Proč jsme ještě nepotkali jinou civilizaci? - Proč to řešíme?

  Рет қаралды 44,591

Zvědátoři

Zvědátoři

6 жыл бұрын

Zvědátorské hrnky a bloky jsou ready! www.realgeek.cz/martin-rota/30...
Trička "Fakta vítězí" www.dost.store/
Řešíme témata všeho druhu, zajímavosti i nedůležitosti. Proč? Na to asi přijdete spíš vy než my...
Byznys kontakt: korenar(at)inwentive.com
Jsme moderní, máme Facebook :O / zvedatori
Technická: Témata rozebíráme bez hluboké přípravy a jakéhokoli scénáře, aby byl rozhovor autentický, tak nečekejte naprostou vědeckou přesnost. Detaily můžete vždycky vyhledat v odkazech níže v popisku. Děkujeme za pochopení :)
----------------------------------------
Patrikův kanál: / patrikkorenar
Náš další pořad je Netpuls o herních a filmových novinkách, aktuální díl je • Netpuls 8.6.18 - Ralph...
----------------------------------------
Zdroje k dalšímu šťourání:
arxiv.org/ftp/arxiv/papers/18...

Пікірлер: 178
@TheLukasIV
@TheLukasIV 6 жыл бұрын
"Tak doufám, že alespoň, my zničíme je," mluví mi z duše :D
@kubiiikk242
@kubiiikk242 6 жыл бұрын
Před slovem "my" se čárka nepíše..
@TheLukasIV
@TheLukasIV 6 жыл бұрын
Já vím
@DL-kc8fc
@DL-kc8fc 3 жыл бұрын
@JusTalk Proč tak daleko? :) Zcela hypoteticky, ukáže-li se pod povrchem Marsu cosi mikroskopického hibernujícího či přežívajícího, třeba bakterie, které "dýchají" a "pojídají" železo, nejdříve se vyhodnotí jejich nebezpečnost (je-li to na příbuzném genetickém základě jako naše bakterie, může to být pro náš život potenciálně velmi nebezpečné), zodpoví se tím pouze jedna podotázka. Následně si Mars s tímto rizikem přivlastníme. Pokud se případně ukáže, že mikroorganismus má naprosto rozdílnou stavbu, stejně jako uspořádání genetické informace, zodpoví se tímto hlavní otázka, ale protože Mars se dá "přetvořit" k našim potřebám... :)
@marekgasparek10
@marekgasparek10 6 жыл бұрын
7:18 wtf to čo povedal ? som ani pol slova nerozumel :D
@samuelbudzinak
@samuelbudzinak 6 жыл бұрын
Podľa mňa si treba uvedomiť, že ľudská civilizácia je veľmi mladá a rádiové signáli vysielame cca 100 rokov, čiže by nás mohla zachytiť vyspelá civilizácia do vzdialenosti 100 svetelných rokov (aj to s problémami, pretože v tej dobe sme ešte rádiové signáli tak nepoužívali). A aj keby nás objavili, cestovať za nejakou inou vyspelou civilizáciou, tak dlho (aj keď, vďaka relativite by ta cesta mohla trvať z pohľadu cestovateľa aj o polovicu menej), myslím, že ešte nie sme dosť zaujímavý.
@spevputnika8071
@spevputnika8071 6 жыл бұрын
treba si v prvom rade uvedomiť, že rádiové signály sú jednou z najhorších foriem komunikácie. Správy čo vysielame sú zhruba po 30-40 rokoch absolútne nedešifrovateľné a nepoužiteľné.
@mony6170
@mony6170 6 жыл бұрын
Zrovna jsem to chtel napsat. Radiove signaly jsou naprosta katastrofa na vetsi vzdalenosti.
@mororo
@mororo 6 жыл бұрын
Nemluvně o tom že jak kluci již někdy zminovaly tak se už i lépe směřují takže jích ani moc ven nejde jako v období rozpuku radiového vysílání kdy se vážně posílalo do všech stran.
@spevputnika8071
@spevputnika8071 6 жыл бұрын
Taktiež si môžu povedať: Už 100 rokov k nim vysielame prúdy neutrín - najbežnejšiu formu komunikáciu vo vesmíre a tí pozemšťania stále nie a nie odpovedať. To sú ale ignoranti. Alebo - stále k nim posielame správy pomocou gravitačných vĺn - najrýchlejšiu formu komunikácie vo vesmíre a oni nič........Spôsobov komunikácie je veľa. Rádiové vlny skutočne patria k tým najhorším. My nevieme ako sa mohol byť technologický vývoj na iných planétach v iných podmienkach. Možno časom prídeme na to, že na nás celú dobu všetci kričia, len my sme neboli schopný alebo nevedeli počúvať. Inak čo sa týka rádiovej komunikácie, tak si niečo naštuduj o tom, ako funguje a potom si vypočítaj rozptyl na vzdialenosť svetelných rokov. Po 50tich svetelných rokoch sú tie signály tak slabé, že ich neodlíšia od bežného šumu. Preto aj my zachytávame len veľmi silné signály z pulzarov a kvasarov. Pokiaľ signál nieje smerovaný, tak rýchlo zanikne.
@jakubp.6987
@jakubp.6987 4 жыл бұрын
Podle mě je třeba si uvědomit za 1) Už teď máme technologie schopné určit složení atmosfér některých exoplanet. Předpokládejme že jiné civilizace na toto přišli také. Za 2) Atmosféra která ukazuje nějakou zásadní nevyváženost kterou nedokážeme vysvětlit přirozenými procesy jako je vulkanismus atd.. Je velice dobrým ukazatelem na existenci života na dané planetě. Například toto je čistě geologicky nevysvětlitelná atmosféra - 78% dusíku, 21% kyslíku, 1% argonu, 0,04 ozónu + zbytkové množství neonu a metanu (nezní Vám to povědomě?) Za 3) TAK "NEVYSVĚTLITELNOU" ATMOSFÉRU MÁME NA ZEMI POSLEDNÍCH CCA 2500 MILIONŮ LET. Vlastně dýl, ale beru cca odhadem kdy už by ta nevyváženost byla dostatečná pro to aby jí nějaká vyspělá civilizace naší současné úrovně brala jako " velmi vysokou pravděpodobnost existence alespoň bakteriálního života" A to je sakra dost času aby to sem někdo letěl prozkoumat! :D Tím chci říct, kašlete na radiové zprávy. "JE TADY ŽIVOT" vysíláme do všech stran už +-2,5 miliardy let.
@petrsukenik9266
@petrsukenik9266 6 жыл бұрын
proč nepřiletěli? vyložili si hvězdnou pěchotu jako dokument
@davidmartinek5257
@davidmartinek5257 6 жыл бұрын
"Vytvořili jsme tuto bránu, která nás dostane do jiných galaxií. Bohužel její aktivace zničí třetinu galaxie s několika stovkama civilizací. No tak co se dá dělat." A zmáčkne tlačítko spustit.
@miranovotny3051
@miranovotny3051 4 ай бұрын
Pokud je někde inteligentní život a vidí nás, mají dost rozumu se s něčím takovým nestýkat. A pokud nejsou inteligentní, tak se sem nedostanou.
@ondrejsteiniger4960
@ondrejsteiniger4960 2 жыл бұрын
Otázka jestli objevíme život je špatně položená.. Musíme se ptát správně, abychom našli správnou odpověď.. Vesmír ,,Je" živý.. Svým způsobem je i inteligentní.. A otázka proč nás nenavštívila jiná civilizace, taky není zrovna dobře položená.. Navštěvují snad mravenci třeba žraloky? Jak často za svůj život navštívíte své rodiče? To by možná pro nás bylo reálné spočitatelné. Teď to můžeme převést z lidských let, na světelná léta a rozměrů měst na rozměry prostoru kolem planet.. A jaká asi může být četnost těch návštěv..?? Musíme nacházet správné a smysluplné otázky a s nimi samy přijdou smysluplné odpovědi.. Co jsem napsal, je pouze myšlenka, k úvaze, nikoliv striktní tvrzení.. Jinak, děkuji za vaše vysílání.. Jste borci a je znát že víte o čem mluvíte, víc než jen to co sdělíte ve svých videích..
@fabianrichter5408
@fabianrichter5408 6 жыл бұрын
Wow... fakt pěkný video. A neni třeba pravda, že je prostě vůbec nezajímáme?
@scarrobu8070
@scarrobu8070 4 жыл бұрын
Info pre Patrika... Ta povídka sa volá "Horno Sol", "Oblázek na obloze" pojednáva o Josephovi Schvarczovi ktorý nedopotrením cestoval časom 10k let do budúcnosti, na zem kde sa ľudia dobrovoľne zabíjajú keď dosiahnu 60 rokov života. Prosím nepliesť...
@frantiseksenkyrik6933
@frantiseksenkyrik6933 6 жыл бұрын
Ahoj zajímalo by mě jestli se po perete s schrodinger's cat🐱
@anaturn12
@anaturn12 6 жыл бұрын
back to rick and morty
@katerinakrizova2973
@katerinakrizova2973 6 жыл бұрын
Super, že je video před 7. hodinou. :)
@katerinakrizova2973
@katerinakrizova2973 6 жыл бұрын
Flamer TV Dvě videa zpět jsem jim psala, že by bylo suoer vydávat videa v 6 místo v 7 ráno.
@martinu.5524
@martinu.5524 6 жыл бұрын
Flamer TV To chce válku! :D
@gvardiecky9507
@gvardiecky9507 6 жыл бұрын
Já už vidím tu mezigalaktickou válku... mi si tady hrajeme na našem písečku a nenápadně kolem Aldebaranu proletí formace několik statisícovek křižníkoborců :D
@engelbertvonsmallhausen3328
@engelbertvonsmallhausen3328 5 жыл бұрын
Já věřím Einsteinovi :) a myslím si, že je rychlost světla nepřekonatelná, a tím nemyslím v laboratorních podmínkách, za využití kvantových jevů. Vede mě k tomu úvaha, že žádné nadsvětelné částice nejsme schopní detekovat. Což nemusí nutně znamenat, že neexistují. Pokud by to tak bylo, tak je to tak zásadní omezení nejen pro budování jakéhokoliv mezihvědného impéria, ale pro samotnou komunikaci vůbec. Jak víme ze Stopařova průvodce, tak vesmír je velký. Fakticky velký :). A potom přichází v ůvahu jediný reálný způsob průzkumu a to je vysílání robotických sond. Což jako lidstvo děláme a zlepšujeme se v tom. A je pravděpodobné, že pokud budeme fyzicky kontakováni mimozemnskou civilizací, tak to bude prostřednicvím robotů. Já věřím tomu, že biologický život má v tomto směru velká omezení. Samozřejmě je možné, že nepozemský život bude na úplně jiných pricipech a úplně jiném měřítku. Pokud se podívate třeba na mapu klastrů galaxií, tak to vypadá, jako buněčná struktura nebo neuronová spojení v mozku. Možná máme jen špatné měřítko :). Fantazii se meze nekladou, ale já se obávám, že rychlost světla nepůjde překonat a ve finále se k ní ani přiblížit. Při cestování vesmírem je nutné mít možnost manévrovat, vyhýbat se překážkám a vůbec je detekovat s předstihem. Co se asi stane s kosmickou lodí, když narazí rychlostí světla do nějákého šutru...? Máme tendeci se domívat, že když se většina hmoty kumuluje u hvězných soustav a tak je mezihvědný prostor prázdný, ale není. Je tam spousta bordelu, zejména různých asteroidů - pozůstatků z masivných kolizí. Vidíme co k nám občas přiletí do sluneční soustavy. A všechny tyto objekty mají jednu společnou vlastnost, jsou prakticky neviditelné. Když si představíte, jak letí šutr ve tmě, tak to je přesně ono :). A tato omezení se, podle mě, budou týkat všech "planetárních" civilizací. Tedy těch, které mají podobné měřítko, jako my.
@DL-kc8fc
@DL-kc8fc 3 жыл бұрын
To je z větší části rozumný názor. Rychlost světla je prostě konečná a díky tomuto přísnému omezení máme teplo, světlo, hmotu a projev hmoty (veškeré interakce přísně vyžadují tento limit), potažmo celý vesmír. Nadsvětelné (fázové) rychlosti skutečně existují, ale nelze je zapojit do přenosu informací (energií), což zpětně potvrzuje limit, tolik důležitý pro existenci i sebe samotného (vesmíru). Částice rychlejší než světlo vypadly z matematického konstruktu obrácením znamének v rámci tzv symetrie, tzn, že taková částice by měla mít zápornou energii a zápornou hmotnost. Je to stejné, jako když z pohledu matematiky máte v ruce mínus pět hrušek. Že se tomu říká dluh a v ruce nemáte nic (máte nulu), z matematiky máte pouze potenciál mít 5 hrušek, které když dostanete, následně máte v ruce 0 hrušek, protože se to matematicky "dorovnalo", tak tatáž matematika už to nijak neřeší. Stejně tak neřeší důsledky záporných energií a záporných hmotností, protože vše rádoby nadsvětelné je automaticky nekonečně nadsvětelné a z neexistující vnitřní škály to nelze vnitřně regulovat a už vůbec ne využít s interakcí s hmotou, tedy nelze to lapit. Prostě v matematice je možné vše, i záporná teplota (K) a něco, co končí na "0" nebo 1 z přirozeného poměru prostoru a času, není pro některé překážkou a pak z hloupě zadaných hodnot dostávají hloupé výsledky. Nic méně, velké rychlosti v rámci možností by nemusely být problém v dalekém vesmíru, který se zdá být skutečně "vymetený". Naše Sluneční soustava zasahuje svým materiálem až do sféry vlivu Proxima Centauri, takže by bylo nutné bourat případné rychlostní limity velmi, ale opravdu velmi daleko. Drobné smetí by se mohlo vypařovat skrze nějaký plazmatický štít udržovaný magnetickým polem, což je reálné, ale energeticky náročné. Ostatně právě tímto by se prozradila jakákoliv vysoce nepravděpodobná návštěva emzáků už mnoho desítek let předem, což zahrnuje i brzdění případně anihilačními motory, jejichž kužel by "osvítil" celou Sluneční soustavu. Kdo by chtěl namítat, že se lze dopravovat jinak...nelze žádnou sci-fi metodou. Máte pravdu v tom, že všechny případné civilizace budou čelit stejnému problému v rámci cestování, protože fyzika platí i pro ně a zdroje se nedají vycucat z prstu.
@alkehol8
@alkehol8 6 жыл бұрын
Nejsou z historie známky pozkání 2 civilizací, který se nezničili nebo neintegrovali do sebe? (ta integrace asi ne, maximálně spojena s tím zničením)
@alenabuzkova7434
@alenabuzkova7434 6 жыл бұрын
já si myslím že nás nenavštívili protože buď jsou stejně vyspělí jako my nebo méně a nebo jsme od nich fakt moc příliž daleko
@Terx37
@Terx37 6 жыл бұрын
6:08 unoptanium :D ?
@Pildik
@Pildik 6 жыл бұрын
Četl jsem nějakou knížku v češtině a tam těch možných důvodů bylo cca 100. Dost zajímavé čtení.
@rentos7550
@rentos7550 6 жыл бұрын
To číslo dílu je neuvěřitelný
@MrRys
@MrRys 6 жыл бұрын
otazka je, keby prisiel Ashtan Sheran ci kto to a povedal by ze Kacenka naozaj je archaniel Uriel, dokazovalo by to existenciu nejakeho bozstva alebo proste len to, ze existuju mimozemstania, ktori sa nas snazia mainpulovat
@danielp9609
@danielp9609 6 жыл бұрын
Neřekl náhodou někdo to že největší přínos k matematice může přinést člověk který o matematice nic neví . Největším bohatstvím jsou informace . Je pro mne mnohem pravděpodobnější že pokud nás mimozemšťané navštívili tak chtějí abychom si žili svůj život a přinesli vlastní poznání které by oni přinést nemohli jelikož se vydali jinou cestou poznání . Je dost možné že nás navštěvují získávají informace a i možná dali vědět některým lidem že existují. Pokud by ale někoho oslovili . Oslovili by jen nejinteligentnější osoby. Osobně bych dělal to samé i kdybych byl objevitelem . Nechal bych naše lidi žít svůj život a někde mimo bych žil na meziplanetární planetě . To bych udělal i v případě že bych osídlil jinou planetu (nebo více planet) . Mnoho lidí dává velkou váhu inteligentním lidem ale na samotnou "Informaci" nemyslí
@koldik0383
@koldik0383 6 жыл бұрын
Život na titanu a Patrikovo tričko se k sobě hodí.
@mr.schloopka1124
@mr.schloopka1124 6 жыл бұрын
Nebo jsou civilizace které jsou o 100 000 let vepředu nebo pozadu a radio buď neumí nebo už jsou na jiné úrovni
@xmatobujnakx
@xmatobujnakx 6 жыл бұрын
:D likviduji pulku :D sounds familiar... nemaju nahodou zalubu v rukaviciach? :D
@fabmilhoty
@fabmilhoty 6 жыл бұрын
Jo, nejlepší technologie co se týká cestování, není rychlost světla, ale 4tá dimenze (nebo-li schopnost ohnout prostor)
@fabmilhoty
@fabmilhoty 6 жыл бұрын
a co se týká dálnice tak to je taky blbost, pokud mají možnost postavit dálnici tak stačí jen otočit nebo posunout pohyb planet tak, aby se jejich trajektorie posunula jinak (nejlépe by to šlo ve chvíli když jsou všechny planety v řadě)
@polineksimon
@polineksimon 6 жыл бұрын
Odpor je zbytečný!
@fabmilhoty
@fabmilhoty 6 жыл бұрын
S tím bych si dovolil nesouhlasit, pokud by se učilo někde na "škole" jak spojovat planety, tak by braly v potaz to, že je pro lidstvo dost těžké se jen z té planety dostat, a pokud by brali i v potaz že na svou planetu koukáme jako na to, že máme jen jeden pokus a pokud se něco podělá, tak tím náš pokus může klidně zcela skončit :D, tak by to, že si ji bráníme a že v tomhle ohledu jsme arogantní také brali v potaz, tudíž ta teorie s nováčkem a starším je spíš nesmysl
@petr-5217
@petr-5217 4 жыл бұрын
Proč bychom neměli potkat jinou civilizaci ? Tak už tady dávno byla a na Zemi je spousta připomínek.
@mony6170
@mony6170 6 жыл бұрын
No Vogoni o zniceni Zeme nerozhodli.
@davidvanicek3123
@davidvanicek3123 6 жыл бұрын
Důvod #1: Teorie relativity. Čím rychleji se cestovatel pohybuje, tím pomaleji se oproti pozorovateli bude posouvat v čase, to znamená, že pokud k nám někdo cestuje 99% c, tak pro nás se pohybuje velmi pomalu a k nám se dostane za velmi dlouhou dobu. Simple.
@DL-kc8fc
@DL-kc8fc 3 жыл бұрын
Ne.
@luca_sorgerer_cibak
@luca_sorgerer_cibak 2 жыл бұрын
skuste hru stellaris :-) inac ste super uzastne videa
@wiramsarra3544
@wiramsarra3544 6 жыл бұрын
Líbí se mi ten předpoklad, že veškerý život musí být automaticky společenský a chtít navazovat kontakt.
@bambusakbro7364
@bambusakbro7364 4 жыл бұрын
Na poslední párty bylo strašně moc ještěrů😀
@MarianVelas
@MarianVelas 4 жыл бұрын
A co když jsou ty ostatní civilizace ve vesmíru zticha zcela záměrně?
@simonkolesar12
@simonkolesar12 6 жыл бұрын
ja som to počul pod pojmom great filter ale je to to isté čo vravel martin
@spevputnika8071
@spevputnika8071 6 жыл бұрын
Fermiho paradox bol zamietnutý ešte za Fermiho života. Celý tento takzvaný paradox je postavený na veľmi krátkozrakých predpokladoch, že civilizácie majú rovnaký technologický pokrok a využívajú rovnaké formy komunikácie. Čo je absolútny nezmysel. Najpravdepodobnejším vysvetlením, prečo nás ešte žiadna nekontaktovala je, že sa s nami jednoducho nechcú baviť.(nevyhýbajú sa nám, proste ich nezaujímame - ty máš tiež možnosť volať cudziemu človeku do Afriky či Ázie, robíš to?)
@anaturn12
@anaturn12 6 жыл бұрын
Což je ale předpoklad který u takového množství civilizací nefunguje. Vem si kolik je lidí máme jisté normy ale nedodržují je všichni. Tudíž Nemůžeme předpokládat že i pokud ten druh má "Ignorovat všechny" tak nemůžeme počítat že to tak berou úplni všichni do jednoho
@romangramblicka1341
@romangramblicka1341 6 жыл бұрын
to rozhodně není nejpravděpodobnější možnost - taková je ta, že tam venku prostě nikdo není, alespoň ne do vzdálenosti cca 50 ly a alespoň na takové úrovni jako naše - pokud by byla, zachytili bychom jejich vysílání
@anaturn12
@anaturn12 6 жыл бұрын
Yep scary part je "kde jsou":-D
@hercla1
@hercla1 6 жыл бұрын
Máš částečně pravdu. Každopádně bych rád poupravil tvé přirovnání. Pokud je vyspělý život ve vesmíru opravdu vzácný, spíše by pasovalo přirovnání k postapokalyptickému scénáři, kde zbyla pouhá hrstka lidí naživu. Řekněme že po týdnech / měsících samoty narazíš na známky konání cizího člověka, nebo slyšíš najednou jet po městě pár bloků od tebe auto. Opravdu bys jen tak mávl nad tím rukou a nechal to být ? Možná ze začátku by nastoupil strach, ale vsadím se že by jsi to šel nakonec prozkoumat.
@spevputnika8071
@spevputnika8071 6 жыл бұрын
Lubinator 666 Fermiho paradox je otázka, nie odpoveď. anaturn12 - zase uvediem príklad s Afrikou. Teoreticky sa môžeš dovolať každému človeku v Afrike. Prakticky aspoň veľkej časti jej populácie. Koľko krát si volal niekomu do Afriky? Áno, existuje istý počet ľudí čo tam volá, ale každý má k tomu nejaký dôvod. Či už rodina, obchod, práca, turizmus. Nikto nevolá len tak cudziemu človeku na iný kontinent len preto, že sa nudí a môže si pokecať. Z toho istého dôvodu nás nemusia iné civilizácie vôbec kontaktovať. Nie, že by nevedeli, nie že by nemohli, alebo nás nemali radi. Jednoducho nám nemajú čo povedať a nemajú dôvod sa s nami baviť. Tak ako sa mi nebavíme s väčšinou ľudí na planéte ani oni nemajú dôvod sa baviť s jednou civilizáciou z mnohých.
@lubomirlokos3474
@lubomirlokos3474 3 жыл бұрын
Kluci... přijdete mě že jste inteligentní... zkuste se věnovat spíš opravdivým záhadám a ne "co by kdyby"... a nebo někdo někdy řekl... či mohlo by být. To je takový nijaký. Ale , pokud jde o záhady... ale né nějaký jedna bába povídala že její děda naše, ale neví se, kam to dal... ale dokladované záhady. Rozhodně jich je dost na to dělat o nich videa. A nebo, koukám, jste i sečtělí... co takle zjistit pravdu o prvním člověku na Měsíci? :) Ale jinak, zajimavý informace... Dost toho vím, ale rád to i poslouchám a doplňuju si vědomosti. Obzvláště, když neumím anglicky a su odkázaný jen ta to český. Přeju hodně dalších videí... :)
8 ай бұрын
byl život na Venuši, Marsku, Jupiteru, Saturnu a Merkuru ale kdysi dávno před od 800-67mi miliony let
@MartinFa6
@MartinFa6 3 жыл бұрын
Ahoj, přijde mi, že vysloveně nezazněl jeden hodně podstatný argument proč jsme žádnou jinou civilizaci ještě nepotkali. A to je malý časový překryv s naší civilizací. Vesmír existuje nějakých cca 16 mld. let, naše sluneční soustava a Země cca 4mld. let. Život na planetě cca 350 mil. let, náš druh je tady cca 300 000 let. Naše technologická civilizace je zde pouhých 100 let a nevíme jakou dobu potrvá. Může to tedy znamenat, že jsme se s žádnou jinou civilizací která by nás byla schopna kontaktovat neprotli právě v souběhu vzájemné existence nebo technologické schopnosti se vzájemně kontaktovat.
@lubomirgroman3157
@lubomirgroman3157 6 жыл бұрын
Bezva díl! Lepší než bývaly první streamy =3
@palcat2460
@palcat2460 6 жыл бұрын
SETI mi přijde už zbytečný a založený na starém předpokladu a proto možná pořád nikdo. Jsou 2 možnosti. " Nadsvětelné" cestování je možné nebo ne. Pokud je, tak užívání rádiového signálu je na nic, protože cestuje rychlostí světla, taková civilizace by buď něco vymyslela nebo mohla mít kurýrní lodě. Ani jedno SETI nezjistí. A pokud není možné, nikdy mimozemšťany osobně nepotkáme a protože signál od nich poletí tisíce, milióny let, budou jako civilizace, co nemůže expandovat dál, dávno vymřelí. Pokud by šlo o uniklé vysílání z jejich planety, jako uniká ze Země. Tak dokonce i my máme optický kabely a do budoucna se plánuje laserová komunikace, LIFI. Od rádiových vln upouštíme. Já se na myšlenku z padesátých let nezlobím, byla dobrá, ale nepřináší výsledky a technologie jí dohnala. Takže věřím, že lepší metody pozorování exoplanet, spíše najdou stopy života.
@filipdittrich4625
@filipdittrich4625 3 жыл бұрын
Proč si myslíte, že jsme ji nepotkali? A proč si někdo, kdo se považuje ze chytrého myslí, že titěrná planeta a tento hvězdný systém v klidné a nudné, zapadlé části galaxie je něco mimořádně přitažlivého pro život, který není odsud??
@Andir92
@Andir92 4 жыл бұрын
teoretizovali o atomovkách v historických dokumentech :D bych chtěl vidět výraz těch ufonů :D
@Gangster88232
@Gangster88232 4 жыл бұрын
Ses zas chytrej.
@Andir92
@Andir92 4 жыл бұрын
@@Gangster88232 děkuji škoda že se to nedá říct o každém :)
@Gangster88232
@Gangster88232 4 жыл бұрын
@@Andir92 neda, ale neboj, treba se polepsis.
@Andir92
@Andir92 4 жыл бұрын
@@Gangster88232 tobě se to očividně nepodařilo :D a nerad bych aby ses kvůli mě cítil eště méněcennější :D ikdyž si naprosto zbytečný :D
@Gangster88232
@Gangster88232 4 жыл бұрын
@@Andir92 Kdyz to rikas ty.
@TayrusCz
@TayrusCz 2 жыл бұрын
Vzpomeňte na Warhammer 40k a impérium lidstva . Myslím že tam to pojali realne
@jakubp.6987
@jakubp.6987 4 жыл бұрын
Doporučuju kanál Isaac Arthur kzfaq.info/love/ZFipeZtQM5CKUjx6grh54gplaylists a sérii Fermi paradox Great Filters. ;)
@fabmilhoty
@fabmilhoty 6 жыл бұрын
záleží na tom, jestli to je pro tebe užitek :D pokud vlastníš technologii, co dokáže ohnout prostor :D na co by ti byly ostatní technologie :D (teoreticky jsi s tou možností vyjmout prostor ve vesmíru)
@filipbar5109
@filipbar5109 3 жыл бұрын
Ten díl Rick and Morty, prosím?
@martinvozar4223
@martinvozar4223 6 жыл бұрын
uz strletly lensa to taji mozno
@pavelmares97
@pavelmares97 6 жыл бұрын
Miniverse, tinyverse :D
@tomasdybal2698
@tomasdybal2698 4 жыл бұрын
"Problém tří těles" od Liou Cch’-sin je o tomhle super
@patopato111
@patopato111 5 жыл бұрын
calani spravte video natooto , lebo toto nevyvratite kzfaq.info/get/bejne/gbxkrbaZ28q0eWg.html
@lukastomicek5109
@lukastomicek5109 6 жыл бұрын
a vidite tu nejaky jestery ? :D :D :D uplne top zabity :D
@Lipot143
@Lipot143 6 жыл бұрын
Proč by se cizí vyspělé civilizace měli zajímat o tu naší primitivní? Ani nejsme jednotní jako lidstvo.
@alenabuzkova7434
@alenabuzkova7434 6 жыл бұрын
třeba kvůli surovinám a nerostnému bohadství.
@Lipot143
@Lipot143 6 жыл бұрын
Já si myslím, že vyspělou civilizaci budou zajímat jiné věci než nepatrné zásoby nerostných surovin na Zemi... Myslím si, že budou řešit prvky, které nám nejsou známé.
@Sakurian94
@Sakurian94 6 жыл бұрын
Tohle téma by chtělo samostatný stream.
@DEMOProdukce
@DEMOProdukce 6 жыл бұрын
Proč nikdo ve videích nezmiňuje možnost, že prostě nejde cestovat rychleji než rychlostí světla? V takovém případě by život mohl být prostě moc daleko od nás na to, aby jsme ho kdykoliv potkali.
@anaturn12
@anaturn12 6 жыл бұрын
I při rychlosti pod rychlostí světla je statisticky skoro nemožné aby už galaxie nebyla kolonizovaná
@DEMOProdukce
@DEMOProdukce 6 жыл бұрын
Nemůžeš vytvořit impérium, tak nemáš tendence se tak rozpínat. I s nejbližší kolonizovanou planetou by jsi komunikoval prakticky na "vánoční bázi" (prakticky by jste si mohli jen posílat "přáníčka" - zprávy o stavu vaší planety). Vzhledem k tomu, že není důvod expandovat, tak je zbytečné, aby existovaly civilizace se stovkami planet, protože jen posíláš lidi ze své planety se svými surovinami na jinou planetu, kde si založí vlastní civilizaci. Proč by jsi svojí rasou obsadil miliony planet, když každá taková kolonizace stojí původní planetu ohromné množství surovin a peněz, které jim ve výsledku k ničemu nebudou, protože půjde o novou civilizaci? Je potřeba obsadit víc planet, aby jsi zaručil existenci svého druhu, ale není důvod to přehánět, protože to k ničemu není (naopak to ubližuje životu na tich ostatních planetách a vzhledem k tomu, že to ubližuje jiným a tobě to prakticky jen sebere... proč?). Stačí počet planet v rámci desítek či stovek, né milionů. Proto je prostě možné, že nás nemají ani jak navštívit, protože další rasa může být tisíce světelných let od nás a nemít šanci se k nám dostat. Místo "Tahle galaxie je pro naše 2 galaktické civilizace až moc malá." je možné, že jde prostě jen o "Tahle galaxie je pro našich tisíce ras až moc velká na to, aby jsme se potkali."
@anaturn12
@anaturn12 6 жыл бұрын
Civilizací by mělo ale existovat tolik že se potkáme a to je to. Navíc pokud máš už dejme tomu 99% pohon tak můžeš dělat autonomní sondy které ti suroviny posílájí vem si že cokoliv tvoje civilizace nepoužije je buď pro někoho jiného a nebo pro černé díry a přepokládáme že civilizace chce žít co nejdéle
@anaturn12
@anaturn12 6 жыл бұрын
A i kdyby to byli dejme tomu lodě s živou osádkou tak ano dejme tomu že 99% civlizace to nechce. Ale při několiak planetách a dejme tomu stupni K1 či K2 je i 1% tolik lidí že to prostě můžeš crownd fundovat
@DEMOProdukce
@DEMOProdukce 6 жыл бұрын
1. To by se muselo počítat s tím, že se takhle velká civilizace vyvine na ohromném procentu planet. S čímž se ani zdaleka nepočítá - ani my nejsme tak daleko. 2. Počítal jsem s tím, že se třeba civilizace ve výsledku dostane na rychlost světla a né s pomalými motory. Vem si to takhle. Nejbližší hvězda k nám je Proxima Centauri ve vzdálenosti 4,25 světelných let. Takže cokoliv k ní pošleš se tam dostane až za 4,25 světelných let... mnohem efektivnější je prostě používat suroviny ve vlastní soustavě. Nehledě na to, že na co ti budou ty suroviny, které "jinak použije jiná rasa". Na tvé galaktické impérium, které nemůžeš založit? Většina té hmoty ve vesmíru nakonec stejně bude ležet (zachování hmotnosti) akorát nebude nasvětlená. Navíc černé díry budeš potřebovat, protože budou posledními zdroji energie ve vesmíru (zrcadlová koule kolem černé díry). Tobě tolik materiálu stejně bude k ničemu, když si s ním budeš hrát jen kolem své hvězdy. Nebudeš posílat sondu, aby se ti vrátila za 100 let jen aby jsi doplnil sklady (čímž mimochodem by jsi ovlivňoval gravitaci ve své soustavě a stejně nemůžeš nahromadit tolik, aby jsi při nahromaďováním rozházel celý svůj solární systém kvůli vlivu gravitace). Nechceš si zničit domovskou planetu tím, že si do soustavy přitáhneš novou planetu (což mimochodem by stálo strašně moc energie a je jednodušší prostě si pamatovat, kde ten materiál je a až kolem tebe začnou docházet hvězdy, tak dojít ten materiál kolem již neexistující hvězdy využít na místě.) Reálně se ti prostě nevyplatí posílat sondy, když máš celou soustavu a nepotřebuješ tolik surovin (což potřebovat nebudeš.) S největší pravděpodobností spíš vynalezneš něco, čím budeš měnit atomy a nikdy nebudeš potřebovat víc než je množství hmoty v tvé soustavě (a pokud náhodou budeš, tak pošleš lidi k té další soustavě, tam se vytvoří nová civilizace a zase budou mít ohromnou dobu než vše vypotřebují. Ovšem to by muselo docházet k obrovskému přelidňování, které by se mělo řešit spíš v rámci té rasy a né tím, že jen přeleješ kus kýble - domovská soustava se zase brzo doplní, takže je to nemožný boj, jelikož stejně ty generační lodě musí mít omezení množení. Jednoho dne nebudeš cestovat dost rychle na to, aby se to vyřešilo a jedná se jen o oddalování problému.) A jak říkám, je možné, že je nějaká rasa co obydluje soustavy kolem sebe, ale je prostě na 100 soustav od nás, což může být pár tisíc let i rychlostí světla a nemá důvod nic tak daleko posílat.
@onudas
@onudas Жыл бұрын
Že tohle napadlo zrovna ruského vědce.
@petomizenko
@petomizenko 6 жыл бұрын
kto by chcel stretnut takych dementov ako su ludia z planety zem LUL
@romangramblicka1341
@romangramblicka1341 6 жыл бұрын
taktak, třeba jako jistý Miženko :-P
@petomizenko
@petomizenko 6 жыл бұрын
trapny poskus :D trapne ako stierace na ponorke
@fabmilhoty
@fabmilhoty 6 жыл бұрын
Ale mám teorii, která dává logicky smysl. "čím víc živý tvor ví, tím větší je šance že se zničí" Je to rovnice která už myslím že existuje ale jde o to že do těch % se připočítává jak možnost sebedestrukce, tak i to, že "vím už hodně, dost na to abych si říkal proč bych měl existovat", nebo je i způsob jak existovat a přitom nežít.
@fabmilhoty
@fabmilhoty 6 жыл бұрын
ať už z hlediska nepřátelských válek (v případě nevivinutých civilizací) tak v případě "sebedestruktivních" sklonů
@domacicajovna3528
@domacicajovna3528 6 жыл бұрын
Proces odhalování již započal, ale vy stále dokola opakujete jako kolovrátek jednu a tu samou písničku. Že jsme ve vesmíru sami a případných návštěvníků se máme bát. Proč? Jak můžete s takovou jistotou tvrdit, že jsou zlí? Co když jsou dobří a dají nám poznání. Kdo vám zaplatil za tuhle kampaň. Připomínáte my O. Wellse a jeho hru válka světů. Ta měla taky vývolat strach v lidech z vesmiranu. Vesmírné bytosti jsou většinou duchovní povahy a to se našim vládcům moc nelíbí. Protože by se lidé dozvěděli pravdu o stvoření a skutečné povaze světa.
@micca971
@micca971 6 жыл бұрын
Co to meleš? Kdo tady tvrdí, že se jich máme bát? A ta kniha je jenom kniha, někdo napsal svoji myšlenku, to je všechno. A na tu poslední stupiditu dole snad nemusím ani odpovídat.
@frantisekjanecek1641
@frantisekjanecek1641 6 жыл бұрын
Protože jsme zakopaly bránu.
@janbaxa3282
@janbaxa3282 6 жыл бұрын
Skončili jste u zvědavosti, ale to je lidská vlastnost (stejně jako arogance, nebo soucit k jiné rase ) a jiný druh s jinou fyziologií bude s největší pravděpodobností bez zvědavosti :D třeba nevylučuje jejich tělo žádné hormony a jsou úplně bez emocí!!! Sakra berte to z vědeckého hlediska, nemůžeš přemýšlet nad jinou rasou, z pohledu člověka!!!
@romangramblicka1341
@romangramblicka1341 6 жыл бұрын
jak si představujete dosažení inteligence bez zájmu o své okolí, čili zvědavosti? Krom toho, zvědavost zdaleka není jen vlastnost lidí
@janbaxa3282
@janbaxa3282 6 жыл бұрын
Ano i ostatní zvířata jsou zvědavý, ale na ZEMI :D to je právě ono, že ty si to nedokážeš představit, ale proč by se na jiné planetě nemohl vyvíjet život zcela jinak??? Jde o to, že jsme všichni zaseklý v lidském způsobu přemýšlení, ale co když jiná rasa funguje úplně jinak??? Ten zájem nemusí být vnitřní, ale nařízený někým hierarchicky nadřazeným, jako součást výzkumu a vývoje. PS: Nemohu ti to vysvětlit, když i já jsem zaseklý v tomhle myšlení a nic jiného neznam :D
@fabianrichter5408
@fabianrichter5408 6 жыл бұрын
Jan Baxa V tomhle s tebou musím nesouhlasit. Jak by se mohla vyvynout nová civilizace bez zvědavosti? Zvědavost znamená potřebu zkoušení nových věcí, tudíž bez ní by se daná rasa vůbec nevyvíjela
@janbaxa3282
@janbaxa3282 6 жыл бұрын
Hlavně si uvědom, že jiný druh mozku=jiné emoce Zvědavost je důležitá jen do doby, než začne civilizace pořádně komunikovat, pak se jí mohly zbavit (společně s ostatními emocemi), protože je zároveň zvědavost nebezpečná :D Př: Nejsou zvědavý a jede si každej svoje (svojí práci a úlohu ve společnosti), jeden narazí na něco nového, tak to zadají vědecké skupině, protože ze zkušenosti ví, že to znamená pokrok :D ZVĚDAVOST NIKDE a pokrok pokračuje :D To jen my s omezeným lidským myšlením zvědavost potřebujem :D oni třeba ne :D
@fabianrichter5408
@fabianrichter5408 6 жыл бұрын
Jan Baxa Týjo...kde ses učil argumentovat? Asi máš pravdu.
@domacicajovna3528
@domacicajovna3528 6 жыл бұрын
Vy si vážně myslíte, že jsme ještě žádné vesmírné bytosti nepotkali? A že nemá význam se tím zabývat? V celém obrovském vesmíru existujeme jenom my?
@samuelmarkus2529
@samuelmarkus2529 6 жыл бұрын
jenže vesmír je tak obrovský ze šance že nás některá rasa potká je minimální jako Dobře nemusí byt Zlí lidé v dějinách prošli a vyhladili není zaručeno že by to udělali také ale šel by jsi k mravencům a nabídl jim technologií výměnou za minerály ne odstranil by jsi je
@domacicajovna3528
@domacicajovna3528 6 жыл бұрын
samuel markus2 ano vesmír je opravdu pro nás nepředstavitelný. Asi jako pro mravence louka. Ten také nedokáže dohlédnout na její konec. A myslí si, že kromě jeho mraveniště jiné není. My jsme také nad mravenci a někteří z nás jsou vegetariány, protože mají s těmito tvory soucit. Rovné tak někteří z nich pohlíží na nás na ubohé mravence. Mají prostě s námi soucit. Když dosáhnete určitého stavu poznání, nebudete zbytečně šířit po celém vesmíru další nesmyslné utrpení. To dělají ti idioti, co nám vládnou. Ničí přírodu a vysávají její zdroje a energie.
@samuelmarkus2529
@samuelmarkus2529 6 жыл бұрын
+Domácí čajovna souhlasím s tím aby se takova civilizace ne zničila mela by byt nad věcí od takových věcí oprostit ale teď si představ že máš civilizaci ktera na to ne pohlíží a bere si co chce nebo třeba jina rasa co přežívá na zničení ostatních světu
@domacicajovna3528
@domacicajovna3528 6 жыл бұрын
samuel markus2 to jsou právě ty temné bytosti, které vešli v kontakt s našimi vladamy a nabídli jim technologie, které jim umožní nás ještě více zotročovat a ovládat. Jsou tady například reptiliani, sedivaci a mnoho jiných.
@micca971
@micca971 6 жыл бұрын
"V celém obrovském vesmíru existujeme jenom my?" ??? Nic takového nikdo neřekl, co to furt třepeš za hovadiny?
@CZGaming4U
@CZGaming4U 6 жыл бұрын
Sice jsme limitován rychlostí svetla s tím ale přichází i kontrakce delek, takže ž jedné strany galaxie na druhou se můžeš dostat za pár minut. Každopádně pak nevím jak moc jsme limitováni O. teorii relativity.
@micca971
@micca971 6 жыл бұрын
Jakou to má přesně souvislost?
@CZGaming4U
@CZGaming4U 6 жыл бұрын
Micca Jelikož pohyb je relativní tak z pohledu lodi , proti ní letí naše galaxie rychlostí blízkou c. Pak dochází ke kontrakci delky galaxie ve směru kterym sme pohybuje lod
@micca971
@micca971 6 жыл бұрын
Ale jakou to má souvislost s tím, že se z jedné strany galaxie dostaneš na druhou za pár minut?
@CZGaming4U
@CZGaming4U 6 жыл бұрын
Micca cestujes kratší vzdálenost stejnou rychlostí. Problem však nastane při zrychleni a zpomaleni, kde vypadne že speciální t.r.
@micca971
@micca971 6 жыл бұрын
Necestuješ kratší vzdálenost. Jen se ti bude zdát, že je vesmír placatý. Podle tvojí logiky by fotony museli skákat instantně, aniž by měli trajektorii, což se však neděje. Pouze se jim zdá, že vesmír je dokonalá placka (má jen 2 rozměry).
@domacicajovna3528
@domacicajovna3528 6 жыл бұрын
Uvědomte si prosím, že ta technologie již tady je. Antigravitační pohon je již dávno vlastní armáda. Z 90% toho, co vidíme na obloze, pozemského původu.
@micca971
@micca971 6 жыл бұрын
Kde je napsáno, že to vlastní armáda?
@petermadura1187
@petermadura1187 4 жыл бұрын
Mimozemšťania neexistujú!
@cend23
@cend23 3 жыл бұрын
My jsme jeste nepotkali jinou civilizaci? To jako fakt? Se proberte...😉...jo uz vim - ono se o tom nemluvilo ve zpravach na Prime, ani na Nove...tak proto si to myslite...🤦‍♂️
3 жыл бұрын
No my jsme vyloženě pravidelní diváci oněch televizí, tak nám to muselo uniknout... :/
@aklaman1
@aklaman1 3 жыл бұрын
Prečo sme sa s nimi nestretli, pretože žiadny niesu. A napadlo vás niekedy kde končia tie mega laserové výstrely pri vesmírnych súbojoch ktoré netrafia ciel ? Nebolo by to trápne byť zničením niečim takýmto .
Heartwarming Unity at School Event #shorts
00:19
Fabiosa Stories
Рет қаралды 23 МЛН
MISS CIRCLE STUDENTS BULLY ME!
00:12
Andreas Eskander
Рет қаралды 18 МЛН
Nejhorší suvenýry, které jsme v Praze koupili
9:57
Kluci z Prahy
Рет қаралды 492 М.
Chcete svého Google asistenta? - Proč to řešíme? #336
19:28
Zvědátoři
Рет қаралды 15 М.
Existuje za Sluncem další Země? - Proč to řešíme? #1689
17:33
БАТЯ И ТЁЩА😂#shorts
0:58
BATEK_OFFICIAL
Рет қаралды 5 МЛН
A young mother couldn't calm down her baby at the lesson #shorts
0:32
Fabiosa Best Lifehacks
Рет қаралды 12 МЛН