Rok 2023 v kostce
1:05
4 ай бұрын
Noc důstojnosti - Brno 2024
30:50
Пікірлер
@Vintrlos
@Vintrlos 7 күн бұрын
A hlavně si přeje aby byla v této instituci zaměstnaná a mohla si do týmu přivést pár známých
@katerinavsetickova7551
@katerinavsetickova7551 3 ай бұрын
Nezlobte se, ale to je lež jako věž. Samozřejmě nesouhlasím s tím, aby děti byly v KÚ, ale určitě v nich nejsou středoškoláci. Tuto péči zajištuje odbor školství v Dětských domovech, DD se školou, výchovné ústavy, podle míry poruch chování a podle toho, zda jim byla nařízena ochranná výchova. Vaše videa jsou manipulativní a neodborná., hrajete na city. Nedělejte to, poškozujete tím především samotné dětí a zaměstnance, kteří dělají první poslední, aby se ty děti měly aspoň trošku dobře. Lépe než v rodinách, kde nemohou zůstat.
@ombudsman3232
@ombudsman3232 3 ай бұрын
Děkujeme za Váš zájem. Téma vzbuzuje emoce. Pokud se chcete seznámit s podrobnými poznatky z návštěv kojeneckých ústavů, je Vám k dispozici Souhrnná zpráva zde: www.ochrance.cz/uploads-import/ESO/Souhrnn%C3%A1%20zpr%C3%A1va-doporu%C4%8Den%C3%AD%2036-24-OZP-PH-2+17-24-NZ-PH-2%20final%20PH+KI+SKO+VAS.pdf V ní mimo jiné naleznete počty starších dětí, které žily v navštívených zařízeních. Ačkoliv je to smutný fakt, každé 10. dítě bylo starší 10 let. V jednom z navštívených zařízení skutečně žili také středoškoláci. A jedno další zařízení přiznalo, že v nedávné době pečovalo o středoškoláky.
@juliedostalova8579
@juliedostalova8579 6 ай бұрын
Jako pěstoun úplně nesouhlasím s názorem, že pěstoun tu má být pro biologické rodiče. Pěstoun má být v první řadě pro dítě, má pečovat o dítě a primárně hledět na jeho potřeby. Abych krom té piplačky, kterou obnáší snaha překonat traumata z dětství způsobená rodiči naplňovala ještě jejich potřeby, na to opravdu nemám kapacitu. Od toho jsou jiní pracovníci. Ano pokud je kontakt funkční a ku prospěchu dětí, rodič spolupracuje tak podporuju kontakt, ale primárně z pohledu dítěte a plním tím jeho potřebu, ne potřebu rodiče. Rodiče respektuji, komunikuji, přijímám ale naplňování potřeb rodiče za mě není práce pěstouna. Co se týče možnosti pozvat biologického rodiče k sobě domů, opět je to hlavně o spolupráci a přístupu toho rodiče. V opačném případě, je to za mě nežádoucí. Pokud dítě zažívalo s biologickým rodičem traumata, mělo by ke styku a udržování kontaktu docházet jinde, aby nový domov zůstal bezpečným místem dokud se vztah nenapraví, což vůbec není jednoduché. Také je potřeba brát v potaz rodinu pěstouna i další děti v rodině. I přesto že s pěstounskou péčí souhlasí a souzní s tím rozhodnutím že v rámci jejich rodiny bude probíhat pěstounská péče, pořád je to i jejich domov a ten by měl i pro ně zůstat bezpečným přístavem.
@Drobekk3
@Drobekk3 2 ай бұрын
Jako pěstounka s vámi naprosto souhlasím. A zároveň vím, že Triada je "známá" tím, že hodně stojí za biologickými rodiči. Známá byla při přebírání dítěte do dlouhodobé pěstounské péče upozorněna ze strany Triady, aby je roční dítě oslovovalo paní Nováková a pane Nováku, namísto mami a tati, a to šlo o dlouhodobou pěstounskou péči, kam šlo dítě z přechodné pěstounské péče. Tudíž bylo zřejmé, že bio rodina není připavena přijmout dítě zpět do péče a je pravděpodobné, že tak to ještě několik let bude. A dítě někomu mami a tati říkat potřebuje. Lepší mít 2 maminky než žádnou. Jinak samozřejmě rozumím ideálům, které v tom Triada i manželé Bernardovi vidí a rozumím jim. Nicméně někdy je to pro pěstouny náročná situace, jsme vedeni ke kontaktům, které nejsou vždy pro dítě prospěšné, stojí o ně hlavně rodič, ale dítě třeba ne, jelikož o ně rodiče nikdy nepečovali. Pozvat bio rodiče domů je level, který si umím představit s lidmi, na které je spolehnutí, nemám z nich obavy. Realita je však často u bio rodin jiná. Lidi z výkonu trestu za krádeže nejsou výjimkou. Zároveň spolehnutí na to, že kontakt proběhne v klidu, rodič bude "čistý". Vnímám jako velmi důležité opečovat pocit bezpečí dítěte - nechci se s rodičem dnes bavit, můžu odejít. Což se doma děje těžce, naopak v herně to jde snadněji. A vstupují do toho ještě další děti v rodině, v případě návštěv bio rodin doma je jimi ovlivňováno i další dítě, které v rodině žije. V ideálním případě by to mohlo fungovat jako v rozhovoru, podmínkou nejsou však jen tomuto přístupní a empatičtí pěstouni, ale také spolehliví, nekonfliktní a empatičtí (směrem k dítěti) biologičtí rodiče. Naproti tomu se však dějí situace, kdy bio rodič předá adresu/telefon pěstounů někomu ve své širší rodině a ti dítě/pěstouna kontaktují bez dohody předem.
@user-wz2wo1uj2x
@user-wz2wo1uj2x 6 ай бұрын
Bydlíte v Praze???❤
@user-wz2wo1uj2x
@user-wz2wo1uj2x 6 ай бұрын
Jsi super i Marsel❤❤ Viřiť mu to❤❤❤
@user-wz2wo1uj2x
@user-wz2wo1uj2x 6 ай бұрын
Miluju romi
@Adam-vl4tv
@Adam-vl4tv 8 ай бұрын
Dobrý den stala se mi ve firmě situace kdy jsem na CNC stroji omylem pri vycházení z mašiny a zaseknutym kusem při vycházení zakopl a zničil displej monitoru. Nemám sjednanou pojistku ani v pracovní smlouvě . Stalo se to na noční směně 25.10. Kde nebyl přítomen mistr ani nikdo jiný tak jsem to vyfotil a poslal SMS mistrovi a šel domů překážka v práci . A on zadal požadavek o koupi celého monitoru pritom po dvou dnech volna co jsem měl jsem přišel a monitor stále fungoval jen ne přes dotyk ale přes mys . Chtělo se to původně dat budu upřímný na kolegu co má pojistku ale do teď mu dali pouze papír kde je napsané kdy kde kdo a jak ..ale není udaná částka ani jak k ní došli apod co by si stejně pojištovna chtěla vidět . A první řekli 130tisic pak 149 a pak 159 . Vím že můžou chtít 4.5nasobek coz dělá 130tisic ale do dnešního dne jsem nic nepodepsal ani o škodne události ani jsem neměl dechovou zkoušku ani nepředložili doklad o koupi monitoru k tomu ještě zbytečně. Momentálně jsem na nemocenské se sešitou šlachou a oni se mi od té doby což je měsíc neozvali a celá situace se stala 2mesice zpátky .
@ombudsman3232
@ombudsman3232 7 ай бұрын
Dobrý den, omlouváme se, Vaše zpráva se tu zatoulala. Můžete ji prosím přeposlat na e-mail [email protected]? Jedná se o oficiální cestu, jak se obrátit na ombudsmana.
@mgr.aloisholub4105
@mgr.aloisholub4105 10 ай бұрын
Zajímavé téma, v České republice relativně neznámé, sám jsem se přiučil mnoho.
@pavlinabumarskova682
@pavlinabumarskova682 Жыл бұрын
Můžete poslat adresu děkuji Bumarskova
@1Onya91
@1Onya91 Жыл бұрын
Skvělé informace. Děkuji za Váš podcast.
@trapstrar
@trapstrar Жыл бұрын
vyjebaný nekonečný monolog, 7x jsem usnul
@dominikmajer581
@dominikmajer581 2 жыл бұрын
Ahoj kolega z práce je rom a je fajn ale řiká že máš hubu jak dekatlon nebo co..ale viking stejne dneska nespal..kde mam kliče d
@viribusunitis893
@viribusunitis893 2 жыл бұрын
Milá Maríno. Nestihl jsem to v den, kdys byla v KVOPu naposled, tak mi dovol aspoň nyní s odstupem vyjádřit své poděkování za Tvou laskavou součinnost, kterou jsi nám poskytovala v průběhu let na nejrůznějších projektech. A samozřejmě Ti děkuji za Tvůj příspěvek do tohoto našeho setkání, díky kterému zněla v podcastovém seriálu Ombudsman vůbec poprvé krásná a čistá slovenština. Takže velké poděkování za naši příkladnou federální spolupráci ⚪🔴🔵🤝⚪🔵🔴a přání všeho dobrého a mnoha úspěchů na Tvých nových pracovištích 👍. No a ideálně na brzkou viděnou - dnes, po odpadnutí návštěvnických restrikcí, snad už někde na fotbale ⚽.
@petrlastovic9191
@petrlastovic9191 2 жыл бұрын
Dobrý den, když chci pozvat kamarádku z 3. země do čr, staší mi k tomu Formulář pozvání cizince do ČR, který vyplním, nechám ověři cizineckou policií a musím ji ho poslat, aby s ním šla na českou ambasádu. Je to tak? A jestli ano, můzu ji Formulář prostě poslat naskenovaný, nebo je třeba ho poslat přes půl světa poštou? Děkuji předem za odpověď
@vladimirjetmar6296
@vladimirjetmar6296 2 жыл бұрын
Takovéhle kopyto hájí pošlapávání lidských práv milionů Čechů????????????? <> !!!!
@janaciglerova5806
@janaciglerova5806 2 жыл бұрын
💋💋💋💋💍💍💍💍💍💍🏖♥️
@janaciglerova5806
@janaciglerova5806 2 жыл бұрын
💕💍💋💋💋💋💋
@kevinbalaz8359
@kevinbalaz8359 3 жыл бұрын
Yhh
@ivkahorvatohva305
@ivkahorvatohva305 3 жыл бұрын
Ahoj hoza moj krásavec 😏😏😏👌💓💓💓💓💓💓💓💓
@slarkey4516
@slarkey4516 3 жыл бұрын
já chci ale Křečka
@Jojo-jz8nt
@Jojo-jz8nt 3 жыл бұрын
👍
@natalkakasparova6366
@natalkakasparova6366 3 жыл бұрын
láska💖
@83pepa
@83pepa 3 жыл бұрын
politické rozhodnutí ve věci hotelu Brioni a její katastrofální odůvodnění: www.usoud.cz/fileadmin/user_upload/Vedouci_OVVP/Agenda_de_Portavoz/2-3212-18.pdf. Nyní se může v tomto státě hoteliér ptát na Vaše geopolitické názory a chtít po vás podpis, pokud budete s jeho názory souhlasit. Co na to říct, prostě nepochopení základních pravidel právního státu
@tartaros3
@tartaros3 3 жыл бұрын
Jinak obecně formátu by podle mne prospělo, kdyby tázající nebyla součástí úřadu, třeba kdybyste na to měli nějakého externistu, nebo různé externisty, ať je tam ten pohled zvenku. Určitě je z koho vybírat :)
@tartaros3
@tartaros3 3 жыл бұрын
Nebylo to zlý, na první pokus :) U tématu jak se na vás lidi můžou obrátit ki trochu chyběl konkrétnější popis například formy, tj. jestli telefonem, papírovou poštou, emailem, datovou schránkou...? Mohli jste dát nějakej příklad, třeba obecnej, ale vyjmenovat co v konkrétnim případě člověk pošle za dokumenty, co mu pak pošlete vy a za jak dlouho atd. Ale třeba na to dojde příště :)
@infraluctus
@infraluctus 4 жыл бұрын
Touhu poznat Romy? Vážně?
@infraluctus
@infraluctus 4 жыл бұрын
Čím konkrétně může obohatit romské dítě? Sociálními patologiemi? O jaké jinakosti to mluvíte? Inkluze je prospěšná jen pro romy. Romové nemají majoritu čím obohatit.
@laskamojehronzamarsellmilu970
@laskamojehronzamarsellmilu970 4 жыл бұрын
Joj láska Jan bendig terezka love ❤️ ❤️
@MrMichalios
@MrMichalios 5 жыл бұрын
wow, to vypadá fantasticky
@gameingameforeverandonce
@gameingameforeverandonce 5 жыл бұрын
Problém je v tom, že všechny tyhle kritický, srovnávací a hodnotící studia maj bejt sekundární a staly se primární, zbytněly. Už se tomu ani nedá říkat krize (systému), ale spíš rakovina. Což?
@zdenektoufar5299
@zdenektoufar5299 5 жыл бұрын
a on dela zesebe roma ale ani slova neumi romski
@zdenektoufar5299
@zdenektoufar5299 5 жыл бұрын
to je pravda mi mame jenom jednoho gadze a a on je rasista ja sem rom
@nikolabendikova198
@nikolabendikova198 5 жыл бұрын
JOJ laska
@ladislavasoukupova8402
@ladislavasoukupova8402 6 жыл бұрын
Je to jistě velmi zajímavé video, ale nikde jsem se nedočetla, že je určené pouze pro "koukavé - zdravé"??? Nebo máte dojem, že s bariérami se potkávají jen tělesně postižení??? Jsem prakticky nevidomá a toto video je pro mne zrovna takovou bariérou - pokud není opatřeno zvukovým popisem pro nás nekoukavce… Chápu, že pro zdravou veřejnost jsou nevidomý jen tzv. chudáci s bílým klackem a občas s vodicím pejskem, ale jinak se o nás moc nezajímají - mají svých problémů dost. Ale zrovna od tvůrců takového videa, které má upozornit na potíže postižených, bych očekávala jiný přístup...
@laurabalazova6419
@laurabalazova6419 6 жыл бұрын
Hezkee
@michalrozkydalek3561
@michalrozkydalek3561 7 жыл бұрын
Milá paní Maxová, poslechl jsem si záznam z Vašeho vystoupení na konferenci v senátě, kde jste se cca ve 40.minutě dopustila poněkud přihlouplé a agresivní impertinence va adresu všech tátů, kteří se u státu domáhají ochrany ústavou a zákonem chrtáněného vzájemného práva dětí a OBOU rodičů na rodičovskou PÉČI a VÝCHOVU, tedy střídavé péče. Dovolila jste si vyjádřit se slovy "pokud se jim nepodaří prosadit 'ten svůj' návrh že ano že střídavou péči vždycky, tak ... je vyhodíte oknem a oni přijdou dveřmi". Mám důvodně za to, že takové chování poslankyně Parlamentu ČR je nejen hloupé, sebestřené a ostudné, ale zejména ukazuje na zásadní nepochopení podstaty celé problematiky i existující právní úpravy a Nálezů Ústavního soudu a na Vaši morální nezpůsobilost k výkonu poslanecké funkce. Vyzývám Vás tímto k veřejné omluvě za Vaše slova všem tátům, kterým stát v péči o jejich děti svou libovůlí brání, a nebo k okamžitému složení Vašeho poslaneckého mandátu.
@herouttom
@herouttom 7 жыл бұрын
To je bohužel další aspekt rodinného práva v ČR. Pokud se někdo soustavně domáhá práv, která zaručují jak naše zákony, tak i mezinárodní úmluvy, pak je považován za prudiče, který se nechce smířit s faktem, že např. právo dítěte na oba rodiče je přeci jen a pouze formální právo, které tu je jen na vytváření iluze a filozofické debaty, ale není žádoucí ho zavádět do praxe a prosazovat jej. Budeme se muset smířit s odsouzením do role otravů, kteří žádají instituce, aby neporušovaly základní lidská práva. Já tuto nálepku přijímám a o lidská práva budu bojovat dál i přes odsuzování ze strany senátorů, soudců, sociálních pracovnic... Zažil jsem i vydírání a vyhrožování, takže urážky ze strany senátorky mne nerozhodí.
@michalrozkydalek3561
@michalrozkydalek3561 7 жыл бұрын
Já to i částečně chápu, když se někdo zdravě a poprávu rozčílí že se k němu stát chová v rozporu s tím co inzeruje a slibuje v e Sbírce zákonů a v judikátech, tak takový člověk, každý z nás v takové situaci a stavu mysli, bezpochyby působí jako prudič. Otázkóu je, zda si poslance, ospodějnice a sudičky z našich daní platíme na to aby nám na naše výtky ke své nečinnosti, laxnosti či libovůli drze vmetali do tváře že jsme málo pokorní. Od toho si je vážně neplatíme.
@herouttom
@herouttom 7 жыл бұрын
Všichni pracující v opatrovnické oblasti minimálně alespoň podvědomě cítí, že jsou spoluviníky současného zoufalého stavu odporujícímu západnímu standardu. Všichni, kdo v této branži pracují vědí, že zájem dětí je v drtivé většině až na tom úplně posledním místě. Myslíte si, že oni nevědí, že soudci tzv. "projednají" budoucí osud dítěte během 30-ti minutového "jednání" na kterém v 90% vyhoví matce a návrh otce většinou ani nečtou? Myslíte si, že nevědí, proč soudci tak zuřivě protestují proti stanovení pravidel při určování výše výživného? Myslíte si, že nevědí, že neúměrné zvyšování výživného se běžně používá jako nátlak na otce, aby netrvali na dodržování lidských práv? Samozřejmě, že to vědí, ale nemají odvahu to přiznat. Tolerováním zla se stáváte spoluviníkem. A vy se divíte, že když jim tu spoluvinu někdo připomene tak, že zuří a začnou vám vyhrožovat, že už dítě nikdy neuvidíte a výživné vám mohou stanovit takové, že je nebudete moci zaplatit a oni vás zavřou? Jestliže jim systém tyto nástroje dává, tak to ti úředníci dělají. Je to v principu stejné, jako když fašistické Německo vydalo protižidovské zákony. Stát říká potírejte otce, dejte matkám možnost uvalit na otce exekuce i bez soudu, berte otcům řidičské průkazy za to, že neměli z čeho zaplatit přemrštěné výživné, zavírejte otce do vězení za dluhy a ve vězení jim ty dluhy ještě navyšujte (v právním státě by to bylo zakázané). Pokud stát stanovuje tato pravidla, tak se nedivte, že úředníci bojují proti otcům a fakticky i proti dětem. Tím neomlouvám vinu těch úředníků, jen vysvětluji příčinu oné agrese a nenávisti vůči otcům a dětem. Připomínají jim jejich viny. Můžete odpustit tomu, komu ublížíte, ale neodpustíte tomu na kom jste se dopustil zločinu. Židům nebude jen tak odpuštěno, že se ostatní dívali na jejich vyvražďování. To je úplný základ v psychologii, je to přirozené pudové lidské chování.
@michalrozkydalek3561
@michalrozkydalek3561 7 жыл бұрын
Jistěže to VĚDÍ, a nebo by to při náležité péči vědět měli. Jiná věc je, že je jim to jedno. Je pro ně důležitější udržet systém, než ochránit nějaké děti. Svá pracovní místa, své advokátní palmáre, své platy, svou sociální roli, svou určitou moc nad osudy jiných. Proto prosím lžou, falšují řízení a kradou dětem táty. A nějaký "zájem dítěte", ten je u nich až na POSLEDNÍM místě. Kdyby tomu tak nebylo, tak by jej neváhali v dokazování nalézt a v řízeních jednoznačně definovat a přesvědčivě odůvodnit. Nic takového se u českých soudů zásadně neděje. K "nejlepšímu zájmu dítěte" soudy takzvaně "přihlížejí", aniž by předtím vyslovily, prokázaly a odůvodnily CO a PROČ jím v daném, konkrétním případě je. Je to takový malý, podlý, zákeřný a účelový paradox. Takový postup soudce v řízení je absolutně nepřezkoumatelný a česká justice je institucí veskrze NEDŮVĚRYHODNOU.
@herouttom
@herouttom 7 жыл бұрын
Já bych si dovolil sporovat názor paní ombudsmanky, že za špatná rozhodování soudů a OSPODů může i špatné materiální zabezpečení. Neumím si představit, že by nějaký soudce trpěl takovou materiální nouzí, že by pro hlad nemohl vydávat rozhodnutí v souladu se zákonem. Také jsem nezažil, že by si účastníci řízení museli přinést polínko do kamen, aby při jednání bylo čím topit tak, jako tomu bývalo na začátku 19. století ve školství. Jestliže si i rodič finančně zatížen letitými soudními spory může dovolit mít zvukové nahrávací zařízení, tak by si ho snad mohl koupit i soudce. Pokud mu Ústavní soud určil nízkou mzdu, tak se mu na to nahrávací zařízení složíme. Příčina tedy rozhodně není v materiální nouzi. Otázka zní, KDE JE PŘÍČINA současného zoufalého stavu. Odpověď je velice jednoduchá. KDE NENÍ KONTROLA, NENÍ POŘÁDEK. To je celé. Chápu, že toto nechce říci ombudsmanka, jelikož by to byla také sebekritika úřadu Veřejné ochránkyně práv. Pokud soudce (sociální pracovník...) ví, že mu za porušování zákonů fakticky vůbec nic nehrozí, tak to musí dopadnout způsobem, jakým to také dopadlo. Uvedu jeden příklad za všechny pro ty, kteří tvrdí, že se takové věci nedějí tak, jako neexistovaly koncentrační tábory. Dítě, se v souladu se zákony obrátilo na OSPOD, okresní i krajský soud, policii, státní zastupitelství okresní i krajské, MPSV a úřad Veřejné ochránkyně práv. Nikdo z výše uvedených dítěti pomoc nenabídl, přičemž OSPOD ji výslovně odmítl, byť mu to výslovně zakazuje zákon. To ignorování žádosti dítěte trvá cca 3 roky u OSPODu, dva roky u soudu, více jak rok u ostatních institucí včetně úřadu Veřejné ochránkyně práv. Jelikož jsme na stránkách Veřejného ochránce práv, tak se budu zabývat touto větví. Podmět obdržel cca před rokem. V srpnu 2016 měl jejich pracovník údajně provést místní šetření na OSPODu a Krajském úřadu. Od té doby pověřená pracovnice již neodpovídá na žádosti o vyrozumění zasílané přes datovou schránku (léto a podzim 2016). Do dnešní doby se dítě, ani jeho otec, nedočkali žádného vyrozumění. Teoreticky by se dítě a jeho otec měli obrátit na úřad Veřejné ochránkyně práv s tím, že ostatní instituce nedodržují ani povinnost odpovědět na písemnosti zaslané přes datovou schránku. Je to ale zbytečné, protože totéž dělá i úřad Veřejného ochránce práv. Pro úřad, který si pravdivost může ověřit se jedná o č.j. 7123/2015/VOP/AŽ (všimněte si roku v č.j.). Zcela jednoznačně jsem zodpověděl skutečnou příčinu problému. Nefunguje správně prakticky žádná z institucí a děti si svá práva musejí vybojovat v podstatě samy (případně s rodičem). Obvyklá výmluva všech institucí je magické zaklínadlo o přetíženosti. Proč jsou ale přetížené? Protože drtivou většinu svého času a úsilí vyvíjejí na to, aby nemusely reagovat na žádosti o ochranu práv dětí. Ve výše uvedeném příkladu by stačilo věnovat pávům dítěte pouhý zlomek z celkového úsilí již vynaloženého na snahu zamést případ pod koberec a bylo by po problému. Instituce se samy přetěžují neustálím popíráním nepopiratelného faktu, že neplní své zákonné povinnosti, a také zamlžováním nezvratných důkazů. Každopádně oceňuji, že minimálně někdo si je výše uvedených faktů vědom a uspořádal třeba i tuto konferenci. Jedna vlaštovka sice jaro nedělá, ale díky i za ni.
@1VALENTI1
@1VALENTI1 7 жыл бұрын
Vše už bylo tolikrát řečeno a napsáno. Kéž je vždy zachována důstojnost všech, dětí i obou rodičů. Kéž na OSPODech a na soudech už nepracují zlí lidé.
@herouttom
@herouttom 7 жыл бұрын
Problém je v tom, že je sice hodně těch, kteří mluví, ale jen minimum lidí jedná. V drtivé většině zůstává jen u řečí a skutek utek. Na opatrovnických institucí nepracují převážně zlí lidé. Pracují tam lidé, kteří o právech dětí jen tlachají, ale nedělají pro ně téměř nic. Nemůžeme jim to mít ale za zlé. I ti v čele společnosti o právech také jen tlachají prázdné řeči a nejdou příkladem, aby skutečně jednali. Ti dole jen následují příkladů svého vedení. Ptejme se těch nahoře, co konkrétního udělali pro práva dětí. V 98% dostanete prázdné fráze. Nebudou ani vědět, jaká mají děti práva.