Co to jest WDZIĘCZNIK?
1:32
9 сағат бұрын
MEDYTACJA | Rysunek cielesnego JA
16:30
MEDYTACJA | Mocny jak drzewo
6:57
Пікірлер
@pixi2209
@pixi2209 3 күн бұрын
Dziękuję. 🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱
@ewasiedlecka333
@ewasiedlecka333 7 күн бұрын
Proszę nie używać tyle anglomania Czy naprawdę nie można tego nazwać dbaniem o siebie Przecież to nie jest pojęcie naukowe którego obowiązkowo trzeba używać Skąd się bierze temat że jak ludzie mówią pojęcia po angielsku to wydają się bardziej mądrze albo w jakiś inny sposób się nobilituje Poza tym materiał bardzo merytoryczny i pomocny
@karolho5369
@karolho5369 13 күн бұрын
To nie ADHD. To pierdolec ❤
@dorotas..6069
@dorotas..6069 15 күн бұрын
@annanowickanowicka1481
@annanowickanowicka1481 16 күн бұрын
Dziekuje pani Kasiu ..cudowne rozmowy bardzo duzo wnosza do zycia❤❤❤❤
@1985kjw
@1985kjw 16 күн бұрын
Dziękuję. To powinna być podstawa programowa na lekcjach wychowawczych w podstawówce. ❤
@barto92
@barto92 19 күн бұрын
dobre, spróbuję:)
@romadzieszka3957
@romadzieszka3957 19 күн бұрын
Dziękuję.
@sobeszczyn2251
@sobeszczyn2251 19 күн бұрын
Co myśli? Czas się napić albo wziąć benzodiazepiny🤷.
@AgnieszkaKacpura
@AgnieszkaKacpura 23 күн бұрын
Szansę na odzyskanie spokoju daje proces terapeutyczny. Pozwala zmienić perspektywę, zrozumieć siebie, przebudować przekonania, odzyskać własną wartość i pozbyć się etykiety DDA przez proces wybaczenia sobie i innym.
@magdalenaukaszuk6485
@magdalenaukaszuk6485 24 күн бұрын
Szkoda, że Panie nie powiedziały, jak znaleźć spokój...
@monikadomagalska6833
@monikadomagalska6833 23 күн бұрын
Bo tak naprawdę nigdy nie będzie w 100%spokojnie...😞 Wszystko fajnie ksiażkowo okreslać... Życie, niestety, niesie inne realia...
@luzik1985
@luzik1985 25 күн бұрын
Niech żyją feminatywy :-)
@iwonamarcinkowska6288
@iwonamarcinkowska6288 25 күн бұрын
Czy opis przypadku który został podany nie jest zbyt łatwy do zidentyfikowania gdyby webinar odsłuchał ktoś z otoczenia szkoły? Czy na pewno powinien zostać tu przytoczony z taką dokładnością?
@marekm9647
@marekm9647 28 күн бұрын
Świetnie, że ta wiedza jest coraz szerzej udostępniana.
@JesusMagicPanties
@JesusMagicPanties 28 күн бұрын
Uffff.... Na pewno nie jestem toksyczny, bo unikam ludzi jak dżumy i do niczego ich nie potrzebuję.
@gabrielaokwieka5385
@gabrielaokwieka5385 29 күн бұрын
Przecież to wszystko wynosi się z domu.
@luizamoczko4327
@luizamoczko4327 23 күн бұрын
Nigdy w życiu.
@annahj1984
@annahj1984 Ай бұрын
Jako przyczynę pani podała problemy w domu ale jedną z głównych jest przemoc rówieśnicza ... proszę o tym pamiętać!
@SakuyaKiciKici
@SakuyaKiciKici Ай бұрын
❤ dziękuję!
@KrystynaSaachub
@KrystynaSaachub Ай бұрын
Bardzo ciekawy temat jestem osobą starszą z uwagą wysłuchałam wykładu Pani Renaty , ciekawie przekazane i wyjaśnione. Wykład godny polecenia dziękuję ❤
@Luna-ty6nd
@Luna-ty6nd Ай бұрын
Bardzo dziękuję, książkę już czytam ❤
@charaktery_eu
@charaktery_eu Ай бұрын
Zapraszamy serdecznie do umieszczenia w wolnej chwili recenzji na: wydawnictwocharaktery.pl/produkt/nastolatki-na-zakrecie
@marlenaklara6895
@marlenaklara6895 Ай бұрын
Dziękuję bardzo
@EwaZyzanska-ld7ul
@EwaZyzanska-ld7ul Ай бұрын
Dziękuję
@annas7166
@annas7166 Ай бұрын
Niestety, ale żyletki są szeroko dostępne np. w drogeriach typu Rossmann
@marzenakuznar5963
@marzenakuznar5963 Ай бұрын
w internecie wszystko można kupić
@dorotajaskolska9257
@dorotajaskolska9257 Ай бұрын
Nie wypada , nadal się bardzo mocno trzyma ( włosy , makijaż , mini ) W tym wieku to już skóra zdecydowanie do schowania , przykrycia a nie do pokazania (50 + )
@michalrosamichal2255
@michalrosamichal2255 Ай бұрын
Z szacunkiem jest tak ze trzeba na niego zapracowac. Nikomu po prostu sie nie nalezy. Kazdy moze wyrazac siebie w dowolny sposob, jednak nie widze powodu dlaczego mialbym to szanowac lub celebrowac. Bardzo wiele osob o ktorych Panowie mowicie ma rozne zaburzenia psychiczne np uzaleznienie od seksu, alkoholu, narkotykow, wyuzdanie seksualne czy otylosc, na ktore nakleja teczowa naklejke i oczekuje ze wszyscy beda glaskac. Wielu czuje sie dobrze w roli ofiary (szuka i tworzy swoich przesladowcow) i przede wszystkim sami traktuja innych z pogarda. Panowie bardzo upraszczacie temat, co mnie troche martwi jezeli jestescie psychologami. Rozumiem ze takie osoby sa waszymi klientami, ale mam wrazenie ze zatrzymaliscie sie w latach 2000 i narracji kazdy kocha tak samo pozwolmy ludziom zyc i byc soba. To sa piekne hasla, niestety obecnie zostalo to tak zmonetyzowane ze seksualnosc traktuje sie jako cos w rodzaju subkultury a firmy wszystkie zaburzenia posypuja lukrem, i ciagna z nich kase. Podajecie Panowie przyklad krajow zachodnich, Londynu gdzie nikt sie nikim nie interesuje. Ludzie stali sie tam bardzo wynaturzeni, samotni, nie tworza zadych relacji. Wszyscy na antydepresantach, wszyscy na terapii i co z tego maja? Ta narracja indywidualisyczna sie nie sprawdzila.
@dorotakonatowicz419
@dorotakonatowicz419 Ай бұрын
nie, na szacunek zasługuje każdy. Inną kwestią jest, że jeśli dana osoba nas nie szanuje, poniża, ubliża, donosi na nas to wtedy rzeczywiście możemy traktować taką osobę tak, jak ona nas, choć to my wtedy w sobie nosimy złą energię. Wtedy najlepiej ograniczyć kontakty z nią. A co do narracji indywidualistycznej, to też się nie zgadzam. Po pierwsze dla mnie jest to pojęcie wymyślone, a po drugie przynajmniej ja, mam ogromną potrzebę wyrażania siebie, bycia tym kim jestem naprawdę i nie ma nic gorszego w życiu niż bycie kimś innym, niż się jest, niemożność wyrażania siebie, bo natrafi się na ostracyzm społeczny. Korzeni samotności szukałabym gdzie indziej, właśnie w lęku przed pokazaniem się, takim jakim się jest. A ten lęk to lęk przed odrzuceniem i wtedy udaje się kogoś innego niż się jest, wyobcowuje się i nie można tworzyć prawdziwych relacji opartych na bliskości i autentyczności. A co do wynaturzeń, to dla mnie wynaturzeniem są osoby, które mówią, że za osobami ze środowisk LGBTQ+ stoi ideologia, no seriooo??? I co to znaczy zmonetyzowana seksualność, którą traktuje się jak subkulturę? Może popatrz na innych ludzi, nie jak na jakieś skupiska, tylko jak na pojedyncze osoby z ich potrzebami, lękami, złością. Może wtedy będzie łatwiej nie ferować wyroków, oceniać, bo może się okazać, że wszyscy jesteśmy do siebie podobni. Mamy te same potrzeby bezpieczeństwa, przynależności, akceptacji itp.
@malinkakowalska2674
@malinkakowalska2674 Ай бұрын
Bardzo dobrze powiedziane
@malinkakowalska2674
@malinkakowalska2674 Ай бұрын
W punkt
@Naaatkaaa
@Naaatkaaa Ай бұрын
Podejrzewam że mogę miec tą fobię, nie jestem nawet w stanie komuś ,,hej" odpowiedzieć
@malinkakowalska2674
@malinkakowalska2674 Ай бұрын
Dzieci które się rodzą bez rąk lub mózgu to też dzieło "natury" ale to nie znaczy ze to jest "norma".
@pitermiki
@pitermiki Ай бұрын
@malinkakowalska2674: idąć tym tokiem myślenia .. jednocześnie można rzec że dziełem natury są też ludzie którzy wyrastają na homofobów, co nie oznacza że jest to normą, że ktoś interesuje się nie swoim życiem erotycznym i dyktuje komuś innemu jak ma zyć.
@dorotakonatowicz419
@dorotakonatowicz419 Ай бұрын
ej serio????po prostu rodzisz się hetero, homoseksualna i tyle, to nie zależy od ciebie. A normy ustalają ludzie, uśredniając daną cechę, właściwość człowieka itp, co nie jest normalne, choć w pewnych kwestiach użyteczne, ale w jeszcze większym stopniu krzywdzące, bo nie bierze po uwagę indywidualności każdego z nas.
@malinkakowalska2674
@malinkakowalska2674 Ай бұрын
@@dorotakonatowicz419 ej tak samo rodzisz się z rękoma albo bez. Normalnym jest bycie hetero, niech sobie żyją inne odmiany lecz niech nie oczekują specjalnego traktowania. Gdyby nie to ze pedofile krzywdzą dzieci to też by jakieś oszołomy uznały to za "normę".
@pitermiki
@pitermiki Ай бұрын
​@@malinkakowalska2674Piszesz że normalnym jest bycie hetero. Dla mnie normalnym jest bycie poprostu CZŁOWIEKIEM bo seksualność nie definiuje nikogo, tak jak nie definiuje nikogo w co wierzy, ile ma wzrostu, jaki ma kolor oczu, skóry, ile waży i jakie ma hobby. Zestawienie obok siebie osób homoseksualnych i pedofilów jest nie na miejscu!! W pierwszym przypadku mamy doczynienia z doroslymi osobami które nikogo nie krzywdzą, w drugim mamy doczynienia z przestępstwem - krzywdzeniem dzieci, czyli osób które jeszcze pozostają pod opieką rodziców.
@katjakk4519
@katjakk4519 Ай бұрын
Jestem osobą wysoco wrażliwą (niestety)8 lat mieszkałam w Niemczech z osobą toksyczną,on robił sobie co uważa ,żył sobie z grupą kolegów koleżanek na wedròwkach,jeździł gdzieś i nie widział mnie w tym.Tyle razy próbowałam rozmawiać ale on nie słuchał.Obok mieszkała kogo mama z nowym mężem i dziećmi,nie było prywatności,ciągle chodził tam a ja byłam ciągle sama.Żyliśmy pod jednym dachem jak lokatorzy.Odeszłam od Artura i wròciłam do Polski.Mija rok a ja czuję dalej emocjonalna więź z nim.Jak się odciąć od takiej osoby ?😢😢😢😢
@sylwiasobota-leszczynska7742
@sylwiasobota-leszczynska7742 Ай бұрын
Świetna, budująca i bardzo potrzebna rozmowa.
@JBBTeamOfficial
@JBBTeamOfficial Ай бұрын
Jeszcze raz bardzo dziękuję za merytoryczną i serdeczną rozmowę. Pozdrowienia dla widzów.
@micha5093
@micha5093 Ай бұрын
To nie jest obniżanie swoich zdolności, a powściągliwość. Osoba wysoko doświadczona - kompetentna wie, że taki model pozwala na popełnienie mniejszej ilości błędów. Niekompetencja = pewności siebie i szybkości działania, co generuje błędy.
@zephir332
@zephir332 Ай бұрын
Twórca tej calej teorii ADHD sam stwierdził , ze nic takiego nie istnieje jak adhd. "Samo ADHD (z angielskiego: attention deficit / hyperactivity disorder) to chroniczna przypadłość charakteryzująca się nie tylko deficytem uwagi, ale również nadpobudliwością, czy impulsywnością. Co prawda zaburzenie to jest diagnozowane głównie wśród dzieci, ale nierzadko jest również obecne w dorosłym życiu." ....i również można wyodrębnić jednostkę chorobową "kompletnej bezmyslnosci umyslowej", co nie jest nikogo winą, tylko to przez tą chorobę wszystko jest😂😂 "ADHD nie istnieje? Leon Eisenberg, psychiatra, który odkrył ADHD, kilka miesięcy przed swoją śmiercią przyznał, że tak naprawdę…wymyślił tę chorobę. Pojawia się więc pytanie jak interpretować wnioski wielu badań łączących tę chorobę ze składnikami żywności? Choroba została zdiagnozowana po raz pierwszy przez amerykańskiego psychiatrę Leona Eisenberga w 1968 roku. Według definicji, osoby cierpiące na ADHD są wyjątkowo pobudliwe, nie potrafią spokojnie usiedzieć w miejscu, czy skoncentrować się na jednej czynności, „wszędzie ich pełno”, a ich zachowania są często chaotyczne. " "wymyśleniu tej choroby najwięcej skorzystały właśnie firmy farmaceutyczne, między innymi producent leku Ritalin. Preparat od samego początku „powstania”ADHD, był polecany jako środek, który najskuteczniej zwalcza objawy tej choroby. Świadczą o tym liczby - w Niemczech, na początku lat 90. Ritalin był sprzedawany na poziomie ok. 34 kg rocznie, w 2011 roku sprzedaż wzrosła do…1760 kg! Jak to możliwe, że lekarze i pacjenci byli oszukiwani przez tyle lat? Okazuje się, że taki „przekręt” to tak naprawdę nic trudnego, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że Eisenberg wymyślił ADHD prawie pół wieku temu. Aby „stworzyć” chorobę, wystarczy mieć dobre układy z zespołami decydującymi o klasyfikacji chorób, takie klasyfikacje przygotowuje np. Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne, a na ich indeksach opiera się później praktycznie cały świat. Dla Leona Eisenberga dotarcie do członków takich zespołów nie było niczym trudnym, bo „wynalazca” ADHD sam zajmował wysokie stanowiska. W latach 2006-2009 zasiadał nawet w Komisji do klasyfikacji chorób i zaburzeń psychicznych XII Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, a przez ponad 40 lat był uznawany w USA za lidera w dziedzinie psychiatrii dziecięcej. Swoją tajemnicę, Eisenberg wyznał już w 2009 roku, na kilka miesięcy przed swoją śmiercią. Niemieckie media przekazały tę informację dopiero na początku zeszłego roku, jak widać wieść o tym, że ADHD tak naprawdę nie istnieje rozchodzi się po świecie bardzo wolno. Nic dziwnego, przez wiele lat choroba zdążyła już „wrosnąć” w naszą świadomość. O to by prawda nie wyszła na jaw dbają też pewnie firmy, produkujące leki na ADHD. Biorąc pod uwagę powyższe pojawia się pytanie, jak interpretować w takim razie wnioski wielu badań łączących tę chorobę ze składnikami żywności?"
@beatagrzybek6577
@beatagrzybek6577 Ай бұрын
Pani Joasiu - dziękuję ❤
@user-pr4sb2vx2q
@user-pr4sb2vx2q Ай бұрын
Dziękuję To był film o mnie. Dowiedziałam się czegoś nowego o sobie.
@katarzynaw6996
@katarzynaw6996 Ай бұрын
Dlaczego nie ma komentarzy w tak ważnym temacie 🤔... Dziękuję za tę rozmowę ❤
@stefanialietzau5116
@stefanialietzau5116 2 ай бұрын
Dziękuję bardzo za miłe.opowiesci..charakter..Pozdrawiam.milutko.
@jurektierentiew3326
@jurektierentiew3326 2 ай бұрын
Zgadzam się że czym człowiek młodszy tym miej mógł to kontrolować i miej mechanizmów sobie wykształcić czy na przykład dyscypliny żeby wynosić pranie i tak dalej nauczyć się schematów pamiętam że moja edukacja od szkoły podstawowej to było wieczne wyrzucanie za drzwi wieczne jakieś błędy i ciągłe uwagi i oczywiście kary i tak było w kółko, takze jako osoba postrzegalismy ze ludzie sie na nas uwzieli,
@jurektierentiew3326
@jurektierentiew3326 2 ай бұрын
o dał mi panie fajny pomysł na jeden odcinek mama ADHD więc zdradzam😂Ale myślę, że jeśli zagłębimy się w ludzką psychikę i rozdzielimy instynkty od świadomego umysłu, który jest zdolny do tworzenia abstrakcyjnych projekcji na podstawie doznań zmysłowych, to z instynktownej potrzeby rozmnażania powstała abstrakcyjna projekcja rozumiana przez człowieka jako miłość (od ekstazy, przez szczęście, żal, do nienawiści). Biochemia mózgu i ciała, nasze hormonalne oprogramowanie w połączeniu z („nacpaną” tymi chormonami)świadomością, tworzą różnorodne relacje społeczne, które z jednej strony są abstrakcją, a z drugiej bardzo realnym zjawiskiem. Jednak myślę, że związki są niepotrzebnie romantyzowane i zamykane, i tworzy się wokół nich legendę, która w 90% uchodzi za fakt na podstawie 10% prawdy (ilość związków na całe życie), co jasno wskazuje, że powinniśmy rozdzielić rozmnażanie od związków. Nie wiem, jak by wyglądał taki system, ale z grubsza związki byłyby dzielone na te reprodukcyjne lub romantyczne jako podstawa i coś całkiem w porządku, oraz oczywiście na różne inne kombinacje.chodzi o zdjecie pientna przynaleznosci do kogos na cale zycie I zwiazanych z tym oczekiwac wielokrotnie nie mozliwyxh do zaspokojenia,szczegulnie jesli umiescimy je na osi czasu np. 30 lat
@jurektierentiew3326
@jurektierentiew3326 2 ай бұрын
powiem państwu że oczywiście nie wiem jak w innych przypadkach Ale w moim przypadku ADHD nie miało żadnego negatywnego wpływu na mnie żyłem swoim życiem dopiero jak dorosłem I zauważyłem że w społeczeństwie nie do końca się odnajduje że nie mogę znaleźć ludzi którzy gadają tyle i aż tyle i tak dalej no to dopiero wtedy to zaczęło dokuczać ale to było bardziej presja społeczna niż jakieś odczucia biologiczne
@jurektierentiew3326
@jurektierentiew3326 2 ай бұрын
Witam jestem ,w 8 minucie I jak narazie ,najtrafniejsze "symptomy" szczegulnie jesli chodzi o to ze to co dlamnie jest wazne. Skupi na Maxa moja uwage a jesli nawet czegos bardzo chce ale to mnie nie interesuje np. (Nauka angielskiego) I tez sie zgadzam w ilosci pomyslow, a co do spadku energi umnie po 40 nastapilo ale I tak jak mysle ,ucze sie na pamiec, czy gadam przez tel. To chodze po najdlu,szej mozliwrj trasie w mieszkaniu w ta I spowrotem. ,a jak na zewnafrz to chodze w kolko😂
@monika277
@monika277 2 ай бұрын
Bardzo lubię obie panie 😊
@SylwiazLodzi
@SylwiazLodzi 2 ай бұрын
Ta złość na matkę jest uzasadniona bo byliśmy dziećmi. Sami byśmy z tego nie mogli odejść. A gdy tym ojcem jest ojczym bo z biologicznym ojcem matka się rozwiodła to już tym bardziej. Potrafiła odejść od jednego alkoholika a od drugiego nie . Ten wywiad tylko utwierdza nas pacjentów w przekonaniu że nie mamy prawa złościć się na rodziców. Szkoda, że to zamiesciliscie. Dobrze, że w amerykańskich książkach o rodzicach tego nie ma. Złości może nie być gdy stwierdzimy, że z rodzicem nie da się dogadać i odetniemy tę relację. Bo w nas wciąż tej matce współuzależnionej wciąż w nas coś nie pasuje i ma do nas pretensje.
@Luna-ty6nd
@Luna-ty6nd 2 ай бұрын
Bardzo ciekawe informacje, dziękuję ❤
@annawydrzynska-sownik3371
@annawydrzynska-sownik3371 2 ай бұрын
Lęk w szkole u mojej córki nie pozwala jej na funkcjonowanie w szkole odpowiedzi klasówki
@ameliawalka
@ameliawalka 2 ай бұрын
Jestem bardzo ciekawa tego tematu❤
@annayko6765
@annayko6765 2 ай бұрын
Pani Kasiu, bardzo chętnie spotkałabym się z Panią. Tak po prostu pogadać i być wysłuchaną... Gdzie można Panią znaleźć?
@ankr933
@ankr933 2 ай бұрын
@charaktery_eu Znowu to latanie obrazem, nie macie pojęcia o psychologii. Czytacie Wikipedię i nie macie pojęcia o tym jak reagują ludzie.
@Basikba
@Basikba 2 ай бұрын
Ależ to żywcem wzięte z metody RETB Alberta Ellisa
@annamuller3963
@annamuller3963 2 ай бұрын
O matko!! To chyba o mnie....😮
@nikasan7164
@nikasan7164 2 ай бұрын
super short! ❤