Niš, 04.11.1981. 2.kolo (Revanš) RADNIČKI - GRASSHOPPER 2 : 0 (1:0)
Radnički: Milenković, Gavrilović, Drizić (Halilović), Radosavljević, Panajatović,
Vojinović, Beganović, Đorđević, Stojiljković, Bojović, Aleksić (Savić)
(Stevanović, Halilović, Savić, Avramović, Rinčić )
Grashopers: Berbig, Herbert Herman, Inalban (Hajkler), Egli, Majer, Hanc Herman,
Koler, Verli, Sulser, Jara, Zaneti (Fimijan)
Radnički je napravio pravi podvig i plasirao se posle druge utakmice u treće kolo Kupa UEFA pobedivši ekipu Grashopersa iz Ciriha sa 2:0, a posle dva produžetaka po 15 minuta, jedanaestercima sa 3:0.
Bilo je ovo najdramatičnije i najblistavije sportsko popodne u istoriji niškog fudbala. Otpisani idu dalje.
Junak utakmice je bio golman Milenković koji je odbranio dva jedanaesterca. Ali i svi ostali igrači pružali su maksimum i u divovskoj borbi izvojevali trjumf.
Lepi snovi su počeli da se ostvaruju u 38.minutu. Tada je arbitar morao da dosudi penal za nišlije jer je igrač Grashopersa Majer golmanskom paradom rukom izbacio loptu koju je ka mreži švajcaraca glavom uputio Drizić. Branislav Đorđević je udarcem, u kome su bile sve želje i sav sportski gnev, savladao švajcarskog golmana sa bele tačke. Tada se Čair zapalio, tada je nastao pravi fudbalski trans.
Druga ekspolozija oduševljenja desila se u 65.minutu kada je Savić maestralnim udarcem zatresao mrežu gostiju. Radnički je izravnao rezultat iz švajcarske i podvig je bio na dohvat ruke.
Zatim je došao kraj regularnog toka utakmice. Igrali su se produžeci. I u doigravanju nije bilo golova pa je rezultat ostao nepromenjen. Sledi izvođenje jedanaesteraca a na scenu stupa goman nišlija Milenković. Čudesno je odbranio udarce Sulsera i Majera. Na drugoj strani Đorđević, Stojiljković i Panajotović su bili precizni, i to je kraj. Radnički je na zadovoljstvo svojih vernih navijača u trećem kolu Kupa UEFA.

Пікірлер: 7
@ivantrajkovic2429
@ivantrajkovic2429 2 ай бұрын
Ta generacija je obelezila zivot jednog klinca od 10 godina.Bili su mu uzor pa je i sam klinac postao fudbaler.I danas posle 40 i kusir godina taj klinac se jos uvek profesionalno bavi fudbalom i fudbal mu znaci (pored porodice ) najvise u zivotu.Eto to su cinili ti idoli,uticali na zivot omladine,dece,bili uzornici.A i sada su...kada god sretnem nekog iz te ili iz starijih generacija Radnickog trudim se da iskazem svoje postovanje.Zasluzili su.Radnicki u srcu pozdrav iz Nis.
@UltraMeraklija
@UltraMeraklija 12 жыл бұрын
На данашњи дан 04.11.1981. експлодирао је Чаир, а наш Реал са Нишаве је ушао у срца свих истинских љубитеља фудбала широм тадашње Југославије. Тог дана пао је и Грасхоперс!
@anubora
@anubora 12 жыл бұрын
Panajotovic--najbolji LIBERO Juge 1981/82.Svaka cast Zajecu-stvarno dobar igrac-ali Panajotovic je bio izvrstan..ali jbg neigra u velikoj cetvorci.Mnogi novinari su bili istog misljenja-ali MILJANIC je drugacije mislio (Razlog su bile GODINE???)..steta za ovakvog igraca.
@zagor1974
@zagor1974 12 жыл бұрын
legendarni trenuci niškog fudbala - milenković bi tog dana i raketu uhvatio.2-0 dostići i na kraju penalima pobediti,ima li lepše pobede