Пікірлер
@ciekaweurzadzenia
@ciekaweurzadzenia 9 ай бұрын
Ja tylne zaciski zawsze wyrzucam, zwykle są to odlewy aluminiowe i powierzchnie cylindrów są zatarte, ostatnio taki zacisk rozcinałem w celu pozyskania aluminium i tej powierzchnie się już nie zregeneruje aby całość działała bezawaryjnie.
@piotrkapka
@piotrkapka 4 жыл бұрын
Mam dokładnie to samo w jednym z zacisków (Focus mk2 2006). Mam zamiar go rozebrać i sprawdzić co się zepsuło. Może ktoś już przerabiał ten temat i wie czego się spodziewać po rozebraniu ... co może być wadliwe.
@StopTeoriomSpiskowym
@StopTeoriomSpiskowym 3 жыл бұрын
Linki maja zaczep na srodku tunelu ktory się gnie. To focus wiec gnije. O tarczach mowa czy bębnach?
@piotrkapka
@piotrkapka 3 жыл бұрын
@@StopTeoriomSpiskowym Chodzi o hamulec tarczowy. Temat sprawdziłem. Efekt jest ogólnie taki, że po użyciu hamulca nożnego pierwsze zaciągniecie hamulca ręcznego jest prawidłowe (hamulec trzyma), a kolejne zaciągnięcia to już loteria. Kiedy hamulec nożny znowu zostanie użyty ręczny znowu działa. Po dokładnych oględzinach okazało się, że winne są zapadki/mechanizm w tłoku zacisku. W momencie kiedy przestaje działać obracany element na filmie przemieszcza się do końca zakresu (w tym momencie zapadki nie trzymają/przepuszczają). Wymiana całego zacisku na inny używany pomogła. Zmiana samego mechanizmu rozwiązałaby problem. Jako ciekawostka to efekt nasila się zimą co pewnie jest spowodowane zwiększeniem się gęstości płynu hamulcowego i wówczas te zapadki działają jeszcze gorzej.
@StopTeoriomSpiskowym
@StopTeoriomSpiskowym 3 жыл бұрын
@@piotrkapka czyli ktos bez urzycia narzędzia wciskał tlok. W takich przypadkach sie psuje