 arach, tam gdzie były warzywa takie jak dynie które nie potrzebują ściółki a tam gdzie były np: cebula i marchewka które ściółkowałem, to widać że jest tam teraz ciemniejsza ziemia.
@Praktycznie
@Praktycznie 4 жыл бұрын
Zgadza się - trawa jak najbardziej nadaje się do ściółkowania. Ja używam pod pomidory i ogórki. Ale nie można sypać na jeden raz grubej warstwy trawy, bo w trakcie gnicia wytwarza się wysoka temperatura (bodajże ok 55 stopni) i mogą nam się roślinki "ugotować". Pozdrawiam!
@stefczas7885
@stefczas7885 4 жыл бұрын
Super izolacja . Podobnie jak Matador c2ms ściólkowałem rabatkę przy ogrodzeniu z krzewami i iglakami po 2 czy 3 latach nic nie rośnie oprócz tego co trzeba. Pozdrawiam.
@Matador9540
@Matador9540 4 жыл бұрын
@@stefczas7885 c4ms, a i tak na 100 subskrybcji zmieniam nazwę na Matador w ogrodzie.
@Matador9540
@Matador9540 4 жыл бұрын
@@Praktycznie można też pierw przesuszyć trawkę przed ściółkowaniem, ale tak się robi jak ktoś ma dużo zbędnego czasu, bo trochę trzeba poczekać.
@efkaaa
@efkaaa 4 жыл бұрын
Witam właśnie planuję wyściółkować pomidory świeżo skoszoną trawą i tu pytanie. Od razu po pozbyciu się chwastów wysypać trawę? Podlać? Jaka grubość mniej więcej? Wszędzie filmiki, Ale już w wyłożoną trawą. Proszę o szczegóły z góry dziękuję. Amatorka Ogrodowa z góry dziękuję.
@Woj_Ciech_
@Woj_Ciech_ 4 жыл бұрын
Ja mam duży otwarty na skarpie działki nie ogrodzonej i stał się dla zwierząt pasnikiem :) warzywa obierki od kilku lat przychodzą nawet zimą sarny w lato jerze większość zostaje zjedzona :) ale jest Plus ! Bo sarny przyczynily się do pojawiania się grzybów w okolicy... Tak sądzę dawniej nie było teraz bywają i dziki czosnek-czosneczek i dziki szypior.
@CJWarlock
@CJWarlock 4 жыл бұрын
W ogrodzie lubię raz na jakiś czas sprawdzić, jak się ma kompost na pryzmie. Fajnie widać, jak z obierków robi się czarnoziem. Potem na zagony pod rośliny, przesiany przez "sito" ze skrzynki plastikowej 30x50 cm po cytrynach czy czymś innym (gratis z targowiska) i można siać i sadzić. Sałata na tym rośnie szybko i zdrowa.
@margaretlxx6278
@margaretlxx6278 3 жыл бұрын
Super pomysł na sito 😀
@CJWarlock
@CJWarlock 3 жыл бұрын
@@margaretlxx6278 Dzięki. Samo się prosiło. :D Otwory wystarczająco małe, szprosy wystarczająco chude i wytrzymałe, a skrzynka za darmo. :) Praktyczne zastosowanie dla teoretycznie "odpadu plastikowego".
@witczapiew1840
@witczapiew1840 3 жыл бұрын
Bzura jak najbardziej można wrzucać cytrusy oczywiście nie tonami a nawet pryskane spełniają swoją rolę dokwaszają kompost co daje wiele korzyści
@joannakrysztopik9135
@joannakrysztopik9135 4 жыл бұрын
Ok
@CJWarlock
@CJWarlock 4 жыл бұрын
Ciekawy ten przepis z przyspieszaczem kompostu z mniszka lekarskiego. Roślina dostępna pod ręką, przepis prosty, zaciekawił mnie. Tylko chciałbym jeszcze zrozumieć, jak to ma działać i dlaczego. :)
@Praktycznie
@Praktycznie 4 жыл бұрын
Mniszek zawiera bardzo dużo azotu a azot przyspiesza kompostowanie i jednocześnie wzbogaca kompost o ten pierwiastek. Można oczywiście iść na skróty i podsypywać czasem azotem mineralnym np. mocznikiem. Pozdrawiam!
@CJWarlock
@CJWarlock 4 жыл бұрын
@@Praktycznie O, dziękuję za tak szybką i konkretną odpowiedź osobiście, miło mi. :) Ciekawi mnie, czy jak zagon posypię lub kompost wzbogacę przesianym popiołem ze spalenia gałązek np. leszczyny, wiśni, orzecha to czy to odpowiedni wzbogaci mineralnie taki kompost. Robię bowiem też biohumos z pokrzyw, a w zeszłym roku zrobiłem też z różnych roślin (lebioda, mniszek, chyba podagrycznik itp.), gdzie nastawem po rozcieńczeniu podlałem trawnik i zagony, a resztki stałe wyrzuciłem na kompost. Czyli taki semi-biohumus z mniszka doda azotu do kompostu. Super. :) Ja kwiaty i liście mniszka dodaję do herbaty (jasnota biała, pokrzywa, cynamon, odrobina liści mniszka, ew. kwiaty mniszka, mięta, stewia liść suszony). Herbata przepyszna, a i takie fusy potem szybko się kompostują. A, no i mam w kompoście dżdżownice kalifornijskie.
@Praktycznie
@Praktycznie 4 жыл бұрын
A czy dżdżownice kalifornijskie nie giną zimą? Pytam bo w internetach piszo😉że nie wytrzymują polskich zim a ja ich nigdy nie miałem osobiście i nie wiem jak to jest z nimi...
@CJWarlock
@CJWarlock 4 жыл бұрын
@@Praktycznie U mnie nigdy takiego problemu nie było. Czy kompostownik był w wyłożonym płytami betonowymi dole w ziemi, czy po przeniesieniu na pryzmę. Raz włożone dżdżownice są w nim 20+ lat. Gdy w zimie podnieść warstwę kompostu to tenże paruje. Reakcje endotermiczne tam zachodzą. Jedna uwaga: gdy widzę w czarnoziemie dżdżownicę (przesiewając, czy wysypując na zagon) to delikatnie odkładam ją do bieżącej pryzmy kompostowej. Ogólnie planuję system dwuzmianowy: w jednym roku obierki itp. na jedną pryzmę, a potem w drugim na drugą, i tak na zmianę, aby nieużywana miała czas przerobić się całą i aby było jak najwięcej czarnoziemu. Moja wersja idealna to betonowy silos dwukomorowy około 4 m3 ogółem, częściowo zagłębiony w gruncie, który można zakryć plandeką na zimę. W betonie zatopiona rura na maszt na lampę LED, aby dało się i w nocy wynieść organiczne odpadki. Takie mam marzenie DIY. :) Może dla kogoś to przesada, ale moim zdaniem wygoda, a jak potem ładnie jedzenie rośnie na efektywnie przerobionym kompoście to sama przyjemność. Acha, gałązek nie wyrzucam, a twarde i grube, łykowate łodygi od roślin widzę, że bardzo kiepsko się rozkładają (2 lata i tylko powierzchniowy rozkład), zatem te idą na przesuszenie i rozpałkę do ogniska raz czy dwa w roku dla przyjemności. :)
@next846
@next846 4 жыл бұрын
Dziadek wyrzucił kiedyś dzikie winogrono na kompost, rozrosło się na całe podwórko, teraz rośnie wszędzie o.O
@Praktycznie
@Praktycznie 4 жыл бұрын
Ja wrzuciłem do kompostownika w październiku pocięte kawałki chryzantem. W marcu zauważyłem, że każdy kawałek puścił nowe gałązki🤦🏻‍♂️
@poncyljuszedyta
@poncyljuszedyta 4 жыл бұрын
Dziękuję za informacje. ALE MAM PYTANIE Czy kompostownik mogę wymieszać z ziemią i wysadzić do niej kwiaty ozdobne? Czy można w samym kompostowniku ( bardzo ekologicznym) wysadzić np.truskawki 🤔 Jednym słowem jak go używać jak się juz go na
@Praktycznie
@Praktycznie 4 жыл бұрын
W kompostowniku nie polecam sadzić truskawek, ale w kompoście już prędzej :-) A tak poważnie - jeśli do kompostownika wrzucała Pani tylko lub w większości odpadki po iglakach to taki kompost nadaje się tylko do roślin kwasolubnych takich jak borówki, żurawiny, maliny, wrzosy, rododendrony, azalie. Jeżeli Pani kompost nie jest w większości z odpadów po iglakach, to może Pani stosować taki kompost do wszystkich roślin ozdobnych i warzyw (poza oczywiście w.w. roślinami kwasolubnymi). Rozumiem, że chce Pani potraktować kompost jako podłoże - owszem, jak najbardziej się nadaje do kwiatów ozdobnych i truskawek. Może Pani posadzić te rośliny w samym kompoście, jednak ja polecam wymieszać kompost z ziemią jaką Pani ma pół na pół. Kompost traktujemy bardziej jako ekologiczny nawóz, którego nie można przedobrzyć - w związku z tym trudno przenawozić i zniszczyć rośliny zbyt dużą ilością kompostu (dlatego można sadzić rośliny w samym kompoście). Ogólnie w skrócie można powiedzieć, że kompost lepiej wymieszać z ziemią bo wtedy lepiej trzyma wilgoć lub jeśli ma Pani ziemię zbyt gliniastą, to do takiej kompostu można dodać torfu lub piachu, żeby struktura się rozluźniła. Może Pani też stosować kompost jako nawóz do roślin już rosnących w gruncie - w takim przypadku należy usunąć wierzchnią warstwę gleby (ok 5 cm) i w to miejsce nasypać kompostu. Mam nadzieję, że trochę pomogłem. Pozdrawiam!
@poncyljuszedyta
@poncyljuszedyta 4 жыл бұрын
Praktycznie Kompost robiłam tylko z odpadów kuchennych ( oczywiście bez mięsa i cytrusów). Wczoraj wysadziłem do 40 donic 120 sorfinni🙈 mieszkałam kompostownik pół na pół z ziemią. Na koniec zostało mi 20 sadzonek truskawek wiszących. Ponieważ ziemia mi się skończyła a chciałam skończyć juz cała pracę, postanowiłam zaryzykować i wsadzić sadzonki truskawek do donic wypełnionych tylko kompostownikiem 🙈 dziś zaczynam mieć watpliwości czy dobrze zrobiłam. Nasz kompostownik nie jest przesypywanych niczym chemicznym ewentualnie jakimiś resztkami liści czy gałązek. Zbieraliśmy go 3 lata
@alinadrygasdrygas2509
@alinadrygasdrygas2509 3 жыл бұрын
@@Praktycznie Jim na hub
@user-dz7ro7fd9x
@user-dz7ro7fd9x Жыл бұрын
Czy w tego typu kompostowniku trzeba mieszać?
@lukaszq5663
@lukaszq5663 3 жыл бұрын
a gdzie woda kompost nie może być suchy jak piaski sahary
@MegaDejmos
@MegaDejmos 4 жыл бұрын
skóry od bananów też mają kilko chemii z plantacji i z dojrzewania na statkach.. wrzucam tylko z eko bananów na kompost - to odnośnie cytrusów.. była mowa o grzybni co w pół roku zeżre pieniek - proszę o nazwę środka (sprawdzonego) bo to co jest na rynku przez dwa lata nie ruszyło pniaków po modrzewiach, sosnach, brzozach - dodatkowo nawierconych wiertłem 12-stką w sito ..
@Praktycznie
@Praktycznie 4 жыл бұрын
Nie miałem potrzeby przekompostowania pieńków, więc sprawdzonego środka nie mam. Natomiast wspomniana w filmie grzybnia to żylica olbrzymia. Jeśli używał Pan tego to proszę o informację jaki był efekt, czy warto polecać czy to tylko kolejny chwyt marketingowy. Pozdrawiam!
@aleksandrakoczwara1021
@aleksandrakoczwara1021 3 жыл бұрын
W kwestii cytrusów nie wrzuca się ich z zupełnie innego powodu: dżdżownice odpowiadające za przerabianie tego kompostu, nie lubią kwaśnych rzeczy. Dlatego nie należy cytrusów dodawać do kompostownika - bo im szkodzaą. Chyba, że to metoda Bokashi. Tam można wrzucać wszystko.
@AnnaNiebrzydowski12
@AnnaNiebrzydowski12 Жыл бұрын
Drugą kwestią jest to, że wszystkie cytrusy są spryskiwane mega chemią :) Też nie daje do kompostownika. A mam pytanie co z chorymi liści z drzew, bądź pomidorami, które chorowały na ZZ?
@darekdarek8875
@darekdarek8875 3 жыл бұрын
Za treściwy ten kompost,smialo więcej trawy,galazek ciut przesypać piaskiem mozna
@zaneczka2488
@zaneczka2488 3 жыл бұрын
A np kwąsne mleko można włać do kompostownika lub twarożek nie pierwszej świeżości...?
@AnikaH112
@AnikaH112 3 жыл бұрын
Nie można dawać produktów zwierzęcych, w tym mlecznych.
@magdaw8140
@magdaw8140 Жыл бұрын
Moim zdaniem można dodawać. Drożdże też dobrze działają. A przede wszystkim co kilka dni całą pryzmę przerzucać i pilnować wilgoci. Jak się uzyska temperaturę ok 65 stopni to wyjdzie wspaniały kompost bez nasion i patogenów. Powodzenia
@AnnaNiebrzydowski12
@AnnaNiebrzydowski12 Жыл бұрын
Czy mogę dać do kompostownika pomidory, które były chore (ZZ) jak i liście z drzew gdzie była plamistość?
@Praktycznie
@Praktycznie Жыл бұрын
nie. je trzeba zutylizowac.
@dana4740
@dana4740 4 жыл бұрын
Przepraszam, jest to moj pierwszy film o kompoście, niestety nadal nic nie wiem. Składujemy sobie odpadki organiczne. I co teraz, ile one tak maja leżec? kiedy z nich skorzystac?
@Praktycznie
@Praktycznie 4 жыл бұрын
Ja zaczynam wkładać odpadki organiczne od marca- dorzucam non stop coś tam i w kolejnym roku w marcu wszystko wyciągam z kompostownika. To co jest przerobione (czyli to co bardziej przypomina "ziemię" powinno zostać przesiane i można używać w ogrodzie. To co nie przeszło przez sito wraca do kompostownika razem z pozostałą częścią. Ja nie mam sita, więc mieszanka kompostu (tego co przypomina ziemię, wraz z innymi odpadami, które nie przeszłyby przez sito) używam już w ogrodzie jako nawóz. Trudno powiedzieć kiedy dokładnie to co Pani wrzuci zostanie przerobione na kompost. Jeśli wrzuca Pani bardzo rozdrobnione części, podsypuje czasem mocznikiem czy innym przyspieszaczem, to może być tak, że jak zacznie Pani w marcu kompostować, to może być w październiku już kompost. Tylko tu jest taka uwaga - dorzuca Pani do kompostownika codziennie coś i każda taka dorzucona część wymaga niecałego roku roku przekompostowania. Więc to co Pani wrzuci w marcu będzie gotowe np. w grudniu, ale na te marcowe odpady wrzuci Pani kolejne w kwietniu, a one dopiero w styczniu się przetworzą. Dlatego jak ja wyciągam wszystko w marcu/kwietniu to na dnie mam przerobiony kompost a im bliżej wierzchu to każda warstwa jest mniej przerobiona i ona wraca ponownie do kompostownika. Jeśli potrzebuje Pani jeszcze jakiś wyjaśnień, to proszę o komentarz - odpowiem na tyle ile potrafię. Pozdrawiam!
@dana4740
@dana4740 4 жыл бұрын
@@Praktycznie dziękuję, to jest niesamowite co pan opowiada. Jeszcze nie wiem ile tego używać, widzialam kiedys jakas wersję płynną, jeszcze muszę zgłębić temat. Dziękuję
@Mieszkoty
@Mieszkoty 3 жыл бұрын
Polecam poczytać o Bokashi. Oraz o stosunku węgla do azotu. Po ludzku o stosunku suchego (słoma, sucha trawa) do azotu ( zielone wszelkie) te proporcje są bardzo ważne jeśli chcemy mieć prawdziwy kompost. Większość z tego co robimy jako ludzie to nie kompost. To coś czarnego, ciemnego co bardziej jest nawozem mineralnym a nie kompostem.
@agnieszkaagnieszka5479
@agnieszkaagnieszka5479 4 жыл бұрын
Założyłam kompostownik i mam dużo meszek wokoło ,czy coś robię nie tak?
@Praktycznie
@Praktycznie 4 жыл бұрын
U mnie okresowo też pojawiają się jakieś latające muszki, ale tak jak się pojawiają tak też znikają. Jeżeli te meszki to muszki-owocówki to one lgną do gnijących owoców. Nie wiem czy to pomoże, ale jeśli faktycznie w Twoim kompostowniku jest dużo owoców, to spróbuj je dać na dno kompostownika lub przykryj jakąś grubszą warstwą "kołderki" np z trawy. To powinno ograniczyć roznoszenie się zapachu wabiącego muszki a te, które już są w kompoście po prostu umrą śmiercią naturalną. Inne meszki z kolei lubią bardzo wilgotne środowisko - może w Twoim kompoście jest za wilgotno? Jeśli tak to spróbuj dać coś suchego np. popiół lub papier. Innym sposobem jest też (ale tego nie robiłem) wrzucić do kompostownika ściętą lawendę lub ewentualnie popryskać olejkiem lawendowym. Większość owadów unika tego zapachu i może się wyniosą z kompostownika...oby nie do domu:-) Pozdrawiam!
@grzesiek1209
@grzesiek1209 3 жыл бұрын
Hi. Ten sam kompostownik u dwóch youtuberów. To czyj on w końcu jest...? kzfaq.info/get/bejne/j6uWa82jtJ_UaIU.html
@adamadamczyk6885
@adamadamczyk6885 3 жыл бұрын
To trzeba by bylo miec stolowke, zeby zrobic taki kompostownik jak Pan tu pokazuje.
@Praktycznie
@Praktycznie 3 жыл бұрын
3 osoby kilka miesięcy ... :)
@wojciechw8428
@wojciechw8428 3 жыл бұрын
Problemem nie jest wosk a Imazil środek grzybobójczy. Jest to bardzo toksyczna substancja.
15 Błędów w Kompostowaniu - Usuń Je, A Jakość Kompostu Będzie Lepsza
24:05
Ogrodnictwo Intuicyjne - Permakultura TV
Рет қаралды 57 М.
KINDNESS ALWAYS COME BACK
00:59
dednahype
Рет қаралды 135 МЛН
Was ist im Eis versteckt? 🧊 Coole Winter-Gadgets von Amazon
00:37
SMOL German
Рет қаралды 36 МЛН
Каха и суп
00:39
К-Media
Рет қаралды 3,6 МЛН
Heartwarming: Stranger Saves Puppy from Hot Car #shorts
00:22
Fabiosa Best Lifehacks
Рет қаралды 21 МЛН
Kompostowanie, ściółkowanie i własny bank nasion
32:22
Ramsey United
Рет қаралды 49 М.
Zakładanie kompostownika - Z PLANTĄ W OGRODZIE
9:17
Z PLANTĄ W OGRODZIE
Рет қаралды 6 М.
KOMPOST NA GORĄCO CZYLI SZYBKA PRODUKCJA WŁASNEJ GLEBY
24:04
Ogrodnictwo Intuicyjne - Permakultura TV
Рет қаралды 147 М.
KOMPOST na zimno, też JEST DOBRY
11:30
Naturalnie o ogrodach
Рет қаралды 35 М.
Jak zrobić własny kompost
34:25
Twój Ogrodnik
Рет қаралды 12 М.
Jak zrobić dobry kompost?
15:28
Naturalnie o ogrodach
Рет қаралды 285 М.
Zakładanie pryzmy kompostowej od podstaw
19:26
milerzeczy
Рет қаралды 3,4 М.
В семье появился подросток!
0:15
Victoria Portfolio
Рет қаралды 1,1 МЛН
Головоломка с кольцом🤨
0:42
FERMACHI
Рет қаралды 17 МЛН
Smart Appliances! New Gadgets, Versatile Utensils, Tool Items #shorts #gadgets 149
0:15