Co z tymi incelami?
11:27
3 жыл бұрын
Пікірлер
@wichrowewzgorze1763
@wichrowewzgorze1763 Күн бұрын
Ciekawa analiza! A włosy piękne i długie (co w Paryżu było szczególnie widoczne)
@Liskrainyczarow.2368
@Liskrainyczarow.2368 16 күн бұрын
Może być tak, że Rihley utożsamia złość i strach z męskimi emocjami bo mogła jako dziecko widzieć je u taty czy innych napotkanych mężczyzn w jej dzieciństwie. Pozdrawiam.
@PolishHetalian
@PolishHetalian 19 күн бұрын
Niebinarne XD? Moze dlatego, ze dzieci nie zwracaja uwage na swoja płec a poprostu sie bawia XD
@morphitkastudio
@morphitkastudio 19 күн бұрын
W tej wypowiedzi chodzi o to, że dzieci mają tak jakby niebinarny status w społeczeństwie, a to nie jest równoznaczne z tym, że się identyfikują jako osoby niebinarne.
@jandebek1379
@jandebek1379 19 күн бұрын
Nie po prostu emocję głównej bohaterki muszą być bardziej różnorodne a postaci pobocznych zunifikowane by było je łatwiej rozrurzniać .
@morphitkastudio
@morphitkastudio 19 күн бұрын
Nie da sie tego potwierdzić w 100%, tym bardziej gdy mówimy o produkcjach Pixara, czyli studia znanego z tego, ze bardzo kompleksowo podchodzi do tworzenia światów w swoich animacjach. Czy zrobili to w taki sposób, aby rozróżnić postacie czy dlatego, że tożsamość emocji zmienia się w czasie? Tego nikt nie może być pewny na tym etapie, ale też dzięki temu można tworzyć różne hipotezy (mniej lub bardziej prawdopodobne) i ta "nasza" jest po prostu jedną z nich.
@mars_lego_
@mars_lego_ 19 күн бұрын
Ale np Jordan kolega riley pod koniec 1 części miał szystkie chłopięce a w 2 części jasna z koleżanek riley miała wszystkie dziewczęce
@morphitkastudio
@morphitkastudio 19 күн бұрын
No właśnie u Jordana to nie jest takie oczywiste, ponieważ w krótkometrażówce "Riley's first date" jego Odraza jest dubbingowana przez kobietę. Natomiast emocje koleżanek Riley w 2 części mają tylko takie same fryzury, co de facto nie musi znaczyć, że wszystkie są kobietami. Nie wszystkie też się tam odzywają, wiec trudno jednoznacznie potwierdzić, jaka jest ich tożsamość.
@MaksWachowski
@MaksWachowski 20 күн бұрын
Co ty pierdolisz😂
@evvergree
@evvergree 27 күн бұрын
Ja tam ze starej ekipy najbardziej lubię Odrazę, a z nowej Zazdrość
@andylee4296
@andylee4296 Ай бұрын
O ile bardzo lubię postapo o tyle denerwują mnie takie utopijne scenariusze że np. grupa ludzi żyje na nieprzyjaznym pustkowiu mając w torbie kilka kilogramów nasion. To już czysta fantazja nie postapo.
@muka777
@muka777 Ай бұрын
Nie obejrzę tego g....na
@victor.i
@victor.i Ай бұрын
fajny film, jestem dopiero w liceum i nie wiem czy w ogóle będę studiować, ale wasze gadanie o kulturoznawstwie mnie przekonuje :D
@SANS_pl
@SANS_pl 2 ай бұрын
na huja mi tu napierdalacie o bagiennym plemieniu wody Xd
@morphitkastudio
@morphitkastudio 2 ай бұрын
XD
@magdaber3406
@magdaber3406 2 ай бұрын
były 2 świątynie żęńskie i 2 męskie by unikac zwiazków i przwiązania podczas szkolenia (tak oddawali dzieci tuż po narodzeniu)
@magdaber3406
@magdaber3406 2 ай бұрын
ja najbardzej lubie zywioł ognia ale wacham sie pomędzy nim a wodą bo jednak magia krwi jest czyms potęznym i ciekawym
@user-ey1ik7ll7l
@user-ey1ik7ll7l 2 ай бұрын
Minus za dźwięk
@niewazne4868
@niewazne4868 2 ай бұрын
Komentarz dla zasięgu, bardzo fajna jakoś filmu, audio i montaż. Popracujcie nad miniaturkami, aby je ujednolicić w 1 swój styl dla jednakowej identyfikacji.
@thomasbgpaintart3120
@thomasbgpaintart3120 3 ай бұрын
Czytalem ksiazke wieki temu, teraz odswiezam. A filmy Villeneuve to arcydziela kinomatografii. Wiele decyzji ktore hardcorowi fani ksiazek krytykuja wyszly filmom na dobre. Wyobrazcie sobie wszystkie dodatkowe watki, film by trwal z 5 godzin i bylby niezrozumialy dla wiekszosci. Dla mnie Diuna 1 i 2 to najlepsze filmy od czasow LOTR.
@Zosia1999
@Zosia1999 3 ай бұрын
25:31 Paulina nie dziwie się że ci włosy bohaterki się podobały, bo europejski kanon piękna to grube, gęste, wyglądają na zdrowe włosy, jednocześnie nie dziwi mi się że Marcinowi mogą się takie włosy podobać , gdyż włosy bohaterki przedstawia azjatycki kanon piękna czyli cienkie, rzadkie, piórkowate jak u DZIECKA
@janperlinski4483
@janperlinski4483 3 ай бұрын
Żona Dżamisa Harah (wraz z jego synami) wedle prawa Fremenów miała przez rok być żoną lub służką Paula, po skończeniu tego okresu miała "wolną wolę" - wyszła za mąż za Stilgara by potem stać się cześcia Domu (dworu?) np piastunką Alii Atrydki czy świadek przy nadawaniu imienia dla dzieci Paula
@hubert36667
@hubert36667 3 ай бұрын
Co do pytania to 1 część mi bardziej przypadła. Podobały mi się obie, ale jednak pierwsza po przeczytaniu książek wygrała. Druga jest lepsza pod względem akcji a 1 pod względem worldbuildingu
@marekmarek2873
@marekmarek2873 3 ай бұрын
Alia zabiła Barona zatrutą igłą a nie nożem.
@hubert36667
@hubert36667 3 ай бұрын
O ile dobrze pamiętam to było właśnie gom jabbar?
@justlittleoldme4589
@justlittleoldme4589 3 ай бұрын
Ołlbir XD
@jerzysikorski4846
@jerzysikorski4846 3 ай бұрын
xD
@Wanfanel
@Wanfanel 3 ай бұрын
D&D czy Zapomniane Krainy?
@Yoghari
@Yoghari 3 ай бұрын
Zdecydowanie jeżeli chodzi o filmy dnd jest ogromny wybór. Jakościowo może nie są porównywalne jednak… od groma tego
@marcepang.6220
@marcepang.6220 3 ай бұрын
Pierwsza scena w kung-fu pandzie be like
@krzychuzlasu
@krzychuzlasu 3 ай бұрын
Tyle czasu poświęcić takiemu g..nie ?? Panowie weście się do roboty !!!!
@jakubosinski4147
@jakubosinski4147 4 ай бұрын
Akurat w zestawieniu z Dragon Age, w którym chodzilo chyba glownie o emanację LGBTów, bo wszyscy na końcu okazali sie gejami czy tez Vox Machinę z jej "kutasiarskim" dowcipem- ten film to arcydzieło... :)
@katiakowalska5398
@katiakowalska5398 4 ай бұрын
"Czas niewolników" autor Józef Białek
@piotrkosciolek2538
@piotrkosciolek2538 4 ай бұрын
Ale z was buce, Aniela jest bogatą pindą, która karze innym robić coś na co ich nie stać, czyli oszczędzać wodę a sama za chwile pojdzie wziąść gorącą kompiel za kase ojca - wypisz i wymaluj to jest wasze pokolenie, które leci na kasie rodziców i chce uczyć innych z czego mają zrezygnować
@ZdzichaJedziesz
@ZdzichaJedziesz 4 ай бұрын
Nacjonalizm jest zawsze głupi. Po do doświadczeniu obu wojen nikt rozsądny nie może chcieć powrotu do nacjonalizmu
@ZdzichaJedziesz
@ZdzichaJedziesz 4 ай бұрын
"O kurwa" Anieli przejdzie do historii kina, zobaczycie 😁
@ZdzichaJedziesz
@ZdzichaJedziesz 4 ай бұрын
Myślę że niektóre żarty mają szansę wejść do pop kultury
@ZdzichaJedziesz
@ZdzichaJedziesz 4 ай бұрын
1670 to satyra na Polskę PiS no i trochę na tę dawną Polskę.
@krzysztofkowalewski4711
@krzysztofkowalewski4711 4 ай бұрын
2:37 *Ba dum dzsss...
@haniakoscinska152
@haniakoscinska152 4 ай бұрын
Fajnie się Was oglądało i Wasze wypowiedzi .Ile umysłów tyle spostrzeżeń, a każda interpretacja interesująca. Warto oglądać Wasz kanał , by wyhaczyć jakiś film godny obejrzenia i spojrzeć na niego Waszymi oczami. To było dla mnie interesujące doświadczenie.
@katarzynazieba2256
@katarzynazieba2256 5 ай бұрын
Zgadzam się z panią,dla mnie to film o wyzwoleniu niedojrzewaniu.Bella to prawdziwie wolny nie wytresowany człowiek.Biedne istoty to my.
@LukaszB1997
@LukaszB1997 5 ай бұрын
Dobra robota! Co do filmu to jestem raczej na nie. Na pewno nie działa tu mi na korzyść podłoże w postaci powieści Mary Shelley. To co kiedyś może i przełamywało bariery, nawet nie mówiąc o tym wprost, tutaj jest raczej sprowadzone do opowieści edukacyjnej, którą Hollywood w ostatnich latach produkuje w tonach (tu pod otoczką "kina autorskiego", choć ja tu widzę tylko rękę dużego producenta). Przez to też film niczym za bardzo nie zaskakuje, odchaczając kolejne obowiązkowe punkty: szablonowy, ułomny seksualnie maczo chłop (dla kontrastu jest też ten oświecony, cytujący współczesne postulaty o samostanowieniu kobiet), emancypacja poprzez OCZYWIŚCIE wyzwolenie seksualnie i na końcu patriarchalny mąż (jakby film nie był dość oczywisty, to jeszcze na koniec dostajemy wątek o wycinaniu waginy, by kobieta skupiła się na rodzeniu, litości). Dramaturgia też dla mnie trochę kuleje, bo bohaterka kreowana jest na osobę, która od pewnego momentu jest w stanie poradzić sobie łatwo ze wszystkim, przez co ciężko mi przejąć się jej losem, skoro wiem, że wszystko i tak gładko przejdzie (to jak sobie poradziła z mężem, niezły z niego generał xd). Ostatni akt dla mnie do wycięcia. Wydaje mi się doklejony na siłę, by tylko jeszcze bardziej podkreślić przesłanie/a filmu, jakby do tej pory było to za mało dookreślone. Wolałbym by przeszłość Belli pozostała tajemnicą niż wciskanie najbardziej szablonowego męża. W wyniku tego wszystkiego mam wrażenie, że to film, w którym Lanthimos jedynie ciągle chce podkreślać jakim to jest feministą, niż nakręcił rzeczywiście kino feministyczne. Niby ta produkcja ma być "szalona", ale wszystko tu jest wygładzone, trochę jakby skrojone pod nagrody filmowe i by zadowolić jak największe grono odbiorców. Na plus na pewno postać Dafoe, jak dla mnie najlepiej napisana + inscenizacja, w której są elementy dell'arte (ale czasem te CGI xd). Pozdrawiam, Łukasz
@galeonybasni
@galeonybasni 5 ай бұрын
Drodzy panowie, trochę więcej rozeznania w kulturze, bo tylko tędy jest droga do zrozumienia filmu. I tak, matka umiera, jest to dokłądnie pokazane w filmie, podkreślone potem kilka razy, więc skąd tu wątpliwość? Jeden z panów idzie dobrym tropem w interpretacji wujka. To faktycznie jest po prostu Mistrz, czyli możemy odczytywać, że to Hayo Miyazaki, ale jednocześnie, co jest fascynujace, jest to każdy Mistrz każdej sztuki. Człowiek, który jest przywiązany do swoich kreacji i oczywiste, że pragnie następców. Oba wątki pięknie się rozwiązują. Nie ma nastepców dokładnych, każdy artysta musi pójść swoją drogą. Jeśli chodzi o mamę to logiczne, że jej atrybutem w zaświatach, do których symbolicznie trafia bohater, jest ogień- przecież ona ginie w pożarze. Jest to film bardzo symboliczny ale też bardzo wielointerpretacyjny, stąc osobom nieobeznanym z symboliką, oraz ze swiatem baśni i legend, może być nie od razu odczytywalny. Według mnie ten film warto obejrzeć kilka razy. Pokojówkę rozpoznaje chłopiec, mówiąc- niektóre rzeczy są niezmienne. ;) Na jeszcze jednej płaszczyźnie to film pokazujący proces żałoby, od zaprzeczenia, do pogodzenia, do czego dochodzicie i słusznie. Czapla w symbolice Japonii to powodzenie ale i droga i to tłumaczy postać czapli. Warto zastanowić się nad tym filmem, bo jest bardzo ciekawy i bardzo symboliczny. Poprzez potać Mistrza Miyazaki żegna się z widzami, mówiąc nam, że jego światy nie mogą być kontynuowane, bo nowi twórcy pójdą swojimi drogami, ale że to jest słuszne. Przepiękny film i jeden z wartościowszych Miyazakiego.
@kirmarks02
@kirmarks02 Жыл бұрын
1. 3:39 to nie do końca prawda. 2. A do reivenklow można było trafić za urodę więc. 3. Co do hapelfu to w sumie w książce często się pojawiają. W sumie to nie zawsze są mili. 4. 8:28 tak i nie. Poza tym iwermorni też miała podział na domy z innymi cechami. 5. W sądzę mamy w sumie masę dobrych ślizgi ów.
@LiLaoshuAO
@LiLaoshuAO Жыл бұрын
Glizdogon był za młodu Gryfonem, a okazał się zdrajcą. Gilderoy Lockhart był Krukonem, a do nauki nie pałał.
@doriankrzebietke5518
@doriankrzebietke5518 Жыл бұрын
Problemem domów w Hogwarcie nie jest nawet ta rywalizacja między Gryfonami a Ślizgonami. Najgorszy jest fakt zamykania młodych osób w wąskie bańki. Najbardziej otwarte i chłonne umysły, kiedy powinne się one rozwijać, zamyka się w bańkach o zerojedynkowych poglądach. Wtedy tworzą się podziały i wspomniany w filmie konflikt jest jedynie wypadkową tego problemu Slytherin natomiast nie jest w założeniu rasistowski. Fani tego domu nie są fanami jego przedstawienia na łamach książki(czy tym bardziej filmu), a jego założeń. Ambicja, spryt i lojalność to naprawdę pozytywne i cenione cechy. Co więcej, nawet ten z założenia „rasizm” nie jest takim z założenia. Stawianie wyżej czystej krwi i oddzielenie się od mugoli może i brzmi strasznie, ale kiedy przyjrzyjmy się reakcjom mugoli na czarodziejów to powoli nabiera to kolorytu. Mugole(czyli po prostu ludzie) mają wpisane w naturę potrzebę podboju i strach przed nieznanym. Czarodziej w mugolskiej rodzinie potrafił być ofiarą własnych krewnych. Patrz: reakcje Petuni na umiejętności Lily i podejście Dursleyów do rodziców Harrego. Biorąc pod uwagę ogrom przewagi liczebnej mugoli nad czarodziejami, możemy łatwo stwierdzić jak skończyłby się magiczny coming out. Różdżka jest fajnym gadżetem, ale z bazooką nie wygra. Tworzenie podziału między czarodziejami a mugolakami może być więc środkiem zapobiegawczym przed tragedią dla obu stron. Co innego kiedy jednostki pokroju Riddle’a zmieniają to w podstawy swojego fanatycznego ruchu. Fanatyzm jest zły. Czystość krwi niekoniecznie
@einar657
@einar657 Жыл бұрын
Co do pierwszego akapitu: Jasne, mówimy o tym w filmie, ale konflikt jest też dodatkowo narzucany w Hogwarcie systemowo, przez PUNKCIKI itd, co daje razem jeszcze gorsze combo . W kwestii fanów itp: Fani zostają fanami domów z bardzo różnych powodów, często łączących się ze sobą: - uwielbienie dla bohaterów (a nawet samych aktorów, którzy np. nam się podobają), - przyjemne, pośrednie skojarzenia (np. Ravenclaw - fajne zwierzęta), - przedstawienie domu w danym medium (książki, filmy, gry), - tak jak mówisz - słuszne zdaniem fanów założenia domu, jego idea i cechy - i pewnie jeszcze inne rzeczy, w przypadku Slytherinu byłoby to bardzo popularne w popkulturze uwielbienie antagonistów, czarnych charakterów itp. (z czego to wynika to już dłuższy temat) O rasizmie Slytherinu i jego założeniach: Dla mnie serio z tych 3 wymienionych przez Ciebie cech Slytherinu tylko spryt jest jednoznacznie pozytywny, ambicja jest powiedzmy nacechowana neutralnie, a lojalność jako wartość sama w sobie to dla mnie jakiś nieśmieszny żart. I właśnie ta cecha, która ma być wartością samą w sobie, prowadzi w dużej mierze to tego ich rasizmu. ""Stawianie wyżej czystej krwi i oddzielenie się od mugoli może i brzmi strasznie, ale kiedy przyjrzyjmy się reakcjom mugoli na czarodziejów to powoli nabiera to kolorytu."" Brzmi strasznie i jest straszne. To i to co piszesz dalej jest dla mnie jasne, tylko że - to nie jest wytłumaczenie xD. Jasne, można zrozumieć dlaczego oni tacy są, ale to nie zmienia faktu, że to jest beznadziejna i szkodliwa postawa. Nie, utrzymywanie sztucznego muru między dwoma grupami nigdy nie jest dobrą opcją i chyba w historii naszej mamy na to masę dowodów. Szczególnie, że dzieje się to kosztem jednostek na granicy, np. czarodzieje półkrwi, mugole lubiący magię, czarodzieje, którzy nie chcą czarować itd. BTW - co w sumie ma REALNIE wspólnego utrzymywanie 100% czystości krwi i bezpieczeństwo czarodziejów jako społeczeństwa? Przecież to wszystko brzmi jak gadka jakiś narodowców, którzy nie chcą wpuścić (ze strachu, przez stereotypy itd) do Polski kilku tysięcy osób uchodźczych.
@doriankrzebietke5518
@doriankrzebietke5518 Жыл бұрын
@@einar657 lojalność swoim bliskim, przyjaciołom czy rodzinie to jakiś nieśmieszny żart? Okeeej Co do uprzedzeń na tle czystości krwi, ja ich nie popieram. Ja tylko podaję przykład innego powodu niż „haha, eksterminacja mugolaków go brrr”. Łatwiej nam oceniać takie decyzje z perspektywy historii, których już doświadczyliśmy. W świecie czarodziejów nikt nie wie do jakich skutków doprowadziłoby wyjście z cienia czarodziejskiej społeczności. Z punktu widzenia logiki bierność i unikanie spojrzeń jest wręcz najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Czy popieram bierność? Nie. Ale ona jest formą unikania potencjalnie tragicznych konsekwencji. Kiedy jesteś w nocy w lesie i usłyszysz krzyk o pomoc, pobiegniesz jak głupi w to miejsce czy raczej instynktownie zostaniesz przy swojej bezpiecznej i nieznanej dla potencjalnego zagrożenia pozycji? Jeżeli dla ślizgonów bezpieczeństwo najbliższych jest wartością nadrzędną, to chyba zrozumiałe jest takie postępowanie. To że przez lata wyewoluowało to do cech takich jak megalomania to już negatywna wypadkowa na rzecz fabuły opowieści. Ktoś musiał być zły w tak długiej serii. Porównanie Slytherinu do narodowców uważam za wyjątkowo przestrzelone. To czarodzieje są mniejszością, nie mugole. To czarodzieje są imigrantami, a mugole narodowcami. Gdybym był imigrantem, ominąłbym Polskę. Wiedząc jakie zagrożenia czekają na mnie w tym kraju, zdecydowałbym się od niego odseparować i lecieć na zachód. Zupełnie jak Ślizgoni unikający mugoli, będących potencjalnym zagrożeniem Prowadząc kanał podcastowy, dyskusyjny wręcz, polecałbym bardziej otwarte perspektywy i przyglądanie się zagadnieniom z kilku perspektyw. Być może jest to miejsce do wyrzucania Waszych myśli, okej. Ja tu trafiłem przypadkiem i sam kanału nie mam, ale dyskutować lubię. Najbardziej z osobami o przeciwnych do moich poglądów. A gdy mają te same poglądy stawiam się po drugiej stronie i kontrargumentuje własne zdanie. To bardzo rozwija. Pozdro
@doriankrzebietke5518
@doriankrzebietke5518 Жыл бұрын
@@einar657 to nie Ty w filmie mówisz o poczuciu przynależności do Ravenclaw? Czy to nie Krukoni cechowali się otwartością umysłu? Gdyby chodziło o inteligencję z punktu widzenia nauki i czytania książek to Hermiona byłaby w tym domu. Ale miała zbyt sztywne ramy myślenia właśnie
@einar657
@einar657 Жыл бұрын
@@doriankrzebietke5518 szczerze mówiąc nie wiem czemu wjeżdżają tutaj nagle jakieś ukryte ad personam sugerujące, że mam zamknięte perspektywy i że nie potrafię dyskutować xD jakbyyy wymieniliśmy jak na razie swoje zdania, skomentowaliśmy nawzajem podejścia do sprawy i jesteśmy w trakcie dyskusji jak mi się zdaje xd. Nasz kanał polega m. in. na tym, że myślimy sobie o jakimś nurtującym temacie (owszem, z różnych perspektyw), mówimy swoje mniej więcej końcowe zdania na ten temat i zapraszamy do przemyśleń i dyskusji. Tak w skrócie xd Też mam Ci zarzucić braki w Twojej perspektywie, bo nie dostrzegasz patologii Slytherinu, o którym mówimy? Chyba bez przesady, to byłoby niemiłe
@einar657
@einar657 Жыл бұрын
@@doriankrzebietke5518 co do lojalności: tak, lojalność jako fundament, podstawa, postawa wejściowa itd. nawet wobec rodziny to dla mnie nieśmieszny żart. Lojalność jest super jeżeli jest wynikową innych czynników, takich jak miłość, przyjaźń, wspólnotowość itp. Nie kiedy jest założeniem samym w sobie, będącym przed tą miłością, przyjaźnią, wspólnotowością. A tak jest w przypadku Slytherinu i ogólnie tych zasad/ cech domów Hogwartu, to są rzeczy dla tych domów fundamentalne, a nie wynikowe.
@Martvnka.a
@Martvnka.a Жыл бұрын
powiem tak, jestem w Slytherinie i go kocham a Gryffindoru poprostu nienawidze tak jak pan w czerwonym Slytherinu 😌
@einar657
@einar657 Жыл бұрын
Nie wiem czy wskazane są aż tak skrajne emocje (miłość i nienawiść w sprawie domów w Hogwarcie xd), ale rozumiem xD. Za Gryffindorem też nie przepadam, więc pozostaje mi zapytać - co przekonuje Cię i za co cenisz Slytherin?
@kasiakowalczyk5113
@kasiakowalczyk5113 Жыл бұрын
Swoją drogą ciekawe jest to że żaden z przedstawionych ślizgonów nie zdradził swojej własnej rodziny/ ludzi których uważał za rodzinę. Snape nie wydał Draco W tymczaszem w Gryfindorze: Peter doprowadza do śmierci rodziców HP. i niszczy mu tym samym szansę na normalne życie i posiadanie młodszego rodzeństwa. Te wszystkie osoby które powtarzały za R.Skeerter że Harry kłamie przez cały 5 rok./ większość 5 roku Gryfy porzucające Harrego prawie zawsze gdy najbardziej potrzebował wsparcia. Wygląda na to że najwiekszym zdrajcą jest Peter Petrigree
@zuni7650
@zuni7650 Жыл бұрын
Moim zdaniem Slytherin wlasnie jest toksyczny przez to ze trafiali tam wszyscy o skrajnych pogladach i przywodczych cechach. Nawet jesli byli dobrzy, pozytywni Ślizgoni to albo byli na uboczu swojego gomu albo musieli dostosować sie do grupy. Mnie też znajomi dopasowują do Slytherinu, chociaż sam chyba bym prosił tiare przydziału a Huffelpuff bo wydaje sie miłym ciepłym miejscem xD
@einar657
@einar657 Жыл бұрын
Może być tak jak mówisz, tylko właśnie - w filmie ustaliliśmy, że w sumie to do domów przydziela się ludzi pod względem ich cech, zainteresowań, motywacji itd. A więc - głównie toksyczne osoby trafiają do Slytherinu, bo ten dom jest taki już w zarodku. A Hufflepuff to super wybór :3
@kacpermika3689
@kacpermika3689 Жыл бұрын
Nimfadora jest 😊
@morphitkastudio
@morphitkastudio Жыл бұрын
Masz na myśli, że Nimfadora była ze Slytherinu, czy chodzi o coś innego? Bo właśnie na fanowskich wikiach wszelkiego rodzaju to Hufflepuff jest podawany jako dom, do ktorego należała Nimfadora.
@kacpermika3689
@kacpermika3689 Жыл бұрын
​@@morphitkastudio mówiliście, że w uniwersum jest niewiele osób z Hufflepuffu. I właśnie Nimfadora jest jedną nielicznych reprezentantek tego domu w serii.
@morphitkastudio
@morphitkastudio Жыл бұрын
@@kacpermika3689 Ok, to teraz wszystko jasne i tak, oczywiście masz 100% rację 😊
@BaronDykty
@BaronDykty Жыл бұрын
Rozumiem tych ludzi dlaczego im nie przypadł do gustu ale nie rozumiem jak można z jednego powodu uznawać, że odcinek był niepotrzebny i nic nie wnosił, a właśnie pokazał jako filer tak dużo
@krzysztofkowalewski4711
@krzysztofkowalewski4711 Жыл бұрын
No i zbliżamy się do setki - gdy piszę ten komentarz jest 98.
@Doberminator
@Doberminator Жыл бұрын
Niestety zmarnowany potencjał... Tak dużo historii i miejscówek ... I Nie jest tak samo bo pominęli mnóstwo aspektów
@einar657
@einar657 Жыл бұрын
Dasz jakieś konkrety? Serio wszystkie najważniejsze historie są,, klimat jest, miejscówki też, niektóre wątki są nawet znacznie bardziej rozwinięte niż w grze. Wiadomo, są jakieś zmiany kosmetyczne, ale one wynikają chyba bardziej z przeniesienia gry na inne medium.
@Doberminator
@Doberminator Жыл бұрын
@@einar657 Skoro dla ciebie wszystko jest to nie ma nawet sensu dalej ciągnąć tematu ...klimat ? Jaki kurwa klimat nawet 10% klimatu z gry nie ma szli z fabułą takim sprintem że człowiek z 1 sezonu pięta tylko pocałunek z 2 odcinka / opierdalanie koguta w 3 i strzelaninę w szpitalu ...
@Ichidelle
@Ichidelle Жыл бұрын
Oglądałam pełen gameplay i ekranizacja gry bardzo mi się podoba. Trzecie spojrzenie na sprawę, bo akurat oglądałam ciekawie prowadzony gameplay i faktycznie zombiaki nie stanowiły większego problemu po jakiś 4h gry, były po prostu typową hordą zombiaków. Historia w serialu fajnie poszerza całą opowieść. Ellie serialowa to złoto, zgadzam się w 100%. Bałam się trochę, że będzie typowe kino akcji z tym całym syfem bijatyk i strzelania, a jak zauważył Kuba nie ma tego dużo. Ogromny plus za to - naprawdę przyjemnie się to ogląda. Podoba mi się wasza dyskusja na ten temat i zupełnie szczerze, nie miałabym nic przeciwko zobaczenia jeszcze jednego filmu z komentarzem do kolejnych odcinków. Nie wiem dlaczego zawsze zwracam uwagi na kubki z jakich pijecie i te są przeurokliwe.
@ByWrona
@ByWrona Жыл бұрын
Uwielbiam dragon age, chociaż grałam na razie w pierwsze 2 części. Aczkolwiek serial... nie porwał mnie aż tak. Cieszę się, że w końcu DA przenieśli na serial, ale chyba brakowało mi przedstawienia dynamiki drużyny, może też przeszłości innych postaci (co mega mi się podobało np. w legendzie vox machiny). Ale może w przyszłych sezonach dostaniemy więcej. Serial fajny, ale nie jakiś wybitny. Jako fan uniwersum czuję się zadowolona, ale potrzebuję chyba czegoś więcej żeby w całości kupił mnie ten serial. Fajnie było też usłyszeć nawiązania do gier i jestem naprawdę ciekawa kolejnego sezonu, gdyż dostaliśmy zapowiedź akcji w Kirkwall 😄
@Ichidelle
@Ichidelle Жыл бұрын
Świetny film, doceniam bardzo wstawkę z "Queer Eye" idealnie się wpisało. Zaciekawiliscie mnie i chętnie obejrzę serial, zgłasza jeśli jest krótki. Nie jestem fanem, ale na jeden wieczór do obejrzenia, czemu nie. Zabawny i merytoryczny ;) Podoba mi się odmienne spojrzenie na ten serial.
@mateuszpietrzak8590
@mateuszpietrzak8590 Жыл бұрын
Kuba, masz zrobić reprodukcję tego typa z dziwnymi oczami, bo Paulina chce zobaczyć. I Ja też, ewentualnie.