Czy warto iść na studia (humanistyczne)?

  Рет қаралды 5,401

WebSamuraj

WebSamuraj

6 жыл бұрын

Moje przemyślenia na temat studiowania i studiów (szczególnie humanistycznych). Jeśli się zastanawiasz jakie studia wybrać, to może wcześniej jednak warto się zastanowić czy w ogóle iść na studia.
A czy Twoim zdaniem warto iść na studia? Podziel się opinią w komentarzu

Пікірлер: 63
@generabiedrona825
@generabiedrona825 6 жыл бұрын
Troche za głośno muzyka, a tak to świetny materiał
@Pazzak13
@Pazzak13 6 жыл бұрын
Świetne, ja studiuje filozofię , a pracuje jako programista. Zgadzam się, że należy uczyć się i pracować przez studia.
@WebSamuraj
@WebSamuraj 6 жыл бұрын
Dziś poznałam 50-latka muzyka-programistę, który opowiadał mi o tym jak muzyka jest bliska programowania. Uwielbiam takie historie jak jego czy Twoje :)
@Loczek-lm4bj
@Loczek-lm4bj 5 жыл бұрын
Jak miło przeczytać komantarz taki jak Twój. Od października zaczynam studia (filozofia spec.komunikacja społeczna) i Twój komentarz dodał mi otuchy. Pozdrawiam Ps. Robię kurs Samuraja
@ingerrusin6787
@ingerrusin6787 4 жыл бұрын
zależy gdzie studiujesz i jaki profil ma taka edukacja ,bo były kier.filozofii z podziałem na biol chem, psychologię i nauki matematyczne ..przyklad Włodzimierz SEDLAk-''W poszukiwaniou za nieznanym'' = 4 kierunki autor prac o fizyce plazmy i biofizyce..Ukończył 4 kierunki 35 książek =KUL
@reevmeister
@reevmeister 6 жыл бұрын
Idę od Października na studia zaoczne Informatyczne, w między czasie chcę pracować jako jakiś junior front end, nawet za śmieszne pieniądze ale chce aby ten pierwszy rok był dla mnie taką praktyczną nauką która mnie dużo nauczy, dalej będę wyciągał wnioski :)
@WebSamuraj
@WebSamuraj 6 жыл бұрын
Świetna decyzja.
@ingerrusin6787
@ingerrusin6787 4 жыл бұрын
Rynek jest niesamowity ale ;ryj do oporu angielski =podstawa, dwa oglądaj filmy i co się da w tym jężyku , poczytaj Hołyński ''E-mailem z Doliny Krzemowej''=przed studiami , ważne..ksiązka powstała z treści przesyłanych do Nowej fantastyki -gdy red, był Maciek Parowski przyjaciel marka Hołyńskiego..
@Bodziszek96
@Bodziszek96 6 жыл бұрын
ja juz bede na 3 roku (inzynierskie), duzo zbednych przedmiotow takich jak matma i fizyka przez pierwsze dwa lata. Na 3 roku juz ich nie ma :) jesli chodzi o same studia to tam malo co wyciagnelem glownie to sie ucze tutaj sam w domu przydatnych rzeczy, ktore licze ze wykorzystam w pracy. studia daja nam papier, dzieki ktoremu mamy wieksze szanse niz bez tego papiera no i jeszcze poznajemy nowych ludzi, nawet jako introwertyk jakas grupke ludzi mozna sobie uzbierac. mysle, ze bez studiow mozna tez dobrze sobie poradzic, malo kiedy widze wymagane oferty pracy z wyzszym wyksztalceniem glownie to wymagaja doswiadczenie
@ingerrusin6787
@ingerrusin6787 4 жыл бұрын
W rodzinie wysyłaliśmy 25 ofert , po 12 godzinach były oferty pracy .Znajoma wysłała 65 w internet i zamiast 1000 zl wówczas ,dostała robote za 6500 i dojazdem 1 godz, coprawda ale..!! Polskie programy nadal są pod starych wykładowców układane ,z fiz. masz racje .Powodzenia.
@emong5835
@emong5835 6 жыл бұрын
Osobiście skończyłem technikum Informatyczne z którego jestem bardzo zadowolony . Może to przypadek lub kwestia szczęścia ale trafił mi się nauczyciel od "zawodowych" który stał się moim autorytetem i przekazał mi ogrom wiedzy dotyczących IT jak i po prostu życia. Od października zaczynam studia informatyczne . Zobaczymy co czas przyniesie :D Dzięki za materiał !!
@WebSamuraj
@WebSamuraj 6 жыл бұрын
Dziękuję, to co piszesz pokazuje tylko jak wiele zależeć od nauczyciela. Oby wszyscy mieli tyle szczęścia i trafiali na takich ja Twój :)
@ingerrusin6787
@ingerrusin6787 4 жыл бұрын
W porównaniu z absolwentami LO będziesz tam ''do przodu'' ale szlifuj w wakacje angielski,język weryfikuje ..potem i startuj w Olimpiadzie J.Angielskiego dla uczelni technicznych,
@dzarod3550
@dzarod3550 6 жыл бұрын
Ukończyłem właśnie szkołę średnią i na moje szczęście już zdążyłem się mocno zrazić do edukacji, ja ogólnie mam takie podejście, że jeśli ktoś przed próbą nauczenia mnie czegoś nie wyjaśni mi do czego to się przyda i ja nie będę widział w tym sensu to ja to mam z góry w du*ie, edukacja w technikum jest na takim poziomie, że przez 2 prawie lata z programowania nauczyłem się nic i sam cały materiał z 2 lat opanowałem w niespełna 4-5 dni przed egzaminem, jedyne co to wyniosłem z tej szkoły trochę wiedzy o SQL, ale tak naprawdę wszystkich rzeczy których się nauczyłem jest tak mało, że mógłbym całe 4 lata streścić w kilka miesięcy. Strata czasu i chyba nikt mnie nie przekona do studiów, może studia informatyczne nie są najgorszym wyborem ale i tak wiem że 90% wiedzy tam do niczego mi się nie przyda (jak nie 95%)
@ingerrusin6787
@ingerrusin6787 4 жыл бұрын
seruszko, it =przyda się, bo wkażdej robocie nawet to SQL i word sa potrzebne, acz bardziej Excel.Pytanie -na ile znasz angielski , bo on jest kluczem do rozwoju w it..i życiu XXI- XXII w....
@sebastiansporek3564
@sebastiansporek3564 6 жыл бұрын
Trochę nie zgadzam się z opinią Samuraja. Studia mogą być po prostu ciekawe. Uważam też, że studia uczą też umiejętności samodzielnej nauki i dyscypliny. Osoby po studiach łatwiej szukają informacji, dokonują właściwej selekcji tych informacji pod względem jakości i potrafią przysiąć nad tematem, to znaczy nie poddają się szybko. Poza tym studia to jest 5 lat młodości i fajny okres, bo potem juz tylko praca, zmęczenie, targety, szefowie, stres, rywalizacja i depresja... Gdzieś z tyłu głowy krąży mi myśl, że humaniści, czyli ludzie nieco oderwani od wolnego rynku są jakby szczęśliwsi :)
@WebSamuraj
@WebSamuraj 6 жыл бұрын
hehe ostatnie zdanie piękne :) Pozdrawiam i dzięki za opinię,
@sebastiansporek3564
@sebastiansporek3564 6 жыл бұрын
Zapomniałem dodać, że dzięki studiom uniknąłem poboru od wojska :)
@Karolina-qd6jj
@Karolina-qd6jj 5 жыл бұрын
Jak ktoś uwaza ze z roku na rok bedzie tylko gorzej to chyba powinnien sie zastanowic. Mi sie wydawalo ze trzeba robic tak zeby z roku na roku bylo lepiej. I szukac alternatyw. Kończe studia, malo zycia poza nimi miałam bo siedzialam sporo nad ksiazkami kiedy moi koledzy szli w tango w srodku tygodnia ale raczej nie uwazam tego za czas stracony. Pracuje juz troche, nie na caly etat, widze juz kilka opcji na horyzoncie i wiem ze tego stresu co sie nazarlam przez cale studia to nie koniec, ale to raczej negatywny stres nie byl. Raczej byl potrzebny, a nie doprowadzajacy od razu do depresji i wyscigu szczurow, bo zawsze odbebnialam sobie wszystko w wakacje po sesji ale... Jak sobie poscielisz tak sie wyspisz :)
@ingerrusin6787
@ingerrusin6787 4 жыл бұрын
Zależy. Humanistyka w PRL i teraz jest mało płatna.. nawet po anglistyce rynek dla jednego daje 3000 zł -inny znajdzie tłumaczenia techniczne czy dział wspólpr.zagr. za 16 000zl /m-c.Takie sa realia i przypadki ,Humanistykę inżynier może doczytac , w druga stronę =trudniej, Humanista .
@Dusiek666
@Dusiek666 4 жыл бұрын
Studia uczą przede wszystkim kombinowania.
@TheBeater0
@TheBeater0 6 жыл бұрын
No ja mam inny pogląd o studiach :) Podzielę się swoim zdaniem :) Studia to fajny czas aby poznać nowe osoby, które mogą interesować się tym samym :) Jest dużo możliwość robienia fajnych rzeczy :) Jako w samorządzie dla przykładu czy w kołach naukowych :) Warto też pamiętać, że studia nie są po to w Polsce (niestety), aby uczyć. Rolą ich jest pokazanie w krótkim czasie wszystkiego tak, aby postarać zainteresować taką osobą do tego :) I wtedy w tym kierunku się rozwijać :P Dlatego jak ktoś myśli, że się czegoś na studiach nauczy no to niestety ^^ No i jest fajną opcją robić własne występy na uczelni :) Raz na mc często w placówkach to się odbywa :) Gdzie można "podzielić się sobą" z jakiegoś zakresu :) Co też otwiera jakieś drogi :)
@WebSamuraj
@WebSamuraj 6 жыл бұрын
Dzięki! :)
@erwin_adv
@erwin_adv 6 жыл бұрын
jak sie nie studiuje też może poznać wiele osób z tym samym zainteresowaniem i robić razem spoko rzeczy :D
@ingerrusin6787
@ingerrusin6787 4 жыл бұрын
Kwestia kierunku studiów i czego szukasz i czego chcesz od życia i czasu = +- 70-75latmamy...
@ingerrusin6787
@ingerrusin6787 4 жыл бұрын
@@erwin_adv racja. wasze pokolenie ma moc możliwości, trzeba umiec wybierać..
@arturoarcik5253
@arturoarcik5253 6 жыл бұрын
To raczej czajniczek a nie dzbanuszek :-) A że pochodzę z dawnego zaboru austriackiego to powiem brutalnie: To jest sagan!
@KabatZwanyKabatem
@KabatZwanyKabatem 6 жыл бұрын
W mojej ocenie studia humanistyczne to tylko parking dla bezrobotnych lub przedłużenie liceum z imprezami, chyba ze ktoś faktycznie jest pasjonata i chce robić to co wybrał na studiach. Też straciłem 5 lat i lepiej byłoby robić cokolwiek innego. Na szczęście po jakimś czasie znalazłem fajna pracę która nie ma z tymi studiami nic wspólnego, ale mogło być inaczej.
@WebSamuraj
@WebSamuraj 6 жыл бұрын
Żeby człowiek miał zdolność przewidywania... ;) Ale dobrze jest jak jest dobrze.
@ingerrusin6787
@ingerrusin6787 4 жыл бұрын
Pytanie jaki masz /ktoś ma pomysł na życie ale raczej -mierne są zarobki i poziom życia po nich. czasy obecne nie cenią humanistów chyba że jest i angielski japoński czy chiński vel arabski,czyli co gdzie potrzeba i ..dla dużych miast tylko,- w małych =bieda..
@HopeKist
@HopeKist 6 жыл бұрын
Hej sorry nie dalem rady wytrzymac do konca :-) nie polecam isc na studia a w ramach 4 czy 5 lat jechac do roboty i zwiedzac swiat ( otwiera to umysl ) na kariere bedzie czas pozdr
@WebSamuraj
@WebSamuraj 6 жыл бұрын
dzięki za komentarz i szczerość :)))
@ingerrusin6787
@ingerrusin6787 4 жыл бұрын
W obcych krajach też jest tzw* stratyfikacja zawodowa* , patrz =osiedlowa wg.portfeli zdolności kredytowej mieszka się w USA najczęśćiej.Liczy się tzw. ''samosterowność zawodowa''OK..
@paulmonde6896
@paulmonde6896 6 жыл бұрын
Ja natomiast przerobilem studia informatyczne. Skonczylem je, obronilem prace dyplomowa i na tym sie skonczylo. Niestety te studia byly mocno przeladowane roznymi bezsensownymi przedmiotami jak np. historia informatyki czy fizyka dla inzynierow. Byly tez przedmioty z sieci komputerowych i programowanie w Pascal czy C++. Jednakze, programowanie te bylo w taki sposob wykladane, ze jak ktos nie mial podstaw (tak jak ja) to po prostu lezal i kwiczal. Wykladowcy z tytulami prof. dr hab. inz. operowali jezykiem calkowicie dla mnie nie zrozumialym przez co niestety nie bylem w stanie sobie poradzic z programowaniem i trzeba bylo placic kolegom (ktorzy juz byli zaawansowani w temacie) (wiekszosc roku tak musiala kombinowac), za pisanie zadan z cwiczen i w ten sposob zaliczalo sie projekty z programowania. Straszna szkoda, ze nie mielismy takich prowadzacych zajecia jak Samuraj na tym kanale. Z takim dokladnym tlumaczeniem od zera na pewno nie jeden z nas absolwentow inaczej by poprowadzil swoja sciezke kariery. A tak wiekszosc wykonuje zawody zupelnie z innej beczki a dyplomy z tytulem inz. sobie gdzies tam leza i sie kurza. Jednak wierze ze jeszcze ten dyplom sie pewnego dnia przyda :)
@WebSamuraj
@WebSamuraj 6 жыл бұрын
Wnukom będzie można pokazać ;)
@paulmonde6896
@paulmonde6896 6 жыл бұрын
+WebSamuraj Dobra mysl ;)
@tomaszfefler2560
@tomaszfefler2560 6 жыл бұрын
Paul Monde - i pracujesz w czymś związanym z IT?
@paulmonde6896
@paulmonde6896 6 жыл бұрын
Tomasz Fefler Niestety nie, z roznych powodow bylem zablokowany. Ale teraz chce to zmienic.
@ingerrusin6787
@ingerrusin6787 4 жыл бұрын
Doucz się, nawet sam -jężyki programowania wszystkie sa potrzebne ..nawet stare, bo sa systemy ktore w nich nadal w róznych częsciach globu opracują.Warto , porozglądaj się, od lat przeglądam rynek it z pewnych powodów rzuć okiem na youtube Programista na wygnaniu -praca it w Austeralii , informatyk wprost mówi ,jak wyglada kwestia języków pr. itd +młodzi reszta.
@eick8583
@eick8583 Жыл бұрын
Nie zmarnowałeś czasu :) Po prostu błądziłeś i wyciągnąłeś z tego wnioski. Byłeś w kiepskim położeniu i to wytworzyło u Ciebie chęć zmian i poszedłeś za tym.
@kalinamaek4094
@kalinamaek4094 4 жыл бұрын
muzyka w tyle wszystko zagłusza :(
@iconn12
@iconn12 6 жыл бұрын
A ja chcę studiować historię wiem wiem wiem zaraz ktoś napiszę że to nie przyszłościowy zawód i po tym praca tylko w markecie ale ja kocham ten przedmiot i nawet jakbym miał żałować to nic mnie nie zatrzyma aby iść na ten kierunek.
@WebSamuraj
@WebSamuraj 6 жыл бұрын
Powodzenia! I na studiach i po nich :)
@ingerrusin6787
@ingerrusin6787 4 жыл бұрын
Pytanie co po nich jaki masz pomysł Caszem życie kreuje ,przypdadek Znam kilka autentycznych historii , student nie zdał na polinisttyce gramatyki SCS=starocerkiewno slownianskiej i w obawie -co po wakacjach poszedł na rozmowę do boznicy na Pradze, tam za ZOO i trafił na staruszka ,który mu zaoferował pomoc w wakacje i pracę latem..Zdał ale starzec pokzał mu tyle,że facsr stal się ekspertem w starodrukach Drugi :maturzysta AD 1972 socjalizm PRL, Wałbrzych LO, chlopiec po stracie ojca - na utrzy,matki,uczy się sam angielskiego i koresponduje z Japonka po angl, ale od niej dostaje dane o chińskim , uczy się znaków,Nuczyciele widzą go jako wiecznie plamićego zeszyty ..Nie ma pryzjęć na sinologię 72, facet pisze po angiesku i chińsku list do dziekana.. W PRL z rektorem dziekan ; wpisują go na II rok, bo tyle opanował sam = jest potem na studiach rozchwytywany..dwa języki biegle /dziś 65 latspcec/, trzeci - w Bielsku Białej dane o teatrze tłumaczyla 19 stron Irena de Maria pod 90 urodzona około Mołdawii na Kresach ,bo jej ojciec chciał mieć syna z niemieckim do..handlu..PO wojnie zostala prawnikiem ,potem germanistka tez i nagle szukali tlumacza do ..gotyku o teeatrze /byly 3 zabory- z tego problem/..
@ingerrusin6787
@ingerrusin6787 4 жыл бұрын
Syn znajomych górali do historiiUJ w Krakowie dołożył licencjat z rosyjskiego zaś i ma super pracę, w której się spelnia( KRESY i historia), są potrzeby np.historia i KAZACHSTAN itd.Masz wiele możliwości ale języki obce .. to podstawa ...
@weect0r
@weect0r 6 жыл бұрын
Jeżeli ktoś idzie na studia żeby zdobyć gwarancję pracy to błąd. Ja skończyłem Polibudę w Gdańsku, pewien wykładowca powiedział dość mądrze. Studia to okres wzmożonej integracji, spędzajcie ze sobą czas, integrujcie się zdobywajcie kontakty. Gdy każdy z was pójdzie w swoją stronę te kontakty się wam przydadzą. I to z perspektywy czasu prawda. Studia połączyły mnie z ludzmi o podobnych zainteresowaniach. Gdy rozważałem zmianę pracy odnowiłem kontakty ze studiów i okazało się, że jest kilka sensownych możliwości. Studia nie dają gwarancji pracy ale też nie zamykają drzwi. Jako student jęczałem, że masa przedmiotów jest zbędna i bez sensu. Teraz okazało się, że z wiedzy z wielu takich przedmiotów teraz chętnie bym skorzystał, ale nie uważałem i muszę uczyć się od nowa. Kończyłem elektrotechnikę pracuje jako programista.
@ingerrusin6787
@ingerrusin6787 4 жыл бұрын
Zerknij na STANFORD -i inne uczelnie USA ,ich wyklady od matmy po programowanie -wolne dla każdego ,nagrywaliśmy w rodzinie ich 9 godzin, wykłady po angielsku -po 2ch wykladowców,szok ,że tak prosto tłumaczą trudne kwestie . Powodzenia.
@Iwillownyouandbehappy
@Iwillownyouandbehappy 6 жыл бұрын
Mam w swojej historii pół roku informatyki na Polibudzie Wrocławskiej. 20% programowania (ale c++ który i tak trzeba było znać by dobrze zdać maturę i dostać się na te studia oraz c który jest mi niepotrzebny), reszta niepotrzebnej do programowania matematyki poziom kosmos, prawa autorskiego, filozofii, rysunku technicznego (chciałem programować a zapierdalałem z cyrklem i papierem technicznym), nauka Worda i inne brednie. Do tego wyścig szczurów, lizusy dupska i upierdalanie ludzi na siłę gdyż np. za dużo ludzi zaliczyło matematykę z ćwiczeń. Do tego zlewaczeni 'towarzysze' w akademiku, których jedynym celem życia jest grać-chlać-ruchać-ściągać-zdawać egzaminy + masa arabów i ukraińców. Pogardzam państwowym systemem edukacji. Obecnie własny rozwój połączony z własną firmą.
@Iwillownyouandbehappy
@Iwillownyouandbehappy 6 жыл бұрын
O, Tadeusz Sobol - naczelny opłacany troll III RP również tutaj :) Widzę, że wystarczy tylko keyword "zlewaczeni" i już jesteś ze swoimi fake-kontami. Na szczęście internauci cię już dawno przejrzeli i wystarczy zobaczyć tutaj co o tobie sądzą: kzfaq.infodiscussion
@DuDiiC
@DuDiiC 6 жыл бұрын
Artimal ♛ witam Artur. Bardzo interesujący komentarz. Pozdrawiam serdecznie.
@blackjohnny0
@blackjohnny0 5 жыл бұрын
Różne są drogi. Każdy musi znaleźć swoją. Kolega ze studiów kończył informatykę na elektronicznym PWr i zaraz po pracy zarabiał ponad 10000 zł netto (ale było to w 2011). Obecnie nawet nie wiem, ile kasy trzepie. ;) Być może poziom się obniżył przez niż demograficzny oraz imigrację.
@ingerrusin6787
@ingerrusin6787 4 жыл бұрын
@@blackjohnny0 We Wrcku dobry programista ;z wyjazdami do Indii, Chin =od 15 do 40 000zl jak na kotrakcie w Emiratach /od 24000 do 40 000 szef zespołu/.SAP Niemcy z 2 jęz,tez tak
@ingerrusin6787
@ingerrusin6787 4 жыл бұрын
@@blackjohnny0 W SAP-Wroc programowaniu tyle płaca ,w malych zaś firmach masz 34-36 zł ,na ślasku firmy pol, niem ,USA chca płacić po 40 zł/za godzinę programistom, więć ci z tąd jadą dalej Niemcy,Austria, Dania,GB ,Holandia = Holandia do 25 000 zl n m-c za JS, Python itd, bo potrzeby są każde SQL itd ..plus języki z przed lat bo są systemy ktore na nich pracują i je trzeba ..przeprogramowywać itd..
@rajlandia3045
@rajlandia3045 6 жыл бұрын
Widzę że wszyscy zgadzamy się co do jednego: studia w Polsce to porażka, zmarnowany czas, w najlepszym wypadku okres „tańca, hulanki, lolków palenia i swawoli”. Więc skąd jest takie parcie na studia, że wszyscy idą? Może to pokolenie naszych rodziców i dziadków, którzy za komuny przyzwyczaili się do myślenia, że jak ktoś ma „magistra” to mu to gwarantuje dobrą pracę. Samuraj ma rację - lepiej nawet rzucić studia w trakcie, niż marnować kolejne lata. Tytuł magistra nie daje żadnego prestiżu, ba, nawet stopień naukowy doktora takiego prestiżu ani wielkich zarobków nie daje. A tutaj listy milionerów, którzy nie skończyli studiów:) www.elitedaily.com/news/business/100-top-entrepreneurs-succeeded-college-degree www.entrepreneur.com/article/249683
@ingerrusin6787
@ingerrusin6787 4 жыл бұрын
Nie porażka ,po DZIENNYCH Politechniki = masz wiedzę UW.PWrocek.PŚl,PKr itd, po poznańskiej ekonomiii z it , wroclawskiej , no nie narzekaj ale podstawa English do oporu mózgu...Politologie to studia dla nierobów ..i hulszczych dusz..Masz ich w GB na zmywakach setki -rocznikami.
@omeleq
@omeleq 6 жыл бұрын
Skończyłeś studia humanistyczne i mówisz, że od dwutysięcznego ósmego roku ?
@WebSamuraj
@WebSamuraj 6 жыл бұрын
Czasami tak mówię. Zdarza mi się też robić inne błędy językowe ;)
@blackjohnny0
@blackjohnny0 5 жыл бұрын
Nie.
Czy warto iść na studia?
18:48
Szymon mówi
Рет қаралды 104 М.
BRYŁKA CAŁA NA BIAŁO MIAŻDŻY DWIE LEWACZKI!
11:32
Wolność i Niepodległość - WinTV
Рет қаралды 169 М.
He sees meat everywhere 😄🥩
00:11
AngLova
Рет қаралды 10 МЛН
The day of the sea 🌊 🤣❤️ #demariki
00:22
Demariki
Рет қаралды 99 МЛН
Wait for the last one! 👀
00:28
Josh Horton
Рет қаралды 128 МЛН
Studia humanistyczne - filologia polska
11:56
Koniec Cytatu
Рет қаралды 2,5 М.
Od humanisty do programisty - 5 kluczowych elementów
12:55
WebSamuraj
Рет қаралды 36 М.
Sir Roger Penrose (NOBEL 2020) - Sekret rzeczywistości [DOKUMENT]
51:50
This Is IT - Maciej Kawecki
Рет қаралды 362 М.
ADHD w wieku 36 lat.
17:24
Piotr Osławski
Рет қаралды 5 М.
DOBRZE PŁATNE ZAWODY DLA HUMANISTÓW
5:07
Dla Pieniędzy
Рет қаралды 60 М.
One of the Greatest Speeches Ever | Steve Jobs
10:31
Motivation Ark
Рет қаралды 33 МЛН
Czujesz się wypalony/a zawodowo? I co teraz?
13:32
Kasia Gandor
Рет қаралды 89 М.
Czy humanista musi "skończyć w McDonaldzie"?
13:49
Rob Kołodziejczyk
Рет қаралды 50 М.
How Much Do People in Warsaw Earn and Spend? | Easy Polish 224
11:10
He sees meat everywhere 😄🥩
00:11
AngLova
Рет қаралды 10 МЛН