Wpływ spożycia węglowodanów (tj. glikolizy) na rozwój raka piersi i niedrobnokómorkowego raka płuc.

  Рет қаралды 29,667

Bartosz Czekala

Bartosz Czekala

2 жыл бұрын

Pierwsze badania dotyczące wpływu spożycia węglowodanów/cukrów na rozwój nowotworów (tj. efekt Warburga) powstały w roku 1930 dzięki pracy Otto Warburga. Od tamtej pory mnóstwo z tych teoretycznych uprzednio mechanizmów zostało udowodnionych eksperymentalnie. W filmiku przyjrzymy się badaniom z ostatnich 4 lat, które pokazują nowe mechanizmy, w jaki mleczan powstający z utleniania glukozy wpływa na rozwój raka piersi oraz niedrobnokomórkowego raka płuc.
=========================
ZOSTAŃ PATRONEM KANAŁU
Jeśli jesteś zainteresowany wyłuskaniem jeszcze większej informacji z tego filmiku, możesz rozważyć zostanie Patronem kanału. Patroni zyskują dostęp do gotowych FISZEK (również archiwalnych), które obejmują wszystkie merytoryczne informacje zawarte w tym odcinku. Pomoże Ci to szybko przyswoić treści cytowanych przeze mnie badań lub mechanizmów.
Zyskujesz również dostęp do prywatnego FORUM , gdzie możesz zadać mi, lub innym Patronom, pytania dotyczące danego filmiku oraz różne bonusy. Innymi słowy. Jest to najlepsza możliwa mieszanka przyjemnego z pożytecznym - wspierasz rozwój kanału i jednocześnie sam rozszerzasz swoją wiedzę!
Więcej informacji: universeofmemory.pl/the-unive...
===========
MINIATURKA
Autorką miniaturki, jak i większość materiałów graficznych na kanale jest Julia Czekała. Jeśli chciałbyś zamówić materiały graficzne skrojone dla Twoich potrzeb, możesz wysłać zapytanie ofertowe na juliaaczekala (małpa) gmail.com
=========================
ZDROWOROZSĄDKOWE PRZYPOMNIENIE:
Materiały przedstawione w niniejszym filmie mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane, jako porada medyczna lub zamiennik wizyty u specjalisty z dziedziny medycyny, lub dietetyki. Ludzki organizm jest skomplikowany i na stany chorobowe wpływają tysiące czynników, takich jak dieta, suplementy oraz leki, które bierzesz, choroby współtowarzyszące, itd. Zalecenie, które jest skuteczne dla innej osoby Tobie może zaszkodzić. Zachowaj więc zdrowy rozsądek w internecie.
=========================
NEWSLETTER o pamięci, językach i żywieniu:
Zapisz się i pobierz swój przybornik pamięci, czyli garść rad o tym, jak efektywnie się uczyć:
✔️ universeofmemory.pl/pamieciow...
=========================
KURSY i SZKOLENIA JĘZYKOWE oraz PAMIĘCIOWE ⤵️
Jeśli interesuję Cię szybka nauka języków obcych oraz skuteczne przyswajanie wiedzy z dowolnej dziedziny, takiej, jak choćby medycyna, czy dietetyka, to sprawdź moje kursy:
✔️ WSZYSTKIE KURSY INTERNETOWE (universeofmemory.pl/kursy-int...)
✔️VOCABULARY LABS - Naucz się dowolnego języka od A do Z (universeofmemory.pl/o-kursie-...)
✔️KUŹNIA EKSPERTÓW (ang. EXPERTS INCUBATOR) - Jak samodzielnie opanować wiedzę z dowolnej dziedziny od zera do poziomu eksperckiego (universeofmemory.pl/jak-uczyc...)
=========================
GDZIE MOŻNA MNIE ZNALEŹĆ ⤵️
✔️ Strona www [PL]: universeofmemory.pl
✔️ Strona www [ANG]: universeofmemory.com
✔️ FB: / uompl
✔️ E-mail: universeofmemory@gmail.com
=========================
BADANIA NAUKOWE Z FILMU (+ materiały do dalszego poszerzania horyzontów) ⤵️
✔️ Is Lactate an Oncometabolite? Evidence Supporting a Role for Lactate in the Regulation of Transcriptional Activity of Cancer-Related Genes in MCF7 Breast Cancer Cells (www.frontiersin.org/articles/...) (14 stycznia 2020)
✔️ Modeling Glucose Metabolism and Lactate Production in the Kidney (www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/arti...) (2017)
✔️ Lactate Modulates Cellular Metabolism Through Histone Lactylation-Mediated Gene Expression in Non-Small Cell Lung Cancer (www.frontiersin.org/articles/...) (2021)
✔️ Lactate Dehydrogenase-A (LDH-A) Preserves Cancer Stemness and Recruitment of Tumor-Associated Macrophages to Promote Breast Cancer Progression (www.frontiersin.org/articles/...) (2021)
✔️ Interruption of lactate uptake by inhibiting mitochondrial pyruvate transport unravels direct antitumor and radiosensitizing effects (www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/arti...) (2018)
✔️ The role of LDH serum levels in predicting global outcome in HCC patients treated with sorafenib: implications for clinical management (bmccancer.biomedcentral.com/a...) (2014)
✔️ Sorafenib (en.wikipedia.org/wiki/Sorafenib)
✔️ Cori cycle (en.wikipedia.org/wiki/Cori_cycle) || Cykl Corich (pl.wikipedia.org/wiki/Cykl_Co...)
✔️ Emerging roles of lactic acid bacteria in protection against colorectal cancer (www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/arti...) (2014)
✔️ Malignant conversion (en.wikipedia.org/wiki/Maligna...)
=========================

Пікірлер: 415
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Jak zawsze porcja muzyki, aby przyjemnie spędzić czas również po obejrzeniu filmików🙂 👉 Autograph - She never looked that good for me (kzfaq.info/get/bejne/hMxgpZqizJvJqYE.html&ab_channel=TOPHairRockRadio) 👉 Iggy Pop feat. Sum 41 - Little Know It All (kzfaq.info/get/bejne/ipuhdcymrribmZs.html&ab_channel=IggyPopOnVEVO) 👉 Magnum - Days Of No Trust (kzfaq.info/get/bejne/gZeDn8iUr7HGhHk.html)
@irenaprokop3790
@irenaprokop3790 2 жыл бұрын
dzięki piękne ♥️ to tyle i aż tyle 👍
@emeryturabezlekow
@emeryturabezlekow 2 жыл бұрын
A ja merytorycznie. Otóż od kilku lat pewien koncern pracuje nad pogorszeniem stanu zdrowia pacjentów onkologicznych. To co odpowiedziałeś doskonale wiem, podobnie jak Ty zgłębiam temat. Jestem farmaceutka i trudno mi się pogodzić z tym, że rodziny chorych pokładają nadzieję na poprawę kondycji najbliższych w odżywkach wysokoenergetycznych. Napoje słodzone są syropem fruktozowo -glukozowym. Na szczęście są tak słodkie i chorzy rzadko je akceptują. Niestety lekarze i pielęgniarki masowo polecają. A gdy mówię, aby ugotowali świeży rosół z domowej kury, rodziny upierają się, że rosół jest tłusty, a chory ma wysoki cholesterol. Osobiście prowadzę ukryta wojnę z koncernem.
@muffinka9186
@muffinka9186 2 жыл бұрын
Czyżby mowa o nutridrinkach itp...
@ao-cm2fc
@ao-cm2fc 2 жыл бұрын
Dokładnie tak jest!
@magi8817
@magi8817 2 жыл бұрын
Brawo dla żołnierza 👏👏👏
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Zgadzam sie. Dobija mnie to troche psychicznie, ze to jest rutynowy pokarm u wielu pacjentow.
@kaliniak6766
@kaliniak6766 2 жыл бұрын
Wiem co czujesz, jestem lekarzem i też z wieloma powszechnymi zaleceniami się kompletnie nie zgadzam, co gorsza mam wrażenie, że inne niż powszechne podejście do leczenia jest przez wielu medyków po prostu lekceważone... Byłam zszokowana jak na stażu na oddziale onkologicznym dla dzieci na drugie śniadanie rozdawano dzieciom ciasteczka...
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Prawie zapomniałem! Jako ponurą anegdotę medyczną chciałem przytoczyć fakt, że wiele koncernów pracuje obecnie nad opracowaniem leków, które zablokują przekształcanie pirogronianu w mleczan w ramach glikolizy. Upatruje się w tym potencjalnie przełom w leczeniu nowotworów. Nie chcę być paranoikiem, ale fascynujące jest to, że tak rzadko sugeruje się ograniczenie jedzenia węgli, żeby w ogóle ograniczyć glikolizę, ale leki takie są zachwalane jako "genialne". Koniec anegdoty. Ponuro prześmieszna, prawda?
@renatakazmierczak9704
@renatakazmierczak9704 2 жыл бұрын
To tak podobnie jak z cukrzycą, jedz węgle, bierz leki, albo leki plus insulinę. Dużo by jeszcze takich przykładów można wymyślić, niestety.
@BitOfDisregard
@BitOfDisregard 2 жыл бұрын
Albo "cudowne", popularne ostatnio zastrzyki na odchudzanie, które wywołują w organizmie podobny efekt metaboliczny, jak ograniczenie węglowodanów. No ale przecież można jeść pączki i chudnąć, czy nie jest to warte tych "kilku" skutków ubocznych napisanych małym druczkiem? ;)
@renatakazmierczak9704
@renatakazmierczak9704 2 жыл бұрын
@@BitOfDisregard Ale jaki biznes, biorąc pod uwagę cenę tych zastrzyków i nikt nie myśli, co potem. Jakiś czas temu dyskutowałam o tym na grupie o odchudzaniu, niestety rzucanie grochem o ścianę. Tłumaczę, że to niczego nie uczy, że trzeba na stałe zmienić odżywianie, bo inaczej waga i tak wróci i co znowu zastrzyki i tak w kółko. Nikt nie patrzy, jakim kosztem, finansowym i zdrowotnym. Ręce opadają, a firmy farmaceutyczne na tym żerują.
@LukianManitari
@LukianManitari 2 жыл бұрын
Bo obecna nowoczesna medycyna nie ma na celu wyleczyć i tylko dawać cudowne leki które najlepiej brać do końca życia. W ogóle nie dziala się w temacie profilaktyki. Pozdrowienia :)
@wieslawkruszka2678
@wieslawkruszka2678 Жыл бұрын
@@LukianManitari To nauczy niektórych myslenia bo opieranie się na zaleceniach WHO doprowadzi naz do Piotra w zaswiaty.
@ulaprucnal971
@ulaprucnal971 2 жыл бұрын
Jestem Panem zachwycona...słucham Pana od kilku dni i nie mogę przestać.Juz od ok 25 lat interesuję się zdrowiem,czytam książki,słucham wykładów,ale Pan jest najlepszy!Miałabym do Pana tysiące pytań,bo mam takie poczucie,że mogę Panu ufać.Juz na wiele moich wątpliwości dostałam odpowiedź.Proszę nie ustawać w ,,tej pracy u podstaw",bo dzięki Panu, może trochę ludzi uratuje swoje zdrowie i życie.Serdecznie pozdrawiam.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Dziękuję serdecznie za mile slowa i zaufanie! Pozdrawiam!
@emeryturabezlekow
@emeryturabezlekow 2 жыл бұрын
Dokładnie studiuje Twoje filmy. Pacjentom polecam odcinek o cholesterolu. Niestety wciąż przegrywam. Nawet moja własna siostra ufa lekarzowi i bez uzasadnienia stosuje statyny. Mnie uważa za wywrotowca. Natomiast druga siostra mieszka w DE i ma podobne do mnie poglądy. To co dzieje się w aptekach z pełną odpowiedzialnością nazywam powolnym, sukcesywnym ludobójstwem.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Ja uwazam, ze jest w tym jakas absurdalna pieknosc. Kazdy ma wolna wole, mozg, zdolnosc analizy i podejmowania wyborow. Nie kazdego sie przekona i nie ma, co z tym walczyc moim zdaniem. Mozna przedstawic informacje, a reszta jest w gestii odbiorcy.
@xgorzki603
@xgorzki603 2 жыл бұрын
Biznes koncernów farmaceutycznych zawsze stał wyżej niż ludzkie zdrowie. Nie pamiętam, co to był za lek, którego odkrywca nie opatentował, bo chciał, żeby każda firma mogła go produkować, by mógł pomóc jak największej liczbie ludzi, ale co się stało zaraz potem? Opatentował go koncern farmaceutyczny i sprzedawał ze stukrotnym przebiciem. Większość dietetyków nie ma pojęcia, że ich meotdy "leczenia" zostały ustawione za grube pieniądze przez koncerny żywieniowe typu Nestle i Coca-Cola. I to ponad pół wieku temu przy aprobacie lekarzy, którzy za miliony dolarów sprzeniewierzyli się przysiędze Hipokratesa. I potem zawsze się dzieje jeden schemat: - dietetyk zaleca zróżnicowaną dietę bogatą w węgle - pacjent wywala dietę, przechodzi na keto / lowcarb czy carnivore, zdrowieje, chudnie i odstawia leki na cukrzycę i choroby metaboliczne - dietetyk nie ma pojęcia co się dzieje, bo to przecież to sprzeczne z tym czego go uczyli! Druga opacja jest taka: - dietetyk zaleca zróżnicowaną dietę bogatą w węgle - pacjent żre zgodnie z zaleceniami, może trochę chudnie, ale ciągle jest głodny, cukier skacze jak na trampolinie, choroby metaboliczne i cukrzycę zbija się tabletkami - dietetyk daje zjeby, że pacjent na pewno żre torby słodyczy albo chleje
@hebidei7446
@hebidei7446 2 жыл бұрын
@@BartoszCzekala tyle że jest pewna nierównowaga sił obu stron! Bo starsze osoby wierzą w swojego lekarza może nawet bardziej niż w Boga! Jak to mawiał Mark Twain - łatwiej jest kogoś oszukać, niż przekonać go, że został oszukany! Z drugiej strony są dane naukowe ale podawane w internecie (mimo że czasem nawet przez lekarzy), to nie dociera to do osób starszych... I mimo, że są "holowani" na lekach przez kilkadziesiąt lat i nie zostali wyleczeni, to wolą wierzyć, że to jedyna możliwość...
@romanszostecki4594
@romanszostecki4594 2 жыл бұрын
@@BartoszCzekalato musisz mieć duży spokój i brak emocji w temacie :-) a swoją drogą są badania na taką postawę? ;-)
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Zgadzam sie w pelni. Mialem przypadek, ze strony babci mojego przyjaciela, ze miala ona zle dobrane leki i zmniejszala sie funkcja nerek, a dodatkowo leki zmniejszaly funkcje miesni. Upierala sie, ze lekarz dobrze dobral i niestety 2 lata pozniej nerki rozjechane i juz nie chodzi. To moj taki osobisty przyklad, jak ludzie wierza mocno. Takze rozumiem te opinie.
@mariuszzalewski8797
@mariuszzalewski8797 2 жыл бұрын
Nie wiem jak to wyrazić ale z Pana słów płynie taka przejmująca szczerość. Nie czuję się pouczany tylko otwiera mi Pan oczy. Dziękuję.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Po prostu Bartek :) Ciesze sie, bo dla mnie to mozliwosc przekazania fascynujacych informacji po prostu :) Pozdrawiam!
@ewawiktorowska1078
@ewawiktorowska1078 2 жыл бұрын
Do Mariusz Zalewski. Wspaniale wyrażone
2 жыл бұрын
Cieszę się, że nagrywasz Bartku. Tak jakościowej i świetnie przekazanej wiedzy potrzeba nam tu jak najwięcej. Czekam na kolejne świetne materiały! :)
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Dzieki piekne Mateusz i wzajemnie! :)
@VKajsa
@VKajsa 2 жыл бұрын
Mateusz, ogladam Bartka i bardzo cenie za niesamowita wiedze jak i wspanialy przekaz, bardzo doceniam rowniez ciebie, obaj jestescie swietni, rzetelni i prawdziwi, bo to sie poprostu czuje, takze i tobie serdecznie dziekuje!
@monika7232
@monika7232 2 жыл бұрын
Dziękuję za świetnie podaną dozę przydatnej wiedzy. Z niecierpliwością czekam na następne odcinki. Byłbyś dla nas jeszcze większym skarbem zajmując stanowisko ministra zdrowia😉
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Ministrem zdrowia? Czy ja Ci zle zycze?! Co ja Ci zrobilem Monika! :D Wole miec swoj mroczny zakamarek na YT :)
@monika7232
@monika7232 2 жыл бұрын
@@BartoszCzekala 😂😘
@bazejsupinski7414
@bazejsupinski7414 2 жыл бұрын
Fajnie, że dzielisz się swoją wiedzą. To bardzo potrzebne informacje, dzięki którym można zweryfikować jedynie słuszny trend medycyny "tej prawdziwej i ostatecznej".
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Dziękuję serdecznie! Pozdrawiam!
@barbaraszymanowska2451
@barbaraszymanowska2451 2 жыл бұрын
Dziękuje i polecam Pana kanał 😊 Wyglada na to ze sami musimy sie leczyć , a raczej korzystając z Pana wiedzy zapobiegać rożnym chorobom poprzez dietę 😊💚
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Ja jestem po prostu Bartek na przyszłość :) Dziękuję serdecznie! Pozdrawiam!
@barbaraszymanowska2451
@barbaraszymanowska2451 2 жыл бұрын
@@BartoszCzekala Okej 😊
@slawkalakomska2275
@slawkalakomska2275 2 жыл бұрын
Dla nas kobiet ,ważny temat,dziękuję i pozdrawiam 👋
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
I to bardzo. Nie ma za co i pozdrawiam! :)
@MrProggressive
@MrProggressive 2 жыл бұрын
Miło posłuchać jak zawsze. Wiedza na wysokim poziomie. Czekam na wiecej materiałów dotyczących diet keto i karniwor. Pozdrawiam.
@adamrajczyba3211
@adamrajczyba3211 2 жыл бұрын
Dzięki Bartku za kolejną dawkę wiedzy. Oglądam wszystkie i jak zawsze podziwiam. Sam się dużo uczę z literatury, ale Twoje mini-wykładziki świetnie uzupełniają moją wiedzę.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co! To jest genialne podejscie - literatura to podstawa, filmiki traktowac jako ciekawostki/przeciwwage/uzupelnienie :)
@wyzwolicsie
@wyzwolicsie 2 жыл бұрын
Odrazu przesłałam do przyjaciółki ktora jest juz po usunięciu piersi . Bartek ty jestes moim medycznym BBC :)
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Ja nie chce byc medycznym BBC. Ja chce, zeby ludzie zaczeli czytac badania i samodzielnie zdobywali wiedze i formulowali opinie. Instytucja medycznego "guru" jest niebezpieczna. po prostu. Niemniej dziekuje!
@wyzwolicsie
@wyzwolicsie 2 жыл бұрын
Oczywiscie ‚ to BBC odnosiło sie trochę żartobliwie to twoich inicjałów 😀Ja od dawna przestałam kogokolwiek przekonywać do czegokolwiek. Bywało ze zafascynowana zarzucałem temat i odrazu dostawałam kontrę . Najciężej jest odpuścić kiedy chodzi o kogoś nam bliskiego. Poza tym nie kazdy ma twoja umiejetność łączenia tzw kropek ...dla mnie jestes odkryciem roku 💕
@m.ackermann1649
@m.ackermann1649 2 жыл бұрын
Dzieki !!! Umyka mojej uwadze, ze publikacje Dr.med Otto'na von Wartburg'a sa tak malo znane, nawet medykom i dietetykom & Co a co gorsza, ze tym,co je znaja sa przez nich ignorowane !!! Prosimy o bis czyli kontynuacje ! Pozdrowienia !!!
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co! Moje doswiadczenie po latach wspolpracy z lekarzami jest takie, ze wiekszosc osob, niezaleznie od specjalizacji, zna ten efekt. Po prostu jest ignorowany albo nie do konca zrozumiany. Pozdrawiam! Bis bedzie :)
@m.ackermann1649
@m.ackermann1649 2 жыл бұрын
@@BartoszCzekala 🌍🌊🧞‍♂️
@xgorzki603
@xgorzki603 2 жыл бұрын
@@BartoszCzekala A może jest tak, że lekarze boją się ostracyzmu ze strony kolegów i przełożonych? Przypomina mi się tutaj anegdota o Chruszczowie, gdy wygłaszał mowę już po śmierci Stalina, opowiada, jak wiedział o wszystkich zbrodniach, o głodach, o czystkach, jakie to były straszne czasy. Nagle z pełnej sali dobiega go głos: "SKORO TOWARZYSZ WIEDZIAŁ, TO CZEMU NIE PROTESTOWAŁ?" Nikita milczał przez chwilę, rozejrzał się po tłumie i twardo zapytał: "KTO TO POWIEDZIAŁ?" Tłum milczał w niepokoju. Nie zgłosił się nikt. Na twarzach zebranych dominował strach. Po chwili Chruszczow rzekł: "KIMKOLWIEK JESTEŚ, MASZ ODPOWIEDŹ NA SWOJE PYTANIE. BAŁEM SIĘ WTEDY TAK JAK TY TERAZ."
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie zastanawialem sie nad tym nigdy. Z doswiadczenia wiem, ze olbrzymim klopotem jest nieumiejetnosc analizy i interpretacji badan naukowych, nie wspominajac o retencji takiego materialu. Wszystkie te umiejetnosci powinny byc wykladane od pierwszego roku, ale niestety nie sa.
@elebrzos7306
@elebrzos7306 2 жыл бұрын
Proszę nagrać film co Pan je i jak przygotowuje posiłek jestem bardzo ciekawa
@mta7969
@mta7969 2 жыл бұрын
Twoja wiedza jak zawsze szokuje prawie 100 lat efektu Warburga a właśnie wtedy powstała kampania cukier krzepi. Ignorancja podstawowej wiedzy.... cukier powszechny a leki z konopi siennej wycofane właśnie wtedy stanowiące 80 % wszystkich leków. Bigfarma....
@halinakimak4676
@halinakimak4676 2 жыл бұрын
Mita - dr Otto Warburg dostał nagrodę Nobla za odkrycie : jeśli nasze wewnętrzne srodowisko zmieni z kwaśnego, pozbawionego tlenu , w zasadowe pełne tlenu, to wirusy, bakterie i grzyby chorobotworcze nie przeżyją. Im bardziej organizm jest zasadowy, tym wiecej tlenu mogą utrzymać i zachować płyny ustrojowe . Zakwaszenie powoduje niedotlenienie komórek organizmu i wpływa na deformacje i przekształcenie ich w nowotwotowe " Sekretem życia jest zarówno karmienie i odżywianie komórek, jak i pozwalanie im na usuwanie ich produktów przemiany materii i toksyn ." - w/g dr Alexisa Carrela , laureata nagrody Nobla z 1912 r.. .. Z kolei autorka książki pt: " JOD LECZY "- Lynne Farrow opisuje swój przykład raka piersi i w jaki sposób dotarła do źródeł wiedzy o JODZIE, który może pomóc uleczyć. Skradziony jod z pożywienia poprzez zastąpienie bromem wszechobecny, chlorowana wodą , fluorem w pastach do zębów i plynach do płukania ust oraz w farmaceutykach !! Susy Cohen jako farmaceutka i autorka książki pt:" TARCZYCA . Diagnoza i leczenie .podaje najlepsze testy laboratoryjne , choroby zwiazane z tarczyca, błędy popelniane przez lekarzy . Wymienia niebezpiecznych złoczyńców.. W książce pt :" Koniec Problemów z Tarczyca. " - Elle Russ jest pokazana : Piramida Żywieniowa Primal Bluerprint - strona 167. .....
@reginadominiak5365
@reginadominiak5365 2 жыл бұрын
To my Tobie Bartku bardzo dziękujemy za za to co robisz. Niezwykle interesujący odcinek,ale na początku już myślałam,że muszę do pracy chodzić 7 km pieszo zamiast jeździć rowerem ,ufff na szczęście nie.Nawiasem mówiąc uzależnienie od słodyczy jest okropne,cały tydzień walczę najgorzej jak po pracy idę do sklepu na glodniaka,pooblizuje się nad ciastkami i ok.Natomiast w sobotę pękam i jem ciastko. Pozdrawiam serdecznie Regina Dominiak.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co! Jak sie zje duzo wegli to nastepny krok, jako wentyl bezpieczenstwa to przepalic przezcta energie albo wysilkiem fizycznym albo postami. Pozdrawiam Regina :)
@MaciejPowietrzynski
@MaciejPowietrzynski 2 жыл бұрын
Polecam żywić się Keto - w 2 tygodnie słodycze przestały dla mnie istnieć. A dodam, że prowadzę sklep spożywczy, więc ciasteczka, świeże pieczywko, drożdżóweczki na porządku dziennym ;-)
@ao-cm2fc
@ao-cm2fc 2 жыл бұрын
Ah gdybym to wszystko wiedziała podczas gdy moja mama chorowała ❤️
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Moze jakby byl ainstytucja przy kazdym szpitalu jakiegos nadwornego researcher'a, ktory pomagal by takie rzeczy wprowadzac, to byloby inaczej ... :/ Pozdrawiam!
@ania.1751
@ania.1751 2 жыл бұрын
Mnie interesują najbardziej tematy medyczne.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Trzeba żonglować tematami. I tort jedzony w kółko się znudzi ;)
@wojciechbogusawski9163
@wojciechbogusawski9163 Жыл бұрын
Bartek powinieneś zrobić playlistę pod wdzięcznym tytułem "Co jeszcze mogą spieprzyć węglowodany" :P Może się kiedyś ludzie obudzą...
@danap1951
@danap1951 2 жыл бұрын
Dziękuję za poruszenie tak ważnego tematu. Z zaciekawienie czekam na dalsze filmiki.
@rafaijoannaromaniuk3846
@rafaijoannaromaniuk3846 2 жыл бұрын
Jak zwykle temat bardzo interesujacy,czekamy z niecierpliwością na odcinek "Co je Bartek na codzień " Staram się ograniczać węgle ale one są wszędzie🤣🤣🤣
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Ciesze sie bardzo :) Dziękuję serdecznie! Pozdrawiam!
@joannakowal8950
@joannakowal8950 2 жыл бұрын
Panie Bartku dziękuję za kolejny ważny temat, jest Pan nieoceniony 😘
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co! Dziękuję za komentarz i pozdrawiam :)
@ewamich6782
@ewamich6782 2 жыл бұрын
Dziękuję za kolejny łyk wiedzy. Temat ważny. 👍
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Bardzo wazny! Nie ma za co! Dziękuję za komentarz i pozdrawiam :)
@waldemarsomka8674
@waldemarsomka8674 2 жыл бұрын
Dzięki ❤️
@KrzysztofStrug
@KrzysztofStrug 2 жыл бұрын
Dzięki za film, pozdrawiam!
@lidiacybulska424
@lidiacybulska424 2 жыл бұрын
Dziękujemy za kolejny świetny filmik! Czekamy na następne. ❤️
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Dzieki jak zawsze Lidka! :)
@izabelamoszczynska8856
@izabelamoszczynska8856 2 жыл бұрын
Dziękuję, jak zawsze super wiedza! Pozdrawiam.
@jolantajarzabek9424
@jolantajarzabek9424 Жыл бұрын
Jestem zachwycona tymi materiałami które Pan udostepnia
@mariamagdalena6984
@mariamagdalena6984 Жыл бұрын
💗💗 Dziękuję, bardzo ciekawe.. Życzę Wesołych Świąt..
@grazynawiniecka7109
@grazynawiniecka7109 2 жыл бұрын
dziękuję bardzo za tę porcję niezwykle przydatnej wiedzy ...
@iwonna61
@iwonna61 Жыл бұрын
Dziękuję
@agnieszkakowalska8794
@agnieszkakowalska8794 2 жыл бұрын
Jak zawsze fascynująca porcja wiedzy :) dziękuję Ci bardzo,czekam z niecierpliwością o wpływie diety keto na zdrowie,pozdrawiam :)
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co! Dziękuję za komentarz i pozdrawiam :)
@ewakujawska3584
@ewakujawska3584 2 жыл бұрын
Ktoś interesuje się i ogląda. Dzięki wielkie za twoją pracę i publikacje
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co! Dziękuję za komentarz i pozdrawiam :)
@mariatargosz5712
@mariatargosz5712 Жыл бұрын
Dziękuję Mistrzu wiedzy! Wszystko to jest przerażające!
@leszekzarski2088
@leszekzarski2088 2 жыл бұрын
Dziekuje Bartosz
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co Leszek! Dziękuję za komentarz i pozdrawiam :)
@madziunka007
@madziunka007 2 жыл бұрын
Super materiał. :) Dziękuję!
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co! Dziękuję za komentarz i pozdrawiam :)
@Kotylion1730
@Kotylion1730 Жыл бұрын
Świetny wykład z zainteresowaniem wysłuchałam. Serdecznie Dziękuję.
@izabella-ms7
@izabella-ms7 2 жыл бұрын
Dziękujemy!
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co Iza!
@GIBZ1966
@GIBZ1966 2 жыл бұрын
Dziękuję. Super wiedza.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co! Dziękuję za komentarz i pozdrawiam :)
@MaciejArtur
@MaciejArtur 2 жыл бұрын
dziękuję,doceniam Twoja pracę 👊👊👊
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Dziekuje slicznie!
@swojskapyrka9317
@swojskapyrka9317 2 жыл бұрын
Super robota! Prosimy o więcej :)
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Dziękuję serdecznie! Pozdrawiam Pyrko :D
@jarosawpiorek5498
@jarosawpiorek5498 Жыл бұрын
Dzięki Bartosz
@maagosia8286
@maagosia8286 2 жыл бұрын
Dziękuję bardzo serdecznie za informację o skutkach diety na nowotworów
@reniaK
@reniaK 2 жыл бұрын
Dzięki Bartek, super filmik, jak zawsze 🙂
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Dziękuję serdecznie Regina (jak zawsze) :) ! Pozdrawiam!
@Elzbieta-jt3kf
@Elzbieta-jt3kf 2 жыл бұрын
Wielkie dzięki za prawdziwą wiedzę. Pozdrawiam serdecznie.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co! Dziękuję za komentarz i pozdrawiam :)
@tomaszskwarek1370
@tomaszskwarek1370 2 жыл бұрын
Dziękuję za ciekawe informacje :) pozdrawiam serdecznie! 🙂
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co! Dziękuję za komentarz i pozdrawiam :)
@juliaw1829
@juliaw1829 2 жыл бұрын
Dziękuję Bartku ❤️
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co! Dziękuję za komentarz Julia i pozdrawiam :)
@adamz2726
@adamz2726 2 жыл бұрын
Jak zwykle wymiatasz. Brawo.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Dziękuję serdecznie! Pozdrawiam!
@aniakapaa3665
@aniakapaa3665 2 жыл бұрын
Wiedza w pigułce, dziękuję i czekam na więcej 🙂
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Bedzie wiecej :) Dziękuję serdecznie! Pozdrawiam!
@annawoznica9580
@annawoznica9580 2 жыл бұрын
Super materiał, pozdrawiam.😊
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Dziękuję serdecznie! Pozdrawiam Ania :)
@beatakwapisz738
@beatakwapisz738 2 жыл бұрын
Znowu się powtórzę, ale co tam... Super wiedza i miło, że udostępniana... :)
@emilianowak6431
@emilianowak6431 2 жыл бұрын
Dziękuję ....warto wiedzieć Pozdrawiam cieplutko 👍
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co! Dziękuję za komentarz i pozdrawiam jak zawsze :)
@otwarteserce6832
@otwarteserce6832 2 жыл бұрын
Witam super kanał dużo wiedzy pozdrawiam
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Dziękuję serdecznie! Pozdrawiam!
@Krzysztof_Kwiatkowski
@Krzysztof_Kwiatkowski 2 жыл бұрын
Pozdrawiam :)👍
@agaz9179
@agaz9179 2 жыл бұрын
Bartek, świetny materiał jak zawsze!
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Dziękuję serdecznie! Pozdrawiam! :)
@gw9275
@gw9275 2 жыл бұрын
Cały dzień czekałam żeby usiąść w spokoju i wysłuchać. Jak zwykle merytorycznie, świetny materiał. Czekam jak zawsze na więcej
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co! Dziękuję za komentarz jak zawsze i pozdrawiam :)
@emilianowak6431
@emilianowak6431 2 жыл бұрын
Dzięki....szkoda że tak mało ludzi myśli ... pozdrawiam cieplutko 👍
@Adam-vi2fq
@Adam-vi2fq 10 ай бұрын
I nie będą wprowadzone ponieważ są siły na tym świecie którym zależy abyśmy nie wiedzieli. Przykre ale prawdziwe
@aleksandraolech8527
@aleksandraolech8527 2 жыл бұрын
Niesamowite materiały! Jak mało które otwierają oczy i pokazują prawdę a nie, zmianipulowane treści :) Fantastycznie byłoby posłuchać o temacie głośnym od kilku lat tj. jelitach, mikrobiomie i tym co z tym związane. Informacji masa, mówi się o konieczności wręcz stosowania zróżnicowanej (głównie pod kątem źródeł węgli) diety, co mnie osobiście nie przekonuje bo jak tu odnieść to, do chociażby treści Pańskich filmików? Także byłoby świetnie posłuchać o jakichś ciekawych badaniach w tym temacie. :)
@irenakreutzer4417
@irenakreutzer4417 2 жыл бұрын
Bartku, jestem tobie bardzo wdzieczna za kazda wiedze nam wszyskim przekazywana. Dziekuje bardzo.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co! Dziękuję za komentarz Irena i pozdrawiam :)
@violettarolek4994
@violettarolek4994 Жыл бұрын
Super czekam na dalsze odcinki o produktach węglowodanowych które wpływają na nowotwory .Bardzo mnie to zaciekawiło jestem po nowotworze już 15 lat i bardzo pilnuję odżywiania.Pozdrawiam
@sigirija
@sigirija 2 жыл бұрын
Bardzo ciekawy wykład. Jak zwykle. Straszne jest to, w jakim terminie wyniki badań naukowych wchodzą do stosowania przez lekarzy. Pozdrawiam.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Wrecz przerazajace. Dziękuję serdecznie! Pozdrawiam!
@hubertcostam5153
@hubertcostam5153 2 жыл бұрын
Oj tak, czekam na odcinek o glejaku 👍
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
To mój ulubiony nowotwór tematycznie. Tak przerazajacy, jak i fascynujacy. Pewnie do 2 tygodni cos nagram na ten temat.
@sylwiauczak3124
@sylwiauczak3124 2 жыл бұрын
@@BartoszCzekala Moja siostra (42 lat) miała wyciętego guza w przodu nad czołem 2 lata temu w szpitalu w Warszawie u profesora. Podobno miała w wielkości 2,5 cm. Do tej pory nie za bardzo jest ciekawie. Ma czasem zaniki pamięci, nastroje depresyjne (ciągle płacze, czarno widzi-fakt jeszcze małżeństwo się rozpadło), przed operacja była łaską teraz spuchnięta (chyba 20 kg wiecej) przede wszystkim tragedia jest z tym że ma kostki ,lyfki spuchnięte ponad swoich pięt, dłonie nabrzmiałe, powieki zapadnięte, brzuch jak prawie w ciąży. Miała zlecone dużo leków, teraz to nie wiem czy bierze,mówiła, że nie bierze . 2 razy była w szpitalu ,aby zdiagnozować co jest ,wszystko niby jest ok. WSZYSTKO JEST OK!!!PARANOJA!!!Nawet juz jej koleżanka lekarka ,kiedy jej wszystko pomagała, ostatnia nakrzyknela ,aby zaczęła się ruszać, biegać. Och,Boże Co jej jest? Mój tata umarł na udar,siostra guza,ja RP+zaćma (podobno to są zaburzenia neurologiczne) dziadek miał Parkinsona,babcia Alzheimera, mama ma wysoki cholesterol(szczególnie podwyższyło jej po szczepieniu).
@hubertcostam5153
@hubertcostam5153 2 жыл бұрын
@@BartoszCzekala Jeśli coś mi się nie pomieszało to chyba Joanna Podgórska wspominała kiedyś o badaniu, w którym keto wycofało glejaka. Badanie to może za dużo powiedziane bo był to bodajże opis jednego przypadku, niemniej jednak ciekawa anegdota.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
@ Hubert Cośtam Znam ten przypadek świetnie, a właściwie przypadki, bo jest ich więcej. Będe je m.in omawiać.
@krystynajacek9002
@krystynajacek9002 2 жыл бұрын
Bardzo ciekawy i przydatny wykład ! Dziękuję i serdecznie pozdrawiam 😘😘
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co! Dziękuję za komentarz i pozdrawiam Krystyna!
@teresakristensson2474
@teresakristensson2474 2 жыл бұрын
Dziekujemy panie doktorze, ze chce pan pomoc ludziom, bardzo ciekawe wyklady i fachowe
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Dziekuje, ale nie jestem lekarzem. Pozdrawiam!
@ania.1751
@ania.1751 2 жыл бұрын
Moja łapka z nr 100. 👍
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Za kazda dziekuje! :)
@iwonnalasmanowicz6528
@iwonnalasmanowicz6528 2 жыл бұрын
Jest Pan niezastąpiony czekam na dalsze Pana analizy.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Dziękuję serdecznie! Pozdrawiam Iwona :) PS Bartek po prostu :)
@bialy100k
@bialy100k 2 жыл бұрын
Cieszę się, że na filmie pojawiły się nazwy anglojęzyczne. Z pewnością pomoże to osobom szukającym dodatkowych informacji :) Tak trzymać, oglądamy!
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Dzieki za sugestie, aby tak robic :)
@juliaczekaa4283
@juliaczekaa4283 2 жыл бұрын
Znowu nie dostałam powiadomienia :/! Tak, czy siak - Jestem z Ciebie mega dumna za każdym razem jak widzę nowy film i "zażarte" dyskusje pod nim :)!
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
BArdzo zażarte :D Dzieki Jul. A YT dziala, jak chce niestety :/
@rodzinaszendrak8118
@rodzinaszendrak8118 2 жыл бұрын
Dziękuje serdecznie za wiadomości, jesteś dobrym człowiekiem Bartku a Twoje informacje na pewno pomogą dla nas wszystkich słuchających Ciebie - trzymaj się zdrowo 🤗❤️ Muszę znowu znaleźć twój filmik na temat cholesterolu, nie mogę dać sobie z nim radę a lekarz kategorycznie rzucił mnie na crestor - 5 mg - mam ogólny 9.2 🙄 No nic dzięki jeszcze raz 🙋🏻‍♀️
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co :) To pierwszy filmik opublikowany na kanale. Pozdrawiam!
@ewaem5648
@ewaem5648 2 жыл бұрын
Panie Bartku, świetnie opracowane filmy! Niesie Pan światło wiedzy na ten youtub :D
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Po prostu Bartek. No, powiedzmy, ze sie zgadzam :D Pozdrawiam i dziekuje!
@wiesawnycz3423
@wiesawnycz3423 2 жыл бұрын
Oglądamy Bartku a jakże,do samiusienkiego końca.Hej
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Dzieki! pozdrawiam!
@ewazakrzewska265
@ewazakrzewska265 Жыл бұрын
Pozdrawiam ☀️
@elzbietaewabogumillukic1925
@elzbietaewabogumillukic1925 2 жыл бұрын
Czesc Bartek.No wiec nie wiem czy mowisz po wlosku.jezeli tak to posluchaj dr.Piero Mozzi.Bardzo ale to bardzo pokrywa sie wszystko Bartus to co Ty mowisz i to e jaki sposob ten czlowiek pomaga ludziom. Wszystkiego najlepszego Bartek👏👏👏💪💪💪
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie mowie. Niezle rozumiem poprzez znajomosc Esperanto i hiszpanskiego, ale watpie, zebym zrozumial nagranie o kontekscie medycznym. Ale postaram sie cos o nim poszperac. Dzieki za polecenie i pozdrawiam :)
@elzbietaewabogumillukic1925
@elzbietaewabogumillukic1925 2 жыл бұрын
E tam!!!!!Jestem przekonana ze za 2 tygodnie najwyzej,bedziesz mowil po' wlosku.(super czlowieku!)
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Z wloskiego znam na razie "io sono ubriaco", ale to kiepski poczatek XD
@elzbietaewabogumillukic1925
@elzbietaewabogumillukic1925 2 жыл бұрын
Przynajmniej nie przeklenstwo!!!??😁😁😁
@magdalenazablocka8851
@magdalenazablocka8851 2 жыл бұрын
@@BartoszCzekala Dr Piero Mozzi stosuje dietę zgodną z grupą krwi, zastosowaną po raz pierwszy przez Jamesa D'Adamo w 1957 roku. Ja również słucham jego zaleceń, które dotyczą nie tylko tego, co osoby mające daną grupę krwi mogą jeść lub czego powinny unikać , ale także zasad łączenia produktów w trakcie posiłku. Jest popularny we Włoszech, występował regularnie w telewizji, są filmy na you tube , tysiące osób stosuje tę metodę, z komentarzy pod video wynika, że pomaga.
@grzesiek8859
@grzesiek8859 2 жыл бұрын
dobry materiał :D
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Dziekowac!
@urszulazarkiewicz5230
@urszulazarkiewicz5230 2 жыл бұрын
Chcę się słuchać Pana.Żetelna wiedza.Czekam na następne filmy.
@BlueDragon00
@BlueDragon00 2 жыл бұрын
pomysł na odcinek: jak nikotyna wpływa na nasz organizm, kwestia samej substancji nie całej otoczki papierosowej itp
@barbarapraska4997
@barbarapraska4997 2 жыл бұрын
Czy Pan sobie wyobraża jaki to bol dla lekarza gdy nie może pracować zgodnie z własnym sumieniem? Wciskać im ciemnotę, przypisywać im statyny mimo,że im szkodzą itp.?Bo nie wolno działać niezgodnie z procedurami medycznymi.A rodzina i znajomi patrzą na mnie jak na idiotke, kiedy radzę im jeść jajka i tluszcze. Tylko siąść i płakać!
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Ja jestem po prostu Bartek na przyszłość. Ciezko mi sobie wyobrazic. Mialem juz przypadki lekarzy, ktorym pomagalem sie przebranzowic. Lata studiow, specjalizacji i w koncu porzucali medycyne m.in z tego powodu. Wciaz mi sie w glowie nie miesci, ale staram sie zrozumiem.
@renataswiatkowska5089
@renataswiatkowska5089 2 жыл бұрын
Dziekuje
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co! Dziękuję za komentarz i pozdrawiam :)
@wyskun
@wyskun 2 жыл бұрын
Oglądamy 🙂🙂
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
A co mi tam - ogłądajcie! :D
@wyskun
@wyskun 2 жыл бұрын
@@BartoszCzekala w jednym z poniższych komentarzy wspomniałeś, że polecasz regularne 16\8 i węgli ok 80g, ale u każdej osoby może sie to troche różnic. Rozumiem, że mając prace fizyczną i trenując kalistenikę "na chłopski rozum" tych węgli moge ciut wiecej 🙂
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Napisalem tak: "Ja polecam trzymac sie regularnych postow 16/8 i ponizej 80 g weglowodanow dziennie. Zaznacze, ze to ogolne podejscie i moze sie zmienic w zaleznosci od stanu zdrowia danej osoby i stylu zycia." To co wymiiniles to "Styl zycia". W takim przypadku mozna jesc wiecej wegli.
@pawekurowski434
@pawekurowski434 2 жыл бұрын
Sugeruje pan , że istnieje silna korelacja między spożywaniem węgli a powstawaniem raka. Chciałbym jednak zauważyć , że rak występował też w latach 60 tych , gdy spożycie cukru było dużo mniejsze .
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Jakby spojrzal Pan na dane to zobaczylby Pan drastyczna roznice w ilosci nowotworow w latach 60-tych, nawet uwzgledniajac gorszy poziom diagnostyki, a ich iloscia w ostatnich paru dekadach. Poza tym nigdzie nie powiedzialem, a wrecz przeciwnie, ze to jedyny czynnik. Jest to natomiast absolutnie pewny czynnik, potwierdzony wieloma badani, ktory przyczynia sie do rozwoju nowotworow.
@lukasdziemianczyk3418
@lukasdziemianczyk3418 2 жыл бұрын
dzieki
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co! Dziękuję za komentarz i pozdrawiam :)
@slimokot
@slimokot 2 жыл бұрын
Żono, żono, zadzwoń po karetkę, chyba mam zawał.. - To podaj mi hasło do swojego telefonu, bo mój się rozładował - A nie czekaj, chyba jakoś rozchodzę
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
:D Genialne!
@beajed9238
@beajed9238 2 жыл бұрын
Gubię się w tych różnych teoriach. Jedni twierdzą że keto jest ok, inni że na dłuższą metę nie jest ok, że post jak najbardziej, inni, że nie dla wszystkich, że malo węgli to świetna sprawa, inni że tylko na surowo, wege to zdrowie albo wegetarianizm i że mikrobiota to podstawa i wszyscy twierdzą że są zdrowi, to o co w tym wszystkim chodzi?! To co jeść albo nie jeść? I czy wystarczy czasu, żeby to sprawdzić?
@roberthanusen23
@roberthanusen23 2 жыл бұрын
Ja znam wielu ludzi z doskonałym zdrowiem na dietach bardzo wysokowęglowodanowych. I co najważniejsze, są to ludzie w wieku ponad 80 lat! Znam wielu ludzi którzy zniszczyli sobie zdrowie na diecie keto i skrajnie LC. Ja osobiście również wychodzę z takich przykrych doświadczeń. I w takim miejscu pojawiają się "fachowcy" którzy będą się wymądrzać, że "pewnie źle robiłeś tę LC". Cukier jest lepszym paliwem od tłuszczów - daje nam więcej CO2. Na marginesie - są dobre i złe tłuszcze tak jak i są dobre i złe cukry. Dobre węglowodany to te proste a złe tłuszcze to te wielonienasycone - odwrotnie niż głoszą dietetycy.
@beajed9238
@beajed9238 2 жыл бұрын
No tak, ale czy Ci seniorzy nie zażywają żadnych tabletek? Bo w moim otoczeniu takich nie ma🤔
@roberthanusen23
@roberthanusen23 2 жыл бұрын
@@beajed9238 Tak, jeden z nich (85 lat) od ponad 50 lat nie był u lekarza.
@Magda-zh2xh
@Magda-zh2xh 2 жыл бұрын
Bartku jak zawsze łapka w gorę. Mam nadzieję, że low carb wystarczy bo taka ścisła ketoza u mnie jest nie do przejścia.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Dzieki! Nie chodzi tu w ogole o scisla ketoze. Chodzi o ograniczenie ilosci wegli i zdolnosc "przepalenia przez nich". Dlatego np. posty sa takie wazne i/oraz wysilek fizyczny.
@bilkry
@bilkry 2 жыл бұрын
Pięknie dziękuję za jak zwykle mega merytoryczne przekazanie wiedzy (przyznaje trochę się zagmatwałam, zakręciłam, tracilam wątek co z czego, dlaczego, jak 🤣 i musialam dwa razy słuchać 🤣🤣 _ ale to nie zaszkodzi) Super super super ale u Ciebie taki standard Może to nie miejsce ale odnośnie raków źle się dzieje na kanałach Keto_mamy mała walkę czy ketoza prowadzi do raka czy nie_nie chce podpuszczać ale na pewno wiele oczu skierowanych jest na Ciebie 🤗💕 Pozdrawiam i nagrywaj dalej wspaniałe się Ciebie słucha no i Twoja muzę również 😉
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Nie ma za co! Staram sie powtarzac te watki biochemiczne, aby lepiej sie utrwalilo, ale czasami trzeba sie skupic :) Na szczescie malo wiem, o tym, co dzieje sie na innych kanalach, ale cos tam juz slyszalem w innych komentarzach. Na pewno bede to poruszac w nastepnym tygodniu :) Milego weekendu Krysia i do uslyszenia!
@bilkry
@bilkry 2 жыл бұрын
@@BartoszCzekala wzajemnie ❤ i do usłyszenia 🤗
@annakosinska2861
@annakosinska2861 2 жыл бұрын
Witam serdecznie! Dziękuję za taki ogrom wiedzy, mogłabym słuchać, słuchać i słuchać, tym bardziej że całe życie zmagam się z rzs. Jeśli mogłabym zapytać Cie Bartusiu( mam 62 lata) co myślisz na temat zakwasu Bolotowa przy problemach z bezkwasnoscia żołądka? Można go kupić np w Ogrodach Szambala, a w składzie ma wodę, 9% ocet winny oraz kwasy nieorganiczne takie jak kwas solny, siarkowy, azotowy i bursztynowy. Przyznam się że u mnie wszelkie kiszonki, a nawet cytryna bardzo zwiększają bol I sztywność stawów, więc to chyba nie dla mnie preparat. Życzę wszelkiego dobra.
@iwo2020
@iwo2020 2 жыл бұрын
Dziękuję bardzo Bartku za dzielenie się wiedzą. Zastanawiam się ile węglowodanów powinna spożywać węglowodanów kobieta w ciąży i karmiąca piersią.?
@buszykkarakan9968
@buszykkarakan9968 2 жыл бұрын
No tak. 👍
@andrzejmysliwiec4438
@andrzejmysliwiec4438 2 жыл бұрын
I znów genialny film. Chyba trzeba to nagrywać, bo nie wszyscy mają tak wyćwiczoną pamięć, jak Ty... Dzięki śliczne za bardzo ciekawą wiedzę. Pozdowienia jak zwykle z południa Żabolandii. A propos; dorzuć czasem , jeśli możesz, jakiś żart, bo masz świetne poczucie humoru.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Postaram się, ale nie do kazdeog tematu mi pasuje. Jakos notwory mnie w powazny nastroj wprawiaja ... :) Dzieki Andrzej i pozdrawiam w Zabolandii! :)
@andrzejmysliwiec4438
@andrzejmysliwiec4438 2 жыл бұрын
@@BartoszCzekala Moja babcia często mawiała, że lepiej żartować niż chorować. Ale zgadzam się, że w przypadku tak drażliwej tematyki żart nie zawsze będzie odebrany pozytywnie.
@LukianManitari
@LukianManitari 2 жыл бұрын
Ta schizofrenia/dwubiegunowość obecnej medycyny nadal mnie poraża. Świetny materiał. Pozdrowienia :)
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Dwubiegunowosc to swietne okreslenie na to zjawisko1 :)
@technikkz6468
@technikkz6468 2 жыл бұрын
Witam Panie Bartoszu Wśród przyczyn suchych, popękanych ust są też poważniejsze powody, takie jak odwodnienie i niedożywienie. Problemy z ustami mogą również sugerować niedobory witaminy A, witamin z grupy B albo żelaza. Zdarza się także, że są wynikiem wahań poziomu hormonów.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Moga sugerowac mnostw powodow, jak juz pisalem. Dobra diagnoza polega na dopasowaniu potencjalnych powodow do wywiadu medycznego pacjenta. U mnie jest to suche mieszkanie ;) Pozdrawiam!
@spinkaswinka6115
@spinkaswinka6115 2 жыл бұрын
Thx
@mta7969
@mta7969 2 жыл бұрын
Czy już się zbliżamy do odcinka o tarczycy? Bardzo wyczekiwany! Pozdrawiam
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Niestety wciaz daleko na ten moment.
@ilonazielinska9108
@ilonazielinska9108 Жыл бұрын
Bartek bardzo proszę o filmik jaka dieta i suplementacja jest zalecana na raka piersi. Nie ukrywam temat dla mnie bardzo pilny
@iwonadr11
@iwonadr11 2 жыл бұрын
Dzięki za merytoryczny material. Niestetynie mam czasu na przekopywanie danych i analize badan tym bardziej, ze nie mam wiedziy medycznj. Zmagam się od lat z wysokim poziomem glukozy we krwi, chorobami stawów i od niedawna wiem że mam celiakię. Stawy ulegają degradacji stanom zapalnym mimo iż nie stwierdzono rzs, tocznia dny moczaowej , parametry reumatyczne są w normie. Od paru lat jem mało węglowodanów. Poniżej 100 mg . Bmi 24. Nie jest dobre ale też niby w normie. Nie mogę znaleźć sposobu na zatrzymanie zmian w stawach. Myślę , że jest powiązanie z dietą ale jak się za to zabrać. Gdzie szukać. Lekarz przepisuje mi tylko mocne leki przeciwbólowe . Nie mam ochoty do końca życia brać tak silnych leków.
@justlikethis-vl3nn
@justlikethis-vl3nn 2 жыл бұрын
Film jak zawsze petarda! Panie Skoczylas proszę się zgłosić na konsultacje do Bartka na temat jak odróżniać lipne badania naukowe od wartościowych. Możesz Bartek podzielić się swoim grafikiem następnych filmów?
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 2 жыл бұрын
Dzieki! Nie ma sensu. Co to za suspens, jak sie podziele? A tak kazdy dzien jest przygoda :)
@irenawil1254
@irenawil1254 2 жыл бұрын
Przecież pBartek mówi że nakręci film o wpływie diety nisko weglowodanowej na rozwój raka. A p Skoczylas też nawiązał w swoim filmie do do rozwoju raka za przyczyną diety nisko weglowodanowej więc chyba dobrze odczytuje badania .
@justlikethis-vl3nn
@justlikethis-vl3nn 2 жыл бұрын
@@irenawil1254 Nie zrozumiała Pani widocznie.Bartek jest na diecie niskowęglowodanowej.Poleca takie odżywianie i uważa,że zapobiega powstawaniu nowotworów.
@irenawil1254
@irenawil1254 2 жыл бұрын
@@justlikethis-vl3nn W 15.43 P Bartek mówi że będzie omawiał wpływ diety nisko weglowodanowej ketogrnicznej na " rozwój " nowotworów szczególnie glejaka.Prosze odsłuchać końcówkę filmu jeszcze raz.Pizdrawiam
@justlikethis-vl3nn
@justlikethis-vl3nn 2 жыл бұрын
@@irenawil1254 No zgadzam się,że będzie mówił o wpływie diety niskowęglowodanowa na rozwój glejaka.I będzie mówił,że dieta niskowęglowodanowa hamuje glejaka. To już gdzieś w komentarzach pisał i pisał też,że Skoczylas głupoty gada. A teraz proszę grzecznie przeprosić za cwaniakowanie, żebym jeszcze raz słuchał.
@Chrisso7777
@Chrisso7777 Жыл бұрын
Dzień dobry. A co Pan sądzi o NAC, które ostatnio jest modnym, znaczy częściej stosowanym, prekursorem glutationu? Oczywiście, w kontekście ochrony, czy detoksykacji organizmu w walce z nowotworami?
MAM RAKA i ZOSTAŁ MI ROK ŻYCIA (NOWOTWÓR TARCZYCY)
14:37
Mateusz Strelau Vlogs
Рет қаралды 2,5 МЛН
HAPPY BIRTHDAY @mozabrick 🎉 #cat #funny
00:36
SOFIADELMONSTRO
Рет қаралды 18 МЛН
Задержи дыхание дольше всех!
00:42
Аришнев
Рет қаралды 3,2 МЛН
Odc 123. Zmiany łagodne w piersiach. Czy to coś groźnego?
18:40
OnkoFitka Lidka
Рет қаралды 7 М.
HAPPY BIRTHDAY @mozabrick 🎉 #cat #funny
00:36
SOFIADELMONSTRO
Рет қаралды 18 МЛН