Zróżnicowana dieta = tycie? Jak różnorodność posiłków wpływa na wydzielanie dopaminy i układ nagrody

  Рет қаралды 51,799

Bartosz Czekala

Bartosz Czekala

2 жыл бұрын

Szeroko promowane zróżnicowanie posiłków i tworzenie tzw. kolorowych talerzy nie jest obojętne dla naszego mózgu z punktu widzenia neuronauki. Nadmierna różnorodność posiłków może, poprzez aktywizację układu dopaminowego i aktywizację układu nagrody, wpływać na zwiększone spożycie produktów i tym samym doprowadzać do tycia. Dowiedz się, jak działa ten mechanizm.
=========================
ZOSTAŃ PATRONEM KANAŁU
Jeśli jesteś zainteresowany wyłuskaniem jeszcze większej informacji z tego filmiku, możesz rozważyć zostanie Patronem kanału. Patroni zyskują dostęp do gotowych FISZEK (również archiwalnych), które obejmują wszystkie merytoryczne informacje zawarte w tym odcinku. Pomoże Ci to szybko przyswoić treści cytowanych przeze mnie badań lub mechanizmów.
Zyskujesz również dostęp do prywatnego FORUM , gdzie możesz zadać mi, lub innym Patronom, pytania dotyczące danego filmiku oraz różne bonusy. Innymi słowy. Jest to najlepsza możliwa mieszanka przyjemnego z pożytecznym - wspierasz rozwój kanału i jednocześnie sam rozszerzasz swoją wiedzę!
Więcej informacji: universeofmemory.pl/the-unive...
===========
MINIATURKA
Autorką miniaturki, jak i większość materiałów graficznych na kanale jest Julia Czekała. Jeśli chciałbyś zamówić materiały graficzne skrojone dla Twoich potrzeb, możesz wysłać zapytanie ofertowe na juliaaczekala (małpa) gmail.com
=========================
ZDROWOROZSĄDKOWE PRZYPOMNIENIE:
Materiały przedstawione w niniejszym filmie mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane, jako porada medyczna lub zamiennik wizyty u specjalisty z dziedziny medycyny, lub dietetyki. Ludzki organizm jest skomplikowany i na stany chorobowe wpływają tysiące czynników, takich jak dieta, suplementy oraz leki, które bierzesz, choroby współtowarzyszące, itd. Zalecenie, które jest skuteczne dla innej osoby Tobie może zaszkodzić. Zachowaj więc zdrowy rozsądek w internecie.
=========================
NEWSLETTER o pamięci, językach i żywieniu:
Zapisz się i pobierz swój przybornik pamięci, czyli garść rad o tym, jak efektywnie się uczyć:
✔️ universeofmemory.pl/pamieciow...
=========================
KURSY i SZKOLENIA JĘZYKOWE oraz PAMIĘCIOWE ⤵️
Jeśli interesuję Cię szybka nauka języków obcych oraz skuteczne przyswajanie wiedzy z dowolnej dziedziny, takiej, jak choćby medycyna, czy dietetyka, to sprawdź moje kursy:
✔️ WSZYSTKIE KURSY INTERNETOWE (universeofmemory.pl/kursy-int...)
✔️VOCABULARY LABS - Naucz się dowolnego języka od A do Z (universeofmemory.pl/o-kursie-...)
✔️KUŹNIA EKSPERTÓW (ang. EXPERTS INCUBATOR) - Jak samodzielnie opanować wiedzę z dowolnej dziedziny od zera do poziomu eksperckiego (universeofmemory.pl/jak-uczyc...)
=========================
GDZIE MOŻNA MNIE ZNALEŹĆ ⤵️
✔️ Strona www [PL]: universeofmemory.pl
✔️ Strona www [ANG]: universeofmemory.com
✔️ FB: / uompl
✔️ E-mail: universeofmemory@gmail.com
=========================
BADANIA NAUKOWE Z FILMU (+ materiały do dalszego poszerzania horyzontów) ⤵️
✔️ Olfactory perceptual decision-making is biased by motivational state (2021) (journals.plos.org/plosbiology...)
✔️ Novelty speeds up learning thanks to dopamine activation (www.sciencedaily.com/releases...)
✔️ Jak uczyć się wiele godzin bez przerwy zachowując świeżość umysłu (universeofmemory.pl/jak-uczyc...)
✔️ The biopsychology of salt hunger and sodium deficiency (www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/arti...)
=========================

Пікірлер: 358
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Jak zawsze porcja muzyki, aby przyjemnie spędzić czas również po obejrzeniu filmików🙂 : 👉 Frontline - Falling (kzfaq.info/get/bejne/pNplo9CInJm9eac.html&ab_channel=maxxdabass) 👉 W.A.S.P. - The Real Me (kzfaq.info/get/bejne/ha6IeNdltKeVZIk.html&ab_channel=Frigger) 👉 Johnny Crash - Hey Kid (kzfaq.info/get/bejne/n5iSYLBqrqe8pIE.html&ab_channel=WarriorOfTheBlade)
@kasiap.5350
@kasiap.5350 Жыл бұрын
Nr 3 najfajniejszy :)
@malgorzatafed7615
@malgorzatafed7615 Жыл бұрын
Słucham Cię godzinami i nie mogę przestać.Jesteś nie z tego świata- Kosmita
@fatalsystermerror
@fatalsystermerror Жыл бұрын
Takich kosmitów trochę jest ale każdy jest mistrzem (czasem nawet świrem) w swoim zakresie
@adamoczkowski204
@adamoczkowski204 10 ай бұрын
No ten jest jednak wyjątkowy choć pewnie odpowiesz że pozostali mocno również ale cieszmy się @@fatalsystermerror
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Zapomnialem dodac inny klasyczny przyklad, czyli "zoladek deserowy". Wszystkim znane zjawisko, gdy czlowiek, mimo ze jest nazarty po obiedzie, wciaz znajdzie miejsce na ciastko ;)
@gzrest
@gzrest 2 жыл бұрын
Stare powiedzenie świąteczne : Ale się nażarłem, ale serniczek jeszcze wcisnę. Pora opróżnić lodówkę i zostawić tylko to, co potrzebne. Pozdrawiam
@autussi5037
@autussi5037 2 жыл бұрын
Oj to to🙈🙈🙈
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
@@gzrest No właśnie! :D W sumie przekaski na imprezach tak dzialaja podstepnie. NAwet, jak sie czlowiek nazre jednym swinstwem to wszystkie dodatki dalej stymuluja uklad nagrody i czlowiek wcina bez opamietania! :)
@alinaponiatowska8713
@alinaponiatowska8713 2 жыл бұрын
U mnie coś słodkiego po obiedzie to jak amen w pacieżu 😀
@andrzejmysliwiec4438
@andrzejmysliwiec4438 2 жыл бұрын
Ten żołądek deserowy to chyba też bardzo intymna sprawa. Bo nikt się nie przyznaje, a to jeden z naszych najprzyjemniejszych grzechów, które popełniamy nałogowo, i od zawsze. Dlaczego dzieciom podajemy deserek po, a nie przed obiadkiem? Bo po obiadku deserek ma być i już... Można nie dać rady zjeść zupki, ale na deserek zawsze miejsce się znajdzie.
@ewacz.8173
@ewacz.8173 Жыл бұрын
Co za ciekawe podejście do tej różnorodności pokarmów a ja tak lubiłam jeść różne rzeczy i dziwić się że nie mogę schudnąć, dziękuję Panu .😊
@gretaz6263
@gretaz6263 11 ай бұрын
Ja od miesiecy nie kupuje żadnych słodyczy i nie ma już wieczornych wycieczek do szafki.W sklepie nie chodze alejkami ze słodyczami ,żeby nie kusiło.To rady mojego diabetologa u ktorego sie lecze na insulinooporność.Pomaga nie słodze cukrem od lat bo go nie kupuje.
@brunogrzelak5450
@brunogrzelak5450 Жыл бұрын
Jestem pod wrażeniem Bartosz jesteś mistrzem!!!
@jachris286
@jachris286 2 жыл бұрын
Jestem zaszczycony iż mogłem wysłuchać znakomitego Pana wykładu, dziękuję i pozdrawiam.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Strasznie oficjalnie! :D Nie ma za co! :) Ciesze sie bardzo, ze sie podobal. Pozdrawiam!
@ewawiktorowska1078
@ewawiktorowska1078 2 жыл бұрын
👌👍
@mariatargosz5712
@mariatargosz5712 11 ай бұрын
Panie Bartku wciąż powtarzam Pańskie wykłady! Są niesamowicie mądre!
@jolasojka1859
@jolasojka1859 Жыл бұрын
Dziękuję❤ Jak zawsze Warto było spotkać się z Panem⚘👍 Od dawna czulam , że coś jest nie tak z tą różnorodnoscią na stole przy każdym posiłku. ? a w zwiazku z tym koniecznością walczenia z- chęcią spróbowania wszystkiego , co w rezultacie prowadzilo do przejadania się...Pamiętam, że w dzieciństwie i mlodosci kiedy moja Mama🌹❤ przygotowywała posilki - była różnorodność ale na zasadzie - każdego dnia coś innego a nie każdego dnia wszystko.... Wiedziałam też, że 🍀lepiej wstać od stołu z lekkim niedosytem niż z przesytem itp. Dzisiaj post jest modny 🌼ale wtedy kojarzył sie tylko z postem zalecanym w Kościele .- moi Rodzice przestrzegali i mnie wydawało się to naturalne.. Nigdy też nie byli grubi a tym bardziej otyli.👍.Z tamtych czasów pamiętam stare przysłowia " Co za dużo, to niezdrowo...." .oraz "Miłe złego początki lecz koniec żałosny " - dotyczące min . przejadani się i wogóle braku umiaru w dozowaniu wszelkich używek i tzw uciech .Nawet ze śmiechu można było pękać tzn Śmiać się do rozpuku kiedy bolał brzuch i klatka piersiowa bo nie można było zaczerpnąć powietrza ....można też było Posiusiać się ze śmiechu co chyba również nie było milym doświadczeniem.....Post był raczej ośmieszany niż zalecany; negowany jako coś szkodliwego.,zagrażającego wręcz naszemu zdrowiu...za toluksusowe slodycze, drogie alkohole i tzw dobre papierosy reklamowane przez aktorów kina światowego- niemal nobilitowały czlowjieka i raczej nie goscily w skromniejszych domach....a prowadzily do uzależnień i śmiertelnych chorób.....Oczywiście biedniejsi pili i palili te gorsze równie tragiczne w skutkach....🤔jeśli nie znali umiaru nie szukali wiedzy i poczucia sensu , wartości w tym Co robię ?...Po co ? i Dlaczego? i i Do czego to wszystko prowadzi ?🍀 Znane było wowczas także przysłowie 🌼 "Żeby rozum był przy młodości."...🍀....Warto z niego z Rozumu korzystać w każdym wieku🌼 i nie tracić czujności bo tyle czynników przyczynia się do naszych powstawania naszych problemów zdrowotnych....Pozdrawiam ❤ także Sympatyków Kanału Pana Bartosza
@leszekchmura3095
@leszekchmura3095 2 жыл бұрын
Konkret. Wszystko się sprawdza, dzisiejsza kultura jedzenia niema nic wspólnego ze zdrowiem. Fajne ze ten temat był zrobiony 👍
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Zgadzam sie w pelno. Pozdrawiam Leszek!
@halinasikorska9895
@halinasikorska9895 Жыл бұрын
Panie Bartku ma Pan wiedzę biochemiczną lepszą niż nie jeden lekarz dobrze że Pan dociera do zakamarków wiedzy z poważaniem. Farmaceutka
@jakubtrzynq3865
@jakubtrzynq3865 2 жыл бұрын
Życie na keto jest piękne kiedy nawet pomidor jest dla ciebie słodki :D. Miłego dnia!
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Cos w tym jest! :D Pozdrawiam :)
@grazynalisek399
@grazynalisek399 Жыл бұрын
Oj tak, oj tak, teraz przynajmniej wiem dlaczego to tak działa, koniec z różnorodnymi zakupami, oszczędność czasu i pieniędzy, o zdrowiu nie wspomnę, dzięki bardzo😃🤗🦊
@rafaopo1191
@rafaopo1191 Жыл бұрын
Potwierdzam to co mówi pan Bartek. Ograniczyłem różnorodność, od razu spadła ilość spożywanych produktów, a ponieważ jem tylko smaczne, nieprzetworzone i pożywne rzeczy, to nie czuję głodu, bo żadnych mikro- i makroelementów mi nie brakuje.
@reginadominiak5365
@reginadominiak5365 2 жыл бұрын
Bartku jesteś Wielki.Wszystko się zgadza w 100%.Super ,że jesteś i wyjasniasz te mechanizmy.Zawsze się zastanawiałam jak to jest,że np w święta jest się najedzonym obiadem po kokardki,ale deserek czemu nie.Pozdrawiam serdecznie Regina.
@agatas9320
@agatas9320 2 жыл бұрын
Bardzo ciekawe:), wczesniej sie nad tym nie zastanawialam, ale faktycznie tak jest.. a jak w lodowce jest sporo roznych rzeczy- a wszystkie zdrowe i odzywcze- to przejadamy sie, zjadamy znacznie wiecej kalorii niz potrzebujemy, tlumaczac sobie: przeciez wszystko co zjadlam takie zdrowe, wiec wolno....a potem kilogramy w gore
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Otoz to. Ale jak mechanizm obnażony, to bedzie latwiej nad tym zapanowac :)
@jolantaszarleja3542
@jolantaszarleja3542 2 жыл бұрын
Zawsze z niecierpliwością czekam na kolejne Pana materiały i jak zwykle jestem pod ogromnym wrażeniem poziomu wiedzy, którą nam Pan przekazuje. Tak dalej Panie Bartoszu, choć wiem, że pozyskiwanie wiedzy wcale nie jest łatwym, a na pewno czasochłonnym zajęciem. Tym większe słowa uznania..
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Dziekuje slicznie! Po tylu latach zajmowania sie pamiecia moge powiedziec, ze jest latwe, ale za to czasochlonne :) Pozdrawiam seredecznie!
@jolasojka1859
@jolasojka1859 Жыл бұрын
​@@BartoszCzekala trzeba jeszcze oddzielić prawdę od fałszu czyli szumu marketingowego.....Dobrze , że sa tacy ludzie ktorym można zaufać 👍Dziekuję⚘
@Kotylion1730
@Kotylion1730 Жыл бұрын
Ciekawie i w jasny sposób przekazuje Pan nam wiedzę. Cieszę się że trafiłam na ten świetny kanał.
@buniawojtek7515
@buniawojtek7515 Жыл бұрын
Super wiedza iprzekaz ❤❤
@dariuszborkowski1310
@dariuszborkowski1310 Жыл бұрын
Cieszę się że Bartek ma taki dobry odbiór. Sam żywię się i używam wiedzy o jakiej on mówi od 30 lat. Dzięki temu nie choruje, mam świetna formę i dużo ochoty do życia.
@daroli3138
@daroli3138 2 жыл бұрын
ja niedawno miałem puściutką lodówkę , właściwie praktycznie 2 tygodnie , a raz na ile dokupuję po 8 albo 16 produktów tak jak np dziś aż policzyłem 14 produktów . ostatnio oglądałem motywator dietetyczny i on zaleca około 20 podstawowych produktów i takie ma głowne hasło : żreć jak najmniej syfu . pana filmy są bardzo ciekawe i dają sporo do myślenia i teraz mam nowy dylemat . dodam tylko że jem maksymalnie 3 razy dziennie , ale wszystkiego po trochu oprócz słodyczy i takiego podobnego syfu
@konektor321
@konektor321 Жыл бұрын
Hej, Bartosz. Wspomniałeś o biorezonansie. Lubię słuchać twoich argumentów - sprawdzają się, czyli są słuszne. Poza tym burzą zastane mity. Biorezonansowe metody wykrywania procesów w naszym organizmie powoli znajdują coraz to większe uznanie, ale nie wśród zatwardziałych medyków z medycyny tzw. akademickiej. Jako elektronik mam swoje zdanie na ten temat. Ciekawy jestem jak byś podszedł do tej sprawy
@dariuszszymanczuk2247
@dariuszszymanczuk2247 2 жыл бұрын
Podejrzewam że dostałem klucz do rozwiązania problemów mojej żony. Codziennie nowe potrawy i smakowanie. Spróbuję zaproponować ograniczenia. Dzięki.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Najlepiej, jak rodzinnie sie wprowadzac cos takiego, jesli istnieje problem jedzenia zbyt duzo. Takze dobry pomysl. Powodzenia!
@aniawnuk2462
@aniawnuk2462 2 жыл бұрын
Bardzo dziękuję za interesujący wykład. U mnie w lodówce muszą być jajka, sery i masło. Po zjedzeniu pysznego omletu z pieczarkami nie mam ochoty już na nic. Odkąd jestem na diecie niskoweglowodanowej jem mniej produktów ale za to są wartościowe i odżywcze. Pozdr
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
I o takie podejscie chodzi :) Nie ma za co i pozdrawiam! :)
@bozenadrzewinska1595
@bozenadrzewinska1595 2 жыл бұрын
Dziękuję za bardzo merytoryczną opowieść o zdrowiu i odżywianiu
@annasylwia6292
@annasylwia6292 Жыл бұрын
Odkąd jestem na keto problem podjadania został gwałtownie zredukowany.. Ponieważ bardzo uwaznie słucham twoich wykładów, zaczynam zbliżać się do diety Carnivora.. Moja lodówka wygląda tak, jak Twoja. Trzy rzeczy na krzyż.. I jem, gdy jestem głodna 🤔.. A to na kato zdarza się teraz dużo rzadziej.. A jak mój organizm po otwarciu lodówki na nic się nie dacyduje, to robię post..I jem gdy zglodnieje.. W moim standardzie są 24 h.. Wyjątkiem jest chemo terapia (limfiak - teraz akurat robił smugi na plucach🤭) znalazłam dokument na Arte o centrach prowadzacych / leczących głodówkami nawet depresję. A na ciekawszy był eksperyment z myszami. Powtórzony w 3 innych labo. Głodujące myszy przeszły chemioterapię bez uszczerbku na zdrowiu. Wszystkie przeżyły. W ich zachowaniu nie było widocznych zmian.. Myszy "jedzące" - przeżyło, jak dobrze pamiętam, 35%.cierpialy i były osowiale. Chowały się po kątach. I to jest prawda. Chemię biorę w trakcie głodówki. Jest dobrze dopóki gloduje, kiedy już w końcu zjem pojawiają się nudności.. Im szybciej zaczynam jeść, tym jest gorzej. Przy czym jestem na keto, jem mięso, produkty o właściwym makro. A ponieważ sama jestem medykiem nic nie dzieje się na wariata. Uzupełniam elektrolity, witaminy (tutaj też mamy takie samo podejście - nie 15 garści wszystkiego, tylko w zależności od potrteb/obj. Robię też kontrole krwi, mój rodzinny wie o moich "zwariowanych" pomysłach i gdyby coś było nie tak, już by mnie próbował naprostowac.. A tak nie jest 😁😁😁wyższość keto/carnivor nad innymi 😂😂🤭🤭.. Moja pół-pusta lodówka bardzo się sprawdza Pozdrawiam z Norymbergi 🤗🤗🤗🤗
@agar80
@agar80 2 жыл бұрын
Dzięki za ten film. Miałam wyrzuty sumienia, że jem zbyt proste posiłki a w moim domu nie ma dużej różnorodności zapasów jak w mini sklepie 😉
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Niepotrzebne wyrzuty zdecydowanie :D Dziękuję serdecznie! Pozdrawiam!
@tommekno1175
@tommekno1175 2 жыл бұрын
Hej, dzieki za materiał. Ostatnio chcialem zacząć jeść więcej ryb ale przy produktach w lodówce 6,7,8... zauważyłem że omijam ryby. Nie myślałem o tym że to co jest obok ryby na mnie mocniej działa i prowadze walke z wiatrakami. Dzieki za pomoc, nie ma to jak świeże spojrzenie na coś co chcemy zmienić.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Fajny przypadek. To jak case study na żywo :) Mam nadzieje, ze teraz bedziesz mogl zastosowac wiedze w praktyce. Pozdrawiam! :)
@barbarachodacka7248
@barbarachodacka7248 2 жыл бұрын
Dziękuję za porcję super wiadomości i przyznaję, że bardzo przemawiają one do mej świadomości .🌹
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co! Dziękuję za komentarz i pozdrawiam :)
@jans386
@jans386 2 жыл бұрын
Dziękuję 😆 Wszystko zgadza się 👍 To co pan przekazał w filmie przeszedłem to. Dodam tylko że poza warzywami i owocami nie spożywam cukru. Czekoladę jem gorzką, powyżej 80% Po ok ponad roku jak sprubowałem czekoladę mleczną to była mi za słodka 🥴 Pozdrawiam 🔆🔆🔆😎👍☕👽👽👽 Dziękuję 🔆
@bozenamuszner6925
@bozenamuszner6925 2 жыл бұрын
Świetny temat Od jakiegoś czasu zastanawiałam co się dzieje że mam większy apetyt Zamiast dwóch posiłków są trzy a i czwarty by się zmieścił Lodówka pełna wybór duży Zaczne prowadzić skromniejsze życie i ograniczyć asortyment produktów. Tyle słyszę o nadchodzącym głodzie,może to u mnie zadziałało Pozdrawiam .
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Dziękuję serdecznie! Pozdrawiam i zycze powodzenia ze zmianami :)
@bozenamuszner6925
@bozenamuszner6925 2 жыл бұрын
@@BartoszCzekala dziękuję 🙂
@MonikaBoguslawska
@MonikaBoguslawska 2 жыл бұрын
Świetny filmik. Zaglądam do lodówki a tam wypchane po sufit. Jak tu nie podjadać :/ Przecież się zepsuje 😁 Każda wymówka jest dobra
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Dzieki Monika! No, nikt nie mowil, ze bedzie "letko" :)
@MirosN
@MirosN 2 жыл бұрын
Panie Bartoszu dziękuję za kolejny świetny film. Od jakiegoś czasu ograniczyłem ilość produktów w menu, faktycznie zero podjadania. Praktycznie to jeden posiłek dziennie mi wystarcza, w dni wolne 2 dla towarzystwa, bo żona je dwa razy dziennie. Pozdrawiam!
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Wlasnie tak to wyglada przy ograniczonej puli. Czlowiek je, jak naprawde jest glidny :) Pozdrawiam!
@rafaijoannaromaniuk3846
@rafaijoannaromaniuk3846 2 жыл бұрын
Za film pieknie DZIĘKUJĘ i pozdrawiam serdecznie ✌
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co jak zawsze! Dziękuję za komentarz i pozdrawiam :)
@michaborzdynski7932
@michaborzdynski7932 2 жыл бұрын
Ja bym dodał, że swoje robi też stawianie na produkty nieprzetworzone. Jeśli te trzy produkty w lodówce to kawał mięcha, surowy brokuł i masło to jest mniejsze prawdopodobieństwo, że będę często po nie sięgał niż gdybym miał tam kabanosy, parówki i owocowe jogurty. Czas, który trzeba przeznaczyć na samodzielne przetworzenie tych produktów sprawia, że mamy więcej przestrzeni na zastanowienie się czy tak naprawdę jesteśmy głodni :) Super materiał! :)
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Jak najbardziej. Roznorodnosc to jedna rzecz, a druga jakie to produkty. Sam ich sklad ma rowniez olbrzymi wplyw na sytosc. Dziekuje i pozdrawiam Michal! :)
@malgorzatawludarczyk2544
@malgorzatawludarczyk2544 7 ай бұрын
Dziękuję,że dzielisz się z nami kolejną dawką madrosci i ,jak zwykle aktywujesz we mnie swoim przekazem kolejną dawkę dopaminy🥰
@autussi5037
@autussi5037 2 жыл бұрын
Tak, ja też znam z praktyki te prawidłowość i dobrze ją sobie przypomnieć właśnie w tej chwili kiedy do lipca powinnam zrzucić 5 kg. Dzięki za następny dobry film
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Powodzenia w misji w takim razie! Ciesze sie, ze sie przydalem! :)
@zbigniew2628
@zbigniew2628 2 жыл бұрын
Ostatnio u Rhonda Patrick usłyszałem, że insulina blokuje sygnał leptyny. W każdym razie chodziło o to, że wysoki poziom insuliny, upośledzona nasze poczucie najedzenia, przez co dalej jemy.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Jest to absolutna prawda i znana w literaturze od bardzo dawna.
@rosol_polski
@rosol_polski 2 жыл бұрын
Dzięki za bardzo ciekawy materiał jak zwykle.🙂
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co! Ciesze sie, ze sie podobal :)
@krzysztof-m.
@krzysztof-m. 2 жыл бұрын
To co mówisz ma sens. Niestety dużo "ekspertów ” (szczególnie vege itp.) twierdzi że, na talerzu musi być kolorowo i każdy posiłek inny. Oczywiście z toną warzyw, bo inaczej nie dostarczysz błonnika. Pozdrawiam
@karolinaburchardt63
@karolinaburchardt63 Жыл бұрын
Dziękuję za wspaniały wykład !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
@mabella632
@mabella632 Жыл бұрын
jak zawsze super !
@annaszy5161
@annaszy5161 Жыл бұрын
Dzień dobry Bardzo dziękuję za wspaniały filmik😊🌺
@ula6593
@ula6593 2 жыл бұрын
Bardzo mądry przekaz. Dziękuję !
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Dziękuję serdecznie! Pozdrawiam! :)
@adavip8113
@adavip8113 Жыл бұрын
Mistrzosko wytłumaczone 😘dzięki
@gabrielacieslik4922
@gabrielacieslik4922 Жыл бұрын
Dziękuję za ciekawe podejście do jedzenie
@renatakociatyn6525
@renatakociatyn6525 Жыл бұрын
Dziękuje za super wykład.
@anulabrown2353
@anulabrown2353 Жыл бұрын
Rewelacyjny filmik 🤗🤗dziękuję ❤
@nataliawawrzyniak3331
@nataliawawrzyniak3331 Жыл бұрын
To było niesamowicie ciekawe i inspirujące!! Dzięki!!
@Ama3l
@Ama3l Жыл бұрын
Cudowny odcinek!
@ewamich6782
@ewamich6782 2 жыл бұрын
Dziękuję. Super👍.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co! Dziękuję za komentarz i pozdrawiam :)
@wojtekka4626
@wojtekka4626 Жыл бұрын
Dzięki za te ciekawostki praktyczne, 👍👍☺️
@eyesworld6167
@eyesworld6167 Жыл бұрын
Znowu bardzo przydatna wiedza do zastosowania w praktyce.
@danieldetlaf5086
@danieldetlaf5086 2 жыл бұрын
Świetny materiał, dopiero teraz sobie to uświadomiłem.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Ciesze sie, ze moglem pomoc. Pozdrawiam! :)
@agnieszkaprzybylska3703
@agnieszkaprzybylska3703 2 жыл бұрын
Fajny wykład. Ja wiązałam zwiększenie apetytu z jedzeniem gotowych posiłków (i myślałam, że to przez to, że specjaliści opracowują mieszanki przypraw które powodują że nasz mózg mówi chcę więcej :) ) Jestem wdzięczna za przekazane wiadomości :)Dziękuję!!
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Dziekuje! SLusznie to wiazalas z tym. Zwiekszenie roznorodnosci to jeden element wiekszej lamiglowki. To jakie produkty sie spozywac i jaki jest ich sklad to osobny temat, ale rowniez ma olbrzymi wplyw na regulacje apetytyu. Pozdrawiam!
@dorotasikorska6111
@dorotasikorska6111 2 жыл бұрын
100% Prawda. Od dawna nie mam słodyczy w domu. Od czasu do czasu robię sobie jakiś keto deser... dzień zmarnowany. Cały czas o nim myślę. Zatem wnoisek, lepiej go nie mieć i o nim nie myśleć 🙏 Jak zwykle bardzo dziękuję, cokolwiek nagrywasz jest ŚWIETNE 🌹
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Otoz to - najlepiej nie miec! Zreszta bedzie o tym za jakies 5-6 dni kolejny filmik :) Dziekuje Dorota!
@dorotakos5764
@dorotakos5764 2 жыл бұрын
Ja często się zastanawiam, jaki keto deser zrobić, ale nie mogę się zdecydować. Dzięki Twojemu wpisowi nie będę już tego rozważać.
@MegaAndrzej1971
@MegaAndrzej1971 Жыл бұрын
Dziękuję za interesujący materiał, pozdrawiam .
@zbigniewwawrzonek8583
@zbigniewwawrzonek8583 Жыл бұрын
Super, dzięki!
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala Жыл бұрын
Cieszę się, że się podobał. Oby wiedza służyła :) Pozdrawiam!
@batumi7531
@batumi7531 2 жыл бұрын
Proste i jakże prawdziwe 👍
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Otoz to :)
@Zosia.B
@Zosia.B 2 жыл бұрын
Klasycznym przykładem do tego o czym mówiłeś, jest powrót z zakupów. Mogę być najedzona ale zawsze próbuję, każdego rodzaju sera, każdej wędliny oczywiście tylko po plasterku, robię to również z innymi produktami. Potem przychodzi czas na posiłek i często jest jedna kanapka więcej, bo jeszcze tego nie smakowałam albo czegoś innego. Czas z tym skończyć😊
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
No niestety. Tak samo zreszta sprawa wyglada z sosami i nawet przyprawami. Pewnie malo szokujace, ale ich usuniecie rowniez pozwala ladnie regulowac apetyt. Okazuje sie, ze czlowiek, jak jedzenie nie jest na chama "poprawione" smakowo, przestaje jesc duzo szybciej :)
@Zosia.B
@Zosia.B 2 жыл бұрын
@@BartoszCzekala Będzie szalenie trudno, bo ja bardzo lubię gotować. Niemniej jednak sama świadomość może sprawi, że nie sięgnę po dokładkę.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
To nie jest stricte porada - raczej obserwacja ogolna a propos kontrolowania apetytu :) A swiadomsoc czesto to polowa sukcesu, wiec bardzo mozliwe, ze pomoze.
@robertturek9900
@robertturek9900 2 жыл бұрын
Dziękuję. Dobry materiał.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co! Dziękuję za komentarz i pozdrawiam :)
@madziunka007
@madziunka007 2 жыл бұрын
Jak zawsze super materiał, dzięki Bartek. 😀
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co Madzia! Dziękuję za komentarz i pozdrawiam :)
@rozaxzy8389
@rozaxzy8389 2 жыл бұрын
Dziękuję za tak mądry wywód dot yczący obżarstwa😉
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Potencjalnego obzarstwa ;) Nie ma za co! Dziękuję za komentarz i pozdrawiam :)
@giovanna5643
@giovanna5643 2 жыл бұрын
Dzięki za wartościowy wykład! 🙏👍❤️
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co! Dziękuję za komentarz i pozdrawiam :)
@bonifnaf686
@bonifnaf686 Жыл бұрын
Dziękuję
@justynabartnik865
@justynabartnik865 2 жыл бұрын
🙏rewelacyjna I bardzo pozyteczna porada 👍
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Dziękuję serdecznie! Pozdrawiam!
@minakoyamada8603
@minakoyamada8603 Жыл бұрын
Bartek, dziękuję za to co robisz. To mi na prawdę rozjaśnia w umyśle a lubię rozumieć a nie tylko "wiedzieć" :) pozdrawiam Cię serdecznie!
@piubelllacosa6091
@piubelllacosa6091 2 жыл бұрын
Super. Jak każdy Pana wykład zresztą. Szkoda ze ich tak mało - tych o zdrowiu i o urodzie - tych brak - a może mogly Pan coś dla kobiet 60 lat nagrać o zatrzymaniu urody itp. Itd.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Dziekowac! Kazdy filmik to pare godzin roboty, jako dodatek do mojej pracy, wiec ciezko znalezc czas na nagrywanie wiekszej ilosci. A tematow to tysiace brakuje :) Mam taki filmik w projektach, wiec predzej, czy pozniej sie pojawi.
@mariuszmuchozol2269
@mariuszmuchozol2269 2 жыл бұрын
Idę zajrzeć do lodówki czy mnie tam przypadkiem nie ma 😉 Nie da się ukryć że często jemy z nudy oraz aby poprawić sobie nastrój 😋😁 Dzięki za kolejny bardzo ciekawy wykład. Pozdrawiam serdecznie!
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co! Dziękuję za komentarz i pozdrawiam :)
@batumi7531
@batumi7531 2 жыл бұрын
Dzięki 🤗♥️
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co! Dziękuję za komentarz i pozdrawiam :)
@mags_smag
@mags_smag 2 жыл бұрын
Świetny material. Dzieki za świetną robotę
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Dziękuję serdecznie! Pozdrawiam! :)
@andrzejmysliwiec4438
@andrzejmysliwiec4438 2 жыл бұрын
Super! Bardzo trafne porównanie jedzenia do seksu! Teraz rozumiem... No i powiedzenie komuś smacznego nabiera w tym momencie zupełnie nowego znaczenia!!! Po prostu genialne, dzięki!
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
:D Dzieki piekne! Pozdrawiam Andrzej! :)
@halinapajowska2527
@halinapajowska2527 2 жыл бұрын
Bardzo ciekawe tematy Pan porusza. Chętnie wysłucham najnowsze opracowania na temat zdrowego odżywiania. Pozdrawiam.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Dziękuję serdecznie! Pozdrawiam! :)
@reniaK
@reniaK 2 жыл бұрын
Świetny filmik, jak zawsze Bartek, dzięki!rzadko wrzucasz filmiki,za to tym lepiej ,,smakują" pozdrawiam serdecznie!
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Dziękuję serdecznie Regina! Pozdrawiam!
@wilcza9255
@wilcza9255 2 жыл бұрын
Fajny film. Jak zawsze.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Dziękuję serdecznie! :) Pozdrawiam!
@ojciecvaader9279
@ojciecvaader9279 2 жыл бұрын
no wlasnie to jest glowny problem z moim zywieniem.. jestem od poltorej roku na ketodiecie... powiedzmy, bo nie przestrzegam rygorystycznie i czasem a to chleba zjem, a to jakas potrawke. ale ogolnie bez weglowodanow, dieta sluzy mi znakomicie... ale.... ale ja kurde LUBIE JESC :).. nie potrzebuje, wprowadzilem sobie rowniez glodowki [w sensie niejedzenie sniadan, tak ze "glodowka" to tak 12-16 godzin]. I znowu, nie czuje glodu, ale kurde jak widze ten boczek w lodowce, ktory do mnie wola "jestem smakowity, zjedz mnie" to bym nic tylko go żarł :)... denerwujaca jest taka dopamina.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
W pelni zrozumiale :) Dopamina jest denerwujaca, ale, jak sie zrozumie, jak dziala, to duzo latwiej rzezbic otoczenie, aby sprzyjalo zalozonym przez nas celom :) Pozdrawiam!
@iwonnalasmanowicz6528
@iwonnalasmanowicz6528 2 жыл бұрын
Fajne nowe wiadomości.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Ciesze sie bardzo :)
@dlugas1982
@dlugas1982 2 жыл бұрын
Dzięki za materiał. W sumie sam o tym już wiem po kilku swoich redukcjach. Ja nawet w okresie masowym raczej bazuje na wąskiej puli produktów. Nie mam problemu jeść dwa takie same obiady dziennie i to czasem po 3-5dni w tygodniu a na kolacje przez 5-6dni w tygodniu to samo. Ułatwia mi to planowanie i życie. Oraz samo liczenie kcal. Do tego ja jestem dość „karny” jeśli chodzi o podjadanie. Bazuje na 3 posiłkach dziennie i pomiędzy nimi nie ma miejsca na jakieś duperele😂 wole machnąć 3x1200kcal niż bujać zębami po 5-6 razy w ciągu dnia. Moim deserem jest podwójne espresso a w weekend wieczór piwko. Pozdro i czekam na następne materiały👊👍
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co! No tak, Ty juz obyty w takich sprawach. Mam nadzieje, ze po prostu mechanizm naswietlilem, ze teraz bedzie to wszystko bardziej swiaodmie robione :) Pozdrawiam!
@ukaszwro829
@ukaszwro829 2 жыл бұрын
Bardzo ciekawie przedstawiony temat
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Dzieki jak zawsze Lukasz!
@ukaszwro829
@ukaszwro829 2 жыл бұрын
@@BartoszCzekala 👍
@jolantajarzabek9424
@jolantajarzabek9424 Жыл бұрын
Zawsze ciekawe xdrowotne wyklady
@barbarawojcik6707
@barbarawojcik6707 2 жыл бұрын
Dokładnie tak było, kiedy jadłam mnóstwo gotowych przekąsek, po które wystarczyło sięgnąć do lodówki... Za to w dalszym ciągu, jeżeli pójdę do sklepu głodna, wracam ze znacznie cięższą torbą!
@ewakwiatkowska1086
@ewakwiatkowska1086 2 жыл бұрын
He i
@kamilkasti
@kamilkasti 2 жыл бұрын
Panie Bartoszu, bardzo dziękuje za kolejną dawkę wiedzy, materiały są naprawdę bardzo wartościowe. Pozdrawiam!
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co! Dziękuję za mile slowa i pozdrawiam :)
@TheEwelina57
@TheEwelina57 Жыл бұрын
Bardzo ciekawe i prawdziwe
@izabella-ms7
@izabella-ms7 2 жыл бұрын
Jak zwykle - dziekuję!
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Jak zwykle nie ma za co:)
@PingwinHokej
@PingwinHokej 2 жыл бұрын
@@BartoszCzekala akurat to nie jest prawda, ze „nie ma za co”, na pewno masz na to badania ;)
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
No raczej! Ja juz mam taki stopien paranoji, jesli chodzi o weryfikacje wszystkiego, ze wlasna mama musi mi papiery pare razy w roku pokazac, zeby macierzynstwo potwierdzic :D
@mawert7419
@mawert7419 2 жыл бұрын
Jak zwykle czuję niedosyt po Twoich filmach. Ja właśnie z tych co zawsze znajdą coś do jedzenia w lodówce. Najedzona a mimi wszystko jeszcze dopchałabym się np.jakąś kromką chleba. Ale już od jakiegoś czasu ograniczyłam zakupy do minimum. Rodzina jakoś się dostosowuje. Bardzo Ci dziękuję za to co nagrywasz 🙂
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Lepszy niedosyt niz przesyt! :) MAm nadzieje, ze filmik sie przyda, aby pomoc Ci wprowadzic, jakies zmiany. Pozdrawiam i dziekuje serdecznie! :)
@LukianManitari
@LukianManitari 2 жыл бұрын
Świetnie że poruszasz takie mało omawiane tematy :) Pozdrowienia :)
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Staram sie :) Dzieki piekne i pozdrawiam!
@mariabanduch
@mariabanduch Жыл бұрын
Bardzo dziękuję za te porady, zgadzam się z nimi. Wiem, żeby nie chodzić na zakupy spożywcze głodnym, bo kupię za dużo. A teraz muszę przejrzeć lodówkę i zmniejszyć ilość produktów.
@mta7969
@mta7969 2 жыл бұрын
Bardzo dziękuję! Jak zawsze zaskakująca wiedza! Oczywista ale jak bardzo nie chcemy tego zastosować przy obecnym 'dobrobycie'. Aż mi się dziadek przypomniał tak właśnie jadł a przeżył 92 lata. Pozdrawiam
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Moj pradziadek tak samo :) Pozdrawiam i nie ma za co1 :)
@lidiacybulska424
@lidiacybulska424 2 жыл бұрын
Hej Bartek. Jak zawsze, komentarz dla zasięgu. Pzdr, Lidka
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Hej Lidka! Dzieki jak zawsze :)
@ania.1751
@ania.1751 2 жыл бұрын
Dla mnie jest to efekt szwedzkiego stołu. Zawsze wtedy się przejadam.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Bardzo chwytliwa nazwa. Kradnę ;) Pozdrawiam!
@romanaromana6969
@romanaromana6969 Жыл бұрын
Dzieki Bartek za te wyjasnienia . Mialam wrazenie ze my "jemy oczami".Pojawi sie cos nowego i chcemy to sprobowac , choc nie jestesmy glodni.Teraz wszystko jasne.Pozdrawiam cie serdecznie.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala Жыл бұрын
Dokladnie tak jest. Niesamowite, jak apetyt sam sie reguluje, jak to zsztuczne zroznicowanie jest wyeliminowae. Pozdrawiam!
@dorotakos5764
@dorotakos5764 2 жыл бұрын
Taki dobry film, a tak mało komentarzy? Dzięki Bartek.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Zdarza sie :) ! Nie ma za co! Dziękuję za komentarz Dorota i pozdrawiam :)
@annarakowska5189
@annarakowska5189 2 жыл бұрын
Słucham hurtem, duety z Darią również..taka wiedza z nóg powala. Algorytm 🤩 będzie pod każdym filmem. Dziękuję za odpowiedź odnośnie fermentacji orzechów, mam więcej pytań, będę je wciskac gdzie się da i cierpliwie czekać. Pozdrawiam, czekam na następne filmy🤩🤩🤩
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma sprawy :) Dzieki za komentarze Ania i pozdrawiam :)
@annarosse2561
@annarosse2561 2 жыл бұрын
dziękuję za dobre informacje, szczególnie o dopaminie. podejrzewam u siebie Parkinsona. czy może trochę jeszcze więcej o metodach zwiększania dopaminy? dziekuje
@Anna-iy6uk
@Anna-iy6uk 2 жыл бұрын
Czemu Ty masz tak mało subskrybentów? Każdy filmik genialny!!!! Pozdrowionka 🙂
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie wiem! Ludzie sie obijaja! :D Moze dlatego, ze nie mowie "lapka w gore i sukskrybujcie!" na koniec? Kiedys tajemnica sie wyjansi! :) Pozdrawiam!
@Anna-iy6uk
@Anna-iy6uk 2 жыл бұрын
@@BartoszCzekala z tą łapką dobre😄taaa kiedyś się wyjaśni i będzie ich multum, czego życzę!
@annamarczak5864
@annamarczak5864 2 жыл бұрын
bo to bardzo trudny temat,mamunia i tatunia uczyli i mówili coś innego....jedz dużo i wszystko ,będziesz wielki i "mądry"
@AliBaba-yy6ws
@AliBaba-yy6ws Жыл бұрын
Tak mało subskrybentów, bo ludzi mądrych słuchających mało.
@inzmonika
@inzmonika 2 жыл бұрын
Bartku super temat.idelany pode mnie🙈 to ja zajmuję się uzupełnianiem lodówki dla mojej rodzinki, staram się różnorodność no i żeby dla każdego było to coś co lubi. Ale te zakupy też stymulują. Naogladam się tego nawacham a potem wilczy apetyt. Jestem na keto, większość ma problem z brakiem apetytu a u mnie mimo braku głodu fizycznego viagla walka z emocjonalnym jedzeniem . Non stop z każdej strony stymulacja. Przydałby mi soe jakiś patent na mniejsze odczuwanie apetytu 🙃
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Ciesze sie :) Temat sytości bede omawiac osobno, jesli chodzi o spozywane produkty i makroskladniki odzywcze :)
@Magda-zh2xh
@Magda-zh2xh 2 жыл бұрын
Prawdę mówisz Bartku. Tak samo gdy kupuję coś "lepszego" np. na święta i trzeba czekać kilka dni aby to zjeść. Masakra. Jak to za człowiekiem cały czas "chodzi", mózg szaleje i domaga się zjedzenia owej rzeczy.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Tak wlasnie jest :) Pozdrawiam Magda!
@TheGamera8
@TheGamera8 2 жыл бұрын
Zgodzę się, ale tylko częściowo to znaczy - w kwestii podjadania jest to jak najbardziej prawda, bo ograniczymy spożycie kalorii w ciągu doby. W momencie jednak, gdy bazujemy na tych samych posiłkach każdego dnia i się do pewnego stopnia ograniczamy (np. nie jemy słodyczy), to zgodnie z tym co Pan powiedział nasza ochota na dany produkt będzie rosła. My jednak kierując się zasadą, że możemy jeść tylko te trzy rodzaje pokarmów z lodówki, kształtujemy niezdrową relację z jedzeniem i zaczynamy dzielić jedzenie na "dobre" i "złe" - takie, które "możemy" i "nie możemy" zjeść. Koniec końców przychodzi taka chwila, że np. jesteśmy na jakiejś imprezie i pojawia się tam produkt, którego sobie odmawialiśmy i zaczynamy się nim objadać, co zwiększa jednorazowo ilość kalorii spożytych w ciągu jednego dnia. Nie jest to problemem, gdy dzieje sie tak bardzo sporadycznie. Gorzej jest, jeśli jest tak co tydzień, bo cierpią na tym nasze efekty (np. waga się podwyższa), a my mamy do siebie wyrzuty sumienia. Jestem zdania, że jak najbardziej możemy zróżnicować dietę na tyle, żeby właśnie znalazły się w niej produkty przez nas lubiane, w tym właśnie słodycze (tak, zeby bilansowo sie wszystko zgadzało). Wówczas jądro półleżące będzie właśnie wydzielało mniej tej dopaminy przy kolejnych kontaktach z takim pokarmem, co sprawi, że nie będziemy sie nim w takim stopniu objadać, zmniejszy sie nasze poczucie winy, a efekty pozostaną w znacznej części niezmienione (jeśli wszystko zostanie zbilansowane, w tym kalorycznie). Wysnułem w takim razie wniosek, ze to nie zróżnicowana dieta jest problemem, a po prostu kupowanie przekąsek na zapas. Jeśli mamy ochotę na jakiś smakołyk, pójdźmy do sklepu w momencie, w którym bedziemy mieli na niego ochote, a nie "na zapas".
@poloneza142
@poloneza142 2 жыл бұрын
Zakochałam się :)
@XR5PL
@XR5PL 2 жыл бұрын
Słucham Pana od pól roku , cieszę się że znalazłem takie źródło wiedzy . Dziękuję i pozdrawiam z Haidelbergu.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Ciesze sie, ze materialy sie podobaja i gratuluje pedu do wiedzy :) Pozdrawiam z Wroclawia!
@AnnaIdzik-dd1me
@AnnaIdzik-dd1me 9 ай бұрын
Heidelberg piękne miasto…Bywałam w młodości często…Pozdrawiam z Łodzi👋🏻🙂
@apw6908
@apw6908 Жыл бұрын
Dzięki wielkie za bdb materiał
MISS CIRCLE STUDENTS BULLY ME!
00:12
Andreas Eskander
Рет қаралды 17 МЛН
Я обещал подарить ему самокат!
01:00
Vlad Samokatchik
Рет қаралды 3,3 МЛН
Mama vs Son vs Daddy 😭🤣
00:13
DADDYSON SHOW
Рет қаралды 39 МЛН
Zaskakujące, jak KREATYNA wpływa na zdrowie człowieka
13:19
dr Angelika Kargulewicz
Рет қаралды 248 М.
CZY KAWA JEST ZDROWA? - TOP 3 warzywa i owoce - Ryszard Grzebyk
25:22
Kulisy Sukcesu
Рет қаралды 362 М.
MISS CIRCLE STUDENTS BULLY ME!
00:12
Andreas Eskander
Рет қаралды 17 МЛН