5 potravin, které bys měl jíst každý den

  Рет қаралды 190,084

Síla Pro Život

Síla Pro Život

9 жыл бұрын

5 potravin, které by měly patrřit každý den na talíř: lněnné semínko, divoké byliny - bit.ly/2c0KH81
Divoká kuchařka: divokakucharka.de
eKniha s recepty zdarma: www.silaprozivot.com/ebook-zda...
Facebook / silaprozivot
WEB: www.silaprozivot.com/

Пікірлер: 214
@natalievyskocilova7001
@natalievyskocilova7001 6 ай бұрын
To je krása jak mluvíte. Narazila jsem na vás náhodou a teda jsem vděčná, že tohle děláte. Mám pocit, že potřebuji slyšet všechny vaše videa. Díky, že je někdo takový jako vy. Krásný den❤.
@SilaProZivot
@SilaProZivot 6 ай бұрын
Díky Natalie za tvůj komentář a čas, který nám věnuješ. š&m
@hudobnaskupinaradost7284
@hudobnaskupinaradost7284 6 жыл бұрын
Pekný Večer, vďaka za uvedomelé video. Klíčky sú super avšak svojou povahou, energiou sú "ochladzujúce" a hlavne fazuľa mungo ochladzuje, preto by som rád a s Láskou určite všetkým poradil klíčky konzumovať najskôr na JAR a v lete a už vôbec sa neodporúča ľuďom "zimomrivým", ktorí majú oslabené obličky... Čím chladnejšie vonku, tým dlhšie variť ... S Láskou, Pali.
@lilit8169
@lilit8169 2 жыл бұрын
Děkuji Tomáši. Celí život mám atopický ekzém a velice suchou kůži. Teprve až tady jsem se dozvěděla že přírodní sůl je to co mi zřejmě chybí. Nesolim skoro vůbec. Tak tedy začnu a jsem zvědavá co na to kůže řekne. Vážím si tvého zájmu o lidi a planetu. Samozřejmě i tvé ženy. Krásný den přeji 👋
@sylviechvostkova3057
@sylviechvostkova3057 3 жыл бұрын
Tvaroh nebo jogurt se používá s lněným olejem proto, aby se účinné látky rozpustily a dostaly až k buňkám. Míchá se 2:1 tvaroh nebo jogurt:lněný olej až do úplného smíchání a pak se může i různě ochutit. Samozřejmě nejlepší jsou bio produkty a pokud jde o lněný olej, kupuji ho v jedné zdravé výživě, kde ho uchovávají v lednici, ve které je tma. Pokud jsem ho vzala z chlazené vitríny, brzy po otevření zhořkl. A takovéto "já si myslím" ve srovnání s lidmi, kteří se takto vyléčili z rakoviny za poměrně krátkou dobu.....při každodenním použití min. 2 lžic lněného oleje.........no....člověk holt nemůže vědět všechno, že? A ten návod který jsem měla uložený byl smazán. Proč asi??? Ale jistě se dá najít i jinde na netu.
@editaf1
@editaf1 5 жыл бұрын
Děkuji za úžasné video : - )
@vojtik573
@vojtik573 6 жыл бұрын
Super, hodně strava ovlivňuje naše myšlení
@veramoravcova4158
@veramoravcova4158 6 жыл бұрын
Hezký video ,a poučné.
@pavlapolejnikova5145
@pavlapolejnikova5145 3 жыл бұрын
Děkuji za sdílené informace ❤
@alenaplaskova6007
@alenaplaskova6007 3 жыл бұрын
Velice přínosné video!!! Fandím vám oběma.
@hanamelenovska6031
@hanamelenovska6031 6 жыл бұрын
Jste super jen tak dál moc se mi líbíte příroda je zázrak.
@vesmirnabytost6011
@vesmirnabytost6011 3 жыл бұрын
Přesně tak,taky se držím přirozeného spusobu života. Já piju hlavně vodu z přírodních zdrojů,jako jsou studánky,různé horské prameny atd,klíčky všeho druhu,no prostě jím pouze tu čistou nijak neupravenou potravinu.😍😍😍
@harmony36a
@harmony36a 23 күн бұрын
Už 20 let jezdím čerpat vodu do studánky. Tenkrát, když jsem si udělal test čaje z kohoutkové a studánkové, mě rozdíl šokoval. Poprvé v životě jsem ucítil skutečnou chuť čaje, jeho barvu a průzračnost. Do skleněných 5 litr sklenic načepuji 90 litrů. Kdysi jsem to dával i do lednice, ale dnes už ne. Voda i za 3 týdny je super, prostě nepoznáte rozdíl. A jezdit do studánky a brát 90 litrů pro rodinu či jedince NENÍ absolutně žádný problém. Tři banánové krabice (spodky), každá vnitřně rozdělena na 6 boxů, aby se sklenice o sebe netloukly, sklenice se závitem a víčkem ks za cca 40kč. Uděláte si výlet do přírody, procházku. Zjistěte si všechny studánky v okolí. Otestujte a pak vyberte tu nejlepší. Důležité je, aby na kopcích nad studánkou nebyly pole, ale jen lesy či travnaté louky. Já jezdím do Rokole 26 km tam a 26 km zpět. Investice do benzínu směšná vzhledem k přínosu na zdraví. Někdo tady níže píše, že rozdíl mezi kohoutkovou a studánkovou je minimální. Překvapivý názor. Kohoutková voda je v podstatě mrtvá voda, nehledě na to, že je tam chlór, který na vás v čase života púsobí jako zabiják. Je to vše o pohodlnosti nebo o přístupu ke svému zdraví. Tak lidičkové, vzhůru za lepší vodou.
@ruzenakubakova4876
@ruzenakubakova4876 6 жыл бұрын
Děkují vám.Přejí hodně zdraví.
@robertdyk8619
@robertdyk8619 Жыл бұрын
Příteli , díky za bohulibou činnost , jen ke včeličkám , jsou to užasní tvorové a hodně lidí by si měli brát příklad . Hezký den.
@SilaProZivot
@SilaProZivot 11 ай бұрын
Ano, zřejmě bychom jako lidé dělali jiná rozhodnutí...
@alexandraabelova699
@alexandraabelova699 Жыл бұрын
Uzasne krasne video, zo ♥️dakujem za vase videa, vela ma ucia 🙏
@miroslavfarny2427
@miroslavfarny2427 8 жыл бұрын
Musím potvrdit, s bylinkami, semínkama jsem začal asi před pěti lety, přestal jsem brát chémii a cítím se báječně. Až se půjdete projít do přírody tak koukejte pod nohy - hotová lékárna.
@stanislavchromy553
@stanislavchromy553 6 жыл бұрын
Miroslav Farný yvtjytu v tvrf fv rvfrc fj rv ucuf guvtfc cu tufj ctvfctfcftk njuí´yj
@internationalantislamichun7162
@internationalantislamichun7162 6 жыл бұрын
Stanislav Chromy tys zkoušel bylinky a sežral omylem durman že jo
@veraadamkova6558
@veraadamkova6558 6 жыл бұрын
Miroslav Farný €3
@janasykorova9859
@janasykorova9859 2 жыл бұрын
@@internationalantislamichun7162 😂
@zdeninov5717
@zdeninov5717 Жыл бұрын
Děkuju Krásně za cenné informace🌹
@linastastnamatka572
@linastastnamatka572 9 жыл бұрын
Výborné video, díky :)
@SilaProZivot
@SilaProZivot 8 жыл бұрын
+linastastnamatka Díky, díky. Š.
@jitka765
@jitka765 Жыл бұрын
Děkuji za tipy.
@hanasekacova9892
@hanasekacova9892 3 ай бұрын
Krásné povídání ❤️
@mariabemova6401
@mariabemova6401 3 жыл бұрын
Super video je to pravda súhlasím 💯 úžasní 🍀💃
@SilaProZivot
@SilaProZivot 3 жыл бұрын
❤️🙏
@martinsklar6733
@martinsklar6733 9 жыл бұрын
Moc pěkné a poučné,jen tak dál.
@SilaProZivot
@SilaProZivot 8 жыл бұрын
+Martin Sklář Díky za milý komentář. Š.
@majdasnow
@majdasnow 2 жыл бұрын
Krásný tak to mě opět motivovalo diky
@janzizka1179
@janzizka1179 8 жыл бұрын
Supr
@user-sd2et9zd1x
@user-sd2et9zd1x 8 ай бұрын
Velmy pekne ďakujem za vaše Rady ,sú nadherne vysvetlene ,od vas ,kličky konzumujem rózné ,a vase rady ,sú velmy poučne,dyki za váš Čas ,čo s laskou rozdavate prajeem vam to najcennejsí Zdravie i rodinke 😊😂❤❤❤❤❤
@user-sd2et9zd1x
@user-sd2et9zd1x 8 ай бұрын
💖😂❤❤❤❤❤💯🙏dýki
@SilaProZivot
@SilaProZivot 8 ай бұрын
Díky za tvou pozornost, opravdu nás to těší! ❤❤❤
@lidaabidi2033
@lidaabidi2033 4 жыл бұрын
Skvěle Děkuji
@SilaProZivot
@SilaProZivot 4 жыл бұрын
❤️
@sadwolf9009
@sadwolf9009 4 жыл бұрын
smekám, hezký..
@wandakminkova2372
@wandakminkova2372 2 жыл бұрын
Letos jsem nasbírala semínka kopřivy poprvé a chci užívat. Jinak děkuji za všechna videa co jsem viděla, bylinky užívám nejvíce do čaje a přemýšlím o smoothie mixeru, Letos jsem naložila i pár skleniček pampeliškových puků, které zjara miluji čerstvé.
@user-sp1mj1xr3j
@user-sp1mj1xr3j 4 жыл бұрын
Jen pro doplnění: 1. Chia a lněná semínka by měla být namleta (rozmixována, rozkousnuta), aby se omega3 z nich vůbec vstřebaly. 2. Velmi dobrým zdrojem je i listová zelenina, pokud jí člověk jí v dostatečném množství, může dosáhnout i doporučené denní dávky omega3 a nepotřebuje výše zmíněná semínka. Jsou kultury, které nejedly ryby ani lněná či chia semínka a přesto v jejich krvy kolovalo více omega3 než civilizovaných zemích, právě protože jedli hodně listové zeleniny. 3. Omega3 a omega6 mají být v poměru 1:4 (nebo lépe i 1:1) , protože si navzájem konkurují a při přebytku omega6 neumí tělo převádět omega3 kyselinu typu ALA z rostlin na EPA a DHA, které jsou nutné pro zachování zdraví mozku a srdce. Je doporučené tedy omezit ořechy a semínka bohaté na omega6.
@gustavfocar7859
@gustavfocar7859 Жыл бұрын
Chia semienka není pre každého,, ľudia ktorí majú nižši tlak,by to nemali konzumovať., znižuj tlak., preto ich nepoužívam ., lepšie je určite ľan..Ja si to dávam do vločiek, jogurtu a pod .
@petrforejt3017
@petrforejt3017 9 жыл бұрын
Souhlasím :) a výborný nápad s publikací na youtube. :)
@SilaProZivot
@SilaProZivot 8 жыл бұрын
+Petr Forejt Díky, :-)
@handule24
@handule24 4 жыл бұрын
Děkuji za inspiraci, Štěpáne. Rovnou jsem dnes na netu objednala 6kg himalájské soli ať mám pořádnou zásobu do nového roku 2020 :) a mungo, quinou a další lahůdky. Filtr s reverzní osmózou máme, voda je lahodná! A sbírám co kde roste, děkuji a krásný den
@SilaProZivot
@SilaProZivot 4 жыл бұрын
Super! také kupujeme vždy větší zásoby soli. Samozřejmě se držíme zpět. Přeci jen bychom měli sůl konzumovat s respektem.
@vlastimilkoutecky9519
@vlastimilkoutecky9519 3 жыл бұрын
Můj učitel říkal, je jedno jakou vodu piješ. Měj rád tu svoji a buď vděčný a ona bude plnit úplně stejnou službu. Proto že ji měníme my svoji myslí. Jde o to že ta voda z kohoutku se nemění a proto nemá chuť. Mužem si ji dochutit nepatrně solí. Jde o to ji cítit s vnímat.
@eklektikTubb
@eklektikTubb 2 жыл бұрын
Áno, voda ako voda. V dnešnej dobe nie je žiadna voda úplne čistá a bezchybná, ale telo si s ňou poradí a nemá zmysel sa tým príliš zaoberať.
@Benjilastlies
@Benjilastlies Ай бұрын
@@eklektikTubbale prečo? Medzi predávanými “vodami” je aj pramenitá . Z kohútika tečie povrchová a upravovaná.
@eklektikTubb
@eklektikTubb Ай бұрын
@@Benjilastlies Pretože rozdiel je minimálny.
@jaruskadanielova9525
@jaruskadanielova9525 7 жыл бұрын
Děkuji za videa,která přispívaji do mozaiky do našeho zdravějšího stravování.Lněné semínko piji každý den přeliji ho teplejší vodou vytvoří šlem,který pohladí orgány,kterými prochází.Vodu pijeme filtrovanou solíme mořskou solí přecházím na himalajskou zdá se mi chutnější někdy používám černou sůl.Žijeme ve městě divoké byliny jsou pro nás nedosažitelné ani nevím jak se jmenují.Sladíme stevií,javorovým sirupem,medem,kokosovým cukrem.Naše strava je bez masa,mléka,lepku.Stále získáváme nové zkušenosti chceme se co nejvíc přiblížit ke stravě ,která byla v ráji než člověk padl do hříchu. Jar,
@sarka8614
@sarka8614 8 ай бұрын
Vy máte přehled o tom, co v určité době měli na jídelníčku v ráji? Nemyslím to ironicky, moje otázka není ztv. řečnická. Opravdu mě zajímá, co v ráji jedli.
@dagmartriskova3899
@dagmartriskova3899 2 жыл бұрын
Užitečný komentář, diky.
@vendulabrezinova2607
@vendulabrezinova2607 Ай бұрын
Lidi, buďme vděční za videa tohoto typu, diskuse i komentáře...připravujte si jídla a pití dle svého uvážení, každý jsme dle svého typu( i např. podle ajurvédy) jiný, hlavně s důvěrou a bez naštvání ať si tam dáváme laskavou energii...Pokud si nejste jisti, zkuste se naučit kineziologicky testovat co je pro vás a vaše blízké dobré. Možností je hodně, jen to zkusit. Budete víc v klidu.❤Zdravím a mávám všem V.
@evavitova6739
@evavitova6739 11 ай бұрын
Děkuji mnohokrát. Mohu potvrdit že ve klíčené čočce, řeřiše atd. je největší síla pro regeneraci života, pro omlazení organismu. Znám to. Předám Vaše rady dále.
@SilaProZivot
@SilaProZivot 11 ай бұрын
❤❤❤
@lenkanemeckova4077
@lenkanemeckova4077 2 жыл бұрын
Děkuji a chci se zeptat na přírodní cukr jestli škodí také a co kokosový. Protože se hořké nápoje nebo jídlo mi nedají pohodu. Děkuji moc Marulenka 🌸
@marketakopejda
@marketakopejda 7 жыл бұрын
mockrát děkuji za video zrovna jsem přemýšlela pár dnů jak jíst drcené lněné semínko, když ne s tvarohem a zrovna ke mě přišlo toto video. život je krásný mějte se krásně a děkuji
@heartthrashmetal
@heartthrashmetal 6 жыл бұрын
do tvarohu se má vmísit bio lněný olej, ne semínka
@denisacsanyi3048
@denisacsanyi3048 5 жыл бұрын
Ahoj,aké sú to tie divoké byliny?
@rydvaloval
@rydvaloval 6 жыл бұрын
dekuji moc za video, souhlasim s Vami. Jen k tomu filtru, pri reverzni osmoze dochazi k cetnym ztratam vody, takze chce zvolit jiny. Ale jinak souhlasim
@viktorkisan4896
@viktorkisan4896 4 жыл бұрын
Reverzná osmóza - potom treba vodu oživovať a dodávať jej minerály, to je hand made, niet nad prírodu. Čo tak použiť filter, ktorý nezasahuje do minerálneho zloženia, ale odstráni len škodliviny. Roky používam tento ocenený zlatou medailou: www.nikken.com/office/itemdetail.dhtm?p=eyJpdGVtY29kZSI6IjEzODQiLCJjb250cm9sbGVybmFtZSI6Im9yZGVyZW50cnkiLCJub2RlaWQiOiIxMDAwMDkuMSIsImFzc29jaWF0ZWlkIjoiMTA5IiwibGFuZ3VhZ2VpZCI6MX0=
@wandakminkova2372
@wandakminkova2372 2 жыл бұрын
Chtěla jsem se zeptat, jestli můžu nahradit lněné semínko nahradit sušenými semínky kopřivy?
@user-hi9sd6xf2k
@user-hi9sd6xf2k 3 ай бұрын
Rybí olej je super pro Omega 3 a 6, mimochodem.
@SilaProZivot
@SilaProZivot 3 ай бұрын
To jistě ano, akorát je složité sehnat opravdu čistý. Většina produktů obsahuje zbytky Hg z moří. Jsou i oleje z řas, které obsahují jak EPA tak i DHA
@selenesixt7165
@selenesixt7165 8 жыл бұрын
ahoj zlatíčka, sleduji pravidelně všechny vaše videa, občas si je pustím za čas znovu, abych na vše nezapoměla... když jsme u té soli, zkoušeli jste i černou sůl??? já běžně používám tu růžovou himalájskou, v poslední době jsem hodně přešla na černou vulkanickou sůl... má ještě více prvků a minerálů než ta bílá nebo růžová, a má výraznější chut, tak trochu jako po vajíčkách (způsobeno velkým obsahem přírodní síry), a nemůžu si ji vynachválit třeba na salátech, rajčatech, okurkách a téměř veškeré zelenině... je doporučována třeba i v ajurvédě, a jiných léčebných systémech... doporučuji všem vyzkoušet :-)
@bobr263
@bobr263 8 жыл бұрын
Máte včely, zkuste si v létě dát vodu ke včelám tak na dva dny. V zimě déle a uvidíte ten velký rozdíl mezi ovlivněnou vodou včelami a vodou čerstvě natočenou. Nezmínil jste se také o blahodárnosti medu jako náhražky cukru. Jinak nic proti ničemu a palec nahoru.
@SilaProZivot
@SilaProZivot 8 жыл бұрын
+5920 bobr263 Díky za komentář a nápad s vodou. Letos jsem se k tomu nedostal, ale v minulých letech jsme "včelí vodu" pili často :-) Jinak je med opravdu hodnotná potravina, co se týče cukru tak to ani s medem moc nepřeháníme.
@archangeliaangel4657
@archangeliaangel4657 6 жыл бұрын
jsem zastánce transformace na všech úrovních tedy i změny stravováním. tyto informace jsou v pořádku a je potřeba si zvykat na novou kvalitu zdravých potravin s vyloučením energeticky nebezpečných jídel a nápojů. Každý den máte šanci něco v raw jídelníčku změnit a návrat ke konzumní stravě nedoporučuji. Doufám v hromadné studijní programy o raw stravování a pěstování zdrojů kvalitativně vyšších parametrů potravin. děkuji
@cestmirustvanlety4645
@cestmirustvanlety4645 6 жыл бұрын
Neznám včelí vodu,ale je dobrá také voda strukturovaná,která je tělem bez problému přijímána...:-)
@helenafialova8181
@helenafialova8181 5 жыл бұрын
Jen malá poznámka ke klíčkům. Používání klíčků po celý rok považuji za trochu nesmysl. A proč? Klíčky a klíčení odjakživa patří k jaru. V zimě odpočíváme, více a déle spime, zkrátka jsme v klidu a sbirame síly na jaro, kdy teprve s prvním sluníčkem a teplem začne přirozené klíčiit vše živě, roste a spěje ke slunci. Je to tak prosté. Zdravím.
@blankakudelova3050
@blankakudelova3050 7 жыл бұрын
Dobrý den jim.chleba vicezrny ale je chutný a vydrží i hodne zeleniny jim přejí pěkně dny Blanka Kudelova
@hankaskalova1470
@hankaskalova1470 3 жыл бұрын
jaký přesně filtr prosím můžete doporučit ? ( název společnosti - klidně udělejte promo někomu, kdo to dělá opravdu dobře a s čím jste doma spokojeni dlouhá léta) v nabídce tápu a to mne zdržuje od dobré koupě . Děkuji mockrát ***
@karo5974
@karo5974 8 жыл бұрын
Poucna prednaska, moc dekuji! nemohl by jste udelat prednasku jak dulezity je vitamin (hormon) D3 ;)
@SilaProZivot
@SilaProZivot 8 жыл бұрын
+karo lina Díky za kometář a za podnět k další práci:-)) Ano Vit. D3 je životně důležitý. Žijeme v oblsati z chronickým nedostatkem, podobně je tomu i jódu....uvidím, kdy se k tomu dostanu. Š
@djVania08
@djVania08 5 жыл бұрын
@@SilaProZivot Odkud nejlépe přijímat jód? Máte k tomu nějaké video? :) děkuji
@jkyle4700
@jkyle4700 2 жыл бұрын
Uplne souhlasim, hlavne s tim povidanim o vode. Ja jsem si koupila gravity filtr na vodu (aquahouse-prefiltruje i fluorid, coz nam zde v uk do vody uz brzo pridaji, pry se boji o nase zuby😊🤣😂) ale i tak se kvalita vody hodne zhorsila a nechce se mi porad kupovat balenou vodu. Mate s gravity filtrama nekdo zkusenosti?
@SilaProZivot
@SilaProZivot 2 жыл бұрын
My používáme reverzní osmózu a jsme spokojeni.
@enydufek6567
@enydufek6567 7 жыл бұрын
Mám dotaz- klíčím quinolu už 4.den a klíčky nikde. Že by nebyla v počádku? Děkuji za odpověď. :)
@SilaProZivot
@SilaProZivot 7 жыл бұрын
Na quinou je to už moc dlouho. Pravděpodobně byla nějak upravena, někdy jsou semena ozařována, pak neklíčí :-( Zkus nějakou jinou, pokud možno bio.
@terezap4486
@terezap4486 7 жыл бұрын
hezký den, ráda bych se zeptala, jaký máte názor na kukuřici. někteří lidé na ní mají vyhraněný názor, co se jídla týká. moc ráda bych uvítala i nějaké video.
@SilaProZivot
@SilaProZivot 7 жыл бұрын
To je pravda, kukuřice má o několik genů více něž lidé, možná proto je objektem genetické manipulace. Většina kukuřice je už dnes změněmá...Snažíme se podporovat Bantam projekt s čistýmy, straými semeny www.bantam-mais.de/ Š&M
@jobik333
@jobik333 7 жыл бұрын
S tou kukuřicí je to zajímavé protože zrovna kukuřice v Madársku či východním Slovensku platila za velmi zdravou potravinu. Dokonce existuje jistá legenda o lidech kteří jedli celý život hodně kukuřice ,že se dožili velmi vysokého věku.
@ivonentwich1726
@ivonentwich1726 7 жыл бұрын
Děkuji, ale v jiném videu nedoporučujete kávu. Tady doporučujete kávu spolu se zeleným čajem jako zdroj antioxidantů. Je tedy kvalitní doma na rucnim mlynku pomleta káva bez cukru a sladidel dobra?
@nikinkas.9971
@nikinkas.9971 8 жыл бұрын
Zdravím, co si myslíte o tomto? Lněné semínko (olej) se musí vždy konzumovat spolu s potravinami bohatými na bílkoviny, které obsahují síru (sýry, ořechy, cibule, pór, česnek, pažitka). Nejlepší kombinace je cottage cheese, tvaroh nebo jogurt. Proč? Tuky se stanou ve vodě rozpustné jen tehdy, pokud se sloučí s bílkovinami, čímž se zvýší jejich vstřebatelnost. Pokud se toto neuskuteční, mnohé životně důležité funkce se oslabí, ba až poškodí. Tělo za nepřítomnosti síry olej nerozloží na formu rozpustnou ve vodě, takže lněný olej spíše škodí než léčí. Jako první poklesne zásobování organismu dostatečným množstvím kyslíku. Myslíte že lněné semínko opravdu může uškodit zda-li není konzumováno s potravinami obsahující síru? po případně s čím lněné semínko konzumovat nebo jak a kolik předem děkuji za odpověď.
@5585Eva
@5585Eva 6 жыл бұрын
So sojovym mliekom to nejde?
@jobik333
@jobik333 7 жыл бұрын
Vy žijete tam u Liberce ? A v jakém příbuzenském vztahu jste s Jaroslavem Duškem ?
@SilaProZivot
@SilaProZivot 7 жыл бұрын
:-) v žádném. Je to náš kamarád. Š&M
@Pavel_Franta
@Pavel_Franta 8 жыл бұрын
Ahoj Štěpáne a Melanie, nevím jestli se to hodí k tomuto videu, ale zároveň jsem nechtěl psát soukromě, protože otázka může být zajímavá i pro ostatní lidi, kteří se chtějí stravovat jinak. Snad každý co někdy chtěl cvičit a nebo udělat nějaký razantní krok ve stravování se setkal s pojmem "nutriční tabulky"... zejména třeba s kalkulačkami, které vypočítávají a paušálně zařazují muže, dívky, sportovce do určitých skupin, kterým obvykle nenavrhují přímo co mají jíst, ale s jistotou jim navrhnou v jakém celkovém energetické součtu by to mělo být. Na konci toho všeho dostanete pro mladého pašáka co má nějaké fyzické aktivity výsledek třeba 2,700 kcal denně jako minimum energie přijaté ve stravě, pro udržený současné váhy a chodu těla. (1900 kcal na pokrytí bazálního metabolismu a 800 kcal na jeho denní aktivity.) Tak si řeknete, že s vašim novým stravováním, nemáte vlastně žádný systém řízení kontroly nad tím zdali přijímáte dost živit... (pouze vlastní pocity a ty jsou pro začátečníky jako na houpačce, takže jim moc nevěříte)... a proto vás dříve či později může napadnout, že využijete nějaké nástroje na počítání kolik je ve vašem jídle vlastně bílkovin a celkově energie.... například webový portál cronometer ...pokud jste lidé, kteří z nějaké důvodu přijímají většinu potravy v syrovém stavu, tak můžete velice rychle zjistit že BOOOM... podle tabulek přijímáte (v mém případě) pouze 40 procent energie, bílkovin a některých důležitých prvků než pro vás spočítala kouzelná tabulka a všechno na Vás bude červeně svítit. (samozřejmě vám to může i ukázat že jodu přijímáte nula, selenu skoro nic. Zatímco pokud jíte lněné kaše, tak vám to ukáže že den co den přijímáte třeba 6ti násobek denního maxima mědi a manganu) A co teď ? ... cítíte se dobře... cítíte se sytě... máte se začít nutit jíst víc a omezit len kvůli nadbytkům mědi a manganu, které jsou ve větším množství toxické, ale které vám zároveň zvedají kalorický příjem, takže když je omezíte, tak budeme muset žrát ještě víc než jste vůbec schopní ? ... nebo začnete panákovat olej ? Kupříkladu já jsem si oblíbil naklíčené luštěniny, zejména hrách (oblíbil jsem si ho tedy až po tom co si tělo zvyklo ho trávit :D). Není problém sníst 500g denně, což mi věřte, že není kýbl, ale 2x denně malá mistička. Jenže tabulka ukazuje, že jsem tím do sebe dostal 110g bílkovin, což je podle všeho na mých 75kg těžký nadprůměr a ničí mi to údajně ledviny. Jak se na podobné věci díváte ? Je chytré orientovat se podle tabulek vyrobených bez ohledu na to zdali je jídlo živé/vařené/syntetické/koncentrované ? Děkuji za případnou odpověď a přeji hezký den, Pavel F. PS: Tato otázka vznikla proto, že jsem opravdu měsíce doháněl jenom zelená čísla v tabulkách tím, že jsem se přežíral ořechy, ovocem, zeleninou, oleji. Nešlo to jinak, když podle tabulek je celý hlávkový salát brán jako téměř nulový, energetický příjem. Jenže co když to jde jinak a celé tyhle tabulky nejsou přenositelné na lidi co jedí spoustu syrové stravy.
@jirinakotkova145
@jirinakotkova145 Жыл бұрын
Už jste .i chtěli.Jiřina❤😊
@ivanwesteurope
@ivanwesteurope 6 жыл бұрын
Fosfor je skodlivy, prijimany so soli? Fiha, to odkedy?
@SilaProZivot
@SilaProZivot 6 жыл бұрын
Samozřejmě fluor... :-)
@lubomirnovy4364
@lubomirnovy4364 5 жыл бұрын
Včela - zvíře?
@bohdanahavlovicova2010
@bohdanahavlovicova2010 6 жыл бұрын
Dobrý večer, pěkná videa, převážně souhlasím, ale nyní se chci zeptat,či požádat o radu s tou "dobrou" vodou? Máme 4 děti, ráda bych kvalitní zdravou přírodní vodu, ale kde nebo jak se k ní dostat? Pokud nějaké filtry na kohoutek, tak pokud možno za rozumnou cenu... nebo co pít? Byla by vhodná např. převařená voda? Ale to se asi zase znehodnotí i ty dobré věci v té vodě, že? Budu ráda za Vaši radu. S pozdravem Bohdana
@marketasebestova8307
@marketasebestova8307 6 жыл бұрын
Ráda bych se zeptala na konkrétní typ toho osmózového filtru. Děkuji moc ;)
@SilaProZivot
@SilaProZivot 6 жыл бұрын
Milá Markéto, zde najdeš kontakt na výrobce osmózy, kterého vřele doporučujeme: silaprozivot.com/doporucujeme/
@sintetikhudebnekulturnisdr1897
@sintetikhudebnekulturnisdr1897 5 жыл бұрын
Můžete prosím napsat přímý link na osmozovy filtr? Na tom Vašem odkazu jsem ho nenašel...
@hankaskalova1470
@hankaskalova1470 3 жыл бұрын
@@SilaProZivot filtr na vodu zde žádný !!!! nenašla jsem - díky za návod kde hledat
@emilschaller8181
@emilschaller8181 7 жыл бұрын
Je to naozaj pravda ....?
@tonycekprochazka1
@tonycekprochazka1 5 жыл бұрын
Doporučuji knihu od Helmuta Wandmakera Co vam doktoři neřeknou, lze to najít na uložto.cz
@dagmarnovotna9535
@dagmarnovotna9535 9 ай бұрын
Štěpáne máte slepice? Žerou vám naklíčené obilí? Slyšela jsem, že nežerou...pochybuju tedy o vhodnosti klíčků i pro člověka , máte na to nějaké vysvětlení prosím?
@SilaProZivot
@SilaProZivot 9 ай бұрын
Ahoj, nene, slepice nemáme...nevím, proč by měly být klíčky pro lidi nevhodné. Myslím, že máme přeci jen jiné trávení než slepice.
@pavlinasichova4484
@pavlinasichova4484 8 жыл бұрын
Ahoj, chtěla bych poradit, jak tedy připravit lněnné semínko ke konzumaci??
@SilaProZivot
@SilaProZivot 8 жыл бұрын
+Pavlína Šichová Ahoj Pavíno, tady je jedno starší video s recepten na vydatnou a zdravou snídani. Ať se daří! Š&M kzfaq.info/get/bejne/abqCdLOLztGXlXk.html
@pavlinasichova4484
@pavlinasichova4484 8 жыл бұрын
Ahoj rodinko, děkuju za recept. :) Začínám od začátku, něco bude třeba dokoupit a už se těším na jaro až se "otevře" ta přírodní lékárna. Chci Vám moc poděkovat, byl to úžasný nápad natáčet videa. Vaše rodina je veliký kalich pozitivní energie. Určitě budu sledovat a inspirovat se. Ahoj :))
@sabac72
@sabac72 9 жыл бұрын
Ahoj Štěpán, lajk dávam (y) ako aj článkom o ťažkých kovoch, ku ktorým som prišiel surfovaním po zdraví, a tam som sa "zdržal" trochu dlhšie, pretože píšeš zaujímavo, a najmä, zrozumiteľne pre laikov :) Ak smiem otázku k tomuto videu, prečo si pri soli nespomenul morskú soľ? U mnohých autorov článkov je práve morská odporúčaná... a preto mám otázku Štěpán, že prečo odporúčaš Ty kamennú?
@SilaProZivot
@SilaProZivot 9 жыл бұрын
sabac72 Ahoj, díky za otázku. Moře už dnes bohužel nejsou co bývala. Plave v něm spousta odpadů jako plastů, rozpouštědel (viz. mexický záliv a Deep Horizon). Kamená sůl a Himalájská sůl mají tu výhodu, že ležely možná po tisíciletí v zemi. Navíc mají podstatně více minerálů a všech těch dalších prima věcí než mořská sůl...to jsou moje úvahy a zkušenost. Štěpán
@margaspren759
@margaspren759 Жыл бұрын
@@SilaProZivot je to hrůza když člověk vidí co všechno do těch moří a oceánů posíláme.....
@sakalici2
@sakalici2 8 жыл бұрын
super povídání..jen ten vítr do toho fučel tak jsem si to pustila 2x..četla jsem teď i o mléčných výrobcích a fakt je to katastrofa..myslim třeba i ten tvaroh.(co nedoporučujete k k těm semínkám).tak jsme si pořídili dvě kozy a jogurt na tvaroh si budeme dělat sami...jen bych moc ráda znala Váš názor na tu tibetskou houbu co dělá z mléka kefír..jelikož mám nepasterizované mléko tak by mě zajímalo co si o tom myslíte Vy..děkuji:-)
@SilaProZivot
@SilaProZivot 8 жыл бұрын
+Lenka N S tibetskou houbou nemám zkušenost, ale myslím, že je to určitě dobrý varianta jak posílit mléčné střevní bakterie. Kozí mléko je pro nás mnohem lépe stavitelné než kravské. Nicméně pro dospělé bych mléko a mléčné výrobky příliš nedoporučoval. My už nerosteme a mléko je plné růstových hormonů, aby mládě dobře prospívalo. Kozí syrovátka je naprostá bomba např. při borelióze. Š.
@sakalici2
@sakalici2 8 жыл бұрын
+Sila Pro Zivot Děkuji za názor a za Vaše videa jsem nesmírně vděčná..chodila jsem s kozama po stráních a říkala si kde začít..jakýma bylinkama, jakým jídlem:-) a vy oba jste mi těmi videi doslova vyšli naproti:-)
@SilaProZivot
@SilaProZivot 8 жыл бұрын
+Lenka N Díky! Š&M
@rumylej
@rumylej 8 жыл бұрын
Stačí tu vodu převařit ?
@SilaProZivot
@SilaProZivot 8 жыл бұрын
+hašiš marija Když je zbavená všech škodlivin tak s ní můžeš dělat co chceš. Vaření bakteria asi zničí, ale chlór, zbytky léčiv a antikoncepce, těžké kovy asi ne... Š&M
@qlukasx
@qlukasx 6 жыл бұрын
chlor je prchava latka, odide ; mimochodom, viete, ze mame v zaludku kyselinu chorovodikovu? :)
@margaspren759
@margaspren759 Жыл бұрын
@@SilaProZivot když se prý voda nechá stát tak z ní škodlivý chlór vyprchá. U zálivky květin taky doporučují nechat vodu stát do druhého dne....
@25Vacek
@25Vacek 7 жыл бұрын
Rekl bych, ze se doporucuje michat s tvarohem jen lneny olej. U seminek jsem se s tim nesetkal, ty se sice do te patlaniny taky pridavaji, ale ten tvaroh tam je kvuli oleji. Viz: Lněný olej užívejte s potravinami obsahující síru - jogurt, tvaroh ... Lněný olej se musí vždy konzumovat spolu s potravinami bohatými na bílkoviny, které obsahují síru (sýry, ořechy, cibule, pór, česnek, pažitka). Nejlepší kombinace je cottage cheese, tvaroh nebo jogurt. Proč? Tuky se stanou ve vodě rozpustné jen tehdy, pokud se sloučí s bílkovinami, čímž se zvýší jejich vstřebatelnost. Pokud se toto neuskuteční, mnohé životně důležité funkce se oslabí, ba až poškodí.
@evapluharova5070
@evapluharova5070 4 жыл бұрын
V 5
@ludmilajelinkova4123
@ludmilajelinkova4123 Жыл бұрын
Tvaroh a lněný olej doporučovala doktorka a vědkyně z NDR paní Budwig.Léčila takto velmi úspěšně rakovinu.Pokouším se sehnat tvaroh od zemědělce na trhu.Bohužel i on musí mléko sterilizovat a není na trhu každý týden.
@SilaProZivot
@SilaProZivot 10 ай бұрын
Ano, Dr. Budwig tvaroh doporučovala. V určité míře to může mít dobrý vliv. Dnes bych se ale caseinu spíše vyhýbal, hlavně u nádorových onemocnění.
@mariamatisova1440
@mariamatisova1440 2 жыл бұрын
Zaujimalo by ma čím revytalizujete osmotickú vodu.Aké kamene,minerály?Video by bolo super na túto tému.
@andreatalarova8027
@andreatalarova8027 Жыл бұрын
Ja používam šungit
@lubos258
@lubos258 5 жыл бұрын
Mne to nepríde ani ako snaha o šírenie zdravých návykov a podpory zdravia, skôr iba ako téma a dôvod točiť nové a nové videá prakticky o ničom. Podávané informácie sú zväčša nepodložené, ide len o reprodukovaný názor, nič viac. O správnosti niektorých vecí sa dá s úspechom pochybovať, najmä ak autor žije podľa uvádzaných zásad - je chudý a poblednutý, nevzbudzuje vo mne dojem zdravého človeka. Podobne pôsobia aj vegetariáni, vegáni, makrobiotici a podobne. Všetky tieto rady sú príliš jednostranné a ťažko budú tým najlepším, čo môžeme pre seba robiť.
@Poustevniceseda
@Poustevniceseda 7 жыл бұрын
Jestli mohu mít technickou připomínku: neříkejte "strašně dobré, strašně užitečné.....apod." je to protimluv a fakt to nezní hezky.....Ale chápu, že je to síla zvyku, přesto to spojení jakoby samo sebe deaktivovalo...
@SilaProZivot
@SilaProZivot 7 жыл бұрын
Díky! Pracuji na tom :-)) Mám to opravdu zažité....bohužel..Š.
@margaspren759
@margaspren759 Жыл бұрын
@@SilaProZivot u nás je to normální, ale co vím tak na Slovensku se tohle slovní spojení taky nepoužívá. Je to u nás zvyk a zvyky se těžko mění.👍😃🍀🍀🍀🍀
@atomicrocker
@atomicrocker 9 жыл бұрын
Věnujte víc pozornosti zvukové složce pořadů, doporučuji dobrý kompresor dynamiky a použít pro moderátora mikroport. Zvuk je už několik desetiletí v televizní tvorbě bohužel popelkou, je čas to změnit. Zvlášť v případě, když je opravdu co říct :-)
@notmyname108
@notmyname108 8 жыл бұрын
tak jim nabidnete svou pomoc, stejne jako ty vcelicky, urcite budou radi kdyz jim s tim pomuze odbornik :-)
@notmyname108
@notmyname108 8 жыл бұрын
a co myslite compresorem dynamiky? Variable bit rate v kompresi audia na pocitaci?
@atomicrocker
@atomicrocker 8 жыл бұрын
Myslím tím klasický kompresor, základní technické vybavení při záznamu a mixáži zvuku, aby úroveň dialogu nebo výpovědi byla vyrovnaná. Mrkněte když tak na Wikipedii...
@luki1371984
@luki1371984 6 жыл бұрын
Voda je veky téma. pokud by nekdo chtel vice info muzu poskytnou. filtr na vodu.
@luki1371984
@luki1371984 6 жыл бұрын
poslete email lukashlinak@seznam.cz
@pavolmalencik2699
@pavolmalencik2699 8 жыл бұрын
jaký náte názor prosím na zelený ječmen a chlorelu ? dík za reakci s pozdravem
@SilaProZivot
@SilaProZivot 8 жыл бұрын
+pavol malenčík Ahoj Pavle, chlorellu požíváme doma dnes a denně! Děti mají 5 -10 tablet a my dospělí o trochu více. Je to pro nás takový permanentní detox. Pokud by ale člověk potřeboval vyexpedovat větší množství škodlivin (např. v rámci amalgám detoxu) tak jsou dávky podtatně vyšší a je zapotřebí dodržovat detox pauzy. S ječmenem moc zkušenosti nemáme. Spíše se uchylujeme k zeleným smoothiem z divokých bylin. Obě látky mají společného jmenovatele a tím je chlorofyl! Takže jsou vlatně pouze k doporučení - pokud jsou ovšem ve vynikající kvalitě a čisté!
@pavolmalencik2699
@pavolmalencik2699 8 жыл бұрын
díky za info- nazdraví
@majfritajm1901
@majfritajm1901 8 жыл бұрын
Štěpáne a jakou značku prosím používáte? Už dlouho si jí chci koupit, ale nevím jakou značku aby byla kvalitní.. A ještě se chci zeptat kde jste si kupovali osmózový filtr a jestli je těžký na instalaci :) mám vás moc ráda! Děláte velmi užitečná videa! Děkuji, Lenka
@dionaeamuscipula3933
@dionaeamuscipula3933 6 жыл бұрын
Heidelberger chlorela ;)
@SuperOrlica
@SuperOrlica 4 жыл бұрын
@@SilaProZivot Kde sa da objednat kniha?dakujem.
@IluminatShaman84
@IluminatShaman84 3 жыл бұрын
ak nepočítam včeli bonduti a alergicky reakci či račinu alebo kiwi je ok
@martinkrabec6119
@martinkrabec6119 8 жыл бұрын
Dobrý den, co třeba destilovaná voda?
@SilaProZivot
@SilaProZivot 8 жыл бұрын
+Martin Krabec Určitě! My už roky používáme osmózový filtr a jsme moc spokojení! Š&M
@danama.4100
@danama.4100 8 жыл бұрын
Jaký osmózový filtr je vhodný a kde jej lze koupit? Děkuji. Dana
@ondrejipser2468
@ondrejipser2468 8 жыл бұрын
K čemu pak pít vodu, když je mrtvá? :-D Absurdní
@martinkrabec6119
@martinkrabec6119 8 жыл бұрын
Mrtvá? :D absurdní. Dešťová voda je taky mrtvá? Když je odpařená a vydestilovaná? Raději takovou než tu co teče z kohoutku. Najděte si u Vašeho dodavatele " pitné "vody čím se čistí a co se do ní přidává. Musí to mít na stránkách. třeba www.scvk.cz/vse-o-vode/pitna-voda/chemikalie/ A to v tom nejsou zahrnuty hormony z antikoncepce a dobroty od firmy např. Monsanto .
@ondrejipser2468
@ondrejipser2468 8 жыл бұрын
"Destilovaná voda se používá především v chemickém průmyslu, při výrobě léčiv, v laboratořích, při chemickém zpracování fotografií, ale i například do chladičů automobilů, k doplňování elektrolytu akumulátorů nebo do napařovacích žehliček." Nechte si chutnat
@michaeledgarhorsky1139
@michaeledgarhorsky1139 2 жыл бұрын
💓❤️💓 19 💓 03 🐯 20 🌲 22 💓❤️💓
@hanasasinkova6857
@hanasasinkova6857 Жыл бұрын
Co se týče vody, co tak kohoutkovou vodu převařit a pak do ní vložit kamínky z křemenu. Jednu dobu to bylo docela populární ke získání jako pramenité vody.
@SilaProZivot
@SilaProZivot 11 ай бұрын
Každá úprava, očista nebo požehnání vody je k užitku
@jurajkovacik2430
@jurajkovacik2430 6 жыл бұрын
sol by sme vobec ale vobec nemali jest...je to zbytocne....po prve vsetko je presolene a po druhe-vitariani ju nejedia a nic sa nedeje, takze tie potraviny co pan spomina su iba jeho vymyslom, resp. jeho nejakym sposobom oblubene, na ktore sa akurat v tejto jeho etape zivota upel....
@evadostalova
@evadostalova Жыл бұрын
Je potřeba kniha na vsechno ,aby si to mohla naučit Eva Dostálová
@bobtony4158
@bobtony4158 2 жыл бұрын
to lněné semínko právě funguje ve spojení s tvarohem ,samotný lněný semínko to neumí. Da se sehnat i kvalitní tvaroh.
@johanka1207
@johanka1207 6 жыл бұрын
Je mezi balenymi vodami nejaka dobra?
@SilaProZivot
@SilaProZivot 6 жыл бұрын
To přesně nevím, ale vzhledem k tomu, že v ČR asi vůbec není šance koupit vodu ve skleněné lahvi, tak bych do balených vod moc neinvestoval...
@ivanwesteurope
@ivanwesteurope 4 жыл бұрын
to s tou osmozou je len subjektivny nazor, realne studie k tomu nie su.
@baronka76
@baronka76 9 ай бұрын
Co sa tyka vody mam na to iny nazor, mineraly do vody nepatria lebo tie sa v tele usadzuju a sposobuju rozne problemy v tele ako napriklad osteoporoza..
@SilaProZivot
@SilaProZivot 9 ай бұрын
Ano, většina minerálů se do vody přidává nebo dostává, ale nejsou tzv. koloidní, tělo je pak musí složitě zabudovat a nebo vyloučit.
@tonycekprochazka1
@tonycekprochazka1 5 жыл бұрын
Jinak med je ve své podstatě zvratky od včel, navíc do toho včely vylučují jed, nemluvě o tom, že je to stejná krádež na včelách, jako s mlékem na kravách.
@klenotslovenska3808
@klenotslovenska3808 4 жыл бұрын
Tak toto je riadny extrém - hovoriť, že včelám a kravám sa niečo KRADNE! Ak si med s včielok nevezme človek, vezme si ho medveď, je to jednoducho potravinový reťazec.. to je ako keby ste povedali, že nekradnite lúkam liečivé bylinky! Hm.
@honzaskala2225
@honzaskala2225 2 жыл бұрын
@@klenotslovenska3808 Prakticky máte pravdu, tak jaký pak je teda rozdíl, mezi námi lidmi a vaším zmíněním medvědem? Celý život slýchám, že lidi nejsou zvířata, ale na planetě Zemi je pouze fauna a flora, ne fauna, flora a lidi.. Ten nejhlavnější rozdíl mezi naším druhem a ostatních je ten (když nebudu brát v potaz inteligenci), že máme morálku, a ta nám dává empatii druhým, po které přemýšlíme, jestli děláme něco špatně nebo ne.. Váš konečný příklad, že je absurdní si myslet, že brát bylinky na louce je krádež, za mě není až tak moc absurdní, právě díky morálce, kterou jsem si vypěstoval, protože pricipiálně ti ty bylinky nepatří, a rovněž ani ta půda kde rostou, nechci tvrdit, že to je "krádež", ale práva ti to také nedává, příroda nám jednou dala ruce, k tomu, abychom žili pokud možno zdravě a dlouze, takže ano, můžete si odnést bylinku, ale ne z toho dělat masivní konzumační byznys, který znásilňuje samotnou matku přírodu.. Je třeba se na takové věci ohledně morálky a matky přírody koukat empaticky a ne racionálně nebo logicky, a jestliže mi bude tvrdit, že ano, tak bych v tom případě mohl jít k vám domů a vzít si tam co chci, protože to jste vlastně napsal, můžu tady plácnout, že pokud si vaše věci nevezmu já, tak si je brzy vezme někdo jiný nebo třeba samotný stát, jak se stalo, děje, a stále bude dít, ale vsadím se, že to už by se vám nebílilo a cukal byste se ;)
@eklektikTubb
@eklektikTubb 2 жыл бұрын
U tých kráv je okrem krádeže mlieka ešte aj sexuálne obťažovanie, stláčanie vemien. 😀
@magk3181
@magk3181 Жыл бұрын
Pravda....
@poliacekjozef
@poliacekjozef 3 жыл бұрын
Ahoj dal som ti odber pozri si moje videjka nájdeš ma tam jako pepo v vlese daj potom odber potporiš dyk zdravim 🖐️🙌
@radomirpieter
@radomirpieter 7 жыл бұрын
Při metabolizach alkoholu vzniká ethanol a ten je ještě nebezpečnější než alkohol a známé ho z různých kauz. A tohle má skoro sedm stovek like 😀😀😀
@miroslavblazek88
@miroslavblazek88 6 жыл бұрын
je to zkrátka chemik a ví o čem hovoří :-), spousta pravdy a spousta nepravd
@richardkarasek3889
@richardkarasek3889 5 жыл бұрын
A čo téma chleba.? Aký z čoho vyrobený.
@SilaProZivot
@SilaProZivot 5 жыл бұрын
Pro nás nejlépe kváskový špaldový. Ale i bezlepkové formy pečiva jsou prima.
@richardkarasek3889
@richardkarasek3889 5 жыл бұрын
@@SilaProZivot ďakujem za odpoveď. Môj prvý zelený smoothie sa veľmi vydaril. Ste skvelý
@SilaProZivot
@SilaProZivot 5 жыл бұрын
to mě opravdu těší! Dobrou chuť! Š.
@stancok76
@stancok76 5 жыл бұрын
@@SilaProZivot a co celozrnny chleba? vsade sa odporucuje ze je najzdravsi pre nas traviaci trakt.. osobne jem celozrnny chleba, chlieb z bielej muky som uz uplne vylucil zo stravy , cize jedavam chleby celozrnne a spaldove
@zednickepracehb2450
@zednickepracehb2450 9 жыл бұрын
Ahoj co je to za ten filtr?
@SilaProZivot
@SilaProZivot 9 жыл бұрын
zednické práce HB Ahoj, používáme reverzní osmózu, kdysi jsme ji koupili zde. Do ČR posílají za 10Euro. www.perfecthealthforyou.com/reverse-osmosis-5-stufen-profi-umkehrosmoseanlage-380-liter-tagesleistung# Š.
@zednickepracehb2450
@zednickepracehb2450 9 жыл бұрын
Díky! A jakou to má životnost?
@hanahorka4104
@hanahorka4104 6 жыл бұрын
Dlouhodobá konzumace destilované vody tělu rozhodně neprospívá... Citace z wikipedie:" Destilovaná (či demineralizovaná) voda se v žádném případě nehodí k dlouhodobé přímé konzumaci, neboť zcela jistě dokáže narušit metabolismus lidského těla. Dalšími riziky jsou: "prakticky nulový příjem vápníku a hořčíku vodou, snížený příjem některých jiných esenciálních prvků a mikroprvků, vysoké ztráty vápníku, hořčíku a jiných esenciálních prvků z potravin vařených v demineralizované vodě, zvýšené riziko toxického působení těžkých kovů přijímaných stravou, zvýšené riziko druhotné kontaminace demineralizované vody''
@petrpesek4746
@petrpesek4746 7 жыл бұрын
nejaky konkretni studiea rozbory? 50% z toho co rikate s tim souhlasim, 50% silne nesouhlasim
@barinq9170
@barinq9170 7 жыл бұрын
Já se na to dívám tak, že Štěpán to nepředkládá jako dogma, ale jako svůj pocit. A tak by k tomu měl každý z nás přistupovat. S tím, jak se budeme "zlepšovat", se budou měnit i naše pocity. A já si myslím, že všímat si vlastních pocitů je moc důležité.
@jaroslavzapletal8490
@jaroslavzapletal8490 6 жыл бұрын
Jde o to, jak to každý cítí. Vědecké rozbory mohou být různé podle toho, který vědec na tom pracuje.
@margaspren759
@margaspren759 Жыл бұрын
@@jaroslavzapletal8490 a taky kdo tomu vědci zaplatí za požadovaný výsledek
@janaivankovicova2050
@janaivankovicova2050 Жыл бұрын
A vyrobky vciel?! Med, propolis, vceli chlieb
@Svobod03
@Svobod03 Жыл бұрын
A co diamantová voda????????
@SilaProZivot
@SilaProZivot Жыл бұрын
diamantovou vodu neznáme, ale jakákoliv energetizace vody je potřebná. Stejně tak jako její filtrace.
@buzz9825
@buzz9825 6 жыл бұрын
Maso, vejce, ovoce, zelenina, mléčné výrobky. To je lepší seznam.
@petrmamvpici667
@petrmamvpici667 4 жыл бұрын
By mě zajimalo jestli když vodu prevarim dejme tomu udělám si z ni čaj a bydlím kolem poli kde se pesticid používá jestli je to v pořádku normálně ji nepiju ale piju balenou dík
@user-dh8mi5cr4z
@user-dh8mi5cr4z Жыл бұрын
Včela je zvíře ha ha
@boleslavniedoba6732
@boleslavniedoba6732 5 жыл бұрын
Sůl polská Kłodavska. Lze objednat přez internet, a za babku stejná kvalita.
@Svobod03
@Svobod03 Жыл бұрын
něco není rozumnět k vůli větříku!!!!!!!!!!!
@SilaProZivot
@SilaProZivot Жыл бұрын
ano, občas se to nepovede podle představ. Pozdější videa už mají zvuk lepší...
@Richard-Lesniclovek
@Richard-Lesniclovek 7 жыл бұрын
Ve vodě je bordel. Doporučuji pít pouze pivo. Po ránu bílé víno. Alkohol obsažený v nápojích vám je vydesinfikuje a je po problému.
@Tomny977
@Tomny977 7 жыл бұрын
Richard Zeman Opravdu doporučujete pít pivo místo vody? Pivo má vyšší glykemický infex než stolní cukr. Pokud se domníváte, že ve vodě je něco, co tam být nemá tak doporučuji pořídit kvalitní filtr na vodu, počáteční investice se Vám vrátí oproti tomu, než byste si měl kupovat pivo místo vody.
@IvanKostelka
@IvanKostelka 6 жыл бұрын
Richard Zeman a co uděláš s tou hlavou?
@sokolmira
@sokolmira 7 жыл бұрын
Dobrý den,dívám se na Vaše druhé video.Odsuzujete cukr včetně fruktozy,Na co tedy máte včely ??? A ještě jedna věc-jod ve spojení se solí nepotřebujeme ??? A co to vlastně říkáte ??? Co myslíte,že je kuchyňská sůl ? JE TO kamenná sůl.Mluvíte v protikladech.V mořské soli je jod přirozeně obsažený.A filtraci vody osmózou? Nikdy.NEBUDU PÍT DESTILOVANOU VODU BEZ MINERÁLŮ.
@hankaskalova1470
@hankaskalova1470 3 жыл бұрын
moje kámoška to s celou rodinou pijou už asi 20 let a všichni září pevným zdravím - osmozní vodu jim dolaďuje dolomit, který je od firmy doporučen
@eklektikTubb
@eklektikTubb 2 жыл бұрын
Presne tak. Racionálna výživa má byť naozaj racionálna, na nezmyselné protirečenia tam nie je miesto. V dnešnej dobe je žiaľ táto téma plná rôznych dezinformácií a hoaxov, takže sa človek musí spoľahnúť hlavne sám na seba.
8 POTRAVIN, KTERÉ JÍM KAŽDÝ DEN | Dewii
13:41
Dewii
Рет қаралды 44 М.
The child was abused by the clown#Short #Officer Rabbit #angel
00:55
兔子警官
Рет қаралды 18 МЛН
THEY WANTED TO TAKE ALL HIS GOODIES 🍫🥤🍟😂
00:17
OKUNJATA
Рет қаралды 9 МЛН
I’m just a kid 🥹🥰 LeoNata family #shorts
00:12
LeoNata Family
Рет қаралды 19 МЛН
7 nejjedovatějších potravin a jak je nahradit
14:57
Síla Pro Život
Рет қаралды 168 М.
Radkin Honzák: Mýty o strachu? Nepředstavujte si nešťastné konce
32:42
Český rozhlas Dvojka
Рет қаралды 138 М.
Bylinka, která SKUTEČNĚ čistí JÁTRA
9:36
Rozum v troubě
Рет қаралды 172 М.
K čemu je půst a pro koho není vhodný?
9:35
Rozum v troubě
Рет қаралды 192 М.
Na co si dát pozor u ořechových másel?
7:28
Rozum v troubě
Рет қаралды 32 М.
Půst a přerušované hladovění I Trime Podcast #06
35:49
Jaká příloha je k jídlu nejlepší a nejzdravější?
13:29
Rozum v troubě
Рет қаралды 233 М.
ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL | Jak začít a vydržet - moje tipy
19:49
Marketa Frank
Рет қаралды 115 М.
The child was abused by the clown#Short #Officer Rabbit #angel
00:55
兔子警官
Рет қаралды 18 МЛН