Izdelava PVC oken | Gradnja Hiše TV
10:32
Пікірлер
@sabinagrbic3786
@sabinagrbic3786 2 ай бұрын
Zal kreepkoooo krepkoooo dragi za cca 150kv hiso samo materijal 40k za zidake zalostnooo😢😢😢😢
@BogoTersek
@BogoTersek 2 ай бұрын
Hvala za video. Zanima me ali se mora mulda narediti okoli celega objekta?
@MrChanelguy
@MrChanelguy 3 ай бұрын
kaj točno so rumeni lepilni trakovi (rumeni kvadratki) ki so nalepljeni na CD profile?
@Hasib-mh9zu
@Hasib-mh9zu 3 ай бұрын
Nista on nije pokazo
@anzekimovec7180
@anzekimovec7180 3 ай бұрын
Pozdravljeni, mene pa zanima, ali ni drenaža že del osnovnih nalog gradbinca, ki zgradi hišo?
@seasonedtoker
@seasonedtoker 3 ай бұрын
Zelo pomembno bi bilo izpostaviti, da marsikdo sestavlja podkonstrukcijo posevine s temi perforiranimi obesali, kar povzroci, da celotna stena scasoma zleze dol
@spacepathfinder1
@spacepathfinder1 4 ай бұрын
10:00 v Ukrajini so že 2 leti brez elektrike po nekaterih vaseh. Konfort se zdi samoumeven dokler ga uživamo.
@seasonedtoker
@seasonedtoker 4 ай бұрын
Filc sluzi pravzaprav temu, da se agregat drenaznega nasutja cez leta ne mesa z zemljo in potem tiste frakcije spira v cev. Osebno bi muldo hidroizoliral s cementno maso za te namene, ker ne vidim smisla v muldi, ki se stika podloznega betona in mu samo omogoca bolj direktno kapilarno apsorpcijo vlage. Vsekakor je kapilarni vlek prekinjen s pravilno izvedbo hidroizolacije same temeljne plosce, ampak ce ze teoretiziramo, bi bilo najidealneje ze sam podlozni beton vlivat na polozeno hidroizolacijo, ki se spaja po vertikali temeljne plosce in potem naprej po zgornjem nivoju plosce. Dandanes je zal veliko temeljnih plosc pri hisah na kljuc narejenih na hitro, spara se, hidroizolacija se polozi na podlozni beton (pod XPS) in se zakljuci po vertikali temeljne plosce in se dalje nikjer ne stika vsaj s pasovno horizontalno hidroizolacijo. Po zgornjem nivoju plosce pa jo dandanes itak polagajo le se redki, ki cenijo svoje delo. Izvajalci pa se upajo jezikat, da je tako popolnoma prav.
@samokocuvan2344
@samokocuvan2344 5 ай бұрын
Hvala za video. Zelo koristno.
@mihaosojnik5824
@mihaosojnik5824 5 ай бұрын
Lepa predstavitev, ampak naša izkušnja z Rajmax okni ni dobra. Večinoma je verjetno kriva vgradnja, ampak ni pa vse vgradnja kriva. Okna ne tesnijo, vsa večja okna se sama zapirajo, ko jih odpreš, tako da jih vedno zaustavljamo s prvo stvarjo, ki jo imaš pri roki v bližini, vsako okno se zapre drugače, nekatera se s težavo zapirajo in imaš občutek, da boš odlomil kljuko, nekatera se tako, kot bi pričakoval "na mehko", nekatera, kot da si "v luft" zaprl, oz. ko zapreš krilo, bi moral čutit mehkobo, ko rahlo stisneš tesnilo, ampak tega ni, kot da nebi bilo tesnila občutek. Vsa velika okna so se povesila na sredini, ker ni bilo dobro vgrajeno. Ko so vgradili, so okna sigurno podložili s kajlami pravokotno na okno, ampak jih je drug mojster sigurno odbil, ker mu je hodila v napoto, ko so vgrajevali parket, ampak po moje bi moralo biti tako podloženo, da parketarju ni v napoto, torej vzporedno z oknom, da ne rabi delat takih neumnosti, da odbije kajlo. To so sicer samo moje domneve, ker vgradnje nisem videl. Večkrat so majstri prišli in popravljali od tesnenja do samozapiranja in ni bilo efekta. Če so popravljali tesnenje, so pokvarili zapiranje in obratno. Kar so dokaj uspešno popravili je to, da so pri velikih oknih dvignili to kar se je povesilo, ampak tako da je zdaj vsa teža na zgornji prečki, spodaj, kjer bi morala biti podpora, pa je (predvidevam) luft. Enkrat sem pisal na rajmax, če slučajno ponujajo kakšna tesnila za naknadno vgradnjo, da vsaj tako poskusim zetesniti eno okno, pa nisem niti odgovora dobil. Hiše nismo sami gradili oz. bili zraven pri gradnji, tako da žal nismo mogli preverit kako je bilo vgrajeno, smo novogradnjo kupili zaključeno, ampak taki težki felerji se nebi smeli zgoditi. V prvih letih po vselitvi sem mojstre nekajkrat klical, da so prišli to urejat, potem pa sem nehal in živimo s tem kar imamo in upam, da ob menjavi čez leta ne bo podobnih težav.
@lokihve6591
@lokihve6591 6 ай бұрын
Toplotna prevodnost v primeru instalacij ki takole prrbijajo vse plasti vertikalno invazivno?
@lokihve6591
@lokihve6591 6 ай бұрын
Hvala za ves trud. Super informacije.
@albertolancerin2376
@albertolancerin2376 8 ай бұрын
Hi, very interesting ground detail, can I ask you if the first two blocks are Isospan or a concrete upstand cast in situ?
@alestomazic5478
@alestomazic5478 9 ай бұрын
Pozdravljeni, imam eno vprašanje. Kupili smo 6 VELUX oken in bi jih radi zaradi razgleda vgradili na najnižji točki. Ker pa je kolenčni zid dokaj visok, bi radi VELUX okna vgradili na polovici lege oz. malo preko kolenčnega zidu kar pomeni, da bi bil spodnji zaključek pod kotom in ne navpično, kot je to vsepovsod predstavljeno. Za vgradnjo oken ni potrebno izdelati menjalnika. Ali je to izvedljivo in ali lahko pri takšni vgradnji v prihodnosti pričakujemo kašne težave?
@kotnikd3
@kotnikd3 9 ай бұрын
Hvala za video, zelo informativno!
@melhar83
@melhar83 10 ай бұрын
Ali je potrebno dodatno variti drugi sloj hidoizolacije, glede na to da je že položena samolepilna hidroizolacija?
@distortimus7631
@distortimus7631 10 ай бұрын
Super video. Ali je smiselno vgraditi cirkulacijo tople vode v manjšem stanovanju? Ali ni potem poraba elektrike precej višja, glede na to, da bora biti v ceveh konstantno topla voda? Ali obstaja cenovno ugodna rešitev?
@elmedinavdic1527
@elmedinavdic1527 4 ай бұрын
Odvisno od načina ogrevanja oz. naprave katero boste uporabili za ogrevanje.
@snowyrune
@snowyrune 11 ай бұрын
Dober dan. Imam eno neprijetno situacijo in jo moram nekako rešiti. Imam spuščen strop z dvema Veluxovima strešnima oknoma. To je na levi strani ko prideš v prostor. Pri vhodu je tudi na desni strani dimnik, ki vodi v kurilnico v kleti. Problem pa se je začel z zamakanjem ob dimniku. Sem mislil da je bil problem rešen, ko smo ob dimniku zunaj našli špranjo in jo zasilikonali. Zdaj ko pa je bil bolj nor dež in je pihal iz vsepovsod pa so se pojavili fleki ne samo ob dimniku ampak tudi na vrhu veluxovega okna kjer je strop nagnjen notri in potem pri dnu istega okna kjer se spuščen strop združi s steno. Zanima me, če imate kakšen nasvet kako se lotiti tega. Trenutno žimim samo z mami te stvari pa je rihtal dedi, ki pa je včasih tudi kaj po svoje naredil ne da bi povedal (takrat sem bil še premajhen). Tako rečeno nimam nič izskušenj razen kar lahko najdem na internetu. Ne bi še klical mojstre, če je mogoče samo kakšna finta, ki jo lahko popravim sam, v primeru, pa da gre recimo za plesen v izolaciji in podobne stvari, pa se obračam na Vas.
@PrimozProsen
@PrimozProsen Жыл бұрын
Pozdravljeni, lepo se vam zahvaljujem za vas strokovni video. Sturdiram, ce bi izvedel hidroizolacijo sam tako, da trenutno se nabiram znanje in informacije. Me pa res zanima glede tistih luknjic v cevi. Ali so te luknjice spodaj na trebuhu cevi? Mogoce na vsakih 50 cm bi se zvrtavlo 10mm velike luknje? Hvala lepa in LP
@intro79
@intro79 Жыл бұрын
Bravo mojstra. odlično sta predstavila problem strehe. Še druge prispevke si bom ogledal. Premarsikatere izvajalce bi bilo treba za ušesa, da bi pravilno gradili, ne samo gradili.
@karmi46
@karmi46 Жыл бұрын
Pozdravljeni... Živimo na območju, kjer zemlja ne požira vode, tako imamo vsakič po močnem deževju blato. Zanima me ali pride v poštev takšna drenaža... Poudariti moram, da je del te zemlje vozne. Hvala za nasvet in lp
@nakarada8974
@nakarada8974 Жыл бұрын
Stručno ..nerazumijem svaku riječ al opet dosta razmem
@mrb2233
@mrb2233 Жыл бұрын
Eno vprašanje bi imel, kako se določi vagris oz meter ris? Delam na enem gradbišču enega hotela in črta je zarisana v kopalnici. Se zmeri in zariše glede na zgornjo višino vrat, ne vem stropa, ali na najvišji tlak? Lp
@osmmi
@osmmi Жыл бұрын
Pozdravljeni. Obstaja kakšen senzor, ki bi zaznal vonj gnojnice in bi izklopil rekuperator?
@svestokazesmenitositi
@svestokazesmenitositi Жыл бұрын
Koliko ima dolgo xps življensku doba spodi temelja ?
@spacepathfinder1
@spacepathfinder1 Жыл бұрын
9:30 kaj pa ko bo treba črpalko menjati čez 20 let?
@vdkovinarstvodamjanvidmar6307
@vdkovinarstvodamjanvidmar6307 Жыл бұрын
Kolikšna je debelina tlaka v prvem nadstropju, kjer so cevi za elektriko kar po tlej in ali ste dali talno gretje?
@johnnyknoxville9073
@johnnyknoxville9073 Жыл бұрын
Narobe bandazirate fuge se vedno filajo naprej sploh rezane nikoli se ne lepi mrezice v naprej
@Neo-mw1pp
@Neo-mw1pp Жыл бұрын
Wtf are the hooks on the roof tiles for!?
@Mhblabla
@Mhblabla Жыл бұрын
Kako bos zaupal cloveku, ki nastopa s soncnimi ocalami..
@dusankurir58
@dusankurir58 Жыл бұрын
Zakaj se pod srajčko okoli okna ne vstavi dodatna izolacija in se nato poklamfa srajčka? Pena-zolacijski okvir je zelo tanek.
@zigakocevar5288
@zigakocevar5288 Жыл бұрын
Lepo in strokovno razloženo....
@mandeljejev
@mandeljejev 2 жыл бұрын
Zanima me kakšen kit se uporablja za parno zaporo za spoj strop stena ... Hvala..
@kranjcalan
@kranjcalan 2 жыл бұрын
Ali ste se odločili, da vgradite klimo ali je ne potrebujete?
2 жыл бұрын
Predpriprava za klimo je izvedena, sama klima pa ni vgrajena. Dve poletji smo sedaj v hiši - mislim, da klime ne bomo potrebovali. MInimalno hladimo preko rekuperacije in je zadosti. LP, Tadej
@igorbiskup9371
@igorbiskup9371 2 жыл бұрын
Super razlaga. Ena sama pripomba..."kotni vogalniki"....slavisti se verjetno držijo za glavo.....kakšni bi lahko bili še vogalniki?....ravni?
@Simon-xi8tb
@Simon-xi8tb 2 жыл бұрын
Zakaj pri kuhinjski špaleti na desni stranici ni xps obloge ?
@bostjan71
@bostjan71 2 жыл бұрын
Ugibam, da zato, ker želijo imeti desno okensko špaleto v isti ravnini kot je stena.
@Simon-xi8tb
@Simon-xi8tb 2 жыл бұрын
@@bostjan71 Verjetno imaš prav. Kako pa potem tam izoliraš ?
@bostjan71
@bostjan71 2 жыл бұрын
@@Simon-xi8tb Samo s PU peno, kot v primerih ko se špalete ne oblagajo z XPS-om.
2 жыл бұрын
@Bostjan71 ima prav... želeli smo imeti steno ravno vse do okenskega okvirja, brez da bi se tam pojavil 'zob' od XPS-a. Sicer pa bi lahko tudi to rešili tako, da bi zarezali v zidak in izdolbli utor za XPS, ki bi bil tako poravnan z ravnino stene.
@michealmarchh2933
@michealmarchh2933 2 жыл бұрын
Hvala za video, zelo dobro. Imam vprašanje glede izvedbe kanalizacije in dovoda vodovodne cevi. Vidim da imate horizontalne dovode v AB temeljno ploščo. Zanima me kako ste rešili glede zadostne višine, da ne bo prišlo do zmrzovanja pozimi? Koliko cm je nasutja nad temi cevmi? Ali obstaja kakšna druga rešitev v kolikor ni zadostne višine? Hvala.
2 жыл бұрын
Vse cevi smo pred zasutjem objekta obložili s toplotno izolacijo od zgoraj in od strani. S spodnje strani (proti terenu) nismo izolirali, ker je zemlja 'topla'. Nato smo preko izvedli zasutje objekta. Sicer pa morate pri izvedbi poskrbeti, da čim prej vse dovode inštalacij, ki so občutljivi na zmrzovanje, čim prej po izhodu iz objekta speljete v teren pod cono zmrzovanja (min. 80 cm globine).
@Simon-xi8tb
@Simon-xi8tb 2 жыл бұрын
Kako pa gre vlaga iz mansarde ven, če imamo parno zaporo na ostrešju ?
2 жыл бұрын
S prezračevanjem :)
@sebastijanfras3489
@sebastijanfras3489 2 жыл бұрын
Zelo kvalitetna predstavitev. 👍
@sebastijanfras3489
@sebastijanfras3489 2 жыл бұрын
Odlična predstavitev. 👍
@Ivan-oj9my
@Ivan-oj9my 2 жыл бұрын
Svaka cast
@robertsivonjic5080
@robertsivonjic5080 2 жыл бұрын
Razlog za vgradnjo čistilne naprave je ta, da hiša nima speljane cevi odpadnih voda na skupno čistilno napravo? Imam prav? Kolikšen je strošek od nakupa do vgradnje? Lp
2 жыл бұрын
Čistilne naprave vgradimo takrat, ko na območju gradnje ni zgrajenega javnega kanalizacijskega omrežja. Odpadne vode iz objektov se speljejo v čistilno napravo, se tam predelajo, od tam pa nato 'očiščena' voda odteka v ponikovalnico, potok ali podobno. Predelani mulj, ki ostaja in se nabira v čistilni napravi, pa nato komunalna služba prazni enkrat na dve leti oziroma po potrebi.
@gaspererjavec7108
@gaspererjavec7108 2 жыл бұрын
Se definitivno strinjam z komentarjem Davida Turka, gradnja v lastni režiji je seveda mogoča in zelo uspešna ampak zahteva res obilico domače naloge, izobrazba ali izkušnje v pravi smeri so skoraj da nujna. Ni za vsakega, ampak za prave glave definitivno priporočam skok v načrtovanje, to bo verjetno najlepši projekt v vašem življenju. Dom ni dom če ga kupiš na ključ :)
2 жыл бұрын
Tako je! :)
@gaspererjavec7108
@gaspererjavec7108 2 жыл бұрын
Super predavanje, hvala za obilico informacij.
@grmsek
@grmsek 2 жыл бұрын
Kdo vam je delal plocevino na atiki?
@dopalick
@dopalick 2 жыл бұрын
Super razlaga
@ANatalija
@ANatalija 2 жыл бұрын
Dobrodosli nazaj 👐🏻
@V8Tomek
@V8Tomek 2 жыл бұрын
No lepo da ste se spet oglasili!
2 жыл бұрын
Fajn je biti nazaj ;)
@spacepathfinder1
@spacepathfinder1 2 жыл бұрын
po dolgem času :)
2 жыл бұрын
Ja, res je... :) Imamo še veliko za pokazati, se šele ogrevamo! :)
@SuperMsMasha
@SuperMsMasha 2 жыл бұрын
Zanima me, zakaj je potrebno dodati še 30cm izolacije na izospan zidake, ki že sami po sebi vsebujejo izolacijo?
2 жыл бұрын
Pozdravljeni! Verjetno ste narobe razumela... vse skupaj, vključno z izolacijo, ki je v IsoSpan zidakih, je 30cm toplotne izolacije. 20cm izolacije je integrirane v zidakih, 10cm smo jo dodali pa še preko zidakov ob izvedbi fasade. Dodatna izolacija v primeru gradnje prikazane hiše je bila potrebna zaradi ustreznejšega reševanja detajlov, je pa možno z IsoSpanom graditi brez dodatne izolacije - tudi takšne hiše smo že sprojektirali. Če potrebujete pomoč, sem na voljo na 040 791 148 (Tadej Bevc, arhitekt). LP Tadej :)