Пікірлер
@hallofish
@hallofish 3 күн бұрын
дякую за відео, якраз застрягла на бойовці з нпс у текстовій рольовій грі 🥹 сиджу і ламаю голову як то все обіграти
@LysenkoYar
@LysenkoYar 4 күн бұрын
Дякую за урок
@nesetesya
@nesetesya 7 күн бұрын
Дякую за чудове відео! Приклад історії без конфлікту: "Natura morta Римська новела" Йозефа Вінклера. Здається, що ціль усієї книги - це описати атмосферу італійського базарчика. Дещо в кінці все ж відбувається, але проходить як чисто зовнішня подія, а не конфлікт
@WritingAdviceUA
@WritingAdviceUA 7 күн бұрын
Дякую)
@nesetesya
@nesetesya 7 күн бұрын
@@WritingAdviceUA але насправді без конфлікту (і сюжету) було дуже нудно читати😁😁 ну, мені)
@user-jy3fy7wn4l
@user-jy3fy7wn4l 8 күн бұрын
Щось, я не пригадаю жодного твору, де б не було жодного конфлікту?
@user-jy3fy7wn4l
@user-jy3fy7wn4l 8 күн бұрын
8:05 Скільки, скільки??? Це у серіалі, чи це також у першоджерелі, книгах? Жесть, а я думав що у Зоряних війнах забагато невідомих персонажів, про імена які глядач не знає, але про них написанні цілі біографії.
@WritingAdviceUA
@WritingAdviceUA 8 күн бұрын
В книгах
@user-jy3fy7wn4l
@user-jy3fy7wn4l 8 күн бұрын
2:25 Ну, попри це, книга виглядає дещо застарілою, як для сучасності, між тим, не тільки прибульці захворіли на мікроби, але і земляни, бо прибульці також могли привезти власних мікробів, і це призвело б до обміну хворобами, що сталося після відкриття Америки, коли європейці завезли до Америки свої хвороби, а привезли з собою додому американські болячки.
@user-jy3fy7wn4l
@user-jy3fy7wn4l 8 күн бұрын
1:33 Так, тут мені пригадався один персонаж, Періто з Кота у Чоботях, він життєрадісне і завжди позитивне щеня який повністю задоволенний життям, він попри те що його брати постійно намагалися збутися його він на них не ображається. Але саме через те що йому нічого не потрібно, бо як він каже, у нього немає жодного бажання, бо те що йому треба у нього є, він під час обговорення з Котом про його бажання повернути 8 втраченних життів, він каже що хоч у нього є всього одне-єдине життя, він його цінує, і що йому не потрібно інших життів, що змушує Кота цінувати його власне останнє життя.
@user-jy3fy7wn4l
@user-jy3fy7wn4l 8 күн бұрын
1:22 Ну це як раз підходить для багатосерійних серіалів, де по суті персонажі не міняються, бо у більшості випадків це філери.
@user-jy3fy7wn4l
@user-jy3fy7wn4l 8 күн бұрын
Поки будемо чекати на вихід фільму "Їжак Сонік 3" де має з'явитися їжак Шедоу-- повна протилежність Соніку, який також є антигероєм однойменої серії ігор про Соніка. Чекаю принаймні циклів відео про антигероїв і як їх правильно створювати і які помилки та кліше крутяться навколо них. Крім Дарта Вейдера, Зуко і Айро, я ще можу віднести Смерть з Кота у Чоботях: Останнє Бажання, Дедпул, Ґармадон з Ніндзяґо. І чи є ще антилиходій?
@user-jy3fy7wn4l
@user-jy3fy7wn4l 8 күн бұрын
Не думав що правила сторітелінгу можна порушувати.
@WritingAdviceUA
@WritingAdviceUA 8 күн бұрын
Еге)
@ilyafedotov7752
@ilyafedotov7752 10 күн бұрын
Хороша база! Круто що на ютубі є такі канали💯
@WritingAdviceUA
@WritingAdviceUA 10 күн бұрын
Дякую
@user-jy3fy7wn4l
@user-jy3fy7wn4l 10 күн бұрын
Чекаю як писати жарти і гумор, як розсмішити читача аби він не знудився, і аби воно не перетворився у тупий несмішний марвелівський жарт.
@lanaosinska108
@lanaosinska108 14 күн бұрын
Як і завжди, інформативно та цікаво. Дякую!
@WritingAdviceUA
@WritingAdviceUA 14 күн бұрын
Дякую)
@LisovaHatka
@LisovaHatka 14 күн бұрын
вау, як ви придумуєте всі ці відео, ще й стільки прикладів! Це мабуть так багато роботи, дякую вам за цікавий контент)
@WritingAdviceUA
@WritingAdviceUA 14 күн бұрын
Хаха, насправді я зазвичай їх перекладаю, в описі можна знайти посилання на англомовне джерело. Хіба що приклади інколи даю свої. В планах є й власні ідеї, декілька із них вже на каналі (до прикладу відео по зоряних війнах)
@LisovaHatka
@LisovaHatka 7 күн бұрын
@@WritingAdviceUA ого😱 я щось пропустила цей момент🤣 але все одно дякую за вашу роботу😊
@Sekiro_Sun
@Sekiro_Sun 15 күн бұрын
цей канал - справжня знахідка. дякую за ваші відео. бажаю швидкого зростання каналу :)
@WritingAdviceUA
@WritingAdviceUA 15 күн бұрын
Дякую)
@user-jy3fy7wn4l
@user-jy3fy7wn4l 15 күн бұрын
І ще, постарайся аби все було у межах екрану, бо половини цифри і більше не видно.
@WritingAdviceUA
@WritingAdviceUA 15 күн бұрын
Блін, другий раз перезаливав, бо спочатку все було замаленьке, потім збільшив і подумав, що має бути норм Ахахах, дякую, що сказав. Не варто було закидати в 4й ночі відео🙃
@user-jy3fy7wn4l
@user-jy3fy7wn4l 15 күн бұрын
Проте, через те що ставки завищують до самих небес, одразу ставлять долю цілого людства, то все це перетворюється у звичайне кліше. Так, через часте застосування у Марвел загрози людству, цей прийом перестав сприйматися всерйоз, бо все сприймається так що нічого не станеться, і що все буде добре. І воно настільки клішовано стало, що переживати за супергероїв у їх першому сольнику через високі ставки, перестаєш хвилюватися за них. І оці загрози з кінокліше можна співставити з сучасними реаліями. Людство пережило часи коли він міг стати радіактивним через загрозу ядерної війни, але до цього так і не дійшло. І українці так перелякалися від "ядерних" загроз що перестало відчувати страх перед ядерною бомбою, і погрози запасного "президента рф" сприймається сміхом. Єдина загроза яка дійсно лякає, це загроза екологічної загрози від росіян, вона більш сприймається всерйоз, бо Україна пережила аварію на ЧАЕС і бачила що вони таки підірвали Каховську ГЕС, і це нас дуже лякає, бо у росіян під контролем найбільша АЕС Європи, Запорізька, знищивщи ГЕС, вони продемонстрували що можуть те саме зробити із ЗАЕС, наслідки якого будуть тяжчі за наслідки від ЧАЕС!
@user-jy3fy7wn4l
@user-jy3fy7wn4l 15 күн бұрын
Так, масштаб ставок дійсно має роль, бо чим більші ставки тим більше починаєш хвилюватися. У першому сезоні Аватар. Останній Захисник ставки там поступово підвищилися, що наприкінці вилилося у питання подальшого існування Північного Племені Води, де чи переможуть вони і виживуть, чи програють і вони повторять долю Південного Племені Води. У другому сезоні ставки наприкінці зросли до долі цілого Королівства Землі від якого залежала доля цілого світу, бо питання стоїть чи встоїть Королівство Землі що означало б що вони змогли б провести операцію вторгнення у царство Нації Вогню і зупинити війну чи воно впаде і Нація Вогню виграє столітню війню. У третьому сезоні ставки зрештою зросли настільки, що від цього залежала доля людства, бо питання було чи вдасться скористатися можливістю і зупинити самопроголошеного Короля Фенікса Озая і врятувати світ від знищення чи він буде спаленний у вогні де найбільша нація світу Аватара ризикувала повторити долю Повітряних кочівників.
@user-qm3wf4px5h
@user-qm3wf4px5h 20 күн бұрын
Дякую за відео і бажаю успіху у написанні своєї книги! Підтримую коментатора, який каже що необхідне відео про те як придумати гарні назви для організацій. У мене, до прикладу, у книзі є держава, є таємна державна організація, яка займається пошуком талановитих (у всіх сенсах) людей і "опрацьовує" їх на користь держави. Також присутня мафія, є державний відділ контакту з мафією і все це треба у назвах зацікавлено презентувати. А ще було б чудово мати відео про топоніми чи назви країн. НЕ фантастичних (бо там можна по клавіатурі вдарити і щось непогане набрати).
@user-jy3fy7wn4l
@user-jy3fy7wn4l 20 күн бұрын
Тут треба ще про те як придумувати назви організацій у книзі.
@blacktiger7378
@blacktiger7378 22 күн бұрын
Інколи фантазую про те щоб написати книгу. Навіть ідею придумав: книга в жанрі детектив, у якій головний герой адвокат який працює у кримінальній сфері. Він допомагає своїм клієнтам виграти справу у суді та ув'язнити поганця, адже одна справа знайти зловмисника, а зовсім інша привести його до відповідальності. Також є можливість погратися з різними ситуаціями: найманий кілер, якому не вдалося виконати замовлення бо жертва вижила; крадіжка; порушення правил дорожнього руху із смертельними наслідками, викрадення та шантаж. Герой же вирішив стати адвокатом через жагу справедливості. Він успішно закінчив навчання та приступив до роботи, але він ще зелений тому знаходить собі наставника - першокласного детектива, який допомагає йому в справі. Також він знайомиться зі своїми колегами по роботі та в продовж певного часу, за який розслідує не одну справу, зав'язує міцну дружбу. Нажаль фантазії вистачило тільки на фінальну справу: в один звичайний день він дізнається, що його наставника звинувачують в серйозному злочині. Його затримали і проводять досліджують справу, шукають докази і далі будуть судити. Герой бажає брати участь у справі аби виправдати свого друга, але під час пошуку доказів він дізнається, що той, кого він називав своїм другом, зробив жахливий вчинок і тепер перед ним вибір: слухатися закону та ув'язнити злочинця, або ж збрехати аби врятувати друга.
@user-jy3fy7wn4l
@user-jy3fy7wn4l 22 күн бұрын
Чекаю на розгляд поради "Пиши що знаєш" бо як я чув вона для декотрих є незвичною і не зрозумілою.
@WritingAdviceUA
@WritingAdviceUA 22 күн бұрын
В Марини Гайдар вийшло таке відео і впринципі я погоджуюся зі сказаним там
@user-jy3fy7wn4l
@user-jy3fy7wn4l 22 күн бұрын
Цікаво, хто ще з авторів використав прийом фінал на початку?
@WritingAdviceUA
@WritingAdviceUA 22 күн бұрын
Зазвичай, я таке зустрічав у фільмах
@user-jy3fy7wn4l
@user-jy3fy7wn4l 23 күн бұрын
7:45 Я хочу аби читач почав цікавити твором, то він має бути незвичним, але короткою і чіткою. За жанром це пригода з елементами фентезі, тема, про те як події, вибір чи вчинки у минулому може впливати на сьогодення аж через 1000 років, тому тут підійде назва "Марківея га-гісторія" бо з івриту перекладається як "Елементи історії".
@user-jy3fy7wn4l
@user-jy3fy7wn4l 23 күн бұрын
5:00 Головне, початківцю не націлюватися на цілий цикл, бо не знаєш чи сподобається книга. Я тут згадав фільм Шим'ямана "Останній володар стихій" який є кіноадаптацією 1 сезону Аватар. Останній захисник. Книга 1, Вода. де у назві фільму зазначено що це перша частина із запланованої трилогії, яку через провал фільму не реалізували.
@user-jy3fy7wn4l
@user-jy3fy7wn4l 23 күн бұрын
3:00 Тут згадав що назва 5 фільму "Імперія завдає удар у відповідь" прочитується мало чи не вся історія 5 фільму, де Імперія отримує реванш за минулу поразку.
@KitNemej
@KitNemej 23 күн бұрын
Дуже цікава у вас історія книги. Я би таке почитав, якби не був лінусею
@WritingAdviceUA
@WritingAdviceUA 23 күн бұрын
Поки я її допишу, ви точно поборете лінь)
@AstasiiaMowe
@AstasiiaMowe 23 күн бұрын
Дякую за ваші відно, вони часто надихають мене повернутися до написання
@WritingAdviceUA
@WritingAdviceUA 23 күн бұрын
Радий чути🥰
@WritingAdviceUA
@WritingAdviceUA 23 күн бұрын
Instagram: instagram.com/denis_lukavetskyi Телеграм з порадами для письменників - t.me/WritingAdviceUA
@hmarrrna
@hmarrrna 23 күн бұрын
Головну персонажку моєї книги звати Шетаїр - від перевернутого урумського атеш - вогонь, та йир - пісня. А також короткий варіант імені - Аїр - так ще називають липиху - запашну лікувальну рослину, що впринципі повністю описує її здібності та характеристики. А головного персонажа звати Сезенм - від сизий/туманний, тобто сірий. А коротке ім'я Сез - звучить як видозмінене кримськотатарське ''сьоз'' - слово.
@user-vy2zl6vk6t
@user-vy2zl6vk6t 26 күн бұрын
Як той, що колись хотів стати письменником, я кажу цьому відео і цьому каналу - браво
@WritingAdviceUA
@WritingAdviceUA 26 күн бұрын
Дякую)
@lanaosinska108
@lanaosinska108 26 күн бұрын
100% згодна
@rorsoyami
@rorsoyami 26 күн бұрын
13:30 мені здається такі штуки краще зачитувати, так яскравіше видно всілякі неправдоподібні моменти
@AstasiiaMowe
@AstasiiaMowe 26 күн бұрын
Дякую велике за "редактуру" тексту у відео, бо інколи знаєш правила але не можеш зрозуміти як їх втілити, або де ти можеш зробити помилку
@WritingAdviceUA
@WritingAdviceUA 26 күн бұрын
Ще більше про Показуй, а не розказуй - kzfaq.info/get/bejne/ec2cecyDudWwmGg.html Inst - instagram.com/denis_lukavetskyi Телеграм з порадами письменникам - t.me/WritingAdviceUA Якщо граєте хом'яка, то ловіть ще одну гру, яка буквально нещодавно вийшла і є шанс добре в неї залетіти - t.me/TimeTONbot?start=denys108
@anastasi_med_user-oe6jo9fj5w
@anastasi_med_user-oe6jo9fj5w 28 күн бұрын
Дякую за випуск! ) Одне зауваження - будь ласка робіть музику у ролику трішки тихіше, бо дратує. Мені подобається давати персонажам імена з сенсом. Наприклад для одного твору я довго копирсалась у списках слов'янських імен, і всі імена характеризували персонажів (але головну героїню по сюжету батьки назвали іменем з протилежним сенсом, щоб нав'язати спокійний характер). В іншій книзі я продумую досить масштабний світ і придумала таку фішку - імена головних героїв з часом трохи міняються, показуючи що вони потрапляють у інші умови. В одного героя змістилась пауза в імені, потім взагалі зникла. У іншої героїні ім'я скоротилося, потім взяла інше для маскування, потім і воно змінилось, потім взяла ще третє ім'я ненадовго. Плюс скорочення імен, якими персонажі починають звертатися одне до одного коли зближуються. Плюс кілька різних систем іменування залежно від країн і культур, плюс мода на певні імена чи схему іменування (типу в моді імена з подвоєннями). Коротше кажучи - я заморочилась. 😅
@WritingAdviceUA
@WritingAdviceUA 28 күн бұрын
Дякую, що сказали за музику, ніколи не розумів на який рівень виставляти гучність, ніхто нічого ще не писав за неї, але мені час від часу здавалося, що вона занадто гучна, тепер розумію, що це справді так ✌️
@anastasi_med_user-oe6jo9fj5w
@anastasi_med_user-oe6jo9fj5w 28 күн бұрын
@@WritingAdviceUA ну, можливо це моє особисте, але голосна музика мене однозначно дратує та відволікає від тексту. Ви можете не усвідомлювати цього, бо точно знаєте текст і вам не потрібно прислухатися. Це як "замилене око" коли пишете прозу і просто не помічаєте помилки чи кострубатості. Як на мій смак найкращий варіант фонової музики - не надто голосні спокійні мелодії (або не спокійні, якщо хочеться задати певний настрій у моменті). Бажаю вам удачі! )
@WritingAdviceUA
@WritingAdviceUA 28 күн бұрын
@@anastasi_med_user-oe6jo9fj5w дякую, вам також успіхів в письменництві!
@LisovaHatka
@LisovaHatka 28 күн бұрын
ед, едд, едді🤪
@Kotosslop
@Kotosslop 29 күн бұрын
0:11 за то прикольно та життєво
@WritingAdviceUA
@WritingAdviceUA 29 күн бұрын
Еге)
@yuliyaklishch6801
@yuliyaklishch6801 29 күн бұрын
Я в дитинстві малювала собі табличку з рандомними літерами і шукала там вдалі назви. Маю їх цілий зошит, тільки чимало співпали з уже існуючими книгами(
@CrazyDymar
@CrazyDymar 29 күн бұрын
1:14 він не Долгопупс, він Лонгботтом
@demiurgecreator2705
@demiurgecreator2705 29 күн бұрын
Дякую за випуск))) якраз ця тема турбувала. Бо "промалювати" світ, атмосферу, прикольні сцени, персонажів - це вже виходить. А от вигадати імена та прізвища персонажам - то найважче. Особливо якщо писати твір в якому персонажі українці, то можуть виникнути незручні курйози з реальними людьми😅
@WritingAdviceUA
@WritingAdviceUA 29 күн бұрын
Я сам часто зависаю перед початком написання, бо хочу спершу дати героям кінцеві імена
@olexts8499
@olexts8499 29 күн бұрын
8:05 ну Толкін так більшість імен у ВП придумав, базуючись на давньоанглійській
@olexts8499
@olexts8499 29 күн бұрын
5:51 я б не питав таке у gpt, бо він геть нічого в мовах не тямить та постійно щось придумує
@WritingAdviceUA
@WritingAdviceUA 29 күн бұрын
Ну базові слова перекласти може
@olexts8499
@olexts8499 29 күн бұрын
@@WritingAdviceUA не завжди
@olexts8499
@olexts8499 29 күн бұрын
5:17 Птахемуа(птах є мій корм), завжди любив коли ШІ щось подібне викидає, в цому є хоч сенс на відміну він випадкової підстановки імен та їх значень
@olexts8499
@olexts8499 29 күн бұрын
2:22 тут навряд , скоріше матиме сенс милозвучність слова, та й співзвучність з іншими словами. От ім'я Грицько містить г та к, але аж ніяк не видається жорстким. От персонаж в якого перші 3 приголосні будуть м-р-т скоріше буде асоціюватися з небезпекою та смертю, оскільки в багатьох індо-європейських мовах є подібні корені, що пов'язані зі сМеРТю.
@WritingAdviceUA
@WritingAdviceUA 29 күн бұрын
Впринципі так, ви слушно говорите👍🏻
@user-ym8im9by5p
@user-ym8im9by5p 29 күн бұрын
Ще одна заувага - схоже для українських авторів українські імена не фантастичні 😢
@user-ym8im9by5p
@user-ym8im9by5p 29 күн бұрын
Я намагалась скористуватися чатом gpt для генерації імен для етнічного або історичного фентезі. Результат не втішний і спонукає до висновків, що абсолютна більшість інфомації в інтернет по слов'янах, абощо, у тому числі на іншомовних ресурсах має проросійський погляд і інтерпритацію. Це неймовірно дратує.
@user-vh8ri3xm6k
@user-vh8ri3xm6k 29 күн бұрын
Для своїх персонажів я використовую різні генератори, дивлюся які імена вони генерують і потім сама щось вигадую. Таким чином і вийшло ім'я моєї головної героїні : Нельрева. Для героїні воно чудово пасує, чат ШІ пише, що це ім'я може значити 'Світло мрії ', я коли дізналася була шокована😅.
@WritingAdviceUA
@WritingAdviceUA 29 күн бұрын
Ага, часто буває, що коли дізнаюсь значення імені, то якось починаю навіть змінювати особистість героя і сама історія виглядає по-новому
@user-jy3fy7wn4l
@user-jy3fy7wn4l 29 күн бұрын
Те що імена мають описувати персонажів пригадав дещо з Ніндзяґо: 1. Ллойд яке походить з валійської мови llwyd що перекладається як сірий, сивий, у даному випадку блондин. 2.Джей від англійського сойка. 3. Коул з англійської перекладається як смаглий, вугільний, чорно вугільний, що відповідає йому через вбрання. 4. Зайн яке походить з близькосхідних мов, і означає Бог благословений, краса, благодать. 5. Кай на кількох азіатських мов означає сильний переможець відновлення, японське akai червоний, шотландською вогонь, також на японській означає океан, на гавайській море, що дуже цікаво, бо його мати була володаркою води, а сестра Нія володіє силою води. 6. А ім'я Нії на шотландській, ірландській та суахілі означає мета, на арабській намір.
@cat11342
@cat11342 29 күн бұрын
Імена лиходіїв без голосних або з м'якого знака особливо потішили ахах :D
@WritingAdviceUA
@WritingAdviceUA 29 күн бұрын
😅
@cat11342
@cat11342 29 күн бұрын
Ого, тут прямо дійсно багато крутих і цікавих порад, вельми дякую за корисне видиво ✨