Пікірлер
@pajeczak4122
@pajeczak4122 3 ай бұрын
link nie działa
@BezNicka
@BezNicka 3 ай бұрын
Piękne
@BezNicka
@BezNicka 3 ай бұрын
Dzien dobry. Wspanialy film, dziękuję. Jedna mala uwaga. Jesli cos(A)=cos(B) to mamy dwie możliwość: albo A=B+2kpi albo A=-B+2kpi, k jest dowolne calkowite.
@ukaszbandura6136
@ukaszbandura6136 5 ай бұрын
Ja nie jestem w stanie pojac jak tak wartościowy kanal I tak konkretny gość jak Ty nie może się przebic. No aż to jest nie możliwe. Wszyscy ogladajacy obowiazkowo pod kazdym filmem lapaka w gore, komentarz oraz przycisk subskrypcji!!!
@radekb9479
@radekb9479 5 ай бұрын
Ale nad lepszym mikrofonem to jednak musicie popracować bo wasze filmy muszę na maxa pogłaśniać. Swoją drogą to platforma you tube powinna wprowadzić jakąś automatyczną normalizację poziomu dźwięku dl wszystkich filmów.
@TheseDazeAudio
@TheseDazeAudio 6 ай бұрын
Wszystkie Twoje webinary są bardzo wartościowe. Świetnie tłumaczysz. Dzięki :)
@TheseDazeAudio
@TheseDazeAudio 6 ай бұрын
Świetny wykład. Dzięki!
@TheseDazeAudio
@TheseDazeAudio 6 ай бұрын
świetne są te webinary, proszę o więcej ;)
@wojtekostromecki4549
@wojtekostromecki4549 7 ай бұрын
Witojcie. Mam pytanie gdzie można kupić taką ładną dużą płytkę stykowa i za ile. Podziekował serdecznie za pomoc
@mirekk8478
@mirekk8478 7 ай бұрын
Bardzo fajnie poprowadzony wykład. Dziękuję
@ksjg2476
@ksjg2476 7 ай бұрын
Dzięki za kawał pracy wykonanej przez Ciebie, a ja nie muszę szukać tylko za darmo sobie to oglądam. Chyle czoła do samej ziemi.
@grzesiekxitami3264
@grzesiekxitami3264 8 ай бұрын
wszystkie ale nie wszystkie, płynie w te czy wewte a kursora nie widać do kogo celowany wykład?
@adamkoczaj6410
@adamkoczaj6410 8 ай бұрын
Wartościowe wykłady. Dziękuję i czekam na więcej!
@moroccoisthebest1320
@moroccoisthebest1320 8 ай бұрын
Koledzy, chcę podać na bramkę sygnał 5V o częstotliwości do 100kHz, a na drain 18V, source to 0V. Generalnie chcę wzmocnić sygnał z enkodera zasilanego 5V. Jaki układ potrzebuję?
@mareklont5280
@mareklont5280 8 ай бұрын
@adamkoczaj6410
@adamkoczaj6410 9 ай бұрын
Gratuluję dobrego wykładu.
@maciejb2610
@maciejb2610 9 ай бұрын
Szkoda że nie ma drugiej części, tej o sprzężeniach zwrotnych.
@intertechacademy4728
@intertechacademy4728 9 ай бұрын
Właśnie zmieniliśmy na publiczną - można oglądać 🙂
@damw2631
@damw2631 9 ай бұрын
👍
@Informatykwakcji
@Informatykwakcji 9 ай бұрын
👍 👍 👍 👍 👍 👍 👍 🍀 O w mordę jeża! 🤪 Trochę przypadkiem trafiłem na ten kanał! Podziwiam za podejmowanie tak poważnych tematów i że jeszcze znaleźli się chętni do oglądania! YT to raczej luźne tematy rozrywkowe. Ciężko będzie rozwinąć się z kanałem. Ale tym bardziej trzymam kciuki! Kiedyś też próbowałem coś ambitnego, później przeszedłem na mniej ambitne tematy, a ostatnio w ogóle zaniedbałem sprawę...
@edwardszulewski6999
@edwardszulewski6999 9 ай бұрын
Tak.ok.
@adreq3.05
@adreq3.05 9 ай бұрын
Jestem zwolennikiem tranzystorów bipolarnych, bo więcej wytrzymują. Mosfety to badziewie, zwłaszcza made in prc.
@panas2003
@panas2003 9 ай бұрын
swietnie, ze dzialacie. brakuje takich materialow na polskim youtube
@eR-MIK
@eR-MIK 9 ай бұрын
Do zabawy i prostych symulacji jest ok ale jak symulowałem przetwornicę step-up i wzmacniacz wejściowy oscyloskopu to symulacja bardzo odbiegała od rzeczywistości. nawet prosty PWM na oampach dał złe wyniki bo w symulacji układ nie działał a w rzeczywistości było ok.
@Antyelektronika
@Antyelektronika 9 ай бұрын
Hej, możesz spróbować inne symulatory jak np. Micro-Cap12 :) porównasz wtedy obydwa programy pod wieloma kątami i wybierzesz dla siebie odpowiedniejszy.
@jigotai9407
@jigotai9407 9 ай бұрын
Dziękuję za materiał! Czy jest sens wykonywać FFT częściej niż raz na okres? (np. pomiar energii gdzie przebieg jest zniekształcony)
@intertechacademy4728
@intertechacademy4728 9 ай бұрын
Trochę nie rozumiem co to znaczy wykonać FFT częściej niż raz na okres? Chodzi o to, żeby wziąć do analizy wycinek sygnału dłuższy niż jeden okres?
@szymon4602
@szymon4602 9 ай бұрын
Świetny materiał, czekam na więcej.
@intertechacademy4728
@intertechacademy4728 9 ай бұрын
Dzięki. Staramy się nagrywać w miarę regularnie, ale temat wymaga niestety poświęcenia trochę czasu na przygotowanie i realizację.
@andr27
@andr27 9 ай бұрын
36:55 ke? od kiedy stan nasycenia jest stanem liniowym i odwrotnie?
@intertechacademy4728
@intertechacademy4728 9 ай бұрын
W tranzystorach MOSFET przyjęło się nazewnictwo odwrotne niż w tranzystorach bipolarnych. W MOSFETach mówi się o obszarze nasycenia gdy napięcie Uds jest powyżej pewnej wartości (bo wzrost napięcia Uds przestaje zwiększać przepływ prądu), a w tranzystorach bipolarnych obszar nasycenia dotyczy sytuacji, w których napięcie Uce jest poniżej pewnej wartości. Niestety wprowadza to zamieszanie - widziałem w sieci dużo materiałów o tranzystorach, w których jest to pomieszane. Obszar nasycenia MOSFETa odpowiada obszarowi aktywnemu tranzystor BJT, a obszar omowy MOSFETa obszarowi nasycenie BJT.
@razec11
@razec11 10 ай бұрын
👍
@andr27
@andr27 10 ай бұрын
fajnie byłoby jakbyś skupił sie na konkretach zamiast ukwiecania swoich cudownych myśli. Jeśli to ma być kanał informacyjny i edukacyjny to fajnie byłoby przedstawiać więcej wiedzy i konkretów zamiast mielenia językiem o banałach które wypełnia 80% materiału, chyba, że idea kanału jest taka, zeby costam gadać aby pogadać to wtedy nie ma sie do czego pucować :) 2 pierwsze minuty... równie dobrze mógłbyś to wyciąć i materiał nic by nie stracił. Niemniej, doceniam pracę i szanuję za jakby nie było trud włożony w zrobienie tego filmu.
@razec11
@razec11 10 ай бұрын
Zapisz się na studia nie będziesz musiał wtedy oglądać "takich jakiś tam" wykładów
@ukasz4084
@ukasz4084 10 ай бұрын
Mógłbyś w kolejnych filmach dokładnie od podstaw wytłumaczyć o co chodzi z tymi rodzajami okien, nigdy tego nie zaczaiłem.
@Jot_Pe
@Jot_Pe 10 ай бұрын
Mówiąc najprościej: FFT wykonywane jest na skończonej liczbie próbek, dlatego kawałek przebiegu, ten, który zostanie poddany transformacie, musi zostać wycięty w tym celu w dziedzinie czasu z całego przebiegu (w przypadku sygnałów okresowych - teoretycznie nieskończenie długiego). Od tego jakim kształtem okna zostanie wycięty ten kawałek sygnału w pewnym stopniu zależy jego widmo (co jest oczywiste, bo jest to już nieco inny sygnał niż pierwotny). Różne kształty okien są lepsze lub gorsze w określonych sytuacjach. Jest dużo informacji w necie na ten temat - googlaj "understanding FFT windowing".
@razec11
@razec11 10 ай бұрын
Powinienieś jednak w tytule dodać "Wykład teoretyczny czy akademicki"
@intertechacademy4728
@intertechacademy4728 10 ай бұрын
Ciekawe. Możesz dać znać jakiej formy raczej się spodziewałeś?
@razec11
@razec11 10 ай бұрын
Teorię którą omawiałeś, można znaleźć pewnie w podręczniku akademickim, na jakiej stronie internetowej i przeczytać. Moim zadaniem YT jest bardziej predysponowany do zajęć praktycznych. Czy tając twój tytuł byłem przygotowany bardziej na zaprezentowanie analizy Fouriera np w oscyloskopach.
@intertechacademy4728
@intertechacademy4728 10 ай бұрын
@@razec11 No nie sposób się nie zgodzić, że teorię, którą pokazałem w tym odcinku można znaleźć w wielu podręcznikach. Moim celem jest zrobić raczej wyczerpujący materiał, a to wymaga dobrego przygotowania teoretycznego. Na praktykę przyjdzie czas (włącznie z tym dlaczego uważam, że oscyloskop nie jest dobrym narzędziem do analizy Fouriera). Na początek jednak chcę jeszcze zrobić trochę niezbędnej teorii. Mogę za to obiecać, że postaram się, żeby dobór i sposób przekazania treści był inny (mam nadzieję, że lepszy) niż ten, który możesz znaleźć w jakimkolwiek innym miejscu.
@razec11
@razec11 10 ай бұрын
Nie zarzucam ci absolutnie złego prowadzenia czy przygotowania. Twój materiał o tranzystorach czy wzmacniaczach jest jednym z lepszych jakie znalazłem na YT dla mnie (jestem elektronikiem hobbystą), bo zawiera przykłady, układy porównania, opisy działania, przykłady z praktyki. Ten o którym piszemy obecnie, użyje sformułowania był "suchy" i akademicki, pewnie potrzebny bardziej studentom, a YT ma tą wyższość że można przekazać coś więcej.
@intertechacademy4728
@intertechacademy4728 10 ай бұрын
@@razec11 Absolutnie nie odbieram Twojego komentarza negatywnie - wręcz przeciwnie. Takie są najlepsze bo można się dowiedzieć jakich treści ludzie oczekują.
@pancerniak_2985
@pancerniak_2985 11 ай бұрын
Świetny materiał! Kiedy kolejna część? Chętnie bym dowiedział się czegoś o modelowaniu kinematyki robota
@gordongecko9405
@gordongecko9405 11 ай бұрын
Ale gąszcz komentarzy, i to po roku czasu 😛 Rozrzut β dla tranzystora BC547 to: 110÷800. Dlatego stosuje się grupy. Dalej, przyjmowanie Ic na poziomie 200mA to też deko ...przegięcie. Jego katalogowy Icm to 100mA, a i też nie warto punktu pracy ustalić na tym poziomie bo wtedy jego β bardzo mocno spada, a w konsekwencji i Rin.
@szymon4602
@szymon4602 11 ай бұрын
Świetna robota., jak to w InterTech. Przypominają sie zajęcia z projektowania układów analogowych, ale to dawno już i nie prawda 😀
@gordongecko9405
@gordongecko9405 Жыл бұрын
Kiedy ukarze się zapowiedziana część o tranzystorach bipolarnych? Propsy za przydatne demonstracje z symulatorem LTspice.
@roberturbanczyk204
@roberturbanczyk204 Жыл бұрын
Dobry kanał, wleciał sub
@arturmodz
@arturmodz Жыл бұрын
Szkoda że nie wspomniano o bardzo zaawansowanym, uniwersalnym programatorze/debuggerze MPLAB Snap do AVR, Xmega i ARM od Microchipa. Cena ok. 230 zł, a funkcjonalność niemal jak MPLAB PICkit 4 za ok. 500 zł.