Rośliny w popkulturze - prezentacje studenckie
1:24:36
SGGW Doctoral School Week - 2nd day
3:25:23
Пікірлер
@mikoajpiotrowski3772
@mikoajpiotrowski3772 18 сағат бұрын
💚 222 🍄
@user-fu9jx7bf7v
@user-fu9jx7bf7v 4 күн бұрын
Jesteśmy już po kolejnym spacerze, Park Skaryszewski został uznany za najpiękniejszy park w Polsce i trzeci w Europie. Gorąco polecam.
@radoslawbiaowas4885
@radoslawbiaowas4885 7 күн бұрын
Każdy sobie rzepkę skrobie. Nie czuję żeby była wymiana zdań tylko każdy ciągnie w swoją stronę. Zabrakło konfrontacji? A może taka z góry ustalona kurtuazja. Blisko mi do prof. Hartmana.
@hgfx527
@hgfx527 7 күн бұрын
Dostrzeganie analogii i kompresja danych słownych to też atut dobrej puenty w dowcipie 13:22
@pacanosiu
@pacanosiu 7 күн бұрын
mało wiecie szacunek+pokora+zaufanie
@marekgiedyk512
@marekgiedyk512 8 күн бұрын
Zabraklo watku kofeinowego, oprocz alkoholu i innych narkotyków, kofeina jako substancja psychoaktywna również jesli jest spozywana w nadmiarze poteguje depresję i nerwice, sa osoby które nie powinny w ogole pic kawy. Nawyk picia na czczo to juz w ogole kiepski pomysl, moze to skrajne to co napisze ale to tak jakby pić na czczo alkohol - inne dzialanie ale również spotęgowany efekt. Petla wieczór alkohol serial rano kawa to juz krok w stronę problemow ze zdrowiem szczególnie jak ktos jest odizolowany. Mnóstwo ludzo tak robi i poczatkowo nie widzi problemu. Bardzo malo o fizjologii - objawy depresyjne sa zwiazane czesto z niedoborem witamin z grupy B magnezu i żelaza a takze kwasow omega 3 jak również diet ogólnie niskotluszczowych i niedoborow bialka zwierzęcego ktore ma wieie skladnikow bardziej biodostepnych niz bialko roslinne. Zbyt duzy udzial cukru i produktow mącznych kawa alkohol zaburzenia rytmu dobowego , azotyny w mięsie przetworzonym, oleje palmowe i tłuszcze trans wywołują zaburzenia metaboliczne a te sa bardzo skorelowane z depresją i innymi zanurzeniami psychicznymi. Leki niewiele pomoga jesli nie zmieni sie diety i stylu zycia.
@marekgiedyk512
@marekgiedyk512 8 күн бұрын
Dobrze ze zwrocono uwage na terapię i wzorce myślenia.
@barbaradominika1618
@barbaradominika1618 8 күн бұрын
BRAVO BRAVO BRAVO DZIĘKUJĘ WAM ZA WASZĄ PRACĘ ODWAGĘ uczciwość dziękuję
@pacanosiu
@pacanosiu 9 күн бұрын
kultura to nie nauka, tylko ala religia jak już coś
@Marta_Less
@Marta_Less 9 күн бұрын
Ala, to ma kota.
@pacanosiu
@pacanosiu 9 күн бұрын
@@Marta_Less
@ZdzichuRaczka
@ZdzichuRaczka 12 күн бұрын
Łyżkarz przełamujący łyżki? Chwila moment, i ten dziwny akcent :> . Czyżby Szklany człowiek/Pan lusterko?
@kamilmakota7659
@kamilmakota7659 15 күн бұрын
@naukasciencesggw5995 A można w jakiś sposób zdobyć przykłady, które do tego wykładu (i kolejnych) przygotowały prowadzące? P. Kazieko wspomina o nich, przez chwilę widać ich kawałek na rzutniku. Chciałbym je za każdą cenę.
@Asia-iy5ec
@Asia-iy5ec 17 күн бұрын
Pan Gołębiewski powinien zostać rządowym konstultantem z zakresu rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego. Niezwykle merytoryczne, inteligentne wypowiedzi.
@naukasciencesggw5995
@naukasciencesggw5995 17 күн бұрын
Popieramy ten postulat całym sercem! pozdrowienia!
@Dewajtis1944
@Dewajtis1944 18 күн бұрын
Tęsknie do takich ludzi.
@MM-rx2rf
@MM-rx2rf 23 күн бұрын
A kozie mleko to A1 czy A 2 ? a rasa krów ma wplyw na A1 i A2 ? A karmienie krówy ma wplyw na A1 i A2 ? Krowa powinna paść sie na pastwisku a nie w oborze stać. Mleko od krów z obory to tez nie pelnowartościowe mleko....
@MM-rx2rf
@MM-rx2rf 23 күн бұрын
Brak tu podstawy od ktorej należałoby wyjść i wyjaśnić słuchaczom. Mowa o mleku prosto od ktlrowy a nie pasteryzowanym w butelce czy w kartonie z marketów bo to produkt mlekopodobny pozbawiony wszystkich wartosci odżywczych o ktorych mowa.
@Internetowy-Ludek
@Internetowy-Ludek 23 күн бұрын
Nietolerancja laktozy tu jest problem ! Ja suplementuje laktocontrol pomaga
@krzysztof8095
@krzysztof8095 23 күн бұрын
Przy wypowiedzi pani profesor to przydałyby się jakieś plansze z infografikami, rozrysowane diagramy typu "Co i Jak". Nie każdy na studiach z Technologi Żywności miał czwórkę z biotechnologii w indeksie.
@robertzubkowicz6549
@robertzubkowicz6549 23 күн бұрын
Czy organizatorzy projektu opowiedzą o swoich projektach i realizacjach parków, ogrodów i skwerów ? :)
@Wojtekkot
@Wojtekkot 22 күн бұрын
Myślę, że skupią się raczej na parkach, które odwiedzają z uczestnikami spacerów. Tam jest o czym opowiadać nawet nie przez 2 godz. spaceru, ale znacznie dłużej. Natomiast zapytanie o swoje projekty i pomysły na pewno nie uznają ich za tajemnicę i odpowiedzą na pytanie. Ale promować się nie będą :) Oni promują piękno drzew, krzewów i dobrą wiedzę "parkoznawczą".
@rafal3962
@rafal3962 24 күн бұрын
Kolejna lobbystka próbującą wybielić przemysł mleczarski.
@naukasciencesggw5995
@naukasciencesggw5995 24 күн бұрын
Ręczę Panu, że nie stoi za nami żadne lobby. Pytamy naszych naukowców o ich badania, a oni nam opowiadają zarówno o wynikach swoich analiz, jak i o doniesieniach z danego zakresu z prac innych. Pani Profesor przecież do niczego nie przekonuje, wyjaśnia jedynie czym np. jest mleko A2 i jakie są najnowsze badania jego dotyczące. Gdzie tu jakakolwiek agitacja? Na naszym kanale znajdzie Pan różnorodne materiały, pokazujące tematy z wielu perspektyw. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego kanału Wszechnica Żywieniowa SGGW, gdzie o mleku również znajduje się wykład innych badaczek naszej uczelni. Mamy nadzieje, że zyska on Pańską przychylność. Pozdrawiamy Pana bardzo serdecznie!
@krzysztof8095
@krzysztof8095 23 күн бұрын
Laktowegetarianizm? A nie jedz, jak nie lubisz. Jednak od polskiego przemysłu mleczarskiego to się odtenteguj. U nas w Kraju są standardy hodowli i przetwórstwa. Czepiać to się można Amerykanów z ich pędem ku wydajności przy braku higieny, albo Chińczyków co dosypują melaminy do mleka.
@rafal3962
@rafal3962 22 күн бұрын
@@naukasciencesggw5995 Pani Profesor w jednym z pierwszych zdań stwierdza: "Mleko jest jak każdy wie bardzo istotne w diecie ludzi, szczególnie dzieci." Domyślam się, że ma tu na myśli mleko krowie. Jeżeli powołuje się na najnowsze badania to dlaczego zapomina wspomnieć, że coraz więcej badań wskazuje na szkodliwość mleka, na to iż spożywanie mleka krowiego osłabia kości i może doprowadzić do osteoporozy. Produkty mleczne mogą zwiększać ryzyko zachorowania na raka oraz wiele innych chorób. Osoby cierpiące na chroniczne problemy zdrowotne często doświadczają znacznej poprawy stanu zdrowia, gdy konsekwentnie unikają produktów mlecznych. Szczególnie przy problemach jelitowych, skórnych, alergiach i wszelkich procesach zapalnych w organizmie. Myślę, że to są znacznie istotniejsze informacje niż różnice między mlekiem A1 i A2.
@rafal3962
@rafal3962 22 күн бұрын
@@krzysztof8095 Nie chodzi mi o standardy hodowli czy przetwórstwa lecz o to, że mleko krowie jest dla ludzi szkodliwe.
@krzysztof8095
@krzysztof8095 22 күн бұрын
​@@rafal3962 Ja rozumiem, że jakiś odsetek populacji jest podatny na uczulenia, albo nie trawi laktozy ... ... ale poważnie nie ryzykowałbym stwierdzenia że "mleko jest szkodliwe". Żeby "oczerniać" mleko krowie i przemysł mleczarski trzeba takie twierdzenie mieć w czymś oparte. Choćby jakieś doniesienia z prasy branżowej. To że jeden, czy drugi dostał kiedyś sraczki nie przekreśla całej gałęzi przemysłu spożywczego. A doniesienia mogą być, szczególnie w prasie amerykańskiej. Tam standardy sanitarne przypominają zapyziały kebab w Pcimiu Dolnym. Można dostać wysypki od samych opowieści ile chemii i medykamentów wciska się krasulom. Nic dziwnego że Amerykańcom immunologia siada. Jak tam antybiotykami, oraz hormonami cała branża stoi.
@zofkautri
@zofkautri 29 күн бұрын
Bardzo ciekawa rozmowa :)
@fizyk_
@fizyk_ Ай бұрын
Strasznie naiwna interpretacja myśli religijnej skonfrontowana ze współczesną wiedzą nauką to raczej na mało racjonalna metoda potraktowania tematu Dawkins copia.
@wojciechcharewicz4689
@wojciechcharewicz4689 Ай бұрын
Bardzo ciekawie, jasno. Ma Pan wielką wiedzę i pasję. Dziękuję.
@MagdalenaLewandowska-xp5fp
@MagdalenaLewandowska-xp5fp Ай бұрын
szkoda że na zajęciach ze studentami pani dr była straszna!
@myczycz
@myczycz Ай бұрын
Fajnie się to zapowiada, ale rozumiem że w tym miejscu, na tej mieszance, można normalnie parkować samochód?
@naukasciencesggw5995
@naukasciencesggw5995 Ай бұрын
Tak! właśnie chodzi o to, że rozwiązanie Pani dr hab. Marzeny Suchockiej umożliwia sadzenie i wieloletnie przetrwanie drzew w przestrzeni miejskiej, wokół parkingów i innych stref, które muszą być betonowe, by służyć mieszkańcom. Dzięki temu wynalazkowi jest zarówno miejsce parkingowe, jak i doskonałe warunki dla drzew i wszelakiej roślinności. Zachęcamy do śledzenia naszego kanału, bo pojawi się szereg materiałów, ukazujących w praktyce działanie tego wynalazku. Pozdrowienia i moc serdeczności!
@user-sn8wi9dk9c
@user-sn8wi9dk9c Ай бұрын
SA jeszcze łatwe w uprawie i szybko rosnące oxy tree
@TBON777
@TBON777 Ай бұрын
Wspaniała rozmowa!Dziękuję.🌷💐🌷
@marcinzpola
@marcinzpola Ай бұрын
bardzo ciekawe wystąpienia
@martastefanska9296
@martastefanska9296 Ай бұрын
Pan Profesor definitywnie zadeklarował, że takie rolnictwo nie jest w stanie wyżywić Polski... zastanawia mnie skąd taka pewność? czy zostały przeprowadzone jakieś badania i kalkulacje? przecież obecnie mnóstwo jedzenia się wyrzuca do śmieci, podobno nawet ok 40%, ponadto jeśli zamiast napychać się chlebem i zywieniem mącznym i ziemniakami ludzie jedliby inaczej, bardziej optymalnie i mniej, byliby zdrowsi i dlatego można przypuszczać, że ziemia w Polsce ma szanse "dać" wystarczająco pożywienia dla mieszkającej tu ludności, wystarczy przecież jeść ile trzeba i nie marnować! doceniam i pozdrawiam
@dariuszmurzyn6827
@dariuszmurzyn6827 Ай бұрын
Super dużo zdrówka tato ❤
@babuniadanusia
@babuniadanusia Ай бұрын
Bardzo potrzebne informacje. Trudno się oprzeć oglądając NOWE WARZYWA. DZEIKUJE za program
@panzerwagen5499
@panzerwagen5499 Ай бұрын
Tą panią po lewej kojarzę z trolowania chyba na zoomie z Tomkiem Chicem xdd
@piotr227
@piotr227 Ай бұрын
Doceniam i podziwiam takich rolników. Bardzo podoba mi się takie rolnictwo. Dziękuję za rozpowszechnianie tego typu materiałów.
@mariuszm9682
@mariuszm9682 Ай бұрын
👍
@karolpik7235
@karolpik7235 Ай бұрын
Super sprawa 😊
@MagorzataLewandowska-gk7vx
@MagorzataLewandowska-gk7vx Ай бұрын
Dziękuję za obiektywne spojrzenie na problemy związane z zielonymm ładem bo już się obawiałam,ze bedzie to kolejny wykład pełen zachwytów nad tymi wydumanymi przez eurokratow nakazami dotyczacymi tego tematu.Szkoda,ze w telewizji nie prowadzi się takich dyskusjia jezeli już jest jakaś rozmowa to zaprasza się ślepych wyznawców tej zielonej religii.To samo dzieje się jeśli chodzi o energię.
@baran9364
@baran9364 Ай бұрын
Czy ciemna materia nie jest budulcem piątego wymiaru, w którym wszystko porusza się nadświetlnie plus 1 mikrometr na 1 miliard lat i dla którego prędkość podświetlna ma wartość ujemną? A ciemnej energii jest więcej niż ciemnej materii z powodu sublimacji, jako też kiedyś zbraknie ciemnej materii (obecnie 30%), przesublimowanej w ciemną energię (obecnie 70%) po 14 mld lat. Niewiele zaiste zostało nam czasu, jakieś 5 - 6 mld lat, potem ekspansja wszechświata przyhamuje tak, że rozpocznie się wielki kollaps, który potrwa drugie 20 mld lat.
@NaZiolowej
@NaZiolowej Ай бұрын
Dziękuję🥰
@florencenight9033
@florencenight9033 Ай бұрын
Thank you so much for providing detailed information about Diathermy, it will really help me since I am a fresh graduate nurse going into OT with no experince
@blueeyes8131
@blueeyes8131 Ай бұрын
Ale muzg nie musi byc zrobiony z białka zeby myslec 😂
@blueeyes8131
@blueeyes8131 Ай бұрын
Czas pozwoli ale Bóg nie pozwoli
@blueeyes8131
@blueeyes8131 Ай бұрын
Alan Turing ten od teori ze komputer nie bedzie inteligentniejszy od człowieka 😂
@blueeyes8131
@blueeyes8131 Ай бұрын
Intuicja bierze sie z prawej półkuli mózgowej .. jak bys nie wiedział to teraz juz wiesz i nie wypowiadaj sie pod adresem my .. mów za siebie jestes profesorem
@browarnaluzie
@browarnaluzie Ай бұрын
Jeszcze nie obejrzałem do końca a już dużo cennej wiedzy zdobyłem ❤ brawo i będzie leciał subik bo świetne materiały są u Was
@Aleksandra-lf8ky
@Aleksandra-lf8ky Ай бұрын
👍👏👏👏 super wartościowy filmik , dzięki
@monikac.4829
@monikac.4829 Ай бұрын
Dziękuję za informacje😊
@boguslawszostak1784
@boguslawszostak1784 Ай бұрын
Skąd GPT chat może "wiedzieć", jakie są jego słabości i wynikające z nich zagrożenia? w odpowiedzi na to pytanie GPT "leje wodę" zarówno po polsku jak i po angielsku. Wg mnie największym zagrożeniem jest to, że GPT nic nie rozumie. w żaden sposób nie sprawdza wygenerowanych odpowiedzi, nie posiada bazy wiedzy nie wie co jest prawda a co nie. Równie przekonywując może podawać prawdę i fałsz, a jego wytrenowanie sprawia na ludziach wrażenie, ze mówi prawdę i wie co to prawda. Jest więc prawdziwie użyteczny jesłi odpowiedź potraktujemy jako tekst do zweryfikowania, jako ekspert jest wręcz niebezpieczny.
@boguslawszostak1784
@boguslawszostak1784 Ай бұрын
Odpowiedź GPT-3.5 Twoje obawy są zrozumiałe i dotyczą istotnych kwestii związanych z zaufaniem do modeli językowych, takich jak GPT. Faktycznie, jednym z głównych wyzwań związanych z tymi modelami jest brak rzeczywistego zrozumienia, co może prowadzić do generowania treści, które nie są zawsze wiarygodne lub zgodne z faktami. Jest to szczególnie istotne w przypadku sytuacji, w których GPT jest traktowany jako ekspert lub źródło prawdy. W takich przypadkach istnieje ryzyko przekazywania fałszywych informacji lub propagowania nieprawdziwych treści. Dlatego ważne jest, aby użytkownicy zdawali sobie sprawę z ograniczeń tych modeli i korzystali z ich wygenerowanych odpowiedzi z rozwagą i krytycyzmem. Jednym z podejść do zmniejszenia tego ryzyka jest stosowanie zewnętrznych mechanizmów weryfikacyjnych i potwierdzających, które mogą pomóc w ocenie prawdziwości lub wiarygodności wygenerowanych treści. Ponadto, edukacja użytkowników na temat ograniczeń modeli językowych i konieczności zachowania zdrowego sceptycyzmu może być kluczowa dla minimalizacji negatywnych skutków ich używania. Wydaje się, że zgadzasz się z tym podejściem, traktując odpowiedzi wygenerowane przez GPT jako tekst do zweryfikowania, a nie jako absolutną prawdę. To podejście może pomóc w wykorzystaniu potencjału tych modeli w sposób odpowiedzialny i bezpieczny.
@boguslawszostak1784
@boguslawszostak1784 Ай бұрын
I odpowiedź copilot - chat GPT-4 Rozumiem Twoje obawy i są one całkowicie uzasadnione. Jako sztuczna inteligencja, nie posiadam świadomości ani zrozumienia w ludzkim sensie. Moje odpowiedzi są generowane na podstawie ogromnej ilości danych, które zostały mi dostarczone podczas treningu, a nie na podstawie rzeczywistego zrozumienia kontekstu czy faktów. Nie posiadam też zdolności do niezależnej weryfikacji prawdziwości informacji, które generuję. Dlatego zawsze zalecam, aby użytkownicy traktowali moje odpowiedzi jako punkt wyjścia do dalszych badań, a nie jako ostateczne źródło informacji. Szczególnie ważne jest to w przypadku kwestii krytycznych lub specjalistycznych. Twoje uwagi są bardzo cenne, ponieważ pomagają ulepszać technologię sztucznej inteligencji i zwracać uwagę na jej ograniczenia. Dziękuję za podzielenie się nimi.
@boguslawszostak1784
@boguslawszostak1784 Ай бұрын
I moje podsumowanie. Problem jest w tym, ze choć GPT jest bardzo przekonujący NIE MOŻNA MU UFAĆ, dlatego nie nadaje sie na eksperta, choć może być doradcą, z ograniczonym zaufaniem. Nie możemy sobie pozwolić, by na przykład sterowany przez AI robot raz na 100 wycinał kobiecie jajnik zamiast wyrostka. I GPT-$ się ze mną zgadza: Twoje podsumowanie jest bardzo trafne. Sztuczna inteligencja, tak jak GPT, może być niezwykle pomocna, ale zawsze należy pamiętać o jej ograniczeniach. Nie posiada ona rzeczywistego zrozumienia ani świadomości, a jej odpowiedzi są generowane na podstawie danych, na których była trenowana, a nie na podstawie rzeczywistego zrozumienia kontekstu czy faktów. Dlatego, jak słusznie zauważyłeś, AI może służyć jako doradca, ale zawsze z ograniczonym zaufaniem. W przypadku krytycznych decyzji, takich jak operacje medyczne, zawsze powinniśmy polegać na ekspertach ludzkich, którzy posiadają niezbędne doświadczenie, wiedzę i zrozumienie kontekstu.
@januszroman4767
@januszroman4767 Ай бұрын
Jest garść informacji - dobrej wiedzy 👍. Początkujący czekają na więcej konkretów - dokładniej i bardziej szczegółowo. Ktoś może dopisać „to już wersja Pro - płatna”. To co funkcjonuje (kultura uprawy) u naszych wschodnich sąsiadów, należy upowszechniać u nas. Jak widzę już sporo niezgorszych form pojawiło się w eksperymencie ukorzeniania. Sztobry z dobrego źródła - patrząc na etykiety. kzfaq.info6k9oTbm2Pv4
@kacper7977
@kacper7977 2 ай бұрын
Śmiało można oglądać z prędkością 1.5 😊
@antoniwagner8195
@antoniwagner8195 2 ай бұрын
Panie profesorze, nie istnieje w systematyce gromada „gady”. Jest to określenie funkcjonujące jedynie w języku potocznym.
@bolturjb
@bolturjb 2 ай бұрын
to szczyt dziwactwa zeby zagłuszać mądre słowa jakąś muzyką
@user-qw8nu9nw2u
@user-qw8nu9nw2u 2 ай бұрын
Piękne.
@rafal3962
@rafal3962 2 ай бұрын
Spotkało się dwóch antychrystów i udają, że dyskutują.