Пікірлер
@andrzejduda5714
@andrzejduda5714 18 күн бұрын
A skąd Lutnik ma tak dobre materiały i to w tak niskiej cenie,jakieś legendy,pozdrawiam.
@piotrlakota9449
@piotrlakota9449 23 күн бұрын
Tak jest
@Jackobs1977
@Jackobs1977 25 күн бұрын
wielu dowiodło że niema W czasach kiedy elektryfikowano gitary lata 20 i pózniej opierano się na klasycznej konstrukcji lutniczej Ostatnie lata dowiodły że gitara może być wykonana z materiałów nielutniczych a kolosalny wpływ na wybrzmiewanie ma osprzęt menzura akcja i przetwornik elektromagnetyczny oraz wzmacniacz i głosnik nawet kable mogą lekko obcinać jakośc
@piotrlakota9449
@piotrlakota9449 26 күн бұрын
Piękna gitara 🎸👍 nie pytam o cenę nawet .😊
@xgregi
@xgregi Ай бұрын
Nie zgadzam się, że grubość strun nie wpływa na sustain. Np, jak założę do skali 25,5 9-42 a 10 48 to będzie spora różnica w sustain.
@piotrlakota9449
@piotrlakota9449 Ай бұрын
Proszę i następny film
@piotrlakota9449
@piotrlakota9449 Ай бұрын
Super film bardzo pomocny
@piotrlakota9449
@piotrlakota9449 Ай бұрын
Film świetny gdzie można zakupić narzędzia i czy przy akustycznej gitarze szlifujemy tak samo proszę o odpowiedź z góry dziękuję..
@kozielguitars
@kozielguitars Ай бұрын
Bardzo proszę nie odbierać tego odcinka jako film instruktażowy. Film powstał w celu zaznajomienia klientów czym w praktyce jest szlif progów. Bez specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia może Pan nieodwracalnie zniszczyć progi
@danielszalony2287
@danielszalony2287 Ай бұрын
Wpływ drewna na brzmienie słychać szczególnie w gitarach z karbonu :D
@kruczochudej5627
@kruczochudej5627 2 ай бұрын
Gitara ładna, fajnie mieć coś wyjątkowego, indywidualnego pod siebie, ale jestem w szoku że gryf jest lakierowany. Już mało który producent nawet seryjnych gitar stosuje takie rozwiązanie ze względu na słaby poślizg.
@blekfut5763
@blekfut5763 2 ай бұрын
Czekacie 3 miesiące na coś, co może zupełnie nie brzmiec jak planowaliście, a potem musicie to spzredać za grosze...
@franciszekzielony
@franciszekzielony 3 ай бұрын
Ile kosztuje taka gitara lutnicza?
@franciszekzielony
@franciszekzielony 3 ай бұрын
Budujesz gitary?
@waldekjarzynski6142
@waldekjarzynski6142 3 ай бұрын
A jak się ma grubość strun do akcji i długości menzury. Pozdrawiam
@kozielguitars
@kozielguitars 2 ай бұрын
Z reguły do krótszych menzur wybiera się grubsze struny
@Robert_Fordin
@Robert_Fordin 3 ай бұрын
Waga i jeszcze raz waga. To mnie najbardziej interesuje.
@jakwnr961
@jakwnr961 3 ай бұрын
Dzieki za to wideo! 🙂
@synheraklesa1615
@synheraklesa1615 3 ай бұрын
Niestety, to prawda. Mam po ojcu gitarę klas. Defil. Gryf zamocowany do pudła śrubą jakieś 40 lat temu, bo mu wyłamało gdy zamontował metalowe struny. Ciężko mi teraz nastroić nylonowe, gitara szybko się rozstraja - mimo wymiany stroików. Być może przez tę śrubę jest coś nie tak z drganiami? Żaden ze mnie grajek, ale córka ma dryg do grania i koniecznie chce gitarę po dziadku.
@Jaroslawunski
@Jaroslawunski 4 ай бұрын
Idealna pogadanka dla laika takiego jak ja. Dzięki i pozdrawiam.
@Koxitos738
@Koxitos738 4 ай бұрын
Fajne, resspect 👍🏻
@BEF1906
@BEF1906 4 ай бұрын
Ja po latach gry na standardowych strunach od Ernie ball, dAdariuszów i innych postanowiłem przerzucic się na Elixiry i szczerze? żałuje że nie zrobiłem tego wcześniej, palce mi się pocą bardzo niestety a standardowe struny po 1.5 tygodniu grania już były zamulone i zbierały pot, naskórek itd z elixirami nie mam tego problemu, dla testu już trzymam je 4 miesiąc na gitarze i nie gram przesadnie dużo w domu a próby na salce co tydzień i nadal trzymają świeżość wiadomo coś już na nich widać że troche sie zużyły ale jestem pod wrażeniem i warto było wydać te 60/70zł Polecam każdemu!
@bezdred
@bezdred 8 күн бұрын
Też polecam. Minusem jest że z czasem a nieraz dość szybko łuszczą się ;)
@BEF1906
@BEF1906 8 күн бұрын
@@bezdred nie spotkalem sie z tym jeszcze
@misiekmaarm
@misiekmaarm 5 ай бұрын
Najważniejsze w brzmieniu gitary to gitarzysta....
@74Rasel
@74Rasel 6 ай бұрын
👏👍
@wieslawirzyniec4527
@wieslawirzyniec4527 6 ай бұрын
Z calym szacunkiem: ja to i tak kiepsko gram i nawet bym nie wiedzial co wybrac i co z tym zrobic. Z koei mam gitare ktora spotkalem w second handzie i to byla milosc od pierwszego wejrzenia. natomiast i tak czasu lutnika pewnie bym nie powinien marnowac. swoja droga - swietne video :)
@663mistrz
@663mistrz 6 ай бұрын
basowe też Pan produkuje?
@jacekwasowski8262
@jacekwasowski8262 6 ай бұрын
Niestety u nas nie ma tradycji, czyli wiedzy wynikającej z doświadczenia poprzedników w budowie instrumentów typu gitara. Mamy szkoły lutnicze, ale tam zajmują się budową instrumentów smyczkowych. Z mojego doświadczenia widzę że drewno ma spory wpływ na brzmienie gitary. To co Pan mówi że jakieś drewno jest ciemne ( czyli dodaje alikwotów średnicy) albo jasne ( alikwoty są w górze i zazwyczaj w dole) to 100% prawda. Największy wpływ ma drewno gryfu bo tam struny rezonują najbardziej. To szeroki temat ale mówienie że to kwestia gitarzysty jest mega uproszczeniem. To więcej czynników- drewno, geometria i ustawienie, elektronika, lakier itd. Nie każde ucho to słyszy :)
@ShaD4PlaY
@ShaD4PlaY 3 ай бұрын
Mamy szkoły lutnicze? Bo ja kojarzę wyłącznie z Poznania :/
@winopiwo764
@winopiwo764 7 ай бұрын
No z pewnością ma wpływ drewno na brzmienie, posiadam Yamahę rgx 321 z lat 90 tych. Korpus z olchy, pod mostkiem wymieniłem przetwornik na EMG 81 - brzmienie średnie bez zachwytu z mojej strony , kupiłem deskę pod korpus z machoniu jeden kawałek bez klejenia, zrobiłem korpus reszta osprzętu z starej gitary, jeśli chodzi o brzmienie to gitara dostała takiego kopa że łeb urywa, i dla czego tak jest?
@patrykpopielarz
@patrykpopielarz 7 ай бұрын
Super materiał
@waldemarrzasa3634
@waldemarrzasa3634 7 ай бұрын
Wpływ gatunku drewna na brzmienie gitary elektrycznej, jest mniej więcej podobny do wpływu gatunku i koloru szkła na walory smakowe trunku, jaki się w nim znajduje. Dla jednych ma ono znaczenie niewielkie, a dla innych kolosalne - wszystko zależy od wrażliwości podniebienia w jednym przypadku lub wrażliwości ucha i palców w drugim. Ale tak już na poważnie największy wpływ na brzmienie gitary akustycznej, a szczególnie na jej sustain, oprócz oczywiście elektroniki, ma jej jakość i precyzja wykonania. Im więcej skomplikowanej pracy ręcznej zainwestowane w budowę instrumentu, tym jej brzmienie bardziej szlachetniejsze - stąd bierze się oczywista przewaga gitar lutniczych nad tymi produkowanymi seryjnie.
@andrzejturkot8369
@andrzejturkot8369 7 ай бұрын
Jaki jest koszt takiej dobrej roboty
@kozielguitars
@kozielguitars 7 ай бұрын
Zależy od gitary, przeważnie około 550zł z pełną regulacją. Zapraszam do zapoznania się z cennikiem www.kozielguitars.com/serwis
@jacek2pasje603
@jacek2pasje603 8 ай бұрын
Więcej fizyki jak muzyki
@americanwoodworkingtrickss6543
@americanwoodworkingtrickss6543 8 ай бұрын
Czy wiecie , ze w latach 70-ch standardem były struny 8-ki i na takich grali od Jimmy Page do Hendrix' . A Frank Zappa gral nawet na 7,53. Grubsze struny to lata 90+ jak zaczął byc modny stroj obniżony.
@jacek2pasje603
@jacek2pasje603 8 ай бұрын
Proszę Pana, nie przychodzimy do sklepu muzycznego po struny bo sklepy zlikwidowano dla naszego dobra, teraz zamawiamy je telefonem
@kozielguitars
@kozielguitars 8 ай бұрын
W takim razie proszę uważać na podróbki
@waldemarrzasa3634
@waldemarrzasa3634 8 ай бұрын
Grubość strun dobiera się głównie w zależności od techniki gry i umiejętności jakimi się posługujemy, a nie od rodzaju stroju, chociaż zdarzają się oczywiście wyjątki jak wszędzie. Natomiast powlekane struny mają tę zaletę, że nie tracą tak szybko na jakości brzmienia, stąd stosowane są najczęściej wówczas, gdy mamy kilka różnych gitar i używamy je naprzemiennie, a częsta zmiana strun byłaby kłopotliwa. Mając jedną gitarę lub dwie, lepsze są struny niepowlekane, jednak trzeba je zmieniać częściej, bo szybko tracą swoje właściwości - jednak gra się na nich o wiele bardziej komfortowo.
@artrfederczykfederczyk9335
@artrfederczykfederczyk9335 8 ай бұрын
Najlepszy film na temat szlifu progów pozdrawiam
@solo1953
@solo1953 9 ай бұрын
Bardzo cenne uwagi. Dziękuję i pozdrawiam.
@viwaldi47
@viwaldi47 11 ай бұрын
W latach młodości (już zamierzchłej) robiłem z bratem gitary elektryczne (taka to wtedy była moda). Jak pamiętam, korpusy były robione z brzozy (stolarz nazywał ją muzyczną), gryfy z klonu a podstrunnica z grabu. Było to drewno wysezonowane przez 10-15 lat, suche, bez odkształceń. Trudno dziś mieć porównanie jaki wpływ miał rodzaj drewna na dźwięk. Pamiętam, że grabina na podstrunnicę była piekielnie twarda przy obróbce. W gryfie nie stosowaliśmy prętów napinających, nie znaliśmy wtedy tej techniki. Ale, pomimo tego że gryf był naprawdę cienki, pięknie leżał w dłoni, nie odkształcał się tak, żeby akcja strun była za wysoka. Stosowaliśmy również drewno z czereśni na korpus gitary basowej.Miało piękne słoje i dobry lakier bezbarwny (a właściwie politura) uwydatniała ich piękno.O ile wiem to w gitarach akustycznych lakier niewłaściwie dobrany (szczególnie na płycie rezonansowej) może mieć wpływ na jakość dźwięku).Najlepiej, żeby płyta rezonansowa dobrej gitary klasycznej nie miała żadnego pokrycia! Tajemnicą wspaniałego dźwięku skrzypiec Stradivariusa jest właśnie skład naturalnego pokrycia korpusu i oczywiście tzw. dusza . Moja nowa gitara typu T ma korpus z lipy amerykańskiej, gryf i podstrunnica z klonu. Widzę wyraźny wpływ drewna korpusu na dźwięk (szczególnie dla przystawki przy gryfie). Jest głęboki i ciepły. Na jakość dźwięku gitary elektrycznej ma wpływ rodzaj magnesu w przystawkach-magnes AlNico (ceramiczny) podobno bardziej uwydatnia niski zakres tonów, standardowy -raczej uwydatnia wyższe tony. Ja w moich konstrukcjach przetworników używałem magnesów ferrytowych z tzw pułapek jonowych od telewizorów, z regulowaną wysokościową nabiegunnik pod każda struną. Ponadto na brzmienie gitary miały wpływ cewki -średnica drutu, ilość zwojów,itp. Przy wysokiej licznie zwojów (ok. 20k) drutem fi 0,05 mm dwięk był ciężki o duże amplitudzie. Przy mniejszej liczbie zwojów cewki i średnicy 0,1 mm dźwięk był jasny, klarowny ale o niższym natężeniu. Więc przystawki przy mostku miały mniejsza liczbę zwojów grubszym drutem, przy gryfie -większą i praca na nich dawały efekt przesteru przy odp. ustawionym wzmacniaku. Jak widać z powyższych doświadczeń-na jakość dźwięku w gitarze elektrycznej maja podstawowy wpływ trzy parametry: -rodzaj drewna na korpus;- rodzaj magnesu w przystawkach oraz ilość zwojów cewek (impedancja), dodatkowym parametrem jest sposób połączenia przystawek-typowy to równoległy. czasami jest szeregowy lub mieszany.My stosowaliśmy mieszany sposób połączenia przystawek. dawało ta naprawdę ciekawe efekty.Pozdrawiam.
@jakubsabosz2933
@jakubsabosz2933 7 ай бұрын
Co to jest przystawka? Bo ja słyszałem, że się je podaje przed daniem głównym. A w gitarach są przetworniki.
@viwaldi47
@viwaldi47 11 ай бұрын
Świetny, profesjonalny pokaz przywracania świetności gryfu gitary.Dużo praktycznych porad. Serdecznie pozdrawiam-w latach młodości robiłem gitary elektryczne, ale wtedy nie było netu, poradników. Kupiłem nową gitarę typu T, progi wymagają szlifu, bo struny brzęczą, skorzystam więc z porad.
@Belial46
@Belial46 11 ай бұрын
Jedna z ładniejszych gitar jakie kiedykolwiek widziałem
@jazzfriend52
@jazzfriend52 11 ай бұрын
Super.Czym czyścisz pilnik?
@Yogi231faza
@Yogi231faza Жыл бұрын
Dzień dobry. Bardzo elegancko 🤗☕🧐🎸💯
@mordozaur
@mordozaur Жыл бұрын
Zawsze sie zastanawiałem - czemu progi w gitarach są metalowe zamiast być po prostu oznaczonymi miejscami na gryfie? W sensie takie fretless z namalowanymi progami by bylo łatwiej sie odnaleźć.
@magdajaneczko2111
@magdajaneczko2111 Жыл бұрын
Ehh spóźniłam się ale za to mam pomysł na obiad😅
@kozielguitars
@kozielguitars Жыл бұрын
A z czym te placki?😄
@magdajaneczko2111
@magdajaneczko2111 Жыл бұрын
@@kozielguitars z gulaszem oczywiście 🤤
@magdajaneczko2111
@magdajaneczko2111 Жыл бұрын
9-46
@duclimer
@duclimer Жыл бұрын
9-46
@kozielguitars
@kozielguitars Жыл бұрын
Gratulacje!! Płyta z autografem jest twoja 👏
@annjez1
@annjez1 Жыл бұрын
Super wywiad 👏😃♥️
@sztifan
@sztifan Жыл бұрын
Gitara osprzęt grajek ma wpływ także wszystko. Taka sama gitara nie jest taka jak jest drewniana nie z kompozytów
@sztifan
@sztifan Жыл бұрын
Powiedziałeś że klon bo jest twardy, a dąb też jest i czemu gryfów nie robią ?
@michalinkowski2521
@michalinkowski2521 Жыл бұрын
Klasa filmik. Bardzo przyjemnie się oglądało.
@andrzejkoecki5431
@andrzejkoecki5431 Жыл бұрын
Jak ktoś zamierza grać na elektryku to niech od razu zainwestuje w elektryka.Teraz te w niższych cenach po ustawieniach też dają radę.Pamiętam pierwszego,mojego Defila,to była udręka i długa,lutnicza przygoda.Straciłem masę czasu na usprawnienia i przeróbki żeby była grywalna zamiast grać.Była to druga połowa lat 70-tych,nic nie było w rozsądnych cenach.
@sztifan
@sztifan Жыл бұрын
Najlepszy wybór to mieć prawidłowo ustawioną, żeby stroiła na podciąganiach przy jak najniższej możliwej akcji strun
@sztifan
@sztifan Жыл бұрын
Gryf najważniejszy
@PSS_1
@PSS_1 Жыл бұрын
gdzie kupić taką linijkę?
@kozielguitars
@kozielguitars Жыл бұрын
Swoje akcesoria sprzedaję głównie przez Allegro; wystarczy wpisać "koziel_guitars" i "do podstrunnic" Link allegro.pl/oferta/linijka-do-gitary-24-75-25-5-cala-polski-producent-12121819872
@nasda_k
@nasda_k Жыл бұрын
żeby główkę pochylić nie trzeba od razu ciąć. Można moczyć i wyginać. Proces długi, ale czas tu chyba nie gra roli
@kozielguitars
@kozielguitars Жыл бұрын
Bardzo dziwny pomysł...
@nasda_k
@nasda_k Жыл бұрын
@@kozielguitars to jest element, który wyróżni twoje gitary, a chyba o to chodzi w twoim biznesie. Słowo "dziwny" nic nie znaczy.
@kozielguitars
@kozielguitars Жыл бұрын
@@nasda_k jeżeli wykona Pan chociaż jeden gryf w takiej technologii i będzie trzymał parametry to chętnie go odkupię