ALL ABOUT CANCER / Dr. József Tímár, cancer research professor emeritus / Friderikusz Podcast 69.

  Рет қаралды 518,605

Friderikusz Podcast

Friderikusz Podcast

Жыл бұрын

Cancer is the common name for more than 200 types of tumor diseases that differ from each other in their properties, effects, consequences and curability. Tumors arise from the proliferation of cells that have escaped the control and supervision of the body. A healthy cell only divides when necessary, but once the necessary cell replacement has taken place, division stops. However, the division of cancer cells does not stop, but repeats itself over and over again. Over time, cells that have become malignant and proliferate can spread to surrounding organs, enter the lymphatic system or the bloodstream, through which they can spread to different parts of the body.
In addition to inherited factors, carcinogens entering the body play a decisive role in the development of cancer, which can cause genetic distortion by destroying cells. Of course, the body's immune system is able to treat and repair this for a while, and it destroys the cells that have changed in the wrong direction. In addition to inherited tendencies, carcinogens such as smoking, air pollution from cars and factories, excessive radiation play a role in the destruction of cells, but unhealthy diet, alcoholism or harmful effects at work can also be classified here. The cancer mortality data in Hungary have been dramatic for many years: currently around 300,000 people suffer from cancer, and 32-33,000 people die as a result of it every year. Cancer is the second most common cause of death for Hungarians, behind cardiovascular diseases, and is a real public health problem.
While we know about it, we are terrified and shaken if it strikes near us, but according to those who professionally deal with our health screening and treatment, we still take the risk lightly. Others say that if all people at risk in this way wanted to use the necessary screenings, tests, and treatments recommended in the initial stages of the disease, the domestic health care system would suddenly collapse.
On the other hand, under the huge cloud of panic, the illusions related to "cure-all" cancer therapies, which the click-baiting media feeds daily with "the final solution has been born" and "we already have the key to the cure for cancer" nature, often completely unscientific sensations, live and flourish .
In this frightening noise, we found an authentic and sane specialist in the person of pathologist-professor József Tímár. Sándor Friderikusz tried to clarify all important issues related to cancer with him.
How can you support our work?
Be our patron and, depending on the level of your support, you will benefit more and more:
/ friderikuszpodcast
You can also help us with a one-off or regular bank transfer. Here are the key details:
Name: TV Pictures
Account number: OTP Bank 11707062-21446081
Comment: Podcast support
IBAN - International Bank Account Number:
HU68 1170 7062 2144 6081 0000 0000
BIC/SWIFT code: OTPVHUHB
Thank you for your support!
Follow us here:
Facebook: / friderikuszpodcast
Instagram: / friderikuszpodcast
Anchor: anchor.fm/friderikuszpodcast
Spotify: spoti.fi/3blRo2g
Google Podcasts: bit.ly/3fc7A7t
Apple Podcasts: apple.co/3hm2vfi
#FriderikuszPodcast

Пікірлер: 391
@cryptomii
@cryptomii Жыл бұрын
Fura ,hogy nem esik szó a lelki okokról, pedig annak is nagy szerepe van, de akár az ember túlzott városiasodása, ill. a természettől való elszakadása...szerintem...ez mind nagyon nagyon fontos tényező!
@noemilaszlo9854
@noemilaszlo9854 Жыл бұрын
Ugyanígy érzem én is....lelki okokról semmit sem... dr.Budai László Károly podcast-jai után nagyon nehéz most ezt a fajta szemléletet, elméletet hallgatni.
@terezpapp6163
@terezpapp6163 Жыл бұрын
A sok 'nem tudjuk' válaszra válaszol az 'Új Germán Medicina',Hamer dr. Meg kell hívni dr. Budai László Károlyt.
@nikolettmedve461
@nikolettmedve461 Жыл бұрын
Igen igazat adok. Nálunk az egészségügy is rettenetes a befizetett tb ellenére, de lelkileg is kollektívan rossz a helyzet. Itt azátlag embereket kb még az ág is húzza,és mindíg csak azzal szembesülnek ők mit nem engedhetnek meg maguknak pedig dolgoznak. Ez mindenképp depresszív állapotot okoz, ami testünkre is kihat.
@krisztavarga6886
@krisztavarga6886 Жыл бұрын
Dr. Máté Gábor A test lázadása című könyvet kellene mindenkinek olvasni.
@antalling9662
@antalling9662 Жыл бұрын
Minden hozzaszolas teljesen jogos !!!
@Szarkazizi
@Szarkazizi Жыл бұрын
Sajnos amíg az Országos Onkológiai Intézet szinte mindenkinek ugyanazt a két komponensű kemoterápiát adja, ráktípustól függetlenül, gondolkozás és érdeklődés nélkül, addig nem fog javulni a túlélési arány… A szűrésre járás kérdése ugyanez, amíg hónapokat kell várni egy időpontra, addig nincs miről beszélgetni, aki akar az se jut el időben. Ezektől eltekintve nagyon jó interjú, érthető és informatív.
@henriettkiss27
@henriettkiss27 Жыл бұрын
Tudás, szerénység, alázat. Nagyszerű Ember. Nagyszerű beszélgetés. 😊
@imreszabo3727
@imreszabo3727 9 ай бұрын
s zija
@zsuzsahegedus9132
@zsuzsahegedus9132 Жыл бұрын
Hosszú, de lebilincselő beszélgetés! Sok ilyen Emberre, orvosra lenne szükség! ❤
@Metty131
@Metty131 Жыл бұрын
Az eddigi legmélyebb beszélgetés egy fantasztikus kutatóval. Szerénysége különösen magával ragadó. Hiánypótló műsorrész. 👏👏👏👏👑Nagy tisztelet
@katalinvarga3879
@katalinvarga3879 Жыл бұрын
Nagyon hasznos, érthető interjú. Köszönet a Professzor úrnak! Csodálatos orvos, csodálatos ember!Köszönjük, hogy itt él és dolgozik Magyarországon. Kedves Friderikusz Sándor! Köszönjük ezt a nagyszerű riportot!
@truffle_and_sony
@truffle_and_sony Жыл бұрын
Ilyen műsorokat kéne a tévében adni, akár ismétlésben leadva. Professzor Úr olyan lebilincselően, átéléssel beszél, mint anno Czeizel Professzor Úr.
@janospal3843
@janospal3843 Жыл бұрын
Az a Czeizel Endre úr akit a rendszer ellenségnek nézett, ès akit már mindenki elfelejtett!! Egy olyan ember mint Czeizel úr, nem ilyen feledèst érdemelne mint amit kap!! Vérlázító amit csináltak vele!!
@doktorszoszi8
@doktorszoszi8 Жыл бұрын
Sajnos a kínálat jellemzően a sok bárgyú sorozat.
@dardaildi
@dardaildi Жыл бұрын
Lenyűgöző műsor volt pontos , logIkus kérdésekkel és az érthető tudományosan megalapozott válaszok mondat fűzése is nagyon tetszett. A két intelligens és nagy tudású embert érdekfeszítő volt hallgatni ebben a minden embert foglalkoztató témakőrben.❤❤
@o.bodilaszlo4751
@o.bodilaszlo4751 Жыл бұрын
Na itt kezdődik a színvonal. És ezt garantálja mindig a még élő legenda Friderikusz! Hosszú hosszú életet még önnek kedves Sándor. Ön még értéket képvisel....
@dardaildi
@dardaildi Жыл бұрын
Már kezdő éveiben is szuper riporter volt. Imádom a műsorait !!❤
@zsuzsannaambrus1214
@zsuzsannaambrus1214 Жыл бұрын
Isten éltesse doktor úr!!!! Erőt és egészséget kívánok önnek!!!! Ön egy értékes ember!!!!!
@ferencnekantor7163
@ferencnekantor7163 Жыл бұрын
A podcastjai Friderikusz úr az elsők és szinte az egyetlenek,amelyek eszembe jutnak,ha a minőségi műsorokra,vadonat új témákra,könnyed beszélgetésekre vágyok.Ehhez hihetetlen embereket talál meg.A professzor úr számomra az az ember,aki kedvesen,mosolyogva mondott ki minden kulcsszót,ami engem boldoggá tesz,hitet ad és zsinórmértéket most már az életemhez( rendkívűl komolyan veszem az életet,csökönyös ragaszkodád,bohém könnyedség,vers,stb. ) Számomra a legcsodálatosabb tulajdonságok egyedi és megismételhetetlen egyesülése egy emberben. Épp ilyenné szeretném magam fejleszteni. Végtelen hálával köszönöm,hogy kaphattam pár perc megismerést két ilyen rendkívűli ember gondolat és érzésvilágából!😊
@hajnalkarakaczki5104
@hajnalkarakaczki5104 Жыл бұрын
Köszönjük szépen, rokonszenves ember, érdekes volt megismerni, hallgatni.
@fkzadori8810
@fkzadori8810 Жыл бұрын
Többször futottam neki...végig sírtam az egész interjút....a legborzalmasabb betegség! Óriási tiszteletem professzor úrnak!
@krisztinaborovacz3350
@krisztinaborovacz3350 Жыл бұрын
Nagyon érdekes volt az adás! Köszönet a Professzor úrnak, és persze Friderikusznak hogy lehetővé tette. ❤
@szidoniamakranczi9927
@szidoniamakranczi9927 Жыл бұрын
Nagyon érdekes beszélgetés volt, köszönjük! Abban az esetben, ha a rák pszichológiai oldalát is be szeretnék mutatni, ajánlom Dr. Dégi Csaba Lászlót, akinek a szakterülete a pszichoonkológia és nem mellesleg az Európai Rákszervezet (ECO) elnöke is.
@ica1963
@ica1963 Жыл бұрын
Az a bizonyos fehérje ami az elefantokban 20 féle az emberben 1 féle fehérje van. Ezt nem lehet csinalni betenni az emberbe? Lehet butaságot kérdezek! A kutatók ezzel nem probalkoztak? Nagyon szeretem a műsorait Friderikusz Úr köszönet érte. Szoczei Ilona
@NaimahBellydance
@NaimahBellydance Жыл бұрын
Ahogy hallgatom önöket, egy az egyben az érződik ki, amikor a rákos sejtek viselkedéséről mesélnek, mintha az emberek és a Föld kapcsolatáról beszélnének. Ezt kb el lehet mondani az emberekről is, hogy bár nincsenek azok a feltételek de szaporodnak stb. Kigyűjtöm azokat a mondatokat mert nagyon jól érzékeltetik. Igazából ugyanez zajlik kicsiben és nagyban is. Tán az emberiség eljutott arra a szintre, hogy a Föld daganatos megbetegedése lett. Miért gondolnánk azt, hogy majd pont bennünket elkerül, hiszen ezeket a környezeti hatásokat mi hoztuk létre, valahogy deviánsá vált az egész.
@cryptomii
@cryptomii Жыл бұрын
ebben mind szerepet játszhat a városiasodás, ill. a természettől való elszakadás...szerintem
@LaszloSzekeres-rd8zy
@LaszloSzekeres-rd8zy Жыл бұрын
@@cryptomii A megelôzés kulcsa a deutérium koncentráció csökkentése (amely szub-molekuláris szinten hat, ahogy már Szentgyörgyi professzor is megjósolta) amelyet el lehet érni ketogén diétával, vagy lecsökkentett deutérium koncentrációjú viz ivásával is. Részletket tudományos eredményekkel el is olvashat pl. a "Deutériummegvonás - Új lehetőség a rákgyógyításban és az egészségmegőrzésben" c. könyveben. Akik pl. 4,000 méter felett gleccser vizbôl készítik még a teájukat is, soha nem lesznek rákosok, mert ott a természet eleve kisebb deutérium koncentációjú vizet ad. A sivatagi állatok az élelembôl készítenek maguknak deutérium csökkentett vizet. Mi emberek is kb. 4 dl deutérium csökkentett vizet állítunk elô magunknak, de ez túl kevés, ezért kell kivulrôl bevinni.
@szilviav.7304
@szilviav.7304 Жыл бұрын
Én is így gondolom. És sajnos sokszor pont azok vannak egyre többen akik kártékonyak illetve veszélyesek lehetnek a környezetre valamilyen szempontból. :(
@L124PAR
@L124PAR Жыл бұрын
Nagyon jó téma, viszont a táplálkozás és a rendszeres mozgás/sport hatásairól egy 10-15 perces rész nagyon hiányzott volna. Sajnos sokat elmond a mai orvoslási rendszerről, hogy a betegségek okait nem akarják felkutatni és egyedül gyógyszer alapú tüneti kezeléssel próbálnak eredményeket elérni. Azzá leszünk amit eszünk. Egy élelmiszer feldolgozással ,Zöldség/gyümölcs/ gabona termesztésben jártas es ezzel foglalkozó szakértővel Is nagyon érdekes riportot lehetne készíteni.
@zoltanviski1534
@zoltanviski1534 Жыл бұрын
Pontosan, szinte a Doki kétszer is rá mutatott a megoldásra. Az immunrendszert mi magunk tesszük tönkre, amit nem gyógyszerekkel kellene kezelni, hanem megfelelő táplálkozással, és életmóddal. A rákos megbetegedések 75% ki sem alakulna.
@anikocsebfalvi5506
@anikocsebfalvi5506 Жыл бұрын
Nagyon igaza van! A mozgás, a sport minden fajtája nagyon hasznos lehet nem csak a testünk, de a lelkünk kondicionálásában, főleg akkor, ha ez egy egyfajta életszemlélettel is társul! Nem dohányzunk, nem iszunk alkoholt, nem hergeljük magunkat mérgező emberekkel!
@etifabian9403
@etifabian9403 Жыл бұрын
Köszönöm szépen a müsort .
@tamasdaszkal
@tamasdaszkal Жыл бұрын
Az orvostudomány pontosan ismeri az okokat. Csak abban nekik nem lenne üzlet. Egyszerűbb csak kezelni a beteget és gyógyszerrel tömni. Ugye a régimódi orvoslásban ahol (gyógynövényekkel) többnyire a megelőzésre fektették a hangsúlyt ma már "hülyeségnek", "kuruzslásnak" tartják. Egyébként csodálkozunk hogy, felmenőink életében még nem volt rákos megbetegedés. És nem az orvostudomány fejlettlensége miatt hanem mert, nem is volt. Persze többek közt azért mert, kevesebbet stresszeltek, nem ettek szemét kaját, többet voltak friss levegőn,és alkalmazták a házipatikát. Szóval ha, okokat nézzük akkor egyszerűen arról van szó hogy, egész életünkben szenved a testünk a sok méregtől. És az esetleg kialakuló rák az már csak a végszó.
@ozzikee
@ozzikee Жыл бұрын
Véleményem szerint leginkább a hús fogyasztás csökkentésével és a gyümölcs fogyasztás növelésével lehetne jó eredményeket elérni. Erről is lehetne hosszaasan beszélni
@lovecat80
@lovecat80 Жыл бұрын
Nagyon érdekes beszélgetés volt és a professzor úr igazán érthetően magyarázott komplex témákról! Ami viszont hiányzott nekem, főleg a Máté Gáborral való beszélgetésre reflektálva, az az életmód és a lelki tényezők feltárása. Ezeknek is van szerepe mostani tudásunk szerint, méghozzá elég nagy. Ha minden csak a környezeti hatásokon és a géneken múlna, akkor ennyi erővel mindenki csak ölbe tett kézzel várhatná, hogy rákos lesz vagy sem? És ugyanúgy a gyógyulás szempontjából, nem csak és kizárólag az orvosokon és a gyógyszereken múlik, kinek sikerül meggyógyulnia. A betegnek magának is van ebbe beleszólása, és erről jó lett volna többet (vagy bármit is) hallani.
@lovecat80
@lovecat80 Жыл бұрын
@ Mostanában már egyre több szó esik a különböző lelki traumák hatásairól az autoimmun és egyéb betegségeknél, "hivatalos"orvosi körökben is (tanulmányok, konferenciák ,stb). A rák esetében talán kevésbé. És az egy külön kérdés, hogy a tanulmányok és konferenciák után mikor jutunk el oda, hogy ezek a mindennapok gyakorlatában is megvalósíthatók legyenek, pl. megfelelő szűrések es beutalók formájában, ha szükséges.
@agnesandreagyorffy6186
@agnesandreagyorffy6186 6 ай бұрын
De mennyire,hogy van beleszólása a betegnek!!!! Nem mindegy,hogy megijed és elhagyja magát,sőt elutasítja a segítséget,vagy küzd,mint egy vad oroszlán. Nálam 2022-ben diagnosztizáltak vastagbélrákot,máj és tüdő áttéttel.Az onkológusom 4-5 hónapot prognosztizált. 1 napig padló..,utána " felkeltem" és beindultam.Bitang immunerősítés és ultrapozitív gondolkodás,ez töltötte ki az életemet.Azóta is remekül vagyok,nincs betegségtudatom és totálisan elutasítottam,hogy engem betegnek tartsanak. Két műtétem is volt,a tüdőmből meg hopp,eltűnt a 8 db tumor.A kezelések során a mellékhatások miatt megjártam a poklot,de vonyítva a fájdalomtól azt mondtam meggyógyulok!!!! Mindvégig TUDTAM,hogy meggyógyulok. Baromi sokat számít,hogy áll hozzá pszichésen az ember.Mint ahogy arra is rájöttem,miért ott lettek áttétek ahol és ennek pszichés okai is voltak.
@gloriafalossi2057
@gloriafalossi2057 Жыл бұрын
Tisztelt Friderikusz Sándor ! 50 évesen szembesülök most a rákkal. El sem hinné amiket el tudnék mesélni Önnek azokról az epizódokról amik az állami egészségügyben tavaly december óta történtek velem. Ezek olyan orvosi reakciók, beszólások, viselkedések voltak , amit én is hitetlenkedve hallgatnék ha nekem mondaná valaki. És még mindig nem vagyok megműtve, míg több jóindulatú daganatos beteg már átesett a műtéten. Megalázó a helyzet , ahogy a rákosokkal viselkednek.😥😥
@robertnagy345
@robertnagy345 Жыл бұрын
Én már jövök ki belőle, 50 éves szintén, hál isten nagyon gyorsan kés alá kerültem, illetve robotkarok alá, tiszta sci-fi volt, így elkaptuk időben. Fél év gyógyulás, de napról napra jobb, nekem nem voltak rossz tapasztalataim, de ott kezdtem, hogy privát szoba kell bármibe kerül. Ami a hat fős szobákból behallatszott, na az is ép elég volt. MIelőbbi gyógyulást kívánok és persze kitartást hozzá.
@gloriafalossi2057
@gloriafalossi2057 Жыл бұрын
@@robertnagy345 Örülök a gyógyulásának. Most úgy tűnik jövő hét szerdán műtenek . De..... Ide mindenki gondoljon oda amit akar, szerintem nem nehéz a megoldás 😥
@LaszloSzekeres-rd8zy
@LaszloSzekeres-rd8zy Жыл бұрын
@@gloriafalossi2057 A megelôzés kulcsa a deutérium koncentráció csökkentése (amely szub-molekuláris szinten hat, ahogy már Szentgyörgyi professzor is megjósolta) amelyet el lehet érni ketogén diétával, vagy lecsökkentett deutérium koncentrációjú viz ivásával is. Részletket tudományos eredményekkel el is olvashat pl. a "Deutériummegvonás - Új lehetőség a rákgyógyításban és az egészségmegőrzésben" c. könyveben. Betegeknek c. fejezete is van! Akik pl. 4,000 méter felett gleccser vizbôl készítik még a teájukat is, soha nem lesznek rákosok, mert ott a természet eleve kisebb deutérium koncentációjú vizet ad. A sivatagi állatok az élelembôl készítenek maguknak deutérium csökkentett vizet. Mi emberek is kb. 4 dl deutérium csökkentett vizet állítunk elô magunknak, de ez túl kevés, ezért kell kivulrôl bevinni.
@ildikopuskas470
@ildikopuskas470 Жыл бұрын
Annyira tisztelem ezt a tudást, elkötelezettséget, alázatos ami a Doktor úr képvisel. Büszke vagyok, hogy ennyire nagy tudású emberek vannak kis hazánkba❤
@katalinszirom7741
@katalinszirom7741 Жыл бұрын
Ha volna kalapom, naponta megemelném!!!!!!Akkora érték az ilyen ember a világnak a maga egyszerűségével párosulva!!!
@zoltantokai1086
@zoltantokai1086 8 ай бұрын
Eddig ez volt a legjobb!!!!!! Wowww.....osztályon felüli riport.
@ZrinyiAndi
@ZrinyiAndi Жыл бұрын
Igen, sokszor az emberek megkésve mennek el az orvoshoz, de a 3-4 hónapos időpont egy szakvizsgálatra, röntgenre stb.. sem segít a korai felismerésre.
@zsuzsaszanto6338
@zsuzsaszanto6338 Жыл бұрын
Ösztökélnek a privát vizsgálatokra,súlyos tízezrekért.2 nap alatt kiderűl minden.😉Sztk már lejárt lemez.
@ZrinyiAndi
@ZrinyiAndi Жыл бұрын
@@zsuzsaszanto6338 ösztökélni csak azt lehet akinek telik rá. Akinek nem, annak inkább le sem írom mi lesz a sorsa.
@roskoevi7746
@roskoevi7746 Жыл бұрын
Remélem az ország keleti részéről osztod az észt (de nem Debrecenből) és nem Budapestről, vagy a még gazdagabb nyugati országreszről (Ausztria mellől) meglepődnél mekkora kulömbözőségek vannak mindenben is 😅🙄...mielőtt ilyeneket írsz gondolkodj a társadalmi és szociális helyzetekről csak 30 évre visszamenőleg. Örülj, ha nem volt semmilyen anyagi problémád életedben. Vagy nem volt rákos beteg közvetlen melletted. Rám mindhárom igaz, amit leírtam. Üdvözlettel Nyíregyházáról.
@roskoevi7746
@roskoevi7746 Жыл бұрын
Kedves @@ZsoltJanvari már nincsenek anyagi vagy családi gondjaid, ennek nagyon örülök, de mint írtad valamikor esetleg voltak. - Természetesen ismerem Kisvárdát. Táboroztam is ott gyermekként és ismerőseim is vannak onnan. - Valószínű a te szüleid is ugyan úgy megfogadták, hogy majd mindent megadnak neked mielőtt/miután megszülettél, hogy ez így történt e, azt csak Te tudhatod. Gondolom mindent megtettek érted, ami helyzetükből adódóan tellet. Viszont véleményem szerint, sajnos az egy kissé naiv, utópisztikus gondolat, hogy mindenki/bárki meggazdagodhat, vagy mindenki egyenlő stb. Szerintem egyelőre nem így vagyunk berendezkedve sem gondolatban sem társadalmilag, egyéb egyéni, szocializációs (családi), szociális (iskolázottság), vagy mindenféle külső tényezők hatását nem is sorolva. És persze mindenki nem költözhet külföldre vagy éppen az ország nyugati felébe a jobb boldogulás érdekében. A 46 éves barátnőm/kollégám rákos daganatának, 6 éves haláltusájának (volt tünetmentes 2 évig) és sajnálatos elvesztésének példája éppen elég volt nekem, hogy ezt is megtapasztaljam. 😔 (több éve történt már) Dolgozott könyvelésen, boltban, fizette a TBt, mint bárki, nem volt gazdag, de átlagos, dolgos, kedves, rendes ember volt. A szokásos kezeléseket, amit a TB finanszíroz, ugyan úgy megkapta, mint mindenki. Családi körülményei voltak olyanok, ami miatt nem igazán tudott volna változtatni az életén, mert pl. rokon gyerekek függtek az ő keresetétől is stb. Nem lett volna szíve, hagyni őket elkallódni... Ő is próbált mindent megadni nekik, mintha saját gyermekei lennének. 🌷 Nem szabad általánosítani. Nem láthatunk bele mások életébe. Persze mindig jobb pozitívan hozzáálni mindenhez és bátran próbálkozni, ez tagadhatatlan. 🙂
@laurahelyeiova7685
@laurahelyeiova7685 Жыл бұрын
@@ZsoltJanvari auúuu... ez fájt. De igaz.
@BeataHajdu
@BeataHajdu Жыл бұрын
Több ilyen orvosra, patalógusra, de főleg hozzá állásra, személyiségre lenne szükség a világban, a világ minden területén.. Jó egészséget , további sikeres kutatást kívánok a Doktor Úrnak. És köszönöm a Fiderikusz Podcast - Fiderikusz Sándornak, hogy megismehettek ilyen embereket. Köszönöm
@gabriellahegyvari2988
@gabriellahegyvari2988 Жыл бұрын
A beszélgetés egyszerűen csodálatos volt. Irigylem azokat a tanítványokat, pácienseket, akik a Professzor Úrral kapcsoatba kerülhettek. Öröm volt hallgatni. Nagyon köszönöm.
@pirosfarkas
@pirosfarkas Жыл бұрын
Nagyon fontos téma!Ezt a rák témát lehetne még folytatni,klinikai onkológussal,stb. Több felmerülő kérdéssel,esetleg a hallgatóság részéről.Biztos h sok nagyon hasznos dolog még kiderülne,elhangzana...a rák népbetegség és az emberek nagyrésze szinte semmit sem tud sem lehetséges megelőzésről,sem konkrét kezelésekről.
@LaszloSzekeres-rd8zy
@LaszloSzekeres-rd8zy Жыл бұрын
A megelôzés és a gyógyítás kulcsa is a deutérium koncentráció csökkentése (amely szub-molekuláris szinten hat, ahogy már Szentgyörgyi professzor is megjósolta) amelyet el lehet érni ketogén diétával, vagy lecsökkentett deutérium koncentrációjú viz ivásával is. Részletket tudományos eredményekkel el is olvashat pl. a "Deutériummegvonás - Új lehetőség a rákgyógyításban és az egészségmegőrzésben" c. könyvben. Akik pl. 4,000 méter felett gleccser vizbôl készítik még a teájukat is, soha nem lesznek rákosok, mert ott a természet eleve kisebb deutérium koncentációjú vizet ad. A sivatagi állatok az élelembôl készítenek maguknak deutérium csökkentett vizet. Mi emberek is kb. 4 dl deutérium csökkentett vizet állítunk elô magunknak, de ez túl kevés, ezért kell kivulrôl bevinni. t o v á b b á Mo-on van az elsô olyan gyár, amelyik már 8 éve gyógyszergyári minôségben képes deutérium csökkentett ivóvizet elôállítani. Innen exportálják pl. Kalifoniába is. Csakhogy a "gyógyszer lobby" erôsen ellene van, mert sokkal kevesebbe kerul, (mert csak víz) ráadásul 2-szer 5-ször 15-ször hosszabbítja meg egy rákbeteg életét. . . érdemes rákesesni Dr. Somlyai Gábor budapesti, Dr Boros G. László kaliforniai kutatókra akár itt is. Nem kizárólagosságról van szó, hanem a víz használatáról a "hivatalos" rák kezelô protokol mellett. én magam megelôzésre használom. Ajánlás: 12 havonta egy 3-hónapos kúra. Dr Somlyainál dijmentes tanácsadást is talál Budapesten.
@MissLyllus
@MissLyllus Жыл бұрын
Olyan jó ilyen bölcs embert hallgatni
@munkacsierika6648
@munkacsierika6648 Жыл бұрын
Zseniális iés nagyon hasznos interjú volt! Köszönjük!
@ildikopuskas470
@ildikopuskas470 Жыл бұрын
Kedves Sándor, ismét köszönöm ezt az érdekfeszítő beszélgetést, ápolóként ismét sokat tanultam az ön műsorának köszönhetően!
@magdolnavargha
@magdolnavargha Жыл бұрын
Dr Timár József is nagyszerű, de kedves Sándor maga előtt is le a kalappal!
@janosthallmayer2269
@janosthallmayer2269 Жыл бұрын
Hálás vagyok hogy hallgathattam ! Friderikusz Úr felkészültsége , és az általa feltett kérdések tették azzá a köztiszteletben álló műsor készítővé, akit máig nem tudnak lekörözni ! Gratulálok ! Thallmayerné Takács Kati
@zsokadancsi4692
@zsokadancsi4692 Жыл бұрын
Koszonom, koszonom , koszonom !!! Onnek Sandor a tokeletes felkeszulest ebbol a mindenkit erinto fontos temabol. A Professzor Urnak pedig a nagyon komoly, mindenki szamara erthetoen bemutatott, embert probalo munkajarol es a hozzakapcsolodo tudomanyrol es annak eredmenyeirol. Jo egeszseget es nagyon boldog eletet kivanok!♥🙏👍🤝
@ramonavarga4046
@ramonavarga4046 Жыл бұрын
Kedves Professzor úr! Nagyon köszönjük a munkáját és ezt a hétköznapi ember számára is érthető szakmai beszélgetést! Jó egészséget kívánok Önnek!
@zsuzsi8383
@zsuzsi8383 Жыл бұрын
ennek iskolai tananyagnak kellene lennie, és minél többeknek kellene látni. Nagyon köszönöm a beszélgetést, A többit is imádom, és csak így tovább!
@AZANDI7608
@AZANDI7608 Жыл бұрын
A -40 fokon történő fagyasztásos módszerről ( krioablációs beavatkozás) nem esett szó , bár ez is jó eséllyel megoldást jelenthet a jövőben bizonyos esetekben .Nagyon érdekelt volna erről is a Professzor Úr véleménye . Köszönöm , hogy hallhattam ezt a beszélgetést . Nagyon hasznos volt és elgondolkodtató.
@sn8928
@sn8928 Жыл бұрын
Tátott szájjal hallgattam. hihetetlen, hogy mennyire nem vagyunk tisztaban a betegsegeinkkel, a szervezetunk mukodesevel, stb. Szuper beszelgetes volt, remek kerdesek & valaszok. Minden kozepiskolaban le kene jatszani. 🙏🏽 Koszonjuk professzorúr a rengeteg informaciot, fantasztikus musor volt.
@laszloneszabo2232
@laszloneszabo2232 Жыл бұрын
Nagyon jó epizód volt, érthetően és emberien beszélt a professzor úr. Köszönöm. De itthon még időpont kéréshez is időpontot adnak, elkeserítő a helyzet
@pentekmaria5839
@pentekmaria5839 Жыл бұрын
Nagyon hasznos, számomra fantasztikus beszélgetés volt Tímár professzor úrral! 41 évet dolgoztam szövettani laborban, és a beszélgetés vége felé döbbentem meg, mennyire felkavarta a lelkemet. Egyet nem értek, bár kissé utópisztikus kérdés: millió galaxis jelenlétét ismerjük, utazunk a Marsra, robot megcsinál mindent helyettünk, stb. Miért nem tudjuk véglegesen, hatékonyan meggyógyítani ezt a rémséget? Köszönjük az őszinte szavakat Timár professzornak, és Friderikusz Sándornak.
@t1a2k3y4b5
@t1a2k3y4b5 Жыл бұрын
Talàn azért mert nem is akarjàk. Nem hiszem el hogy a XXI.században nincs a ràknak ellenszere valahol. Csak a pénz..itt is felülír mindent.
@janovicsilona
@janovicsilona Жыл бұрын
Bízom a gyógyszeres kezelésemben, még így, a mellrák negyedik stádiumban is, nem adom fel, hiszek a gyógyulásomban. Köszönöm szépen! ♥
@anitaban-zsoldos3518
@anitaban-zsoldos3518 Жыл бұрын
Sok erőt, a legjobbakat kívánom Önnek a gyógyulásához!
@zoltantokai1086
@zoltantokai1086 8 ай бұрын
Erőt, kitartást!!!
@adanyim69
@adanyim69 Жыл бұрын
Nagyon tetszenek a beszélgetések és nagyon hasznosnak találom mindig, de most egy kicsit hiányoltam, hogy nem volt szó a rák kialakulásának lelki hátteréről. Jó lenne, ha egy másik beszélgetés keretében erről és a rák kezelésével kapcsolatos lelki dolgokról is hallhatnánk valamit. Egyébként a rák legtöbbször akkor alakul ki, ha valaki elnyomásban él. Sokszor a sajat csaladtagjaink, munkatársaink, főnökeink okozzák ezt a helyzetet.
@mirakolman2360
@mirakolman2360 Жыл бұрын
A folyamatos érzelmi stressz más betegségeknek is a táptalaja...a közös háttér az immunrendszer gyengülése,ami pl depressziós állapptban is igazoltan fennáll.Innentől pedig ki milyen fizikai betegségre hordoz hajlamot,arra van esélye.Én így gondolom,de lehet specifikusabb.
@W96H2
@W96H2 Жыл бұрын
"Egyébként a rák legtöbbször akkor alakul ki, ha valaki elnyomásban él. Sokszor a sajat csaladtagjaink, munkatársaink, főnökeink okozzák ezt a helyzetet." Szerintem ilyen kijelentést tenni enyhén fogalmazva is blődség és tapintatlanság.
@LaszloSzekeres-rd8zy
@LaszloSzekeres-rd8zy Жыл бұрын
@@W96H2 A megelôzés kulcsa a deutérium koncentráció csökkentése (amely szub-molekuláris szinten hat, ahogy már Szentgyörgyi professzor is megjósolta) amelyet el lehet érni ketogén diétával, vagy lecsökkentett deutérium koncentrációjú viz ivásával is. Részletket tudományos eredményekkel el is olvashat pl. a "Deutériummegvonás - Új lehetőség a rákgyógyításban és az egészségmegőrzésben" c. könyveben. Akik pl. 4,000 méter felett gleccser vizbôl készítik még a teájukat is, soha nem lesznek rákosok, mert ott a természet eleve kisebb deutérium koncentációjú vizet ad. A sivatagi állatok az élelembôl készítenek maguknak deutérium csökkentett vizet. Mi emberek is kb. 4 dl deutérium csökkentett vizet állítunk elô magunknak, de ez túl kevés, ezért kell kivulrôl bevinni.
@agnescsonka
@agnescsonka Жыл бұрын
@@W96H2 ajánlom a A gyógyító képzelet - Belső erőforrásainkkal a rák ellen című könyvet, két orvos írta, egy onkológus és egy pszichoterapeuta. Nagyon tanulságos.
@vitafild
@vitafild Жыл бұрын
Ami az egyik embernek elnyomás, a másiknak nem, minden ok saját lelkében keresendő, nem mások hibáztatásaban.
@szilviakovats4879
@szilviakovats4879 Жыл бұрын
Érdekes beszélgetés volt. Nekem végig az járt a fejemben, hogy Friderikusz úr mennyire felkészült, és milyen jól kérdez. Okosan, és úgy, hogy a nem szakértő néző is megértse. Sajnos érintett vagyok a témában, 3 év alatt halt meg rákban Édesanyám, az ő bátyja, és a Nagypapám. Édesanyám 46 éves volt, én 12. Ennek pont ma 21 éve. Ha akkor az információ jobban áramlott volna (nem volt még internet) talán kigyógyult volna. Örök fájdalom a szívemben.
@gabormerhelik614
@gabormerhelik614 Жыл бұрын
Szuper müsor volt. èn személy szerint örültem volna ha még több szó esik a megelözés és szürés témakörröl
@alizzem8153
@alizzem8153 Жыл бұрын
További még sok ilyen hasznos, fontos, jelenlegi problémákról / tudományokról szóló beszélgetést! Szükséges a mai köztudat számára!
@FriderikuszPodcast
@FriderikuszPodcast Жыл бұрын
Köszönjük munkavégzésünk anyagi támogatását! A Friderikusz Podcast stábja
@SzupiMester
@SzupiMester Жыл бұрын
Sajna nekem maradandót okozott a sugárterápia, de viszont tünetmentes lettem és ez a lényeg. Minden rosszban van valami jó 😊Hála az orvosoknak! Hallgattam volna még ezt a beszélgetést!
@olahmaria-ji4ir
@olahmaria-ji4ir Жыл бұрын
Szuper volt . Több ilyen kell .
@starkgizella5160
@starkgizella5160 Жыл бұрын
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Nagyon tartalmas beszélgetés volt. Talán egyetlen plusz megjegyzés - pontatlan idézet - az igazi tudós a mondanivalóját úgy tudja megfogalmazni, hogy azt egy laikus is megértse, a beszélgetés tökéletesen megfelelt ennek a gondolatnak. További jó egészséget kívánok Önöknek!
@zsuzsannaferenci6668
@zsuzsannaferenci6668 Жыл бұрын
Köszönöm a nagyszerű és nagyon tanulságos beszélgetést! Jó egészséget kívánok Önöknek! 🙂
@peteracs3950
@peteracs3950 Жыл бұрын
Rendkívül informatív beszélgetés volt.. Köszönöm !! Mély Tisztelet a Professzor Úrnak És köszönet Sándornak is, hogy ezt felvette a témakörbe !!
@szilardhertelendi7417
@szilardhertelendi7417 Жыл бұрын
Tőle szívesen tanulnék, pedig nem vagyok szakmabeli. Aztán meghallottam a verseskötet bevezetőjét, és mindent megértettem 😁 Nagyon jó beszélgetés volt!
@GyulaKrisztian
@GyulaKrisztian Жыл бұрын
Zseniális előadás,és tudás!!! Nagyon köszönöm!!👏👍
@dorakovacs2992
@dorakovacs2992 Жыл бұрын
Talán az első olyan szakértő aki nem beszél félre!Egyenesen beszél és érthetően.Fridi több riportnál nem firtatta tovább a megérthetőséget vagy a mellébeszélést,de itt nem.Mindenbe bele kérdezett amiről a doktorúr esetleg nem is tehet,de annyira korrekten és szépen megválaszolta! Tiszteletem tudásáért,emberi viselkedéséért ismeretlenül is a doktorúrnak!
@zoltannagy2557
@zoltannagy2557 Жыл бұрын
Nagyszerű lebilincselő beszélgetés volt . Gratuláció mindkét félnek !
@mariarozner3296
@mariarozner3296 11 ай бұрын
Köszönöm ezt az érdekes beszélgetést.
@marianna5014
@marianna5014 Жыл бұрын
Ismét egy nagyon érdekes téma, ami sajnos sokakat érint. Köszönjük.
@ADRIENN1239
@ADRIENN1239 Жыл бұрын
Fantasztikus ,lebilincselő!
@wIwReq1te
@wIwReq1te Жыл бұрын
Nagyszerű videó! Köszönöm!
@pappzsolt1897
@pappzsolt1897 Жыл бұрын
Sajnos érintett voltam a témában, de szerencsére mostanra már jól vagyok és most már sok mindent értek is rengeteg olyat tudtam meg amit nem mondtak el az orvosok amikor benne voltam…Köszönöm Friderikusz Úr ezt az igényes tartartalmas beszélgetést!
@FriderikuszPodcast
@FriderikuszPodcast Жыл бұрын
Köszönjük munkavégzésünk anyagi támogatását! A Friderikusz Podcast stábja
@cryptomii
@cryptomii Жыл бұрын
például mit nem mondtak el?
@imremarmarosi8122
@imremarmarosi8122 Жыл бұрын
profi az egész,profi emberekkel.köszönjük!.
@zsanetttoth6499
@zsanetttoth6499 Жыл бұрын
Nagyon érdekes interjú
@xtrezsi
@xtrezsi Жыл бұрын
Köszönjük!
@liviaalmashegyine299
@liviaalmashegyine299 Жыл бұрын
Nagyon köszönöm ezt a nagyon hasznos sok mindenre világosan rávilágított betegségre .
@belanelukits1879
@belanelukits1879 Жыл бұрын
Nagyszerü interju volt. Köszönöm
@erikakohegyinenagy8398
@erikakohegyinenagy8398 Жыл бұрын
Nagyon köszönöm, a fantasztikus beszélgetést!!!
@zoltanbiro3934
@zoltanbiro3934 Жыл бұрын
Nagyszerű előadás volt.Köszönöm.
@1967ildi
@1967ildi Жыл бұрын
Köszönöm, nagyon élvezetes volt
@Reka797979
@Reka797979 Жыл бұрын
Fantasztikus ember!! Köszönöm a beszélgetést,sokat tanultam belőle!
@ittikae
@ittikae Жыл бұрын
Ma érkeztem haza a kemorol! Érdekes szinkronicitás!
@feketemark92
@feketemark92 Жыл бұрын
Remek téma és beszélgetés! Köszönjük!
@FriderikuszPodcast
@FriderikuszPodcast Жыл бұрын
Köszönjük munkavégzésünk anyagi támogatását! A Friderikusz Podcast stábja
@agnespalinkas8728
@agnespalinkas8728 Жыл бұрын
Fantasztikus beszelgetes. Koszonom.
@unmaskingu
@unmaskingu Жыл бұрын
Nagyon szimpatikus interjúalany, remek beszélgetés! Köszönjük!
@palneaschenbrennermanci2520
@palneaschenbrennermanci2520 Жыл бұрын
KÖSZÖNÖM SZÉPEN EZT A TANULSÁGOS ELŐADÁST !
@viktoriatoth6793
@viktoriatoth6793 Жыл бұрын
Nagyon köszönöm pont most operáltak a tüdőrák miatt itt Nürnbergben...kielégítő nagyszerű előadást...❤
@alexandrakovacs9113
@alexandrakovacs9113 Жыл бұрын
Teljes felèpülèst kivànok 🙏🙏
@LaszloSzekeres-rd8zy
@LaszloSzekeres-rd8zy Жыл бұрын
@@alexandrakovacs9113 A megelôzés kulcsa a deutérium koncentráció csökkentése (amely szub-molekuláris szinten hat, ahogy már Szentgyörgyi professzor is megjósolta) amelyet el lehet érni ketogén diétával, vagy lecsökkentett deutérium koncentrációjú viz ivásával is. Részletket tudományos eredményekkel el is olvashat pl. a "Deutériummegvonás - Új lehetőség a rákgyógyításban és az egészségmegőrzésben" c. könyveben. Akik pl. 4,000 méter felett gleccser vizbôl készítik még a teájukat is, soha nem lesznek rákosok, mert ott a természet eleve kisebb deutérium koncentációjú vizet ad. A sivatagi állatok az élelembôl készítenek maguknak deutérium csökkentett vizet. Mi emberek is kb. 4 dl deutérium csökkentett vizet állítunk elô magunknak, de ez túl kevés, ezért kell kivulrôl bevinni.
@anitaban-zsoldos3518
@anitaban-zsoldos3518 Жыл бұрын
Miharabbi felépülést kívánok!
@orsolyacsorsz5771
@orsolyacsorsz5771 Жыл бұрын
Gondolkodásra késztetett. Nekem nagyon tetszett. ....és ha a rák szót lecseréled az emberre, akkor is van értelme (?).
@andrasnekrisko9242
@andrasnekrisko9242 Жыл бұрын
Köszönöm professzor úrnak a szerény, közérthető előadását. Különösen azért is, mert érintett vagyok a témában.Sok mindenre választ kaptam ami foglalkoztatott a rák gyógyítás vonatkozásában.Köszönöm, köszönöm, köszönöm!
@valeriaszito8991
@valeriaszito8991 Жыл бұрын
Nagyon érdekes, figyelemreméltó volt. Köszönöm.
@FriderikuszPodcast
@FriderikuszPodcast Жыл бұрын
Köszönjük munkavégzésünk anyagi támogatását! A Friderikusz Podcast stábja
@lajossimon8064
@lajossimon8064 8 ай бұрын
Nagyon köszönöm a műsort.👏
@katalinkuris6889
@katalinkuris6889 Жыл бұрын
Nagyon tanulságos beszélgeté svolt.. Remélem sok fiatalhoz eljut.
@zsuzsannaacsadi4855
@zsuzsannaacsadi4855 Жыл бұрын
Köszönjük!!!!
@saroltatatai779
@saroltatatai779 Жыл бұрын
Ez a beszélgetés ismét nagyon gazdag volt, és nem mellékes, hogy a laikus számára is érthető válaszokat adott a Professzor úr. Hálás köszönet érte.
@LaszloSzekeres-rd8zy
@LaszloSzekeres-rd8zy Жыл бұрын
@@zoltanforrai6506 A megelôzés kulcsa a deutérium koncentráció csökkentése (amely szub-molekuláris szinten hat, ahogy már Szentgyörgyi professzor is megjósolta) amelyet el lehet érni ketogén diétával, vagy lecsökkentett deutérium koncentrációjú viz ivásával is. Részletket tudományos eredményekkel el is olvashat pl. a "Deutériummegvonás - Új lehetőség a rákgyógyításban és az egészségmegőrzésben" c. könyvben. Akik pl. 4,000 méter felett gleccser vizbôl készítik még a teájukat is, soha nem lesznek rákosok, mert ott a természet eleve kisebb deutérium koncentációjú vizet ad. A sivatagi állatok az élelembôl készítenek maguknak deutérium csökkentett vizet. Mi emberek is kb. 4 dl deutérium csökkentett vizet állítunk elô magunknak, de ez túl kevés, ezért kell kivulrôl bevinni. t o v á b b á Mo-on van az elsô olyan gyár, amelyik már 8 éve gyógyszergyári minôségben képes deutérium csökkentett ivóvizet elôállítani. Innen exportálják pl. Kalifoniába is. Csakhogy a "gyógyszer lobby" erôsen ellene van, mert sokkal kevesebbe kerul, (mert csak víz) ráadásul 2-szer 5-ször 15-ször hosszabbítja meg egy rákbeteg életét. . . érdemes rákesesni Dr. Somlyai Gábor budapesti, Dr Boros Zoltán kaliforniai kutatókra akár itt is. Nem kizárólagosságról van szó, hanem a víz használatáról a "hivatalos" rák kezelô protokol mellett. én magam megelôzésre használom. Ajánlás: 12 havonta egy 3-hónapos kúra.
@kovacsics87
@kovacsics87 Жыл бұрын
Ez nagyon jó volt köszönjük. Magyarán ha szerencsés leszek h megélek egy hosszú életet a vége kínlódás nagy fájdalmak között fogok meghalni szuper
@LaszloSzekeres-rd8zy
@LaszloSzekeres-rd8zy Жыл бұрын
Szerintem a kulcsszó az élet minôség . . . A megelôzés kulcsa a deutérium koncentráció csökkentése (amely szub-molekuláris szinten hat, ahogy már Szentgyörgyi professzor is megjósolta) amelyet el lehet érni ketogén diétával, vagy lecsökkentett deutérium koncentrációjú viz ivásával is. Részletket tudományos eredményekkel el is olvashat pl. a "Deutériummegvonás - Új lehetőség a rákgyógyításban és az egészségmegőrzésben" c. könyvben. Akik pl. 4,000 méter felett gleccser vizbôl készítik még a teájukat is, soha nem lesznek rákosok, mert ott a természet eleve kisebb deutérium koncentációjú vizet ad. A sivatagi állatok az élelembôl készítenek maguknak deutérium csökkentett vizet. Mi emberek is kb. 4 dl deutérium csökkentett vizet állítunk elô magunknak, de ez túl kevés, ezért kell kivulrôl bevinni. t o v á b b á Mo-on van az elsô olyan gyár, amelyik már 8 éve gyógyszergyári minôségben képes deutérium csökkentett ivóvizet elôállítani. Innen exportálják pl. Kalifoniába is. Csakhogy a "gyógyszer lobby" erôsen ellene van, mert sokkal kevesebbe kerul, (mert csak víz) ráadásul 2-szer 5-ször 15-ször hosszabbítja meg egy rákbeteg életét. . . érdemes rákesesni Dr. Somlyai Gábor budapesti, Dr Boros Zoltán kaliforniai kutatókra akár itt is. Nem kizárólagosságról van szó, hanem a víz használatáról a "hivatalos" rák kezelô protokol mellett. én magam megelôzésre használom. Ajánlás: 12 havonta egy 3-hónapos kúra. Dr Somlyainál dijmentes tanácsadást is talál Budapesten.
@nyomnyomi1116
@nyomnyomi1116 Жыл бұрын
33 éves vagyok sok rákos beteget ismertem túl sokat is, egyikük sem élt 5 évnél többet
@izabellabalintnepetho6297
@izabellabalintnepetho6297 Жыл бұрын
Ismét lebilincselő volt a riport!!!!! Már-már reménykeltő, túlságosan is optimista......
@zsoltkeresztessy4200
@zsoltkeresztessy4200 Жыл бұрын
Gratulálok, Sándor, a műsorhoz, Professzor Úrnak hálás köszönetünk ezért a magaszintű, de közérthető, őszinte és bátor áttekintésért, alapvető, megosztottam. Lenne kérdésem, nem tudom, milyen formában lehetséges ez. Tisztelettel és üdvözlettel, Dr. Keresztessy Zsolt
@zitacsoszneszabo2335
@zitacsoszneszabo2335 Жыл бұрын
Anno, kötelező volt a tüdőszűrés.Ha elsimlizte az ember,jött a csekk.Jelenleg,ha fuldoklik az ember,akkor is időpont kell.Időpontkérés,mint tudjuk,egyenlő egy boszorkányüldözéssel.Ez is a baj.
@agnesandreagyorffy6186
@agnesandreagyorffy6186 6 ай бұрын
Na igen,itt a bibi!A megelőzés,a szűrések. Általában azt hisszük,úgysincs semmi bajom,ilyen csúnya betegségek,meg a halál csak a szomszéddal történik meg.Aztán nem megyünk el a szűrésekre,mert nem fáj semmink.Amikor meg később kiderül valami,csak lesünk.Tisztelet az okos kivételeknek.
@kisatom
@kisatom Жыл бұрын
Fura, hogy a mostanában azért népszerű érzelmi okok, elfojtás, örökölt sors szerű dolgok nem jöttek elő mint kiváltó okok a beszélgetésben.
@emikoussi14
@emikoussi14 Жыл бұрын
Mert valójában nem kiváltó okok.
@FR_-ij4zz
@FR_-ij4zz Жыл бұрын
@@emikoussi14 30 évesen ott álltam, hogy a már a csapvíztől is hányingerem volt. Gyógyszerek sem sokat segítettek. Gyomortükrözés. Megmondta az orvos, szervi eredetű probléma nincs. AKKOR muszáj voltam szembenézni azzal, hogy mennyire értelmetlen abban az induló párkapcsolatban állandóan stresszelnem, úgysem lesz jobb. ELDÖNTÖTTEM, hogy akkor ennyi, az ő élete, ha ki akarja nyírja magát a rossz döntéseivel, ha félre akarja nevelni a gyerekét, akkor tegye. Pár napon belül elmúlt az összes tünet és soha nem is jött vissza. Ennek 10 éve. Ennyit arról, hogy a sok száz éves "nem tudja megemészteni", "megüti a guta" meg hasonló dolgoknak van-e alapja. Mivel párszor meséltem már, nagyon sok hasonló történetet hallottam. Ennéd durvábbakat is, amik szintén abszolút hitelesek, de ellentmondanak az elfogadott orvosi álláspontnak. Olyan embert is ismerek, aki csak a munkahelyén volt rekedt (soha nem mondhatta ki a véleményét, mert azonnal kirúgták volna), de nekem is hasonló volt akkoriban. Amikor elhagytam a települést egy hétvégi képzés miatt, akkor azokon a napokon semmi bajom nem volt, csak abban a házban, ahol a konfliktusok voltak. Az volt a szerencsém, hogy intezíven kijött az első pár hónapban. Ha valami kisebb hatású lett volna, akkor lehet tartós következménnyel járt volna, mire észreveszik egy idők során valóban kialakuló fizikai elváltozást. Nekem még sikerült időben lépni. De azt gondolsz erről, amit szeretnél.. :) Szerintem az első kettő felvetés garantált, vitán felül áll. Az örökölt sors biztosan nem biológiai, hanem spirituális felvetés, amire szintén látok esélyt, de olyan irányú személyes tapasztalataim nekem nincsenek.
@gipsybaron1
@gipsybaron1 Жыл бұрын
Igen, ezt én is hiányoltam, főleg hogy a leadott információk abban hagyják a hallgatót, hogy megöregedni veszélyes, és/mert folyton azt kell figyelni, hogy mikor jelenik meg a rák!
@gipsybaron1
@gipsybaron1 Жыл бұрын
​@@emikoussi14 A hozzászólásban szerepelt utalás publikált témákra. Az ön a kijelentése mire alapozott?
@emikoussi14
@emikoussi14 Жыл бұрын
@@FR_-ij4zz Amit leírtál, azok tipikusan a túlzott stressz tünetei. Egy szóval sem írtad, hogy rákod volt. Én azt mondtam, hogy a ráknak nem érzelmi okai vannak, de te nem arra válaszoltál, hanem leírtad a saját és mások stressztüneteit. Nekem is volt ilyen időszakom, nem volt könnyű kijönnöm belőle, de egy percig fel nem merült, hogy rákom lenne. Vagyis az élettörténeteddel nem cáfoltad az állításomat.
@Toonfun945
@Toonfun945 Жыл бұрын
great conversation
@anettbiro2344
@anettbiro2344 Жыл бұрын
Köszönjük a beszélgetést! Szeretném tudni, a gyermekeknél miért alakul ki a betegség, akár nagyon kicsi korban, amennyiben nem genetikai eredetű, hiszen őket még alig érik azok a hatások, amelyekről a professzor beszélt.
@beatalescow1241
@beatalescow1241 8 ай бұрын
Érdekes volt, de szerintem lehetne még egy második beszélgetés is, amiben az itt kimaradt dolgokról lenne szó. Pld. a legújabb terápiák( nukleáris terápia, a lelki dolgok, étkezés…)
@nagyeszter92
@nagyeszter92 Жыл бұрын
Ha már a doktor úr mint kutató, a fizikai oldalról fogta meg a témát és szó volt az immunrendszer szerepéről, jó lett volna, ha kitérnek arra, hogy mivel lehet erősíteni, illetve gyengíteni azt. Főleg a táplálkozásra gondolok egyéb tényezők mellett, hiszen az immunrendszer döntő része a beleinkben található (amiről az emberek többségének fogalma sincs), nagyon nem mindegy, hogy mit és hogyan eszünk. Az agy és a bélrendszer közti kapcsolat önmagában is igen izgalmas téma és friss, gyorsan fejlődő kutatási terület, mindenképpen érdemes vele foglalkozni. Egyetértek a többiekkel, hogy a lelki háttér is szót érdemelt volna. Esetleg egy másik adásban lehetne szó általában a betegségek lelki hátteréről. Máté Gábor főként a traumák természetéről beszélt, de konkrét betegségekre nem tért ki és egyéb lelki tényezőkre sem. Úgy tudom, Buda László neves képviselője a témának. Egyébként a politikai és gazdasági helyzet erősen szerepet játszik, csak meg kell nézni a nemzetközi mutatókat. Alkoholizmus, öngyilkosság, szív és érrendszeri panaszok, stb. stb.
@LaszloSzekeres-rd8zy
@LaszloSzekeres-rd8zy Жыл бұрын
A megelôzés kulcsa a deutérium koncentráció csökkentése (amely szub-molekuláris szinten hat, ahogy már Szentgyörgyi professzor is megjósolta) amelyet el lehet érni ketogén diétával, vagy lecsökkentett deutérium koncentrációjú viz ivásával is. Részletket tudományos eredményekkel el is olvashat pl. a "Deutériummegvonás - Új lehetőség a rákgyógyításban és az egészségmegőrzésben" c. könyvben. Akik pl. 4,000 méter felett gleccser vizbôl készítik még a teájukat is, soha nem lesznek rákosok, mert ott a természet eleve kisebb deutérium koncentációjú vizet ad. A sivatagi állatok az élelembôl készítenek maguknak deutérium csökkentett vizet. Mi emberek is kb. 4 dl deutérium csökkentett vizet állítunk elô magunknak, de ez túl kevés, ezért kell kivulrôl bevinni. t o v á b b á Mo-on van az elsô olyan gyár, amelyik már 8 éve gyógyszergyári minôségben képes deutérium csökkentett ivóvizet elôállítani. Innen exportálják pl. Kalifoniába is. Csakhogy a "gyógyszer lobby" erôsen ellene van, mert sokkal kevesebbe kerul, (mert csak víz) ráadásul 2-szer 5-ször 15-ször hosszabbítja meg egy rákbeteg életét. . . érdemes rákesesni Dr. Somlyai Gábor budapesti, Dr Boros G. László kaliforniai kutatókra akár itt is. Nem kizárólagosságról van szó, hanem a víz használatáról a "hivatalos" rák kezelô protokol mellett. én magam megelôzésre használom. Ajánlás: 12 havonta egy 3-hónapos kúra. Dr Somlyainál dijmentes tanácsadást is talál Budapesten.
@TrioEpi
@TrioEpi Жыл бұрын
Nagyon érdekes interjú volt, kicsit azt sajnálom, hogy az esetleges megelőzésről nem esett szó.
@LaszloSzekeres-rd8zy
@LaszloSzekeres-rd8zy Жыл бұрын
A megelôzés kulcsa a deutérium koncentráció csökkentése (amely szub-molekuláris szinten hat, ahogy már Szentgyörgyi professzor is megjósolta) amelyet el lehet érni ketogén diétával, vagy lecsökkentett deutérium koncentrációjú viz ivásával is. Részletket tudományos eredményekkel el is olvashat pl. a "Deutériummegvonás - Új lehetőség a rákgyógyításban és az egészségmegőrzésben" c. könyveben. Akik pl. 4,000 méter felett gleccser vizbôl készítik még a teájukat is, soha nem lesznek rákosok, mert ott a természet eleve kisebb deutérium koncentációjú vizet ad. A sivatagi állatok az élelembôl készítenek maguknak deutérium csökkentett vizet. Mi emberek is kb. 4 dl deutérium csökkentett vizet állítunk elô magunknak, de ez túl kevés, ezért kell kivulrôl bevinni.
@pegasoltaeclair0611
@pegasoltaeclair0611 Жыл бұрын
Az a megelőzés, hogy ahol lehet, felismerik a *rákmegelőző állapotát* egy ráknak (ez két különböző dolog!), és megszabadítanak tőle! El kell járni minden lehetséges szűrésre! Az a megelőzés, ha bizonyítottan rákkeltő anyagoknak *tudatosan* nem teszed ki a szervezeted! Nincs dohányzás, nincs ész nélkül napozás (pláne nem szolárium) + drasztikusan csökkenteni a füstölt élelmiszerek fogyasztását, hogy csak a legfontosabbakat említsem. Majdnem mindegyiket konkrétan említette a professzor, csak nem ment át!
@pintyoke101
@pintyoke101 Жыл бұрын
Tisztelettel és alázattal szeretném megosztani egy gondolatomat. Nagyon nehezen szántam rá magam, hogy hozzászóljak a beszélgetéshez, de mert látom nagyon jólelkű emberek önök, és tényleg szuper jó a beszélgetés, 1:13:23 percnél gondoltam jelzem a probléma egyik lehetséges okát, ami miatt nem mennek szűrésre az emberek és én sem. Szerintem ez az egészségügyben keringő fertőzések és az ezekkel szinte lehetetlen megbirkózás az egyik ok. Majd amikor pedig később 3 hónapokat kell várakozni vizsgálatokra, ha begyűjtött valami kórt a páciens az szörnyű tud lenni. A nem használó felesleges, nem hatékony és csúnya mellékhatásokat okozó gyógyszerek felirkálása pedig a másik rettenet. Egyszer voltam rákszűrésen, nagyon csúnya agresszív bőrgomba lett ott a hónalj területen, ahol a doktor kitapintotta a nyirokcsomót. Még a vörös folt elhelyezkedése is egy az egyben az ujjlenyomat irányával egyezett meg. Sajnos rettegek szűrésre menni és amiket azóta is művelnek velem az egészségügyben az leírhatatlan gyalázat, mert 2019 nyár óta nem képesek kikezelni bagatell fertőzéssel induló betegségből, ami mára elfajult és szisztémás lett. Akkor talán megyek rákszűrésre ha kibírhatatlan fájdalmam lesz, addig semmivel rá nem vesznek, nem és nem!!! Sőt most már a méhnyakról sem engedem többé a mintavételt azok után amin keresztül mentem az elmúlt 3 évben. Inkább szembenézek a halállal is akár, de ami a mi egészségügyünkben van, nagyon sok sok évtizede az rettenetes... Maradok tisztelettel és további jó munkát kívánok Önöknek!!!
@LaszloSzekeres-rd8zy
@LaszloSzekeres-rd8zy Жыл бұрын
A megelôzés kulcsa a deutérium koncentráció csökkentése (amely szub-molekuláris szinten hat, ahogy már Szentgyörgyi professzor is megjósolta) amelyet el lehet érni ketogén diétával, vagy lecsökkentett deutérium koncentrációjú viz ivásával is. Részletket tudományos eredményekkel el is olvashat pl. a "Deutériummegvonás - Új lehetőség a rákgyógyításban és az egészségmegőrzésben" c. könyveben. Akik pl. 4,000 méter felett gleccser vizbôl készítik még a teájukat is, soha nem lesznek rákosok, mert ott a természet eleve kisebb deutérium koncentációjú vizet ad. A sivatagi állatok az élelembôl készítenek maguknak deutérium csökkentett vizet. Mi emberek is kb. 4 dl deutérium csökkentett vizet állítunk elô magunknak, de ez túl kevés, ezért kell kivulrôl bevinni.
@pintyoke101
@pintyoke101 Жыл бұрын
@@LaszloSzekeres-rd8zy Jól hangzik. Köszönöm!
@ilonasarfi-sj4ol
@ilonasarfi-sj4ol Жыл бұрын
Nagybetűs tudós és ember.
@sinequanon5947
@sinequanon5947 Жыл бұрын
Amíg a Semmelweis Egyetem orvosképzése során ilyen Tanároktól, Emberektől tanulhatunk, nagy baj mégsem lehet. Szerettük, mert tisztességesen számonkért ugyan, de a tudást is átadta hozzá. Sokat elmond az is, hogy a nem kötelező előadásain is rendszeresen teltház volt.
@kozo47
@kozo47 Жыл бұрын
Mint biológus ez a téma nagyon tetszett! 😊
@kozo47
@kozo47 Жыл бұрын
Úgy érzem Sándor nagyon felkészült erre a témára.
@csillaszabo8455
@csillaszabo8455 Жыл бұрын
Huu, de jó volt!
@gyulagaal-tp3hp
@gyulagaal-tp3hp Жыл бұрын
Köszönöm!
@FriderikuszPodcast
@FriderikuszPodcast Жыл бұрын
Köszönjük munkavégzésünk anyagi támogatását! A Friderikusz Podcast stábja
@henriettdrlovas9082
@henriettdrlovas9082 Жыл бұрын
A hagyományos orvoslás oldala jó volt, sok mindenre kiterjedt. De hiányoltam a kérdésekből az alternatív gyógymódokat, ami már sokaknak segített, pl böjt, diéta, stb...ha már a címben az szerepelt, hogy mindent a rákról... rengeteg igazolt példa van alternatív gyógymódok hatásosságára is, pl: Fred Evrard...
@FriderikuszPodcast
@FriderikuszPodcast Жыл бұрын
Kis türelmet kérünk, ezúttal egy orvos-tudós volt a vendégünk. Az Ön által hiányolt kérdések tisztázása természetgyógyászt igényel. Idővel erre is sort kerítünk majd. A Friderikusz Podcast szerkesztői
@zoltanviski1534
@zoltanviski1534 Жыл бұрын
@@FriderikuszPodcast Az 1:06:50 perces kérdésére lehet h meg kapná a választ, ha meghívná a műsorában Dr Tóth Gábor élelmiszeripari mérnököt
@LaszloSzekeres-rd8zy
@LaszloSzekeres-rd8zy Жыл бұрын
Igen, keress rá: ketogén étkezés, deutérium csökkentés
@zoltanviski1534
@zoltanviski1534 Жыл бұрын
@@LaszloSzekeres-rd8zy ketogén étkezés? Az már rég bedőlt. A törött kezet sem krémmel kezeljük. Mindig az okot kell keresni.
@LaszloSzekeres-rd8zy
@LaszloSzekeres-rd8zy Жыл бұрын
@@zoltanviski1534 A megelôzés kulcsa a deutérium koncentráció csökkentése (amely szub-molekuláris szinten hat, ahogy már Szentgyörgyi professzor is megjósolta) amelyet el lehet érni ketogén diétával, vagy lecsökkentett deutérium koncentrációjú viz ivásával is. Részletket tudományos eredményekkel el is olvashat pl. a "Deutériummegvonás - Új lehetőség a rákgyógyításban és az egészségmegőrzésben" c. könyveben. Akik pl. 4,000 méter felett gleccser vizbôl készítik még a teájukat is, soha nem lesznek rákosok, mert ott a természet eleve kisebb deutérium koncentációjú vizet ad. A sivatagi állatok az élelembôl készítenek maguknak deutérium csökkentett vizet. Mi emberek is kb. 4 dl deutérium csökkentett vizet állítunk elô magunknak, de ez túl kevés, ezért kell kivulrôl bevinni.
@halivudestevez2
@halivudestevez2 Жыл бұрын
"igénybe kívánná venni a szükséges szűréseket" - ha tudná, ha kapna időben időpontot, a háziorvos beutalná.
@LaszloSzekeres-rd8zy
@LaszloSzekeres-rd8zy Жыл бұрын
A megelôzés kulcsa a deutérium koncentráció csökkentése (amely szub-molekuláris szinten hat, ahogy már Szentgyörgyi professzor is megjósolta) amelyet el lehet érni ketogén diétával, vagy lecsökkentett deutérium koncentrációjú viz ivásával is. Részletket tudományos eredményekkel el is olvashat pl. a "Deutériummegvonás - Új lehetőség a rákgyógyításban és az egészségmegőrzésben" c. könyvben. Akik pl. 4,000 méter felett gleccser vizbôl készítik még a teájukat is, soha nem lesznek rákosok, mert ott a természet eleve kisebb deutérium koncentációjú vizet ad. A sivatagi állatok az élelembôl készítenek maguknak deutérium csökkentett vizet. Mi emberek is kb. 4 dl deutérium csökkentett vizet állítunk elô magunknak, de ez túl kevés, ezért kell kivulrôl bevinni. t o v á b b á Mo-on van az elsô olyan gyár, amelyik már 8 éve gyógyszergyári minôségben képes deutérium csökkentett ivóvizet elôállítani. Innen exportálják pl. Kalifoniába is. Csakhogy a "gyógyszer lobby" erôsen ellene van, mert sokkal kevesebbe kerul, (mert csak víz) ráadásul 2-szer 5-ször 15-ször hosszabbítja meg egy rákbeteg életét. . . érdemes rákesesni Dr. Somlyai Gábor budapesti, Dr Boros G. László kaliforniai kutatókra akár itt is. Nem kizárólagosságról van szó, hanem a víz használatáról a "hivatalos" rák kezelô protokol mellett. én magam megelôzésre használom. Ajánlás: 12 havonta egy 3-hónapos kúra. Dr Somlyainél dijmentes tanácsadást is talál Budapesten.
@gmeszi.
@gmeszi. Жыл бұрын
Mondjuk ezt pont nem az orvosokon kell számonkérni.
@mihalynehez3932
@mihalynehez3932 Жыл бұрын
Háát, jó lenne kimondani, hogy, van alternatíva, ami nem hangzott itt el !
@ildikokompa8418
@ildikokompa8418 Жыл бұрын
Azt gondolom, hogy az emberi szervezet úgy tökéletes ahogy van. Az életmód tesz beteggé és az életmód váltással tudja magát regenerálni a szervezet.
@LaszloSzekeres-rd8zy
@LaszloSzekeres-rd8zy Жыл бұрын
A megelôzés kulcsa a deutérium koncentráció csökkentése (amely szub-molekuláris szinten hat, ahogy már Szentgyörgyi professzor is megjósolta) amelyet el lehet érni ketogén diétával, vagy lecsökkentett deutérium koncentrációjú viz ivásával is. Részletket tudományos eredményekkel el is olvashat pl. a "Deutériummegvonás - Új lehetőség a rákgyógyításban és az egészségmegőrzésben" c. könyveben. Akik pl. 4,000 méter felett gleccser vizbôl készítik még a teájukat is, soha nem lesznek rákosok, mert ott a természet eleve kisebb deutérium koncentációjú vizet ad. A sivatagi állatok az élelembôl készítenek maguknak deutérium csökkentett vizet. Mi emberek is kb. 4 dl deutérium csökkentett vizet állítunk elô magunknak, de ez túl kevés, ezért kell kivulrôl bevinni.
World’s Deadliest Obstacle Course!
28:25
MrBeast
Рет қаралды 144 МЛН
Must-have gadget for every toilet! 🤩 #gadget
00:27
GiGaZoom
Рет қаралды 11 МЛН
Khó thế mà cũng làm được || How did the police do that? #shorts
01:00
Csernus Imre: Beteg nemzet vagyunk, önmagunk ellensége
50:34
KOMOLYAN GONDOLJA : Gattyán György / a Friderikusz Podcast 31. adása
1:22:42
Friderikusz Podcast
Рет қаралды 636 М.
TAMÁS FREI WROTE A NEW ADVENTURE NOVEL (interview) /// Friderikusz Podcast 80.
1:46:02
World’s Deadliest Obstacle Course!
28:25
MrBeast
Рет қаралды 144 МЛН