5 przebadanych patentów na szczęście | 7 metrów pod ziemią

  Рет қаралды 204,786

7 metrów pod ziemią

7 metrów pod ziemią

3 ай бұрын

Gościem odcinka jest dr hab. Piotr Michoń, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
Piotr Michoń jest autorem książki pt. „Życzę szczęścia! Paradoksy, dzięki którym zastanowisz się, co w życiu ważne i pożądane”. Znajdziesz ją tutaj: www.empik.com/zycze-szczescia...
Piotr prowadzi także kanał na YouTubie o nazwie „Ekonomia Szczęścia”. Znajdziesz go tutaj: / @ekonomiaszczescia
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Mój Instagram: / rafal_gebura
Mój Facebook: / 7metrowpodziemia
Mój TikTok: / rafal_gebura
Moja książka: alt.pl/sklep/otworz-oczy-rafa...
Współpraca komercyjna: rafalgebura.com | management.rafal.gebura@gmail.com
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
„7 metrów pod ziemią” w formie podcastów:
🎙Spotify 👉 spoti.fi/2UsCz7w
🎙Apple Podcasts 👉 apple.co/2Ksv7ER
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
„7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Zaciszna atmosfera garażu sprawia, że rozmówcy wyznają prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. Rozmawia Rafał Gębura.
🎥 Wideo: Grzegorz Skonecki
🎵 Oprawa muzyczna: Nice Guys Studio
🎞 Produkcja: Press Play

Пікірлер: 477
@patikrysiuk6683
@patikrysiuk6683 2 ай бұрын
Na spokojnie sobie poradzę mentalnie bez chodzenia do pracy. Izolacja i te inne bzdury w ciągu ostatnich lat to była moja terapia. Miałam czas na samoedukację, malowanie, spędzanie czasu na łonie natury, unikanie paskudnych ludzi. Coś pięknego. Zdecydowanie wolałabym pracować z domu czy też z lasu. Jak najdalej od nonsensu.
@patikrysiuk6683
@patikrysiuk6683 2 ай бұрын
@@angelika1g6a też jestem introwertyczką, ale fobii społecznej nie mam. Do 30-tki byłam całkiem pro-społeczna, ale potem się zmieniło. Stałam się antyspołeczna. Ludzie mnie nudzą. Widzę, że większość tkwi w miejscu, nie rozwijają się. Nie mam o czym z nimi gadać, a słuchać po raz n-ty tej samej historii z ich życia też nie mam zamiaru. Trochę egoistyczne, ale ile czasu się zaoszczędzi. ;)
@mattstatkiewicz4876
@mattstatkiewicz4876 2 ай бұрын
To zależy jakimi ludźmi sie otaczasz. Ja mam to szczęście, że jestem Panem swojego czasu i dzięki temu buduję swoje plemię w oparciu o mianownik wspólnych wartości, inteligencji emocjinalnej i przede wszystkim poziomu świadomości. Tak zwana pandemia wyposazyła mnie w papierek lakmusowy, o którym kiedyś mogłem tylko pomarzyć. Jedno pytanie i wiem ile życiowej mądrości było komu dane zakosztować 😉 I to właśnie świadomosc okazała się największym spoiwem.
@Julia-iv4qv
@Julia-iv4qv 2 ай бұрын
​@@mattstatkiewicz4876jakie to pytanie? Też tak chcę 😊
@user-be1sh8bp6r
@user-be1sh8bp6r 2 ай бұрын
Jestem tego samego zdania. A powiem Ci jeszcze że od dawna marzy mi się urlop z dala od ludzi , zdala od wszystkiego , zdala od internetu i telewizji. Gdzies w lesie , albo daleko do okoła łąki. Znalazłem takie miejsce i własnie się tam wybiorę
@kamilamaciejewska8746
@kamilamaciejewska8746 2 ай бұрын
Mogę zaproponować współpracę. Pracowałabyś z każdego miejsca na Ziemi. Wystarczy że będziesz mieć telefon z internetem
@KarolinaFerro
@KarolinaFerro 2 ай бұрын
Pieniądze dają wolność nie szczęście. A my tą wolność możemy wykorzystac tworząc szczescie lub rozpacz.
@jacek6695
@jacek6695 2 ай бұрын
Zgadzam się w 100%, odkąd mam spokojne życie to zrozumiałem to, pozdrawiam Panią Karolinę, ma Pani piękne imię
@asdasd-nu9ig
@asdasd-nu9ig 2 ай бұрын
też się zgadzam, chociaż ta wolność ma tylko charakter finansowy bo jest jeszcze wiele czynników które mogą ją ograniczać
@WAKACJEPODGRUSZA
@WAKACJEPODGRUSZA Ай бұрын
Dokładnie tak. Pieniądze dają czas na to co lubisz.
@lidiapukarowska2634
@lidiapukarowska2634 Ай бұрын
Nie prawda, dają możliwości, otwierają wiele drzwi, dają może dystans posiadaczowi.W związku z posiadanianiem ich również tworzą się ograniczenia.
@AZ-fc8xz
@AZ-fc8xz Ай бұрын
Nie daja Ci wolnosci bo musisz ciagle na nie pravowac zeby je miec
@baca350.1
@baca350.1 2 ай бұрын
Od roku jestem emerytem za 4000 zł I robię co chce w ramach budżetu. Książki filmy rower ciekawi ludzie ogródek samokształt. I jest dobrze. Jednak ci co twierdzą że pieniądze szczęścia nie dają to zakłamańcy i biedaki. Wg. Zasady ,,cukierek na którego mnie nie stać zapewne jest niesmaczny.,, Natomiast jeśli ktoś ma kasy full i coś marudzi że jest nie tak to znaczy że bogini Mamona rzuciła perły przed wieprze.
@beata6945
@beata6945 2 ай бұрын
Ten wywiad pokazuje jak gigantyczny wpływ na poziom szczęścia w naszym życiu ma praca. Pracujemy za długo tygodniowo i mamy za mało wolnego na regenerację i spełnianie potrzeb plus praca z przymusu na stanowisku które nie daje satysfakcji ale tkwi się dla pieniędzy i nie, nie dla kokisow ale zeby w ogole żyć, utrzymac rodzine - to jest dramat i jak wielki % ludzi odczuwa frustrację, depresje, nerwicę na tym tle.
@FalaiLala
@FalaiLala 14 күн бұрын
Tak samo myślę, jak Ty. Ale się nie poddałem i dwa lata temu zmieniłem pracę na bardziej zgodną po prostu ze mną, z moim ja. Mimo wszystko szukam nadal zmian. Czy w te dwa miesiące od napisania komentarza, coś zmieniłaś u siebie, uczyniałaś jakiś krok do przodu?
@kamilzajac8184
@kamilzajac8184 2 ай бұрын
Przepisem na szczęście jest: 1. Nie porównywać sie do innych 2. Nie żałować podjętych decyzji 3. Realizować się w hobby 4. Praca którą lubisz - ona daje sens 5. Sposób myślenia: Cieszę się że, ktoś pojechał na wakacje, a nie zazdrościć. 6. Pieniadze daja szczęście tylko do określonego poziomu, zrozumieć że, sa potrzebne do realizacji celów. Od samego siebie zależy czy będzie się szczęśliwym.
@hjkhjkjkhjkhjk8392
@hjkhjkjkhjkhjk8392 2 ай бұрын
Jak w dzisiejszych czasach znaleźć pracę kiedy nie raz jest bardzo trudno komuś znaleźć?(Nie mówię o sobie ale o osobach które mają problem ze znalezieniem pracy np o kobietach którym jest jednak trudniej znaleźć?)
@paraoczek3915
@paraoczek3915 2 ай бұрын
​@@hjkhjkjkhjkhjk8392szukać aktywnie, działać a noe mówić tylko o tym, że się szuka. Podnosić swoje kwalifikacje, załapać się gdzieś, żeby nabrać doświadczenia. Jeśli ktoś chce to znajdzie sposób a jeśli ktoś nie chce to znajdzie wymówkę.
@jolkafasolkatravel-podrozu9423
@jolkafasolkatravel-podrozu9423 2 ай бұрын
Nie zgadzam się z punktem 4 . Praca ona daje sens..... zazwyczaj praca i pieniądze z niej przesłania sens życia. W obecnych czasach pogoń za pieniądzem to sens życia. Praca jest po to by mieć pieniądze ( w szczęśliwym życiu) i cieszyć się z nich. Więc praca daje środki na szczęście. Nawet jak ktoś zapłaci rachunek mimo minimalnych oszczędności to nawet to daje szczęście
@adamkowalczyk7429
@adamkowalczyk7429 2 ай бұрын
Jedynym przepisem na szczęście jest przyjaźń z Panem Jezusem. Punkty które podałeś mogą przyczyniać się do radości lub/i zadowolenia ale nie jest możliwe prawdziwe szczęście bez ukochania Boga.
@angelazielinska5111
@angelazielinska5111 2 ай бұрын
​@@adamkowalczyk7429to jest Twój przepis na szczęście. Każdy ma swój przepis. Moim np. jest pozbycie się pragnień własnego ego.
@ewapasternak9789
@ewapasternak9789 2 ай бұрын
zachęcam do usunięcia social mediów :) kiedy ich używałam miałam częste dołki, głównie kompleksy związane z wyglądem. od kilku dobrych lat jestem wolna od tego i zadowolona z siebie :)
@patikrysiuk6683
@patikrysiuk6683 2 ай бұрын
Brawo. Bardzo dobra rada. Porównywanie się do fałszywych obrazków w social mediach to największy wspomagacz depresji.
@user-xz2oy5qr3i
@user-xz2oy5qr3i 3 күн бұрын
Święta Prawda - nie mam social mediów od lat. Najlepszy krok jaki zrobiłem.
@ewalisowska1854
@ewalisowska1854 2 ай бұрын
Brak nieszczęścia to już jest szczęście.
@marekchilinski2259
@marekchilinski2259 2 ай бұрын
Smutek to stan gotowości organizmu na przyjęcie dowolnej ilości szczęścia... Czyli w zasadzie człowiek smutny jest wstępnie wesoły.
@tabletsamsung3606
@tabletsamsung3606 2 ай бұрын
Właśnie.
@sawomirkraujutowicz47
@sawomirkraujutowicz47 Ай бұрын
Każdy z nas jest brylantem - każdy! Zachlapany błotem, ale ciągle brylant😊 Wystarczy tylko spłukać błoto, a zabłyśniemy pełnym blaskiem. Brylantem jesteśmy, zawsze byliśmy i zawsze będziemy. To jest źródło , którego nic nie może zatruć.😀 Świadomości dla nas wszystkich!🙏
@bartas2023
@bartas2023 2 ай бұрын
Fajnie o szczęściu opowiadają teoretycy, którzy na ogół są materialnie zabezpieczeni na dobrym poziomie (w dużej mierze mają około 20-30 lat, domyślcie się skąd mają kasę). Zaraz hejterzy powiedzą - ZMIEŃ PRACĘ! DĄŻ DO CELÓW! REALIZUJ SAMEGO SIEBIE! WYJEDŹ ZA GRANICĘ! Ale powiedzcie to matce 4 dzieci, która nie ma jak związać końca z końcem, pracuje albo i nie, często na nisko opłacanym stanowisku. Ma już swoje lata, nie wygląda jak modelka i nie stać ją ani na rzucenie wszystkiego i wyjazd za granicę ani na kredyt. PS. Sam jestem facetem i mogę sobie na pewne rzeczy pozwolić, ale bez przesady. Staram się jednak zrozumieć osoby, którzy nie mogą rzucić wszystkiego, bo za coś muszą żyć. Tak że te złote rady randomowych trenerów personalnych niestety nie są dla wszystkich.
@karolinanowak8130
@karolinanowak8130 2 ай бұрын
No ale to jest logiczne. Zobacz chociażby piramie potrzeb. Wiadomo że jak nie masz na chleb to nie będzie Cię interesować samorealizacja w tym momencie. Ale jak już spełnisz potrzeby niższego rzędu, chcesz spełniać te wyższego. A pan bardzo ciekawie opowiadał, miło się słuchało
@grzegorzplak5751
@grzegorzplak5751 2 ай бұрын
Przykład matki, która ma 4 dzieci jest - moim zdaniem - z dupy. Czy to ja spałem z innym samcem lub innymi samcami bez zabezpieczenia? Nie, więc każdy niech ponosi swoje konsekwencje swoich czynów. Chciała to ma czwórkę. Podobnie jest z większością ludzi na tym świecie. Jeśli ktoś jest biedny to bardzo często okazuje się, że bardzo chce być biedny.
@RenataStaniszewska-fc8uu
@RenataStaniszewska-fc8uu 2 ай бұрын
To fakt!🤚
@aleksandramowczan
@aleksandramowczan 2 ай бұрын
Ja zawsze zastanawiam się w takich sytuacjach po co ludzie mają tyle dzieci... Chyba wiedzą ile kosztuje utrzymanie takiej ilości osób w naszym kraju. Nikt im ich pod dom nie podrzucił... Sami się o nie postarali.
@CTo-ie9mi
@CTo-ie9mi 2 ай бұрын
Trzeba było się nie rozmnażać jak króliki, kogo teraz stać na 4 dzieci? Nie dziwo że taka baba jest później zdesperowana.
@pro100olga
@pro100olga 2 ай бұрын
- Czy dzieci to przepis na szczęście? - Hahaha To była dokładnie moja reakcja na to pytanie 😅 Myślę, że dzieci mogą być źródłem szczęścia, ale nie zawsze i nie dla wszystkich. Nie każdy może zostać dobrym rodzicem, nie dla tego, że jest złym człowiekiem, a po prostu to wymaga dużo pracy, wysiłku i wiedzy
@Lulu-fu5et
@Lulu-fu5et 2 ай бұрын
Dzieci to przepis na nieszczęście 😂i troskę do końca życia.
@RenataStaniszewska-fc8uu
@RenataStaniszewska-fc8uu 2 ай бұрын
100% zgoda.🤚
@gesicki
@gesicki 2 ай бұрын
Trzeba by zapytać po kilkunastu latach, czy ci ludzie (którym maleje szczęście po urodzeniu dzieci) chcieli by cofnąć czas i nie mieć dzieci. Jestem przekonany że, zdecydowana większość by tego nie zrobiła.
@Kvothe1994
@Kvothe1994 2 ай бұрын
nieprawda. Dzieci to główne źródło szczęścia. W tym materiale ekonomia szczęścia polega na użyteczności. Dzieci nie są "użyteczne". Trzeba się nimi zajmować, i tak wydawać pieniądze, spędzać czas wolny. To jest jednak sens życia.
@andrzejdubiel3263
@andrzejdubiel3263 2 ай бұрын
Tez miałem taką reakcję. Dzieci to dużo szczęścia, ale i dużo zmartwień i dużo stresu. Z jednymi dziećmi lżej, z innymi trudniej - zależy od chorób, temperamentu itd.
@aleksandrastaj4718
@aleksandrastaj4718 2 ай бұрын
100% racji. Jestem tuż przed 50tką i od niedawna mnie olśniło, że najważniejszy w życiu jest właśnie CZAS.
@marianpe5773
@marianpe5773 2 ай бұрын
Recepta na szczescie jest prosta trzeba miec dobre geny, dobre wychowanie i otoczenie, nie miec zlych przezyc w dziecinstwie, a potem juz tylko udane zycie - wpierw podstawowe potrzeby a potem reszta o ktorej mowi ten pan😂
@user-gx5rt7rf4c
@user-gx5rt7rf4c 2 ай бұрын
Nic trudnego, wystarczy być pięknym, młodym, zdrowym, mądrym i bogatym 😂
@wiewiujuju
@wiewiujuju 2 ай бұрын
Czyli Twoje szczęście powinno zależeć tylko od innych? Jesteś dorosły, weź sprawy w swoje ręce, inwestuj w zrowe odzywianie i sport, naucz się dobrych manier jako swiadomy dorosły, zmień otoczenie jak obecne ma negatywny wpływ i zmień schematy z dzieciństwa.
@oskarszyszka3030
@oskarszyszka3030 2 ай бұрын
​@@wiewiujujuPowiem Ci , że zgadzam się z Twoją opinią , że dorosła osoba powinna wziąć życie w garść i wszystko zależy od Nas samych... Ale również to co wyżej jest napisane, ma w sumie dużo prawdy, bardzo dużo ludzi jest tragicznie wychowywanych, posiadają rodziców , którzy nie powinni mieć wgl dzieci , niektórym w szkołach dokuczają, na podwórkach, każdy ma inną psychikę i naprawdę od dziecka mają pod górkę, przez co później są zblokowane , zaburzone , ciężko im wchodzić w najprostze konwersacje, relacje , ciężko im ruszyć do przodu, bo są ,, niszczone ,, od środka. Chodzi mi w skrócie o to, że ta sama osoba jeśli by ,, dostała,, od losu, normalną, kochającą rodzinę, to też dziecko by miało inne otoczenie rówieśników, oraz zupełnie inne przeżucia i najprawdopodobniej osiągnęłoby więcej, oczywiście są wyjątki, które mimo przeszkód osiągają więcej, lecz nic nie jest tak prostoliniowe i to co dla Ciebie jest łatwe do zrozumienia, że idę i robię, w końcu wszystko zależy ode mnie bo jestem dorosłym, dla innych może być przeszkodą nie do przeskoczenia. Poznając jakąkolwiek osobę musimy wziąć zawsze pod uwagę, że nie wiemy co ta osoba przeżyła i nawet to, że ktoś jest wkurwiający w pracy, w szkole, jest nie do zniesienia , niekoniecznie wynika z tego , że po prostu jest ,, chujem .
@ulafon5631
@ulafon5631 2 ай бұрын
​@@oskarszyszka3030 w sedno
@magdalenajurczykowska7053
@magdalenajurczykowska7053 2 ай бұрын
Doskonale to podsumowałeś.
@dawidboch3624
@dawidboch3624 2 ай бұрын
Znam tego człowieka osobiście, to jaką emanuje pozytywną energią jest niesamowite, bardzo gorąco pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów. Wiara Siła Męstwo!
@qbus1111
@qbus1111 2 ай бұрын
"Praca sprawia że spotykam ludzi" - to jej największa wada :D
@marekchilinski2259
@marekchilinski2259 2 ай бұрын
dla introwertyka
@TomaszBrozek-bi7jz
@TomaszBrozek-bi7jz 2 ай бұрын
Zmień prace
@BlnLucy
@BlnLucy 2 ай бұрын
Dlaczego...zrozum ze są ludzie ktorzy uwielbiaja spokoj i nie potrzebuja zbyt wielu znajomych bo to ich męczy ,nawet w pracy ludzkie zachowaja stają się denerwujące
@user-jl6ox6tn3y
@user-jl6ox6tn3y 2 ай бұрын
Najpierw pomału spróbuj ich trochę polubić, jak nic z tego, to spróbuj zmienić na inny zespół pracowników
@arnolddugosz4173
@arnolddugosz4173 2 ай бұрын
Czytając wypowiedzieć tym stylu upewniam się w tym że wielu ludzi ma problem przede wszystkim ze sobą...ja sam wypaliłem się w pracy handlowca i zmieniłem pracę na taką bez obsługi klienta ale ludzie dookoła jacyś muszą być bo można zdziczeć... Zastanówcie się czasem, nawet takie relacje mają znaczenie.
@gabrysiatynska5210
@gabrysiatynska5210 8 күн бұрын
W końcu przyjemniejszy, bardziej lekki temat 😊
@tabletsamsung3606
@tabletsamsung3606 2 ай бұрын
Bardzo sympatyczny, fajny, usmiechniety gosc. Pozytywnie nastawiony do zycia i do ludzi. Mam szczescie, ze go ogladam. To jest szczescie.
@ZUOtoMy
@ZUOtoMy 2 ай бұрын
Myślę, że ci którzy zrezygnowali z korzystania z bibliotek czy teatru amatorskiego, zrobili to nie dlatego, że bez pracy stracili zainteresowanie rozrywką, a dlatego, że perspektywa braku zarobków i niepewnej przyszłości była na tyle stresująca, że mieliby poczucie winy gdyby ten czas poświęcili na zabawę, a nie szybkie znalezienie nowego zatrudnienia. Możliwe, że dalej chętnie by korzystali z tych rozrywek, gdyby mieli wtedy pewne źródło utrzymania. Podobnie pandemia to słaby przykład - w tamtym czasie ludzie byli zestresowani wizją śmierci bliskich, niepewnej przyszłości i cierpieli z powodu oddzielenia od przyjaciół i rodziny. Były to na tyle stresujące warunki, że ciężko było po prostu się bawić, gdy dookoła umierają ludzie i możesz być następny.
@Lina-fp5it
@Lina-fp5it 2 ай бұрын
Bardzo trafny wywiad. Dla mnie "szczęście" to: spokój-rozumiany w szerokim kontekście, spokój o zdrowie, rodzinę, finanse itd. Szczęście można też na prawdę znaleźć w drobnych rzeczach pod warunkiem, że my w nie uwierzymy.
@mrk9253
@mrk9253 2 ай бұрын
Pieniądze same w sobie szczęścia nie dają. Szczęście daje to co można za nie kupić. Wiadomo, że zaspokajanie niektórych potrzeb daje więcej szczęścia niż inne stąd np ktoś kto nie ma mieszkania będzie dużo bardziej nieszczęśliwy niż ktoś kto musi jeździć 10 letnim samochodem choć chciałby jeździć Porshe o wartości mieszkania. Kwota taka sama ale waga potrzeby jest całkowicie inna. Najwięcej szczęścia, spokoju daje zaspokojenie podstawowych potrzeb takich jak jedzenie, ubranie, mieszkanie. Bez tego bardzo ciężko być szczęśliwym.
@wiolapazgrat1072
@wiolapazgrat1072 2 ай бұрын
Czy aby na pewno? Nie masz domu- nie martwisz się o remonty,podatki,opłaty,o to że się spali,że okradną itp.itd. No i nie musisz go sprzątać😂
@dziewczynazsekskamerek
@dziewczynazsekskamerek 2 ай бұрын
@@wiolapazgrat1072zależy od potrzeby. W każdym bądź razie osoba chora na raka jest bardzo szczęśliwa jeśli ktoś da jej pieniądze na to by szybko wyciąć to badziewie i wdrożyć najlepsze leczenie które uratuje życie. Więc tutaj brak zdrowia nie powoduje że nie ma się kłopotów.
@joannatracz-aptaszynska-co4098
@joannatracz-aptaszynska-co4098 2 ай бұрын
Dzielić się z innymi czymkolwiek. Nie masz czym, dziel się wiedzą. Dobro wraca .
@An-Szem
@An-Szem 2 ай бұрын
"Nie psuj tego, co obecne, pragnąc tego, czego nie ma, lecz uświadom sobie, że o to, co masz teraz, kiedyś mogłeś się tylko modlić " Epikur z Samos
@damianh82
@damianh82 Ай бұрын
@pinotnoir6798
@pinotnoir6798 Ай бұрын
👍🤗
@inanna3209
@inanna3209 2 ай бұрын
Kolekcjonowanie doświadczeń, często coraz bardziej ekstremalnych, też prowadzi do pustki. Moje doswiadczenie tego, co przynosi szczęście - zrobic w życiu coś wartosciowego, z serca, nie za pieniądze. Pomóc komuś. Zrobić coś dla kogoś bezinteresownie.
@nanab256
@nanab256 2 ай бұрын
21:30 od ponad pół roku nie pracuję, zajęć mam więcej niż czasu, jak ktoś nie jest wybitnie ubogi intelektualnie to nigdy się nie będzie nudził.
@marekchilinski2259
@marekchilinski2259 2 ай бұрын
po prostu "inteligentni ludzie się nie nudzą" - nie ważne czy mają taką czy inną pracę lub jej brak
@matkovskyprod.8820
@matkovskyprod.8820 2 ай бұрын
Szczęśliwy człowiek potrafi się nudzić, z powodu tego, że nuda/cisza/nicnierobienie ich nie nudzi
@baca350.1
@baca350.1 2 ай бұрын
​@@matkovskyprod.8820 ja się nudzę z maestrią. Ale co za dużo to niezdrowo. Maratony są niezdrowo szczególnie dla emerytów. Ale rowerkiem 50 km dziennie to ogarniam raz w tygodniu. A 4 lata wstecz po 18 km o mało nie zdechłem. Ponadto przy rowerze zawsze jest coś do podłubania.
@baca350.1
@baca350.1 2 ай бұрын
​@@marekchilinski2259Popieram .
@AnnaJ2023
@AnnaJ2023 2 ай бұрын
Przykładem w rozmowie są prawnicy. Po wygranej nie zrezygnowali z pracy, ale albo pracowali mniej, albo mogli wybrać pracę, która dawała im poczucie sensu. Nasuwa się pytanie. Czy osoby pracujące z młotem pneumatycznym albo np. górnicy nadal pracowali w zawodzie, tyle że mniej, czy też zmieniali branżę i otwierali gabinety lekarskie lub kancelarie, żeby pomagać ludziom? Dlaczego zawsze mówi się o zawodach ludzi wykształconych? Co z pracownikami np. dyskontów? Czy po wygraniu dużych sum nadal szarpali się z paletami i nosili ciężary? Sama jestem wykształcona, ale to podejście mnie drażni. Pomyślmy czasami o rzeszach ludzi pracujących fizycznie, zajmujących stanowiska, w których choroba zawodowa jest nieunikniona. Co do bezrobotnych z Marienthalu, to można mieć wątpliwości co do merytorycznej wartości tych badań. Wydaje się raczej normalne, że człowiek, który stracił pracę, nie ma ochoty śpiewać w chórze, czy chadzać do biblioteki, ponieważ zwyczajnie po ludzku martwi się o byt i o przyszłość swoją i rodziny na utrzymaniu.
@jaamadea9439
@jaamadea9439 2 ай бұрын
Mądra refleksja! ( Podzielam !)
@dziewczynazsekskamerek
@dziewczynazsekskamerek 2 ай бұрын
Nie ma sensu zajmować się problemami biednych ludzi. To ich problemy. Oni nie zajmują się naszymi.
@agnieszkasosnowska4355
@agnieszkasosnowska4355 2 ай бұрын
Tak mówią socjopaci i psychopaci .
@dorincarnadine7758
@dorincarnadine7758 2 ай бұрын
Świetne podsumowanie tego odklejonego od realiów życia większości społeczeństwa wywiadu!
@w.k.5974
@w.k.5974 Ай бұрын
Ludzie niewykształceni się nie liczą.
@schattenmefisto
@schattenmefisto 2 ай бұрын
Doskonaly wywiad - z cennymi wskazowkami, wydawaloby sie, ze to oczywiste, ale dosc czesto sie o tych wartosciach zapomina. 😎
@agnieszkafurman1098
@agnieszkafurman1098 2 ай бұрын
Uczę się być szczęśliwa codziennie. Podejście, zrozumienie moje z każdym dniem staje się coraz głębsze. 😊
@anka9188
@anka9188 8 күн бұрын
Bhagavat Gita, to przepis na szczęście 😘😜🥰 Już nie mogę doczekać się tej masy polubień przy moim komentarzu 😅 Pozdrowienia dla tych, co wiedzą o czym mowa ❤
@agnieszka1370
@agnieszka1370 Ай бұрын
Dziękuję za sporą dawkę wiedzy! Porwała mnie charyzmatyczność profesora, książkę już zamówiłam i już nie mogę się doczekać, aby obejrzeć odcinki o ekonomii szczęścia 😊😊😊
@martyna0401
@martyna0401 2 ай бұрын
Miałam przyjemność mieć zajęcia z ekonomii szczęścia z Panem Profesorem na studiach. Jedne z najlepszych wykładów, jakie pamiętam.
@patrycjaszostko1478
@patrycjaszostko1478 2 ай бұрын
ja rowniez, bardzo dobrze wspominam te zajecia
@CR-rm4iy
@CR-rm4iy 2 ай бұрын
ale slabo bo on tylko ci tlumaczy badania zachodnie, przez to ze sama sobie nie umiesz wyszykac (tego powinien uczyc/wymagac, lacznie z wymaganym C1 na start angielskim)... on nic nie bada, przynajmniej do 22:00 bo wtedy wylaczylem. Sorry ale zrobic literature review to sam potrafie. Czy my mu placimy jako spoleczenstwo aby byl gloryfikowanym tlumaczem, czy aby jednak tez robil badania na Polakach czy tam np. uchodcach w Polsce i to publikowal?
@martyna0401
@martyna0401 2 ай бұрын
@@CR-rm4iy Tytułu doktora, a tym bardziej habilitacji nie dają na podstawie samego researchu. ;) Polecam nie oceniać dorobku naukowego i sposobu prowadzenia zajęć na podstawie godzinnego wywiadu, który zmieści zaledwie ułamek informacji.
@marekchilinski2259
@marekchilinski2259 2 ай бұрын
@@CR-rm4iyniech zgadnę, na pewno jesteś szczęśliwym człowiekiem, bo przecież tacy ludzie sączą jadem krytyki rzeczy, które nie mają na nich wpływu i których nie mogą zmienić, i które ich zdaniem, sami zrobiliby lepiej
@CR-rm4iy
@CR-rm4iy 2 ай бұрын
@@marekchilinski2259 mniej wiecej tak, finansowo zdecydowanie, plus zdaje sobie o czym i o ktorych badananiach on mowi - studiowalem na zachodzie, i czytalem ksiazki/ogladalem lektury na YT np. od Daniel Kahneman tez. a co do zmian, brzmisz dokladnie jak stereotypowy Rosjanin co tez "nic nie moze zrobic", no super spolecznosc by byla gdyby tak kazdy myslal, i co by ta spolecznosc robila - zapewne dowstawala raka od plastikow palonych przez sasiadow na przyklad, bo oni "nic" nie moga z tym zrobic? Oczywiscie ze zmienilem dosc sporo ludzi/swiat na lepsze majac takie podejscie przez cale zycie dzien w dzien
@justynabartnik865
@justynabartnik865 2 ай бұрын
Ja dokladnie wiem na co wydac . I niezobaczenie ludzi z ktorymi pracuje nazwalabym kolejnym szczesciem👍🙏
@panhuragan4388
@panhuragan4388 2 ай бұрын
21:31 bzdura. Miałem okres w życiu w wieku 20 lat gdzie ponad rok nie pracowałem i grałem w gry komputerowe i to były najlepsze chwile mojego życia 😂
@user-vp7ds1fv1p
@user-vp7ds1fv1p 16 күн бұрын
Szczególnie podobały mi się zdania na temat roli i prący kobiet w domu.
@maame5762
@maame5762 2 ай бұрын
Rewelacyjny podkast. Całkowicie się z nim zgadzam. Zauważyłam, że im więcej mam pracy w pracy tym więcej ogarniam obowiązków poza pracą! Jak mam więcej wolnego to jestem mniej efektywna i zalegają mi rzeczy do zrobienia które wywołują flustracje i poczucie winy. Dodatkowo więcej pracy napędza mnie do działania i zwiększa motywację. Oczywiście narzekam ile to mam roboty ale to już chyba leży w naszej naturze😂 Co do mediów społecznościowych : strasznie nie lubię przewijać, waśnie chętnie pisze komentarze i uracze dobrym słowem co nie tylko ma pozytywny wpływ na osoby które komplementuje ale i na mnie!! Pozdrawiam.
@radopak
@radopak 2 ай бұрын
Dawno nie byłem na tym kanale, ale dalej widzę, że coachowie i trudne sprawy się tu mają dobrze
@kosmopolita927
@kosmopolita927 2 ай бұрын
łatwo sobie gada o pracy jak wykonuje to co lubi ,,przyjemne z pożytecznym'' a jak ludzie biorą byle jaką pracę bo innej nie ma to wykonują ją z przymusu prakyczynie by mieć co włożyć do garczka heh
@marekchilinski2259
@marekchilinski2259 2 ай бұрын
Dlatego trzeba się uczyć i rozwijać całe życie, by mieć kwalifikacje, poznawać ludzi i samemu odkrywać co się chce robić. Samo nie przyjdzie.
@kosmopolita927
@kosmopolita927 2 ай бұрын
dla niektórych jest juz za późno gdy to ogarnęli
@Mateo-mx5lx
@Mateo-mx5lx 2 ай бұрын
​@@kosmopolita927nigdy nie jest za późno, tylko ludzie poprostu nie wierzą w siebie i ,,dają sobie spokój,,
@jatess4455
@jatess4455 2 ай бұрын
Nie wszyscy są bystrzy , maja dużo energii życiowej , śmiałości , czasem i szczęscia, itp., więc rady dla wielu z nich nie pasują . Warto więc uczyć ludzi doceniania tego co mają( nie chodzi o to by spoczęli na laurach ) ,,zamiast ciągle frustrowac ich tym , czego nie mają i dla wielu jest po prostu nieosiągalne . A to robią niektórxy rodzice , reklamy, czy guru wszelkiej maści - muusisz to miec , muusisz to umieć . Wiadomo , lepiej przyjaciół poznawac przy dobrym obiedzie , ale najlepsi ci , którzy nie opuszczą cie w biedzie . Jesli jesteś zdrowy , masz co jeśc , masz serdecznych ludzi wokół , dach i spokojne niebo nad głową - to juz jest szczęscie . Reszta to jeszcze większe szczęscie .
@mrokomaroko4429
@mrokomaroko4429 2 ай бұрын
Ja tam od razu wiem i zawsze wiedziałem, na co przeznaczyłbym wygrane pieniądze. Na mieszkanie, na wymarzone ale drogie studia, na podróże do kilku krajów, które chciałbym zobaczyć, czesc pieniędzy podzieliłbym i oddał rodzicom i rodzeństwu. A resztę zainwestował w 3 biznesy, o których też zawsze myślałem. Zalozylvym tez dom tymczasowy dla zwierzakow ale taki z prawdziwego zdarzeniam Więc nie zgadzam się że wszyscy chcą wygrać ale nie wiedzą po co.
@manitso2686
@manitso2686 2 ай бұрын
W tym rzecz, chciałbym mieszkać w własnym domu i mieć własny garaż żeby realizować swoje pasje motoryzacyjne czy majsterkować, teraz pozostaje mieszkanie w bloku gdzie nie zrobię nic i ciułanie i może jakimś cudem będę mógł sobie pozwolić na dom, do tego czasu będę w ciągłej pętli nie spełnienia i w stanie oczekiwania kiedy w końcu będę mógł korzystać z swojego zainteresowania w pełni.
@rafawalczak8314
@rafawalczak8314 Ай бұрын
Mam podobnie😊 też wiem, co bym zrobił z kasą
@dorkamoje5610
@dorkamoje5610 2 ай бұрын
Pieniądze na 100% szczescia nie dają tym co ich nie mają.. reszta to odczucia subiektywne😊
@axlhyvonen461
@axlhyvonen461 2 ай бұрын
Jeden z najlepszych, najciekawszych odcinków, jakie na tym kanale oglądałem odkąd 2018 r., a to naprawdę wiele mówi, skoro praktycznie wszystkie odcinki tutaj są to moim zdaniem mniej więcej bardzo interesujące😊🎉
@jacek6695
@jacek6695 2 ай бұрын
Pieniądze są niezbędne do życia, dzięki nim możemy spełniać marzenia, zdrowo się odżywiać, na bycie szczęśliwym składa się wiele rzeczy, same pieniądze nas nie uszczęśliwią, pozdrawiam
@danutaboszko4462
@danutaboszko4462 2 ай бұрын
Więcej szczęścia jet tam gdzie jest więcej słońca i ludzie z tego korzystają, mają wysoki poziom, Wit. D³. Nie mają depresji. Nie ma to dużego związku z bogactwem. Byle by nie biedy. Jak będzie dostatek , dużo słońca i zdrowie to większość ludzi powinna być na ogół szczęśliwa
@beatasitarz1599
@beatasitarz1599 2 ай бұрын
Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero ich wydawanie😊
@syndropl9830
@syndropl9830 2 ай бұрын
To musi być dopiero szczęśliwy człowiek 😃
@mateuszjerzykowski8596
@mateuszjerzykowski8596 2 ай бұрын
Ciekawe... Można mieć dużą wiedzę o szczęściu, dzielić się nią z innymi... i nie być szczęśliwym. :)
@fffffffffake
@fffffffffake 2 ай бұрын
7:22 Chodzi o $75 000 rocznie brutto, bo tak liczy się pensje w USA. W Polsce podaje się najczęściej oficjalnie brutto miesięcznie, a w nieoficjalnych rozmowach netto miesięcznie, co nas najbardziej interesuje. Po doliczeniu inflacji od 2012 roku kiedy te badania robiono to będzie teraz ok $100 000 rocznie brutto a odejmując podatek, dzieląc na 12 i licząc po kursie 4zł wychodzi ok 20 000 -25 000 zł miesięcznie netto. To jest w USA, gdzie koszt życia jest ok 2x wyższy niż w Polsce, więc u nas ta granica była by na poziomie ok 10 000 - 12 000 zł miesięcznie na rękę.
@zielaQ15
@zielaQ15 2 ай бұрын
W którymś z twoich filmów zamieściłem konstruktywna krytykę odnośnie twojego wywiadu i muszę przyznać po tym materiale, że wnioski wyciągnąłeś, a nawet wzbiles się na o wiele wyższy poziom. Jak zawsze prowadziłeś podcast, ale bez wchodzenia w zdanie to jeszcze mega fajnie sam opowiadałeś i dzieliles się swoim zdaniem. Widać, że ten temat bardzo samego Ciebie interesował i dotyczył dlatego też tak dobrze wyszło. Przekazywales swoje punkty widzenia, nie zgadzałes się ze wszystkim i też tłumaczyłeś w rezultacie tworząc coś niesamowicie kompletnego. Życzę Ci takiego podejścia we wszystkich podcastach, a słuchanie ich będzie najczystsza przyjemnością 🙃
@OpiekunEkspozycji
@OpiekunEkspozycji 17 күн бұрын
super wywiad..dokladnie czas jest wymiernikiem szczescia..ale spokoj egzystencjalny tez jest wazny, niestety w naszym kraju nie docenia sie doswiadczenia zyciowego tylko kumoterstwo i kolesiostwo w kazdej dziedzinie, niestety takie doswiadczenie przed 60/tka
@olaradke7730
@olaradke7730 2 ай бұрын
Trochę sknerus trochę bogacz. Każdy niech będzie po prostu sobą i wie dokładnie co go uszczęśliwi. Pieniądz dają możliwości do realizacji swoich marzeń, podróży itp.
@indoorphine
@indoorphine Ай бұрын
wspanialy gosc😍. trafil w sedno. jego dobra energia tylko potwierdza ze wie o czym mowi
@de0o0
@de0o0 2 ай бұрын
Za krótki ten wywiad, nie było wielu istotnych dla mnie tematów np. zdrowie fizyczne, psychiczne, natura oraz "relacje" ze zwierzakami. Ale niektóre ze statystyk ciekawe
@P.A.H.
@P.A.H. Ай бұрын
Szczęście daje : Duzo slonecznych dni Spotkania towarzyskie Wysiłek fizyczny Posiadanie celu
@adas7219
@adas7219 2 ай бұрын
Szczęście to poniekąd stan umysłu. Nie da się tego jednoznacznie stwierdzić , bo nic nie jest „0-1”. Wydaje mi się , że najlepiej nie mieć zmartwień , a wtedy droga do szczęścia sama się znajduje ❤. Dużo zdrowia i pogody ducha, spokoju wszystkim ;)
@angelazielinska5111
@angelazielinska5111 2 ай бұрын
Ale kiedy nie masz zmartwień, nie docenisz szczęśliwych chwil, kiedy te zmartwienia się kończą.
@Cheska144
@Cheska144 2 ай бұрын
Dziękuję za tą rozmowę, Gość bardzo ciepły i sympatyczny. Prowadzący również, żeby nie było 😊 Ja to z perspektywy sama doszłam do wniosku, że kiedy nie było tel stacjonarnych, nie każdy miał samochód, u nas w rodzinie nie było obu tych udogodnień, to mieliśmy czas na wspolny obiad przy wspólnym stole, Mama zawsze podawała zupę w wazie, zaznaczam to dlatego, że nie z garnka bezpośrednio, mieliśmy czas na podwieczorek i wspólne gry. Było tak dużo czasu na wszystko, a każdy przecież pracował, nie było kateringow dietetycznych, trzeba było przyjść z pracy na piechotę, po drodze zrobić zakupy, potem gotowanie. Mama z nami zawsze odrabiała lekcje, pamietam wspólne spacery po obiedzie. No jednym słowem nie wiem dlaczego tego czasu nie ma teraz.
@pasjadospa
@pasjadospa 2 ай бұрын
Pieniądze szczęścia nie dają TYM, którzy ich nie mają. :) Trzeba je mieć, żeby tworzyć i pomagać innym. Jak sam/sama nie masz pieniędzy to nie pomożesz sobie. Tym bardziej nie pomożesz innym. Jak masz długi- to najpierw zerujesz siebie, a później pomagasz tym, którzy zasługują na pomoc, a nie tylko jej potrzebują.
@marlenadymowska4317
@marlenadymowska4317 2 ай бұрын
Bardzo mądre stwierdzenie, kiedyś uważałam że nie dają ,teraz jestem w zupełnie innym miejscu . Oczywiście wszystko zależy w jakim celu je wykorzystujemy
@zenekpudzian-ex2er
@zenekpudzian-ex2er 2 ай бұрын
Ja praktykuje wdzięczności! Gdy czujesz wdzięczność czujesz szczęście. Polecam piosenkę Wdzięczność Igor Herbut . Ta piosenka odmieniła moje życie!
@marianpe5773
@marianpe5773 2 ай бұрын
Zeby byc szczesliwym trzeba miec niskie wymagania 😅
@grzegorzplak5751
@grzegorzplak5751 2 ай бұрын
To lubię. Interesujący gość. Zachęta na koniec by kupić jego produkt. Zamówienie złożone. Ja mam korzyść. Prowadzący ma korzyść. Gość ma korzyść. Idealna sytuacja win-win.
@surfinia52
@surfinia52 2 ай бұрын
Relacje nawiązuje się na poziomie serca a nie głowy
@BeatkaBlondynka
@BeatkaBlondynka 2 ай бұрын
33:48 Zgadzam się z Panem co do komentowania, każda nasza reakcja, uwaga, kształtuje nasze relacje, nawet jeśli jesteśmy daleko od siebie, to mamy ze sobą kontakt, ale tylko wtedy kiedy właśnie angażujemy się w relację pisząc do siebie, reagując, nie tylko przeglądając zdjęcie bo wtedy to tylko obrazek. Prawdziwa relacja buduje nasz kontakt ze sobą. ❤
@metamizol9293
@metamizol9293 2 ай бұрын
Kwestia dzieci bardzo prawdziwa. Ostatnio dumałam, jakie zalety posiadania dzieci możnaby wymienić w dyskusji z osobą bezdzietną z wyboru - i nie znalazłam nic, co nie zabrzmiałoby śmiesznie. A największym paradoksem jest, że mając bez przerwy pod opieką niemowlę, można się czuć straszliwie samotnym :(
@gesicki
@gesicki 2 ай бұрын
Ale to można odnieść do wszystkiego prawie. Jednak każdy komu umrze dziecko jest zniszczony psychicznie na bardzo długo (często do końca życia), a wg takiego rozumowania pewniej poczuć ulgę . I teraz pytanie, czy jeśli mogłabyś cofnąć czas to chciałabyś nie mieć w ogóle dzieci?
@metamizol9293
@metamizol9293 2 ай бұрын
@@gesickiTo jest właśnie ten paradoks: kocha się swoje dziecko i nie wyobraża życia bez niego, ale jednocześnie trudno być szczęśliwym będąc niewyspanym, sfrustrowanym i wiecznie zmartwionym.
@gesicki
@gesicki 2 ай бұрын
@@metamizol9293 dlatego pytanie się ludzi czy są szczęśliwi, gdzie są takie kryteria jak wolny czas, relax, ogólny spokój jest bez sensu.
@nataliacoll826
@nataliacoll826 26 күн бұрын
Wspaniały wywiad. Dziękuję serdecznie. Właśnie zamówiłam książki Pana Piotra Michonia. Pozdrawiam cieplutko
@pozaMatrix
@pozaMatrix 2 ай бұрын
Dziękuję za tę rozmowę.
@gabrielgacek7545
@gabrielgacek7545 2 ай бұрын
Coś pięknego. Swietny wywiad. Dzięki Wielkie 🎉❤
@paulak9286
@paulak9286 2 ай бұрын
Rzadko słucham ale ten temat Bardzo lubię
@kasiamanagement7986
@kasiamanagement7986 2 ай бұрын
Świetna rozmowa, dziękuję 😊
@Hanna-zs6xi
@Hanna-zs6xi 2 ай бұрын
Totalnie zgadzam sie z gosciem.Mam 48 lat wiec juz pewne doswiadczenie zyciowe. Niedawno wzielam kilka miesiecy urlopu,byl mi potrzebny ze wzgledow zdrowotnych.Jednak nie wyobrazam sobie zycia bez pracy.Praca daje poczucie celu,dyscypline etc.
@magdanowak3451
@magdanowak3451 2 ай бұрын
Obejrzałam kilka podcastów na "Ekonomia szczęścia" I będę oglądać dalej. Apeluję i proszę o polubienie podcastu profesora Michonia bo wiedza przez niego propagowana warta jest rozpowszechnienia żeby żyło nam się lepiej!
@ewabednaek2063
@ewabednaek2063 2 ай бұрын
Super kompendium wiedzy ,szczere i rzeczowe .
@arturwasniewski54
@arturwasniewski54 2 ай бұрын
Podobno szczęście bierze się z niewiedzy,badania,zależą od tego kto za nie płaci,ludzie ,,prosci ,, są często bardziej szczęśliwsi jak Ci wyksztalceni wg badań....
@user-zo2jp8gd4p
@user-zo2jp8gd4p 2 ай бұрын
Cudowny mądry człowiek. Dzięki za wywiad.
@karinalenard3252
@karinalenard3252 2 ай бұрын
Świetny wywiad ☺️
@katarzynalechowska3514
@katarzynalechowska3514 2 ай бұрын
Wspaniała i bardzo pomocna rozmowa ❤
@dragonsowa
@dragonsowa 2 ай бұрын
Bardzo ciekawa rozmowa😊
@psychotka4526
@psychotka4526 2 ай бұрын
Znakomity wywiad, dajacy do myslenia. Chociaz wiele rzeczy ktore byly tu powiedziane sa juz ze mna. Np. niegromadzenie dobr materialnych, nie przejmowanie sie co pomysla inni, chec nauki. Bede wracac do tej rozmowy zeby przypominac sobie o tym wszystkim. Od razu kupilam ksiazke!
@beata6945
@beata6945 2 ай бұрын
Zgadzam się, bardzo mądrze powiedziane co do wygranej ogromnych pieniędzy. Nie one same dają szczęście ale dzięki nim można dużo mniej pracować, dają możliwość pracy w innej dziedzinie za małe pieniądze bo ma się z tego satysfakcję. Wygrana kupuje coś bardzo cennego dla szczęścia: czas, brak presji, bezpieczeństwa finansowe. Świadomość, że w każdej chwili mogę rzucić pracę - coś wspaniałego. A co do tego, że po wygranej odzywa się nagle 180 kuzynów... Wystarczy nie informować o wygranej nikogo poza niezbędnym minimum i ich też zobowiązać do milczenia.
@saba9598
@saba9598 2 ай бұрын
Świetny wywiad, dziękuję ❤🎉😊
@isabell4414
@isabell4414 2 ай бұрын
11:49 Przede wszystkim po to są nam potrzebne tak duże pieniądze, żeby żyć bez szkodliwego dla zdrowia, zabijającego radość życia chronicznego stresu związanego z codzienną pracą, jej utrzymaniem i walką o byt.
@ulubionemp
@ulubionemp 15 күн бұрын
Dziękuję 🙏
@Paulip95
@Paulip95 2 ай бұрын
A ja właśnie gdzieś czytałam czy oglądałam że właśnie ludzie ze skromniejszych krajów są szczęśliwsi, bo nie myślą tak o tej ekonomii , rzeczach materialnych itd, żyją spokojniej i doceniają życie itd nie pieniądze (nie wszystkie Kraje ale niektore). I pieniądze pomagają w wielu rzeczach ale nie sprawiają że człowiek jest szczęśliwy, bo ten co ma pieniądze moze pięć 5 czy 10 aut ale nadal źle się czuje = trzeba pracować nad sobą i doceniać co się ma mimo wszystko, nie wydawać pieniądze myśląc że one rozwiążą nasze problemy dot.osobowosci.
@paulamajcher2750
@paulamajcher2750 2 ай бұрын
Dokladnie! Zgadzam sie z tym! Ukloniki
@marekchilinski2259
@marekchilinski2259 2 ай бұрын
Może wtedy, gdy całe społeczeństwo jest na podobnym poziomie, np ubóstwa, wtedy nie ma się z kim porównać i zazdrościć. Ciekawe jak to wygląda w krajach gdzie społeczeństwo ma duże różnice majętności (i przy średniej PKB całkiem typowej). Pewnie czynnik porównania z innymi, zaczyna odgrywać silnie negatywną rolę.
@matkovskyprod.8820
@matkovskyprod.8820 2 ай бұрын
Ludzie z trzecich krajów często takich pragnień nie mają jak 5 samochodów, więc żyją trochę spokojniej, aczkolwiek rywalizacja i pragnienia mogą pojawiać się i pojawiają u nich w innych codziennych sprawach do rozwiązania.
@dorotadoris8942
@dorotadoris8942 2 ай бұрын
Świetny wyklad👍
@magdanowak3451
@magdanowak3451 2 ай бұрын
Wniosek: oglądając "7 metrów pod ziemią" uczę się czyli jestem szczęśliwa. Mało tego - pogłębiam swoje szczęście bo polubiłam "Ekonomię szczęscia" którą prowadzi niesamowity Pan Doktor❤
@tymonfankidejski
@tymonfankidejski 2 ай бұрын
Ciekawy wywiad, jeden z bardziej pomocnych dla mnie, dzięki za to ❤
@Kamil-wo3lp
@Kamil-wo3lp 2 ай бұрын
Caly wywiad słuchalem z zaciekawieniem. Zyciowy i otwierający glowe wywiad
@kasiasadowska
@kasiasadowska 2 ай бұрын
Świetna rozmowa, dzięki!
@magdatracz7349
@magdatracz7349 2 ай бұрын
Pieniądze szczęścia nie daja. Ale podróże fajni ludzie spotkani po drodze to tak to cudowny czas❤
@tabletsamsung3606
@tabletsamsung3606 2 ай бұрын
Dla mnie by dały.
@malinkakowalska2674
@malinkakowalska2674 13 күн бұрын
Dla każdego szczęściem może być coś innego. Dla niektórych ważniejsze jest bezpieczeństwo materialne niż doświadczenia, dla jednych dzieci to udręka a dla innych cały świat.
@MsMonia5
@MsMonia5 2 ай бұрын
Bardzo dobry i inspirujący wywiad. Dobrze wykorzystany czas ;)
@Julia-iv4qv
@Julia-iv4qv 2 ай бұрын
Cudowny wywiad, bardzo ciekawy. Miód na moje uszy. Ze wszystkim się zgadzam. Dziękuję ❤
@ewakociubinska5236
@ewakociubinska5236 2 ай бұрын
Droga życia jest szczęściem ,zdobywanie codziennie poprzez doświadczenia wiedzy jest szczęściem …
@asdasd-nu9ig
@asdasd-nu9ig 2 ай бұрын
dla ciebie, dla niektórych to monotonia i przymus
@annagrzelak140
@annagrzelak140 2 ай бұрын
Świetny wywiad, świetny gość i temat, zapisałam sobie, żeby za jakiś czas, np. przy gorszym nastroju, posłuchać jeszcze raz, a bardzo rzadko tak robię.
@ewakempa2849
@ewakempa2849 2 ай бұрын
Bardzo interesująca rozmowa. Chętnie bym była studentką by więcej posłuchać. 😊
@monika2890
@monika2890 2 ай бұрын
Bardzo chciałabym aby część tych badań przeprowadzono w Europie (np. te dotyczące wpływu klimatu na szczęście 🌞) 😊 Wywiad świetny! Dzięki
@lukaszdykban2568
@lukaszdykban2568 2 ай бұрын
Super, dziękuję
@lycynabukowska182
@lycynabukowska182 2 ай бұрын
Ja myślę Panowie że mylicie stan umysłu z dobrobytem .zeby być szczęśliwym nie musisz być bogatym .Pozdrawiam 🌴
@baca350.1
@baca350.1 2 ай бұрын
No no, bogatym może niekoniecznie ale majetnym wystarczy. Będąc ubogim i być szczęśliwym to wyższa Szkoła jazdy. Byc szczęśliwym i bogatym to każdy niemal głupek poteafi
@sylwiabrzeczek2911
@sylwiabrzeczek2911 2 ай бұрын
cudowny profesor, jak zwykle :) tym, którzy jeszcze tam nie byli polecam podcast "Ekonomia szczęścia" - skarbnica wiedzy bardzo fajnie podana
@daria3729
@daria3729 2 ай бұрын
To piekna rozmowa. Jestem szczesliwa, że moglam jej wysluchać. Chętnie do niej wrocę😊
@____X____
@____X____ 2 ай бұрын
41:02 Wydaje mi się że czasem warto poświęcić trochę czasu i poszukać co jest lepsze nawet jeśli znajdziemy rzecz, która spełnia kryteria. Wg mnie sprowadza się to do kalkulacji zysków i strat, czyli określenia jak długo warto szukać żeby znaleźć coś lepszego, a kiedy znajdziemy rzecz na tyle dobrą że zysk ze znalezienia lepszej będzie już niewielki, a będzie duża strata czasu na szukanie.
@wicherek_wp
@wicherek_wp 2 ай бұрын
Już dawno tutaj nie zaglądałem aż tu nagle algorytmy YT podpowiedziały mi ten film. Dziękuję bardzo za wiedzę prawdziwą i cieszę się że ją Tutaj pokazujecie. Dziękuję
@andziabed
@andziabed 2 ай бұрын
Miałam to SZCZĘŚCIE mieć zajęcia z p. Piotrem i to jeden z niewielu wykładowców, którego tak dobrze wspominam. Śledzę na bieżąco i życzę sukcesów. PS. Też płakałam po maratonie :)
@user-vq2zp7oj2k
@user-vq2zp7oj2k 2 ай бұрын
Świetny trening oraz ten właśnie wywiad zrobił mi dziś cały dzień! Jak dobrze posłuchać mądrych ludzi.
@aniaa2151
@aniaa2151 5 күн бұрын
Ja bym chciała wygrać 15 milionów i już wiem, na co bym je wydała :) Pieniadze mogą być też użyte do pomocy innym ludziom, nie tylko na własne potrzeby.
@agatka885516
@agatka885516 2 ай бұрын
Świetny wywiad ! Pozdrawiam serdecznie obu Panów :)
„Gram prewencji lepszy niż kilogram interwencji” | 7 metrów pod ziemią
53:42
когда достали одноклассники!
00:49
БРУНО
Рет қаралды 3,7 МЛН
어른의 힘으로만 할 수 있는 버블티 마시는법
00:15
진영민yeongmin
Рет қаралды 11 МЛН
Кәріс өшін алды...| Synyptas 3 | 10 серия
24:51
"Za dużo miłości to przemoc" - Robert Rutkowski || BALANS #9
1:08:57
JAROSŁAW GIBAS: czy narcyz jest szczęśliwy?
57:11
Ania Wendzikowska
Рет қаралды 71 М.
Męska płeć POMAGA czy PRZESZKADZA w pracy? - 7 metrów pod ziemią
24:27
7 metrów pod ziemią
Рет қаралды 1,5 МЛН
CAŁA PRAWDA o 7 METRÓW POD ZIEMIĄ!
29:53
Lekko Nie Będzie
Рет қаралды 1 МЛН
Co naprawdę jest ważne w życiu? | profesor Piotr Michoń
1:41:13
Podcast Charyzmatyczny
Рет қаралды 89 М.
Co można wyczytać z ludzkiego ciała? - 7 metrów pod ziemią
29:00
7 metrów pod ziemią
Рет қаралды 1,8 МЛН
Tata okazał się być kimś zupełnie innym - 7 metrów pod ziemią
22:42
7 metrów pod ziemią
Рет қаралды 561 М.