Jak wygląda praca automatyka?
49:37
3 жыл бұрын
Пікірлер
@Alexander-ny5kr
@Alexander-ny5kr 9 ай бұрын
Pięćdziesiąt minut lania wody. Widać, że nie ma Pan wiele do czynienia z prawdziwą automatyką, a pojęcie bardzo ogólnikowe.
@piotrekbt
@piotrekbt 9 ай бұрын
Jaka to jest "prawdziwa automatyka"? Odpowiedzi na jakie pytania by Pan oczekiwał?
@DreamerMrX
@DreamerMrX 4 ай бұрын
Jestem tego samego zdania. Pan jest raczej programistą, niż automatykiem i bardzo zawęża znaczenie pojęcia "automatyka". Pewien czas temu w firmie gdzie pracuję, zatrudnił się taki młody specjalista po dobrej uczelni. W zakresie programowania PLC wraz HMI, SCADA itp. był dosyć dobry. Gdy przychodziło jednak do rozwiązywania rzeczywistych problemów z zakresu UR lub stworzenia czegoś bardziej "interdyscyplinarnego", wykładał się na brakach wiedzy w zakresie działania czujników, przetworników, elementów wykonawczych, a nawet wielu zjawisk fizycznych. Dopiero w warunkach codziennych zmagań, uzupełniał swoją wiedzę. Twierdzenie więc, że ktoś zaraz po studiach jest pełnoprawnym fachowcem wartym wysokiego wynagrodzenia to delikatnie mówiąc duże nadużycie. Z reguły bycie dobrym fachowcem, wymaga jednak sporo doświadczenia i ciągłego uzupełniania wiedzy.
@chrismurphy04833
@chrismurphy04833 11 ай бұрын
Piszę w sprawie niezwiązanej z tematem filmu. Mianowicie, czy bycie daltonistą dyskredytuje z pracowania w dziedzinie automatyki? Od dłuższego czasu interesuje się tymi zagadnieniami, nawet dostałem się na studia, ale mam wykryty daltonizm. Myślę, ze w ewentualnej pracy problemów z widzeniem bym nie mial, pracowałem nie raz jako pomocnik elektryka i nigdy w życiu codziennym nie doznałem problemów przy rozpoznawaniu barw. Bardziej chodzi mi, czy podczas badań lekarskich do pracy sprawdzają, czy jest się daltonistą? Szczerze, trochę mi szkoda, bo jestem pozytywnie nastawiony do tej dziedziny i pod kątem zainteresowań jest to najlepszy wybór
@piotrekbt
@piotrekbt 11 ай бұрын
Nie wydaje mi się, żeby to był jakiś duży problem, choć możesz mieć pewne trudności z tworzeniem wizualizacji. Kolorystyka jest często dosyć istotna. Z drugiej strony wiedząc jaki jest kod danego koloru, być może można to przeskoczyć. Podobnie szafy elektryczne mają często (choć nie zawsze) ustandaryzowane kolory.
@chrismurphy04833
@chrismurphy04833 11 ай бұрын
@@piotrekbt a jak wyglądają badania do pracy na automatyka?
@wiktorm9858
@wiktorm9858 Жыл бұрын
Turcja ma nowoczesną zbrojeniówkę
@RobotaAutomatyka
@RobotaAutomatyka Жыл бұрын
Polska też. :) Nie wiem jak to wygląda w kwestii skali, natomiast jest kilka przedsiębiorstw, które robią R&D i produkują nowoczesny sprzęt.
@wiktorm9858
@wiktorm9858 Жыл бұрын
Szukam pracy w organizacji produkcji z użyciem Sztucznej Inteligencji
@wiktorm9858
@wiktorm9858 Жыл бұрын
Szukam pracy w organizacji produkcji z użyciem Sztucznej Inteligencji
@RobotaAutomatyka
@RobotaAutomatyka Жыл бұрын
Napisz do mnie, możemy pogadać. [email protected]
@praktyczneinfo4607
@praktyczneinfo4607 Жыл бұрын
Jakie pobrać oprogramowanie z możliwością symulacji pracy sterownika PLC i zacząć programować ? Może być płatne.
@RobotaAutomatyka
@RobotaAutomatyka Жыл бұрын
Polecam TIA Portal i PLCSIM
@praktyczneinfo4607
@praktyczneinfo4607 Жыл бұрын
@@RobotaAutomatyka Gdzie można zakupić ten program TIA ? Można prosić o jakiś link ? Czy na początku warto zacząć od języka drabinkowego Lad ?
@RobotaAutomatyka
@RobotaAutomatyka Жыл бұрын
@@praktyczneinfo4607 Tak, warto zacząć od języka LAD. Polecam informacje z mojego starego minikursu. Są tam wszelkie informacje skąd co pobierać i podstawy programowania PLC. kzfaq.info/get/bejne/h9R0jMdkva3DYpc.html&ab_channel=TIAPortalProgramming
@pkrsplr2666
@pkrsplr2666 Жыл бұрын
20 min. kobiet w branży nie ma, bo one są od stwarzania problemów, a nie ich rozwiązywania.
@klaudiuszsotysik3521
@klaudiuszsotysik3521 Жыл бұрын
Dziwne trochę. Śledzę Cię na fb, widzę wszystkie prasówki itp a info o czymś tak ciekawym mnie ominęło. Wiedziałem że coś będzie bo temat był poruszony w rozmowie z gościem, ale myślałem że to w przyszłości
@RobotaAutomatyka
@RobotaAutomatyka Жыл бұрын
Niestety taki urok Social Mediów, że można się dwoić i troić, a treści i tak nie dotrą do wszystkich zainteresowanych :(
@joannasarepska6013
@joannasarepska6013 Жыл бұрын
Świetnie poprowadzone, merytorycznie i z pasją. Brzmicie jak prawdziwi profesjonaliści. Wojtku - dla twych oczu rzucam HR i ide na automatyke
@gruzuser544
@gruzuser544 Жыл бұрын
Słucham podcastów z branży automatyki, głównie wykłady ze studiów, materiały Piotrka, czasem iautomatyka lub coś co zaproponuje KZfaq. Ogólnie tez słucham podcastów o inwestowaniu tj. Konrad Książek, fxmag, Finansista. Oraz z branży it: piątki po deployu. Pozdrawiam :)
@gruzuser544
@gruzuser544 Жыл бұрын
Super materiał Pete :D
@klaudiuszsotysik3521
@klaudiuszsotysik3521 2 жыл бұрын
Jest taki kurs jak 3P Programowanie Przemysłu Przyszłości, w którym biorę udział. Kończy się on nieobowiązkowymi mistrzostwami algorytmiki. Raczej ciężko byłoby przygotować zawody z programowania PLC bo sprawy sprzętu i oprogramowania są zaporowe nie tylko pod względem ich ceny ale też ich toporności która raczej odstrasza, Excel jest o wiele lepiej przystosowany do takich spraw.
@RobotaAutomatyka
@RobotaAutomatyka 2 жыл бұрын
Temat 3P jest nam znany. Mistrzostwa Polski Programistów PLC, o których wspominałem są organizowane przez tych samych ludzi. Faktycznie - jest to niełatwe zadanie logistyczne, ale mimo tego - my to zrobimy! :)
@klaudiuszsotysik3521
@klaudiuszsotysik3521 2 жыл бұрын
Skoro ludzie będą ci sami to musisz ich przypilnować Piotrze. Mozemy wymienić kilka wiadomości na priv na ten temat jeśli masz ochotę
@rpuls4217
@rpuls4217 2 жыл бұрын
Panie Piotrze proszę popracować nad dźwiękiem bo jest strasznie, aż specjalnie ze spotify weszłem sprawdzić czy tutaj jest tak samo. Ale generalnie cały Pana kanał mam przesłuchany 😀
@RobotaAutomatyka
@RobotaAutomatyka 2 жыл бұрын
Dzięki. Faktycznie tutaj wyszło niedobrze, ale niestety nie byliśmy w stanie naprawić tego w postprodukcji. Jutro mamy ciekawą rozmowę z Magdaleną Kamińską o godzinie 18, więc zapraszam. :)
@mioszgorny686
@mioszgorny686 2 жыл бұрын
Ja bym chciał zadać jedno pytanie, co z życiem prywantym? Jest to jak wiadomo około często 10 dni delegacji-4 w domu, jak zona i dzieci reagowac powinni na to, że taty przez 70% roku nie ma w kraju?
@RobotaAutomatyka
@RobotaAutomatyka 2 жыл бұрын
Bardzo ważna kwestia. To nie jest praca dla każdego. Na tym kanale jest film "Jak wygląda praca automatyka" - tam te kwestie są poruszone. Podobnie jak w innych naszych rozmowach. Różni ludzie (a nawet ci sami ludzie na różnych etapach życia) mają różne priorytety.
@m4t197
@m4t197 2 жыл бұрын
Witam po którym kierunku jest większa szansa na znalezienie pracy jako mechatronik czy automatyk. Pozdrawiam
@kamil2000
@kamil2000 2 жыл бұрын
Dzień dobry , mam pytanie czy automatyk zajmuje się tym samym co mechatronik . czy te dziedziny nauki jakoś się róznią?
@RobotaAutomatyka
@RobotaAutomatyka 2 жыл бұрын
Różnią się. Automatyk przemysłowy raczej zajmuje się uruchamianiem lub utrzymaniem w ruchu linii produkcyjnych. Mechatronik zajmuje raczej tworzenie urządzeń o jakimś konkretnym przeznaczeniu. Np. budową łazika marsjańskiego zajmie się raczej mechatronik, a nie automatyk. Natomiast studiując automatykę uczyłem się wszystkiego tego, co musi wiedzieć mechatronik. To jakie studia wybierzesz nie ma znaczenia. Znaczenie ma czym będziesz się zajmował na studiach (np. w kole naukowym lub w pracy) i gdzie pójdziesz do pracy po studiach.
@kamil2000
@kamil2000 2 жыл бұрын
@@RobotaAutomatyka wielkie dzięki
@preskkssbdbd6508
@preskkssbdbd6508 2 жыл бұрын
Trochę straciłem nadzieję do pracy w tym zawodzie (5lat pracy integrator przemysłówka)... z kazdym nowym wywiadem Piotra albo ją trace albo na nowo odzyskuję... W tym przypadku moje ambicje zaliczyły dno... Czy ja dobrze zrozumiałem 15tyś za 300h?! To juz chyba wolałbym prowadzic TIR'a , albo na zlewozmywku pracować. 4-lata inż. 2 lata mag. I co za 50 zł na godzine przy relacji że nie ma mnie wgl w domu?! Czy ten zawód ma jakąś ekonomiczną przyszłość?
@RobotaAutomatyka
@RobotaAutomatyka 2 жыл бұрын
Nie jest aż tak źle. ;) Tutaj to było chyba 15k (na rękę) za około 200h miesięcznie. Pamiętaj, że mówimy o inżynierze z 3-letnim doświadczeniem. 3 lata w przypadku inżyniera to tak naprawdę początek kariery i wiele firm dopiero po takim czasie zaczyna traktować Cię poważnie. Jak ktoś jest dobry i ma konkretne doświadczenie, to mam oferty w Polsce, gdzie można zarobić 5 cyfr (na rękę). Kontakt przez wiadomość prywatną na FB, bo pewnych rzeczy nie mogę upubliczniać.
@uzik4LK
@uzik4LK 2 жыл бұрын
Dzień dobry, mam pytanko. Czy jako ustawiacz maszyn wtryskowych + umiejętność operowania i w niektórych robotach programowania, zazwyczaj 3osiowe. Po zrobieniu kursu np. W ETM albo FANUCC akademia, można się przebranżowić na stricte tylko automatyka/robotyka Posiadając już wieloletnią wiedzę i doświadczenie w branży? Zanaczyć chcę że nie mam rozpoczętych oraz skończonych studii, ale chciałbym rozwijać swoje umiejętności w programowaniu i robotyce. Pozdrawiam!
@RobotaAutomatyka
@RobotaAutomatyka 2 жыл бұрын
Oczywiście jest to możliwe, ale na dobrą sprawę wszystko zależy od tego, czy uda Ci się przekonać potencjalnego pracodawcę, że warto w Ciebie zainwestować, szybko się nauczysz i będzie mógł na Twojej pracy zarobić. Rynek pracy ogólnie wygląda tak, że to co się umie ma znaczenie, ale przekonanie kogoś, że warto Ci za to płacić ma znaczenie jeszcze większe. ;)
@szymonwozniak8242
@szymonwozniak8242 2 жыл бұрын
Bardzo ciekawy wykład! Nareszcie gość który patrzy z szerszej perspektywy, DUŻO przydatnej wiedzy, oby tak dalej!
@ukaszkowalski725
@ukaszkowalski725 2 жыл бұрын
Mam kilka pytań. Czy polecacie jeszcae jakieś firmy w Holandi? Ukończyłem technikum mechatroniczne, mówię, po angielsku, potrafię programować, pracowałem w Holandi cztery lata, lecz nie jako automatyk, a zwykły elektryk. Jakie szanse dalibyście mi na znalezienie pracy w Holandi? Może Polska byłaby lepszym miejscem na początek - mimo, że komunikacja nie była w moim przypadku problemem?
@RobotaAutomatyka
@RobotaAutomatyka 2 жыл бұрын
Jeśli pasuje Ci życie na emigracji, to możesz zostać w Holandii. Uiejętności programowania PLC są tam bardzo potrzebne. Możliwości masz kilka, dam Ci 2 przykłady: - zostać w Holandii i pracować jako technik-automatyk, starając się "upolować" firmę, która zapłaci Ci za studia - przyjechać do Polski, pójść na studia zaoczne i z papierem (najlepiej magistra) wrócić do Holandii W każdym wypadku uważam, że można żyć i zarabiać bez studiów, ale akurat w tym zawodzie papier (jakikolwiek) niestety, ale ma znaczenie.
@ukaszkowalski725
@ukaszkowalski725 2 жыл бұрын
@@RobotaAutomatyka A co z doświadczeniem i szkołą? Mam doświadczenie, ale nie w automatyce. Skończyłem Mechatronika, ale nie zdałem technika - zabawne, że przez dysgrafie, ale mimo wszystko. Czy firma raczej sprawdza umiejętności, czy zwraca bardziwj uwagę na papiery? Dzięki za odpowiedź.
@RobotaAutomatyka
@RobotaAutomatyka 2 жыл бұрын
@@ukaszkowalski725 To różnie bywa. Jak będziesz długo szukał albo dobrze trafisz, to w końcu coś znajdziesz i doświadczenie to niewątpliwy plus. Natomiast musisz wiedzieć, że bywa tak, że papier jest przepustką na rozmowę kwalifikacyjną, szczególnie jak nie masz doświadczenia. Możesz też robić swoje projekty, dokumentować je i pokazywać. To też może potencjalnie przełożyć się na zatrudnienie.
@ukaszkowalski725
@ukaszkowalski725 2 жыл бұрын
@@RobotaAutomatyka Dzięki. Będe próbował.
@RobotaAutomatyka
@RobotaAutomatyka 2 жыл бұрын
@@ukaszkowalski725 Powodzenia!
@ryszardmatuszewski4419
@ryszardmatuszewski4419 2 жыл бұрын
E kafejki CNC w całym kraju.targi Gospodarcze Krajów ViaCarpatia Baltica-viaOdessa S19 w Krośnie-Rzeszowie
@RobotaAutomatyka
@RobotaAutomatyka 2 жыл бұрын
Ale o co chodzi?
@ryszardmatuszewski4419
@ryszardmatuszewski4419 2 жыл бұрын
@@RobotaAutomatyka o co? Masz pomysł,masz wzór w głowie,gdzie zrobić prototyp, części,zdobyć wiedzę,wymienić się doświadczeniem itp.w jednym miejscu park małych maszyn,spawarka,programy itp. euipo. Kiedyś e kafejki były zaczynem dla przyszłych ,,komputerów ów,,
@thuug
@thuug 2 жыл бұрын
piękna, inteligentna i jeszcze zna się na robotach :) wow :) pytanie :) na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru robota przemysłowego ?
@RobotaAutomatyka
@RobotaAutomatyka 2 жыл бұрын
Tak się spodziewałem, że posypią się komplementy. Tylko błagam, nie pytajcie o OnlyFans ;) Jeśli chodzi o roboty, to przyznaję bez bicia, że zupełnie się na tym nie znam, ale może Ania odpowie, jeśli zobaczy komentarz.
@gruzuser544
@gruzuser544 2 жыл бұрын
Bump
@RobotaAutomatyka
@RobotaAutomatyka 2 жыл бұрын
Dzięki!
@przemekfirek3349
@przemekfirek3349 2 жыл бұрын
kiedy kolejna część?
@RobotaAutomatyka
@RobotaAutomatyka 2 жыл бұрын
Jutro :)
@MrRiff52
@MrRiff52 2 жыл бұрын
Zaczynam teraz tak samo jak Pan Radosław, utrzymanie ruchu a PLC tyle co kot napłakał. Faktycznie można nauczyć się dużo typowo elektrycznych, mechanicznych rzeczy, czytania dokumentacji itd. itd. ale coś czuję, że rok to będzie maksymalnie ile tak wytrzymam i tego samego życzę początkującym. Rok w tego typu utrzymaniu ruchu to max.
@RobotaAutomatyka
@RobotaAutomatyka 2 жыл бұрын
Faktycznie z tego co piszesz, to nie jest to jakieś super miejsce do rozwoju dla automatyka. Otrzaskasz się trochę z hardwarem, ale programować się nie nauczysz (chyba, że dział UR odpowiada też za rozwój linii). To może być fajna robota jak chcesz mieć spokój i robić sobie prywatę na boku, ale jak chcesz się rozwijać, to ja bym radził się stamtąd ewakuować tak szybko, jak się da. Gdzie indziej nauczysz się prawdopodobnie więcej, a i praca będzie bardziej satysfakcjonująca. :)
@MrRiff52
@MrRiff52 2 жыл бұрын
@@RobotaAutomatyka Dokładnie, pozdrawiam ^^
@xCyberBiznes
@xCyberBiznes 2 жыл бұрын
Na kary umowne trzeba mieć spółkę zoo :) musisz tyko odpowiednio wcześniej zgłosić upadłość. Ewentualnie jeżeli rzeczywiście działałeś na szkodę spółki to wtedy urząd może Cię zacząć ścigać
@xCyberBiznes
@xCyberBiznes 2 жыл бұрын
6:00 czasami bierze się pracę, której nie chcemy wykonywać jeżeli nie mamy z czego żyć :) dlatego dobra rada dla młodych ludzi to gromadzić jak najwiecej oszczędności, wtedy nie będziesz musiał brać pracy na siłę i zmienić w razie potrzeby.
@KubekTV
@KubekTV 2 жыл бұрын
Pracuje się, żeby żyć, a w tej branży ludzie żyją by pracować
@piotrekbt
@piotrekbt 2 жыл бұрын
Pełna zgoda. Akurat Radek wziął tę robotę, bo się nawinęła i to była pierwsza praca po studiach (albo jeszcze na studiach) i nie wiedział jeszcze co i jak, ale zazwyczaj jest dokładnie tak, jak piszesz. Mając przyzwoite rezerwy finansowe można brać lepsze kontrakty - pracować mniej i zarabiać tyle samo albo więcej i to w lepszych warunkach.
@RobotaAutomatyka
@RobotaAutomatyka 2 жыл бұрын
@@KubekTV Niestety zbyt często tak jest. Natomiast da się też znaleźć równowagę. Nie jest to w tej branży częste, ale są tacy, którzy mają stacjonarną (lub w 90% stacjonarną) i dobrze płatną pracę. :)
@KubekTV
@KubekTV 2 жыл бұрын
@@RobotaAutomatyka ... i jeszcze ciekawej? Nie spotkałem się :)
@RobotaAutomatyka
@RobotaAutomatyka 2 жыл бұрын
@@KubekTV Białe kruki. :D
@xCyberBiznes
@xCyberBiznes 2 жыл бұрын
W Polsce nie ma firm dla automatyków po studiach. Robota programisty PLC jest dla technika, a nie dla osoby, która kończy skomplikowane studia na Politechnice
@RobotaAutomatyka
@RobotaAutomatyka 2 жыл бұрын
Powiem, że to zależy. Można robić naprawdę skomplikowane rzeczy, takie do których potrzebny jest bardziej zaawansowany aparat matematyczny, a można całe życie klepać kod według jednego standardu. Łukasz Dziewięcki w wywiadzie powiedział nam tak: "Jak zaczynałem się nudzić to oznaczało, że jest czas na zmianę". I ja się z tym zgadzam. Jeśli ktoś czuje, że w pracy brakuje mu wyzwań, to znaczy, że powinien poszukać czegoś (w jego ocenie) ambitniejszego.
@xCyberBiznes
@xCyberBiznes 3 жыл бұрын
19:34 Również dostałem wypowiedzenie w środku pandemii w branży automatyki :) Z perspektywy czasu widzę, że kierownik zrobił mi przysługę, bo męczyłem się w tej pracy :)
@RobotaAutomatyka
@RobotaAutomatyka 3 жыл бұрын
To zazwyczaj chyba tak jest, że człowiek zdaje sobie w takich momentach sprawę, że może lepiej.
@xCyberBiznes
@xCyberBiznes 3 жыл бұрын
Ogólnie rzecz biorąc to wcale nie wesoło wyglada ta historia automatyka :) dużo lepiej pracować w biznesie
@RobotaAutomatyka
@RobotaAutomatyka 3 жыл бұрын
Tak, jeśli ktoś umie robić biznes i chce mu się to robić, to prawdopodobnie wyjdzie na tym lepiej, niż na czymkolwiek innym. Natomiast trzeba pamiętać, że ludzie różnie się realizują i automatyka jest (według mnie) naprawdę super branżą, w której określony typ ludzi będzie się spełniał bardziej, niż w czymkolwiek innym.
@krzysztofcwanek1996
@krzysztofcwanek1996 3 жыл бұрын
Co masz na myśli pod hasłem "w biznesie"? Programista bankowy?
@RobotaAutomatyka
@RobotaAutomatyka 3 жыл бұрын
@@krzysztofcwanek1996 Raczej robienie biznesu - po prostu. Jednak tutaj moi zdaniem największą barierą jeśli chodzi o wejście jest bariera psychologiczna.
@krzysztofcwanek1996
@krzysztofcwanek1996 3 жыл бұрын
@@RobotaAutomatyka nadal nie rozumiem. W sensie założenie firmy? To raczej pewne, że w każdej branży warto ją założyć i pracować na siebie.
@xCyberBiznes
@xCyberBiznes 3 жыл бұрын
Strategia jest taka: 1) zarabiasz gruby hajs jako automatyk po studiach 2) kupujesz mieszkanie za gotówkę 3) nie żenisz się przez 30-stka 4) potem idziesz do spokojniej roboty np do IT albo zakładasz firmę
@RobotaAutomatyka
@RobotaAutomatyka 3 жыл бұрын
Ciekawe, bo myślę bardzo podobnie. Natomiast w automatyce również można znaleźć dość spokojną pracę. Szczególnie po trzydziestce. :D
@controlbytepl
@controlbytepl 3 жыл бұрын
Świetna robota! Prosimy o więcej tego typu materiałów :)
@RobotaAutomatyka
@RobotaAutomatyka 3 жыл бұрын
Dzięki! Znam też Wasz kanał. Kiedyś nawet czegoś się u Was nauczyłem. :)
@szymonwozniak8242
@szymonwozniak8242 3 жыл бұрын
Dzięki Piotr za wartościowe materiały, bardzo pomocne dla młodych, którzy dopiero kończą studia
@RobotaAutomatyka
@RobotaAutomatyka 3 жыл бұрын
Dzięki! Taki jest zamysł, żeby podpowiedzieć ludziom jak nawigować na rynku pracy, żeby nie trafiali w słabe miejsca i znali swoją wartość. Przy okazji jak jeszcze nie widziałeś, to polecam sprawdzić raport zarobków (podlinkowany w opisie). :)
@szymonwozniak8242
@szymonwozniak8242 3 жыл бұрын
@@RobotaAutomatyka Dziękuje, raport juz przeczytany :)
@krzysztofcwanek1996
@krzysztofcwanek1996 3 жыл бұрын
Panowie poruszyli temat: * UR - wracasz codziennie do domu - niższa płaca * Automatyk - wyjazdy na uruchomienia - wysoka płaca Ale brakuje mi konkretów. Kończę właśnie studia i rozpoczynam tzn. karierę, ale jestem domatorem i zależy mi na założeniu rodziny. Panowie zataili, że wszystko zależy, ale jak wygląda życie "wyjazdowego" automatyka? Jak wygląda wracanie na weekendy? Jakie są proporcje czasu poza domem i jeśli pracodawca podaje 70% czasu to oznacza to 20 nocy miesięcznie w łóżku poza domem? No może oprócz weekendów, ale jeśli są projekt z dalekimi wyjazdami, to powroty mogą być bardzo męczące. Dzięki za film :)
@RobotaAutomatyka
@RobotaAutomatyka 3 жыл бұрын
To nie to, że zataili. ale to nie do końca da się powiedzieć, że "jest tak i tak". Staramy się naprawdę jak najlepiej opisać tę rzeczywistość, żeby każdy miał świadomość jak ta praca wygląda, ale jak widać to nie jest proste zadanie. :) Rzeczywistość faktycznie wygląda tak, że w utrzymaniu ruchu masz lepszy work-life balance, a w delegacjach generalnie lepszą kasę i ciekawszą robotę. Jeśli pracodawca podaje 70% czasu w delegacji, to raczej będziesz miał około 7 miesięcy na wyjeździe, 3 miesiące w biurze i dwa miesiące w roku zostają na "pozostałe" (urlopy, święta, chorobowe). Za jakiś czas pojawi się wywiad z Radkiem Lebkiem, który pracował w samochodówce i tam faktycznie było 10 dni roboty i zjazd na 4 dni (zazwyczaj dojazd w czasie tych 4 dni wolnych). Jeśli jesteś domatorem, to na pewno by Ci to na dłuższą metę nie pasowało. My bardzo lubimy automatykę, ale mówimy wprost - to nie jest dla każdego i dla niektórych lepszym życiowym wyborem będzie praca w IT. No i w przeciągu dwóch tygodni pojawi się raport zarobków, więc to da jakiś obraz tego ile w tym momencie zarabia się w automatyce. robotaautomatyka.pl/ile-zarabia-automatyk/