Inteligentny dom - żarówka [TOWARY PRAKTYCZNE 7]

  Рет қаралды 29,459

Adam Śmiałek

Adam Śmiałek

2 жыл бұрын

O idei inteligentnego domu bez nadmiernego entuzjazmu i sceptycyzmu. Jak zbudowana jest "inteligentna" żarówka? Jakie zastosowania może mieć taki element?
Zapraszam do wsparcia mojego kanału:
patronite.pl/smialekadam
oraz do subskrybowania:
kzfaq.info?...
Napisy: Anna Śmiałek
#inteligentydom #smarthome #smartbulb

Пікірлер: 204
@Obywatel1978
@Obywatel1978 2 жыл бұрын
Podzielam umiarkowany sceptycyzm autora wobec idei smart domu. Ludzie dzisiaj synchronizują wszystko ze wszystkim - samochód, dom, telefon, konta w różnych serwisach - cuda na kiju. Nie jestem przeciwnikiem nowych technologii, ale wolę zachowywać ostrożność wobec nich chociażby w postaci wyraźnego rozdziału pomiędzy urządzeniami i kontami.
@stanisawk1385
@stanisawk1385 2 жыл бұрын
Genialnie Panie Adamie! Tak trzymać, stworzył Pan nową, jaskrawie ciekawą twórczość, dostępną niemal dla każdego, nawet w warstwie technicznej. Każdy odcinek to uczta 🏆🏆🏆🏆🏆 Brawo bravissimo 😺📸
@szalinsky93
@szalinsky93 2 жыл бұрын
To ja już wolę podwójny wyłącznik i dwie żarówki w łazience: mocną i słabą. Gdybym czasem chciał o 23 mocne światło, nie będę musiał sięgać po telefon i grzebać w ustawieniach ;)
@marcsmithsonian9773
@marcsmithsonian9773 2 жыл бұрын
Przy dodanou detektora pit Światło powinno zmienić się samo, ale oczywiście łatwiej jest zapalić lampę naftowa... albo pochodnie wtedy będziesz mieć jak na wawelu...
@krzysztofrudnik4745
@krzysztofrudnik4745 2 жыл бұрын
Mówisz "jaśniej".
@mirekg6904
@mirekg6904 2 жыл бұрын
Brawo za kubełek zimnej wody na głowy fanów "smart-cudeniek". Dobrze to robisz :) Pozdrawiam
@MarcinPojalowski
@MarcinPojalowski 2 жыл бұрын
Próbuje sobie wyobrazić jakbym zareagował ponad 25 lat temu gdyby mi ktoś powiedział, że w przyszłości żarówka będzie miała więcej pamięci niż mój komputer :D
@roberts1938
@roberts1938 2 жыл бұрын
Ha, ha. ha ...podobno ilość pamięci w świecie jest ograniczona i skończona i dlatego jedne byty tracą pamięć a inne ją zyskują. Oglądając obrady sejmu można zauważyć, że im więcej jest pamięci w telewizorach tym, mniej jest jej u parlamentarzystów.
@janjanowski2891
@janjanowski2891 2 жыл бұрын
DLA WSZYSTKICH CIEKAWSKICH A JUŻ SZCZEGÓLNIE MŁODYCH PANA KANAŁ TO NIEZWYKLE CENNY RARYTAS ! POZDROWIENIA !
@KrystianPilot
@KrystianPilot 2 жыл бұрын
Ale sarkazm z tej żarówki aż bije po uszach🙂 Świetny film! Pozdrawiam
@dktr2
@dktr2 2 жыл бұрын
ESP8266, to jeszcze warto kupić i sobie swój soft napisać. Bo wszsystko inne to strach podłączać do swojej sieci, nie wiadomo czy to se jakiegoś pptp czy innego l2tp do centrali nie zestawia dając tym samym dostęp do całej sieci lokalnej w której jest "żarówka".
@AdamvKalwitz
@AdamvKalwitz 2 жыл бұрын
Kiedyś gdy oglądaliśmy cosmos 1999 i sondę to śliniliśmy się ale to będzie fajnie , kiedy to przyjdzie ? a teraz gdy to mamy to marudzimy .
@rekawek6
@rekawek6 2 жыл бұрын
Świetny materiał, o budowie żarówki(ledówki), choć po cichu liczyłem na wersję ZigBee. Myślę że i tak najciekawszy materiał będzie o uwolnieniu od aplikacji producenta, mam nadzieję że znajdzie się na to czas.
@tomaszstepien628
@tomaszstepien628 2 жыл бұрын
Ja też czekam na ten materiał z niecierpliwością. Męczące jest posiadanie kilku aplikacji na telefonie jak się ma kilka różnych systemów.
@tym0tym
@tym0tym 2 жыл бұрын
Prawda. Urządzenia ZigBee są produkowane przez wiele firm (IKEA, Philips, Xiaomi i wiele innych) i na całe szczęście wcale nie trzeba być na łasce producenta z ich obsługą. Domowa instalacja składająca się z urządzeń ZigBee, dongla USB z CC2652 i kontrolowana przez HomeAssistant to rozwiązanie bezpieczne sieciowo (wszystko pozostaje w LAN) i bezpieczne na przyszłość (zupełna niezależność od aplikacji producenta, jego chmury, bramek itp).
@szczepanharasimowicz7300
@szczepanharasimowicz7300 2 жыл бұрын
Do czego to doszło , żarówka LED na WiFi ;-) świetny film o obsłudze XXI wieku , wszystko fajnie podane , dziękuję i pozdrawiam :-)
@leososa6976
@leososa6976 2 жыл бұрын
Dziękuję i pozdrawiam.
@Fikszyn
@Fikszyn 2 жыл бұрын
Panie Adamie jest to bardzo dobrze przekazane , jestem pod wrażeniem Pańskiej wiedzy . Zajmuję się elektronikom od ponad 40 lat i na początku mojej kariery nawet Lem w książkach S-F by czegoś takiego nie opisał .Przypominają się sobotnie filmy S-F .A dzisiaj nawet żarówka ma sztuczną inteligencje. Tylko do czego zmierzamy? Źle interpretowana wiedza z Internetu wysysa mózgi młodym ludziom ,
@stanisawk1385
@stanisawk1385 2 жыл бұрын
Żarówka nie ma żadnej inteligencji, to tylko zaawansowana technologia, podkręcana marketingowymi sloganami. Trzeba zachować zdrowy rozsądek i nie dać się zwariować, wszak nie ma czym 😺😺
@zbigniewgurak8261
@zbigniewgurak8261 2 жыл бұрын
Fajne, fajne. Jak zwykle ogląda się Adama z przyjemnością.
@wybuchowyukomendant
@wybuchowyukomendant 2 жыл бұрын
Nie podobają mi się te ledowe, kopułkowe "żarówki", za to odkryłem ostatnio 'filamentowe', które w zasadzie wyglądają jak stare, "zwykłe" żarówki, ale ze wszystkimi zaletami LEDów, do tego praktycznie w ogóle się nie grzeją, można wykręcić taką żarówkę gołymi rękami po godzinie świecenia. No i bardzo ładnie oświetlają pokój, przynajmniej u mnie. Zastanawiałem się najpierw nad tymi "smart" filamentami ze zmienną barwą światła, ale cena nie zachęcała, więc poszedłem na łatwiznę i kupiłem takie "na klik" - kiedy odpalasz lampę to żarówka daje ciepłą barwę, wyłączasz/włączasz i zmienia się na neutralną, wyłączasz i włączasz 3 raz i masz zimną, wyłączasz na dłużej niż 10 sekund to resetuje się znów do ciepłej barwy. A wszystkie te rutyny świecenia, itp. ogarniam już w alexie, bo jestem leniwą larwą i nie chce mi sie klikac jak ide sikać po nocy.
@TakJakbyLuksusowo
@TakJakbyLuksusowo 2 жыл бұрын
Zgrozo. To już nawet takie muzealniki jak ja, z Minskiem w kuchni i bez smartfona, wiedzą od kilku lat o "żarówkach filamentowych" ;)
@zdzisek10
@zdzisek10 2 жыл бұрын
Odcinek zaliczony 👍 Nic mądrego nie napiszę 😜 Komentarz dla zasięgu. Pozdrowienia.
@wojciechpodgorski1411
@wojciechpodgorski1411 2 жыл бұрын
Świetny materiał - jak zwykle.
@sebastian_drazczyk
@sebastian_drazczyk 2 жыл бұрын
Kilka pomysłów na "inteligentny" dom: - nieśmiała praleczka - dzielny odkurzacz - wrażliwa zmywarka - zazdrosna mikrofalówka - tolerancyjny sedes - spolegliwy tapczan - ...
@generatortonu4645
@generatortonu4645 2 жыл бұрын
Polecam opowiadanie Lema "Tragedia pralnicza"
@aztekiumbot5189
@aztekiumbot5189 2 жыл бұрын
Chyba się jednak cofamy. Dawniej pralka miała włącz wyłącz lub dodatkowo nakręcenie czasu. Dziś w dobie elektroniki pralki mają programatory, masę ustawień. A powinno być odwrotnie. Pralka powinna wiedzieć co jest wrzucone i każdą rzecz wyprać jak należy. :-)
@mirek190
@mirek190 2 жыл бұрын
@@aztekiumbot5189 ...no tak jest przeciez... moja praka ma tryb auto wtedy sama wszystko robi.
@TakJakbyLuksusowo
@TakJakbyLuksusowo 2 жыл бұрын
@@mirek190 Już widzę jak ten tryb auto odróżni bawełnianą białą pościel od swetra z naturalnej wełny ;) wyprać, a "wyprać" to dwie różne rzeczy ;) Nie mówiąc o tym, że pralka nie rozpozna, że ktoś wsadził tę pościel i sweter naraz :D
@mirek190
@mirek190 2 жыл бұрын
@@TakJakbyLuksusowo przecież nie wrzuca się pościeli i swetra razem ....to nie ma sensu . Zresztą nie o to chodziło w pytaniu przede tobą...
@robertrobert974
@robertrobert974 2 жыл бұрын
Niedlugo inteligentne kondomy zrobia i juz nie pujdziesz na boki bo wielki brat bedzie o tym wiedzial hahaha. Pelna PERMANENTNA INWIGILACJA!!!!
@Micha-dx2xw
@Micha-dx2xw 2 жыл бұрын
Czekam na kolejny odcinek. Z inteligentnych rzeczy to sterowane zdalnie głowice wydają mi się jedynym sensownym urządzeniem zwłaszcza gdyby połączyć to dobrym programem włączającym je zależnie od pory, dnia tygodnia i temperatury.
@aztekiumbot5189
@aztekiumbot5189 2 жыл бұрын
Kto by pomyślał. Komputer w żarówce. :-) 30 lat temu zrobiłoby furorę! Fajnie wiedzieć, że coś takiego jest. 😃
@simon1313ss3
@simon1313ss3 2 жыл бұрын
komputer w apollo 11 miał ułamek tej mocy obliczeniowej
2 жыл бұрын
Chętnie posłuchałbym o integracji różnych "inteligentnych" urządzeń na jednej platformie - np. Raspberry Pi.
@generatortonu4645
@generatortonu4645 2 жыл бұрын
Inteligentna służba, to jest to! Aczkolwiek czekam na 9:40 Pozdr
@Piqus3
@Piqus3 2 жыл бұрын
32 bity, 160MHz. W żarówce... Moja Amiga 1200 płacze.
@mariankacala3137
@mariankacala3137 2 жыл бұрын
Fajny materiał nigdy bym nie pomyślał że zwykła ledówka ma w sobie mikroprocesor wielkie dzięki Panie Adamie
@Darkos.
@Darkos. 2 жыл бұрын
Zwykła ledówka nie ma w sobie μC, tylko żarówka Smart.
@mariankacala3137
@mariankacala3137 2 жыл бұрын
@@Darkos. sorki małe przejęzyczenie
@Darkos.
@Darkos. 2 жыл бұрын
@@mariankacala3137 Przecież nic się nie stało. Pozdrawiam.
@aztekiumbot5189
@aztekiumbot5189 2 жыл бұрын
Jeżeli tego typu żarówki wejdą w modę. I będą miały np. wbudowany mikrofon do "zapalenia światła głosem" i moduł wifi, do "komunikacji z telefonem". To teoretycznie odpowiednie służby będą miały podsłuch w każdym domu. Nawet w kiblu. :-)
2 жыл бұрын
Współczuję komuś, kto będzie analizował te wszystkie jęki z kibla :)
@aztekiumbot5189
@aztekiumbot5189 2 жыл бұрын
@ Ale jak system zidentyfikuje hasło "bomba". To automatycznie przekieruje na tę lokalizację i będą klienta podsłuchiwać :-)
@juliuszrozycki8102
@juliuszrozycki8102 2 жыл бұрын
razem z moją babą uwielbiamy Twój subtelny humor, trochę angielski, teraz tego nie ma. Wymiera razem z dinozaurami z Dudka i Kabaretu Starszych Panów
@sebastian_drazczyk
@sebastian_drazczyk 2 жыл бұрын
Dopiero jak zapiąłem zestaw z wooferem via BT usłyszałem jaki w intro jest potężny bas 💪😎
@fullrelax2514
@fullrelax2514 2 жыл бұрын
Świtny materiał :)
@user-xt3fv5yy7e
@user-xt3fv5yy7e 2 жыл бұрын
Pozdrawiam
@mars-lc2jg
@mars-lc2jg 2 жыл бұрын
Posiam żarówkę ledowa z panelem słonecznym którą urzywam w namiocie. Fajna sprawa żarówka działa ok. 6 godzin i dobrze oświetla namiot. Panel jest mały 15 na 15 cm. Jest też lekki także polecam. Pozdrawiam 👍👍👍👍👍
@gregoryhouse7140
@gregoryhouse7140 2 жыл бұрын
Jak zawsze ciekawie. Sam używam systemu od Philipsa sytem Hue. Zrobiłem sobie tzw. rutyny, czyli jest do systemu mostek podłączony z internetem, ale tylko po to by dało się sterować z po za domu. Rutyny mam dwie, oświetlenie zewnętrzne domu, po zachodzie słońca, i samoczynne wyłączenie o wschodzie. Kilka lamp w pobliżu pomieszczeń gospodarczych garaż jest załączane niezależnie na czujnik ruchu, i zmierzchu zarazem. Lampka nocna w sypialni, z synchronizowana z budzikiem, stopniowo na 10 minut przed budzeniem powoli się co minute rozjaśnia, aż do ustalonej jasności, sama wyłącza się po 10 minutach, jak już opuszczam pokój. Jest to dobry system, najwięcej lamp mam monochromatycznych, które mają oprócz regulacji jasność, również regulację barwy ciepła - zimna. Kolorowe tylko cztery na tarasie, tam mają sens, szczególnie wieczorami robią fajny nastrój. Najlepsze jest to w tym systemie że nie trzeba nic przerabiać w domu, zawsze można wrócić do tradycyjnego oświetlania. Ponadto, trwałość tych żarówek jest na bardzo dobrym poziomie, w przeciwieństwie do tanich marketu podróbek chińskich. Sam używam jeszcze Home Kit od Apple ten pozwala łączyć ze sobą rzeczy, które nie są z tej samej firmy, ważne że wspierają Home Kit reszta w aplikacji. Pozdrawiam. Termostaty elektroniczne też zastosowałem, bardzo dobre, ale nie uprzedzajmy faktów,
@Radek.68
@Radek.68 2 жыл бұрын
Ja mam żarówki WiZ. Nie są RGB, a tylko światła białego (od ~2400K do ~9300K temperatury barwowej). I najbardziej w nich lubię tryb "pobudka", który można oczywiście ustawić w harmonogramie. O zaplanowanej godzinie, np. 5.30, żarówka zapala się najciemniejszym światłem, jakie ma, a potem przez pół godziny rozjaśnia się do maksymalnej mocy. Bardzo ułatwia to wstawanie w miesiącach około zimowych. A budzik mam nastawiony ok. 15 minut po włączeniu jednej i 5 po włączeniu drugiej. W momencie zadziałania budzika w pokoju już jest na tyle widno, że wstawanie nie jest problemem, a z każdą minutą robi się coraz jaśniej. A naprawdę nie lubiłem sytuacji, gdy budzik dzwoni, dookoła ciemność, a ja dopiero muszę zapalić światło. :) Pozdrawiam i oczywiście 👍
2 жыл бұрын
Ja nie lubię budzika ;)
@Radek.68
@Radek.68 2 жыл бұрын
@ Ba, a kto lubi?! ;) No ale jak trzeba wstać, to taka żarówka to ułatwia i to właśnie w niej lubię.
@pokrec
@pokrec 2 жыл бұрын
Noszku... Amiga, do której kiedyś jako pacholę się śliniłem dziś siedzi w żarówce...
@Miszka74
@Miszka74 2 жыл бұрын
Postęp Panie... Postęp. Ale jednocześnie można powiedzieć, że w wielu miejscach historia zatacza koło. Pierwsze konstrukcje domowych komputerów powstawały jako zestawy do samodzielnego montażu, żeby były tańsze. Dziś można kupić sobie takie klony ZX-81 właśnie do samodzielnego montażu dla przyjemności... Bo już w pierwotnym obiegu o niego o wiele trudniej. Swoją drogą wiesz... jak widzę w jaki sposób powstały komputery do misji "Apollo" i jak są skonstruowane to jestem pod wielkim wrażeniem... Pamięci ferrytowe, układy przetwarzania informacji, zamiast ton lamp elektronowych - tylko kilogramy półprzewodników. A dziś w takim mikroukładzie od żarówki mamy 512 kB... tylko tyle i aż tyle...Postęp Panie... postęp.
@ITGuyinaction
@ITGuyinaction 2 жыл бұрын
👍 👍 👍 👍 👍 👍 👍 🍀 Z prawdziwą przyjemnością witamy kolejny super film! Bardzo fajny pomysł z tym cyklem! P.S. A ja właśnie siedzę nad montażem kolejnego filmu o pewnym ciekawym starym urządzonku... ale w przerwie chętnie obejrzę coś o smart urządzonkach...
@urgon6321
@urgon6321 2 жыл бұрын
Taka ciekawostka: diody LED pod luminoforem to diody ultrafioletowe. Kompozycja luminoforu zaś pochodzi jeszcze z żarówek jarzeniowych. a szczególnie z tych "energooszczędnych", co były lansowane przed LEDowymi. Na "upartego" można by zastąpić luminofor w białej diodzie luminoforem czerwonym, zielonym bądź niebieskim i tak uzyskać diodę RGB, ale będzie to rozwiązanie mniej wydajne energetycznie...
@TECHNICUSChannel
@TECHNICUSChannel 2 жыл бұрын
Bardzo Dobry odcinek i powiem szczerze taką żarówkę jeszcze nigdy nie widziałem. Taki mały komputer w zwykłej żarówce. Extra fajnie wszystko omówione panie Adamie szacunek za wiedzę!
@chudy9818
@chudy9818 2 жыл бұрын
Dobry film. O wiele bardziej mi się podobał niż ten o gniazdku. Przyznam, że budowa wewnętrzna żarówki pozytywnie mnie zaskoczyła. A tak, przy okazji. Na pewno Pan doskonale zna przejście ze sterowania bezpośredniego na sterowanie programowalnym procesorem w sprzętach RTV. Potem przyszedł czas na samochody. A teraz to sie dzieje w domach. Czy to dobrze, czy źle, to sam nie wiem, ale chyba z tej ścieżki nie da się zawrócić.
@jacktramiel1612
@jacktramiel1612 2 жыл бұрын
Jak o czymś myślę, to zapalam niebieskie. Jak ktoś lubi...
2 жыл бұрын
W Polsce powstała pierwsza inteligentna żarówka ;)
@jacktramiel1612
@jacktramiel1612 2 жыл бұрын
@ Na miarę tamtych naszych możliwości.
@mcoola
@mcoola 2 жыл бұрын
Fajny materiał. Na upartego można zminić soft w żarówce, bo użyty tutaj ESP8266 jest tak popularny że istnieje ogrom softu do niego. Czekam na recenzję głowic Moes, mam takie od poprzedniej zimy ale jeszcze ich nie rozbierałem
@Micha-dx2xw
@Micha-dx2xw 2 жыл бұрын
Da się coś zaoszczędzić na takich głowicach? Bo inwestycja trochę kosztuje, pytanie czy się zwróci.
@kala-re-pah958
@kala-re-pah958 2 жыл бұрын
Kiedy żarówka ma prawie dwa razy szybszy procesor niż twój pierwszy komputer...
@mlodzin90
@mlodzin90 2 жыл бұрын
Ja zaczynałem od 486SX/33Mhz, więc w moim przypadku prawie 5x szybszy ;)
@mirek1275
@mirek1275 2 жыл бұрын
Mója pierwsza maszyna to Compaq 386 z zegarem 25 Mhz, który to wyposażony był w dwa dyski HDD 3,5', każdy posiadał zawrotną pojemność 20 MB. Blacha obudowy była grubsza niż w Passacie z tamtych lat.
@5mxg
@5mxg 2 жыл бұрын
C64 @1MHz dzieńdobry :D
@Micha-dx2xw
@Micha-dx2xw 2 жыл бұрын
Taka żarówka mogłaby sterować misjami Apollo. Wszystkimi jednocześnie :)
@aztekiumbot5189
@aztekiumbot5189 2 жыл бұрын
ZX Spectrum produkcji rosyjskiej. Ale miałem też ZX81 oraz później C64. Amig już nie kupowałem, tylko wyeksploatowałem c64 i przeskoczyłem na 286.
@basteqss8859
@basteqss8859 2 жыл бұрын
"Roztropne drzwi" by mi się przydały! ;)
@warcnetpl
@warcnetpl 2 жыл бұрын
A są już :)
@siorgoborgo
@siorgoborgo 2 жыл бұрын
Te wszystkie mądre rzeczy służą po to żeby człowiek był nieco głupszy.
@Fikszyn
@Fikszyn 2 жыл бұрын
Dobrze to zauważył
@stanisawk1385
@stanisawk1385 2 жыл бұрын
Bardziej po to, żeby człowiekiem sterować bez jego wiedzy, a dziś już niestety ludzie się na takie sterowanie zgadzają, ale cóż, głupota ludzka nie zna granic i nigdy granicy nie osiągnie 🙂😺
@Dougerro
@Dougerro Жыл бұрын
Taaaa, bo kiedyś to ludzie opływali w mądrość :)
@nomtbg
@nomtbg 2 жыл бұрын
Ja kupiłem w Kauflandzie dwa inteligentne gniazdka marki Hama, ale jeszcze nie testowałem.
@jerzyjerzewski6162
@jerzyjerzewski6162 2 жыл бұрын
Żadna nowość z tymi kolorami. Już czterdzieści lat temu prezes Ryszard Ochódzki naszego klubu Tęcza , z powodzeniem stosował kolorowe żarówki do sterowania na odległość ludźmi i telefonami. Miał ci on także magiczną , gadającą szafę , bo był to łebski człowiek. Także tego , nie popadajmy w zachwyt nad nowościami.
@Fikszyn
@Fikszyn 2 жыл бұрын
0:28 już istnieją🤣👍
@marekborcz3793
@marekborcz3793 2 жыл бұрын
W zimie żarówka z żarnikiem generuje 30 % ciepła to jest dodatkowa korzyść .Można stosować w zimie w tunelach do produkcji żywności w zimie.Rośliny rosną przy sztucznym żarówkowym świetle nawet w piwnicy jeśli prąd jest z wiatru lub słońca to jest żywność za darmo.
@gaspaccio
@gaspaccio 2 жыл бұрын
Esp 8266 to jedna z niewielu rzeczy za jakie możemy podziękować Chińskiej Republice Ludowej.
@BartekEVH
@BartekEVH 2 жыл бұрын
Właśnie widziałem żarówkę z kamerą na czubku. :) Istna masakra, jak to się zmieniło i zmniejszyło przez lata. Już widzę tą samą żarówkę wykonaną 25 lat temu. Obok skrzynka wielkości dwóch PC i wiązka kabli do samej żarówki. 😁
@SlawomirBaj
@SlawomirBaj 2 жыл бұрын
To nie kamera tylko fotokomórka
@BartekEVH
@BartekEVH 2 жыл бұрын
@@SlawomirBaj Boże, kolejny mądrala WYSKOCZYŁ. Zadziwiają mnie tacy ludzie. Skąd taki pomysł, że wiesz lepiej ode mnie, co widziałem??? Kamera!! Obraz idzie na kartę SD i do netu. Poszukaj sobie, a nie piszesz takie bzdury, jakbyś był jasnowidzem. 😂
@marekborcz3793
@marekborcz3793 2 жыл бұрын
Powinno się przywrócić żarówki 100w z żarnikiem do tuneli żywność z wiatraków i odbiorników światła paneli słonecznych.Są potrzebne żarówki i dają ciepło w domu 30 %.
@mareklimanowski687
@mareklimanowski687 2 жыл бұрын
Mądry kran już widziałem na aliexpress 😝
@grzesiekxitami3264
@grzesiekxitami3264 Жыл бұрын
esp8266 niby tylko po kilkadziesiąt kilo jednej i drugiej, ale te megahertce (w porównaniu do 4,77/8)
@Foxerofficial
@Foxerofficial 2 жыл бұрын
Mam całe mieszkanie w tej technologii (zigbee i tuya)
@Lechoslowianin
@Lechoslowianin 2 жыл бұрын
Nie pokazałeś gdzie jest mikrofon i kamera FBI
2 жыл бұрын
W telefonie. Nie potrzeba drugiej :)
@r4m4r4ng
@r4m4r4ng 2 жыл бұрын
Chyba sobie sprawię taką żarówkę. Nie widziałem sensu, ale jednak się przyda do pokoju, gdzie na parapecie stoi nocna lampka. Ciężko się sięga do włącznika na kablu, bo przy tym parapecie też stoi biurko z komputerem. Zwykły wyłącznik czasowy nie pasuje, bo od gniazdka odchodzi też kabel do UPS-a zasilającego komputer. Więc w grę wchodzi albo takie gniazdko, albo żarówka. Pomiar zużycia prądu nie jest potrzebny, bo to jedna lampka, a zmiana koloru i natężenia światła może się przydać, do tego możliwość ustawienia czasu włączenia i wyłączenia.
@StrzalaOstryPazur
@StrzalaOstryPazur 2 жыл бұрын
W zasadzie to nie lubię tego postępu....
@TECHNICUSChannel
@TECHNICUSChannel 2 жыл бұрын
To patrzymy...
@roberts1938
@roberts1938 2 жыл бұрын
Super odcinek. Przy okazji zapytam, co może być przyczyną, że po rozgrzaniu się żarówki, w ciągu kilku minut, światło żarówki zaczyna mrugać po czym żarówka się wyłącza - gaśnie??? Dodam, że żarówka nie jest "inteligentna", tylko zwykła ledowa. Czy to może być kondensator?
2 жыл бұрын
Teoretycznie powinna tak od razu, ale kto wie jaki zespół zjawisk pojawił się w tym egzemplarzu? Wymiana kondensatora na początek daje duże szanse na przywrócenie żarówki do normalności.
@terminus_666
@terminus_666 2 жыл бұрын
Przegrzewa się, cokolwiek, może prostownik, może same LED-y, i może być taki efekt.
@krzysztofstepien6124
@krzysztofstepien6124 2 жыл бұрын
Witam. Żarówki wyłączane telefonem znane były już w latach 70-tych. - Na jednej imprezie postanowiliśmy zrobić wieczór przy świecach, żarówka była przy suficie, a wyłącznik w przedpokoju i nikt nie mógł go znaleźć. Jeden z kolegów, który nieco przedawkował napoje, postanowił ją wyłączyć telefonem stacjonarnym - trafił jednak dopiero za trzecim rzutem. - To były czasy - Tonetka, Dziewczyny, wino marki Wino - chciało się żyć....
@pawelplackowski8923
@pawelplackowski8923 2 жыл бұрын
OK Panie Adamie. Jak więc uruchomić i użytkować te "inteligentne urządzenia" bez kontaktu z zewnętrznym serwerem??
@tassak7463
@tassak7463 2 жыл бұрын
więcej towarów praktycznych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2 жыл бұрын
W najbliższy poniedziałek :)
@Daventent
@Daventent 2 жыл бұрын
Inteligencja tych "Smart" rzeczy to to że łączą się z Smartphonem..
@stanisawk1385
@stanisawk1385 2 жыл бұрын
To wszystko marketing
@krzysiekaltmajer3214
@krzysiekaltmajer3214 2 жыл бұрын
Skusił mnie ten filmik i zakupiłem sobie żaróweczkę. Przez kilka dni walczyłem z nowo nabytym sprzętem, robiłem krok po kroku jak w filmiku, zwalniałem filmik, aby nie przeoczyć niczego. Niestety, "zaprogramowany" harmonogram nie działał. Mało tego, żarówka się resetowała i trzeba było całą procedurę parowania powtarzać. Dopiero po obejrzeniu innych filmików na YT przyszło wyjaśnienie: aby prawidłowo żarówka działała, musi być cały czas "włączona" przy użyciu odpowiedniego włącznika smart. Nie można jej włączać i wyłączać zwykłym włącznikiem. Można, ale zaprogramowanie akcje nie będą realizowane i chyba długotrwały brak zasilania resetuje żaróweczkę, dlatego musiałem od nowa parować
2 жыл бұрын
No to musiała być jakaś inna, bo ostatnio włączyłem taką, która przeleżała pół roku nieużywana i pamiętała zapisane stany.
@pavelito8132
@pavelito8132 2 жыл бұрын
Ciekawy odcinek już czekam na następny jedno juz od dawna mnie nurtuje. Aby żarówka działała włącznik w lampce lub w ścianie musi być w pozycji włączonej. Co w momencie odłączenia internetu? Celowego lub spowodowanego awarią? Taka żarówka się zaświeci? Czy po powrocie do sieci wszystko wróci do normy? Ta wątpliwość powstrzymywała mnie skutecznie przed kupnem takich żarówek. Bo w razie wyjazdu wakacyjnego nie chciałoby mi się sprawdzać codziennie w aplikacji czy żarówka nie jest przypadkiem włączona.
2 жыл бұрын
Jak się jedzie na wakacje to się żarówkę wyłącza wyłącznikiem (chyba, że ktoś chce udawać żarówkami, że ktoś jest w domu). Osobiście polecam wyłączanie wszystkich obwodów poza lodówką ze strony bezpieczników. A żarówka pamięta ostatni stan i do niego wraca. Jeśli znajdzie zasięg, to uwzględnia także harmonogram.
@pavelito8132
@pavelito8132 2 жыл бұрын
Tak myślałem. Dziękuję za odpowiedź. Na ten moment jednak nie potrzebuję takiego gadżetu. Posiadam "inteligentną" listwę zasilającą i to na razie mi wystarczy. Bo z listwą jedyne co się dzieje przy zerwaniu połączenia z siecią to migająca niebieska dioda. Gdy internet wraca następuje automatyczne połączenie. Zapytałem, ponieważ niektórzy właśnie używają takich żarówek do udawania, że nie ma nas w domu albo podłączają je do czujników ruchu. Tym niemniej jest to znak czasu. Postępu technicznego. Ciekawe co będzie dalej?
@perinoid
@perinoid 2 жыл бұрын
Następny będzie termostat? ;-)
@maciejmaj75
@maciejmaj75 2 жыл бұрын
Nie.. Głowica termostatyczna inteligentna ;)
@chrisobserwator
@chrisobserwator 2 жыл бұрын
Ta nieznośna maniera niemówienia po polsku np.” gadrzety”. Poza tym - merytorycznie na plus.
@oktokote7834
@oktokote7834 2 жыл бұрын
urządzenie co ma się przyczynić do oszczędności wygląda mi na "inteligentny" zawór do grzejnika
@tomkon6363
@tomkon6363 Жыл бұрын
a jak ustawić WYŁĄCZANIE żarówki, np. że świeci się od 22:10 do 22:30 i tylko w czwartek?
Жыл бұрын
Tak samo jak włączanie, tylko podać jako zmianę stanu - wyłączanie.
@FifiRX
@FifiRX Жыл бұрын
jaki to dokladnie model żarówki ??
Жыл бұрын
Teraz to już nie mam pojęcia. Ale w zasadzie każda się nadaje.
@mieszkopierwszy2528
@mieszkopierwszy2528 2 жыл бұрын
Ciekawy film jednak mnie takie komplikowanie prostych rzeczy przeraża. Może jestem dinozaurem ale moim ideałem źródła sztucznego światła jest rozżarzony drucik.
2 жыл бұрын
Mnie to też niepotrzebne, ale jest, zdobywa świat i dobrze się temu przypatrzyć.
@antonizapaa6361
@antonizapaa6361 2 жыл бұрын
Wasza Wysokość Na pewno w domu ma Pan lustro,dlaczego więc lustro odwraca lewą i prawą stronę a nie odwraca góry i dołu
2 жыл бұрын
Nie odwraca, tylko zmienia perspektywę, z której patrzymy. To jakby patrzyć na napis na folii od spodniej strony - też będzie od tyłu.
@solarr2
@solarr2 2 жыл бұрын
👍🇵🇱🇵🇱👍😏🤓😊
@marekborcz3793
@marekborcz3793 2 жыл бұрын
Mają czasem wodę zimne światło.
@apruszko
@apruszko 2 жыл бұрын
Gdzie można kupić taką żarówkę i jaki jest jej symbol handlowy? Ten esp8266 wygląda bardzo atrakcyjnie, tylko krok aby zrobią z niej obiekt iot współpracujący z systemem Home Assistant lub prosto z protokołem Mqtt. O widzę że pomyślałeś o tym samym, czekam na film.
2 жыл бұрын
Trzeba szukać po allegro podobnie wyglądających, one generalnie są identyczne, tylko brandowane zależnie od zamawiającego. Ta ma prawie rok i już dokładnie nie ma jej w ofercie, ale widzę z tuzin identycznych i zakładam, że wyglądają w środku tak samo. Tutaj jednak ostrzegam przed flashowaniem kablowym, trzeba dostarczyć napięcie z zewnątrz, bo tam nie ma separacji sieciowej.
@sawomirsiwek7558
@sawomirsiwek7558 2 жыл бұрын
Proponuje nodemcu. Obsługuje mqtt, http i HTTPS. I wiele komponentów typu dht11 czy ds18b20. A znając i2c lub SPI można wykorzystać inne moduły.
@apruszko
@apruszko 2 жыл бұрын
NodeMcu znam od 3 lat, ale tak kompaktowej żarówki LED z tym mcu nie znalazłem. Mam sterowniki 230v na sonoff, ale to nie to samo. Btw dla pewności, ta żarówka wkręcona w typowy żyrandol na suficie, gdy włącznikiem na ścianie wyłączę swiatlo czyli odetne prąd - przestaje działać, a jak długo włącza się? NodeMcu dość długo łączy się z wifi więc ciekawi mnie jak to zrobili w tej żarówce.
@sawomirsiwek7558
@sawomirsiwek7558 2 жыл бұрын
@@apruszko pewnie wyłącza się aplikacją bez korzystania z fizycznego wyłącznika na ścianie.
2 жыл бұрын
Włącza się prawie natychmiast według zapisanego stanu. Po znalezieniu wi-fi aktualizuje się stan.
@grzegorzkarasinski5042
@grzegorzkarasinski5042 2 жыл бұрын
Panie Adamie, to nie są żadne zarówki tylko pochodnie! Ewentualnie kaganki i ogarki. Czy są kaganki LED? Nie ma. Z LED'ów tylko świeczki - za to ciepłe.
2 жыл бұрын
Świata nie zmienimy. Wszyscy mówią żarówki, jak na adidasy mówią adidasy :)
@G12GilbertProduction
@G12GilbertProduction 2 жыл бұрын
Witam niezainteresowanych. :) Czy wie Pan, że (kiedyś słyszałem) można taką żarówkę Philips Hue shackować, aby dostać się do systemu baz danych użytkownika? Ponoć było coś tym zw. w artykule na Niebezpieczniku.
2 жыл бұрын
Bardzo możliwe.
@Miszka74
@Miszka74 2 жыл бұрын
Można też zhakować głosowego asystenta poprzez oświetlenie go odpowiednio sterowanym laserem. Też znajdziemy takie przykłady na KZfaq. W opisywanym przypadku dochodzi do zainfekowania żarówki, wprowadzenia exploitów na koncentrator Hue i dalej już z poziomu tego urządzenia można przeanalizować i zarażać kolejne urządzenia w sieci Wifi do której jest on podpięty. W praktyce będzie to pewnie nasza domowa sieć Wi-Fi. Natomiast jeśli wierzyć producentowi ta luka została już załatana. Pytanie ile instalacji Hue nie ma zaktualizowanego oprogramowania układowego? A z drugiej strony opisywane sytuacje dają mi kolejny argument dla starego hasła popularnego wśród instalatorów i integratorów tego typu systemów: "Kabel to kabel"... Gdy klient pyta o technologię, przewodową lub bezprzewodową, którą należy polecić to zwykle takie hasło się pojawia: "Kabel to kabel".
@danpiopl
@danpiopl 2 жыл бұрын
Śwetlny moment na publikacje filmu - serwery Tuya dziś padły i mam ciemno w domu :D
2 жыл бұрын
Ha, warto będzie o tym wspomnieć w kolejnym odcinku :) Jak widać, sceptycyzm się opłacał.
@radioactive_radek
@radioactive_radek 2 жыл бұрын
Są połączone z serwerami Facebooka może? 🤔
@danpiopl
@danpiopl 2 жыл бұрын
@ Na szczęście mam także żarówki na serwerach LSC Smart... kupione w sklepach ACTION także działają niezależnie od Tuya. Także w takich chwilach dobrze mieć własną bramkę :) Gratuluję pomysłów na odcinki, podziwiam i pozdrawiam :)
@dominikrodo7318
@dominikrodo7318 2 жыл бұрын
To dlatego niektóre bankomaty były nieczynne
@maciej1387
@maciej1387 2 жыл бұрын
W reklamach wszelkich są "inteligentne żarówki" gdzy zazwyczaj źródło światła LED z funkcją włączana z telefonu to urządzenie ani nie inteligętne ani nie żarówka żarówka 🙂
2 жыл бұрын
Żadne inteligentne ani sprytne urządzenie nie jest inteligentne ani sprytne. Na szczęście.
@b.k.2804
@b.k.2804 2 жыл бұрын
Zarówka i koniec. nie bedę mówic żródlo światła led, to głupie. Zelazko jest żelazkiem mimo iż dziś nie uświadczysz w nim zelaza
@Maciej.R.
@Maciej.R. 2 жыл бұрын
Commodore C64 przy tym programowalnym mikrokontrolerze wygląda słabo. Co za czasy.
@zbydeczekbodek209
@zbydeczekbodek209 2 жыл бұрын
Urządzenia są coraz bardziej inteligentne a ludzie bardziej głupi przykra prawda .Pozdrawiam ciekawy materiał .
@wowmastermontezuma2136
@wowmastermontezuma2136 2 жыл бұрын
Takiś Pan rozeznay,wiedzący wszystko co za co odpowiada ! Zrób Pan coś swojego !! Prostego taniego.
2 жыл бұрын
Zrobiłem już kilkadziesiąt takich rzeczy, w tym automaty sprzedażowe, kasowniki, systemy gps do pojazdów, cały szereg stołów operacyjnych i urządzeń do badania i leczenia wzroku, obiektywy i urządzenia oświetleniowe do fotografii, kilka modeli pieców do gitar, układy sterujące kamerami inspekcyjnymi, interfejsy użytkownika dla aplikacji, bez liku różnych światełek do celów reklamowych i wiele innych urządzeń, o których już nie pamiętam. Teraz chcę się pobawić w jutjuba.
@R.Rumian
@R.Rumian 2 жыл бұрын
Z ciekawości. Ile szwów stosuje się w przypadku pęknięcia dupy? Operacja się udała?
@jarekheka935
@jarekheka935 2 жыл бұрын
@ Adamie, daj sobie spokój i nie karm trola. Robisz super rzeczy i wielki szacun, a malkontenci zawsze będą. Szczególnie ci, którym w życiu nie wyszło. A może czasem film o własnych konstrukcjach?
2 жыл бұрын
Kiedy lubię robić trollom dzień, niech ich teraz swędzi :) Przy własnych konstrukcjach pojawia się smutna refleksja. Zachodnie wzorce (w każdym razie te z tak zwanych "starych dobrych czasów") pokazywały zespół ludzi - twórców, dumnych ze swoich opracowań, często fotografowanych z urządzeniami. Można było się pochwalić: pracowałem w zespole Apollo. W Polsce niestety jest zupełnie inaczej. Pracowałem dłużej dla kilkunastu podmiotów, zwykle jako freelancer, zawsze firm prywatnych, które należały do właściciela bądź dwóch. Firmy te mają swoje określenie na literę "J", niestety zwykle słusznie. Nie pamiętam przypadku, żebyśmy my - jako zespół - mogli publicznie mówić o naszej pracy. Nawet na targach czy spotkaniach z klientami występowaliśmy anonimowo. Mało tego, w jednym przypadku byłem tajemniczym Szwajcarem, w innym - Chińczykiem. Często też nasze urządzenia lądowały w śmieciach (musiały zostać zniszczone), ponieważ ktoś nie wygrał przetargu albo nie było go stać na łapówkę, którą oferowała konkurencja. W końcu też widziałem te produkty ubrane w zupełnie inne barwy. Ze sterownikiem do aplikacji graficznych - moją największą dumą - bujałem się po wielu firmach przez wiele lat. Nikt nie chciał zainwestować w produkcję masową, a mnie na to nie było stać. Urządzenie takie po latach wyprodukowała jakaś firma z Kanady i sprzedaje to z powodzeniem. Jest trochę smutne, gdy widzi się na przykład obiektywy z rozwiązaniami własnego autorstwa, których obecnie nikt nie potrafi sensownie wytłumaczyć, ponieważ cały zespół został rozwiązany i w jego miejsce zostali przyjęci ludzie nie mający o takich rzeczach zielonego pojęcia, ale tańsi. Zresztą po kilku miesiącach znajdują ciekawsze miejsca i rotacja trwa. A o tych wszystkich rzeczach nie chcę opowiadać, żeby nie mieć kłopotów. Większość właścicieli firm, z którymi współpracowałem, to paranoicy, robiący ze wszystkiego tajemnice. Może dlatego, że ich sukces to ciągłe pasmo walk i tak naprawdę wszystko trzyma się na glinianych nogach, choć z zewnątrz wygląda atrakcyjnie (w każdym razie dla kogoś, kto nie zna realiów polskiego małego i średniego biznesu). Niech doświadczenie, którym się chcę dzielić, płynie z przekazu filmów o dokonaniach innych, w większości także anonimowych twórców tych wszystkich urządzeń :)
@ku6i
@ku6i 2 жыл бұрын
@ to może warto zrobić film typu "jak jako freelancer nie dać się zrobić w bambuko"? Tak ku przestrodze innych, a myślę, że ludzi spoza branży (w tym mnie) też by zainteresował, bo takich "insiderskich" wspomnień nie ma w sieci zbyt wiele.
@0Light6and3documentary9
@0Light6and3documentary9 2 жыл бұрын
Witam ciekawy temat ja jednak trochę poprawię to nie jest żarówka to jest lampa led smd wifi bo lampa żarowa ma włókno wolframowe
2 жыл бұрын
Tylko że nikt tak nie mówi. Na krawat mówiono "wisiec ozdobny", ale tylko w ówczesnych memach :)
@b.k.2804
@b.k.2804 2 жыл бұрын
To jest ŻARÓWKA, bo ma cechy żarówki. Dlaczego elektrycy wpieprzają sie do naszego pieknego języka. smutny byłby swiat, gdyby tacy ludzie dyktowali zasady . Jak nazwaliby żelazko?
@jarekheka935
@jarekheka935 2 жыл бұрын
I pomyśleć, że taka żarówka jest bardziej "inteligentna" , niż komputer na pokładzie Apollo 11. Z coraz większym uznaniem myślę o naukowcach, którzy wysłali człowieka na księżyc, dysponując ówczesną technologią.
@mirek190
@mirek190 2 жыл бұрын
Komputer na pokladzie apollo mial 2 KB pamieci ... Wszystko od lat 80 bylo od niego mocniejsze ;)
@mlodzin90
@mlodzin90 2 жыл бұрын
Może i parametry miał słabsze, ale jeśli chodzi o technologię stosowaną przy budowie komputera Apollo to nie ma porównania ;) Polecam bardzo ciekawy kanał CuriousMarc, na którym m.in oglądają i odpalają niektóre autentyczne urządzenia stosowane w misjach Apollo, m.in AGC czyli właśnie komputer "pokładowy".
@mirek190
@mirek190 2 жыл бұрын
@@mlodzin90 Komputer z Apollo i technologia ? Tu tak serio ? Zdajesz sobie sprawę że miał on pamięć ferrytową ? Szybkość kilkuset kiloherców na szynie 4 bitowej . Jest tak prymitywny że hoho nawet wtedy .
@mlodzin90
@mlodzin90 2 жыл бұрын
@@mirek190 prymitywny - być może, jednak na pewno bardziej niezawodny niż układ w owej żarówce :) jedno jest pewne - sprawdził się w powierzonym mu zadaniu.
2 жыл бұрын
Komputer klasy "w Apollo" jest nieporównywalny z normalnymi komputerami jakie znamy. To raczej bardzo mocno ukierunkowany sterownik do konkretnych zadań. I tak bywa dziś, w urządzeniach "inteligentnych" mogą pracować zarówno takie potwory jak w tej żarówce, jak i ośmiobitowce, wciąż będące sercem systemów bazujących na Arduino.
@r4m4r4ng
@r4m4r4ng 2 жыл бұрын
Nie wiem po co producenci tam ładują Wifi, sygnał sterujący powinien lecieć po ZigBee, w ostateczności Bluetooth. Wifi jest dostosowany do przesyłania dużej ilości danych, słabo sobie radzi z sygnałami sterującymi, to niepotrzebnie zapycha sieć bezprzewodową.
2 жыл бұрын
Wi-Fi ma każdy, do ZigBee trzeba jeszcze centralki, a BT ma mały zasięg i generalnie siedzi w telefonach, co byłoby niepraktyczne.
@r4m4r4ng
@r4m4r4ng 2 жыл бұрын
Jak się podłączy przez wifi kilkanaście takich żarówek, jeszcze klimatyzację, ze dwadzieścia gniazdek elektrycznych, zrobotyzowany odkurzacz i parę innych rzeczy, to sieć domowa nie wyrobi.
@savedemperor8024
@savedemperor8024 2 жыл бұрын
Ja tam nadal używam tylko żarowych żarówek nigdy mi te ledowe nie przypadły do gustu Jeszcze są całkiem ok te ledowe które są w szkle i mają te ledowe rurki
@patrykpatryk6947
@patrykpatryk6947 2 жыл бұрын
Mowisz o cfl?
@Yoh98
@Yoh98 2 жыл бұрын
@@patrykpatryk6947 Chodzi o filamentowe ledy
@przemysawpiorkowski9370
@przemysawpiorkowski9370 2 жыл бұрын
Odnośnie Smart Home to jest seria reklam :) kzfaq.info/get/bejne/pN2Ap8aiyNfeYGQ.html
@FoHsi
@FoHsi 2 жыл бұрын
Tyle elementów w żarówce i gdzie tu ekologia, która tak przyświecała twórcom żarówek LED? 🙂. Tak, wiem, to smart żarówka, więc oczywistym jest, że elementów jest dużo 😉. Ostatnio podłączałem zwykły plafon 24W i wywalało ogranicznik mocy w piwnicy, podczas gdy zwykła żarówka żarowa 100W działała elegancko. Podłączyłem jakiś kondensator rozruchowy i jest OK (nie w 100% przypadkow włączenia), ale chyba nie tak to powinno wyglądać.
@KH-lg3xc
@KH-lg3xc 2 жыл бұрын
Przy słowach o "ukręcaniu bańki" też pomyśleliście o Morawieckim?
@interproservice
@interproservice 2 жыл бұрын
O faktycznie mówi się diod :) brzmi okropnie ale poprawnie hehe
@interproservice
@interproservice 2 жыл бұрын
A tu o zarowce Led ale inaczej..... kzfaq.info/get/bejne/odKRfdSgy6nXpWg.html Wiecie ze zarowki o wydluzonej zywotnosci byly sprzedawane w USA te europejskie na 230V? :)
@MrOprawca1978
@MrOprawca1978 2 жыл бұрын
Kurde. Już niedługo taka żarówka zrobi mi kawę i wypastuje buty.
@Miszka74
@Miszka74 2 жыл бұрын
Biurowiec "Lumen" w kompleksie "Złote Tarasy" w Warszawie przy ul. Złotej 59. Rok 2007. W trakcie wyposażania biura wynajętego na jednym z pięter słyszę opryskliwą wypowiedź jednego z prezesów:. "Ale po co mi ta automatyka. Kawy mi przecież nie zrobi..." Postanowiłem zrobić mu małego psikusa. Umówiłem się z elektrykami wykonującymi prace, że jedno z gniazdek w kuchni podłączą mi pod sterowniki automatyki sterowania oświetleniem. Stworzyliśmy taki obwód wykonawczy i przykazaliśmy by zawsze był wykorzystywany do... ekspresu do kawy... Podczas odbioru prac zaprosiliśmy tego prezesa do tejże kuchni, timer był ustawiony na 7:55. Wcześniej upewniłem się, że ekspres jest podłączony i "włączony"... kiedy o 7:55 ekspres zaczął ciurkać kawą do dzbanka... Powiedziałem Panu prezesowi... "A tu specjalnie dla Pana. ten system robi Panu kawę rano..." No i tak oto system sterowania oświetleniem robił Panu prezesowi codziennie o 8:00 kawę...
@MrOprawca1978
@MrOprawca1978 2 жыл бұрын
@@Miszka74 A wystarczyło w gniazdko wsadzić prosty programator czasowy za 15 PLN..
@Miszka74
@Miszka74 2 жыл бұрын
@@MrOprawca1978 Jasne. Ale tu chodziło o pokazanie Panu prezesowi, że ten system o którym mowa robi takie rzeczy... Wiesz ile rzeczy kreatywnych powstało tylko z powodu, że ktoś powiedział "nie da się"... prawda?
@MrOprawca1978
@MrOprawca1978 2 жыл бұрын
​@@Miszka74 Panowie prezesowie są nieomylni i panowie prezesowie zarządzają wszystkim, od kurzu na pułkach, po sterowanie działaniem czarnych dziur. MI na przykład kolega nie wierzył, że da się odpowietrzyć hamulce (w Polonezie) w jedną osobę. No to mu pokazałem ,że się da. No i pogniewał się na mnie, bo on był rodzaju tych "prezesowatych" i jak zarządził, że się nie da, to musiało się nie dać udać. A ja dałem radę i to komisyjnie. Takich przypadków mógłbym wymienić jeszcze z dziesięć.
@b.k.2804
@b.k.2804 2 жыл бұрын
@@Miszka74 Ale to musiał być bardzo klasyczny ekspres bez elektroniki.
@michakisielewski2484
@michakisielewski2484 2 жыл бұрын
Nie żarówka bo nic się tam nie żarzy tylko świeci czyli lampa...
@mieszkopierwszy2528
@mieszkopierwszy2528 2 жыл бұрын
A bielizna kolorowa jest ?
@hipeckshipek3725
@hipeckshipek3725 2 жыл бұрын
Wwooowww.😂😂😂
@haffexo
@haffexo 2 жыл бұрын
Mam wrażenie jakbym czytał post z elektrody. Wygląda jak żarówka? Wygląda. Świeci jak żarówka? Świeci. Zastępuje żarówkę? Zastępuje. Więc co jest nie tak w nazywaniu tego żarówką?
@michakisielewski2484
@michakisielewski2484 2 жыл бұрын
@@mieszkopierwszy2528 a jest inna?
@mieszkopierwszy2528
@mieszkopierwszy2528 2 жыл бұрын
@@michakisielewski2484 Bielizna zgodnie z nazwą powinna być biała skoro żarówka musi się żarzyć.
@Pulsi79
@Pulsi79 2 жыл бұрын
sory ja bardziej od teorii spiskowej ale to jest tragedia !! po pierwsze mieć wszystko zależne od prądu, katastrofa po drugie dla czego oni to robią?? to jak z pieniądzem cyfrowym. kiedy juz bęndzie tylko i wyłącznie pieniądz cyfrowy każdego niepokornego obywatela można wyłączyć bo ani nic nie sprzeda ani nic kupi to samo jest z inteligentnym domem gniazdkiem na razie ludzie to rozwijają testują ale cel jest wiadomy prąd to ekologia dostaniesz np jak jesteś dobry obywatel (chodzi o chiński System zaufania społecznego który pewnie przejdzie na kraje zachodu) i masz dobre punkty to masz tyle i tyle KW jak chodzisz do kościoła żle się wyraziłeś o władzy itp masz limit albo odcięcie TO JEST POTO IM INTELIGENCJA jak smartpfony ludzie myśleli ze to takie super urządzenia tak ale by ciebie sledzić twoje zakupy online gdzie jesteś itp to druga strona medalu
2 жыл бұрын
A niech sobie śledzą. Kogo interesuje gdzie kupuję bułki? :)
@aaronjohnson2215
@aaronjohnson2215 2 жыл бұрын
To się uzależnij od pary, będziesz bezpieczny.
@Pulsi79
@Pulsi79 2 жыл бұрын
@@aaronjohnson2215 para jest ok wyparowuje setki miliardów bo no the City of London nie płaci podatków nie podlegają nikomu to co sie dziwić
@Pulsi79
@Pulsi79 2 жыл бұрын
@@aaronjohnson2215 dodam członkiem honorowym jest Putin THE City of London
@tompietras3523
@tompietras3523 2 жыл бұрын
polecam kurs angiego... hahha.... wi-fi.... wes sie nie kompromituj///// wifi .. srpawdz se wymowe...haha
2 жыл бұрын
Ależ proszę bardzo: pl.wikipedia.org/wiki/Wi-fi
Komputer szachowy (nie całkiem zdrowy) [TOWARY MODNE 70]
18:00
Adam Śmiałek
Рет қаралды 36 М.
Radzieckie zegary VFD [TOWARY MODNE 94]
18:34
Adam Śmiałek
Рет қаралды 73 М.
Sprinting with More and More Money
00:29
MrBeast
Рет қаралды 191 МЛН
Always be more smart #shorts
00:32
Jin and Hattie
Рет қаралды 31 МЛН
The day of the sea 🌊 🤣❤️ #demariki
00:22
Demariki
Рет қаралды 82 МЛН
I’m just a kid 🥹🥰 LeoNata family #shorts
00:12
LeoNata Family
Рет қаралды 16 МЛН
Inteligentny dom - czy warto w to się pchać!?
19:41
Piotr Kłonica KLIMAP
Рет қаралды 9 М.
Żarówka na sto lat [TOWARY PRAKTYCZNE 1]
14:50
Adam Śmiałek
Рет қаралды 177 М.
We Wszechświecie odkryto prędkość nadświetlną | Tomasz Widomski
49:07
This Is IT - Maciej Kawecki
Рет қаралды 195 М.
Inteligentny dom - kamera [TOWARY PRAKTYCZNE 9]
12:18
Adam Śmiałek
Рет қаралды 24 М.
PIERWSZE #ŻARÓWKI LED W NOWEJ KLASIE ENERGETYCZNEJ A
5:51
AMPER TV
Рет қаралды 10 М.
Zimne wyjaśnienie syntezy termojądrowej
2:26:22
Smartgasm
Рет қаралды 419 М.
Robot z Niewiadowa [TOWARY MODNE 81]
17:26
Adam Śmiałek
Рет қаралды 43 М.
Sprinting with More and More Money
00:29
MrBeast
Рет қаралды 191 МЛН