Mielőtt telket veszel
1:35
3 жыл бұрын
Пікірлер
@Csontos831
@Csontos831 2 күн бұрын
Nézem Márton csatornáját az indulás óta. Jól adja elő magát, magabiztosan beszél, van igazság abban, amit mond, de az ismertséggel sajna az arca is nagyon megnőtt. Hagyjuk már ezt a szar kamu dumát, hogy NEM PÉNZÉRT, HANEM AJÁNLÁSÉRT dolgoztok. :D (Ezt már a kollégája is elsütötte MM csatornáján.) De mégis csak kizárólagost köttök, hogy a PÉNZ mindenképp hozzátok folyjon. Tudod mit, Marci?! Ha tényleg csak az ajánlás fontos, akkor dolgozz hoonaptól 1%-ért, 100 millás kéróknál az se rossz pénz (kb ennyit érne normál esetben az ingatlanos “munkája”) és akkor hidd el sokan ajánlani fognak. De mint mondtad egy 100 millás kéglinél a jutalék akár 4-5 milla is lehet. Na leginkább ezért utálja mindenki az ingatlanosokat… Full lehúzás, nulla hozzáadott érték, pióca-hiéna mentalitás. Mondom ezt úgy, hogy követem a csatornáját, a Kalmárokat, Török Dávidot és Kulcskérdést is. Ez egy full felesleges, hihetetlenül túlfizetett “szakma”.
@BuildCast-VarhelyiTibor
@BuildCast-VarhelyiTibor Күн бұрын
Köszi a hozzászólást. Megértem a frusztrációdat, sokan tényleg nem szeretik az ingatlanosokat, azonban ha tényleg felesleges szakma, akkor miért bíznak meg ennyien ingatlanost? Tény, hogy ingatlanos nélkül is simán el lehet adni és venni is lehet. Mi is a saját lakásunkat abszolút ingatlanos nélkül vettük meg. Mégis a legtöbb ingatlant követetőn keresztül adják el. Érdemes elgondolkozni azon, hogy miért, és egyben jó téma is lehet egy későbbi adáshoz. Az ajánlásról: sokszor veszek részt networking rendezvényeken, ahol szintén azt mondjuk, hogy az ajánlásért dolgozunk. nyilván az ajánlásból később pénz lesz. Ha ajánlást kapsz, az lényegében egyenes út a profithoz... A kizárólagost pedig méginkább megértem, mert én is olyan munkába szeretek időt és energiát fektetni, ami megtérül. Mondom ezt úgy, hogy egyébként semmi érdekeltségem nincsen abban, hogy egy adásvétel létrejöjjön, én pusztán kívülállóként látom így.
@ASKR612
@ASKR612 9 сағат бұрын
Sztereotip a véleményed. Pont olyan, mintha azt mondanád, hogy egy burkoló 10-14 ezer forintot kér egy m2 burkolásért, ami pofátlanul sok, mert mind alkoholista, megbízhatatlan, nem ismerik a derékszöget, a vízszintet és ha felrajzolod neki, hogy melyik csempét hova rakja, akkor is elbas.za, ráadásul egy átlag férfi simám meg tudja ugyan azt csinálni ingyen. Az ingatlanosok is "hozzák az átlagot", mint az emberek minden területen vagy szakmában, azaz van "semmire sem alkalmas" és van "vér profi" is, viszont a díjuk kb. ugyan az. Ezért ostobaság általánosítani az ingatlanosokkal kapcsolatban is. Sok terméktulajdonos (nem lakás) szeretné a termékeit valakivel értékesítetni, aki csak 4%-ba kerül neki és több 10 millió összeg értékben értékesít. De, ha tudsz, akkor kérlek, hogy mondj példát olyan termékre, amit a termék tulajdonosának 1-4 %-os költséggel értékesít valaki. Nem ingatlannal foglalkozom, de a családban 4-5 éve volt egy másfél éves időszak amikor 4 ingatlant adtunk el és kettőt vettünk. Volt szerencsém Mártonhoz és akkor láttam, hogy milyen különbség van közte és egy olyan ingatlanos között, akit ha felhívsz egy általa hirdetett ingatlannal kapcsolatban, akkor visszakérdez, hogy hol van, mekkora, mennyibe kerül, stb. A legtöbb ingatlanos úgy áraz, hogy megnézi, hogy az adott kerületben mennyi a m2 ár és az alapján bemondja, hogy mennyiért lehet eladni. Hát ez pont nem így működik. Aztán évekig nem tudnak eladni sok hátrányos tulajdonságú ingatlant. Márton profi, ismeri a piacot és a vevőket. Amikor megismertük, de még nem vele dolgoztunk, akkor 1 évbe telt eladni egy lakást, a végén olyan áron, amit ő fél évvel az eladás előtt mondott. Egy következő lakást már ő értékesített. Ez egy minden szempontból hátrányos ingatlan volt, azaz nem sok vevő keresi az ilyet (nem a legjobb lokáció, nagy, de rossz elrendezés, rossz állapot). Ő tudta, hogy ki az, aki az ilyet keresi, azaz kit kell megcélozni és, hogy mi a valódi értéke (amin eladható) az ingatlannak. Ha egy eladott ingatlan árából egy másikat veszel és az idő egy meghatározó tényező, akkor hidd el, nem számít a 3%-os jutalék, hogy kiszállj egy rossz ingatlanból és egy jót vegyél helyette. Márpedig az elmúlt 8 évben az idő - főleg a budapesti - ingatlanpiacon meghatározó tényező volt. Egy igazán jó vétel, ami jóval (milliókkal) a piaci ár alatt van és jó lakás (keresett méret, jó lokáció, jó állapot) kb. 1 hét alatt elkel. Pár hónap elteltével bizonyos méretű és lokációjú ingatlanok vagy újépítésű projektek esetén az idő 10 millióval nagyobb árszintet jelentett, miközben a pár utcával vagy kerülettel arrébb lévő eladandó ingatlan ára stagnált. Egy ilyen 10 milliós "töketlenkedésből" adódó áremelkedés mellett egy gyorsan és jól eladott ingatlan 1-2 milliós jutaléka eltörpül. És visszatérve amit az elején írtam: én is ki tudnám burkolni a fürdőszobát, de nem akarom és inkább kifizetek egy burkolót.
@ASKR612
@ASKR612 9 сағат бұрын
Ja, és Márton nem 1%-ért dolgozott annak idején az ajánlásért. Tőlünk 0, azaz nulla forintot kért egy értékbecsléses munkáért...ami egy nem elhanyagolható része a "millás" jutaléknak. Te dolgoztál már úgy, hogy tudtad hogy nem fogsz az elvégzett munkádért egy fillért sem kapni és közben olyan minőségű munkát végeztél, amit végeztél volna akkor is, ha 1 vagy 4 millát kapsz a végén?
@uborka1956
@uborka1956 2 күн бұрын
5 perc környékén ez a Mlinárik a pénzről beszél. Minden mondata igaz! De ha ott lenne egy bankár mégis gyűlölködve lehülyézné, - érthető, hiszen ha az emberek megértenék , hogyan működik a pénz, akkor a mostani bankárokat rögtön börtönbe zárnák!
@andrasbiro844
@andrasbiro844 3 күн бұрын
“Sikeres” DH s ismerősőm 8 hőnap alatt még 1 millió Ft ot se keresett a DH nál! 😂😂😂😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣🤣🤣
@andrasbiro844
@andrasbiro844 3 күн бұрын
Ennnek az egész beszélgetésnek az a fő problémája, hogy figyelmen kívül a kaja venni azt hogy bár van eladói és vevő szándék de azt nem a jutalékos DH val.
@andrasbiro844
@andrasbiro844 3 күн бұрын
Azt mondtad hogy túl sok ügyfelének van. Meg várólista. Meg nem veszel fel új embert. Erre meg most le diktálom az e-mail címedet, hogy mégis hátha lesz aki ezután az ön marketing után akar titeket megbízni? 🤮
@andrasbiro844
@andrasbiro844 3 күн бұрын
Aki Németországban dolgozik az nem hülye. Tud szabadságra menni. 1 jét alatt maga is megtudja nézni az ingatlanokat. És az 100% hogy nem cipősdobozban van a pénze. Ennyire hülyének nézet ezen műsor nézőit?
@BuildCast-VarhelyiTibor
@BuildCast-VarhelyiTibor Күн бұрын
Az a kérdés csupán, hogy akar-e foglalkozni ezzel az ember. Én mindig azt mondom, hogy az ingatlanközvetítői szakma az egy kényelmi szolgáltatás, persze ez csak az én nézőpontom. Szerintem sok olyan apró trükk és technika létezik, amikkel igenis meg tudják az ingatlanosok növelni az eladás esélyét. Ahogyan én látom ez lényegében egy speciális sales szakma, amit ugyanúgy meg kell tanulni, ha az ember sikeres akar benne lenni.
@andrasbiro844
@andrasbiro844 3 күн бұрын
Lécci lécci? Engedjen a lakásába a Halál‼️
@andrasbiro844
@andrasbiro844 3 күн бұрын
Az okos ügyfél nem jut el addig hogy a Te hülyeségeket egye vagy nem egye. Egyből első hideghívással elhajt a p*csába hogy keress magatoknak egy tisztességes termelői munkát.
@andrasbiro844
@andrasbiro844 3 күн бұрын
“Banális hülyeség”. Na ebben egyetértek. A Timi is mesélte nekem a XII KERÜLETBEN A HÜLYEBBNÉL HÜLYÉBB DOLGOKAT.
@andrasbiro844
@andrasbiro844 3 күн бұрын
Kedves köcsög ingatlanos. Nem keresik a szolgáltatásait okat. Egy DHs imerősőm (szerencsetlen) a XIIkerületben a mai napig is kötelezve van a vezető csaj által a hideghivasokra! Hazudsz!
@andrasbiro844
@andrasbiro844 3 күн бұрын
Csak azért élsz meg belőle, mert 1 beletették jópár évet és máshol nem tudnál dolgozni. 2., szeded le a jutalmakat a szerencsétlen állandóan cserelődő kifacsart palimadár ideiglenes dh s üzeltkötökről‼️💩
@andrasbiro844
@andrasbiro844 3 күн бұрын
Pár hete. írtam DH s problémáról a topikonban. Meg csak valszra sem méltatták. Itt meg dicséred magatokat. Jaj. Igen, Ti is tehettek a kéretlen nyomúlásotokkal egy nagy szívességet azoknak akik a harmadik leg utalta bb “szakmának” tekint titeket! .
@andrasbiro844
@andrasbiro844 3 күн бұрын
Mit kell mondani minden ugye feltennék? Ha ha ha ha ha. Milyen jár hogy egy ilyen interjúban nincs ott az ellenvélemény. Elég egyoldalú ez higy állandóan magadat dicséred. Igen, igaz. Utalnak titeket az emberek!
@BuildCast-VarhelyiTibor
@BuildCast-VarhelyiTibor Күн бұрын
Milyen ellenvéleményt szeretnél hallani?
@andrasbiro844
@andrasbiro844 3 күн бұрын
7%- os sikerdíj! Hülye aki ennyit fizet ezért! Drágák vagytok. Nem kicsit! És titeket eladó nem keres, ti tukmáljarok magatokat rajuk!
@andrasbiro844
@andrasbiro844 3 күн бұрын
Nalad van vevő oldali üzletkötő, csak ügyfele nincsen.
@andrasbiro844
@andrasbiro844 3 күн бұрын
A DH ről csak rossz tapasztalataim vannak és ismerősnek is, úgy 2008ból mint 2023 ból. 4 nap múlva teszem fel a lakást az inagtalncomra, bele fogom írni hogy “ingatlan közvetítők kimojenek”, mégis írni és hívni fognak. De amit kapnak! Hát azt már 2023 ban se tették zsebre! 🤣🤣🤣🤣
@andrasbiro844
@andrasbiro844 3 күн бұрын
Nem. Nem akarunk fel csapni kéretlen “ingatlanközvetítőnek”‼️ Azért mert valóban nem csinál semmit. (Csak azt amit az eladó is tenne, ha nem ostoba). 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
@BuildCast-VarhelyiTibor
@BuildCast-VarhelyiTibor Күн бұрын
a legtöbb ingatlant mégis közvetítő adja el ismereteim szerint.
@andrasbiro844
@andrasbiro844 3 күн бұрын
M. Mártonka ön marketing meséi: : “Nálam nem mert nálam létszámstop van”. Majd ezt követően egyből el is árulta magát a hatalmas nyelésével és félrenézésével. Mind ezt FELVÉTELRŐL🤣😅‼️ Én: LOL 😅💩💩💩💩💩🥂‼️
@skaterflacon
@skaterflacon 3 күн бұрын
Onnan tudom hogy áll az ingatlanpiac, hogy egyre több ingatlanos video készül.
@BuildCast-VarhelyiTibor
@BuildCast-VarhelyiTibor Күн бұрын
Viszont mi nem ingatlanosok vagyunk :) Azonban nem csak az ingatlanpiac áll, hanem az építőipar is... Ez amúgy nem jó vagy rossz, hanem vannak előnyei és hátrányai is. Egyébként foglalkozunk csomó más építőipart érintő témával, pl pénzügyekkel is, bár mind építőipar és ingatlanpiac vonatkozásban... Amúgy nem biztos, hogy csak azért van sok ingatlanos video, mert áll a piac... Ennek lehetnek akár marketinghatékonysági okai is. Kár titkolni mi is ilyen céllal kezdtük el. Aztán hamarosan tovább fogunk lépni...
@Gnor27
@Gnor27 3 күн бұрын
Lehet hülye kérdés de az építőanyagokról nem csinálnátok egy összeállítást? Az ember már nem is tudja miben gondolkodjon. Sok szépet mondanak a mészhomok tégláról de legalább kétféle legóház rendszer gyártó van, viszont szép és jó a rönkház is, a földházaknak talán jobb a beton, viszont a szalmaházak technológiája is érdekesnek tűnik megfelelő vázzal, aztán az ember elgondolkodik azon is hogy a vert falas megoldás lehet hogy élhetőség és klíma szempontjából tényleg a legjobb ahogy mondják, aztán meglátja azt hogy van ház előregyártott betonelemekből is és olyasmiből is mintha betonba kevert hungarocell falak lennének 60-80 centi falvastagsággal és kb egy nap alatt épül fel a ház, majd az ember elkezd kombinálni hogy vajon a beton vázszerkezetű hidraulikusan préselt vájogtégla kombinációja mennyire lehet jó ötlet.... Rengeteg anyagra mondanak szépet és jót, és ma valahol az a cél hogy az építészet technikai fejlődése érje utol a régi idők elveszett tudású építészetét egyes komfort jellemzők terén, miközben modern és kiküszöböli annak hibáit. A 80-as években pl olyan házak épültek amik modernebbek és tartósabbak mint egy vájog parasztház csak éppen mindent elfelejtettek és az ablakoknál nincs árnyékolás, a szerkezet hideg és hőhidas, és sok gáz kell a kifűtéséhez is. A párát rosszul kezeli és a modern szekrényekben amik már nem lábakon állnak és szellőző sincs rajtuk, penészednek a ruhák mert a fal és a padló is elhúz. Egy mai vázkerámia téglás ház megfelelő szigetelőréteggel vagy egy könnyűszerkezetes ház pl vagy nem olcsó vagy kell bele a légkondi mert meg lehet pusztulni benne nyáron, és ha párás a levegő és nincs gépészet akkor az ugyanúgy ott marad velünk és ha rossz a párazárás akkor csak a gond van vele. Szóval a lényeg hogy volt egy időszak ahogy nézem, amikor elfelejtődtek a miértek és olyan problémák jöttek elő tömegesen amiket a régi elavult technológiák simán kezelni tudtak, igaz ott más jellegű kihívások voltak mint pl. a rágcsálók, vagy a víz. Bejöttek pár éve a köztudatba olyan fogalmak mint a légtömörség, a hőtároló tömeg, vagy az üvegfelületek árnyékolása. Ezekkel régebben senki nem foglalkozott. Van olyan tudásunk jelenleg ami a régi technológiák előnyeit számontartja és azt meg tudja feleltetni a ma elérhető anyagokkal és technológiákkal? Közhelyként emlegetik pl hogy a kisméretű téglának rossz a hőszigetelő tulajdonsága, csakhogy a kb 200 évvel ezelőtti ház amit alső szintig bontottak felújításkor több mint 1 méter vastag volt a kisméretű téglákból rakva. Probléma a vízszigetelés is, aminél elvileg régen azért nem volt baj mert nem volt beszigetelve a lábazat így pár téglasor fölé nem szívott fel az alap vizet. stb. Aztán mintha mindent elfelejtettek volna és olyan házak épültek amiken volt terasz meg erkély meg egy csomó hőkivezető szerkezet, szigetelés nélkül. Ma persze minden új ház szigetelt. Bár lehet hogy a szellőzés a gyenge pont. El fog jönni az idő amikor a hangvezetés és a hanggátlás is tervezési szempont lesz. Mert az amikor egy megengedett csap is hallatszik két helyiséggel arrébb, az valahogy nem túl jó. Arra gondoltam hogy kéne egy átfogó képet adni arról hogy mik a fő célok, melyik technológia miért jó miért nem jó, illetve melyik olcsóbb melyik drágább és melyik kombinálható. Hogy legalább a laikus átlagembernek legyen némi fogalmi elképzelése hogy miből választhat. Mert gondolom van egyfajta általános trend de nem mindig az a jó ami elterjedt. Pl az emberben felmerül az hogy Durisol-ból lehetne-e házat építeni? Olcsóbb lenne az olyan tégla? Vannak anyagok amikből falazóelemet gyártanak megrendelésre, de olyan formára amilyenre az ember akarja. Mi van ha pl a hungarocell-beton legóházat hasonlóképp akarja valaki megépíteni csak más anyagokkal. Vagy 3D nyomtatná az egészet betonból. A lépcsőnket dermesztett betonból készítették. Abból lehetne házat építeni amit beszigetelnének? Ma mindenhol csak az EPS meg az XPS szigetelést látni, néhol kőzetgyapotot. De anno a Hereaklith volt a csúcs. Ma már nem használják? Aerogél-szövet néven is van szigetelőanyag, amit nem tudok értelmezni mert maga az aerogél szigetelőanyag a világ egyik legjobbja, van szórt változat is, de hogy szövet... Állítólag van olyan szigetelőanyag ami pár milliméterben tudja azt amit a 10 centis XPS... Melyik szigetelés vagy melyik falazat véd jobban a radon sugárzás ellen? Egyáltalán sugároznak még a beton elemek mint régen a salakbetonból készültek? Melyik falazat árnyékolja le jobban a rádióhullámokat? A betonszerkezetekből is többféle adalékanyagos létezik és minden gyártó próbálja győzködni a vásárlókat hogy az övét tegye bele. Az ember megnéz egy régi dísztéglás épületet és nem tudja elképzelni hogy azt hogy lehet kifűteni, vagy egy terméskő falazatút. Bár láttam olyant hogy két fal van a kettő közt pedig szigetelés. Miért építenek pl olyan betonfalat amiben a beton a habarcs, vagy valami cementes habarcs és tüzifa hasábokból áll a fal ezzel a habarccsal megépítve. A habosított üveggranulátumokat lehet pl aljzatnál fagy falazatnál használni? Lehet ez hogy megkérdeztem a fél világ működését, kicsit sok és zavaros de a youtube ezen évtizede úgyis az oktatásról szól, szóval ha mindent nagy vonalakban össze lehetne hasonlítani mindennel az talán adna egy megnyugtató rálátást. Vagy a megrendelő csak elmondja az igényét és a keretösszeget és mindent a tervező szab meg? Van olyan hogy olcsósított építészet? Na mindegy is. Talán átment a kérdés lényege. :)
@BuildCast-VarhelyiTibor
@BuildCast-VarhelyiTibor Күн бұрын
Köszönjük a kommentet. Ahogyan írtad is ez nagyon sok egyszerre és rengeteg téma ötletet is felvettél. Pár műsort lehet szánunk erre. Amit nagyon sokszor szoktam mondani, hogy az embereknek nem kéne ennyire a részletekkel foglalkozni, hiszen azok a kérdések amiket feszegetsz valóban sok összetevősek. Ideális esetben nem egy szerkezetet kéne kiválasztani és ahhoz igazodni, hanem megismerni az igényeket és ahhoz egy olyan épületet tervezni, ami minden igényt kielégít. Ez fogja aztán meghatározni, hogy milyen tartószerkezetet, milyen hőszigetelést és milyen megoldásokat használunk. Jól látod, ez a tervezőknek kéne a legyen a dolga. DE sajnos itthon a tervezők jelentős része ezekkel nem foglalkozik, mert meg kell élnie, így akkor tud pénzt keresni, ha mindig a szokásos megoldásokat tervezi be, ami egyszerű számára és kevésbé érdekli, hogy mi szolgálná leginkább az ügyfeleket. Régebben mis is "kilóra gyártottuk a terveket" de ez így szerintem nem nyerő. Mostmár évente elvállalunk egy-két házat, amit megtervezünk és meg is építünk. Sajnos a tervezésért amennyi pénzt el kéne kérni, ahhoz hogy egy megfelelően felkészült csapat, azt Magyarországon csak a "kiválasztottak" tudják megfizetni, ha egyáltalán megakarják. Sajnos a szakma is rosszul mutatja be a tervezés hozzáadott értékét és a legtöbben csak azt látják, hogy kell egy papír az építésztől és azt bízom meg, aki az olcsóbb. Nagyon sokan vannak, akik ennél többre vágynak, azonban a magyar helyzet ritkán engedi meg azt, hogy a minőségi elvárások az előtérbe kerüljenek. A gyártók meg ugye azt csinálják, hogy valamit el akar adni, mindent aköré csoportosít és felültet a "marketingvonatra", amiről nem tudsz leszállni. Ha valaki mellett leteszed a voksodat, akkor nagyon nehéz váltani akár technológiát, akár kivitelezőt. Szóval ezzel járhatsz jól és rosszul is. Köszönöm a tippeket és a témajavaslatokat, biztosan foglalkozunk ezzel és teszünk ki még ilyen videokat is.
@Gnor27
@Gnor27 Сағат бұрын
@@BuildCast-VarhelyiTibor Festéket kerestem műanyagra. Azt ugyan nem találtam mert túl logikus lenne felület szerint kategorizálni a termékeket de egy csomó mást találtam. Nem is tudtam hogy van ékszíj feszesítő spré amitől a régi rossz ékszíj újra használható lesz. Találtam kerámia alapú sprét is és egy csomó új fejlesztést. Nem is tudtam hogy léteznek. Kb mindennel így van. Az ember nem is tud az új fejlesztésekről. Pl nem is tudom hányan tudnak páraelnyelő belső falfestékről, ami állítólag négyzetméterenként fél liter vizet nyel el. Ugye azért mondtam hogy lehet hogy meg kéne határozni a főbb igényeket aztán pedig bemutatni pár anyag kombinációját amit pl hagyományosan nem szoktak keverni. Mintha bejönne egy új alapanyag a konyhába és nagyon lassan kezdenének belőle műst is főzni mint a megszokott. Szerintem ami a leginkább nyerő vonal lenne az az olcsóság. Pl sok más termék esetében lehet látni hogy olcsósítanak. Pl a ruha csak belül pamut, kívül műszál. A memóriahabos matrac pedig csak 5 centis fedőmatrac. A lábos nem koracél, hanem festett aluminium. Ugyanez eljátszható az épülettervezésben is? Vannak olyan öszvérmegoldások amiket eddig soha senki nem próbált ki? Sok tanulmányépület készült eddig is ami aztán annyiban is maradt. Rengeteg új és érdekes technológiát próbáltak megvalósítani. A fő gond az az hogy az ember nem látja át. Mégis ki az az érdeklődő, tudatos vásárló aki elhiszi a mérnöknek hogy az úgy jó, anélkül hogy valós tudása lenne az adott technológiáról? Oké hogy az átlagember elhiszi, de biztos vannak sokan akik számára fontos az ismeret. Pl én is több orvost kérdeztem meg mindig erről arról, és bár ők képzett szakemberek, mégiscsak volt mit árnyalni az összképen. A világon mindennel így van. Az egyik videó a betoncserepet isteníti a másik meg az alu cserepet. Amelyiket előbb nézi meg az ember azt fogja jobban favorizálni. De vajon lehet úgy valós képet kapni hogy az objektív összehasonlítást senki nem teszi meg? Mondják hogy almát hasonlítani körtéhez nem lehet de pont hogy azt lehet mert lényegi eltérések vannak. Én azt gondolom hogy egy átfogó kép kialakítása nagyon fontos lenne. És az is hogy az árakról beszéljünk minél többet. Azt mondják hogy ma egy 100 nm es ház tervrajzainak elkészítése 1,5-2,5 millió Ft. Ezt az átlagember nem hiszi el és számukra ez nagy összeg. De ha hozzá van szoktatva akkor szeintem ez mindenkinek jó lesz. Tevezőknek és ügyfeleknek egyaránt.
@davidosthat1480
@davidosthat1480 29 күн бұрын
Nem válaszolta meg a kérdést
@zsoltnagy7949
@zsoltnagy7949 2 ай бұрын
Mi van az egerekkel mokusokkal rovarokkal?😂😂😂
@turifster
@turifster 2 ай бұрын
Ha kérsz a szomszédtól áramot az miért lopás?
@coloredeyes2861
@coloredeyes2861 2 ай бұрын
Mert nem fizetsz érte a szolgáltatónak. Két telek veszi igénybe a szolgáltatást ami egy telekre van bejelentve.
@turifster
@turifster 2 ай бұрын
@@coloredeyes2861 De a szomszed fizet erte, kar nem eri. Nem?
@yodamester99
@yodamester99 3 ай бұрын
hat koszonom szepen de en leszarom a szabalyt. egyeduallo vagyok , kulfoldi munkan osszesporolt penzbol vettem egy kis 500nm es telket , egy mobilhazat amit kicsit kipofoztam , szigeteltem. Az egesz project telekkel egyutt megvolt egy 6 milliobol :) Koszonom szepen egymagamnak boven eleg :) Es nemkell 200 ezret alberletre fizetni , viszont a magam ura vagyok :)
@Mindenhova
@Mindenhova 4 ай бұрын
20 millából a holdon építek házat bakker.
@SzaszDani
@SzaszDani 4 ай бұрын
Könnyűszerkezetes faházat lehet, de normális 80-100nm tégla házat már sajnos nem tudsz építeni :( Az alapanyag kijön ennyiből, de már szakmunkást nem fogsz tudni felbérelni. Szóval nagyon egyedül kell felépíteni, ami. Kb lehetetlen, főleg a sok engekélyezés és naplovezetés miatt.
@BuildCast-VarhelyiTibor
@BuildCast-VarhelyiTibor 4 ай бұрын
ez nem a házépítés teljes költsége, hanem az a foglaló amit befizetsz kezdéskor. A probléma akkor van, ha kiderül 20-30 milla befizetése után, hogy nem fog működni azzal a vállalkozóval a dolog...
@BuildCast-VarhelyiTibor
@BuildCast-VarhelyiTibor 4 ай бұрын
könnyűszerkezetes házat sem építész olcsóbban, mint téglát. Hozzávetőlegesen hasonlók a költségek. Érdemes meghallgatni a teljes adást, mert ott könnyebb kontextusban értelmezni és elmagyarázom azt is, hogy mit értek marketingvonat alatt, amivel igen gyakran találkozunk: kzfaq.info/get/bejne/m96ona1ky9eXc6c.html
@Mindenhova
@Mindenhova 4 ай бұрын
@@SzaszDani Igen, faházat, sőt rönkházat, igen, alapanyag ára és mint mondtam "építek", vagyis én. Hozzáteszem, semmivel sem rosszabb mint a tégla, sőt, jobb mert környezetkímélőbb, egyszerűbb technológia, és mivel ma is vannak több száz éves faházak, bizonyítottan tartósabb is, az engedélyeztetése jóval egyszerűbb.
@Mindenhova
@Mindenhova 4 ай бұрын
@@BuildCast-VarhelyiTibor Végig néztem az anyagot, értem amit mondasz, és így még inkább elutasítom.
@SzaszDani
@SzaszDani 4 ай бұрын
Ha elkötöleződök egy gyártó mellett akkor tudom hogy mit akarok, tisztába vagyok azzal mit fognak adni és ez alapján adom le a rendelést. Nem úgy megy oda senki hogy itt van 20-30millió de amúgy azt se tudom hogy mit akarok. Ezen a szinten már csak az lehet a kérdés hogy milyen színű legyen a ház nem az hogy nézhet ki, csirkeol lesz vagy palota...
@BuildCast-VarhelyiTibor
@BuildCast-VarhelyiTibor 4 ай бұрын
Sajnos én láttam ellentétes példát. A Facebookon is volt olyan oldal, ahol a pórul járt vevő kezdte lajstromba venni a házgyártó "bűneit". Tehát ez ennyirenem egyértelmű. Szerencsére van másik oldala is a dolognak és vannak nagyon korrekt cégek. Ezen kívül van most is olyan ügyfelünk, aki egy ilyen céghez besétált, kért ajánlatot és előre jelezte, hogy a sablonépülethez képest igénye lenne módosításra. A válasz az volt, hogy addig ilyenről szó sem lehet, amíg a szerződést alá nem írják és 40% előleget le nem tesznek az asztalra. Majd utána lehet róla beszélni. Hát nem velük állapodott meg a fenti rugalmasságot látva... Plusz, van aki nem sablonházba akar költözni, de a technológia tetszik neki... Szóval bőven van variáció!
@vac1e
@vac1e 4 ай бұрын
20-30 millió az a szint, ahol a ház színe a kérdés?? Erre felé csak a telek kerül 50be 💀
@SzaszDani
@SzaszDani 4 ай бұрын
@@vac1e A telek ára az sok felé változó, de itt a 20-30milliót úgy értettem hogy az 40%előleg.
@tiborcsidei9377
@tiborcsidei9377 4 ай бұрын
Én nemértek az ilyen dolgokhoz ezért lehet hogy butaságot kérdezek ,miért kell lakóépűletnek engedélyeztetni valamit amikor sokan nyaralókba vagy zátrkertekbe laknak mert úgy tudom bejelenkezni oda is belehet állandó lakcímre, mi az értelme vagy mi a kölömbség ?
@BuildCast-VarhelyiTibor
@BuildCast-VarhelyiTibor 4 ай бұрын
Nagyon jó a kérdés! A lakó és a nyaralóépület között minimális a különbség építésjogi és műszaki értelemben (elsősorban energetikai és ÁFA kedvezmény). Nyaralókra építési egnedélyt kell szerezni. Valójában minden építményre engedélyt kell szerezni, még a mobilházakra is! Nagyon kevés olyan építmény van, amire nem kell engedély. Ezeket a kivételeket egy ide vonatkozó rendelet tételesen felsorolja. Minden másra kell. Különbség még, hogy a lakóépületekre egyszerű bejelentést kell kérni, ami lényégében minimálisan különbözik az építési engedélytől. A zártkert egy telek típus. Amúgy egy már nem létező jogi fogalom, azonban még sok ilyen terület maradt. A zártkert félig még mezőgazdasági félig már beépített lakóterület. Jogilag egy szabályozatlan és sok problémát okozó területfajta. A zártkertekről bővebben ebben a cikkben találsz infókat: eladotelek.net/blogs/news/zartkert-mint-lakhatasi-alternativa
@87monolitico80
@87monolitico80 5 ай бұрын
Na majd, polgári jog vizsgán ezt bedobom, ha olyan tételt húzok ki.. 😂🍻
@BuildCast-VarhelyiTibor
@BuildCast-VarhelyiTibor 5 ай бұрын
Hú csak óvatosan. Erre nem alapoznék azért vizsgát. Ez a video nem a szakiknak és a jogászoknak szólt, hanem azoknak, akik még csak nem is értik a lényegét. Valójában az építménymagasságot jogi értelemben kivették a 253/1997-es rendeletből, az már pontosan ilyen megfogalmazással speciális épületekre tud vonatkozni, de vannak helyette más fogalmak, azonban építtetői oldalról felesleges belemenni ennyire a részletekbe, hogy melyik magasság pontosan mit jelent.
@87monolitico80
@87monolitico80 5 ай бұрын
@@BuildCast-VarhelyiTibor Dehogyis, nem fogom túlbonyolítani. Minden esetre köszönöm a választ! 🙂
@fogdmegasorom
@fogdmegasorom 5 ай бұрын
Már csak azt kéne tudnom, hogy mi az a homlokzati felület és egy olyan házikónak amit bevágtál, hogy a bánatba van a homlokzata!
@BuildCast-VarhelyiTibor
@BuildCast-VarhelyiTibor 5 ай бұрын
A homlokzati felület nagyon tömören lényegében a külső falak felülete. Természetesen mérnöki szemmel ez pongyola megfogalmazás, de a lényeg talán megvan így.
@fogdmegasorom
@fogdmegasorom 5 ай бұрын
@@BuildCast-VarhelyiTibor Köszi szépen!
@josvafoimark352
@josvafoimark352 5 ай бұрын
Ki lehet számolni. 1500ft a sima fehér szigetelés különbözete.100m² házon ez 150000 ft.tehát 5 ÉV.
@BuildCast-VarhelyiTibor
@BuildCast-VarhelyiTibor 5 ай бұрын
Igen ki lehet számolni. De egy 100m2 házon nem biztos, hogy 100m2 a fal felülete. Általában több, de geometriától függ. Másfelől, nekünk a szigeteletlen 72m2 déli fekvésű társasházi lakásunk havi fűtése nem éri el 15000 ezret ami éves szinten kb 60-70 ezer forint fűtésszámlát hoz. De ez szigeteletlen. Ez nem a különbözet. Az energiamegtakarítás nem pusztán a hőszigetelés vastagságán múlik. Bár másik oldalról tény az is, hogy változik a matek, ha változnak az energiaárak. Olyan jogi bizonytalanság mellett, ami az országban tapasztalható, kérdés mennyire éri meg 5-10 év távlatban gondolkodni egy olyan befektetésről, amit lehet holnapután egy döntéssel keresztbe húznak...
@gersomo
@gersomo 5 ай бұрын
Ez a kettő nem ugyan az ne hasonlítsuk össze.
@BuildCast-VarhelyiTibor
@BuildCast-VarhelyiTibor 5 ай бұрын
Természetesen a mobilház nem egyenlő egy családi házzal, azonban sokan azt gondolják, hogy ki lehet váltani egymással a kettőt. Sőt teljesen fel vannak háborodva, ha megtudják, hogy a kettő nem egyenértékű. Ha egy családi ház műszaki paraméterével megegyező mobilházat gyártunk akkor az árban is közelíteni fogja a ház árát...
@gaborfodor5544
@gaborfodor5544 5 ай бұрын
Nem
@gamedesign007
@gamedesign007 6 ай бұрын
Miért nem derült ki vásárláskor, hogy egy szeméttelepet vesz? Perelhetò az eladó. Tervezés része a geotechnika, nem a vásárlás része. Ez így félinformáció!
@BuildCast-VarhelyiTibor
@BuildCast-VarhelyiTibor 6 ай бұрын
Leginkább azért nem derült ki, mert eszébe sem jutott és nem járt utána. És igen perelhető, de sokan úgy gondolják inkább nem perelnek, mert az évekig is elhúzódhat, de előrébb nem fog jutni tőle... Ez mindenkinek a személyes preferenciája Igen a geotechnika a tervezés rész, azonban azt javasoljuk, már a vásárláskor érdemes megcsináltatni, hiszen később úgyis felhasználható tervezésnél.
@andrasberkesi4613
@andrasberkesi4613 6 ай бұрын
Na jo. En ertem hogy meno a tobb kameras beallas, de ha senkivel nem beszel, akkor miert csak egy offset passive viewpointot kapunk?
@BuildCast-VarhelyiTibor
@BuildCast-VarhelyiTibor 6 ай бұрын
Mert még csak most tanulom a videokészítés rejtelmeit. Nem tudok profi lenni azonnal, ezért elnézést kérek. Később bizotsan jobb videokat fogok készíteni. Köszönöm a visszajelzést
@zrinyi10
@zrinyi10 6 ай бұрын
Miertnem helyeztek el a savalap helyett egy gerendaracs alapot?! Es nincs bukta?!😂😅
@BuildCast-VarhelyiTibor
@BuildCast-VarhelyiTibor 6 ай бұрын
Az ügyfél nem akart geotechnikát kérni, így ilyenekbe belemenni, hogy csináljunk egy gerendarács alapot önmagában felelőtlen, márpedig egy ilyen döntésért a statikus felel. Ha neki kell dönteni, akkor a biztonságra törekszik. Ezért ebben az esetben egy cölöpalapot tervezett. Ennek a plusz költsége magas volt. Ez után már készült geotechnika és valós adatok alapján meg lehetett tervezni a legkedvezőbb alapozás. A tanulság annyi, hogy ezeket a plusz köröket el lehetett volna kerülni.
@zrinyi10
@zrinyi10 6 ай бұрын
Akkor mondok egy meg jobbat,15 cm vtg siklemez alap! Ami meg olcsobb! 😊 de ez a 15 millio forint,nagyon ugy erzem csak a reklam helye…..az rengeteg penz egy alapozasnal…
@BuildCast-VarhelyiTibor
@BuildCast-VarhelyiTibor 6 ай бұрын
És az lett belőle...
@Kurucz1933
@Kurucz1933 6 ай бұрын
Èn mèg nyáron is fázzom, igy nem baj.
@bendzsi3780
@bendzsi3780 6 ай бұрын
Szerintem ebben a helyzetben nem a házak közötti távolság (vagy annak a hiánya) okozta napalm hatékonyságát. Hanem az, hogy a Japán házak nagyrésze csak fából és egyéb könnyen gyúlékony anyagokból épült.
@BuildCast-VarhelyiTibor
@BuildCast-VarhelyiTibor 6 ай бұрын
Inkább a kettő együtt. Ugyanis, hiába van fából, ha távolabb vannak egymástól, akkor sokkal nehezebben terjed a tűz. A könyvben benne van az is, hogy német várost is felépítettek és tesztelték. nyilván ott nem volt akkora a pusztítás, de ha jól emlékszem az is 60% körül volt, pedig azok nem fa épületek voltak.
@bendzsi3780
@bendzsi3780 6 ай бұрын
@@BuildCast-VarhelyiTibor Igaz elfelejtettem bele írni a kommentembe, hogy 'nagyobb mértékben'. És végülis teljesen logikus, hogy a távolság is sokat számít.
@mikloskover1813
@mikloskover1813 6 ай бұрын
Nem hiába az amerikaiak a legcivilizáltabb állatfaj első számú képviselői.... (persze, tudom, az állatok nem tesznek ilyent)
@BuildCast-VarhelyiTibor
@BuildCast-VarhelyiTibor 6 ай бұрын
Igen megértem miért mondod ezt. Érdemes amúgy a könyvet elolvasni, mert ahogyan haladsz előre a könyvben a nézőpontod kb háromszor megváltozik, azzal kapcsolatban, hogy mi lett volna a humánus megoldás.
@tamasszakal9834
@tamasszakal9834 6 ай бұрын
Kik is az igazi terroristák ?!😢😢
@joelmod6263
@joelmod6263 6 ай бұрын
De igen, ellenőrzik. Magyarországon az építési törvények elég szigorúan veszik a szakirányú képzettség hiányát és büntetnek is érte. Más kérdés hogy a bejelentett munkavállaló valóban, fizikálisan is részt vesz e a munkálatokban, vagy csak a nevét adja hozzá.
@BuildCast-VarhelyiTibor
@BuildCast-VarhelyiTibor 6 ай бұрын
Igen azt tudom, hogy a törvények szigorúan veszik és elvileg nem lehetne, de azért a gyakorlat nagyon mást mutat... Az új építészetről szóló törvénytervezetben erre vonatkozóan voltak szigorítások, de ahogyan átfutottam, sajnos kimaradt belőle. Egyébként emlékszem, olyan 2013 körül kitalálták, hogy a a vállalkozás felelős műszaki vezetőjének minimum 4 órában bejelentett dolgozónak vagy tulajdonosnak kell lennie. Aztán rájöttek, hogy harmad annyi FMV van, mint amennyi építőipari vállalkozás... Amúgy erre ékes példa a mobilház gyártás. Eladják a gyanútlan embereknek lakóépületnek, holott több paramétere sem felel meg lakófunkcióra, ráadásul azt állítják, hogy engedélyeztetni sem kell.
@ordogh-epitesz-szakerto
@ordogh-epitesz-szakerto 6 ай бұрын
...aha..."építési specialista"....aha...Nos az én valós több évtizedes szakmai tapasztalatom szerint, nincs megfelelő terv, nincs gerinces műszaki ellenőr, nincs szakmailag kompetens "projekt előkészítés, nincs szakmai tudás a "generál vállalkozás" tulajdonosi körében...mi van akkor? Nagyobb baj, hogy az egyes részeknél nincs igény sem a szakmailag korrekt igényes preciz munkára. Egy kávé mellett beszéljük meg? Nem kávézom. Ha van elég elszántság, és hajlandó bárki a konzultáció díját megfizetni, beszélhetünk.
@BuildCast-VarhelyiTibor
@BuildCast-VarhelyiTibor 6 ай бұрын
Nagyon sajnálom, hogy ez a tapasztalatod, én ezek szerint szerencsés voltam, mert egyetem után egy olyan csapatba és olyan generálkivitelező céghez kerültem, ahol a fenti értékekre mindig törekedtek. És valóban nincsen tökéletes terv és de jó hozzáállású tervezővel, gerinces műszaki ellenőrrel többször dolgoztunk együtt. Sok sikert kívánok a további szakmai utadban, bízom benne, hogy megtalálod te is a korrekt partnereket, akikkel együtt tudsz dolgozni a későbbiekben.
@Polonyi28
@Polonyi28 6 ай бұрын
Tiszta csicska.
@Polonyi28
@Polonyi28 6 ай бұрын
Mindig felelöst keresünk, meg határ idő. De fizetni azt nem szeretnek. De követelni és problémázni az nagyon megy.
@BuildCast-VarhelyiTibor
@BuildCast-VarhelyiTibor 6 ай бұрын
Mivel mi generálkivitelezők voltunk, mi ennek a levét csak ittuk. Állandó változtatások mind borították az ütemtervet. Mivel a két hasonló méretű és funkciójú csarnok egymás mellett épült, azonos technológiával, semmi nem indokolt ekkora csúszást. A projektmenedzser a megrendelőnket képviselte. Szó sincsen arról, kit hogyan fizettek ki. Megértem, hogy ilyen benyomásod van az építőiparról, teszem hozzá alappal. Azonban azt is fontos látni, hogy nem mindig a generálkivitelező hibás mindenért. Véleményem szerint az a legnagyobb baj, hogy mindenki a saját érdekeit akarja tolni és a legtöbb projekt résztvevőt nem az érdekli, hogy jó minőségben, tisztességesen, a legjobb tudásunk szerint elkészüljön a munka.
@Polonyi28
@Polonyi28 6 ай бұрын
@@BuildCast-VarhelyiTibor Az a baj szerintem, hogy mindenki hagyja magát és a pénz érdekébe határ idöket, és szerzödéseket írnak alá, miközben megy az idegeskedés meg a rapli, mikor valami nem úgy jönki ahogy szeretnék.
@ordogh-epitesz-szakerto
@ordogh-epitesz-szakerto 6 ай бұрын
Aha....nehéz elhinni....
@BuildCast-VarhelyiTibor
@BuildCast-VarhelyiTibor 6 ай бұрын
Pedig így van. Részletes beszámolót egy kávé mellett szívesen megejtek.
@orsolyakantor7163
@orsolyakantor7163 7 ай бұрын
Bizony több hasznot termel jópár tulajdonos ,ha ott van és látja, h mit igyekeznek elsumákolni!!! Láttam már pár dolgot....😂😂😂😂
@alal6754
@alal6754 7 ай бұрын
Kivéve ha politikus a beruházó
@BuildCast-VarhelyiTibor
@BuildCast-VarhelyiTibor 7 ай бұрын
A folyamat egyébként ugyanaz, nem politikus esetén, és a magánberuházó is elháríthat ilyen akadályt, de feltehetően más lesz a hatásfoka és gyorsasága az ügynek... Magánembernek nem éri meg belemenni ilyenekbe.