Emocinės gerovės terapeutė Daiva Babilevičienė: toksinėje aplinkoje imi abejoti savo sveiku protu

  Рет қаралды 731

Ofiso dramos

Ofiso dramos

Ай бұрын

Laidoje kartu su asmeninių santykių terapeute Daiva Babilevičiene kalbėsimės apie toksinius santykius darbe bei kaip brėžti asmenines ribas profesinėje veikloje.
- Pradėkime nuo termino toksiniai santykiai. Ką reiškia šie du žodžiai, kai kalbame būtent apie profesinę veiklą?
Žinai, nelabai kuo skiriasi ir nuo asmeninių santykių, nes profesiniuose santykiuose taip pat toksiniai santykiai gali egzistuoti tarp dviejų kolegų, tarp visos komandos ar netgi visa kultūros organizacija gali būti toksinė ir tai iš principo reiškia, kad yra labai daug negatyvumo. Labai daug konfliktinių situacijų, apkalbų, manipuliacijų. Iš esmės, kaip ir sakau, nelabai kas skiriasi. Tik profesinėje srityje viskas yra šiek tiek subtiliau ir slapta, ne viskas taip atvira.
- Daiva, o ar pastebi kokių nors elgesio modelių, kuriuos darbe žmonės vis dar laiko normaliais, bet tai jau yra toksiniai pavyzdžiai?
Pirma mintis, kuri man buvo atėjusi, kai aš kažkada galvojau apie tai, tai buvo apkalbos.
Nes mums atrodo, kad ten slapta pakalbėti lyg ir nieko tokio, bet iš tikrųjų apkalbos labai daug sukelia neigiamos atmosferos ir sukelia konfliktų ilgesnėje perspektyvoje. Dar vienas toks elgesys, kuris veda link toksiškumo, yra per ilgos darbo valandos, nes atrodo, kaip ir nieko čia tokio galbūt, bet žmogus, kai yra pervargęs, jis nebesijaučia vertinamas. Jis kitą dieną ar kitą savaitę ateina jau vis labiau su neigiamu požiūriu į savo darbą ir taip formuojasi toksiška aplinka, nebūtinai iškart su stipriomis pasekmėmis, bet tikrai priveda prie blogos darbo kultūros.
- O, jeigu tokių ne vienas, tai tada jau mes turim visą dinamitą.
Taip, tikrai visą dinamitą ir žmogus atėjęs, kuris galbūt yra iš sveikos darbo aplinkos, jis tiesiog bus šoke, nes jam bus tiesiog neįprasta, kaip galima, pavyzdžiui, tiek daug dirbti.
Ir jis tada bus išskirtas iš savo komandos. Tada jau kuriasi ta dinamika, kuri gali žaloti visą komandą.
- Man natūraliai kyla klausimas, jeigu yra toksinė aplinka ir tokių yra dauguma, kokia yra tikimybė išlikti sveikam žmogui tokioje aplinkoje ir jam dirbti?
Na, sunku pasakyt iš tikrųjų. Aš visgi galvočiau, kad bet kokioje toksinėje darbo aplinkoje bus bent keli sveiko proto žmonės, su kuriais galima atrasti tą kontaktą ir bandyti tą kultūrą, ar tą santykių dinamiką pakeisti. Retai bus visi kažkokie tai negatyvūs ir bandantys inicijuoti kažkokius konfliktus. Visgi įmanoma atrasti tą ir sveiką kontaktą ir pačiam išlikti sveikam.
- O kokius žmones mes apskritai galime vadinti jau tais toksiniais žmonėmis? Tarkime, kokį vadovą ir jo elgesį galime priskirti prie toksinio? Kokie gali būti kolegos toksiniai ir jų elgesio pavyzdžiai?
Tai turbūt, kas baisiausia gali būti, tai yra toksinis vadovas, ar ne, nes jis vadovauja, jis veda komandą, turėtų vest komandą į priekį ir aš įžvelgiu kelis pagrindinius bruožus toksinių vadovų. Tai yra mikrovadyba. Tas tikrai nepadeda niekaip nei darbuotojai, nei pačiai organizacijai.
----
Visas pokalbis - laidos įraše.
Laidą „Ofiso dramos“ žiūrėkite kiekvieną trečiadienį 20.30 val. per Marijampolės televiziją.
www.marijampoles.tv

Пікірлер: 1
Don’t take steroids ! 🙏🙏
00:16
Tibo InShape
Рет қаралды 41 МЛН
У мамы в машине все найдется
00:38
Даша Боровик
Рет қаралды 2,8 МЛН
didn't want to let me in #tiktok
00:20
Анастасия Тарасова
Рет қаралды 12 МЛН
Ieva x Nerijus #6 ateities profesijos ir kaip uždirbti daugiau
1:18:01
Negyvas Eteris
Рет қаралды 44 М.
ČIA TIK TARP MŪSŲ: kodėl Lietuvoje tiek daug skyrybų?
2:05:45
Negyvas Eteris
Рет қаралды 85 М.
Don’t take steroids ! 🙏🙏
00:16
Tibo InShape
Рет қаралды 41 МЛН