Baumit Yetti  - Dvojitá dotace
0:23
Baumit lepicí a stěrkové  hmoty
0:24
Baumit ALL IN Beton
1:08
3 ай бұрын
Baumit - dvojitá dotace
0:23
4 ай бұрын
Пікірлер
@DD-pm2vh
@DD-pm2vh Жыл бұрын
Supr :)
@MarekMilfait
@MarekMilfait 4 жыл бұрын
Vaše prezentace mě velice zklamala, jde prakticky jen o snůšku reklamštiny bez jakýchkoliv dat. Nebýt dotazů na závěr, tak se naprosto nic nedozvíme. Říkáte, že nechcete zabýhat do technických detailů, mě to spíše zní, že považujete své diváky za natolik hloupé, že by tyto detaily nepochopili. Na webináře se přeci dívám, abych se dozvěděl nové informace. V prezentaci chybí například informace o tom v jakých tlouštkách se desky vyrábějí. Když je tedy polystyren děravý v celé tloušťce, tak přeci musí vlhkost propouštět oběma směry, nebo je tomu zabráněno nějakým sendvičovým složením? A jak to je s propustnostní tepla? Kde je porovnání a graf? Zmiňujete kotvení, od jaké tlouštky mám desky kotvit? Od 5cm, od 50cm? Informace, že na Porotherm nemusím mi nepřišla dostačující. A když použiji ty vaše "Startrack", na ty můžu dát klidně 60cm polystyrenu? Ukazujete příklad špatného nalepení desek na fasádu, proč tam není ukázka toho jak to má být správně? Proč absolutně ignorujete moderní stavění dnešních domů? Třeba použití rekuperace. Na otázku o ceně jste také neodpověděli, kde je srovnání?
@petrlorenc9906
@petrlorenc9906 4 жыл бұрын
1) Nemějte nám za zlé, že jsme nevyjmenovali všechny technické parametry a vlastnosti. Lambdy, míčka, TéeRka, tloušťky, napětí v tlaku při 10% stlačení,…, to vše najdete v technických listech a v prohlášeních o vlastnostech na naší webové stránce. Kdybychom to všecko vyjmenovávali, trval by webinář ne 45 minut, ale 3 hodiny a byl by nudný a suchopárný. 2) Vlhkost prochází deskami tím směrem, jakým panuje zrovna tzv. difúzní spád - z oblasti s větším obsahem vodních par do oblasti s jejich menším obsahem. Převážnou část roku je to směrem z interiéru ven a jen několik týdnů v roce by to mohlo být naopak (vrcholné parné léto). Myslím, že jsem to tam i říkal. 3) Požadavek na kotvení desek platí nezávisle na jejich tloušťce „od-do“. Pak jsou jisté úlevy (kdy lze „nekotvit“) pro určité podklady a tloušťky, to je tam myslím přesně řečeno. 4) Lepicí kotvy Baumit StarTrack bych doporučoval tak do tlouštěk izolantu 20-30 cm. Pak už bych váhal, taková páka na rameni 50 cm - asi žádná veselice to nebude. Tloušťky izolantů nad 30 cm stejně považuji za neefektivní a již nepřínosné, protože teplo stejně utíká nedokonalými detaily, infiltrací a větráním. 5) Detailní návod na správné provádění najdete jak písemný (technologický předpis), tak názorný (videoinstruktáž) na našem webu - nechtěli jsme s tím unavovat. 6) Baumit open se s moderními „pasivními“ způsoby výstavby vč. rekuperace docela dobře doplňuje. I tyto domy mohou být v počátku postiženy zapršenou a technologickou vlhkostí ve zdivu. Kdybych si mohl vybrat, jestli ji budu mokro ze zdiva odvětrávat dva roky přes můj byt se sádrovou, vápennou či vápenocementovou omítkou, nábytkem, parketami, koberci a pak přes rekuperační jednotku ven, nebo přímo přes Baumit open ze zdi ven, hádejte, co bych raději… 7) O ceně tam řeč byla v závěru. Budete-li chtít konkrétní nabídku pro Váš dům ve variantách MW/plný EPS/děrovaný EPS, obraťte se na naše obchodně-technické pracovníky. 8) Tak, snad jsem Vám tím trochu napravil dojem. Mějte se fajn :-) Petr Lorenc, jeden z těch dvou povídačů.
@MarekMilfait
@MarekMilfait 4 жыл бұрын
@@petrlorenc9906 Můj předchozí příspěvek považujte za pokus o konstruktivní kritiku, dávám příklady věcí, které se mi zdají, že ve videu chyběly. Z videa je vidět, že jste ve svém oboru odborníkem, právě o to mě to více mrzí, že tento webinář je spíše reklamní sdělení. Podstata webinářů je právě o tom, že se člověk v dané věci chce více vzdělat. Netvrdím, aby se zabýhalo do úplných detailů, ano, ty jsou v technických listech, ale ve videu chybí i ty základní parametry a vlastnosti a hlavně porovnání s něčím jiným. Krásně to ilustrují dotazy diváků na konci. O ceně řeč byla, opět ale nepadla ani přibližná částka. To je ale podle mě problém celého stavebnictví, funguje to tu jak na tureckém trhu a cenotvorba se dělá "podle ksichtu". Nebaví mě denně posílat 8 emailů stavebninám v okolí, abych se konečně dozvěděl kolik mě bude stát cihla.