Félelem nélküli élet, szeretetvezérelt szaporodás, rejtélyes sárkányfóbia, életfélelem és neurózis

  Рет қаралды 18,237

Puzsér Róbert

Puzsér Róbert

Жыл бұрын

Elhangzott a Spirit FM-en, az Önkényes Mérvadó című műsorban. | 2023.01.18.
Puzsér Róbert, Horváth Oszkár, Zsupos Ágnes
Spotify: open.spotify.com/show/1A8O7FL...
Apple Podcast: podcasts.apple.com/hu/podcast...
Google Podcast: cutt.ly/ohGOD39
Deezer: www.deezer.com/us/show/3016832
KZfaq Playlist: • Puzsér Rádió [rádiós s...

Пікірлер: 81
@brutalswat6196
@brutalswat6196 Жыл бұрын
Nekem jobban tetszik ez a formátum, ahol az arcokat is látom, de szerintem nem csak én leszek ezen a véleményen.
@rcs2003
@rcs2003 Жыл бұрын
jaja. bár ha belegondolsz semmit nem ad hozzá, hiszen rádióműsor
@mbalazs3544
@mbalazs3544 Жыл бұрын
sztem is jobb így arcal :D de amúgy is halgatom
@filmtranzit7510
@filmtranzit7510 Жыл бұрын
@@rcs2003 Két formátum van: 1. a rádióműsor (csak hang, kép nélkül) 2. ez a videós formátum (hang és kép együtt) A videó hozzáad valamit a rádióműsorhoz (a képet).
@rcs2003
@rcs2003 Жыл бұрын
@@filmtranzit7510 Technikailag valóban ott egy videosáv. Viszont tartalmilag semmit nem ad hozzá. Erre céloztam.
@hypnoticaudio-visualtrip128
@hypnoticaudio-visualtrip128 Жыл бұрын
Egyértelmű! Ha meg olyanban vagyok nem nézek oda :)
@HorvathDavid1
@HorvathDavid1 Жыл бұрын
Annyira szeretem Zsupos Ági hangját! 😊
@lorantgabri5786
@lorantgabri5786 11 ай бұрын
Valóban gyönyörű, fülbemászó hangja van + nagyon jó gondolatai.
@masu33
@masu33 Жыл бұрын
én élelemvezérelt vagyok köszönöm a figyelmet
@bejglistanyerlehanyva1588
@bejglistanyerlehanyva1588 Жыл бұрын
A sárkány sztori tök egyszerű szerintem. Minden ember előre és lefele néz, utóbbit a kígyók miatt csináljuk, ez nagyon mélyen berögződött viselkedés. Felfelé mindig csak tudatosan tekintünk és ritkán, mert az embert fenyegetés felülről nem érte. Tehát egy olyan kígyó, amelyik fentről támad, az kivédhetetlen, emiatt természetszerűleg beivódott a köztudatba a sárkány mítosz. Tüzet okád, mert az ember fél a tűztől, vagy sok feje van, mert akkor nagyobb eséllyel tud megmarni. Kínában a sárkány konkrétan repülő kígyó
@113musiccom
@113musiccom Жыл бұрын
41:51 Robi odabassza az asztalra a kurva drága studió fülest mintha nem lenne holnap. Nézni is fájt bmeg! Oszkár pedig ezt követően vmiért nagyon kiakad Robira… 😂😂
@sdkfeldfwerer6751
@sdkfeldfwerer6751 Жыл бұрын
Tudok szájról olvasni és azt mondja Oszkárnak h “szándékosan húzod a befejezést pedig tudod h kuláznom kell…itt ez a sok fehér papír viszem is magammal”
@realhet
@realhet Жыл бұрын
A szemuveg is kap a heves puzseri mozdulatokbol :D
@mbalazs3544
@mbalazs3544 Жыл бұрын
a külföldi magyar verők botrányt mikor kommentáljátok?:D
@hand-heldblender8107
@hand-heldblender8107 Жыл бұрын
41:49 de meghallgattam volna hogy ekkor miről beszéltek 😂😂😂😂
@dorarapolti3830
@dorarapolti3830 Жыл бұрын
De jó látni is titeket. Köszönjük! :)
@Koralsz
@Koralsz Жыл бұрын
Nagyon jó videóval!
@Betonoszlop
@Betonoszlop Жыл бұрын
Ez jó volt, egyetértek az elhangzottakkal. A sárkány az teljesen máshogy néz ki a nyugati és máshogy a keleti kultúrában, közös azonban hogy megjelenése, viselkedése néhány filmtől eltekintve fenyegető, félelemkeltő, de hogy emberek valóban félnek tőle ezt sosem hallottam, nevetségesnek tartom. Eredetét tekintve minden bizonnyal tapasztalati alapon maradt meg, valamilyen formában több tízezer évvel ezelőttről.
@zoltanjoboru8401
@zoltanjoboru8401 Жыл бұрын
Mivel az ember évezredek óta túrja a földet, valószínű találtak dinoszaurusz fosszíliákat. Ezek után meg nem volt nehéz nekik kitalálni mesebeli lényeket.
@Betonoszlop
@Betonoszlop Жыл бұрын
@@zoltanjoboru8401 Nem föltétlenül erre gondoltam. A kínai sárkány kígyóra hasonlít, míg a nyugati anatómiailag akár képes is lehetne a repülésre, olyan krokodilszerű dolog. A kígyótól és alapból a hüllőktől sokan félnek, mi lehet rettenetesebb, ha ezek repülni tudnának! Sok kultúrában léteznek olyan növények amelyek tudatmódosító hatásúak. Szerintem szertartások alkalmával találkozhattak az emberek ezekkel a lényekkel, a látomások előbb-utóbb kivetültek a valóságra amiből tömegpszichózis lett. A történetek aztán megmaradtak, s terjedtek, folklór lett belőlük, ma már a világ kultúráinak és a popkultúrának is része
@innenafotelbol
@innenafotelbol Жыл бұрын
Robi! Szerintem a félelmet NEM a felettes én küldi. A félelem az ego terméke, ami pedig folyamatosan azért működik, hogy biztosítsa a fizikai túlélésünket. A kettő nagyon távol áll egymástól.
@miaucatmagician9646
@miaucatmagician9646 Жыл бұрын
Így van, ez konkrétan hiba volt még laikusként hallgatva is, ergó pedig a neurózis még a szó közhasználati értelmében sem félelmekröl szól, vagy legalábbis semmiképpen sem a félelem szónak a vad, konkrét értelmében.
@TheAtilion
@TheAtilion Жыл бұрын
Marsnak két holdja van: Phobos és Deimos, félelem és rettegés.
@horvathlaszlo227
@horvathlaszlo227 Жыл бұрын
A természetben a félelem hiánya a biztos halállal egyenlő
@dez33
@dez33 6 ай бұрын
Keleten pozitív a sárkány
@tsevaoth
@tsevaoth Жыл бұрын
Ez az eszköz jó lesz a klíma hisztiknek és a katonáknak!
@kpetee86
@kpetee86 Жыл бұрын
29:18 Tévedés, hogy nem... Csak a dolog ennél sokkal komplexebb. Javaslom olvasásra Carl Sagan "Az Éden sárkányai" c. könyvét. Nem könnyű olvasmány, de ha valakit foglalkoztatnak az itt elhangzottak természettudományos megközelítésben is, akkor "kötelezően ajánlott".
@gyorgyfarago1341
@gyorgyfarago1341 Жыл бұрын
Még nem láttam a Bálnát, de majd beszélhetnétek arról, hogy mit gondoltok róla és Fraserről.
@1337Xyro
@1337Xyro Жыл бұрын
Javítsatok ki, de én úgy tudom hogy kutyáknál ez pont a dominancia(dominálni akarás) jele... ezért lehet látni szukáknál is. Amúgy ez az új formátum hihetetlenül tetszik, még több ilyet ":D
@parahobo6771
@parahobo6771 Жыл бұрын
Sziasztok! Azzal kezdeném, hogy ma magyarországon ez a legjobb rádiós műsor! Csak az érdekelne, hogy mi kurva anyátokért magyaráztok baromságokat, olyan dolgokról, amiről fogalmatok nincsen? Miért használtok szakszavakat, ha nem tudjátok mit jelentenek? Nem hívjátok meg egyből a Gödényt vagy a Szendit a műsorba? Kicsit kevesebb szimat! Köszi!
@marcellbalint8435
@marcellbalint8435 Жыл бұрын
A sárkány mint kép valószínűleg a kígyók és a nagytestű ragadozók keveredéséből született rémálom, amit lényegében az abszolút predátorként lehet megnevezni. Ilyen szempontból nem meglepő, hogy kultúrától független, mert az evolúciós drive-unk (hogy ezektől az élőlényektől tartózkodnunk kell) az egész fajban jelen van.
@miaucatmagician9646
@miaucatmagician9646 Жыл бұрын
Ezen felül dinoszaurusz csontvázakra adott magyarázat.
@danifurka6790
@danifurka6790 Жыл бұрын
Robi, félreérted az evolúció működését. A DNS véletlenszerűen mutálódik, és ez a mutáció lehet előnyös vagy hátrányos. Hogyha előnyös, akkor az azt jelenti hogy nagyobb esélye van az adott génekkel rendelkező egyéneknek a túlélésre és a szaporodásra, ha pedig nem előnyös akkor fordítva. Az darwinizmus nem egyik generációról a másikra történik, nem tud csak úgy beleégni egy emlék a génekbe, hanem több ezer, több millió évnyi természetes kiválasztódással a legelőnyösebb gének terjednek el egy adott faj között. Tehát a madár nem azért tud repülni mert az egyik őse megtanult magától repülni és ez beleivódott a DNS-ébe, hanem mert rengeteg generáción átívelő, több ezer véletlenszerű mutáció közül a repülésért felelős gének növelték a faj túlélési és szaporodási esélyeit, ami ahhoz vezetett hogy hosszútávon csak az ilyen génekkel rendelkező egyének maradtak fenn. Ugyanígy a kaktusz sem jött rá, hogy ha tüskét növeszt, akkor azzal megvédi magát, hanem azok a kaktuszok amik szúrtak, kisebb eséllyel lettek elfogyasztva az állatok által, melynek eredményében ők fennmaradtak, a nem szúrós kaktuszok meg kihaltak.
@bejglistanyerlehanyva1588
@bejglistanyerlehanyva1588 Жыл бұрын
Tehát azért tudom lassan felrúgni a galambokat a városban, mert százezer éve etetik őket a nyuggerek a buszmegállókban 👍
@FeroxX_Gosu
@FeroxX_Gosu Жыл бұрын
Olvass kicsit utána az epigenetikának! Lamarck visszavág.
@hypnoticaudio-visualtrip128
@hypnoticaudio-visualtrip128 Жыл бұрын
Mi volt ez a hiszti a végén srácok? 😀
@GodDaniLive
@GodDaniLive Жыл бұрын
hogy lesz így megint 2/3? vagy az nem a félelem alapján lett?
@gabor6259
@gabor6259 Жыл бұрын
35:27 Szerintem van.
@peterjakab6111
@peterjakab6111 Жыл бұрын
19:28-nál Oszi mondatára reagál a Robi. Hadd hozzam fel a kutyákat példának, ahol akár nősténykutyák hágnak, hogy dominanciát gyakoroljanak.
@hand-heldblender8107
@hand-heldblender8107 Жыл бұрын
Érdekes látni így is. Testbeszéd sokat elmond. Robi folyamatosan mozog. Alig tudja magában tartani a mondanivalóját.
@evamalakona5963
@evamalakona5963 Жыл бұрын
Azért izeg-mozog Robi, mert Oszkár mondandója annyira körülményes, nyakatekert, és lelassult gondolkodásra vall, hogy Robi egyszerűen unatkozik és nem győzi helyére rakni a kuszaságot, amit Oszkár okoz. Nélküle jobb lenne a műsor.
@d6d6ful
@d6d6ful Жыл бұрын
39:40 uhh igen, van az a görög sztori, csak sajna nem tudtom hogy hívják a "főhőst" (talán Oidipusz vagy valami hasonló), és abban a sztoriban is van egy borzalmas jóslat, amit az érintettek igyekeznek minden áron elkerülni és végül pont amiatt teljesül be.
@kritikanfeluliplusz
@kritikanfeluliplusz Жыл бұрын
Igen, Oidipusz. Azt jósolják neki, hogy elveszi az anyját és megöli az apját, és végül beteljesül úgy, hogy csak utólag tudatosul benne.
@wlacsilbalazs
@wlacsilbalazs 10 ай бұрын
Bárcsak meghalnék..
@zombywoof4147
@zombywoof4147 Жыл бұрын
Szasztok ! A műsorban többször felmerült az a kérdés, hogy emberek, állatok miért tudnak olyan komplex viselkedésformákat, amit nehezen tudunk a DNS vagy a későbbi tanulás alapján megmagyarázni. Pl közös tudat, mítoszok, pókfóbia, szopás stb. Ehhez szeretnék feldobni egy ötletet, szigorúan csak brain-storming vagy sci-fi alapon :) Ugye a jelenlegi tudományos jellegű elképzelésünk alapján az élőlények (komplex) viselkedését részben a DNS részben pedig világgal való interakció/tanulás határozza meg. Emellett vannak transzcendens nézetek is a lélekvezérlet emberről is, de ez nehezen értelmezhető. Szerintem elvileg elképzelhető egy 3. (4.) lehetőség is a komplex élőlényeknél, mégpedig az, hogy ezeket a "tudásokat" az anya tölti le az utódba a terhesség alatt, pl. a köldökzsinóron keresztül. Ezt egyrészről tekinthetjük olyannak is, mint a hagyományos tanulás/tanítás, csak hagyományosan vagy jelenleg nem tudjuk megfigyelni. De emellett tekinthető a DNS koncepció egyfajta kiterjesztésének is, csak itt az info nem bázispárokba van tárolva/továbbítva, hanem magasabb szintű struktúrában, pl idegrendszer. Sz.gépes analógiával élve, lehet hogy a DNS kb a hardware/bios/alaplap szintig működik, de az oprendszerre már más módon teszünk szert, pl letöltjük. És hát az sz.gépeknél az igazi bonyi dolgokat az oprendszer intézi. Ha lenne ilyen mechanizmus, akkor az tulajdonképpen lehetővé tenne információ átörökítést az anyai ágon egészen olyan távoli ősöktől, akiknek már megvolt az idegrendszere és a "köldökzsinór" funkció megfelelője. A mutáció is értelmezhető, pl sérül az átvitt infó. Na most ha tényleg lenne ilyen folyamat, akkor az nagyon sok dolgot megmagyarázhatna a műsorban elhangzottakon túl is. Pl. kollektív tudat, előző életbeli élmények, kulturális eltérések és hát a rasszizmus kérdése is más megvilágításba kerülne. A dolog kapcsolatba hozható a lombikbébi és AI kutatásokkal is. Ha sikerül köldökzsinór nélkül csinálni 'valódi' bébit, vagy tréningezni igazi AI -t, akkor a fenti ötlet hülyeség. Ha viszont lenne ilyen folyamat, akkor sokkal nehezebb lesz lombikot, vagy igazi okos AI -t csinálni. Na mindegy, ez csak brain-storming, vagy hülyeség vagy nem az :) Na de mit csinálna az önreprodukáló AI robot? Kézenfekvő lenne, hogy részbe saját magát kopizza hw/sw szinteken ...
@babesisti1321
@babesisti1321 Жыл бұрын
Hello! Ez egy érdekes felvetés, de szerintem *szinte* teljesen valószínűtlen. Nem akararok itt okoskodni, mert a háttérben csak dilettantizmus áll. Tanulmányaim során pár évvel ezelőtt kénytrelen voltam genetikával és embriológiával foglalkozni egy évet, de mivel azon felül nem igazán vonzott a téma, így eléggé homályos emlékek alapján születik ez a komment. (ha egy szakmabeli olvasná el pls. bocsásson meg a lehetséges pontatlanságért). A szóhasználatoddal élve (és a lehető legegyszerűbben fogalmazva) a DNS a hw és a sw kialakulásának információi egyaránt. Persze van sw-es kötődés az anya-gyerek között de ez már a világgal való interakció keretébe tarozik. Emlékezetem szerinte az egyetlen "információ" (ha lehet így nevezni) (ami már az embrionális/magzati stádimba átadódik) azok az immunrendszer egyes elemei (pl. antitestek). Az utóbbi felvetésed, (saját magát kopizó entitás) szerintem evolúciós hátrányba kerülne, még akkor is ha már az összes "hibás" vagy elégtelen gént kiütötte.
@zombywoof4147
@zombywoof4147 Жыл бұрын
@@babesisti1321 Szia! Hát ezért írtam, hogy ez szigorúan csak brain stroming / scifi ötlet :). Nekem a bio leakad gimiben a sok ABBA, EDDA, ABCABABCA x-elős dolgozatnál. Én a számítógépekre és a kapcsolt real cuccokra gerjedtem. A fenti laikus gondolat onnan származik, hogy nemrég olvastam, hogy az emberi DNA bitkapacitása kb 750 Mbyte, ami nekem hihetetlenül alacsonynak tűnik ahhoz, hogy kompletten ez definiálja az embert. Pl az agyról leírják, hogy kb 100 mrd neuron és átlag néhány ezer szinapszis mindegyikhez. Egy ilyen tulajdonságú random gráf leírásához kb milliószor több info kell, mint amennyi hely a DNA -ban van. Ezen az arányon a kívülről felvett info se sokat segít. Pl ha azt feltételezem, hogy átlagosan 10..100 bit / sec a felvett hasznos info, akkor az is csak mondjuk 40..400 Mbyte/év. Emellett ha a DNA -ra mint információtároló/továbbító technológiára gondolunk, akkor nyilván annak is van valamekkora praktikus kapacitáskorlátja. Ha tényleg csak ő játszik a folyamatban, akkor ez egyben korlátot is ad az általa meghatározható praktikus bio rendszerek komplexitására is. A fenti kérdések egy lehetséges feloldására jutott eszembe az anya is letölthetné opció :) A fizikai kapcsolat meglenne a kommunikációhoz és a hatalmas tároló kapacitásra meg ott az anya agya. Ez a megoldási lehetőség nem tűnik gyökeresen eltérőnek az eddig használt DNA + tanulástól, csak inkrementális, ugyan akkor sokkal nagyobb komplexitást engedne meg és sok mindenre magyarázatot adhatna. Szerintem az önkopizó AI robot üzem feljavítható lenne a DNA + tanulás típusú evolúcióra is. Pl vannak az un. genetikus optimalizáló algoritmusok, amik tk populációkkal és generációkkal dolgoznak. Tehát az AI robot tárolhatna több készlet egyedi "DNA" jellegű infot, az az egy egész populációt. A reprodukciónál először létrehoz egy új "DNA" populációt szimulálva rajtuk a hagyományos párosodás változatosságot generáló funkcióját. Majd létrehoz egy vagy több új egyedet az új populációból, akik már az új DNA populációt viszik tovább. A populáció tárolása nem lenne igazi extra teher, mert a hírek szerint az egyedek DNA-i között csak kicsi az eltérés. A fenti persze elvezet oda, hogy igazából nem az egyed az önreprodukáló, hanem a populáció. Vagy legalább is az egyednek kell valami külső infrastruktúra vagy ökoszisztéma a reprodukcióhoz. Számítógépeknél meg szemléletileg egybecsúszhat az egyed és populáció fogalma, pl egy gép is futtathat sok egyedet. Na mindegy, biztos lehet még pitykézni a fentieket, de tényszerű megerősítések, vagy cáfolatok nélkül csak sci-fi marad:) Engem igazából az a konkrét kérdés érdekelne, hogy mi a mai elfogadott top level elmélet arra, hogy hogyan tudja a 750 Mbyt-os humán DNA meghatározni a 100 mrd-s agyi hálózatot. Esetleg 40..400 Mbyte/év külső info felhasználásával.
@liaeszter4814
@liaeszter4814 Жыл бұрын
nem tudom megvakarni a seggem😂😂😂
@sdkfeldfwerer6751
@sdkfeldfwerer6751 Жыл бұрын
Az elején Puzsér viselkedése nem kicsit zavarbaejtő 😂
@rokkosbasilisk
@rokkosbasilisk Жыл бұрын
36:40 Szerintem itt valid lehet ez a sorrend, mivel az attól való félelem, hogy a szeretteinknek baja esik, ezáltal fenyegetetté válik az ő létezésük, azt hozza magával, hogy rettegünk attól, hogy egyedül maradunk, ezáltal mi is sebezhetőbbé válunk, és így már nem teljesen önzetlen ez az érzés. Valójában a másokhoz való viszonyulásainkban kevés olyan momentum van, ami nem vezethető vissza ránk, tehát önzetlen, amivel nincs gond, hiszen ezt a természetes túlélési ösztönünk hozza magával. Érdekes lenne egyébként egy beszélgetés arról, hogy mik azok a dolgok, amiket igazán önzetlenül cselekszünk az életünk során.
@iv.n4thing214
@iv.n4thing214 Жыл бұрын
Az önzetlenséggel kapcsolatban ajánlom Richard Dawkinstól az önző gént. Többek között arra vállalkozik hogy bemutassa, az állatvilágban soha nincs önzetlenség, nincs faj érdeke, család érdeke, utód érdeke, csak önzés van, és még ha valami önzetlennek is tűnik, jobban felfejtve kiderül, hogy nem az. Egyik legjobb példa erre pl a madár, aki ha ragadozót észlel riasztja a többieket, így a raj még időben elmenekülhet, ugyanakkor mivel ezzel magára felhívta a figyelmet, nagyobb eséllyel lesz a ragadozó madár áldozata. Első blikkre ez teljesen önzetlennek tűnhet, viszont ha az lenne, nem lenne evolúciós haszna, pedig muszáj előnnyel járnia hogy a viselkedést okozó gén sikeresen öröklődjön tovább, és tovább. A haszon pedig nem más, mint hogy ezt lehet "hazugságra" is használni. Leadod a vészjelzést, és te nyugisan megeheted a táplálékot amit találtál, anélkül hogy osztoznod kéne a társaiddal.
@peterbarcsi4155
@peterbarcsi4155 Жыл бұрын
A menü című filmet nem szeretnétek kielemezni ??? A gonzóknak is biztosan tettszene ;) Meg amúgy is van benne mit kielemezni . ;)
@hazafix2000
@hazafix2000 Жыл бұрын
Puzsér egy 10-es skálán vajon mennyire szeret enni ?
@W3rdUnit07
@W3rdUnit07 Жыл бұрын
Valószínűleg szeret enni. Én is szeretek enni. Ki nem szeret enni? Kezeket fel.
@FeroxX_Gosu
@FeroxX_Gosu Жыл бұрын
Robi miért volt olyan ideg a végén, hogy az asztalra baszta a fülesét?.. utána mintha vitatkoznának is valamin amikor már lenémították a mikrofonokat. Oszi rá utalt az én vesztéses trip-nél, hogy valakinél szarul sült el? Vagy csak hirtelen beszólt a fülesbe a főszerkesztő, hogy lekell zárni az adást 10mp-en belül?
@laszlogyenes4031
@laszlogyenes4031 Жыл бұрын
am van hatalmi sze.ualitás pl: böri vagy az állatvilágban is csinálják .
@gabiela500
@gabiela500 Жыл бұрын
Robi megint csinálhatna egy 1000 kalóriás diétát😅
@FeroxX_Gosu
@FeroxX_Gosu Жыл бұрын
De fura így látni titeket a studioban.
@andreakovacs3088
@andreakovacs3088 Жыл бұрын
Puzsér ennyire elhízott, vagy a felvétel torzít? Először azt hittem, hogy ez a Lagzi Lajcsi…
@mickadatwist1620
@mickadatwist1620 Жыл бұрын
Elmondana valaki mi az a villanypasztor?
@emsyssa
@emsyssa Жыл бұрын
elektromosan töltött kerítés, ami tereli a marhákat, stb. állatokat. (ne menjenek ki a nekik fenntartott területről, különben áramütést kapnak)
@zombywoof4147
@zombywoof4147 Жыл бұрын
A villanypásztor olyan ritkás drótkerítés, amely néhány ezer volt feszültségre van feltöltve úgy, hogy aki hozzáér annak kellemetlen érzése legyen, de ne okozzon maradandó sérülést. Alapvetően nagytestű, kévés szőrű állatok tartásánál használták pl UK, NZ. Előnye, hogy olcsóbb mint masszív kerítést építeni, az állat hamar megtanulja, hogy nembasztatni kerítés.
@mickadatwist1620
@mickadatwist1620 Жыл бұрын
@@zombywoof4147 Koszonom
@zzraven362
@zzraven362 Жыл бұрын
Robi jócskán megvan tankosodva
@hazafix2000
@hazafix2000 Жыл бұрын
Aztaaaaa A Puzsér milyen dagadt
@attilafuredi5224
@attilafuredi5224 Жыл бұрын
Buddhaszobor
@rcs2003
@rcs2003 Жыл бұрын
Á csak erős a csontja
@hazafix2000
@hazafix2000 Жыл бұрын
@@rcs2003 jaja De lefigyhatna amúgy meg kicsit hirdethetnek az egészséges életmódot is. De ahogy látom lecsúszik a Lidl túrós parnabol egy napi 10 darab
@rcs2003
@rcs2003 Жыл бұрын
Ennek mondjuk nem sok köze van bármihez. Tőlem lehet 250kg-os is, nem tv-torna edző hanem szellemi terméket készít, aazt viszont magas színvonalon. Ahhoz meg ülni kell. Rengeteget.
@editamusinska7998
@editamusinska7998 Жыл бұрын
@@rcs2003 💚
Clown takes blame for missing candy 🍬🤣 #shorts
00:49
Yoeslan
Рет қаралды 40 МЛН
Alex hid in the closet #shorts
00:14
Mihdens
Рет қаралды 12 МЛН
Beéri a Tisza a Fideszt? / AKTUÁL 2024.07.23.
50:08
ATV Magyarország
Рет қаралды 32 М.
Hasznos tippek ismerkedni vágyóknak
41:51
Puzsér Róbert
Рет қаралды 74 М.