A valóban hőhídmentes redőnyszekrény beépítés

  Рет қаралды 47,376

SzakiEllenőr

SzakiEllenőr

2 жыл бұрын

Egy épülő házon mutatom meg, hogyan lehet egyszerűen, költséghatékonyan redőnyszekrényt vagy zsaluziadobozt beépíteni. Úgy, hogy a statikusnak jut elég hely, a kőműves sem fonja be a haját, és nem jelent extra költséget SEM. Akkor hajrá!

Пікірлер: 198
@tamas1135
@tamas1135 Жыл бұрын
Köszi a videót! Rendkívül hasznos, tartalmas tartalmakat alkotsz. Jobban, érthetőbben tanulhatóak ebből gyakorlatias rész, mi hogy néz ki, hogy kell lennie az építőiparban. Tömérdek kis infót rak össze egy ilyen videó, amit órákon nem lehet átadni.
@papplaszlo787
@papplaszlo787 2 жыл бұрын
Szuper az info!Köszönöm,hamarosan szükségem lesz rá!
@torokjozsef1967-tj
@torokjozsef1967-tj 2 жыл бұрын
Kedves Péter! Ingatlanosként nézem a videóit. Sokat tanulok belőle. Nagyon jó látni a valós megvalósítását is annak, amiről elméletben tanultunk. (Nem ilyen részletességgel) Köszönettel! Török József
@peti7788
@peti7788 2 ай бұрын
Jó látni, ha egy ingatlanos tényleg fejleszti magát az építőipar szakterületén és nem csak seftelni tud.
@torokjozsef1967-tj
@torokjozsef1967-tj 2 ай бұрын
@@peti7788 Muszály képződni. Úgy nehéz védeni az árat, ha az ember nem tudja, hogy mit árul.
@sasaryder
@sasaryder 2 жыл бұрын
Nagyon tettszik az ötlet! :)
@danielaranyos5952
@danielaranyos5952 2 жыл бұрын
Szia Péter! Ez egy jó megoldás😀 Lépcsőzetes áthidaló kialakitassal volt több bajom is. Pl. nem 15cm eps kerül oda a redőny szekrény mögé mint a homlokzatra. De ebben az esetben azért egy 20cm, de minimum 18cm eps kell a homlokzatra hogy a redönyszekrény eltűnjön, erkélyajtőé nagyobb általában. Erre is van valami megoldásod?
@frontalisutkozes666
@frontalisutkozes666 Жыл бұрын
Kedves Péter. Nagyon tetszenek a videói, laikusként is érthetőek és érdekesek. Azt szeretném kérdezni hogy mi a tapasztalata a fénycsatornákkal. Ház tervezés előtt állunk és ez a fényforrás megoldás is szóba került. Okozhat ez esetleg hőhidat, vagy ez esetleg egy rendes szigetelésnél elhanyagolható? Köszönöm.
@janosgyori6146
@janosgyori6146 2 жыл бұрын
Ezt a megoldást csak minimum 30 cm-es hőszigetelésnél lehet kivitelezni mivel a redőnytok 20 cm + 8 cm ami mögötte van. Vagy tévedek?
@AnnaGalamb
@AnnaGalamb 11 ай бұрын
Nagyon köszönöm az informatív videót. Arra a példára is esetleg van ötlete hogy egy régi házban, ahol már e régi falal szintben beépített hőszigetelt ablakokra miként lehet redőnyt hőhídmentesen beszerezni? A redőnytokok kb. 16-17 cm, és s a fal izolálása 16 cm esre tervezett, de lehet több is ha szűkséges. Köszönjük véleményét!
@szaboszabogeneral9344
@szaboszabogeneral9344 2 жыл бұрын
Szia! Németbe kb 7éve csináltam ugyan ezt a technológiát. kiegészítésként: dagadó szalagot kellet ragasztani az eps oldalára ami találkozik a tokkal és a párkány aljával, és a hemplattnál is. Hálós nyílászáró csatlakozó profilt kellett alkalmazni az ablak kventekhez. A homlokzaton az összes eps illesztéseket ki kellett fújni purhabbal. Dűbelezni nem kellett a homlokzatot, (ytong falazat) és az eps ragasztója hungarocell golyókkal volt tele. A többi szokásos itthoni technológia... :)
2 жыл бұрын
Kedves Péter! mennyire érdemes az ablak kávája fölé vinni a szigetelést?
@imprudens
@imprudens 2 жыл бұрын
Kedves Péter! Bennem a következő kérdés merült fel: ebben az esetben a külső ablakpárkányt mi támasztja alá? Ez számomra minden komolyabb hőszigetelés kapcsán felmerül. Gyakorlatilag az ablakpárkány kizárólag az EPS szigetelésen tud felfeküdni, egy acél konzol hőhídként működne átnyúlva a teljes szigetelésen. Ilyen esetben egy fém konzol által megvalósított hőhíd elhanyagolható? Esetleg az EPS önmagánam megfelelően ragasztva és dübelezve képes egy ablakpárkényt (és az esetlegesen rápakolt muskátlit, a kényelemből rálépő redőny szerelőt, az ablaktakarító feleség támaszkodását, stb) megtartani? Esetleg valami rossz hővezető képességű anyagból lehet az alátámasztást megoldani?
@tamasvarro3792
@tamasvarro3792 2 жыл бұрын
Szia Péter! Nem teljesen világos szàmomra, hogy hogyan lett berakva a nyilászárók ádhidalója elé 6cm es eps! Mert azt mondta, hogy három áthidaló van beépítve és ha harmincas a fal akkor az nem jön ki méretbe. Vagy én értettem valamit félre? Elōre is köszönöm vàlaszod!
@csetmen
@csetmen 2 жыл бұрын
3x6,5 cm=19,5 cm a három áthidaló együtt, simán befér elé még vastagabb hőszigetelés is 30-as falban.
@gyusygyusy
@gyusygyusy 2 жыл бұрын
Ismét tanultunk valamit. Köszönöm. Mekkora az a minimális polisztirol szigetelés amibe még be lehet ültetni egy ilyen megoldást? Gondolok itt arra, hogy nem mindenki akar vagy tud 20cm szigetelést a házára.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
húsz centiben még éppen elmegy, de akkor már van egy kis trükközés. MEGTÉRÜL a gépészet méretezésekor a vastag hőszigetelés!
@andorfatyol8405
@andorfatyol8405 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Mi a.trükk 20cm es szigetelésnèl? Pont ilyet tervezek a hàzamra. Üdv
@csabaseres8120
@csabaseres8120 2 жыл бұрын
Jo estét kívánok! 30 cm-es vasbeton áthidalásra redőnytok alá milyen típusú es vastagságú hőszigetelést ajánlana? Sajnos a fal vastagságban lett kivitelezve az áthidaló is..:/ És a többi részére az áthidalásnak milyen vastag lenne ideális? Válaszát előre is Köszönöm!
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
A falazaton mennyi lesz? Annak a szigetelő képessége a mértékadó. Lehet akár extra hőszigetelést is betenni, egész vékony kivitelben, un vakuum technológiás anyagokat .
@csabaseres8120
@csabaseres8120 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor hát csak 15 cm van tervezve, de erre a konkrét falra mindenképp vastagabbra lesz szükség hogy a redőnytokot el tudjuk rejteni. És erősen hajlok az fele hogy a ház többi részen is vastagabb legyen a 15 helyett legalább 17-20cm
@keppesc
@keppesc 2 жыл бұрын
egy metszeti vázlat nekem segített volna, de talán értem. Az ablakok tetejét is konzolok tartják? mert ha jól értem, ott egy teljesen körbeEPSezett áthidaló a legközelebbi szilárd felület. vagy csak 3 oldalt fognak konzolok?
@jozsefkovacs5009
@jozsefkovacs5009 5 ай бұрын
Egy ablaknál az ablak tok két oldala tartja a tényleges sújt az alja és a teteje nem. Ezért is rossz az a tévhit hogy a nyílászárók alól nem veszik ki az ékeket és nem fújjál ki a helyét szigetelő habbal így apró hőhidakat hozva létre. A lemezt a redőny mögé én egy kicsit feleslegesnek tartom mert ha bekerül a redőny belseje a kis lamellák nem fognak annyira felmenni hogy ott a ragasztó látható legyen. Bár a darazsak és az egerek ellen viszont jó hogy ne költözzenek be és ne rágják szét a nikecelt. Így viszont már számomra is van haszna, csak más okból.
@blazsh2228
@blazsh2228 2 жыл бұрын
milyen vastag a szigetelés a falon?
@songokuds
@songokuds 2 жыл бұрын
Szia Péter! Szépen kivitelezett megoldás, jó látni egy építésztől végre, hogy egy-egy projektet nem "csak" letudni akar, hanem értéket és minőséget teremteni!!! Egy kérdésem lenne, mert sajnos nálam pont aktuális, nyílászáró csere esetén, hogy lehet ennél a megoldásnál kivitelezni?? Válaszod előre is köszönöm Üdv
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
köszönöm !
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Tehát egy felújításnál hogyan lesz redőnytokos az ablak?
@songokuds
@songokuds 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor A videóban bemutatott ablaktok rögzítésnél, ha nyílászáró csere esedékes 10-15 év múlva akkor, hogy cseréli ki az ablakos. A kérdésem a jövőbeni ablak cserére irányult.
@krisztianszabo8921
@krisztianszabo8921 2 жыл бұрын
Óriási gratuláció a körültekintő szerekezet kialakítás miatt. Így minden szép és jó. És külön öröm amikor egy tervező ("szakiellenőr") feltalája a csőben a lyukat és ennek következtében a falazt teljes hosszában szabott sorral kell koszorú alá zárni. Ez meglehetősen ésszerű és nem utolsó sorban mind anyagfelszhasználás, mind pedig munkaerő ráfordítás szempontjából rettenetesen gazdaságos megoldás. Ja nem. Követem ezt a csatornát már egy ideje. Jókat derülök. Azért viszont őszinte köszönet, hogy a kommentszekcióból kiderül, hogy a Magyarország nem csak a 10 millió futball szakértő és virológus országa, hanem most már jól állunk statikus-, építész-, és szigetelési szakmérnökökkel is. Hogy mást ne is citáljak példaként. Kezd ez az egész meglehetősen irónikussá válni.
@fanaticpass
@fanaticpass 2 жыл бұрын
nekem tetszik ez az ablak és redőny megoldás.
@tbeebacsi
@tbeebacsi 2 жыл бұрын
Gondolkoztam én is redőnyön. Elsősorban attól tartok, hogy télen a poloskák abban fognak áttelelni. Van valami kész megoldás a poloskák redőnytokba bejutása ellen?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
az atomot is túlélik. Az irodában a tok és a szárny közé másznak be. a dögök
@iammate
@iammate 2 жыл бұрын
befészkelnek és kifújod őket valami piretroiddal és szebb. jövőt.
@MahiraSylvie
@MahiraSylvie 2 жыл бұрын
Ha van rovarháló, akkor csak egyszerűen nem kell velük foglalkozni. 😀
@zoltankovacs2167
@zoltankovacs2167 2 жыл бұрын
Szia Péter! Jó megoldás, csak így tovább. 2021-ben ilyen megoldásokat használunk. Ami szerintem az egyik gyenge pontja, hogy a szalag nem kívül van. Én is kivitelező vagyok, én kívül síkba vakoltatom a keretet, nem csak gletteljük. Ablak beépít, kívülről körbeszalagozzuk. Nálatok mennyivel nagyobb a nyílászáró mint a kész ablaknyílás? Azaz mennyit takar? Ha 1-2 cm-t, akkor ez a másik gyenge pont, mert nem lehet a szalagot belül szakszerűen rásimítani, gyűrődés nélkül, nem fekszik az ablak a falon, a szalag miatt purhabozni nem lehet. Ha ugyanakkora a nyílás, mint a nyílászáró, akkor a szalag rendben, viszont kissé hőhidas. Mi PIR-t használunk az áthidalónál, nem grafitot, egyébként jó megoldás. +1 extra: a kávákat érdemes 2-3 cm XPS-el lezárni, könnyebb vele dolgozni és tovább javítja a hőszigetelést mert rázár a tokra. Van más is, amit lehet elegánsabban, amennyiben csak 18-20 cm hőszigetelés kerül a házra. A redőnytok alján nálatok csak egy lemez van és nem cseppentő, ha csak 3 cm-rel kell növelni, akkor ott lesz egy 3 cm-és színezett sáv + a vízorros élvédő ami nem esztétikus+ nehéz szépen leszínezni. 18-20 cm szigetelésnél mi a redőnytok éléhez zsinórozunk. Tudom-tudom, most jön a mennyibe kerül? Sokba, munka, drága az anyag… De van olyan réteg, aki ezt fizeti meg, ezt keresi. És így szakszerű. El kell jutnunk odáig, hogy legyen egy kivitelezői szakmai elvárás ami alá nem megyünk, abból nem engedünk akkor sem, ha a megrendelőnek jó lesz az úgy. Sokszor ezért is választanak bennünket. Én a magam részéről, ami nem szakszerű, azt nem csinálom. Pénzért sem. Keressenek másik kivitelezőt!
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Köszi! A szalag belül van, párazáró minőségben, mivel ott a légtömör burokfelület. Darmstadti PH tanusítók így elfogadják . egyébként egyetértek veled!
@akosszucs1455
@akosszucs1455 2 жыл бұрын
Kedves Zoltán, Melyik régióban tevékenykednek? "ami nem szakszerű, azt nem csinálom" hozzáállású kivitelezőt eddig keresve sem találtam... (Magyarország, Fejér megye)
@zoltankovacs2167
@zoltankovacs2167 2 жыл бұрын
@@akosszucs1455 Budapesten
@markzalavari1780
@markzalavari1780 2 жыл бұрын
Ha rácsostartós tetőt tennék a házra, akkor a 2,70-es belmagassághoz lejjebb kellene jönni a koszorúval, mert a rácsostartó alsó övére alulra csak vékony rétegrend kerül. Hogyan oldanád meg hasonlóan a hőhídmentességet az ablakoknál?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Szerintem van erre csomopontunk, bár nem tejesen ertem a kérdést . A koszoru egyben áthidaló is.
@gaborpinter4523
@gaborpinter4523 2 жыл бұрын
Nekem nagyon tetszik ez a kívülről beépített nyílászáró koncepció, csak azt nem látom, hogy 20 év múlva hogyan fogják kicserélni? Lehetséges ez a külső hőszigetelés megbontása nélkül?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
ezért érdemes jó szerkezetet beépíteni. Az üveget biztos megéri 20 év múlva cserélni, mert a gáz elillan belőle.
@baksai-szabokristof5318
@baksai-szabokristof5318 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor és ha mondjuk gyári hiba miatt időközben megreped az üveg? Állítólag nagy üvegfelületeknél elő-előfordul
@frenkbishop8699
@frenkbishop8699 Жыл бұрын
Mivel a szigetelés a redőnytokhoz és.a lefutóhoz van ütköztetve a hálózás,ragasztás és szinezés után a tok szerelőnyilása hogy lesz nyitható...erre a rendszerre kb 5mm mehet rá oldalanként a szín hogy még nyitható legyen. A rétegek amik még hátra vannak nem fognak az 5mm-be elférni. Tehát sérülés okozása nélkül a tok nem lesz nyitható.
@dokika01
@dokika01 2 жыл бұрын
Hasznos videó, ahogy a többi is! Egyébként ha ablakra ráépíthető redőnytokot rakunk be ablakkal összeépítve, és azt rakjuk majdnem a külső falsíkra, az ugyan úgy hőhídmentes lesz? Abban az esetben a redőnytok belül szintén tartalmaz szigetelő anyagot.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Ez tképpen egy ablakkal egybeépített redőnytok, de a helyszínen szerelik rá. Az is jó lehet, ha van benne elég hőszigetelés.
@gaborgabor6713
@gaborgabor6713 2 жыл бұрын
Üdvözletem. Élvezet nézni a videóit sokat lehet tanulni. De itt most láttam kissebb hibákat. Tényleg aprók csak a késöbbiekben sok boszúságot okozhat. A redőny fel szerelés. Láttam hogy a lábak oldalról egy fém pántal összelettek csavarva a redőny tokkal, amire megy a szigetelés majd. Kérdésem az lenne ha majd késöbbiekben egy palást be vezető eltörik a redőny tokbam ami azt eredményezheti hogy az egész alu palást szét törik azt a kis műanyagot hogyan cserélik majd? Esetleg lefutó lábat? Szét kell barmolni majd az egész szigetelést egy 200 ft alkatrész miatt. Miért kell a redőnyöket úgy szerelni mindha azoknak sose lenne bajuk. Mi a megoldás? A lefutó lábat ki kell hátul flekszelni hogy szemből le és fel rakható legyen a lefutó láb.
@MrzGabor
@MrzGabor 2 жыл бұрын
Ezekből a műanyag elemekből nem csak a fix megoldás létezi, vannak elfordítható elemek is amit a szerelőnyíláson keresztűl kicserélnek majd a lábakba fűzik és ott elforgatják az elemet vízszintes állapotba. Annyit én is hozzáfűznék ehhez a videóhoz, hogy szerintem is ez a megoldás amit láthattunk csak ebben a konstrukcióban működőképes... azaz 30 cm szigetelés (mert ugye a redőnydoboz épít kb 20cm-t plusz a mögötte lévő szigetelés), elektromos rendszerű működtetés (manuálisan így nem lehetne megoldani).
@Olliver70
@Olliver70 2 жыл бұрын
Hány cm vastag a homlokzaton a grafitos szigetelés? 30??
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Éppen pont!😍
@zoltanmadarasz238
@zoltanmadarasz238 2 жыл бұрын
Kedves Péter, már vártam a videót. :) Az előző videóban az volt a problémája, hogy az oldschool megoldás sok plusz élőmunka és macera. Hát, ennek a kialakítása is elég kacinfátos, bűvészkedés a polisztorol réeteggel, mögé dolgozás, eltolások, bádogos is kell hozzá a plusz lemez miatt. Továbbá ha nem szabadítja meg magát a megrendelő kb. 1 millió forinttól (elektromos redőnyök darabja cikra 40 ezer, plusz a villanyszerelő díja és anyag kiállásonként) akkor kíváncsi vagyok, hogyan oldanák meg a gurtni átvezetését ezen a megoldáson. De mondjuk hogy jó. Talán a legjobb megoldás, hogy felső speciális toktoldóval kerül beépítésre a nyílászáró (nem horror az ára), belső oldalra pedig a redőnyszekrényt rakják. Kívül 0 szívás, rámegy a homogén szigetelés és belül meg szépen eldobozolja gipszkartonnal. Tapasztalatból mondom, hogy kellemesebb utólag a redőnyt benntről karbantartani (főleg emeleten) mint kintről.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Karbantartás miatt jobb a belső tok, bár a redőnyösnek nem gond a külső fedél. Hőtechnikailag viszont nagyon gáz! Az emberek elböknek egy milliót egy fürdőkádra, amire volt konkrét példa, és akkor egy rendes ablakbeépítésre nincs pénz? Az én ügyfeleim ezt nem nagyolják el. A lemezcsíkot leszabattam előre, a kőműves pedig 5 perc alatt felragasztotta. Ennél egyszerűbbet sajnos nem tudok!
@horizontf
@horizontf 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Esetleg a redőnytokra előre felszerelt "gyári" "hátlap" jobb megoldás lehetne mint a ragasztás. Kérdés melyik gazdaságosabb. Mindkettő egyedi igény, ami mindíg drágább mint a sorozatgyártás. Magam részéről a tokhoz rögzítés szimpatikusabb. Szegecs vagy önmetsző, úgyis mindenki ezeket használja. A ragasztás ebben az esetben nekem nem annyira jön be. Egyébként mivel ragasztjátok? Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy megkérdezzem, hogy lehet jól hőszigetelni egy gerébtokos ablak feletti korhű redőnytokot. Ez komplett légrés az ablak felett. Kívülről ugyan van valami, gondolom áthidaló, ami semmit nem szigetel, és a tok redőnyrésen is átszellőzik. Létezik bontás nélküli megoldás ami csak egy leheletnyit is tud javítani? Akár kisipari verzióban? Ha van vagy lenne erről egy 30s-es videó, annak nagyon örülnék. Vagy komment... Nagyon jó a csatorna. Igazi hiánypótló. Amióta rátaláltam napi 3 adást megnézek.
@adam_h_.
@adam_h_. 2 жыл бұрын
Üdv! Szeretném megkérdezni, hogy miért nem egész tégla magasságú az utolsó téglasor a földszinten, ha már elemmagas az áthidaló? Gondolom úgy is megoldaható az 5cmes kávaszigetelés kisebb/nagyobb méretű ablakkal. és ha már elemmagas az áthidaló => nem kell vágni a téglát, egyszerűbb és olcsóbb a kivitelezés. Ez lenne a lényege az elemmagas áthidalónak, nem? (Nem vagyok szakmabeli, csak egy jövőbeli felújítás miatt kezdett el érdekelni a téma.)
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
a padlórétegrend (21cm ) és a belmagasság (270cm) , továbbá a szemöldük (240cm)ezt adta ki. Egy félbevágott téglasor kerül a tetejére, az nem gáz.
@adam_h_.
@adam_h_. 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Félreértések elkerülése végett nem mondtam azt, hogy ez gáz vagy rossz lenne. Csak azért kérdeztem, mert az egyszerűség miatt nekem így lenne logikus. Márpedig manapság törekedni kell az egyszerű/jó megoldásokra, amikor néhol(nem itt) még a téglák kötésbe rakása is kihívást jelent... (Ha Ömök a kivitelezők, akkor nyilván ezt a feladatot -áthidaló- jól meg tudják oldani, de egy nem szakbelinek ez egy +1 hibalehetőség, amire figyelni kell.) Ami az egyik legfontosabb: egyszerűbb megoldással sok pénzt lehet spórolni. :) :)
@allahdamit
@allahdamit Жыл бұрын
Kedves Péter! Most fogom szigetelni a házat, hasonló módon tervezzem az ablakok beépítését... A nyílászárók alatti L vasak egyedi gyártásúak vagy készen vásárolták. Az oldalsók egyértelműek... Köszönöm
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
egyediben gyártattam le. írj rám! mail@szaki-ellenor.hu
@gyuribacsi6503
@gyuribacsi6503 2 жыл бұрын
Ezt a megoldást lehet közetgyapottal is kivitelezni?Vagy a redőnytok mögött ill körül mindenképp grafitos polisztirol szükséges?Egyébként brutál jók a videóid köszönet érte!👍
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
A kőzetgyapot 30%-kal kevesebbet tud, de az is megfelelő. De épp a hőhídhoz tennél gyengébbet?
@gyuribacsi6503
@gyuribacsi6503 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Köszönöm.
@rolandvoros6016
@rolandvoros6016 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor egyébként nagyon fura számomra, de ezt sokan nem is tudják, h más más hőszigetelő anyagnak más a hőszigetelő képessége!! 🤔😵 Na jó, nem szakmabeliek... De akkoris! 😋
@adamiller0
@adamiller0 2 жыл бұрын
Kedves Péter! Mit szól ahhoz a megoldáshoz ha az ablak csak a fal külső sikjan van de a redőny ugyanígy van beépítve a hőszigetelés be ,azzal a különbséggel hogy az áthidalóhoz nem grafitos szigetelés kerül be hanem purenit hab.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
PUR hab, vagy esetleg AEROGEL, vagy vakuumhőszigetelés. De jó az is
@wossap
@wossap 2 жыл бұрын
Köszi
@barnavaradi7496
@barnavaradi7496 2 жыл бұрын
Szuper ötlet
@fornoun6176
@fornoun6176 2 жыл бұрын
Kedves Péter Bár nem teljesen a témához kapcsolódik, de a hőszigetelő rendszer(ek) dübelezésről esetleg lesz majd videó? Például az itt látható grafitos EPS-nél miylen módszer lesz alkalmazva. Sok helyen láttam már, hogy a dübelt csak beütik és utána kikenik ragasztóval. Ezeknél lehet aztán télen látni, hogy a hőhíd miatt télen meg lehet számolni az összes dübelt, mert a pára ott megjelenik :D Kevés helyen láttam azt a megoldást, hogy besüllyesztik a dübelt és utána egy kis kupakot tesznek rá, ezzel csökkentve a hőhídat. Ön melyik/milyen (akár más módszer a fentien kívül) módszer javasolja/követeli meg?
@natandobossy
@natandobossy 2 жыл бұрын
kzfaq.info/get/bejne/jNF9q7SUmr69lKs.html
@imrekiss9534
@imrekiss9534 4 ай бұрын
Ebbe a redőnytokba hogy lehet majd a redőnyt meg a gurtnit beleszerelni, ha így elölről is be van a szigetelésbe építve?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 4 ай бұрын
Alul van a kávában a szerelőfedél, lehet, a videón nem látszik. De bontható!
@gergoocsovai1864
@gergoocsovai1864 2 жыл бұрын
Ilyen kiemelt nyilászárónál körbe megy a 3-5 cm xps spaletta szigetelés? Gondolkozunk a beépített redőnyön, de pillanatnyilag a falazás megállt a karantén miatt. Elemmagas athidalok már megvannak...
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Igen, készült káva hőszigetelés is. Bár ha teljesen falsík elé megyünk, mem okvetlenül fontos
@gergoocsovai1864
@gergoocsovai1864 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor köszönöm szépen!
@tiborgaspar7306
@tiborgaspar7306 2 жыл бұрын
Kedves Péter, ennél a megoldásnál mi tartja a külső párkányt?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
2 centis követ vígan elbír.
@tiborgaspar7306
@tiborgaspar7306 2 жыл бұрын
akkor csak a redőnyössel kell vigyázni, aki majd rááll amikor 5 év múlva cseréli a redőny kínai motorját és nem ismeri a konstrukciót😀
@maxkober1558
@maxkober1558 2 жыл бұрын
A videoban lathato ablakok hoszigetelesi kepessege hogyan viszonyul a falazat hoszigetelo kepessegehez?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
A fal 0,09 U-t tud, az ablak 0,85 körül. Tehát a fal kb 10x jobb.De! Azon nincs nap , azaz solar nyereség!
@luczaattila8452
@luczaattila8452 2 жыл бұрын
Jó ötlet! Kicsit több meló de kivitelezhető
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
mihez képest?
@napoleono16
@napoleono16 2 жыл бұрын
Ha nem konzolokon vannak a nyilaszarok, akkor hogyan oldhato meg a polisztirol lap beillesztese?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Na, most értettem meg! Akkor oda sajnos kevesebb fér, illetve az áthidalókat tolják bejebb a falban . Három elemmagas kb 20 cm, és akkor még fér elé jobban hőszig. De erről volt szó a csatornán, hogy egy kínlódés, és nem lesz jobb.
@belanagy1117
@belanagy1117 11 ай бұрын
Hotechnikailag kiváló, kíváncsi lennék a szerelofedel szeless3gere, vajon egyezik a doboz szélességevel, vagy kissedb anná,l oldalanként 2, 2 cm-el.? Ugyanis ha kicsit is fordulnak a kavaba, a vakolattal, akkor nem fog sérülés mentesen kinyilni a fedél. Az tényleg szívás ha úgy romlik el a redőny az emeleen,hogy lent marad a palást, akkor kívülről az emeleti ablakokat nehézkes javítani, pláne ha szeles.Kivancsi lennék az elektromos bekötése, ugyaanis programozashoz elérhetőnek kell lennie, ha rádiós a rendszer.
@MrWerroni
@MrWerroni 2 жыл бұрын
Kedves Péter! Köszönjük a sok hasznos videót, remélem, hogy még sok sok tapasztalatodat osztod meg velünk. Mi házépítés előtt állunk és a Porotherm X-Therm téglához csak 15 cm-es grafit szigetelést gondoltam így ez nem kivitelezhető. Ebben az esetben mi a véleményed? Találtam a neten B-Rekord redőnytokos áthidaló zsaluzatot (ezt betonnal kell kimerevíteni) ami a leírás alapján alacsony hőáteresztési értékkel bír (8 méteres szakaszon 6 méteren 230 cm-es ablakot szeretnénk ahol amúgy is sok meleg fog megszökni). Sajnos máshol nem találtam erről az áthidalórol információt. Vagy legyen 20 cm-es szigetelés ? Köszönöm, Áron
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Hát én ezeket a téglákat nem erőltetném...olyan, mint fotózásban az, hogy "hány megapixeles"...kb semmit nem jelent. A standard 30 NF tökéletesen elégséges, meg egy jó meleg kabát rá!
@belaaranyi6753
@belaaranyi6753 2 жыл бұрын
Én építettem be b-rekordot. Nagyon korrekt rendszer. A feltaláló tulaj szállította házhoz. Hibátlan. Mindent elmagyarázott a helyszinen Baltavári úr, ajánlom.!
@LukácsDávid
@LukácsDávid 2 жыл бұрын
Ez mind szép és jó de mi van ha valaki felújít és nem raklapon kapja a fizetését? Szeretném a lehetőségeim szerint a legjobban megvédeni a házikómat a hidegtől de a felújításra a keret sajnos nem végtelen. Én 14 centis grafitos hőszigetelő anyagot vásároltam. A falsíkra rakott ablak így felejtős. E mellé megrendeltük a lehető legjobb ablakokat. A kérdés, hogy hogyan lehetne beépíteni úgy, hogy a lehető legjobb legyen.
@andraskocsis
@andraskocsis 2 жыл бұрын
Kíváncsi lennék, miért nem engedték rá a tokra a homlokzati szigetelést. Gondolom kisebb darab felragaszásával fogják pótolni és ott nem lesz kötés a nagy és a kistáblák között. Én magamnak mikor csináltam kivágtam a táblából a toknyi anyagot. Igaz kicsit nagyobbra sikerült a legtöbb vágás, de azt kinyomtam purhabbal. Így a szigetelést is be lehetett dűbelezni. Macerás, de legalább egyegyben van a szigetelés normális kötésekkel.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
mert a redőnylefotóra tudtam volna csak ráengedni, arra meg minek?
@andraskocsis
@andraskocsis 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Nem a lefutóra gondoltam, hanem a redőnytokra. A redőnyszerkezeten lévő kék XPS burkolására.
@roberttoth1415
@roberttoth1415 2 жыл бұрын
Szép napot. Motor vagy rolnicsere. ?????? Hogy fér hozzá cserénél valaki?????
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
baromi egyszerűen, kívül van a szerelőfedél, alulról
@vigtory1990
@vigtory1990 7 ай бұрын
Esetleg egy metszetrajzot? :)
@zsoltnagy7949
@zsoltnagy7949 2 жыл бұрын
Szerintem a lépcsös áthidalo jobb.A nyilászárot lehet a kávába épiteni.Igy a redöny lehet akár kézi kezelésü is egy min.35 ös t toldoval.Ablalk csere iletve beépitése is könnyebb.Tisszteletel egy ablakos 25 éve tapasztalattal.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Igen, van előnye ennek is, mint a kurblinak a trabi ajtaján. De mégsem trabanttal járok. De ha valaki tud eladót, érdekel! :-)
@user-uy4vh1db7l
@user-uy4vh1db7l 2 жыл бұрын
Én 30 eves haz felujjitasanal nem kilogattam hanem falsikba raktam az ablakokat, ahol a redonytok mar nem az ablak nyilasbol vette el a helyet. Mogotte a vakolatot visszabontottam es aerogel szigetelest raktam 4cm vastagon (homlokzatra eps 20 cm kerult). Lehetseges hogy nem idealis de ennel jobbat senki tudott ajanlani. Redonyt egyebkent a biztositok szeretik a lakokon kivul :) aerogel nem kifejezetten a legolcsobb de azert kivancsi lennek a hozzaertok velemenyere. Pro-kontra
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Profi megoldás!
@stevetaylor421
@stevetaylor421 2 жыл бұрын
Nálunk is így lett kivigtelezve megfelelö pára záró szalag használatával 2016-ban, anyi különbséggel nálam 25cm grafit reflex a falon 3cm pir lemez a redöny mögött
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
igen, az is egy nagyon jó megoldás!
@zerkovitzzoltan2182
@zerkovitzzoltan2182 2 жыл бұрын
Szakszerű megoldás, ahol nincs hely szigetelni oda PIR lemezt kell használni.
@rowlandsshorts730
@rowlandsshorts730 2 жыл бұрын
Nagyon fáj látni hogy nincs bevakolva a ház ha már ilyen szintű szigetelést illetve ablak beépítést kap. Valakit szájba csapnek komolyan.
@rowlandsshorts730
@rowlandsshorts730 2 жыл бұрын
Legalább a telibevert fugakat kenték volna ki. A végén arról beszélsz sok kicsi sokra megy. Nem hiszem hogy akinek van pénze ilyen minőségi tartalomra pont egy korbevakolason csúszna el anyagilag ;)
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Engem kellene szájbacsapnod, de ahhoz azért ember kell! Lesz erről is videó, hogy miért nem kell. Ilyen házakban simán mérünk kiváló blower -door teszteket!
@rowlandsshorts730
@rowlandsshorts730 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor én passzív házban élek, mon benne volt első 3 minősített között, anno 10 éve még nem volt ennyi infó mint most, de azért kíváncsian várom milyen eredményeket fog hozni a teszt. Én ember vagyok, de azért sajnálom hogy az iróniát nem érezted benne :)
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
@@rowlandsshorts730 az építőiparban nem szoktak ironizálni,szólnak, és csapnak is, ha jogos, ha nem! A legnagyobb kókler el is nagy lelke van. A belső oldali vakolásnak kell nagyon rendben lennie, és akkor nem lesz gond legtomorseggel. Orulok, hogy PH tulajkent itt vagy! Valóban, az elején nagyon nehéz volt infohoz jutni.
@baksai-szabokristof5318
@baksai-szabokristof5318 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor miért jobb belülről vakolni mint kívülről? Ha belül mondjuk felfúrnak ezt-azt a falra (konyhabútor, stb), az nem okoz gondot összességében a légtömörségben?
@100pitya
@100pitya 2 жыл бұрын
Vére egy értelmes műszaki megoldás! Árnyékolástechnikai céget üzemeltetve mondom hogy én szívesen dolgoznék több ilyen kivitelezővel! Kár hogy ez a műszaki megoldás csak kb 27cm homlokzati szigetelés felett megvalósítható. De passzív házak esetében a legjobb megoldás, általában nem gondolnak az épitészek és a kivitelezők sem az árnyékoló tokjával okozott hőhídra. De már én annak is örülni szoktam ha készűl egy lépcsőzetesen rakott áthidaló rajta legalább 5cm szigeteléssel vagy egy toktoldós nyílászáró. Amit még hozzátennék hogy megfelelő redőnyöst választva nem kell macerálni a bádogozással mert készül tok hátsó lemezeléssel is. Még egy fontos tipp a szűkített szerelő fedél megkövetelése hogy színezés után is javítható legyen a redőny, heti szinten találkozunk olyan megoldásokkal hogy javíthatatlan a redőny a homlokzati hőszigetelés roncsolása nélkűl, másik ilyen a cserélhető lábbevezető műanyag ami komoly bosszuságoktól kimélheti meg a későbbiekben a felhasználót. Ami nekem ezen a videón egyedül nem tetszik az a villamos kiállás. Igazán jól nem lehet a redőnytokban összetoldani a motor és a bejövő vezetéket, arról nem beszélve hogy a redőnytokba mozgó alkatrészek vannak egy esetleges meghibásodás esetén beleakad a villamos bekötésbe és balesetveszélyt idéz elő. Én azt a megoldást preferálom amikor a redőnyök villamos bekötése az épületen belül történik kötödobozba a redőny valamelyik sarkától egy méteren belül és a villanyszerelő egy üres gége csövet lógat ki a redőnyösnek amibe csak betolja a motor gyári kábelját. Ezzel megelőzhető az is hogy a redőnyös villanyszerelő végzettség nélkül kösse be a motort az épület hálozatára és az is elkerülhető hogy a villanyszerelőnek kelljen a redőnybe turkálni és olyan megoldást hozzon létre ami akadályozza a redőny müködését. (Tapasztalatból mondom nincs jó műszaki megoldás a redőnytokon belül a motor bekötésére. Vegzettségemet tekintve: villanyszerelő és nyilláazáró és arnyékolástechnikai szerelő) És jó látni hogy nem egy xps-el agyonbélelt káva hanem vakolva van légtömör beépítessel. Jók a videók!😎
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
köszi a jó ötletet! Támogatom, mert ez szerintem is probléma! A villamos redőny bekötéshez: baj az, hogy a megrendelők nem tudják elképzelni, hogy egy szerelődoboz legyen a belső falon, bonthatóan. Pedig nagyon ésszerű lenne!
@zerkovitzzoltan2182
@zerkovitzzoltan2182 2 жыл бұрын
Logikus a beépítés, de ehhez kell olyan "madár" aki ezért 25-30cm szigetelést megvesz. Ami a szerkezeten kívülre szerelt ablakot illeti, lehet jól kivitelezni, de én biztosan nem így tenném, Azok a piszlicsáré vasalatok nem támasztják meg rendesen az ablakot, a párkány beépítésről nem is beszélve. Ha valaki kihajol az ablakon és nem nádszál testű, esetleg kimászik rajta ablakot vagy keretet tisztítani és rálép a keretre vagy a párkányra, akkor annak annyi, az átadáskor fel kell hívni a figyelmet arra, hogy ablakokra nehogy ránehezedjenek, mert nincs rendesen alátámasztva. Láttam már ilyen balesetet, drága volt a javítása. A nívósabb műanyagablak gyártóknak van olyan megoldása, hogy a műanyag ablakkeretre készítenek egy gallért, szerelő keretet, ami fémből van és körbeveszi az egész ablakot, nem olcsó mulatság, de az sokkal stabilabb. Ha jól tudom 12cm széles az ablak keretének középvonala kerül a külső falsíkra. Ajtótokokra is ezt használják. Könnyűszerkezetes házaknál külföldön sok helyen használják.
@gaborkis-prumik7295
@gaborkis-prumik7295 2 жыл бұрын
Miért nem zárt a redőny doboz hátulja?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Ez mondjuk jó kérdés, de alapvetően nincs rá szükség, hogy zárt legyen
@gaborkis-prumik7295
@gaborkis-prumik7295 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Inkább nincs rá szükség, hogy nyitott legyen mivel alulról szerelhető. Ha már valaki kifizeti az alu redőny plusz a szín felárat.
@ervinszabo5093
@ervinszabo5093 2 жыл бұрын
Mi az Alu redőnyöket mindig hatfalasan szereljük. A kérdés csak az hogy színre legyen színterezve vagy a natúr Alu szín maradhat.
@gaborkis-prumik7295
@gaborkis-prumik7295 2 жыл бұрын
@@ervinszabo5093 Ezért nem is értem. Több gyártótól vásároltam már az alu redőny dobozai mindig zárták.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Hello, itt leszek, tudtok közben kérdezni!
@zoltanvass9492
@zoltanvass9492 2 жыл бұрын
Miért nem XPS-t tettek EPS helyett? a 20cm grafitos EPS-hőátbocsátásnak kb. egy 15cm XPS egyenértékű... Másik, hogy miért a cement-műgyanta ragasztóval van felragasztva az EPS, miért nem PUR-habbal. Előbbi hőhíd, míg utóbbi hőszigetelés. A dekor porfestett lemez lehet, hogy szép, de ha az ablakkeret tetejéhez van rögzítve, akkor hőhíd. Fém, bevezeti a hideget az ablak tetejének a belső síkjáig. Hűtőborda. Ha már a részletek. De tényleg csak kérdésként, illetve jobbító szándékkal, nem kötekedni írtam.
@gaborkis-prumik7295
@gaborkis-prumik7295 2 жыл бұрын
@@zoltanvass9492 Én úgy tudom az XPS hőszigetelése rosszabb mint az EPS-nek.
@zoltanvass9492
@zoltanvass9492 2 жыл бұрын
-Rosszul tudod.- Általában véve XPS jobb*. De persze érdemes mindig az alkalmazott konkrét termékek adatlapjait megnézni.... Szerk:* Már látom, hogy sok gyártó lett már a piacon, mióta építkeztem, és soknál XPS=0,034. Tehát így valóban igaz, az XPS rosszabb. Köszönöm.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
@@zoltanvass9492 XPS =0,33, EPS Grafit =0,31, és utóbbi olcsóbb is. A lemez teljesen síkban van, ne megy bele a szerkezetbe, így nem okoz hőhidat. A ragasztóanyag hőszigetelése már tényleg elhanyagolható, még PH esetében sem teszünk különbséget.
@tamasregos2217
@tamasregos2217 2 жыл бұрын
Ahogy látom Bau-Haus peremzsalu van beépítve. :)
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Ismerős? :-)
@tamasregos2217
@tamasregos2217 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Igen, napi szinten szoktam kiadni belőle a partnereknek. :)
@tamasregos2217
@tamasregos2217 2 жыл бұрын
@@syroe746 Jó estét Dénes! Köszönöm, hogy nállunk vásárolt. Remélem elégedett volt a nállunk vásárolt termékekkel.
@lurdy27
@lurdy27 2 жыл бұрын
A videót és a hozzá szólásokra adott válaszait nézve, kedveds mérnökünk profin megtalálja és kiemeli más munkáiban a hibákat, de a sajátjában (mert ugye ez az övé) hasonlókat csak átlép vagy épp lazán megmagyaráz! Kevés karakter híján csak pl. Redőny elektr.vezetékre reakció: "védőcsőben van, nem tudom" Ezért szépek a vágatlan videók, mert itt mindent látni,hallani.😉 A konzolok miatti folyamatosan mozgó tokok miatti állandó deformációra, szárny pozíció állásrapedig lazán nem reagál! Jah nem neki kell majd évente 50Eet fizetnie hogy egy szaki mindig kivonuljon és megoldja a szoruló vagy nehezen zárható nyílászárókat.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Mi a valódi problémád, tudok segíteni?
@hazkftbetlen9393
@hazkftbetlen9393 2 жыл бұрын
Hegedüs Gábor Akármilyen jónak tűnik ez a beépítés ,a falsíkba épített ablakok hangszigetelése 0,a polisztirol nem hangszigetelő .Sokkal korrektebb megoldás a jó hőszigetelő téglafalba beépíteni az ablakot .Amit itt megnyerünk a hőszigeteléssel ,azt elvesztjük a hangszigetelésben .
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Ha az ablak alatt üvölt a hülye szomszéd elmebeteg kutyája, akkor mindegy. De az nem típusos eset. nem volt rá példa. Majd teszteljük!
@tlsoft
@tlsoft 2 жыл бұрын
Mondjuk akkor az ablak köré lehet rakni kőzetgyapot szigetelést. Én is tapasztalom ezt, hogy ha a polisztirol szigetelt falnak ütődik mondjuk a seprű, akkor az nagyon jól hallatszik (a 60-as vályog falnál meg semmi).
@dalloszsolti
@dalloszsolti 10 ай бұрын
Igazából az a kulcskérdés, hogy pontosan mit nevezünk hőhídnak. Itt a redőnytok mögött fele annyi a hőszigetelés, mint a fal többi pontján. Nyilván nem fog penészedni, de itt akkor is gyorsabban fog távozni a hő. Igazából a látszó redőnytokos kialakítás, és a zsalugáter kivételével minden beépítés _valamennyire_ hőhidas. Ez is.
@LF1985
@LF1985 2 жыл бұрын
Kérdés: Nem egyszerűbb a redőny mögötti részt toktoldóval lezárni?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
A 8 cm EPS grafit sokkal jobb hőtechnikailag, mint a tok, de akár az is jó lehetne
@tothjozsi96
@tothjozsi96 2 жыл бұрын
A derékszögeket 1db csavar fogja a téglában, ez tényleg egy remek kivitelezés lehet! Főleg úgy hogy a későbbiekben lehetetlen lesz egy ablakcsere, vagyis de, majd a homlokzati szigetelés szétverésével. Lehet hogy ez egy tökéletes beépítés hőtechnikailag, de a tetőfóliát is lehetne mutogatni hogy miért lett a legsilányabb megvásárolva.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Ha az az 1 csavar fog, mint állat, akkor épp elég, és van jó néhány sarokvas. Szerinted mi a fólia pontos típusa, ideírnád? Biztos hogy nem a legócskább, de tény, nem is a legdrágább! Az ablak épp elég drága, hogy y következő 30 évben ne legyen kicserélve...
@gaborherman858
@gaborherman858 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor így van, horroráron készültek a mieink is, 3* üvegezés, melegperem stb.. ugyan minek cserélnénk ki??
@tothjozsi96
@tothjozsi96 2 жыл бұрын
@@gaborherman858 Örökké semmi sem tart, 30 év múlva ha mégis cserélnél ablakot, nem fogsz tudni, ezt a fajta beépítést hogy lehet megbontani? Az rendben van hogy most ez így jó és szép, de később.. Szerintem a legjobb megoldás az 5 centi XPS kávákban és abba beleültetni külső síkba az ablakot, azt is lehet RAL szalaggal beépíteni hogyha előre be van hálózva az XPS. Most még annyira nem lehet egyértelműen látni a műanyag ablakok jövőjét, szerintem. De például egy vasalat cserét, vagy egy tömítőgumi cserét nem lesz annyira könnyű megcsináltatni úgy, hogy 30 éves az ablakod és már teljesen más technológia van piacon. Így jön majd szóba az ablakcsere, ami elég macerás lesz szerintem ezekkel a sarokvasakkal.
@tothjozsi96
@tothjozsi96 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Az 1 csavar az biztosan fog mint az állat, 10:20-nál például a középső konzolt semmilyen csavar sem fogja. :)
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
@@gaborherman858 De jó lett, ugye?
@csabacsipai7654
@csabacsipai7654 2 жыл бұрын
A homlokzati síkra épített nyílászáró 38-as vagy 44-es téglánál belülről biztosan jól néz ki. Mekkora kvent, mekkora könyöklő....már fény is alig jut be a házba.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Jó meglátás! ezért méretezzük a nap hőteljesítményét (szoláris nyereség)teljesítményét passzívházban. A 20 cm vastag főfal is elég lenne akár, de én max 30-asat tervezek. Miért kellene 38 vagy 44-es?
2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor csak egy kérdés! Magyarországon a küldő teherhordó tégla falnak nem minimum 38cm vastagnak kell lenni?
@lacza87
@lacza87 2 жыл бұрын
@ Kicist vicces lenne ilyen szabályozás, miközben Ács Budapest kollégád sorban építi 15cm-es pallókból a falakat. :)
@tpszeged
@tpszeged 2 жыл бұрын
Azért a nyilászáró beépitőket megkérdezném, hogy mennyire szivnak igy.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Nyilván nem gombokkal fizetünk!
@tpszeged
@tpszeged 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Az lehet , de maga lesz a legfőbb reklamáló, ha majd esetleg évente több alkalommal is után kell állitani az ablakoknak mert igy lett beépitve. Én lehet nem kérném a "gombokat" ha nekem kellene garanciát vállalnom. Sok érdekes dolgot szoktam látni a videoiban. Van amivel egyet értek , van amivel nem. Ezt a hőhid mizériát amit a redőnyöknél hajt , ekkora legjobb esetben is 0,5 k üvegfelületeknél !
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
@@tpszeged amit én hajtok, az az AUDI minőségi szintje, és az ügyfeleim is azt szeretnék. Hidd el, működik!
@tpszeged
@tpszeged 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Akkor lehet hogy én inkább maradok a Mercedesnél. :)
@arpadbertalan5621
@arpadbertalan5621 4 ай бұрын
szegény kőművesek képességei...
@petermarkolos4479
@petermarkolos4479 2 жыл бұрын
Legnagyobb tisztelettel, tényleg!!! Ez csak motoros árnyékolonál kivitelezhető. Ez fontos infórmáció, rengeteg pénzről van szó ilyenkor... Sajnálom hogy ez nem volt kiemelve, mondanivalóként.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Ugyan miért?? De aki a többmiliós nyílászáró-rendszert szétfurkálja, az egyéb aljasságra is képes. Ha egy akármilyen autóban IS motoors ablakmeleő van, ami 5 év múlva eladásra kerül, 10 évesen kuka, akkor egy házban ne legyen motoros?
@petermarkolos4479
@petermarkolos4479 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Ismét kiemelem , hogy tisztelettel beszélek, de ezt csak motoros redőnynél lehet így kivitelezni. Ez a probléma, hogy a nép majd így akarja a zsinóros műanyagot is... Visszatartottál pár fontos információt....
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
@@petermarkolos4479 Tisztelettel, dehogy akartam visszatartani! De a redőny, az egy top kategória része, szerintem!
@petermarkolos4479
@petermarkolos4479 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenorEzt sem nyilatkoztad a videóban... Top kategóriás építkezés... Szerencsés vagyok, hogy átlátok az erdòn?
@petermarkolos4479
@petermarkolos4479 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenorKívánom hogy csak ilyen prémium Kategóriás házakat tervezz, ahol nincs toktoldó.
@gaborszigeti2829
@gaborszigeti2829 2 жыл бұрын
Profi munka. Polystyrol minden hol nagyon jo. Zarjuk le a hàzat hogy ne tugyon lèlegezi szuper.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
a lélegző fal urban legend, de akkor erről is lesz szó! :-)
@gyusygyusy
@gyusygyusy 2 жыл бұрын
Ez a lélegzés dolog már ott megbukott, hogy diszperziós falfestéket használ ma már mindenki. Ezért kell szellőztető rendszer vagy ha arra nincs pénz akkor kinyitni nagyra az ablakot, ajtót 5-10 percre. Nem egész nap bukóra. Egyből nem lesz penész meg lecsapódó pára a lakásban.
2 жыл бұрын
@@syroe746 Én pont ez előtt állok, és meg mindig nem tudom megemészteni a minimum 1 milliós kiadást, ami kb 10-15 év alatt terül meg a jelenlegi energiaárak mellett. Érdekelne, hogy melyik szobánkénti szellőzőre gondolsz, amelyek elfogadhatóak? Sajnos egyre bizalmatlanabb vagyok a sok marketing bullshit miatt. Tudsz ajánlani márkát vagy típust? Azt meg mindig könnyebben lenyelem ha nem egyszerre kell kifizetni ekkora összeget :)
2 жыл бұрын
@@syroe746 Szerencsére már készen vettük a házat jó pár éve, nem építkezek. Ez csak azért merült fel, mert le kell szigetelni rendesen a fa födémet, viszont akkor már kelleni fog szellőztetés és ezért nézegettem szellőztetőket. Köszönöm a tanácsot :)
@attilamarki5757
@attilamarki5757 2 жыл бұрын
@ A szellőztető nem a szigetelés miatt kell a házba, hanem azért mert benne akarunk élni (és nem megbetegedni) A szellőző rendszer több fajta is lehet, a leg egyszerűbb egy ventilátor ami kifújja az elhasznált levegőt a falakon meg csinálunk néhány lukat (ablakon kívül) amin bejön a levegő. A légcsere mértéke méretezhető a szennyező anyagok felszaporodási sebességével ( pl vízpára). Ebben az esetben minek cserélek ablakot ! azon is bejön a huzat. ( számítható, hogy az ablakcsere nem hoz megtakarítást, csak akkor ha soha nem nyitjuk ki, akkor viszont garantált a penész és a megbetegedés a toxinok miatt, a komfort érzetet meg nem igazán javítja) a csúcs megoldás a hővisszanyerős gépek beépítése. Ezek költsége elég jelentős ( bár az ocsó kinait meg lehet venni már fél milláért is, annak hatékonysága és hangja is jelentősen más mint a PH gépeké) Az előnyei: nem kell annyit takarítani mert nem jön be a por, ha szükséges lehet szag szúrót is integrálni a rendszerbe ( ha szomszéd tehénlepénnyel tüzel), valamint nem a külső hideg levegőt fújjuk a szobákba. Így egy jól szigetelt háznál megspórolhatjuk a fűtési energia szükséglet 50% is (PHháznál szerintem 80is lehet) Egy kádár kocka esetén pedig 10% (mert itt a szellőzés energia igény részaránya csak 30%) ha így számolunk soha nem térül meg a beruházás. Szerintem pedig azonnal megtérül, mert a beépítésével ennyivel emelkedik az ingatlan értéke, az hogy kevesebbet kell fizetni a rezsire meg majd akkor jelentkezik jelentősen amikor nyugdíjba megy az ember és nem kel számolnia, hogy karajt vegyek vagy fűtsek. ha szellőzésben gondolkodsz tudok segíteni attilapontmarkikukacgmailpontcom.
@gabornacsa6858
@gabornacsa6858 Жыл бұрын
Sok mindenre ki van hegyezve de ez a szakellenőr Én bármikor megfognám hogyha i komplett alaptól tetőig építeni épületet akkor egy kicsit bajban lenne részletekben jó egészbe nem ha kellenél
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Ember, azért ne röhögtesd ki magad! Jól indult a reggelen! De ! Kérdezni lehet, csak a hülyeségben ne legyen biztos valaki!
@richardgabor1397
@richardgabor1397 2 жыл бұрын
Miért nem 40cm a grafitos szigetelés? Vicc ez a 30as, teljesen felesleges. 20cm felett pénzkidobás, de hát a tulaj úgyse tudja azt hiszi így fűtés se kell😂
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
ezzel a hőszigeteléssel a fal belső hőmérséklete max 0,5 fokkal kevesebb, mint a szoba levegője. Ez komforttényező! NEM csak hőveszteségre méretezünk! Egyébként a nap jórészt be is fűti!
@corsealfa1809
@corsealfa1809 2 жыл бұрын
De ha 50 centit teszel fel,illetve a redonynel 12 lepcso eltolasban,es a tripla uveges ablakot egy szaros csavarral fogatod be akkor annyira jo lesz a hoveszteseged hogy a szomszednak kell athordanod a meleget otthonrol. A fat amit a haz kitermel az erdorol azt meg csak szimplan eladod.
@arpadbertalan5621
@arpadbertalan5621 4 ай бұрын
azért energiatal reklámhoz soha nem adnám a nézettségem...
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 4 ай бұрын
Ezt kifejtenéd? Hogy jön ez ide?
@gaborszigeti2829
@gaborszigeti2829 2 жыл бұрын
50 cm tègla termo vakolat. Nincs gomba. Nem szenyezük a környezetet. Tüzkàr estèn ez sok Polystyrol csak kàr. Vizkàr estèn meg gobàsodàs. Igy ne èpitkezünk.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Ez a poszt nem erről szól. HA mutatsz egy 1, azaz 1 hőhídments csomópontot az 50cm-es téglánál, akkor meggyőztél. Nekem nem sikerült magamat meggyőzni...
@gaborszigeti2829
@gaborszigeti2829 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Probàlnèk önek egy linket küldeni de ez a E-mail heyet nem talàlja.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
@@gaborszigeti2829 mail@szaki-ellenor.hu
@adamarato4662
@adamarato4662 2 жыл бұрын
Ezzel csak az a gond, hogy egy 50cm-es Porotherm pont 5x annyiba kerül, mint egy 30cm-es. Ha a polisztirol hőszigetelést is beleszámolom munkadíjjal együtt, akkor is drágább az 50-es tégla. Az alapozásnál és a tetőnél viszont így van többletköltség +8-8m2 erejéig.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
@@adamarato4662 ÉÉÉÉs mindeközben nem jobb! Ez ténykérdés!
@matekiss7674
@matekiss7674 2 жыл бұрын
A tetőn eresz kialakitás igazi gány munka.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Kösz, leírnád miért gondolod így? Majd én is leírom, miért áll most ebben a fázisban!
@matekiss7674
@matekiss7674 2 жыл бұрын
Gondolok pl: csatorna, homlokdeszka vagy szellőző szalag nincs felrakva. Utolag az ilyen munkákat nagyon rosz megcsinálni. És el is felejtik a szakik megcsinálni meg kedvük sincs utolag ilyennel kinlódni.
@gabornacsa6858
@gabornacsa6858 Жыл бұрын
Öcsém te tanultál te nem biztos hogy csak be jártál az iskolába nem tanultál semmit szeretnél videózni minden mert műszaki ellenőrként Nem tudod eladni magad hogy mi van de szakmailag egy pár helyen azért tudnák vitatkozni veled Megnéztem egy jó pár videódat de szerintem túl spirálozó dolgot hogy elviszed Erre meg arra nem egy objektív képet arccal építőiparral Ennyi a véleményem
Ez meg micsoda? Képes valaki normálisan kivitelezni?
15:00
SzakiEllenőr
Рет қаралды 206 М.
Mire figyelj, ha kész a szerkezet? Hogyan tovább?
9:31
SzakiEllenőr
Рет қаралды 42 М.
Iron Chin ✅ Isaih made this look too easy
00:13
Power Slap
Рет қаралды 30 МЛН
Who has won ?? 😀 #shortvideo #lizzyisaeva
00:24
Lizzy Isaeva
Рет қаралды 64 МЛН
Mom's Unique Approach to Teaching Kids Hygiene #shorts
00:16
Fabiosa Stories
Рет қаралды 26 МЛН
Nyílászárók beépítése - az ablakpozícionálás kérdései
5:47
A nyílászárók kávaszigetelése - beszéljenek a számok!
43:45
epitokozosseg
Рет қаралды 26 М.
Beépített redőnytok - Hogy ne legyen hőhíd.
4:16
JakubÁcs Dani
Рет қаралды 11 М.
Áthidalók-de hogyan? Egy kádár-kocka szenvedései
8:33
SzakiEllenőr
Рет қаралды 121 М.
redőnyözés
7:16
tuttoablak tuttoablak
Рет қаралды 42 М.
Ami sosem sikerül: küszöb hőhídmentesen
4:30
SzakiEllenőr
Рет қаралды 32 М.
Todos os modelos de smartphone
0:20
Spider Slack
Рет қаралды 59 МЛН
Сколько реально стоит ПК Величайшего?
0:37
Look, this is the 97th generation of the phone?
0:13
Edcers
Рет қаралды 5 МЛН
Какой ноутбук взять для учёбы? #msi #rtx4090 #laptop #юмор #игровой #apple #shorts
0:18