No video

[II. rész] "Mechanikus" Tesla tekercs. 1.000.000Volt maradhat?

  Рет қаралды 14,979

Ordasi Gábor

Ordasi Gábor

Күн бұрын

[II. rész] A fizika most is működött.

Пікірлер: 104
@norbi267
@norbi267 3 жыл бұрын
Tiszteletre méltó ez a rengeteg munka amit belefektetsz egy egy kísérletbe. Köszönjük szépen!
@keepupspeak643
@keepupspeak643 3 жыл бұрын
18:15 - Ez az egyik dogmatikus pont lehet jelenleg, ami miatt az áttörés nem jelnik meg hosszú évtizedek óta a fizikában. Az elektromágnesesség és a fény teljes mértékben azonosként kezelni. Mégis csak a foton és a rádió nem lehet ugyan az, rádiót nem láttunk világítani. Másik aspektusa amit elmagyaráztál, látványos belegondolni hogy egy transzverzális irányú rezgés időben mikor jelenik meg, egy longitudinális hullámhoz képest. - a rotációs rezgések még szóba sem kerültek. - ha ugrálókötél hasonlattal élve nézzük, meghúzni a végénél a kötelet, avagy egy gerjesztett hullámot végigvezetni az ugrálókötelen (ahol elsőként a hosszának változása történik meg, a hullám terjedésével egyidejűleg), elétrő időbe telik...
@ordasigabor
@ordasigabor 3 жыл бұрын
Nem is merem feszegetni a témát. Maradok annál, amit az iskolában tanítottak....
@keepupspeak643
@keepupspeak643 3 жыл бұрын
@@ordasigabor Amennyiben csak a szupravezetésre gondol az ember, teljesen hitetlenkedik. Mit kell tovább gondolnunk eme irányba?
@auroraszabo4168
@auroraszabo4168 3 жыл бұрын
Uau!!! Kiváló, en is megepitem remélem az én szomszedaim ís elhalgatnak és nem csipognak..
@balumacci2747
@balumacci2747 3 жыл бұрын
Minden elismerésem! :) Ez monumentális lett!
@mariusbogdan9036
@mariusbogdan9036 3 жыл бұрын
Gratulálok ! Gyönyörű (és sok) munka, látványos eredmények, szakszerű magyarázat !
@LuighiOne
@LuighiOne 3 жыл бұрын
Kívánságlista: Perpetuum Mobile eszközök, Tesla, Ingyenenergia, Nagyfeszültség, stb Adja magát, hogy egy (kisebb/nagyobb?) Kapanadze generátor készüljön. :-D (Aztán majd jól lemásoljuk, ha működik ;-) ) Továbbá engem érdekelne, hogy egy elektromos kerékpár motor (mágneses állórész) mennyire hajtható túl (hogy azért még életben maradjon)? Ez más típusú motorokra is érdekes lehet. Nekem (most) ezek jutottak eszembe. Köszönöm az eddigi erőfeszítéseid, és a befektetett munkád, energiád! u.i. Láttam valami talán Tesla könyvben, hogy a levegőből egy 4-6m magasan (nem az ionoszférában!) fixen felszerelt (szigetelt) fémlemezen feszültség keletkezeik, amit levezetve kondenzátorba gyűjtöttek (forgó lapát nélküli generátor, mely a szél/föld forgásból adódó szél töltésszállítását aknázná ki energiaforrásként) (egy led csak elmegy róla (?))
@ordasigabor
@ordasigabor 3 жыл бұрын
OK, vettem az "adást"
@emilvigh3768
@emilvigh3768 3 жыл бұрын
Ha egyszer Kolozsvaron jarsz, jo lenne ha talalkoznank.Egy orokolt konyvet adnak neked Az elektromossag es gyakorlati alkajmazasai.Irta D.R. Zemplen Gyozo 1910-es kiadas.
@ordasigabor
@ordasigabor 3 жыл бұрын
Nemrég kaptam egy hasonló régi könyvet, nagyon érdekes volt elolvasni, hogy akkoriban mit gondoltak az emberek az elektromossággal kapcsolatban.
@ciammiao
@ciammiao 3 жыл бұрын
Üdv! Régebben Skori weblapján viszonylag sok megoldás volt található félvezetős megoldásokkal.
@ocsikenicolae5714
@ocsikenicolae5714 3 жыл бұрын
Minél hamarabb az sstcvel, várom sók sikert hozzá!!!!
@LuighiOne
@LuighiOne 3 жыл бұрын
Van itt egy félvezetővel kivitelezett magas frekvencián működő "jóság": kzfaq.info/get/bejne/id-KqMidl8_Fcp8.html
@ocsikenicolae5714
@ocsikenicolae5714 3 жыл бұрын
Mosfet gyilkos 😅
@tiborreszegi6185
@tiborreszegi6185 2 жыл бұрын
A longitudinális energiaszállítás hatékonysága nincs összefüggésben azzal, hogy milyen rezgésszintet (Herz) választasz? A rezgés generátoros kísérleteknél a kiszórt porszemek mindíg más alakzatot vettek fel, amikor megváltoztatták a rezgés-t, és más Hertz-re hangolták.
@rdibc
@rdibc 3 жыл бұрын
Tesla az ionoszférát statikusnak gondolta, aminek „berezegtetésével” energia továbbítására akart felhasználni. A sikertelen kísérlet vizsgálatakor (leégett városi generátor) jött rá, hogy nem statikus. Ha nem statikus, akkor nincs szükség „berezegtetni” azaz bárhol csak rá kell hangolódni az ionoszféra frekvenciájára és máris az eszközünk kapacitása határozza meg az előállítandó energia mennyiségét. Sajnos mivel nem vagyunk tisztában mit okozunk a természetnek az „ingyen energia” elvételével, addig elég ha csak néhányan nyerészkednek rajta és nem indul be egy globális fogyasztás.
@vendel_8888
@vendel_8888 3 жыл бұрын
Szerintem mindenképpen csináld meg a félvezetős tekercset is.
@007DrTomix
@007DrTomix 3 жыл бұрын
Nagyon jók a videói!!! Köszönet, hogy velünk is megosztotta!!! :D
@martonziegler2181
@martonziegler2181 3 жыл бұрын
Tudomásom szerint a longitudinális elektromágneses hullám nem létezhet, mert az EM hullám vákuumban kizárólag C sebességgel terjedhet. Se gyorsabban, se lassabban. Longitudinális hullám esetén a hullámnak félperiódusonként az amplitúdó függvényében gyorsabban, illetve lassabban kellene haladnia C-nél, vagyis az úgynevezett fénysebességnél, ami fizikailag kizárt... Ebben Tesla tévedett, ami nem kérdőjelezi meg zsenialitását.
@ordasigabor
@ordasigabor 3 жыл бұрын
Rádióhullámok tekintetében én is transzverzális hullámokat "láttam". A fény is az és azért lehet polarizált napszemüveged, mert a természet transzverzálisan tolja.... másként nem lehetne polarizált szűrőt készíteni hozzá. Ezzel együtt sok érdekes dolgot készített a szerb.
@keepupspeak643
@keepupspeak643 3 жыл бұрын
@@ordasigabor Amennyiben az rádióhullám a fénynek csak egy kísérő jelensége, a magyarázatod is helytáll, és a további gondolatoknak is teret enged.
@istvankocsis5507
@istvankocsis5507 3 жыл бұрын
Tesla nem elektromágneses hullámot használt, hanem elektromosat. A mágneses komponens csak az elektromos előállításánál keletkezik, és ez okozza a szükségszerű veszteséget is. De maga az átviteli rendszere kb. 95%-os hatáfokú volt, a Föld tetszőleges két pontja között!
@martonziegler2181
@martonziegler2181 3 жыл бұрын
@@istvankocsis5507 Ezt vezesse már le a Maxwell egyenletekből legyen szíves! Személyesen fogom kijárni önnek a fizikai Nobel díjat!
@istvankocsis5507
@istvankocsis5507 3 жыл бұрын
Köszönöm, de a Nobel-díj még Teslának se sikerült. :) Egyébként könnyen le lehet, és le is van vezetve, magyarul talán az elektromotoros erő takarja legjobban a fogalmat, de egy egyszerű kísérlettel könnyű belátni a jelenség lényegét: Ehhez elég, ha pl. egy hosszú vasrúd végét egy membránhoz rögzítjük, és a másik végét megütjük egy kalapáccsal. Az ütés hatására a membrán hangot fog adni. Bár maga a kísérlet végrehajtása végtelenül egyszerűnek tűnik, valójában a magyarázata mégis bonyolult, de a legvégső tanulsága, hogy az elektromosság ugyanúgy összenyomhatatlan, mint pl. egy szilárd test vagy egy folyadék. Ezért, amikor egy tárgyat elektromos, Tesla nyelvhasználata szerint elektrosztatikus erő ér (ami lehet tetszőleges frekvenciával változó is), akkor ennek hatása az erősségének és frekvenciájának (rendszer-rezonancia) függvényében az egész közegben/tárgyban érzékelhetővé válik főleg akkor, ha az erőhatás időbeni változása megegyezik a test sajátrezgésének frekvenciájával. Tesla ezt a villámlások helyének kimérésével ismerte fel, és a mesterséges elektromos állóhullámok előállításával a gyakorlatban is bizonyította. Ez az egyvezetékes elektromos és mechanikus energiaátvitelének az egyszerű fizikai alapja, vagyis csak a megfelelő módon kell megkopogtatnunk a közeget... :)
@jozsefpal5241
@jozsefpal5241 3 жыл бұрын
Üdvözlöm! Érdeklődöm, hogy a napelemek, (a napfényének csak az anyagaira jellemző tartományát képes elektromossággá alakítani,)- ha egy napelemre ragasztott mágnesezhető lapot szaggatott nagy feszültséggel indukcióra kényszerítem, a napelemből kinyerhetek-e több energiát a napsugár,- + UV,- + háttér sugárzásából? Az elektromágneses tér mennyiben befolyásolhatja a napelem teljesítményét?
@miroev1
@miroev1 2 жыл бұрын
Szia Gábor! Írtam másik videód alá is, valamelyiket biztos megtalálod.... Nagyon ügyes, sokoldalú mester vagy. Köszönet érte, ha más videókban valaki simlizik, Te feltárod és bemutatod.. Ez nemes dolog. Van más is, amiért megkerestelek. Tudnál-e segíteni, gondolom sokunkat érdekelne. Véletlen ugyan, de találtam egy témát, ami engem nagyon érdekelne. Autó generátorral termelt 220V -os áram. Sok videó foglalkozik ezzel a témával, de azért, hogy meg lehessen csinálni, sok információ nincs megadva. Sokféle megoldás, sokféleképpen, engemet ez a megoldás érdekelne. Ide beszúrok egy linket, hogy mire gondolok. kzfaq.info/get/bejne/Y8ykg9CZvqepomw.html Az első körben felmerülő kérdés, hogy a bemutatott teljesítmény eléréséhez, hány A/h generátor szükséges? Ehhez, hány KW-os, mekkora fordulat, 1400 vagy 2800 fordulatú villanymotor? Egyszerű 220V-os? Azt látom, hogy a generátort átalakítja, a forgórész tekercset nem használja. Az állórész tekercsből kijön 3 kivezetés, azt hogy és hova kell bekötni a villanymotorba? A forgórész átalakításánál a mágnesek, milyen polaritással vannak beépítve? Hogy kell rögzíteni a pólusokat? Egymással szembe, hogy taszítsák vagy ahogy elfogadják egymást? A mágnesek, hány Gaus értéküeknek kell lenni? Vagy a neodimium mágnes azonos gaus értékű? Ezt se tudom. Ha kész ez a szerkezet, nem lenne szükséges egy áramstabilizátort bekötni? Azt hogy kell? Bocsánat, hogy ilyen sok kérdést tettem fel, de ezekre nem találtam konkrét választ sehol. Ha segítenél az adatokban és egy videóban bemutatnád, ezer köszönet érte.
@ordasigabor
@ordasigabor 2 жыл бұрын
Szia, erről is lesz pár hét múlva videó. Ha nem sürgős a válasz várd meg a generátoros filmemet.
@miroev1
@miroev1 2 жыл бұрын
@@ordasigabor Szia, köszönöm a választ, várom a videót.
@johngood8742
@johngood8742 3 жыл бұрын
Légyszi, az összes Tesla találmányt magyarázd el, amit csak tudsz! Köszi szépen!
@ordasigabor
@ordasigabor 3 жыл бұрын
lesznek még Teslás találmányok, idő kell a megépítéshez.
@dnorby6990
@dnorby6990 3 жыл бұрын
Az sstc hez az ir2153 ic ajanlom es 2 nagy igbt t nagyon jól müködött.
@ocsikenicolae5714
@ocsikenicolae5714 3 жыл бұрын
Én nem tudom de még szerencsém nem volt az ir2153 mal akár mit csináltam mosfetek csak elfustoltek! Miért nem tudom?
@ocsikenicolae5714
@ocsikenicolae5714 3 жыл бұрын
Tl494 a legjobb gate meghajtó trafocskaval!!!
@dnorby6990
@dnorby6990 3 жыл бұрын
@@ocsikenicolae5714 az is nagyon jó de inkább tápokba
@LuighiOne
@LuighiOne 3 жыл бұрын
@@ocsikenicolae5714 ez segíthet: kzfaq.info/get/bejne/id-KqMidl8_Fcp8.html
@Balumacci
@Balumacci 3 жыл бұрын
Szívesen látnék egy nagy teljesítményű joule thief kapcsolást.Az nem is bonyolult,és occsóért kivitelezhető!
@ordasigabor
@ordasigabor 3 жыл бұрын
OK, ezt már sokan kérték és már egy ideje tervben van. Kösz!
@varigeri92
@varigeri92 3 жыл бұрын
AC/DC? De akkkor csak a Thunbderstuck... Csak vigyázz, nehogy meg legyél villámcsapva
@ordasigabor
@ordasigabor 3 жыл бұрын
csakis ac dc thunderstruck
@varigeri92
@varigeri92 3 жыл бұрын
kzfaq.info/get/bejne/sJd7a5Nk37fXqp8.html ezt a feldolgozást, ha lehet kívánságműsor
@adamfarkas7222
@adamfarkas7222 3 жыл бұрын
Nem szoktam írni, DE EZ MÁR VALAMI!! Mármint amennyi munkát belefektettél!
@agnessevdeki7557
@agnessevdeki7557 2 жыл бұрын
Szuper videó !
@ratkooporonty
@ratkooporonty 3 жыл бұрын
Érdekesek ezek a Tesla kísérletezgetések, nagyon látványosak, de csak látványosak. Meg persze költségesek is, az én lehetőségeim kimerülnek a megnézésekben. Nem értem én ezt az ingyen energiát, nincs ingyen energia, azt elő kell állítani valahol és a levegőben semmi értelme továbbítani, már 1974-ben azt tanították, hogy levegőben a távolság mértani haladvány szerint csökkenti a hasznos átvitel mértékét, ezen az alapon a napenergia is használható, még jobb is, mert legalább elő van állítva az energia, sajnos arányosan van elosztva, gyűjtögetni kell. ....Ilyen minden okossággal előállított (ingyen) energia, csak kicsiben működik, papírdarabkákkal.
@e46touringalain
@e46touringalain 3 жыл бұрын
kedves Gábor ! lenne 1kérdésem ha leföldelném magam és oda tenném a kezem akkor halálos egy ekkora ív vagy szabad e egyáltalán ezt megérinteni???
@ordasigabor
@ordasigabor 3 жыл бұрын
Ez váltakozó áram, nagyfrekvenciás. Elvileg ez a test felületén halad, így túlélhető. Ennek ellenére nem szabad kipróbálni.
@e46touringalain
@e46touringalain 3 жыл бұрын
@@ordasigabor köszönöm gyors reagálását válaszát nagyon jó amit csinál csak így tovább
@e46touringalain
@e46touringalain 3 жыл бұрын
@@BrigittaDrBaro ok(köszönöm) és ha látvány elemként kéne használni akkor nagyobb frekin lehetne használni, vagy van olyan megoldás ilyen célra ? pl olyan kesztyű ami le van földelve és a kezem irányába meg leszigetelve :) csak gondolati szinten kérdem
@e46touringalain
@e46touringalain 3 жыл бұрын
@@BrigittaDrBaro köszönöm szépen a kielégítő és gyors választ "Jedis live forever"
@emanacio
@emanacio 3 жыл бұрын
A vevő transzformátornál szükség van a primer (nagy menetszámú) tekercsre? Elég nagy az adó primer tekercs mágneses tere.
@ordasigabor
@ordasigabor 3 жыл бұрын
Igen, kell, hogy legyen valamilyen jel.
@tamas596
@tamas596 3 жыл бұрын
szép kis magas ágyás van ott :D
@ordasigabor
@ordasigabor 3 жыл бұрын
Paradicsomok is szeretik :)
@jozsefarki1350
@jozsefarki1350 2 жыл бұрын
Ha már csináltál Tesla-tekercset,lehetne mondjuk Faraday-kalitka is.
@szikracsapat7208
@szikracsapat7208 3 жыл бұрын
Ilyen nagyságú ívekkel lehetne csinálni egy olyan tesla tekercs ami zenélis egyszerűen?
@ordasigabor
@ordasigabor 3 жыл бұрын
Ez lesz a következő lépés
@aradszkimihaly
@aradszkimihaly 3 жыл бұрын
Valami ilyesmire gondolsz ;) ? kzfaq.info/get/bejne/qtp7n8h4zMi2j3U.html
@makkasandor5172
@makkasandor5172 Жыл бұрын
Régota gondolkodok egy rádiohullámon müködő áram továbbito berendezésen lehetséges ilyet összehozni?
@ordasigabor
@ordasigabor Жыл бұрын
teljesîtményt nem lehet îgy átvinni
@makkasandor5172
@makkasandor5172 Жыл бұрын
Kár valahogy ugy kell akkor összehozzam hogy ne kilométeres villámok cikázzonak mindenfelé
@makkasandor5172
@makkasandor5172 Жыл бұрын
Kár valahogy ugy kell akkor összehozzam hogy ne kilométeres villámok cikázzonak mindenfelé
@HDBikerBudapest
@HDBikerBudapest 3 жыл бұрын
Mondd kérlek, milyen a viszonyod a szomszédaiddal? :D
@ordasigabor
@ordasigabor 3 жыл бұрын
Jó és igyekszem, hogy jó is maradjon.
@EcoPityu
@EcoPityu 3 жыл бұрын
Gábor, megint bedurvultál! Hány kiló rezet pazaroltál el a két tekercsre? Pincében nem mered beindítani mi? :) Jó a szikraközös verzió, én az 1400menetest elektroncsövesre tervezem megépíteni, bár ha ilyen hangos, lehet rámhívják a yardot! (mivel vetted fel? Nekem még a telefont is leállította a 30cm-es tekercs is!) Ja, mit szól a család a mókázásaidhoz? :)
@ordasigabor
@ordasigabor 3 жыл бұрын
A kamera egy vas fémhálós dobozban volt (amivel a TV sorkimenőit árnyékolják). Egyenfeszültséggel remélem csendesebb lesz, most az 50Hz-et nagyon hallani. A neontrafó 800Wattot vett fel a 230V-os hálózatból nálam. Szóval zabálja az energiát, bika csővel tápláld. Szóval DV-vel csendesebb lesz szerintem és a hatásfok is javulhat kb. 20%-al. Okvetlenül tegyél további lakkrétegeket a huzalra, mert amikor a tető kapacitásból belecsap az ív a hosszú tekercsbe, akkor pillanatok alatt leég a zománc a huzalról és lehet újratekercselni... nálam leégett és tekertem újra. És az első próbák során tegyél a közelbe földelt fém felületet, elkerüld a zománc azonnali leégését. Mindennel együtt kb. 35 kiló lett, szóval nehéz. Drukkolok neked, hogy jól működjön. Én csövesre nem is tudnám jól megépíteni. IGBT vagy MOSFET lesz nálam az irány.
@m3petike
@m3petike 3 жыл бұрын
Kedves Gábor! Hálás vagyok a sok videóért, mind izgalmas és rettentően érdekes. Említette, hogy lehetséges lenne kérni Öntől egy-egy kísérletet. Hát lenne egy, amit sehogy sem tudok összehozni házilag és nem is találtam még idegen nyelven sem videót róla. A híres nevezetes két rés kísérletet szeretném megcsinálni házilag. Persze a demózása vízmedencével alulról megvilágítva akadályok elhelyezésével nem probléma, de szeretném fénnyel is megcsinálni. Ehhez kéne pontszerű fényforrás, kell hozzá két igen kisméretű rés egy "paravánon", meg ugye egy ernyő, amin szépen kirajzolódna a mintázat, De hogyan lehet ezt házilag kivitelezni? Köszönöm, ha áldoz rá időt, ha egyáltalán lehetséges laboron kívűl is megvalósítani... Tisztelettel G.Péter
@tiborreszegi6185
@tiborreszegi6185 2 жыл бұрын
Ez a tekercs mire jó? Ingyen energia?
@ordasigabor
@ordasigabor 2 жыл бұрын
Leginkább nagyfeszültség előállítására jó.
@attilamartonfi5905
@attilamartonfi5905 2 жыл бұрын
Szia Gàbor 'van egy kísérlet a sok közül a neten egy rezonàlo tekercsröl ami àlitolag ingyenenergiàt termel szerinted igaz?? Küldöm a linket,
@attilamartonfi5905
@attilamartonfi5905 2 жыл бұрын
kzfaq.info/get/bejne/m7qcdJt2ypzGYIU.html
@ordasigabor
@ordasigabor 2 жыл бұрын
Ha a kapanadze generátort találtad meg, az kamu… like vadászat miatt születhetett
@attilamartonfi5905
@attilamartonfi5905 2 жыл бұрын
@@ordasigabor
@attilamartonfi5905
@attilamartonfi5905 2 жыл бұрын
Nem tudom hogy ez igazán mi, az a hosszukás alkatrész is érdekes
@ogikenobi6048
@ogikenobi6048 3 жыл бұрын
A kettősrés kísérletet el lehetne végezni házilag?
@ordasigabor
@ordasigabor 3 жыл бұрын
Nem tudom, utána olvasok
@ogikenobi6048
@ogikenobi6048 3 жыл бұрын
@@ordasigabor köszönöm szépen a választ. 😊
@ogikenobi6048
@ogikenobi6048 3 жыл бұрын
@@ordasigabor izgalmas kísérlet lehetne 😊
@emanacio
@emanacio 2 жыл бұрын
Kissé aggasztó a frekvenciákat tekintve, hogy Taszla Miklós munkásságát követed és bizonyos műszerek nélkül kísérletezel, ami figyelmezteti a veszélyre.. Amikor a kíváncsiság átlép bizonyos határokat a frekvenciákban és feszültségben, nos az nem lesz egészséges. Vagyis az már nem játék! Az egészségedbe vagy az életedbe kerülhet. És ez nem vicc. (a második tekercs ismerős:) )
@KriszOliDJ
@KriszOliDJ 3 жыл бұрын
hát a hangszóró működése én aszt szeretném látni 🙂
@ordasigabor
@ordasigabor 3 жыл бұрын
kösz!
@dezsodelbel5943
@dezsodelbel5943 8 ай бұрын
Kedves Gábor! Ezt is megnéztem és nem lettem "hülyébb"! 🙂🙂🙂 Egy kérdés felmerült! Mekkora a befektetett áramerősség ehhez az 1 millió volthoz? Nem a hatékonyság miatt kérdem.... inkább a belefektetett munka miatt. Sokat vesz-e fel az otthoni hálózatból? Egy nem idevonatkozó kérdésem is lenne. Amiket INFRAPANEL-ként árulnak, mint fűtő alkalmatosság, abban mi az "infra"? Erről a promókban sosem esik szó. "Összekapcsolják" az infralámpából vett kifejezéssel, helytelenül. Az infralámpa igazából infravörös lámpa, csak rövidebben használjuk a szót. Az infrapanelekben mi a "vörös" rész, ha egyáltalán van? Szerintem ezek csak simán fűtőpanelek, nincs közük az "infra" vagy "infravörös" kifejezéshez! Jogos az észrevételem???
@ordasigabor
@ordasigabor 8 ай бұрын
szia, kb 280Wattot vesz fel a nagy Tesla tekercs Infra hullámhossz tartomány széles, van olyan része, ami az embereknek kellemesebb, itt van az infra panel
@dezsodelbel5943
@dezsodelbel5943 8 ай бұрын
@@ordasigabor ....Köszönöm a választ!(Tesla-témában!) Az infráról kérdezném...Akkor az nem "fűtőszál"-lal működik, mintegy szélvédőfűtés-szerűen? Hanem hullámterjedéssel generálja meleget? Ezek szerint a széles (ám nem vörös) infratartományban? Hát ezt eddig semmi promóció nem mondta, de így már érteni vélem! Köszönöm !!!
@qwertzuiop8070
@qwertzuiop8070 3 жыл бұрын
Mi lesz ezzel a sok ketyerével, mennek a sufniba ? Mindezek érdekes bemutatói az alapfokú elektrotechnikának, de gyakorlatilag használhatatlan dolgok, valahogy el kellene menni az értelmes dolgok irányába, ahelyett, hogy félméteres szikrák csapkodnának
@ordasigabor
@ordasigabor 3 жыл бұрын
Az alapok fontosabbak
@ervindenesnagy9363
@ervindenesnagy9363 3 жыл бұрын
Majd csinálsz egy kisebb rádió jeladót is?
@ordasigabor
@ordasigabor 3 жыл бұрын
Tranzisztos FM jeladó már volt, vagy ennél komolyabb legyen? kzfaq.info/get/bejne/fJqjnthnqcqWmpc.html
@ervindenesnagy9363
@ervindenesnagy9363 3 жыл бұрын
@@ordasigabor Lehetséges olyan hogy a Teszla tekercsekkel hang jeleket közvetítsünk?
@henrikmolnar3603
@henrikmolnar3603 2 жыл бұрын
A madarak elhallgatása is bizonyítja, hogy a magas frekvenciás hullámok hatással vannak az élőszervezetre, emberre. állatokra, talán a növényekre is. Az 5G-nél gondolom hasonló a helyzet, habár az 5G nagyságrendekkel magasabb frekvencián működik?!
@ordasigabor
@ordasigabor Жыл бұрын
Nem csak a magas freki hat az élőlényekre hanem az alacsony is. Lesz erről is nemsokára videó, hogy mit okoz 7Hz környéke. Nem elírás, 7Hz
@DataDashy
@DataDashy 8 ай бұрын
HHAHAHA nekem man van zenelo tesla tekercsem 50 ojroer kinabol
@gaborbotschner6285
@gaborbotschner6285 3 жыл бұрын
kzfaq.info/get/bejne/mquZY9CL1LSvlqM.html és ezt is légyszíves !
@eszterzarandi7995
@eszterzarandi7995 3 жыл бұрын
Nicola Tesla ezt megérhette volna. Biztos sírva könyörögne, hogy dolgozzatok együtt.
"Mechanikus" Tesla tekercs. 1.000.000Volt maradhat? [I. rész]
33:16
Мы сделали гигантские сухарики!  #большаяеда
00:44
Running With Bigger And Bigger Feastables
00:17
MrBeast
Рет қаралды 155 МЛН
Magic? 😨
00:14
Andrey Grechka
Рет қаралды 19 МЛН
Only 5% of people know about this glue application! Great DIY idea!
14:46
How does an Electric Motor work?  (DC Motor)
10:03
Jared Owen
Рет қаралды 17 МЛН
ROCKET that LITERALLY BURNS WATER as FUEL
19:00
Integza
Рет қаралды 2,4 МЛН
Geiger-Müller számláló házilag. Miért kattog, hogy működik?
19:55
LED mint energiaforrás. Hogy működik a LED?
34:42
Ordasi Gábor
Рет қаралды 75 М.
Мы сделали гигантские сухарики!  #большаяеда
00:44