Langchain dla programistów Python
1:16:10
#WomeninITDay2023!
0:48
6 ай бұрын
FUTURE COLLARS 2023
1:04
8 ай бұрын
Пікірлер
@karola.karsko
@karola.karsko 27 күн бұрын
super wykład
@marcin3136
@marcin3136 3 ай бұрын
Jeżeli jakaś firma pyta o znajomość (Z-)Jiry, to... nie idźcie do tej firmy (analogicznie z jakimikolwiek certyfikatami i doświadczeniem) To muszą być skrajni populiści i nieuki...
@marcin3136
@marcin3136 4 ай бұрын
Te Bootcampy/ opinie o nich, powodują wiele kontrowersji, więc wyjaśnię... - to nie załatwi Wam pracy i większość nie dostanie po nim pracy (chyba, że jest wielka hossa, czyli ssanie rynku- wtedy: "na bezrybiu i rak ryba", więc biorą jak leci- teraz nie ma takiej sytuacji) - warto iść na Bootcamp, bo sami się zamęczycie (IT ma swoją bardzo silną specyfikę i ucząc się sami możecie się wykończyć psychicznie, bo co chwila będziecie się "zacinać" i to może być nawet tydzień szukania; na studiach było normą, że utknęło się na 10-20h na jakiejś "głupocie" o której się nie wiedziało- to męczące psychicznie). Reasumując- warto iść, tylko najpierw uczciwie spójrzcie na swoje doświadczenie/ wiedzę/ talenty, etc., czy macie realne szanse na pracę w danym zawodzie. Jeżeli tak, to już na Bootcampie możecie dostać ofertę pracy (zapewne za "orzeszki", ale jest realne otrzymanie oferty już podczas trwania kursu, albo równo z zakończeniem). Innymi słowy- Bootcamp może stać się wręcz trampoliną, albo może Wam nic nie dać, jeżeli nie macie predyspozycji do danego zawodu (lub np. nie macie w niczym doświadczenia. etc). Trzeba uczciwie spojrzeć na siebie, a nie obwiniać Bootcamp'y, bo tam jest bardzo dużo wiedzy, ale on nie czyni cudów- nie zrobi ryby z raka, czyli zadaj sobie pytanie czy jesteś rybą i tylko potrzebujesz przyuczenia, czy jesteś rakiem i mało pomoże nauka... ;) Powodzenia!
@marcin3136
@marcin3136 4 ай бұрын
49:50 Predykcja matematyczna (predykcyjny model AI) oparta o dane tabelaryczne/ historyczne już nie ma racji bytu, w tej formie, w jakiej jeszcze zapewne funkcjonuje w większości firm (ale można jej rozsądnie użyć, tylko inaczej, niż dotychczas). Ale jest jeszcze lepiej- to wręcz już działanie przeciw skuteczne, czyli najprawdopodobniej wprowadzi w błąd, czyli opieranie decyzji biznesowych na matematycznych modelach predykcyjnych, czyli na zgromadzonych danych, najprawdopodobniej wygeneruje ogromne straty poprzez błędne decyzje ;))) Ale nadal jest to "jakoś" użyteczne :) Wystarczy wiedzieć jak użyć tech-młotka :)
@marcin3136
@marcin3136 4 ай бұрын
Obycie z UML/ BPMN jednak nie uznałby za aż tak łatwe...jednak trzeba trochę czasu (nie fizyka kwantowa, ale też nie noszenie cegieł). Cała reszta jak Jira/ Confluence, etc, to zabawki...i żadna poważna firma nie będzie wymagała znajomości tego (tylko populiści i/lub oszuści). Przyjdzie i w moment się nauczy (ale UML/ BPMN, to już trzeba czasu).
@marcin3136
@marcin3136 4 ай бұрын
Analityk Danych, to najsłabszy pomysł, bo to zostanie zautomatyzowane (i też wyjątkowo prosta/ nudna praca [ale to wyjątkowo względne- niektórych kręcą tabelki i przestawianie ich] i bardzo nisko płatna teraz, a jeszcze mniej w przyszłość), ale można od tego zacząć, z myślą o pójściu w kierunku "Business Science" (u nas jeszcze tego nie ma, bo to kolejny etap/ nurt w Data Science, ale więcej analizy wyników, a nie uczenie maszyny, bo u nas raczej nie ma Data Scientistów, tylko są inżynierowie AI/ ML [to jak przeskoczyć ten krok/ etap?], bo oni w ogóle nie rozumieją biznesu [a jeszcze bardziej jego otoczenia mikro/ makro i socjologii, która determinuje ekonomię/ zachowania konsumenckie] i nie mają wiedzy z kilku innych dziedzin, czyli z pewnością nie zostaną Business Scientists). Ale już pomijając nasze Średniowiecze, to rynek i tak dąży do konsolidacji, czyli albo u nas wymienią kadrę menedżerską [jednak kultura organizacji zaczyna mieć duże znaczenie], albo najlepszych ściągną do centrali na zachodzie (do pracy twórczej, a nie na taśmie). Reasumując: Business Science będzie na TOP-ie :))) *A ile zarabia ktoś z takim doświadczeniem jako AB? (nie jestem wścibski, tylko chciałbym wiedzieć gdzie miałbym zaczynać rozmowy, tj. od jakiej kwoty, żeby wiedzieć, czy oszuści, czy populiści, czy może zaszaleli, czyli...obydwa :D). Tak słucham, to prosta praca (obydwie) i chyba dość ciekawa. ** Trzeba gdzieś jeździć regularnie? (czy można zrobić 95% zdalnie?)
@oliwiabajwoluk6152
@oliwiabajwoluk6152 4 ай бұрын
Miłego wieczoru wszystkim oglądającym
@TASP79
@TASP79 5 ай бұрын
Witajcie. Macie całkowitą rację. Cyberbezpieczeństwo jest coraz bardziej na czasie, coraz ważniejsze w branży IT. Każdy kto pracuje przy komputerze powinien coś wiedzieć na ten temat.
@marcin3136
@marcin3136 5 ай бұрын
To jest bez sensu- przecież kobiety (statystycznie) są lepszymi programistkami (jeżeli cokolwiek rozumie się z nauk, czyli menedżerowie nie są populistami). Pierwsza rzecz do zmiany, bo to jest niedopuszczalne (!). To jest skrajna niesprawiedliwość...
@TheMGWM
@TheMGWM 5 ай бұрын
Zapomniałaś wkleić link w drugim kroku przypadku niskopoziomowym pozytywnym
@marcin3136
@marcin3136 5 ай бұрын
Neo-kolonizacja technologiczna, to ogromne rozwarstwienie społeczne, bo będą tylko dwie strony barykady; twórcy i użytkownicy. Niewielu może zostać twórcą "nowego systemu" (programista nim nie będzie- to była chwilowa fala wzrostu zarobków; w przyszłości będzie...stolarzem). Twórcy to nowi wygrani tej rewolucji. Tak to działa. Uprzejmie proszę, żeby nie zabijać posłańca! ;) A przy okazji...polecam Allegrowicza Marcina! :) *tylko jedna uwaga- jeżeli ktoś się uczy i posiada wiedzę/ kompetencje/ talenty, etc., to nie ma żadnego znaczenia kiedy wsiądzie się do tego pociągu (oczywiście mówie w skali globalnej, bo u nas są różne dziwne teorie :D Ale co za problem, skoro Świat idzie w pracę on-line? Najwyżej będzie trzeba jakoś dotrzeć do HR Centrali, albo bezpośrednio do Jeff'a Bezos'a/ Elona Muska, etc. Nawet na Olimp prowadzą drogi asfaltowe i mają tam telefony ;)
@marcin3136
@marcin3136 5 ай бұрын
To nie tak działa. Kobiety dużo lepiej znoszą długotrwały stres (dlatego NASA zaczęło je wysyłać na stacje orbitalne- przy dłuższej awarii wprowadzały spokój, który jest konieczny celem zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia błędu- działanie pod wpływem stresu bardzo zwiększa to prawdopodobieństwo). Z drugiej strony kobiety mają mniejszą zdolność myślenia abstrakcyjnego (statystycznie), co utrudni im naukę programowania OOP, ale spokój pomoże przez to przejść (najważniejsze, żeby nie odpuściły w tym momencie, gdy będzie bardzo trudno). Z trzeciej strony lepiej odnajdują się w środowisku, gdzie nie widać "całej mapy" (co łącznie powoduje, że statystycznie będą lepszymi programistkami, ale tez trudniej zostać architektką). A od strony rozwoju firmy (i jej kultury; w tym długofalowego rozwoju i dalej konkurencyjności firmy), to kobiety są konieczne w firmie IT (w tym, w zarządzie). Pozdrawiam *Fajny program dla Młodych i super pomysł odnośnie rozwoju firmy ("talentyzm"~ prof Klaus Schwab). **Mi w IT podoba się wolność i praca online (i jakaś rozsądna trudność). Nie- to nie jest fizyka kwantowa, a wręcz przeciwnie; IT jest dość proste, bo- paradoksalnie- przez to, że całkowicie logiczne. Nie widzę w tym nic trudnego, ale za 50-100k można przenosić cegły :D
@filmedium
@filmedium 6 ай бұрын
Czu GPTs uczy się tylko z pdf czy można uczyć go wpisując zwykły tekst?
@JustynaMajcher
@JustynaMajcher 7 ай бұрын
Witam. Co to były za programy polecone na początku dot. automatyzacji testów? Pozdrawiam serdecznie.
@JuliaAlba-ph8jq
@JuliaAlba-ph8jq 7 ай бұрын
Witam jest jakaś możliwość kontaktu tel ?
@adamito000
@adamito000 7 ай бұрын
"Stworzyliśmy tą szkołe dla Was" - 7k za kurs XDDDDDDDDDDDDDD
@motocaina
@motocaina 8 ай бұрын
Inspirująca rozmowa - dzięki!
@himenatika
@himenatika 8 ай бұрын
Rozdziały może ? :) Tak tylko marudzę.
@leplep9891
@leplep9891 8 ай бұрын
pier na antenie , co za dno
@adamnowak7232
@adamnowak7232 8 ай бұрын
Webinar rok temu, pracuje od 2019 i już jest bardzo doświadczona? Nieźle.
@quality_island
@quality_island 9 ай бұрын
Naprawdę uważacie, że testowac moze absolutnie każdy i że tester nie musi posiadać umiejetnosci technicznych?? :/ Wmawiacie tym wszystkim kursantom, że bez umiejetnosci technicznych takich jak chociazby jezyk sql czy API, przy dzisiejszym rynku maja szanse znalezc prace?
@user-ot9tn5go7k
@user-ot9tn5go7k 9 ай бұрын
Myślę, że to jest taki kierunek, który wymaga sporego zaangażowania w naukę, trzeba się naprawdę do tego przyłożyć. Ja się zdecydowałam studiować go online na WSKZ, bo dzięki temu, będę mogła uczyć się tak długo, aż wszystko "ogarnę". Myślę, że taki tryb nauki, przy takiej ilości informacji jaką trzeba przyswoić, sprawdzi mi się najlepiej.
@lola99543
@lola99543 4 ай бұрын
Hej i jak Ci idzie studiowanie na tej uczelni? Polecasz? Jak wrażenia?
@kubawroblewski8400
@kubawroblewski8400 10 ай бұрын
Witam. I mam tu pytanie odnośnie Środowisko Czy aby na pewno jest to srodowisko, nasz sprzęd na jakim przeprowadzamy sprzęß A nie to co testujemy gdzie jest np. na produkcji w wersji takiej i takiej ?
@ukaszstachyra4332
@ukaszstachyra4332 10 ай бұрын
Da sie na tym zarobic ?
@hamavanti
@hamavanti 10 ай бұрын
nie przepadam za taki marketingowe slownictwo rodem z coachingu, mimo tego oceniam calosc materialu pozytywnie
@marcin3136
@marcin3136 10 ай бұрын
Musi być sprawiedliwy i odważny, a do tego musi być silny, czyli musi mieć "Wielki charakter" ;) Jeżeli mówimy o idealnym... Z drugiej strony, bez tej cechy (nawet pomijając "idealny"), czyli również bez silnego charakteru, rozwali zespół, bo nastąpi utrata zaufania ("You have to be tough and with an open heart at the same time"). Dobrze (konieczne, zakładając "idealny") jakby posiadał bardzo dużą wiedzę, bo bez niej nie będzie sprawiedliwy, bo to niemożliwe (poprzez populizmy będzie oczerniał ludzi swoją postawą i/ lub słowem. Często nieświadomie). A jak będzie niedojrzały emocjonalnie, to może zacząć faworyzować tych, których lubi. Idealny SM, to bardzo rzadkie zjawisko...Jeszcze nie spotkałem i nie widziałem w Internetach. *A taki już idealny idealny (idealny+) musi mieć wartości moralne i nimi kierować siew życiu, czyli "leading by example", czyli np. nie przyjąć niesprawiedliwej oferty pracy i siebie wtedy poświęcić...Dlatego nie przyjąłem- nie chodzi o pieniądze. W imię zasad.... (widzę kto i z jaką wiedzą/ postawą/ postrzeganiem/ rozumieniem świata/ natury ludzkiej, etc. zarabia 30-40k. Nie żałuję im; niech zarabiają. Wymagam sprawiedliwości...Każdą ofertę poniżej 30k uważam za próbę oszustwa: "nakłanianie do niewłaściwego rozporządzenia własnym mieniem", dlatego jeszcze nie jestem SM. Oczywiście na początek, bo później będę przebijał szklane sufity zarobków ;). Paradoks polega na tym, że inaczej nie ma mowy o liderze, skoro się "sprzeda". To max menedżer.
@marcin3136
@marcin3136 10 ай бұрын
Zatrudniłbym ją po 5-ciu minutach tego webinaru za dwie kwestie: 1) Powiedziała "ideologię życia" (a nie "filozofię życia") 2) Nie nazywa siebie mentorką Pozdrawiam :) P.s. Jeden Wasz doradca mataczy, kłamie i manipuluje (a właściwie próbuje). Ups xD Ogólnie bym go zwolnił po pierwszej rozmowie xD Chyba, że nie wolno mówić prawdy, to mrugnijcie dwa razy xD
@marcin3136
@marcin3136 10 ай бұрын
Programowanie jest tak specyficznym oraz nienaturalnym zajęciem dla mózgu, że dużo lepiej, gdy SM przeszedł przynajmniej proces kształcenia z programowania (minimum Bootcamp JAVA/ C#, ale nie Python/ HTML, etc., a najlepiej studia IT), żeby mógł zrozumieć "trudności" od strony psychologicznej z jakimi mierzą się programiści, ponieważ poziom abstrakcji jest tak zaawansowany, że tylko jacyś geniusze są w stanie go pojąć/ poczuć, bez przechodzenia go na własnej skórze. Poza tym SM najlepiej jak ma bardzo dużą wiedzę z psychologii/ socjologii/ filozofii, etc. (pewnie też są geniusze, którzy po liceum to ogarną- ja w liceum zacząłem przygodę z filozofią i po jakiś 10-ciu latach zacząłem kumać o co chodzi xD). Ogólnie zmieniłbym metodologię HR i ludzi, których się szuka na takie stanowisko. Z pewnością nie przyjąłbym 20-letniego SM, bo to jest tzw. "wczesna dorosłość", czyli jeszcze nie-właściwa dorosłość (poza jakimś geniuszem; "talentyzm"~ prof Klaus Schwab; bez dwóch zdań lepiej przyjąć wielki talent, niż Seniora z 10-cio letnim doświadczeniem i to już jest normą na zachodzie, gdzie z prezesem i profesorem jest się na "per Ty", czyli osiągnęli "właściwy" poziom kultury, do którego dzieli nas przepaść (ale jakoś wielu nie chce zaakceptować tego faktu), ale też nie każdą firmę na to stać, bo to 3-6 msc kosztów/ dopłacania/ nawet płacenia za błędy, bo: "historia nie zna ludzi, którzy się nie mylili"). Oczywiście są też przypadki 30-sto latków, a nawet starszych (wynikające ze zmian kulturowo-ekonomicznych i/lub przyczyn socjologiczno-psychologicznych), którzy nie osiągnęli poziomu właściwej dorosłości. Oczywiście to wszystko nie jest do niczego potrzebne do organizacji spotkań, ale wtedy ciężko mówić o pełnowartościowym SM w każdym etapie rozwoju zespołu/ organizacji, a już nie ma mowy o indywidualny rozwoju jednostek (a zespół składa się z jednostek współpracujących; u nas często się o tym zapomina i nie szanuje indywidualności). W skrócie; SM 30-50k odpada w takim przypadku ;) W sumie to bym kandydował do przejęcia całego działu Agile po 3-6 msc xD Max po 12 msc ;) (może poza BNP Paribas I PKO- tam potrzeba 24 msc ;)
@misiek6476
@misiek6476 10 ай бұрын
Czy są konkretne programy ktore sa w cyberprzestrzeństwie wykorzystywane?
@WaleriaTomera-su9sf
@WaleriaTomera-su9sf 11 ай бұрын
❤ Super😮
@u33c214yb29
@u33c214yb29 11 ай бұрын
Konar aż zapłonął
@janek29567
@janek29567 11 ай бұрын
to Ile zarabia Scrum Master? xd
@marekmizerski234
@marekmizerski234 9 ай бұрын
29 minuta
@michatyburczy9112
@michatyburczy9112 Жыл бұрын
Spotkałem się z opinia ze mając 50 lat raczej trzeba dokładać pewne kursy do naszego wykształcenia i ze zostanie np programista czy testerem gdzie rywalizujemy z osobami 30 lat młodszymi jest mega trudne .
@raeganjude7926
@raeganjude7926 Жыл бұрын
*promo sm*
@davidmares6053
@davidmares6053 Жыл бұрын
thank you for the talk
@arek4123
@arek4123 Жыл бұрын
Ile kosztuje taki kurs
@KrokodylMateusz
@KrokodylMateusz Жыл бұрын
Z rozmowy nie wynika nic konstruktywnego (Pytanie: Jak wyglada typowy dzień w tym zawodzie. Odpowiedz: Żależy od specjalizacji<-- koniec i nastepny temat) Czlowiek, ktory sie długo wypowiada ma wyjatkowo tragiczny mikrofon i chyba nie ma odważnych żeby dotrwać do końca i sluchac takiej naiwnej reklamy
@user-eq5gn3ng6j
@user-eq5gn3ng6j Жыл бұрын
A co z osobami które nie mają na tyle pieniędzy Żyję w ubustwie nie ma nanic Żyję za 4zl dziennie
@davidmares6053
@davidmares6053 Жыл бұрын
very nice webinar :) thank you
@dario3348
@dario3348 Жыл бұрын
Coś okropnego, 25 lat w cyberprzestrzeni, a mikrofon chyba z epoki kamienia łupanego...brak szacunku dla sluchaczy...przykre :( Dziewczyna bała się zwrócić Panu uwagę, szkoda, expert Maciek z kiepskim mikrofonem...oby do kursu zmienił mikrofon !!!
@quwipyui6519
@quwipyui6519 Жыл бұрын
Jesus Christ
@niaczelnikmordoru8757
@niaczelnikmordoru8757 Жыл бұрын
pogadać sobie mozna
@linuxrant
@linuxrant Жыл бұрын
Bardzo fajne wideo, przy czym tytuł wprowadza w błąd. Gra 3D jest pisana w Ursina a nie w Panda3D. Choć teoretycznie Ursina zawiera w sobie Panda3D, to nie powinno się wideo nazywać że jest to programowanie w Panda3D, ponieważ nie mamy do czynienia z ani jedną linijką kodu z API Pandy. 3D. Panda zupełnie inaczej się programuje I natrafiłem na to wideo szukając tutoriali o API Pandy 3D, a nie Ursiny. Nie mniej, fajnie, że powstają tutoriale gamedev w pythonie. Może następnym razem dałoby się zrobić tutorial w Panda3D? Najchętniej to bym zobaczył jak ktoś używa Panda3D w połączeniu z Render Pipeline, który dodaje do Pandy te piękne nowoczesne shadery. To by było coś. Albo jak buduje lub kompiluje grę zrobioną w Panda3D do konsumenckiego użycia na różnych platformach.
@MrGonzoles
@MrGonzoles Жыл бұрын
redzi zaoszczędzili na testerach i wyszedł cyberbug 2077 :p
@quwipyui6519
@quwipyui6519 Жыл бұрын
zadawanie pytań nie ma na to czasu nie opowiadaj bajek
@quwipyui6519
@quwipyui6519 Жыл бұрын
katastrofa jednym słowem jak się słucha tego pana
@SZPAKU-ul6uf
@SZPAKU-ul6uf Жыл бұрын
HackerU wypada najlepiej pod kątem szkoleniowym. Bez porównania do innych podobnych instytucji szkoleniowych. Nie mniej fajny film.
@patkapatka5400
@patkapatka5400 Жыл бұрын
Ta Pani pracuje od roku i już wykłada, uczy? 😢