Práce s jemnými vzorky [PRUT 14]
30:50
Kde je nástroj Odebrat??
4:10
Жыл бұрын
Пікірлер
@jardanedved6858
@jardanedved6858 Күн бұрын
Obecne myslim, ze v pripade klavesovych zkratek, v jakémkoliv SW je to o skupince lidi, kterym rikam "myší generace". Tam to neni o lenosti, ale vlastnosti tech lidi
@MarTau_CZ_Dawn_of_War
@MarTau_CZ_Dawn_of_War Күн бұрын
JJ s některýma jeho názorama ale nesouhlasím, jelikož já ten Photoshop trochu znám pracuji s texturami, tak jsem měl případné subjektivní protiargumenty, kde jsem to slohovkou (viz komenáře výše) vysvětlil. Tady to vysvětlím stručněji. - Slučování textur. On sám slučoval ty textury toho prkna v jednom videu kde upravoval pesrspektivu. Kritizuje sám sebe. :D -Pak ten nápis, že je přebarvený, ale přitom pro mě byl ten prales s tím vodopádem v tom rgb režimu přebarvený víc, než ve cmyku tam, kde to hánlivě nazval rozplizlost a byl přebarvený víc, než ten nápis u kterého řekl "pokud se vám líbí ta 2 verze, tak zrušte odběr tomuto kanálu" kritizuje sám sebe. Za tuto arogantní větu by si zasloužil facku. :D Ty odlesky toho slunka tam nemusely být, působí to překombinovaně, ale nápis mi přišel v pohodě. - Nepojmenování vrstev, že to je důkaz profíka, tak tady taky nesouhlasím, je lepší si vrstvy pojmenovat, protože pak se v tom lépe vyznáš, hold když jich máš 240 nebo víc při vytváření fotomontáže a navíc to dělají i profíci, jako PiXimperfect (youtube kanál), tak ať si mu zkusí říct ať zahodí photoshop, protože pojmenovává vrstvy, takže není profík a ještě to navíc svým divákům doporučuje. Myslím si že by mu na to akorát PiXimperfect ukázal prostředníček a pousmál se.
@marianmojzis
@marianmojzis Күн бұрын
Fuh, ty jo:) Klávesové skraty je niečo, na čom som nikdy fungovať u úpravy nevedel:) Príde mi, že sa mám ešte čo učiť o jednotlivých krokoch, než ich robiť skratkami, čo je až advanced krok na urýchlenie toho, čo viem kde by som musel kliknúť. Neviem či okay, sa naučiť klávesovú skratku, keď by som tú funkciu nevedel použiť bez nej:)) Lebo so selection tool tak trochu pracovať viem, keďnapr. chcem dostať text poza objekt/postavu. Ale že sa tým dá niećo takto "zmazať" to čumím:) Ja osobne by som ten text, keby mi to teraz niekto dal, zamazával, resp. odretušovával preč spôsobom, akým to robím u fotiek bežne a to buď: Patch tool a po častiach nahradzoval tým šedým pozadím. Alebo Clone stamp tool a klikal ručne tú šedú cez ten biely text:)) Trvalo by mi to cca tak odhadujem do hodiny. :D Možno aj viac, keby som ešte musel ručne zahladzovať stopy o tom, že som to prekrýval, aby o to nebolo tak poznať:)) Ale skvelé video, celý čas som pozeral doslovne ako puk, na tú naprostu plynulosť jednotlivých krokov, presne vedieť, kde, na čo kliknúť, čo ako funguje. Skúsenosti a pravidelná činnosť s tým je sakra vidieť, ja si pri úprave občasnej vždy musím spomenúť,googliť ako sa vôbec prehadzuje čierna s bielou, ako ručne nejaký filter kresliť po len častiach fotky, prečo to nefunguje a dokola:) Ukladám a budem si to pozerať asi ešte xyz krát dokola:)
@janblahak5004
@janblahak5004 Күн бұрын
Je lepší mít dva soubory, jeden pracovní kde jsou vrstvy a druhý pro tisk (ofset) a ten je lepší mít sloučený pro následný import třeba do indd a pak export dokumentu do tiskového pdf
@2222Robb
@2222Robb Күн бұрын
Děkuji.Vše výborně vysvětleno!
@MarTau_CZ_Dawn_of_War
@MarTau_CZ_Dawn_of_War Күн бұрын
Tak zase když máš 140 textur s dřevěnýma prknama co jsou skoro stejné, tak se tím nechceš proklikávat, hold když tu texturu toho prkna máš zazálohovanou. Takhle jsi i slučoval ty textury toho prkna, když jsi upravoval tu podlahu s tou perspektivou. Dá se to řešit inteligentním objektem, kde máš sloučenou vrstvu, ale po rozkliknutí můžeš s nimi pracovat a nebo vytvořením skupiny, aby jsi nemusel scrolovat jak i**ot. :D - Cmyk mimochodem rozplizlý není, když ten obrázek potřebuješ vytisknout, tak náhled cmyku je lepší, protože takhle budeš mít náhled jak to bude vytištěné na papíře a můžeš to třeba dobarvit, aby vytisklý obrázek byl barevnější. Rozplizlost si subjektivně představuji jinak, buď zprzněné azurové nebe, které jsi z***vil právě tou azurovou a to je rozplizlost viz. tvé novější video s těmi horami a přírodou "Vybledlé barvy na fotce?..." či překontrastnění černobílé fotky a pak, kdo tady vytváří rozplizlosti. :D - Pak tam kritizuješ ten nápis, že je přebarvený, ale přitom pro mě byl ten prales s tím vodopádem v tom rgb režimu přebarvený víc, než ve cmyku tam, kde jsi to hánlivě nazval rozplizlost a byl přebarvený víc, než ten nápis u kterého si řekl "pokud se vám líbí ta 2 verze, tak zrušte odběr tomuto kanálu" kritizuješ sám sebe. :D Ano ty odlesky toho slunka by tam nemusely být, působí to překombinovaně, ale nápis mi přišel v pohodě. - Nepojmenování vrstev, že to je důkaz profíka, tak tady taky nesouhlasím, je lepší si vrstvy pojmenovat, protože pak se v tom lépe vyznáš, hold když jich máš 240 nebo víc při vytváření fotomontáže a navíc to dělají i profíci, jako PiXimperfect (youtube kanál), tak mu řekni, ať zahodí photoshop, protože pojmenovává vrstvy, takže není profík a ještě to navíc svým divákům doporučuje. To neber jako hejt, ale prostě někdy na to lidi mají různý názor a prostě se někde neshodneme. V čem se shodneme, jsou klávesové zkratky, používání masek a převést na inteligentní objekt.
@horacionelson3774
@horacionelson3774 Күн бұрын
Dobré video pre menej skúsených! Moja chyba je že nerobím s maskami. Pre toto video sa na ne pozriem.
@Mikografika
@Mikografika Күн бұрын
@@horacionelson3774 Díky, masky rozhodně doporučuji všema deseti! Je to vlastně taková druhá vrstva, která jen bílou a černou barvou určuje, co z původní vrstvy bude vidět a co ne.
@jindrichstanek6733
@jindrichstanek6733 Күн бұрын
Masky ti změní život
@trucker1628
@trucker1628 Күн бұрын
Panel historie, nikdy jsem ho nepoužil a využívám klávesovou zkratku. A máš pravdu, občas musím X krát mačkat a přitom zbytečně.
@Mikografika
@Mikografika Күн бұрын
@@trucker1628 Jj, je to občas užitečné, díky za "přiznání se" 🙂
@MartinGrus
@MartinGrus 2 күн бұрын
Ahoj, úplně offtopic - přes co děláš titulky, když jsou AI? :)
@Mikografika
@Mikografika Күн бұрын
Ahoj, celkem dlouho jsem hledal a zkoušel různý nástroje a nakonec mi nejvíc vyhovuje tohle: turboscribe.ai/dashboard Umí to češtinu, dělá to minimum chyb (občas musím opravovat svoje jméno z Myka na Mika 😀), automaticky to načasuje přesně na dobu kdy co říkám a umí to export do srt souboru, který umí KZfaq přečíst. A jdou tam v pohodě nahrát třeba i gigová videa a jsou tam 3 přepisy denně zdarma. Jakoby... je to docela ideální 😀
@MartinGrus
@MartinGrus Күн бұрын
@@Mikografika Velké díky 🙏
@MarTau_CZ_Dawn_of_War
@MarTau_CZ_Dawn_of_War 2 күн бұрын
A nebo vektorový velitel, tzv. a že budu mít připadné protiargumenty a budu mít stále svojí kvalitu bez ohledu na velikost. 😀 Nebo "Vyplňovatel podle obsahu" ten všude na youtube kanálu vytvoří druhý polštář. 😀 Nebo na youtube kanál bude funkce "Generativní vyplňovatel" a odlesk ve videích a na youtube kanále bude vypadat jako by byl na kalným rybníku. 😀 Nebo "Přidáváč zřetelnosti" všude kde budou na tomto youtube kanále oči přidá zřetelnost, červenou barvu a vyrobí démony. 😀
@MarTau_CZ_Dawn_of_War
@MarTau_CZ_Dawn_of_War 8 күн бұрын
Nebo prostě přejet nástrojem odebrat v separátní vrstvě kterou bych si pojmenoval retuš dal bych vzorkování všech vrstev a normálně bych to odmazal to co nechci a dokreslil to barvou inkoustu. Hele když jsem si dal tu práci s tím ručním výběrem řádků tak tohle by už byla hračka, takže to bych nehantil samozřejmě uložit do png s transparentním pozadím a nebo jako vektor s tím že zvýším toleranci, když to převedu na vektor :D A Určitě bych si vybral barvu inkoustu, když bych chtěl zachovat originál. Vypadá to estetičtěji. Pro výběr podpisu může taky posloužit "výběr rozsah barev a světla nebo stíny." Vzhledem k tomu že papír je bílý pak je to přesnější. a nebo lepší možnost, podpis na čistý papír a ne na linkovaný vole :D Pokud je recyklovaný, jsem za to rád ale aspoň se šetří příroda. :D Navíc já mám skener na tiskárně takže já to do počítače dostanu čistěji.
8 күн бұрын
Díky moc!
@panbubo
@panbubo 8 күн бұрын
dalsi bozarna
@mariandanis1784
@mariandanis1784 11 күн бұрын
Dobrý den Včera při upravách mi přestal ve PS fungovat Camera Raw ,používám ho už dlouho a najednou mi to píše ,že mám něco z GPU . Hledal jsem všude a zkoušel různé řešení a pořád marně Photoshop je mi ted k ničemu , nevíte prosím co s tím ? předem děkuji za radu .
@Mikografika
@Mikografika 11 күн бұрын
To zní docela záhadně, že to takhle zničehonic začalo hlásit chybu... Každopádně bych zkusil aktualizovat ovladač grafické karty, potom bych zkontroloval, jestli mám v nastavení výkonu zaškrtnuté používání grafického procesoru, a nebo jsem v jednom fóru našel tenhle tip: ibb.co/hMjhsDM Odkaz na celou diskusi přikládám také: www.reddit.com/r/PhotoshopTutorials/comments/17k648c/comment/katxoj5/?
@mariandanis1784
@mariandanis1784 11 күн бұрын
@@Mikografika Moc děkuji , to co tu píšete jsem už zkoušel včera ,ale nic nepomohlo ,tak kouknu ještě na Váš odkaz .
@MarTau_CZ_Dawn_of_War
@MarTau_CZ_Dawn_of_War 15 күн бұрын
U toho odmazávání masky mam opačný názor já radši spíš odmazávám tu bílou tím černým štětcem když si vyberu objekt, než to pak udělat extrémně přesně, protože výběr objektu nemusí vždy správně zafungovat a vzniknou tam ostré hrany, které se pak taky špatně upravuje i když dám vybrat a maskovat a díky měkkému štětci pak vytvořím prolnutí a nejsou tam znát tahy štětce, kromě toho že mám invertovanou masku z bílé na černou, ale jen si pak kreslím kde to chci upravit, což je ale jen případ v panelu přizpůsobení. Ten štětec úprav ale taky nepoužívám to je lepší tu masku invertovat v panelu přizpůsobení a měkkým štětcem si pak jen upravit co chci. To mapování na přechod to bych nekritizoval, protože jsi měl prohozenou černou a bílou, to udělá i normálně když si to v panelu přizpůsobení zvolíš. I kdyby měl být samostatný že nebude jen jako samostatný nástroj, zas tak dobrý není je to až moc překombinovaný, protože nedělá nic jiného, než že kreslí do masky, což má úplně stejný efekt jako když si masku vyberu a tu upravuji. Jinak ale s tím odstraňováním zeleného pozadí a uložení do mp4 to bych photohop nehantil, protože měl lepší výsledky při odstraňování zeleného pozadí a uložení do mp4 než after effects after effects a ať už jsem to v after effects upravil jakkoliv vždycky jsem tam měl zelený okraj a nebo to odstranilo tu zelenou z toho objektu a měl jsem částečně průhledný objekt, protože tam chyběla zelená barva. Photoshop mi tohleto nikdy neudělal, protože ten má na každý snímek bitmapovou masku a ta jasně říká co půjde vidět, ale udělat takhle 420 snímků :D na 7 vteřinové video efekt co má 60 snímků za vteřinu no :D to už je lepší nato udělat si akci.
@branislavhankovsky9787
@branislavhankovsky9787 15 күн бұрын
Ten nastroj som skusal uz beta verzii ale absolutne ma neoslovil ... nepouzivam
@Mikografika
@Mikografika 15 күн бұрын
Já sice nerad upavuju Photoshop mimo jeho defaultní nastavení, ale v tomhle případě uvažuji, že si štětec úprav odeberu z panelu nástrojů. Nechci ho vidět 😀
@JakubMcJabbo
@JakubMcJabbo 15 күн бұрын
Taky jsem nějak nepochopil, co tímhle nástrojem soudruzi z Adobe chtěli říct 😀
@Mikografika
@Mikografika 15 күн бұрын
Kde udělali soudruzi z Adobe chybu..... 😀
@JakubMcJabbo
@JakubMcJabbo 15 күн бұрын
@@Mikografika nebo tak 😀
@JKJK
@JKJK 15 күн бұрын
Kdyby radeji opravili editaci 360 fotek, ktere je zmrsene a blbe sampluje
@stepanpatal1054
@stepanpatal1054 22 күн бұрын
A pak věřte fotkám! Super návod. Děkuju.
@stepanpatal1054
@stepanpatal1054 22 күн бұрын
Každej den se naučit něco novýho! Díky
@stepanpatal1054
@stepanpatal1054 22 күн бұрын
Díky!
@stepanpatal1054
@stepanpatal1054 22 күн бұрын
Děkuju za bezvadnej Tutoriál!
@Mikografika
@Mikografika 22 күн бұрын
Rádo se stalo! Díky :)
@MarTau_CZ_Dawn_of_War
@MarTau_CZ_Dawn_of_War 22 күн бұрын
Bylo to podáno pěkně samozřejmě zjištění fontu tímto způsobem se hodí ale je to na prd, je to dobré, jen např. když chceš něco dopsat např. z nějakého screenshotu. Hodí se to na tvorbu meméček nebo demotivational posterů. Ale tady bych trochu ubral s tím jak jsi změnil tu částku na vyšší, jelikož to bylo neetické a sprosté vůči Lence, že upravená částka byla vyšší, ale ve skutečnosti nebyla. Není to hate jenom bych to podal tak jako že "snažte se aby tato částka byla v takové výši a nebo stejná a potom popis toho problému čím si Lenka prošla." Vím o čem mluvím, jelikož tatínek má podobný problém jelikož si taky v dětství zlomil čelist a jak byl u zubaře a spravovali mu zuby tak ho to taky občas bolelo, jelikož se mu to i projevilo a napuchla mu ta čelist, že taky nemohl žvýkat ani vyjádřit pozitivní emoce a skoro nemohl ani mluvit a musel jíst mixovanou stravu. Doteď má s čelistí taky problém i když už ne takový a rozhodně to není vlivem zubaře, to je z důvodu úrazu co se mu v dětství stal, ale pokud je víc chladno nebo horko tak mu to nastane a není to nic příjemného samozřejmě to nebolí, ale není to příjemné. Jinak částka nebude ode mě extrémní, teda jestli bude, jelikož penězi neoplývám. Jinak pořád trvám na tom že greencreen v mp4 umí photoshop odstranit skvěle. Prostě bitmapová maska je bitmapová maska.
@podcastovytim2209
@podcastovytim2209 22 күн бұрын
Super video 💙
22 күн бұрын
asi chapu ucel videa, ale rychlejsi nez to delat ve fotoshopu je v prohlizeci dat CTRL + SHIFT + i potom CTRL + SHIFT + C vybrat text a ten primo prepsat a udelat si printscreen
@Mikografika
@Mikografika 22 күн бұрын
Co se týče webových stránek, tak souhlasím 👍
@333_stribrnych_strikacek
@333_stribrnych_strikacek 22 күн бұрын
Držím palce, ať to dobře dopadne a posouvám ten oranžový bar taky o malý kousek doprava. Když nás bude víc, půjde to lépe. Tondo díky za tohle super video.
@Mikografika
@Mikografika 22 күн бұрын
Super, díky! :)
@miroslavkalach5151
@miroslavkalach5151 22 күн бұрын
Nielen PS je radosť, ale aj bezbolestný smiech. Tak nech sa smeje čo najskôr.
@lukasstekly8804
@lukasstekly8804 22 күн бұрын
Ahoj, vypadá to, že ta druhá metoda je rychlejší ;-)
@petrbartosek9928
@petrbartosek9928 27 күн бұрын
Dobrá práce. Děkuji
@oldrichvosyka4498
@oldrichvosyka4498 27 күн бұрын
bezvadné nápady a možnosti, člověk už si to skoro ani nepamatuje co vše už vlastně umí.
@kolemdokola1
@kolemdokola1 28 күн бұрын
použitelné jen v málo jednoduchých případech
@Mikografika
@Mikografika 28 күн бұрын
V podstatě souhlasím, zatím je to na začátku cesty. Já nejčastěji používám dokreslování obrazu pomocí generativní výplně, když potřebuji nějaký obrázek rozšířit do formátu s jiným poměrem stran. Tam je to opravdu užitečné, protože to šetří čas a ta dokreslená místa vlastně nejsou nijak důležitá a často přes ně ještě vkládám nějaký text.
@2222Robb
@2222Robb 29 күн бұрын
Díky za výborný komentář k videu.
@MarTau_CZ_Dawn_of_War
@MarTau_CZ_Dawn_of_War 29 күн бұрын
"Zvýraznění podrobností" bych nebral jako blbost, jenom bych to poupravil na doostření podrobností. Každý na doslovný překlad do češtiny nadává že čeština nemá v těchto editorových programech co dělat, že je to jsou rozplizlé názvy, ale já nesouhlasím já mám náš mateřský jazyk rád. Takže jako blbost bych to nebral. :D Co se týká té kytary úplná rozplizlost to taky nebyla jenom mě štve, že to pokaždé vygeneruje jinačí styl kytary a já jakožto takový trochu "lepší kytarista" to poznám a štvalo by mě to že by mi umělá inteligence změnila kytaru to jako ne jinak úplně ty kytary rozplizlé nebyly tedy až na ten poslední kousek kde neseděl počet pražců standartně je na elektrické kytaře 19 nebo 24. :D Takže umělá inteligence nezvítězila. jelikož převést si to na inteligentní objekt vybrat objekt a zpřesnit masku a rozostřit si pozadí a zachovat si některé detaily jde dobře a neomezuje mě nízké rozlišení generativní výplně. Rozšíření fotky ale na jinačí formát např. z 4:3 na 16:9 ale zvládá dobře.
@Mikografika
@Mikografika 29 күн бұрын
Já mám češtinu moc rád, a právě proto nemám rád doslovné překlady, které potom vyznívají hodně krkolomně. Jj, z toho referenčního obrázku si to spíš bere inspiraci, než že by to přesně vykreslilo tu danou věc. Tam je ještě třeba pracovat hezky postaru 💪
@MarTau_CZ_Dawn_of_War
@MarTau_CZ_Dawn_of_War 28 күн бұрын
​@@Mikografika JJ přesně tak to naprosto souhlasím. U překladu bych byl opatrný jinak ten doslovný překlad působí jako blivajz a kazí to pocit z našeho mateřského jazyku. Jak je např. režim prolnutí v anglickém screen tak mi připadá překlad do češtiny na režim prolnutí "Závoj" o hodně lepší než režim prolnutí "Obrazovka" (pokud by to bylo přeložené doslovně.) Já jelikož i upravuji textury a ukládám je ve formátu TGA, tak si tím taky rád hraji. A photoshop tento formát TGA taky zvládá, což je pokročilý formát obrázků, kde se kompresí tolik neztrácí kvalita a navíc hry tento formát obrázků lépe zpracovávají a nevzniká tam ztráta kvality vlivem komprese. Ta poslední kytara radši bez komentáře. To už ta mrkev byla lepší. :D Photoshop umí i pracovat i s mp4 videem, a umí ho v tomhle formátu i uložit, ale to jsem ještě nezkoušel.
@Mikografika
@Mikografika 28 күн бұрын
@@MarTau_CZ_Dawn_of_War Video čas od času ve Photoshopu dělám, ale jsou tam značně omezené možnosti. Na střih videa jsou bezpochyby 1000x lepší programy k tomu přizpůsobené.
@MarTau_CZ_Dawn_of_War
@MarTau_CZ_Dawn_of_War 28 күн бұрын
@@Mikografika To souhlasím je to dobré spíš používat když například chceš odstranit zelené pozadí to zvládá photohop lépe než video editory. Pokud nemáš problém proklikat se 120 snímky nebo i 200 snímky, tak není to problém tahle upravit video např. do dalšího videa když např. klíčuješ zelené pozadí a nechceš aby tam byli zelené okraje u efektu což photohop zvládá pěkněji než ostatní video editory. Ty omezené možností vidím ještě že jak to načte i někdy 54 tisíc snímků tak photoshop z důvodů nedostatečné paměti ram krešne. A navíc když to z videa co má 60 snímků za vteřinu a vložíš to do photoshopu a převedeš ho na vrstvy jak např. děláš při animovaném gifu tak při průměrné délce 15ti minutového videa s frekvencí 60 snímků za vteřinu jich tam máš i 54 tisíc, pokud ti photoshop nekrešne a přes to nechceš scrollovat a proklikávat to. :D
@Mikografika
@Mikografika 28 күн бұрын
@@MarTau_CZ_Dawn_of_War Nó to si úplně nemyslím, že by video-editory byly horší v klíčování zeleného pozadí. Třeba Premiera má filtr Ultra key, který má spoustu nastavení přímo uzpůsobené k tomuhle úkonu a funguje to moc dobře.
@panbubo
@panbubo Ай бұрын
to je genialni.
@ferdinandjanda6947
@ferdinandjanda6947 Ай бұрын
Super videa, mám dotaz, přestože mám verzi Photoshopu 25.9.1 Generativní výplň se k panelu pod výběrem nezobrazuje. Můžete mi prosím poradit?
@Mikografika
@Mikografika Ай бұрын
Hlavní menu → Okna → Kontextový panel úloh. Po zaškrtnutí by se okno mělo objevit.
@MsLaikka
@MsLaikka Ай бұрын
Jak psal někdo níže, vše naprosto profesionální. Baví mě tvůj hlas. Tutoriál výborný. Víc! . Mám ráda lidi, co mi nenásilnou formou otevřou obzory.
@Mikografika
@Mikografika Ай бұрын
Díky moc!
@harmony36a
@harmony36a Ай бұрын
Vynikající návod, vynikající komentář, pěkný klidný hlas. Vytváříš skutečný tutoriál ! Máš talent na školení. Děkuji za tvou snahu nám pomoci.
@Mikografika
@Mikografika Ай бұрын
To mě moc těší, díky!
@MarTau_CZ_Dawn_of_War
@MarTau_CZ_Dawn_of_War Ай бұрын
5:27 To vypadá jako na nějakým kalným rybníku :D :D Takže výplň podle obsahu tvoří na gauči druhý polštář a výplň podle obsahu odraz od kalného rybníku. :D :D Kalná voda ani pomalu odraz netvoří protože nepropouští tolik světla a hlavně by ty matrace musely na těch gaučích být nafukovací, aby plavaly na hladině vody a aby se ty gauče nepotopily jako Titanik. :D Ale jo ono by se to dalo vytvořit i bez té generativní výplně, obvzláště když dojdou generativní kredity a navíc jelikož jsem stará škola nechci a úplně zpohodlnět pomocí umělé inteligence, ale použít to jenom jako drobnou pomůcku protože úplnou dokonalost to neudělalo. Třeba ten sloup vedle. Bez generativní výplně bych určitě přidal zřetelnost, ono to vytvoří i efekt lesku pomocí stylu vrstvy vnitřní záře a podlaha bude působit leskleji. A pak si s tím hrát, tak jak jsem popsal slohovkou v tvém předešlém videu. A hrát si s nábytkem Sice se budu opakovat, ale ono režim tvrdé světlo je vlastně režim násobit a režim závoj dohromady. Zkrátka to co je tmavé to se bude chovat jako kdyby to byl režim násobit a to co je světlé tak jako kdyby to byl režim závoj. Šlo i vidět že jak jsi dal režim tvrdé světlo, tak se i pěkněji vykreslila struktura toho odrazu než v režimu závoj ono to při rozostření nemusí jít znát, ale vypadá to pěkněji. Taky používám tento režim. Ale souhlasím že se s ním taky musí dělat opatrně, nehodí se to všude. Kdyby už venku bylo velké polední slunko a ne takhle zamračeno tak naopak režim závoj nebo měkké světlo.
@Mikografika
@Mikografika Ай бұрын
Jak jsi psal o tom zlenivění - mám přesně ty samé pocity. Trochu se bojím, že díky AI zakrním :D
@MarTau_CZ_Dawn_of_War
@MarTau_CZ_Dawn_of_War Ай бұрын
​@@Mikografika Jo no odebrat je ještě v pohodě, jelikož je to takový vylepšený bodový rerušovací štětěc. Takže výplň podle obsahu vytvoří druhý polštář. :D Generativní výplň vytvoří odraz kalného rybníku. :D Přidání zřetelnosti na lidské oči vytvoří démona. :D
@evkaedisongatestorok208
@evkaedisongatestorok208 2 ай бұрын
Je to paráda 😊
@janbuzek945
@janbuzek945 2 ай бұрын
dobrý den, mohl byste prosím poradit jak dostat do PS stažené oblohy z katalogu Adobe s příponou "sky" ? Mám je stažené ale co pak? Děkuj Honza
@Mikografika
@Mikografika 2 ай бұрын
Zdravím! Tyhle přednastavení se importují přes hlavní menu → Úpravy → Nahrazení oblohy → klik do náhledu oblohy → ozubené kolečko → Získat další oblohy → Importovat přednastavení. Pak už jen stačí najít soubory *.sky na disku a je to.
@fotograf68
@fotograf68 2 ай бұрын
Musím Tě trochu opravit...fotím hokej a tam samozřejmě je hodně šumu....Používám PS 2017 a samozřejmě camera raw....již tři roky je tahle funkce k dispozici a hojně ji využívám a ted jsem stahoval novou verzi camra raw ale tato funkce byla již na předchozí verzi. Kluk hraje od 4 let ted je mu sedm a na všechny jeho fotky z hokeje jsem používal tuto vychytávku...Jinak je to opravdu skvěla věc hlavně pro ty co fotí sporty v hale kde je malo světla a potřebujete fotit pohyb. Na rozdíl od ručního potlačování tahle ai nějak moc nesnižuje ostrost protože ta ruční ji snižuje a hodně... Jedina nevýhoda je že takto opravená fotka nejde otevřít v ps musíte ji uložit...a jde to i jako raw a nasledně otevřít znovu a pak už jde přenest i do PS z camera raw...Jinak co se týče rychlosti opravy...mě to děla nav ps2017 asi 50 sekund...když jsem si nainstalovat nový 2023 dělalo to 5 minut takže problem není v camera raw ale v PS takže jsem nový odninstaloval dal zpátky 2017 a i s nejnověší verzí camera raw to děla 50 vteřin ale je pravda že už mam dost stary počítač...ale da se s tím žít...Mě na základní úpravu fotek 2017ka bohatě stačí...fotím většinou sport a tam žadne velke úpravy nepotřebuju...
@Mikografika
@Mikografika 2 ай бұрын
Jj, je to o hodně lepší, než ta původní ruční redukce šumu. Tam se hodně tvořila taková ta "rozblemcanost". Celý ten AI proces musí holt vytvořit úplně nový RAW, jinak to zatím bohužel neumí. Ale teda to snížení doby trvání při použití aktuálního Camera Raw a starší verze Photoshopu mě překvapuje, je to zvláštní. Zkoušel jsi porovnávat, jestli to u obou Ps verzí vyhodí úplně stejné výsledky? Možná si tahle AI funkce šahá do Photoshopu a v tom novějším budou složitější procesy... Ale to jen odhaduju, chce to vyzkoušet.
@2222Robb
@2222Robb 2 ай бұрын
Jako vždy.Výborné!
@Mikografika
@Mikografika 2 ай бұрын
To jsem moc rád, díky!
@zdtzdt9971
@zdtzdt9971 2 ай бұрын
Díky!
@Mikografika
@Mikografika 2 ай бұрын
Díky moc! :)
@MarTau_CZ_Dawn_of_War
@MarTau_CZ_Dawn_of_War 2 ай бұрын
LOL nikdo nenapsal napíšu jako první. :D Ne sranda Mapou přestavění tu používám taky, kdy dělám odrazy ve vodě jenom použiju trochu agresivnější "čísýlka" v té mapě jak jsi to tam vybereš, a tady s tebou souhlasím ono by nám to spousta profi photoshopérů zkritizovalo ať nejsme zdechlí a použijeme zkapalnění, že mapa přestavění nepůsobí reálně já na to říkám že nemáte úplně pravdu, je to jenom váš subjektivní názor a se zkapalněním se více nadřete a mapa přestavění na takovéto drobné nerovnosti působí velice pěkně kromě odrazu ve vodě tam se musí použít agresivnější postup, tam je problém jak moc velké vlny na té vodě jsou, taky jak jsi i řekl výška objektu, který fotím nebo úhel ze kterého fotím, ale vzhledem k tomu, že jsem dělal odraz ve vodě od vysokého robota (ze hry dawn of war) a vodě, tak nebyl problém takhle odraz udělat, jenom bych doplnil, že je lepší to udělat tak jak jsi tu mapu přestavění udělal u té vlajky že si pomocí úrovní zvýšíš rozdíl mezi světly a stíny, ale tak aby ti nevznikly přepaly nebo podexpozice, ale zase aby ten photoshop to mohl pomocí té mapy přestavět, a to potom uložíš v pds souboru, vrátíš změny zpátky. protože díky tomu že zvýšíš rozdíl mezi světly a stíny, tak ta mapa přestavění ti lépe kopíruje povrch. Navíc tam pak hraje rozdíl povrch a čistota povrchu, a ještě je lepší i použít nějaký režim prolnutí např. měkké světlo, protože úplný 100% odraz otočený svisle se reálně na žádném povrchu nezobrazí malinko ho ještě rozostřit. U lakovaného dřeva jak to děláš ve videu osobně spíš používám u odrazu ještě režimy prolnutí např. u lakovaného dřeva kde je jasnější čistota nebo u lesklých povrchů, např. tvrdé světlo a u lakovaného ošoupaného dřeva s více nerovným povrchem režim překrýt nebo měkké světlo, ale to si nejsem přesně jistý vím že tyhle dva režimy se používají lépe se to prolne z povrchem a vypadá to hezky.Závoj nepoužívám protože ono to tolik neprolne kresbu vlastně režim tvrdé světlo je režim násobit a režim závoj v jednom, tzv co je tmavé to se bude chovat jak režim násobit co je světlé tak režim závoj to v podstatě dělá režim tvrdé světlo. Pokud by mi to nesedělo světlostně dám úrovně a zesvětlím. Režim tvrdé světlo má oproti samotnému režimu závoji výhodu že lépe vynikne kresba vykreslí se i detaily v tom odrazu sice to při rozostření nebude tak patrné ale bude pěknější kresba. Podobně jsou na tom i vržené stíny které mají kopírovat nerovný terén či nerovný povrch princip je stejný že si z toho vrženého stínu který jsem si vytvořil vy stylu vrstvy vytvořím samostatnou vrstvu upravím ji prespektivu a pak skryju uložím v pds pak zobrazím a dám přestavět a stín mi taky takhle zkopíruje terénní nerovnosti akorát tam je dobré změnit režim prolnutí na násobit a taky ho trochu rozostřit a snížit výplň (bacha opět neplést si s krytím výplní) a ono mi to snížení výplně (ne krytí)udělá pěkně kontrastněji, ale takhle udělat odraz či to nastínovat není jednoduché, ono např. polední světlo vrhá ostřejší paprsky a stíny budou ostré a méně rozmazané než např. u světla při svítání odpolední světlo či západ slunce, kde je rozostření největší protože tam v podstatě pomalu ani obrys stínu nepoznáš. A taky záleží na úhlu světla. Proto já takhle se podívám na fotku nebo na obrázek a zjistím z jaké strany svítí slunko, jak je ostré světlo a dle toho pak dělám různé odrazy. A ano když jsem si fotil kytaru na posteli a vyfotil jsem kousek polštáře a chtěl jsem ho vyretušovat tak ano výplň podle obsahu mi vytvořila druhý polštář. :D :D Takže namísto toho aby mi to dala pryč tak mi ho přidala asi abych tu kytaru měl na co položit. :D Tam jsem chtěl nasimulovat to vyvážení bílé bez použití camera raw a poslat ti to video na discord. Ale ono díky aktualizaci windowsu jsem ztratil psd soubor a fotku v mobilu nemám takže musím nafotit od znova. Fintu ale s převedením do sépiové jsem neztratil na to mám i ve photoshopu připravenou akci.
@Mikografika
@Mikografika 2 ай бұрын
Sakryš to je vždycky román od tebe :D Jj, přestavění je fajn, byť může občas sloužit třeba jenom jako základ k ještě dalším úpravám. Určitě, s režimy prolnutí je užitečné si pohrát. Ano, "One does not simply get rid of the pillow"... :D A aktualizace Windows jsou metla lidstva, to už dneska ví každý...
@MarTau_CZ_Dawn_of_War
@MarTau_CZ_Dawn_of_War 2 ай бұрын
@@Mikografika JJ já si taky kolikrát říkám že ty moje komentáře jsou slohovky, ale je pravda, že jsem to chtěl lépe vysvětlit jak to dělám, že kdybych to popsal stručně tak by tam vznikaly nějaké nepřesnosti. Tě obdivuji že jsi měl náladu to číst. :D
@2222Robb
@2222Robb 2 ай бұрын
Není co dodat-výtečné.
@barbarCohen82
@barbarCohen82 2 ай бұрын
Veľmi pekne 🎉
@jardanedved6858
@jardanedved6858 2 ай бұрын
Ty vogo, to je fikany
@2222Robb
@2222Robb 3 ай бұрын
Výborné.Je vidět,že tahle videa dělá profesionál.
@Mikografika
@Mikografika 3 ай бұрын
Díky! :)
@MarTau_CZ_Dawn_of_War
@MarTau_CZ_Dawn_of_War 3 ай бұрын
Zdravím. No pokud budu odstraňovat přepal např. u fotky mojí postele tak Photoshop není "blbý" a výplň podle obsahu mi vytvoří druhý polštář, ať se mi lépe spí. 😀😀. Ono prostě jak jsi řekl u přírody nerozlišujeme tvar jak má vypadat mrak nebo listí jelikož nejsou pro člověka přesně definované, ale lidský obličej už ano, protože naopak víme jaké má mít rysy a hned si všimneme, že Photoshop si trošku vymýšlí. Jinak už jsem z noční krajiny udělal denní tam kde to považuješ za téměř nemožné 😀😀 když jsem to převáděl do denní doby ale šlo to a ne že ne. Udělal jsem z měsíce slunko jak ty jsi u obarvení očí vytvořil démona. 😀😀 Vodítkem může být znalost do jaké denní doby to chci převést, do jakého roční období a pak se dá odvodit barevné tónování a ty utlumené barvy pak přirozeně zesvětlit a přirozeně dobarvit. U převodu z noční fotky do denní jsem se přepalama taky setkal, když jsem zesvětloval utlumené barvy ale řešil jsem to klonovacím razítkem s režimem ztmavit stejně tak jak jsi ty řešil odstranění hala u horizontu nad horou. Jinak doporučuji u toho převodu do černobílé změnit režim na barva. Ono se skoro nestane nic, ale trochu ano, jakoby se to lépe prolne do původní barevné fotky a zachová se tonalita barev a kresba. Pokud chci odstín do sépiové tak mapovat na přechod sépiové odstíny a změnit režim prolnutí na měkké světlo dát nad vrstvu mapovat na přechod (černobílá) díky tomu ten sépiový odstín nebude tak sytý a křiklavý a snížím výplň pozor ne krytí ale výplň na zhruba 60% chybí ale kontrast tak přizpůsobení: jas a kontrast ten přesunu úplně dospod nad původní vrstvu ale pod vrstvama mapovat na přechod buď přidám nebo většinou uberu čímž odstraním přepaly nebo jpg artefakty. Kontrast vrátím v přizpůsobení: expozice tomu změním režim prolnutí na tvrdé světlo hraju si posuvníkama expozice, posun a korekce gama. Režim tvrdé světlo je vlastně režim násobit a režim závoj dohromady. co je tmavší to ztmaví co je světlé to zesvětlí a co je šedé to zprůměruje na základu vrstvy pod ní, to vlastně zvýrazní kresbu mezi světly a stíny čímž se zlepší kontrast. Ale opatrně režim tvrdé světlo je moc citlivý. Opět snížím výplň a je hotovo. Na vyvážení bílé bez kamera raw mám taky fintu. Ale to ti napíšu pod jinačí video už tak je to slohovka.
@Mikografika
@Mikografika 3 ай бұрын
Nedá se říct, že bych převod noci na den považoval za nemožné, spíš bych to prostě radši znovu vyfotil přes den :D Ale rád se mrknu na tvoji práci, pokud bys to byl ochotný sdílet. Ano, režim barva taky často používám, když potřebuju odbarvit fotku. Přesně jak píšeš - lépe to zachová původní světlost a strukturu. V tomhle videu je převod do černobílé opravdu velmi velmi narychlo, jinak je to poměrně věda.
@MarTau_CZ_Dawn_of_War
@MarTau_CZ_Dawn_of_War 3 ай бұрын
@@Mikografika Však jo já to nemyslel špatně. Já to spíš dělal pro zábavu protože to dá hodně práce barevné tónování odstranění přepalů aj. Ono vytvořit z měsíce slunko je taky pěkná prasárna 😀😀. U toho vyvážení bílé bez kamera raw a nebo pokud ve fotce nenajdeš 50% šedou tak se to dá vyřešit tou fintou kterou můžu poslat ve videu. Můžu poslat video nebo spíš odkaz na video na discord ať ti tady nespamuji odkazy do komentáře. Jedno video bude, jak jsem převedl fotku do sépiové a druhé jak vyvážím bílou. U převodu z noci na den to připravuji, jelikož to je trochu delší.
@Mikografika
@Mikografika 3 ай бұрын
@@MarTau_CZ_Dawn_of_War Jasně, klidně to hoď na Discord, díky.
@MiroslavKovar-lp1oh
@MiroslavKovar-lp1oh 3 ай бұрын
Opet skvele, diky
@Mikografika
@Mikografika 3 ай бұрын
Já děkuji :)
@miroslavkalach5151
@miroslavkalach5151 3 ай бұрын
Ako vždy super. Aj keď celý deň prší bola sobota užitočná 🤣
@Mikografika
@Mikografika 3 ай бұрын
Tak to jsem rád, že to přišlo při dešti vhod! 😀 Díky :)
@2222Robb
@2222Robb 3 ай бұрын
Není co dodat.VÝBORNÉ
@Mikografika
@Mikografika 3 ай бұрын
Díky moc :)