Пікірлер
@robertdyk8619
@robertdyk8619 14 күн бұрын
Tady jste si reklamu neudělal , jestli mu to funguje za pár kaček a je bezpečný. Chápu , že to je váš kšeft , ale zkuste si udělat lepší reklamu , svou kvalitou , cenou a férovostí.
@robertriedl2948
@robertriedl2948 20 күн бұрын
Náhodou respekt kutilovi.. Vy ho tady zesměšňujete, abyste si honil reklamu a body, ale lidem to 20! let sloužilo. Jasně že koupený čerpadlo od věhlasných značek je úplně jinde. Ale čekal bych trochu respektu. Mě se ten počin líbí a řekl bych dobrá práce na ty roky co si to odmakalo. Nezpochybňuji, že by to šlo udělat lépe, ale nelíbí se mi jak si z toho děláte pr...del...
@zdenekzgazar265
@zdenekzgazar265 17 күн бұрын
Jaká čerpadla a za kolik (v poměru k platu) byla před 20 lety? (dotaz na CTC Pzeň)
@jankontra8549
@jankontra8549 Ай бұрын
Jebo,vsak v tej chalupe sa Este nebyva.....,ved je to vidiet,aspon schovajte tie kyble of farieb.....
@BACHGUITARS
@BACHGUITARS Ай бұрын
Tyto technologie jsou paráda, sám mám fv a tč, ovšem v době, kdy jsem to pořizoval byly baterie hodně drahé, takže pasiv. Mě tam jen nesedí ty pořizovací náklady versus vyúčtování. Nikdo nezohlední fakt, kolik je pořizovací cena. Pokud vydám 500.000,- Kč a platím 900,- Kč, je porovnání s jiným druhem topení a ohřevu nevypočítaná, tedy nikdo neudělá tabulku za jaký čas se to vyrovná. Jak jsem uvedl co mám, platím ročně cca 30.000,- Kč za elektriku. Dům je dobře zateplený i půda. Mohl bych šetřit jak bych chtěl, poplatky E-onu stejně musím zaplatit. Ještě je otázka, jak dlouho tyto systémy vydrží. Je to vysoká investice pro mladého člověka, starší lidé na ten komfort hold musí mít, tam to není investice.
@TomH519
@TomH519 Ай бұрын
Jasná fakta za minulý rok. Tohoto kanálu si vážím, protože se nesnaží manipulovat s daty a ukáže je.Těch 900Kč měsíčně už bohužel nebude aktuelní, protože zcela zásadně klesla výkupní cena fotovoltaické elektřiny a to jak FIX, tak SPOT.Od toho se odvíjí i různé virtuální baterie a bonusy.Také se zvýšily a přibyly další poplatky. Dle vyúčtování je vidět přetok 7,5MWh , který zásadně pomohl snížení vyůčtování. Systém bez baterie dával velký smysl při energetické krizi, kdy výkupní ceny byly až astronomické. Teď bych u této instalace doplnil baterii, jinak instalovaný výkon FVE nebude prakticky dávat smysl. I menší by pomohla výrazně a ceny baterií také výrazně klesly. Sám mám 100m2 bungalov s FVE bez přetoků(ostrov) 10,8kWp , 14,4kWh baterii a TČ, které je jediným zdrojem energie. Roční spotřeba ze sítě cca 1MWh. (Vše jsem si instaloval sám, teda mimo chlaďařského propojení, ale to bych také dal, jen už nebyl čas).
@petrsynek574
@petrsynek574 Ай бұрын
Opravdu spotřebujete ze sítě jen 1 MWh? FVE v zimě vyrobí v průměru cca 10-15 kWh denně, to je tak na provoz elektroniky, WIFI atd. a uvaření jednoho jídla, možná puštění myčky. Takže ohřev vody a topení je přes zimu třeba řešit ze sítě. Na to vám stačí jen 1 MWh? Nebo máte i virtuální baterii.
@TomH519
@TomH519 Ай бұрын
@@petrsynek574 Opravdu. Virtuální ani mít nemohu, protože mám ostrovní systém. 10-15 kWh denně, tedy skoro 4-6MWh ročně pouze na provoz bez topení a ohřevu vody, je už dost velká spotřeba. Před postavením FVE a instalací TČ, jsem měl dlouhodobou roční spotřebu cca 2MWh elektřiny a 12MWh plynu(Bez 2 dětí jsem měl spotřebu o cca 30% nižší). Tedy cca 5kWh denně na provoz domácnosti a zbytek jde na TČ.
@petrsynek574
@petrsynek574 Ай бұрын
​@@TomH519 Mně střídač hlásí, že dům spotřebovává 340 W pokud nic zvláštního neběží. Je to spotřeba rekuperace, TČ stand-by, router, WiFi, alarm, kamery a asi v tom je i spotřeba střídače samotného. To je 8 kWh za den. A pokud FVE v lednu vyrobí 10 kWh denně, tak mi zbydou 2 kWh. A to si myslím hravě spotřebuje varná deska, pračka, myčka, svícení apod. Takže ohřev teplé vody a topení už budu muset brát od distribuce. Reálně to uvidím až v zimě, FVE mám teprve 2 měsíce. Pokud jste měl spotřebu plynu 12 MWh předpokládám topení i TUV, tak jste protopil dost. V minulém domě jsme měli spotřebu plynu 6,6 MWh za topení, TUV a vaření. Tak mi přijde 1 MWh ze sítě za rok poněkud málo, protože předpokládám, že topit a ohřívat TUV třeba v lednu nejde, tím spíš, že plynu jste spotřeboval opravdu hodně.. Víte kolik jste vyrobil kWh v listopadu, prosinci a lednu?
@TomH519
@TomH519 Ай бұрын
​@@petrsynek574 340W stand-by domu je hodně. Ještě před instalací FVE jsem se doma zaměřil na snížení stand-by spotřeby. TČ má spotřebu 5W, Home Assistant včetně senzorů cca 6W, router 5W, 2 kamery 4-10W(den-noc). Další spotřebiče cca 10W. LED osvětlení zapínám přímo na primáru zdroje atd. Než něco zapnu trvale do zásuvky, tak nad tím zapřemýšlím, jestli to nejde udělat lépe. A případně to upravím. I grafickou kartu jsem si koupil RTX 4060, protože má nejlepší poměr výkon/spotřeba. 😂Střídač mi v zimě běží pouze, když je dostatečně nabitá baterie. Jinak se dům přepne na síť a běží pouze MPPT část na dobíjení baterie. Když nesvítí a nedodává, nemá vlastní spotřebu. 12MWh bylo dáno především tím, že jsem používal nízkoteplotní kotel bez kondenzace a k tomu určený malý 45l bojler, který se neustále dohříval na vyšší teploty, jinak by se člověk(manželka) nevysprchovala. Reálně jsem tedy z toho dostal 8-10MWh energie a z toho cca polovina byla ohřev TUV. Podrobné výroby a spotřeby ze slunce nemám, protože hodnoty ze střídače moc neodpovídají skutečnosti. Chystám se na zapojení vlastního měření do Home Assistant, ale zatím jsou důležitější věci na práci. Hlavní je pro mě údaj na elektroměru z distribuce. A ten je cca 1MWh. Třeba ale letos uděří tuhé mrazy a bude z toho klidně 1,5MWh. 😀
@mkt499
@mkt499 Ай бұрын
myslím že sa Vám tu zmiešali 2 výkonové krivky, Max výkon a nominálny.. nakoľko maximálny výkon nemože stúpať s klesajúcou vonkajšou teplotou, inak veľmi náučné, ďakujem, ano ešte poznámka, vykon tepelka výrobcovia neudávajú pri +20 stupnov..
@michalsv5506
@michalsv5506 2 ай бұрын
Lépe vysvětlit nelze, zda je někdo přesvědčen o jiné pravdě, ať natočí video, jak vše vysvětlí paní v důchodovém věku, co fyziku neznala, navíc základní dávno pozapomněla😅. Škrtící klapku tam měl ( Thermo/ elektro ventil, kapilára a pod.), každý šroubek k čemu. Popis do vzduchu ale dražší je lepší přes výměník do "vody"(Voda/Voda) Moudrý chápe, kdo kritizuje tápe- každý zvládne dohledat detailněji.
@feroferitosa9127
@feroferitosa9127 2 ай бұрын
Ďakujem za informácie. Možno by bolo dobré doplniť, aká účinnosť je pri 15 stupňov C , potom 10, a 6-5, teda do chvíle, keď má nastať námraza, u TČ vzduch-voda. No a následne pod touto teplotou nepoužiť TČ, ale použiť kotol na plyn, drevo, uhlie... Takže stačí TČ polovičného, možno tretinového výkonu, čo znamená nižšiu cenu TČ. Väčšina rodinných domov tak v Česku, ako v Slovensku, totiž nejaký kotol má. Až potom spočítať aké sú náklady na teplo v dome a čo sa vlastne oplatí. Je možné aby ste dali takúto informáciu?
@haraldvrecko2563
@haraldvrecko2563 2 ай бұрын
Řemeslníka s cigaretou v hubě v době práce bych nechtěl ani vidět
@david556dadada9
@david556dadada9 3 ай бұрын
Super video, Ďakujem za vysvetlenie
@petrmotejlek1427
@petrmotejlek1427 3 ай бұрын
Uhm. Zapnu si reverzní chod, a využiju ten výkon na chlazení? :) Jasně, chápu, ten samotný údaj nic neznamená. Je potřeba dodat křivku a koukat na křivku.
@rockybalboa5611
@rockybalboa5611 3 ай бұрын
Pane Inženýre, neberte si to osobně,ale mám pro Vás otázku nad kterou byste se měl zamyslet. Živí Vás realizace nebo edukace? Tohle je know how za které jste zaplatil svým časem a penězi a vy to bezmyšlenkovitě zveřejňujete. Ještě na pár videí se podívám a do půl roku Vám garantuji že budete mít o konkurenci navíc a ty velké firmy co mají ty zedníky už nikdy nezkrachují. Víte kolik peněz utrácí firmy za marketing a vy jim k tomu poskytujete edukaci zdarma? K čemu ta firma pak bude potřebovat odborníka a platit ho za odbornost?
@Marty861
@Marty861 3 ай бұрын
Díky za tip, to nám dost pomůže! Musím říct, že navíc pobavilo :-D a je fakt, že je to potřeba pustit v 1,5x rychlosti. Zatím to každopádně vidíme na IVT AIR X 90, ztráty máme v novostavbě napočítané 9 kW. Uvidíme co prodejce, jestli přijde s nalepeným štítkem na čele :-D
@NekorektniPochybovac-or8bi
@NekorektniPochybovac-or8bi 3 ай бұрын
Aby nám tepelné čerpadlo (investice tak čtvrt mega), fungovalo prej "s největší pravděpodobností" dobře? Tak to mám přímo chuť vyhodit prachy oknem za silně předražený jednoduchý stroj, opravdu. Tohle bude fungovat: tepelná ztráta objektu, výkon čerpadla a výkon topné soustavy? Nebude. Láďo, na prvním místě je domácí, který musí pochopit, jak si to nastavením vytunit na svoje potřeby, což malinko, možná měsíc, trvá. Musí se chtít naučit jak se s tím topí a naučit se s tím sžít. Bez toho tam můžeš mít všechno spočítané jak chceš. TČ je jen stroj a ty jako servisák to nikdy napoprvé nenastavíš tak, aby to bylo všude perfektní. Jednak leckde to montuješ v létě, takže zkouška pod zátěží ztráty tepla je jaksi pasé, druhak domácí zvyklý valit do radiátorů 890°C vřelou vodu bude mít řečí jako koza bobků, jak má doma studené teplo a takové ty žvásty. Takže jakmile uvidíme takové chytrolína, okamžitě uděláme čelem vzad a ať se s ním rozčiluje kdo chce. Tím jsme se zbavili první části zákazníků., jimž nikdy nic dobré nebude a kde si neuděláme vůbec dobré jméno ani kdybychom se rozkrájeli. To, co říkáš, platí jinak pro každé topení s každým zdrojem tepla. Říkáš to super. Dále: vyměnit plynový kotel za TČ? MND MWh plynu konec dubna 2024 1466,-Kč, sazba D57d což je sazba na T%Č aby všichni viděli, jak je TČ strašně výhodné, u EDG 3666,-Kč za MWh. Protopíte kalhoty. Plynové kotle nemají problém topné soustavy, to má ta samotná topná soustava, která to prodražuje i těm plynovým kotlům. I kotlům na tuhá, i elektrokotlům. Jakémukoliv zdroji energie. Kdysi se počítalo 75/55/20°C horká voda do radiátorů. Kdysi ale stál plyn 0,50,-Kč za m3, dnes stojí 20,-Kč cca. To dnes nejde. 60-70°C horká voda vám s čerpadlem samozřejmě fungovat bude, tlaky uvnitř jsou ale obrovské, čerpadlo jde rychle do kopru a spotřeba elektriky taky, asi jako u plynu, kdy vám většina plynu letí komínem rovnou ven, je enormní. Špatná topná soustava je u všech zdrojů energie příčinou průvanu v peněžence. Problém je, že TČ nestojí čtvrt mega, ale jeho cena je asi jako plynový kotel. Zbytek je státní tunel, kdy si firmy cenu TČ navyšují o strach pitomců, co nedávali pozor ve fyzice, plus dotace od státu na to vyměřené, takže zákazník zacáluje i s dotacemi neúměrně vysokou cenu za jednoduchý stroj v plné výši plus svoji hloupost. Neříkám ani bé, že TČ je špatný zdroj vytápění, ano? TS na 55°C podle Ládi výstup vody do topení z TČ si nedovolím počítat ani u kondenzačních kotlů, počítám je vždycky na max 40/30/20°C. Tehdy ušetříte, na 55°C ne. Proč? 55°C a 40°C je rozdíl 15°C aneb asi 30% energie méně! Co 1°K topné vody dolů, to asi 2% energie na topení méně. To jsme už u Láďových slov: "s největší pravděpodobností." Láďa ty čerpadla montuje a už ho nikdy neuvidíte, tohle udělat já, který si to ještě i servisuje, zákazník mě propíchne beztrestně vidlemi. S prodejci má Láďa pravdu, z toho důvodu jako servisáci odmítáme jít dělat servisy tepelným čerpadlům, bo nenecháme na sebe řvát lidi, co vyvalili díky vlastní hlouposti mraky peněz a stojí je to topení dvakrát víc než stál plyn. Láďu doplním: topenařině se nedá naučit ani za rok ani za dva, tepelná čerpadla prodávají i absolventi zednických rychlometných škol. Výsledek máte mnozí doma. Ke čtvrt mega za TČ vyvalíte sto pade za výměnu radiátorů a to ještě není všechno. Pořád ještě je čerpadlo přece jen OZE a to není schopno topit hospodárně celou topnou sezónu. Láďo, moje tepelná soustava a spousty mých zákazníků topí při mínus 12°C mrazu venku na 35°C a mají tam plynový kotel. Plynový kotel nemá co společného s tepelnou soustavou. Když je špatně, plynový kotel je nehospodárný stejně jako TČ. Odborná firma je ve škole drcena na výpočet výkonu TČ, ale v podstatě je to prosté: předimenzovat, bo kompresor ČT časem ztrácí těsnost a TČ tím pádem výkon a pak problematika námrazy od cca + 4°C venkovní teploty. To, co říká o radiátorech, s tím bych ho od firmy vyhodil. Matení zákazníka. Radiátor 33 má největší teplosměnnou plochu, ano, ale není nejvhodnější pro TČ automaticky. Je zato jistojistě nejdražší. Spousta domků má radiátory 22 a pro TČ stačí, protože jsou ty domky dobře zatepleny. Někdo má doma staré litiny, 150 mm hloubky, obrovská teplosměnná plocha žeber, nebo velké hliníkové radiátory, taky super. Nelze generalizovat. Každý domek je individuální řešení. Celkový výkon radiátorů sedí s TS domku. Jasně. Jenže někdo chce mít v ložnici jen 18°C, jinde, ve skladišti a garáži to jen ovlažovat, jinde chce mít někdo 23°C a jsi kde? No "nejpravděpodobnějí to bude fungovat." Další problém, co možná Láďa zmíní dále, je vyvážení tepelné soustavy. Bez vyvážení můžete mít podlahovku i radiátory jaké chcete a nebude to fungovat rovněž. Vyvážením si můžete nastavit i teploty v místnostech, jaké chcete. U nízkoteplotního topení je vyvážení topení naprostý základ, nutnost a termohlavice musí pryč. No a třešnička přijde, jakmile je venku + 4°C a méně. Pak zjistíte, že ze zimy žádné teplo vyrobit nejde a topíte přímo na elektriku a ještě si jí rozmrazujete neustále se namrazující lamely výměníku. Takže zjistíte, že vám někdo neřekl, že k tomu potřebujete ještě dost drahou AKU nádobu, cca 1000 litrů, do nízkoteplotního domu stačí, a tu vám čerpadlo nabíjí, když je venku přes den jakž takž zima a v noci, když TČ je nehospodárné a ničí se namáháním, berete teplo z AKU. Pak vám TČ vydrží suprově velmi dlouho. Musíte se vyvarovat vysokých tlaků v kompresoru. To je pro vaši peněženku špatně. Srovnání s plynem: horká voda do topení. A až to budete mít všechno tip a ťop, tak zjistíte, že plyn je daleko levnější, elektrika se pořád nevyrábí zdaleka čistě, politici jen žvaní, ale tarify na TČ jsou drahé, nemáme zdroje el energie ani přenosovou soustavu, takže tarif D57d vám energetici klidně odpojí až bude zle s kapacitou stejně jako nabíječky elektromobilů a vy sponzorujete zelené ideologické šílenství.
@michalmaly3684
@michalmaly3684 3 ай бұрын
A co když mam radiatory i podlahové topení ?
@ctcplzen
@ctcplzen 3 ай бұрын
To se řeší směšováním. Do radiátorů jde vyšší teplota - tu dělá tepelné čerpadlo. A do podlahovky pak jde teplota nižší. Z hlediska efektivity tepelného čerpadla to není ideální řešení.
@michalmaly3684
@michalmaly3684 3 ай бұрын
Diky za rychlou odpoved, poradil by jste nejake reseni nad čím přemýšlet? Tím ze mame plynovy kotel to asi brzy budeme muset resit :(
@romanskulavik3333
@romanskulavik3333 3 ай бұрын
67% je veľká slabota.
@ctcplzen
@ctcplzen 3 ай бұрын
Jasně. Zas lepší něco než nic:)
@Sedlak_gif
@Sedlak_gif 3 ай бұрын
Za rok 2023 jelo 3044 hodin kompresor a 20,5 hodiny bivalence. TČ máme Acond Pro-R (19kW), barák nezateplený, dvojskla s tepelnýma ztrátama 23,3 kW.
@lisknisi
@lisknisi 3 ай бұрын
To sdělení tam je, ale pro mě jako polovičního autistu, u kterého platí, že zbytečná slova jsou zbytečná, je tohle video nervy drásající zážitek. Jak moc ten člověk mluví a jak málo toho řekne. Nicméně ať nejsem jen negativní, děkuju za informace a u příštích videi hlasuju pro - sestříhat a zkrátit.
@MilosHorak-zl1pk
@MilosHorak-zl1pk 4 ай бұрын
provoz TČ v kombinaci s FVE a první topná sezona zde: kzfaq.info/get/bejne/f8yql9iQsdmlhIk.html
@jozefprisenznak2989
@jozefprisenznak2989 4 ай бұрын
ako najednoduchsie vypocitat tepelnu stratu domu plus minus
@ctcplzen
@ctcplzen 3 ай бұрын
Tepelná ztráta v kW = vytápěná podlahová plocha v m2 / x x=25 u novostavby do 3 let stáří x= 20 stavby staré cca max 15 let x=15 u staršího domu, částečně opraveného - plast okna, zateplená střecha x=10 kůča na zboření
@jozefprisenznak2989
@jozefprisenznak2989 3 ай бұрын
ALE NA ROCNE VYKURENIE DOMU SPOTREBUJEM 35q UHLIA,ziadne zboreni nebude,aj tak dik
@VlastimilCech1
@VlastimilCech1 Ай бұрын
@@jozefprisenznak2989 Jakého uhlí? Ruské, polské, SHU, Nováky, Bílina...
@jozefprisenznak2989
@jozefprisenznak2989 Ай бұрын
@@VlastimilCech1 jasne ze ceske,ale to je uz irevalentne,zapojil som TC
@VlastimilCech1
@VlastimilCech1 Ай бұрын
@@jozefprisenznak2989 No jo, české, ale JAKÉ? Protože je ohromný rozdíl ve kvalitě, výhřevnosti. Kdysi jsem si z hlouposti koupil uhlí SHU a plakal jsem nad mizernou kvalitou. Ovšem třeba uhlí OKD je něco úplně jiného. A prý- opakuju prý- je úplně nejlepší uhlí svatoňovické. Toho hnědého jsem spálil 40q a té práce okolo... a sirného smradu po celé dědině...
@zmetekk23
@zmetekk23 5 ай бұрын
Dobrý den. Jak je možné, že i při -14,8°C mi TČ stíhalo bez bivalence? Komproser jel podle grafiky na 86% (vždy když je nad 2°C jede max na 10%) Nehraje v tom i roli teplota otopné vody? Mám starý nezateplený dům, dvě patra, ale naddimenzovali jsme radiátory, všude 33. TČ o výkonu 14kW.
@ctcplzen
@ctcplzen 3 ай бұрын
Jasně teplota topné vody hraje velikou roli. Čím nižší tím lepší. Ty radiátory jste udělal moc dobře. A pak máte i dobré TČ.
@PETERSON7PETERSON7
@PETERSON7PETERSON7 5 ай бұрын
Jednoduše, po lopatě. Dík.
@milanito7183
@milanito7183 5 ай бұрын
Aké je to vetranie, keď sú tie rúry opotrebovaného a čerstvého vzduchu vedľa seba? Keby to nasávanie a vyfukovanie vzduchu bolo viac od seba, alebo nasmerované nejakými kolienkami opačným smerom. To isté je aj vo vnútri. Nasávaný a vyfukovaný vzduch vedľa seba, takže sa to točí a vymieňa tesne v okolí zariadenia a vzdialenejšie miesta v miestnosti to vetrá určite slabšie. Na rekuperačných tepelných čerpadlách, ktoré sú umiestnené vnútri budov je to vyriešené lepšie. Vzduch je tam privedený potrubiami, takže vysoká cirkulácia čerstvého vzduchu je zaručená.
@ctcplzen
@ctcplzen 3 ай бұрын
Uvnitř se nasává nahoře a výfuk je dopředu, nebo se dá lamelou nasměřovat dolů. Venku jsou ty kryty z boku zaslepeny. Věřím, že armáda inženýrů z Mitsubishi si nad tím chvíli hlavu lámala a neudělali to tak, aby to bylo k ničemu:)
@divestor
@divestor 5 ай бұрын
Doporučuju nastavit rychlost videa na 2.0 a použít zesilovač
@BulitSven
@BulitSven 5 ай бұрын
Původně jsem si myslel, že ten elektroměr tam bude, nebyl. Kluci mě ho extra domontovali. Jen tedy máme stále sazbu D25d a ukazuje pouze vysoký tarif ( počítá i nízký, jen do vysokého ) a změnu sazby mě nedoporučovali měnit, že bych narušil fixaci a dostal novou tenkrát za zastropované ceny což by se mě nevyplatilo. A ta spotřeba tepelného čerpadla se odvíjí dle venkovní teploty ne?
@milansvornik7525
@milansvornik7525 5 ай бұрын
Dobry den, navrhovali ste uz cerpadlo do zruboveho domu?dakujem
@milanito7183
@milanito7183 5 ай бұрын
Zaujímalo by ma, prečo sa nepoužívajú TČ na princípe zmeny skupenstva média pomocou ohrevu špirálami, ako to bol kedysi v absorbčných chladničkách? Malo by to výhody, že regulácia výkonu by bola plynulá a hlučnosť nulová. Naviac výmena kompresora je určite drahšia, ako výmena špirály. Podobne aj životnosť kompresora je asi kratšia, ako životnosť špirál.
@ctcplzen
@ctcplzen 3 ай бұрын
Zřejmě tam bude nějaký zádrhel, jinak by na to inženýři již přišli:)
@milanito7183
@milanito7183 3 ай бұрын
@@ctcplzen Možno je to kvôli tomu, že ohrev by musel byť vonku, tak, ako je vlastne umiestnený kompresor a tým by boli tepelné straty veľké. Možno by si to vyžadovalo obetovať jednu miestnosť na umiestnenie takého čerpadla s ohrevom a výmenníkom tepla, aby minimum chladných častí bolo umiestnených vnútri. Aj súčasné kompresorové majú túto nevýhodu, že veľmi teplé časti sú vonku. Meral som to termokamerou a aj napriek izoláciám niektoré časti dosť svietia.
@ststpal
@ststpal 6 ай бұрын
při hledání v technických listech se, až na jednu výjimku, nikde neuvádí bod bivalence. Pouze teplota otopné vody ve vztahu k venkovní teplotě. Myslím, že toto by se dalo brát jako vodítko místo uvádění bodu bivalence. Mám podlahovku, tak mi 35 stupňů bude stačit i při -15 stupňů. Nebo uvažuji špatně?
@ctcplzen
@ctcplzen 3 ай бұрын
Bod bivalence se standardně uvažuje -7 až -10°C.
@ststpal
@ststpal 6 ай бұрын
konečně jasný výklad. Díky za něj.
@user-sy9se5ho1n
@user-sy9se5ho1n 6 ай бұрын
Dobry deň, máte pobočky aj na Slovensku
@ctcplzen
@ctcplzen 6 ай бұрын
Dobrý den, bohužel ne jen v Plzni.
@virnik27
@virnik27 6 ай бұрын
no neviem ja som radšej dal ešte aj magneticky filter
@ctcplzen
@ctcplzen 6 ай бұрын
výborně
@JH-wx3rj
@JH-wx3rj 6 ай бұрын
Zdravím Vás, více takových spolehlivých dodavatelů jako jste vy, bych přál všem.
@marekon01
@marekon01 6 ай бұрын
Zdravim Vas pane Klimente Dakujem za vase Videa ohladne vyberu TC 👍 Ake cerpadlo vzduch voda respektive aky vykon by ste mi odporucil pri tepelnej strate domu 55kwh vratane tuv za den ? Cerpadlo by bolo pripojene na vymennik akumulacnej nadrze ako bivalentny zdroj energie, hlavny zdroj mam splynovaci kotol na drevo ale ten planujem spustat az pri minusovych teplotach v zime. Dakujem 😊
@ctcplzen
@ctcplzen 6 ай бұрын
Dobrý den, děkuji za otázku a jsem rád, že vám mé videa mohou pomoci. Co se týče vaší otázky na doporučení tepelného čerpadla vzduch-voda to už je na detailnější projekt. Zaleží hodně ještě na počtu osob. Realizační firma ať vám něco navrhne a vy si ve smlouvě vydupejte GARANCI VÝKONU!
@martinrozinek1198
@martinrozinek1198 7 ай бұрын
Katastrofa tohle vysvětlení je fakt jak to nevysvetlit
@ctcplzen
@ctcplzen 3 ай бұрын
:)
@loranipsu
@loranipsu 7 ай бұрын
chapu to dobre ze kdyz jede odmrazovani je spusten elektrokotel... a ten to odmrazuje_? diky
@ctcplzen
@ctcplzen 3 ай бұрын
Nene, odmražuje se reverzním chodem, tedy kompresorem.
@josefsorna
@josefsorna 7 ай бұрын
Já ztrátu domu 45 KW vyřešil zateplením, to je myslím také rozumná možnost :-) Jinak jsem koukal na čerpadlo a zjistil jsem, že tam bivalentní zdroj nemám…
@phanthomixis
@phanthomixis 7 ай бұрын
elektrokotel ani při -15 co bylo včera nezapnul, doma cca 21,4 a výstupní voda při -9 byla 40 stupňů do radiátorů
@ctcplzen
@ctcplzen 6 ай бұрын
Super, tak to zřejmě máte parádní tepelné čerpadlo!
@phanthomixis
@phanthomixis 6 ай бұрын
@@ctcplzen nechal jsem si udělat nabídky nejznámějších a a podle meho osobního názoru kvalitních značek, můj požadavek byl Split, abych nemusel řešit topnou vodu i za tu daň, že bude horší COP. Tim splitem nabídka docela prořídla a vítězně z toho vyšel Daikin a zatím naprostá spokojenost. Proti tomu elektrokotli je spotřeba tak čtvrtinová a lepší tepelná pohoda., jen čerpadlo dokáže topit do - 25°C.
@ernestpaus
@ernestpaus 7 ай бұрын
Ďakujem za vaše videa.
@martinnovak9618
@martinnovak9618 7 ай бұрын
Konečně někdo rozkryl karty. Chápu, že nelze jít úplně do detailů, ale princip je jasný. Díky. Za mě trochu škoda, že jste se soustředil, a vzhledem k trhu zcela oprávněně, jen na systém vzduch-voda. Tak snad příště....
@romanvybo
@romanvybo 7 ай бұрын
Pri tom dvojposchodovom dome moc nesuhlasim stou tepelnou stratou Mam novostavbu a v podlrovi som si spravil velku knihovnu s pracovnou + technicku miestnost. Medzi podlaziami mam 40cm vaty. Hore nekurim a je tam 18-19st stabilne. Z toho mi vychadza predsa ze nemoze brat tie m2 do rovnakej urovni ako tie na prizemi :)
@slavekn
@slavekn 7 ай бұрын
Cas 5:10 ... nemelo by se tepelne cerpadlo dimenzovat podle tepelnych ztrat jendotlivych mistnosti, tj. podle ČSN EN 12831 a ČSN 730540? Pokud vezmete tepelne ztraty z energetickeho stitku budovy, tak bude tepelne cerpadlo poddimenzovane.
@janmorphe00101001
@janmorphe00101001 7 ай бұрын
08:17 dvě díry průměr 85cm??
@silenoz6667
@silenoz6667 8 ай бұрын
Dobrý den, mohu se zeptat, mám dřevostavbu, ztráty cca 5,5-6,5 kW. Radiátory a spiltové TČ 6 kW. Do radiátorů mi jde okolo 35C jelikož v dřevostavbě stačí nízká teplota konstatní teplota. COP mám, ikdyž je třeba venku 5-10 C kolem 3-3,2, což se mi zdá málo. Když mrzne a je -5 až -10C tak mám COP též 3. V čem může být zakopaný pes? Akumulační nádrž nemám, jelikož DLE výrobce není potřeba. Pomohla by akumulačka? Přijde mi, že při vyšších teplotách se dost často TČ zapíná a vypíná :/
@ctcplzen
@ctcplzen 6 ай бұрын
Akumulačka na účinnost podle mě rozhodně nepomůže. Časté zapínání a vypínání při vyšších teplotách nevadí, je to normální jev.
@silenoz6667
@silenoz6667 8 ай бұрын
Jako vždy super a taky se přidávám, abyste šel více do technických věcí co jiní na netu neuvádějí. Je vidět, že jako jeden z mála tomu opravdu rozumíte. Např: Zmínit až moc výkonné TČ. Od kolika MINIMÁLNÍHO výkonu umí TČ topit? TO JSEM SE NIKDE NIKDY NEDOZVĚDĚL. Mám domek ztráta (no každý mi ji spočetl samozřejmě jinak :D) 5-7,5 kW. Nabídek jsem si nechal udělat opravdu hodně i od Vás ;) A třeba AC Heating mi doporučili 11,8 kW...to by byl brutus, jak by to asi topilo v přechodném období? Nakonec jsem zvolil Daikina 6 kW a myslím, si, že by bohatě stačilo i 4 kW. Nevím proč, ale v přechodném období (mělo by být kolem 4,5-5) mám COP kolem 3,0 což mám i v zimě. Akumulační nádrž nemám, dle výrobce prý není potřeba. Já si myslím že si zbytečně ochlazuji vodu v radiátorech a s ní by to bylo podstatně lepší.
@phanthomixis
@phanthomixis 7 ай бұрын
daikin mam taky, ale akumulačku mi dali tu nejmenší (mám ji nad vnitřni jedotkou) aby bylo právě zásoba vody na defrost...asi záleží kdo to instaloval
@borekhlavac8663
@borekhlavac8663 8 ай бұрын
Defrost ach bože !!!
@user-zu7jh4xv6d
@user-zu7jh4xv6d 8 ай бұрын
Nic nevypovídající reportáž.dovedeli jsme se že po 10letech okysly šrouby.ja myslel že to bude o pravidelným servisním intervalu
@martinkramarovic5
@martinkramarovic5 8 ай бұрын
To je normálny jav keď takto zamrza TČ a stale ho odmrazuje? alebo nejaký problém s komponentami?
@vladimirmahr5692
@vladimirmahr5692 8 ай бұрын
Obecný dotaz: pro tepelné čerpadlo jsou výhodnější radiátory s co největším obsahem vody nebo s co nejmenším obsahem vody ?
@jiristovicek7779
@jiristovicek7779 8 ай бұрын
Díky za všechny vaše informace, hltám je a cením si vašeho času, který s tím trávíte....
@ctcplzen
@ctcplzen 6 ай бұрын
Děkuji za podporu.
@Junker83
@Junker83 8 ай бұрын
Tak tady to začalo :)