Пікірлер
@AdamWojtyla
@AdamWojtyla 22 күн бұрын
w Moim miejscu pracy jest hodowla narcyzów.Jeden chce być lepszy od drugiego.Niekończący się wyścig szczurów.Z narcyzami mam doczynienia codziennie.Zaczynam ich kurwa lubić😂😂😂
@robertrenard6508
@robertrenard6508 Ай бұрын
Lepszy narcyz milioner niż gołodupiec romantyk.
@MagdalenaWojtkowiak
@MagdalenaWojtkowiak Ай бұрын
6-7.06 we Wrocławiu
@user-bb2oj6wn3u
@user-bb2oj6wn3u 2 ай бұрын
To teraz jeszcze poproszę takie szkolenie w praktyce, bo zawsze mi się wydaję, że potrafię, a kiedy staję z szefem twarzą w twarz to jednak nie potrafię 😅😅
@FutureSkillsSzkolenia
@FutureSkillsSzkolenia Ай бұрын
Można śledzić nasz kalendarz otwartych szkoleń - może coś się pojawi jesienią
@user-bb2oj6wn3u
@user-bb2oj6wn3u 2 ай бұрын
Dokładnie te metody, o których Pani mówi pomogły mi w realizowaniu większej ilości celów w roku!
@user-bb2oj6wn3u
@user-bb2oj6wn3u 2 ай бұрын
Świetny materiał!
@user-bb2oj6wn3u
@user-bb2oj6wn3u 2 ай бұрын
Narcyz - ciężki przypadek w życiu prywatnym jak i zawodowym. Czy jest sens ciągłego pilnowania się, aby nie wchodzić w jego gierki? Może lepiej postawić na swoje zdrowie psychiczne i zrezygnować z pracy? Ciężki orzech do zgryzienia.
@user-bb2oj6wn3u
@user-bb2oj6wn3u 2 ай бұрын
Super wideo - konkretnie i na temat 👍👍
@user-bb2oj6wn3u
@user-bb2oj6wn3u 2 ай бұрын
Dokładnie tak jak Pani mówi! Aktualnie w firmach bardzo dużo zmian, samych zwolnień grupowych jest masa w Polsce - dlaczego? Nie wiem. Ale wiem, że wprowadza to duży chaos organizacyjny, niepewność... a menedżerowie nie wiedzą w większości co z tym robić, bo nikt im nie powiedział, nie nauczył.
@GsioPsio
@GsioPsio 2 ай бұрын
A jak narcyzem jest szef?
@klaramika3
@klaramika3 2 ай бұрын
tak mialam. Zmienilam stawnowisko bardzo szybko, bo czyms mu zagrazalam i probowal mnie zniszczyc. Ogolnie to byla bardzo duza rotacja, ale mimo skarg do HR od kilku osob, nikt w firmie nie widzial problemu :D
@FutureSkillsSzkolenia
@FutureSkillsSzkolenia Ай бұрын
mamy drugą część tego wideo na kanale - o narcyzie szefie :)
@magaduszka1747
@magaduszka1747 2 ай бұрын
Oj, rozpraszacze. W cudowny sposób potrafia sie mnożyć, jak masz cos do roboty. A potem doginasz po nocy, bo sie nie wyrobiłes z robotą. Ale czasami ludzie nie wiedzą, ze podlegają takim mechanizmom. Tylko edukacja i świadomośc moze nam pomóc.
@FutureSkillsSzkolenia
@FutureSkillsSzkolenia Ай бұрын
Najczęściej to my sami jesteśmy swoim rozpraszaczem.
@magaduszka1747
@magaduszka1747 2 ай бұрын
O tak, ciągłe gaszenie pożarów to masakra. Co ważne a nie pilne czasami zalega. A pierdoły stają się pilne i potrafią skutecznie pożreć czas i wywalić priorytety w kosmos.
@magaduszka1747
@magaduszka1747 2 ай бұрын
Te nawyki powinnismy wynosić ze szkoły. Tymczasem planowanie to często pieta Achillesa w zespołach. Oczywiście zalezy to też od branży, bo w niektórych nie da się nie planować. W niektórych mniejszych firmach z tym planowaniem w zespołach rożnie bywa.
@FutureSkillsSzkolenia
@FutureSkillsSzkolenia Ай бұрын
Nie zawsze jest możliwe zaplanowanie dnia od początku do końca. Ale w każdej branży znajdą się pewne czynności, które można zaplanować i zautomatyzować.
@magaduszka1747
@magaduszka1747 2 ай бұрын
Dlatego tak ważny jest rozwój i zdobywanie wiedzy o sobie: z komunikacji, podstaw psychologii czy asertywności. Bo czasami po prostu nie wiemy, ze dane zachowania są absolutnie przekraczające i nie na miejsu, a my mamy prawo stawiać granice i oczekiwać traktowania z szacunkiem.
@magaduszka1747
@magaduszka1747 2 ай бұрын
Umiejetność komunikowania zmian jest bardzo ważna. I dlatego trzeba rozumieć kontekst i kluczowe pojęcia. Lider powinien to wiedzieć: czym jest zmiana, jak reagują ludzie, z jakiego powodu, jaka jest wartośc dobrego komunikatu. Niby to takie oczywiste, a wielu liderów nie kuma zależności.
@iwonatrzuso2926
@iwonatrzuso2926 2 ай бұрын
Z nieba mi pani spada 😊
@PiotrWalukiewicz
@PiotrWalukiewicz 2 ай бұрын
Manipulacja hr pracownikiem.
@FutureSkillsSzkolenia
@FutureSkillsSzkolenia Ай бұрын
Zadaniem działu HR jest wsparcie pracowników. I niestety często te działania są nazywane manipulacją przez pracowników, którzy mają negatywne nastawienie do firmy.
@rafaszyba7875
@rafaszyba7875 2 ай бұрын
Tak sobie myślę że jak się ma odbyć zmiana w zespole to nie zawsze musi wystąpić faza oporu. Jak lider odpowiednio zmotywuje zespół i przekaże jaki jest cel zmian i że to przyniesie korzyść załodze i firmie to nie powinno być oporu. Gorzej jak nie będzie empatii po stronie lidera i wyda podwładnym polecenie: wykonać, to wtedy może pojawić się rzeczywiście opór.
@FutureSkillsSzkolenia
@FutureSkillsSzkolenia Ай бұрын
Pewnie, może tak być, że zespół entuzjastycznie podejdzie do zmiany. Ale wdrażanie zmian zawsze niesie ze sobą pytania i wątpliwości, nawet jeśli jest też entuzjazm. Warto przyglądać się pracownikom bo to, że na forum wszyscy są zgodni, nie oznacza, że nie mają swoich opinii.
@MagdalenaWojtkowiak
@MagdalenaWojtkowiak 2 ай бұрын
Brak reakcji informacji utrudnia zmianę w zespole i uruchamia emocje 😮
@piniu1986
@piniu1986 2 ай бұрын
PANIE ZENKU WSTYDŹ SIĘ PAN. Jak pan możesz produkować produkt tylko przez 5h. Moze dzięki temu nie uszkodzi pan kręgosłupu od ciągłego stania i się nachylania po 8h. Albo będzie miał Pan lepszy wzrok gdyż często będzie się pan patrzył dalej niż na linię montażową. Albo niedostanie pan nadcisnienia bo codziennie pokonuje pan po firmie 2-3km. Dodatkowo pańskie zdrowie psychiczne jest lepsze bo ma pan czas poznać ludzi i się z nimi zakolegować. zadowolenie z prac też będzie większe przez co pan mniej chętnie będzie szukał innej pracy. Niewstyd Panu niezaharowywać się na śmierć i być zadowolonym ze stosunków międzyludzkich w pracy. Chińczyk by zrobił to za miskę ryżu robiąc po 12h dziennie i w wieku 55 lat umarł.
@FutureSkillsSzkolenia
@FutureSkillsSzkolenia Ай бұрын
Jeśli na produkcji nie mierzy się procesów, to pan Zenek może nagle jednego dnia dostać tyle pracy, że ledwo wyrobi, a drugiego nic. Może codziennie frustrować się na błędy, awarie, zepsuty przez poprzedni etap materiał i tracić motywację, żeby przychodzić pracować w chaosie. Może bez sensu pokonywać 2-3 km po narzędzia, które powinien mieć pod ręką, ale nikt nie obserwuje procesu, więc nikt na to nie wpadł. Może kłócić się działem utrzymania ruchu, wchodzić w słowne przepychanki ze swoim liderem i wyzywać nowo zatrudnionych, którzy zmieniają się jak rękawiczki, bo odchodzą po tygodniu. Procesy poprawia się po to, żeby pracowało się lepiej, nie gorzej
@piniu1986
@piniu1986 Ай бұрын
@@FutureSkillsSzkolenia taaaa ktoś się frustruje że niema pracy na zakładzie, pracowałem w kilku firmach i stali i sprawdzeni pracownicy byli tam gdzie nie robiło się na akord tylko od czasu do czasu trzeba było po coś pójść dzięki temu rozruszać nogi i kręgosłup, popatrzeć się gdzieś dalej aby wzrok odpoczął zamienić kilka słów z innym pracownikiem dzięki temu była dobra atmosfera w pracy, nikt się nie frustrował i nie walczył o narzędzia bo każdy miał swoje. Robili około 70% tego co w innej mojej pracy i zarabiali jakieś mniej o 800-1000zł od tej niby lepiej skoordynowanej pracy tylko tam był taki zapieprz że ludzie często narzekali na plecy i kolana bo aby wyrobić normę to trzeba było cały czas robić a wszystko ci pod nos dostarczali i co z tego że mieli 1000zł więcej płacone jak atmosfera zawsze była nerwowa bo trzeba normę wyrobić przerwa to tylko śniadaniowa, już po 2h stania cię kolana albo plecy bolały. W tej pracy rotacja pracowników była bardzo duża mimo lepszych zarobków niż w poprzedniej, a w tamtej normalnie się pracowało i większość ekipy była stała i doświadczenie mieli duże tak że jak przyszło nowe dziwne zlecenie to też dawali radę mimo że tego nigdy nie robili oraz o wiele lepiej szkolili nowych.
@masie732
@masie732 2 ай бұрын
Szczerze i konkretnie o realiach wdrażania tpm w firmach.
@krzesimirek3904
@krzesimirek3904 2 ай бұрын
bardzo dobrze spedzone 20 minut, niezwykle wartosciowy material👍👍
@FutureSkillsSzkolenia
@FutureSkillsSzkolenia 2 ай бұрын
Dziękujemy :)
@jpn6469
@jpn6469 2 ай бұрын
Wszystko klarownie wytłumaczone, w ciągu 20minut możemy dowiedzieć się dużej ilości informacji, które będą potrzebne przy rozwoju firmy. Dziękuję bardzo, za ten materiał, i czekam na kolejne!
@FutureSkillsSzkolenia
@FutureSkillsSzkolenia 2 ай бұрын
Dziękujemy za taką wiadomość :D
@zabkagienia709
@zabkagienia709 2 ай бұрын
To już kolejny film w którym Pani Arleta świetnie tłumaczy i uczy mnie jak jako posiadacz dużej firmy ogarnąć całe zamieszanie na produkcji. Od ostatnich filmów gdzie mówiła co i jak można zastosować w firmie to relacje pomiędzy pracownikami bardzo się zwęziły! Zaczynam rozumieć jak czuje się druga osoba w firmie i jak poprawić jej komfort pracy. POLECAM!!! więcej takiego kontentu pozdrawiam!
@FutureSkillsSzkolenia
@FutureSkillsSzkolenia 2 ай бұрын
Cieszymy się, że video było dla Pana pomocne :)
@edytakozicka4451
@edytakozicka4451 2 ай бұрын
Świetna prelekcja, bardzo pomocna przy optymalizacji procesów w firmie
@FutureSkillsSzkolenia
@FutureSkillsSzkolenia 2 ай бұрын
Bardzo nam miło za taką wiadomość :)
@krystynanowak2235
@krystynanowak2235 2 ай бұрын
Zalezy jakie ma natezenie . Jezeli to ukryty , zlosliwy czy psychopata niezaleznie od plci wtedy najlepiej odejsc . Oni nie odpuszcza . Co mozna zrobic .. jedynie wieksza kampanie informacyjna . Dla ludzi . Otwarcie bez cackania , ze tylko diagnoza upowaznia . Po czesci zgoda ale wiemy ze oni w sobie nie widza problemu to do zadnej diagnozy nie dojdzie Ludzie powinni wiedziec znac ich schematy czego mozna sie spodziewac . Oni nie istnieja bez innych . Aby kampania oszczersw trwala musi niec komu mowic . Wiedza swiadomosc . To jest kluczowe . To zdemaskowany narcyz ma odejsc z firmy .
@peggyblue51
@peggyblue51 2 ай бұрын
Wie pani. W pracy są pewne normy, które trzeba spełniać, żeby nikt nie poszedł na skargę, że temu to się nie chce, ta to za wolna. Starsi pracownicy przeważnie mają wyczucie jaki poziom trzeba wypełnić, żeby ich nie pytał prezes, szef, koordynator, co to się stało, żeby nikt na nich nie zwracał uwagi. Żeby ci z góry nie mieli powodu dodatkowo wyrzucać energii na takie rozważania. Owszem, kpienie z kogoś - to raz, że obrona swojego miejsca pracy i wykazywanie, że to nie ja - tylko ktoś zawalił - i to jest samoobrona przed utratą pracy. Ale to też często jest wyraźne ostrzeżenie. Robisz za mało, za wolno, nie będę wykonywać za ciebie, naucz się robić jak my wszyscy, podciągnij się - nie chcę na razie zgłaszać tego problemu wyżej, ale jak nie będzie lepiej - to już rozumiesz, już wiesz - że nie było dobrze. I nie będzie poprawy - będę musiał pójść do przełożonego z tym problemem. Ludzie, którzy utrzymali się na produkcji - utrzymali się bo umieli, i dostosowali się do panujących warunków i miru. Nowa osoba to jest obciążenie dla załogi, ponieważ trzeba ją doszkolić, a tu nie ma czasu, co wynika z pułapu oczekiwanych ilości, które będą wykonane danego dnia przez 4-5-6- osobowy zespół, w ciągu 8 godzin z odliczeniem przerw. Jest wąsko czasu na pokazywanie metod, lifehacków i akceptację błędów i pomyłek nowego, wynikających z braku wprawy. Jest to stres. Nie podoba mi się uczenie poprzez kpienie. Zwłaszcza, że brak wprawy wyklucza, że produkt będzie wykonany szybko i jeszcze do tego prawidłowo ze wzorcem. Często osoby, które wielokrotnie były poinformowane, od początku grzecznie jak krok po kroku, prawidłowo składać produkt będą się starać podążać za tym wzorcem, a wprawa przyjdzie. Ale czasem trafia się na osoby, które uważają, że to ty masz "wymagania". Że to "nagonka na nowego". Że to "czepialstwo" nie "informacja". I się obrażają. Albo ignorują rady, nie czyniąc żadnego postępu i uważając, że to wydumane z palca u stopy uwagi. Że jak on jest za wolny, jak on dał z siebie wszystko. No może nawet dawał. Ale jest norma i albo on dociąga do normy w końcu, albo ciągnie cały zespół w dół. A zespołowi zależy na utrzymaniu posiadanych już miejsc pracy. I na pensji - jaką to miejsce pracy - na dany moment generuje. Często też zespołowi, zależy im na obiecanej przez pracodawcę, ale za spełnianie norm ilości wytwarzanego produktu, okolicznościowej premii pracowniczej przy okazji świąt. Zaburzenia związane z pojawieniem się nowej osoby - zespół stara się amortyzować. Ale jest to niełatwe.
@marzenajelinska4054
@marzenajelinska4054 3 ай бұрын
Ja miałam taką koleżankę w pracy zmanipulowała całe otoczenie siała plotki cały czas, nie dało się wytrzymałością.
@elzbietamaj2636
@elzbietamaj2636 3 ай бұрын
ludzie z którymi pracowałam 5 lat, którzy mnie zniszczyli psychicznie, te aluzje, złośliwości lepiej sie zwolnic od razu bo potem juz do konca zycia trauma
@MagdalenaWojtkowiak
@MagdalenaWojtkowiak 3 ай бұрын
Czas, czas, brak czasu🙈
@FutureSkillsSzkolenia
@FutureSkillsSzkolenia 3 ай бұрын
To problem numer 1 w firmach
@user-cr2ng8ks5b
@user-cr2ng8ks5b 3 ай бұрын
Ale nagadała
@Ynka-ale-nic-wspólnego-z-Inką
@Ynka-ale-nic-wspólnego-z-Inką 3 ай бұрын
Tkwię w takiej matni od lat. Niby wszystko to już dobrze wiem, a jednak wciąż daję się wciągać w tę grę.
@FutureSkillsSzkolenia
@FutureSkillsSzkolenia 3 ай бұрын
Ciężko wyjść z takiej relacji, nawet jeśli to relacja prywatna i wydawałoby się, że wystarczy trzasnąć drzwiami i odejść. Czasem warto poszukać pomocy z zewnątrz.
@MagdalenaWojtkowiak
@MagdalenaWojtkowiak 4 ай бұрын
To podstawa aby skutecznie zarządzać sobą w czasie.
@magdalena2216
@magdalena2216 4 ай бұрын
niestety ale zwrócenie uwagi narcyzowi kończy się rozpoczęciem cichej wojny, narcyz się nidgy nie wycofa
@FutureSkillsSzkolenia
@FutureSkillsSzkolenia 3 ай бұрын
Zwracanie uwagi i próby "naprawienia" Narcyza tak się niestety skończą. Dlatego właśnie w sytuacji kiedy nie możemy z tej relacji wyjść (bo np. chcemy zostać w firmie, w której pracujemy) musimy wyznaczyć granice i zrobić to, co możemy, by zadbać o siebie i swoją psychikę. Masz może doświadczenia z Narcyzem w życiu lub w pracy?
@mbvpl
@mbvpl 4 ай бұрын
Jest dobra książka na ten temat "Praca głęboka", której autorem jest Cal Newport. W zasadzie to wszystko sprowadza się do tego, że najlepiej zamknąć się w wieży bez tel. i internetu i wtedy pracować 😁 BTW film spoko !
@MagdalenaWojtkowiak
@MagdalenaWojtkowiak 4 ай бұрын
Szef narcyz jest trudny i toksyczny. Rada to uciekaj jak najdalej😮
@coffeinaaa
@coffeinaaa 2 ай бұрын
Popieram. Ja tak zrobiłam i nie żałuję
@MagdalenaWojtkowiak
@MagdalenaWojtkowiak 4 ай бұрын
Dokładnie tak, zapisywanie materializuje zadania na zewnątrz i uruchamia kreatywność wewnątrz.
@reginagrobosz8807
@reginagrobosz8807 5 ай бұрын
Czy gdzieś w ogóle są jeszcze zdrowi ludzie?
@coffeinaaa
@coffeinaaa 2 ай бұрын
Dobre pytanie... Tez się nad tym zastanawiam :)
@magorzatak4037
@magorzatak4037 5 ай бұрын
Bardzo przydatny film.
@magda2767
@magda2767 6 ай бұрын
Super, Dziekuje
@gwizdaynadwoda6606
@gwizdaynadwoda6606 2 жыл бұрын
Hejka. Super wykład
@gwizdaynadwoda6606
@gwizdaynadwoda6606 2 жыл бұрын
Hej znalazłem Cię wkońcu bez logowania. No i łapka w górę i subskrybcja
@MagdalenaWojtkowiak
@MagdalenaWojtkowiak 2 жыл бұрын
Praca nad komunikacją leży po obu stronach: pracownika i szefa😜
@nanabanana1436
@nanabanana1436 2 жыл бұрын
Świetnie wymienione umiejętności, nawet nie wiedziałam, że w asertywności jest aż tyle
@MagdalenaWojtkowiak
@MagdalenaWojtkowiak 2 жыл бұрын
Temat rzeka, większość myli asertywność z agresją.
@MagdalenaWojtkowiak
@MagdalenaWojtkowiak 2 жыл бұрын
Metoda FUKO jest rewelacyjna😀 prosta z szacunkiem do pracownika informacja zwrotna może zdziałać niemożliwe👏🏼
@nanabanana1436
@nanabanana1436 2 жыл бұрын
super wideo! O niektórych z tych błędów się nie mówi, a nawet zachęca do ich stosowania - ile razy słyszałam, że w dyskusji trzeba skupić się na logice, na faktach, a emocje zostawić na boku. A jednak zauważenie emocji drugiej osoby i odniesienie się do nich daje dużo lepszy efekt, rozmowa jest zupełnie inna i relacje też są lepsze.
@kajaszyma7715
@kajaszyma7715 2 жыл бұрын
Tak komunikacja... temat rzeka..., ale o tym nigdy za wiele. Dziękuję za cenne wskazówki - czasem warto spojrzeć na to jak nasz komunikat może być odbierany przez drugą stronę, albo jak się czuje człowiek, z którym rozmawiamy... Polecam:).
@kajaszyma7715
@kajaszyma7715 2 жыл бұрын
Czasami trzeba poświęcić trochę czasu na analizę swoich zadań i działań żeby potem mieć więcej czasu i poczucie panowania nad wszystkim 🙂
@martazarzycka2722
@martazarzycka2722 2 жыл бұрын
Super wskazówki! Przekazane w zrozumiały i lekki sposób, myślę, że temat delegacji obowiązków i jego zasady powinien być znany każdemu liderowi.
@FutureSkillsSzkolenia
@FutureSkillsSzkolenia 2 жыл бұрын
Zdecydowanie się zgadzamy :)