Пікірлер
@user-wp6vw8ug3q
@user-wp6vw8ug3q 4 күн бұрын
Дякую! Вже вкотре мені сподобався ваш аналіз більше ніж сам твір ! Сподіваюсь, буде ще багато цікавих випусків
@repaintedfox
@repaintedfox 3 күн бұрын
Вже записуємо новий сезон :)
@rostyslavr
@rostyslavr 4 күн бұрын
Вчительку спіймали на гарячому! В другій частини обговорювали, як перевантажена шкільна програма, і що корисно почистити її. Як важливо мати її компактною. А потім, ближче до кінця, звучить питання ведучої: "що б ви додали до шкільної програми?" ;-)
@repaintedfox
@repaintedfox 3 күн бұрын
А що, не можна і додавати, і викидати? :)
@rostyslavr
@rostyslavr 5 күн бұрын
Це відкритий урок в кращому сенсі. Чудові роздуми Томи та Федька про Федька та Толю. Гарно було б для симетрії твір з Томою, хоча Толя також римується :)
@rostyslavr
@rostyslavr 5 күн бұрын
"Інститутка" мене вразила, але я був вже зовсім дорослим, коли вперше з цим твором перетнувся. І саме стосунки головних героїв викликали інтерес, але не певен, що це актуальне для того шкільного віку. Згоден, що в школі це зайвий твір.
@rostyslavr
@rostyslavr 5 күн бұрын
Цікаво вийшли на тему прощення, а через неї і на тему віри на 42:00. Дійсно, не схоже, щоб поняття прощення було популярним у греків. Навпаки - бачимо постійну боротьбу сили з силою, яка лише зростає і завершиться велмким падінням усієї цієї системи егоїстичних, сильних, мстивих, проклятих і проклинаючих чи то людей, чи то богів. В результаті переможе прощення і віра, які прийдуть з християнством. Сама Касандра є прикладом зневіри, бо вон має абсолютне знання, отримане обманом і підривом довіри в неї закоханого Аполона, і тому ж вона непрощена максимально - а проклята двічі.
@rostyslavr
@rostyslavr 5 күн бұрын
Чудові міркування про відносність песимізму Касандри на 32:33 і далі! Дійсно ж, і так ясно, що всі колись помруть, то чому б не насолодитися тим днем, коли живий? Це перегукується і з висновками Франкла, згаданого раніше: здавалися ті, хто вірив у швидкий кінець страждань чи їх безкінечність у концтаборі; перемагали ті, що жили кожен день.
@larisakachkan7791
@larisakachkan7791 6 күн бұрын
❤Щиро дякую, вам!
@rostyslavr
@rostyslavr 8 күн бұрын
Слухається надзвичайно цікаво на третій рік повномасштабної війни. Питання на 41:00 про те, чи є еміграція зрадою, багато людей відчули на собі, зайнявши позицію "я обов'язково повернуся", і перебуваючи за кордоном продовжують підтримку України. Деякі з них виїхали роками раніше і "активізувалися", коли Україна стала потребувати допомоги. Деякі навпаки, знайшли для себе спосіб внутрішньої міграції, залягли на дно, і наче нікуди не виїхали, а для країни зникли. І питання для них не стоїть, чи зрада це. Тож мабуть, явна еміграція дає яснішу картину цінностей і їх розподілу по душах українців. Дякую кожному і кожній, хто повернувся чи залишився, і тих хто виїхав - не засуджую.
@rostyslavr
@rostyslavr 8 күн бұрын
Квітка-Халамидник у "Марусі" поставив за мету добитися справжньої драми в українській прозі, і це вдалося йому аж занадто гарно. Припускаю, таке заснування "серйозної" прози фундаментально вплинуло на увесь її розвиток. Хочеться перезаснування. Як і у випадку з Федьком-Халамидником, автор настільки захоплюється драмою, що це стає самоціллю і стає хворобливим, наприклад так само, так як гіпертрофоване насильство у фільмах. Є в цьому така токсичність, що і дорослого може вразити.
@rostyslavr
@rostyslavr 10 күн бұрын
Я від цього твору захворів, він надзвичайно сильний. Справа була така: позавчора, в своєму процесі прослуховування ваших випусків з самого початку, побачивши тему цього, я зрозумів що не хочу слухати, поки не вивчу твір, про який вже чув як про першу серйозну прозу укрліту. Є неймовірно гарно начитана аудіокнига 'Маруся' у виконанні Василя Мазура. 4 години, слухаю потроху на сніданок, обід, вечерю і на сон. Учора був на третині. Вчора ж під цей текст заснув і прокинувся від болю, схожого на описаний біль героїні, як я вже потім зрозумів, відкрутивши назад. Мабуть, це була сума факторів, адже учора ж вбили підло Ірину Фаріон, до того увесь день був шаленим від роботи. Але ж ось таке співпадіння. Тепер послухаю вас. Сподіаюся, попустить, бо в боку так коле як в Марусі, аж і дотепер :)
@repaintedfox
@repaintedfox 10 күн бұрын
Обережніше з українською літературою, це сильнодіючий засіб :) бережіть себе
@rostyslavr
@rostyslavr 9 күн бұрын
Прослухав подкаст. Двічі. Попустило. Дякую за такий детальний розбір альтернативних життєвих шляхів героїв! Ваш подкаст варто слухати перед текстом :)
@not_anna_r
@not_anna_r 11 күн бұрын
Безперечно, Степан згв@лтував Надійку. Пізніше, коли він прагне її відшукати, Степан розмірковуює, що Борис буде незговірний і "доведеться знімати мову про те, кому дівотство Надійчине належить". Твір мені дуже сподобався, але я ненавиджу Степана Радченко.
@repaintedfox
@repaintedfox 10 күн бұрын
Свідчення майстерності автора :)
@user-zx3ib2ti6h
@user-zx3ib2ti6h 11 күн бұрын
Ви помиляєтесь, Валентино, щодо сприйняття цієї війни. Дивлюся цей випуск влітку 2024 та й досі чую від людей, до речі впливових, що нам потрібен мир (не Перемога, а просто закінчення війни, не важливо як). Тому сприйняття теперішніх подій українцями дуже різне (особливо зважаючи на те, що майже третина населення України - завезене). Щиро дякую за вашого Перефарбованого Лиса. Допомагає переживати війну.
@repaintedfox
@repaintedfox 11 күн бұрын
Весь цей поетичний сезон був записаний у вкрай емоційному 2022му. Тож більш тверезий погляд з часової віддалі, звісно, відрізняється. І говорити про реальну оцінку цієї війни варто щонайменше після її закінчення, а, направду, ще через якийсь час по тому. Але я дуже радію, що ми записали цей сезон саме в тому розбурханому стані. Зафіксували тогочасне сприйняття. Дякую, що слухаєте! Валентина
@rostyslavr
@rostyslavr 13 күн бұрын
У подкасті згадали про практику українців відроджуватися з попелу, відбудовуватися після війни і голоду. Можливо, ця практика є в нас спільною з японцями, які потерпають від катастроф природного походження - цунамі, землетрусів. Наші країни так далеко одна від одної, та ще й між нами недолугий агресивний велетень-сусід - але і це не має нам стати на перепоні вивчити щось важливе у компактної Японії. А ще, наші культури єднає підвищена потреба в гідності. Це неперевірена гіпотеза :)
@repaintedfox
@repaintedfox 13 күн бұрын
Так, справді є щось спільне, воїнська культура теж має схожі риси. Але є й відмінності. Підкреслена ввічливість японців чи їхня здатність відточувати кожну дію до досконалості - це те, чого б нам не завадило навчитися :)
@rostyslavr
@rostyslavr 12 күн бұрын
@@repaintedfox ох, так! Тут дистанція між нашими культурами немала, але ж і гідна скорочення :)
@rostyslavr
@rostyslavr 14 күн бұрын
Класний розбір, особливо завдяки сучасному погляду, який ведучі застосовують до перегляду складних ситуацій у творах Тараса. Дякую!
@repaintedfox
@repaintedfox 13 күн бұрын
Радісно, що відгукується :)
@user-zx3ib2ti6h
@user-zx3ib2ti6h 14 күн бұрын
Ваш ЛИС - дуже явне підтвердження любові до нашої країни. Дякую вам
@rostyslavr
@rostyslavr 16 күн бұрын
Цей випуск допомагає заснути, але не тому, що нудний, а мабуть тому, що добрий :) Пишу зранку, а на думці питання - чи могла бути це оповідь Лесі метафорою на її власне життя? Може, у подкасті є відповідь - дослухаю.
@rostyslavr
@rostyslavr 15 күн бұрын
Здається, в подкасті цього не звучало. Припускаю, що Леся бачила себе Мавкою, і переживала в ній тугу за світом, який їй самій був недосяжний - світ звичний, здоровий, що лишився в її дитинстві хронологічно, а в час написання твору - і просторово був від неї відділений. Її туга-мрія про просте здорове життя в той час мала бути особливо гострою. А оці слова Мавки, "я маю в серці те, що не вмирає", на 29:55 в подкасті, стали одною з найвідоміших цитат з Лесі, що несуть надію й віру через відчай. Вона так хотіла, щоб її почули й прийняли у світі людей. "Те, що не вмирає" - це сама творча сила, поезія, яка дійсно пережила і те життя, за яким тужила Леся, і того коханого, з якими бути не могла.
@repaintedfox
@repaintedfox 10 күн бұрын
Цікава думка :)
@user-zx3ib2ti6h
@user-zx3ib2ti6h 16 күн бұрын
Неймовірне бажання почитати Миколу Грановського. Дякую вам, дівчата!
@user-uz3du5wv3j
@user-uz3du5wv3j 16 күн бұрын
Що ж, за кілька років Степан, який "підкорив місто", або опиниться в камері й на допиті НКВД, або ж са писатиме доноси на літераторів, щоб вціліти і славитеме Сталіна
@repaintedfox
@repaintedfox 10 күн бұрын
Так, на жать так. В цьому плані вражає одна фраза з Мини Мазайла (1928 року написання) про те, що українізація більшовикам потрібна, щоб виявити щирих українців, а тоді знищити... Вони все передчували.
@user-zx3ib2ti6h
@user-zx3ib2ti6h 16 күн бұрын
Чураї - роблять історію, насамперед історію країни, а Вишняки - просто живуть.
@repaintedfox
@repaintedfox 10 күн бұрын
Але для стійкості системи загалом потрібні і ті, і інші
@rostyslavr
@rostyslavr 17 күн бұрын
Цей випуск мені прийшов через авто-програвання, і не одразу я зрозумів, що він записаний до навали. Тому слова про те, як важливо берегти наших письменників та носіїв культури зараз - резонують особливо. Когось ми вже не вберегли. А хтось - пішов на фронт не так давно, в той час, коли йти стало особливо важко. Мабуть, той клас творців, що не може змиритися з тиловою пасивністю, і йде туди, де найспекотніше. І їх також маємо берегти. Дякую вам.
@repaintedfox
@repaintedfox 17 күн бұрын
О так, повномасштабна війна багато змінила у сприйнятті. Те, що здавалося зрозумілим через емпатію чи якесь інтуїтивне відчуття, тепер довелось прожити в усій повноті...
@rostyslavr
@rostyslavr 17 күн бұрын
Ваша робота стає для мене ще одним джерелом наснаги, дякую! Процитую по памʼяті слова з цього випуску: "Є лише одна категорія українців, що не мають сьогодні почуття провини - це ті, що загинули." Це так резонує. Позавчора говорив з другом, що з березня 2022 в ЗСУ, і він - говорить про свою провину, мало не плаче. Дякую Вам!
@repaintedfox
@repaintedfox 17 күн бұрын
Хочеться вірити, що ми знайдемо вихід з почуття провини, навчимося переправляти її в щось життєствердне...
@larisakachkan7791
@larisakachkan7791 17 күн бұрын
Дякую вам! За ваші голоси , за ваші теми, за музику! Все це дає спокій, силу, врівноваженність та цікавість
@repaintedfox
@repaintedfox 17 күн бұрын
Дякую, що слухаєте. Поруш рівноваги це справді одна з мотивацій у створенні цього подкасту :)
@user-zx3ib2ti6h
@user-zx3ib2ti6h 18 күн бұрын
Дякую, дівчатка. Не зупиняйтесь. Ви неймовірні!
@repaintedfox
@repaintedfox 17 күн бұрын
Вже почали працювати над новим сезоном :)
@user-fi9fx8qb2u
@user-fi9fx8qb2u 20 күн бұрын
Вражена, що на такому крутому контенті так мало переглядів. Дякую вам за працю. Почула дуже багато цікавого!
@repaintedfox
@repaintedfox 19 күн бұрын
@@user-fi9fx8qb2u дякуємо за коментар - це допомагає нашим відео просуватися:) будемо вдячні, якщо порадите наш подкаст знайомим, яким він може бути цікавий🫶🏻
@vianmia
@vianmia 21 күн бұрын
Звідки беруться тлумачення вівчарок у цій новелі? Сам автор комусь пояснював, що він заклав в їхні образи? Чи це виключно бачення літературознавців?
@repaintedfox
@repaintedfox 17 күн бұрын
Оце, мабуть, краще спитати в літературознавців. Чи пошукати відповідь в особистих щоденниках автора
@vianmia
@vianmia 21 күн бұрын
Познайомився Коцюбинський із Сергієм чи з Євгеном Чикаленком? 35:17 38:45
@repaintedfox
@repaintedfox 17 күн бұрын
З Євгеном, звісно. Це щось заглючило :) дякуємо за уважність
@repaintedfox
@repaintedfox 17 күн бұрын
У Валентини в іншому подкасті є окремий епізод про нього kzfaq.info/get/bejne/qJmZqr2gyrnZfZ8.html
@vianmia
@vianmia 6 күн бұрын
@@repaintedfox дякую, дуже цікаво! Сподіваюсь, що ваші випуски ніколи не закінчаться🧡
@vianmia
@vianmia 22 күн бұрын
Де ще можна знайти інтерв'ю з Ігорем Козловським, на яке Ви давали посилання? За тим, що в описі, статті немає
@repaintedfox
@repaintedfox 21 күн бұрын
З ним було не одне інтерв'ю. Можна почитати оце www.radiosvoboda.org/a/igor-kozlovskyi-pro-rolon/31282668.html або оце theukrainians.org/ihor-kozlovskyj/
@vianmia
@vianmia 21 күн бұрын
​@@repaintedfox щиро дякую!
@anastasiadautorph1339
@anastasiadautorph1339 22 күн бұрын
Чекаю на розбір Біблії🙏 Дякую за подкаст, дуже складний і глибокий текст, як і ваше обговорення, дякую😍
@lizasidelnikova6886
@lizasidelnikova6886 23 күн бұрын
Читала цю книгу з особливим інтересом, адже вона про моє рідне місто Новомосковськ. Дуже багато деталей з життя чи побуту міста Гончар вплів у сюжет, які зрозуміють чи помітять лише місцеві. Мені найбільше вони запамʼятались.
@repaintedfox
@repaintedfox 23 күн бұрын
@@lizasidelnikova6886 дуже цікаво!) будемо раді, якщо поділитися цими особливими деталями - це додає глибини прочитанню📚
@Veramohera
@Veramohera 26 күн бұрын
Чудовий аналіз твору.. як завжди! Щиро дякую!❤
@repaintedfox
@repaintedfox 25 күн бұрын
Радісно, що подобається :)
@pogliadmary1310
@pogliadmary1310 27 күн бұрын
Дякую вам за вашу роботу, обов'язково продовжуйте! Це дійсно потрібно!
@user-gt8cn3co6i
@user-gt8cn3co6i 27 күн бұрын
Треба почитати. Люблю, коли сюжет трішки грається з мізками.
@repaintedfox
@repaintedfox 25 күн бұрын
Діліться враженнями, як прочитаєте :)
@user-zx3ib2ti6h
@user-zx3ib2ti6h 28 күн бұрын
Важко переживати те, що було з нашими родичами у 33-му, знов і знов. Тому читати не буду. А вас, дівчата, прослухала із задоволенням
@repaintedfox
@repaintedfox 25 күн бұрын
Так, на таке читання потрібні додаткові сили
@user-zx3ib2ti6h
@user-zx3ib2ti6h 28 күн бұрын
Дуже відчувається, дорогенькі, що ви робите свою справу у задоволення. Я вірю, що ваш зліт у вас попереду. Не зупиняйтесь. Слухати вас - неймовірне задоволення!
@goodfellas2792
@goodfellas2792 Ай бұрын
Розкажіть щось про українську літературу радянського періоду в стилі соцреалізм і щоб твори були позитивні, без страждань і знедолень.
@repaintedfox
@repaintedfox Ай бұрын
А хіба в соцреалізмі знедолення? Там навпаки мають бути ударні звершення будівничих комунізму
@goodfellas2792
@goodfellas2792 Ай бұрын
Хоча радянські письменники підлаштовувались під тогочасні умови та нерідко писали на замовлення, повинні бути і цікаві твори. Радянське - не означає погане. ​@@repaintedfox
@repaintedfox
@repaintedfox Ай бұрын
Звісно, ось ми, наприклад, розбирали Собор Гончара. Радянський текст, хоча тоді вважали антирадянським. Але там дуже цікаво описане повоєнне суспільство. Це наш досвід, який може бути цінно осмислити.
@goodfellas2792
@goodfellas2792 Ай бұрын
@@repaintedfox "Собор" - то не те. ВІд Гончара вже краще "Бригантина" чи "Берег любові". Перед Новим Роком я випадково натрапив на роман Юрія Збанацького "Малиновий дзвін". Коли повертав книгу до бібліотеки, поділився своїми враженнями про неї із бібліотекарем. І мені підтвердили, що так - Збанацький досить хороший і свого часу відомий письменник. На моє зауваження, що люди його не знають, бібліотекар мені відповіла, що люди багато чого не знають. От я і пропоную підняти тему літератури часів УРСР, оскільки самому шукати твори важко.
@user-hm2ov6vl1s
@user-hm2ov6vl1s Ай бұрын
Цікавий випуск, ніби заглянули за шпаринку видавничої кухні, дякую
@user-rj4pyuuu
@user-rj4pyuuu Ай бұрын
💛🩵
@user-zx3ib2ti6h
@user-zx3ib2ti6h Ай бұрын
Вже другий тиждень я живу разом з вашим Лисом. Дівчата, які ж ви вумнички-розумнички! Ваші бесіди ніби відшкодовують мені нестачу читання та спілкування. Не розумію, чого настільки мало переглядів. Будемо поширювати...
@repaintedfox
@repaintedfox Ай бұрын
Дуже приємно, що подобається :) будемо вдячні за поширення :)
@user-gt8cn3co6i
@user-gt8cn3co6i Ай бұрын
У вас дуже красива мова. Рай для вух. Дякую.
@user-uz3du5wv3j
@user-uz3du5wv3j Ай бұрын
Ще питання, чи не схотіли батьки Федька, хай неусвідомлено, позбутись свого сина, через неприємності, бо боялись, що випросте злочинець. Важко повірити, що матір не розуміла, що він захворіє. Вона ж питала, чи йому погано, а на відповідь, що так, погано (у мокрому одязі після крижаної купелі), твердила, що як батько піде - ще гірше стане. Ну. ляснула б його чи накричала і загнала на піч і напоїла гарячим, а вже потім карали б, якби хотіли.
@repaintedfox
@repaintedfox 25 күн бұрын
Схоже, в ті часи цінність життя була геть інакшою
@oksanayehorova6266
@oksanayehorova6266 Ай бұрын
Слухала цю книгу і теж була вражена. Дякую, що говорите про це!
@victoriasoloviy
@victoriasoloviy Ай бұрын
Дякую❤
@user-zx3ib2ti6h
@user-zx3ib2ti6h Ай бұрын
Слухаю Вас, Романе, і розумію, що такі є майбутнє в України! Дякую Вам
@user-cd9ew2st9b
@user-cd9ew2st9b Ай бұрын
З точки зору сучасного закону Маруся вчинила ненавмисне вбивство. Бо могла попередити ці наслідки, але нічого не зробила. Дякую за випуск! Марюсю пам'ятаю ще зі школи. Але ч цього кута зору не оцінювали твір.
@Marrrina77
@Marrrina77 Ай бұрын
Ааахахах, Валі і Валя - і Жені і Женя ) із заінтригованістю відкриваю випуск - і наражаюся на цей ефект неймовірної схожості голосів ) Цікаво, що дізнаюся з розмови! "Драбина" і вразила, і потішила, і нагадала... Прекрасний роман, ємний і майстерно написаний.
@user-vt8wz9ph7w
@user-vt8wz9ph7w Ай бұрын
Чудовий випуск. Замовила Шевченка, буду шукати анонс туру поезії у Тернополі. Дуже гарний випуск.❤
@repaintedfox
@repaintedfox Ай бұрын
Раді, що надихнули🫶🏻
@user-pb7hu5xs7m
@user-pb7hu5xs7m Ай бұрын
Дякую вам, пані, за ваш цікавий і дуже важливий подкаст !
@user-tq6is5co9r
@user-tq6is5co9r Ай бұрын
Дякую було цікаво,про твір Франка перший раз почула.
@user-tq6is5co9r
@user-tq6is5co9r Ай бұрын
Вибачте,про Нечуя-Левицького "Хмари"
@user-zx3ib2ti6h
@user-zx3ib2ti6h Ай бұрын
Абсолютно згодна і з ведучою і з гостем, щодо любові до літератури, з якою треба народитися. Та чим раніше батьки та вчителі виявлять це в дитині, або чим раніше дитина сама в собі це знайде, тим краще буде для всіх, а особливо для держави та суспільства
@TetianaUkrainian
@TetianaUkrainian Ай бұрын
Це дуже приємний подкаст😍 цікава тема з цікавими людьми❤️
@user-dz8ku8oe8h
@user-dz8ku8oe8h Ай бұрын
Ідеалістична маячня!
@lyudamahdzyar1563
@lyudamahdzyar1563 Ай бұрын
Ковбаса по рубль двадцять, а яічки по пітнадцять. Зацівавило? Навіщо ходити в групи до яких ваша ментальність не доросла. Какнути?.