Köves Alexandra: Nemnövekedés, Gazdaság, Válság, Társadalom, Jövő | Mindenségit! #57

  Рет қаралды 26,138

Mindenségit!

Mindenségit!

Жыл бұрын

A folyamatos növekedésre épülő neoliberális kapitalista berendezkedés meghaladása ma már nem utópia. Dr. Köves Alexandra, a Corvinus Egyetem docense tavaly már megismertetett bennünket a Nemnövekedés gazdasági modelljével, ám az idén Brüsszelben járt, az Európai Parlament tanácstermében rendezett Beyond Growth címet viselő háromnapos konferencián, s az ott tapasztaltak olyannyira fölvillanyozták, hogy nem csupán újfent eljött hozzánk, hanem csillogó szemekkel mesélte el: talán most, most eljutunk odáig, hogy fölfogja az emberiség, az a gazdasági berendezkedés, amiben most élünk: zsákutca! Képtelenek vagyunk igazán jól élni, fölöslegesen sokat dolgozunk, fölösleges dolgokat termelünk, s közben magunk alatt vágjuk a fát, szemétteleppé változtatjuk a Földet, kipusztítjuk az élőhelyünket, drámai mértékben csökkentjük a biodiverzitást, és mindezt miért? Újabb és újabb fölösleges cuccokért - meg hogy egy szűk elit kezében összpontosuljon a gazdasági javak nagyja?! Vajon a halálos ágyunkon a luxus autóért tett erőfeszítéseinkre fogunk hálával gondolni, s nem azokra a pillanatokra, amelyeket a szeretteinkkel töltöttünk? Jó, de akkor mi a teendő? Lecserélhető a kapitalizmus? Hogyan s mire? Alexandra - még ha olykor kitérőnek tetsző - válaszai nem szikár gazdasági válaszok, hanem valódi interdiszciplináris, filozófiai, pszichológiai és gazdasági válaszok. Felvillanyozó előadása után mi is azt éreztük: az emberiség előtt álló legkomolyabb kihívás talán mégiscsak kivitelezhető.
Mivel sokan fölhozzátok a bankrendszert, ezt érdemes elolvasnotok: photo?fbid=2...
Zöld Egyenlőség:
ujegyenloseg.hu/author/ue-zol...
open.spotify.com/show/2eUxEgw...
#nemnövekedés #gazdaság #válság #társadalom #jövő
Kövessétek, osszátok műsorunkat, ha tetszik, és iratkozzatok fel csatornáinkra!
Facebook: / mindensegitpodcast
Instagram: / mindensegitpodcast
Spotify: open.spotify.com/show/7vAnzuZ...
Apple Podcast: podcasts.apple.com/hu/podcast...
TikTok: vm.tiktok.com/ZML46gJrX/
Támogatni itt tudjátok a munkánkat: / mindensegit
Vagy utalhattok közvetlenül a számlaszámunkra is: 11600006-00000000-99660019
(Sokat segít, ha közleményben feltüntetitek: "Adomány")
Műsorvezetők:
Varga Tóth Róbert
Pázmándi Gergely
Fény, fotó, videó, vizuál: Szávics Attila
/ attila.szavics
/ szavics_attila
Drón: Salamon Zalán
/ salamonzalan
Helyszín: Úri cipő - kaptafa
kaptafa.hu/
welovebudapest.com/cikk/2023/...
Állandó hangtechnikai partnerünk a Microsound Kft.
/ microsound.hu
Számítástechnikai partnerünk a We Love Apple.
bit.ly/438ZPpX
Mindenségit! © 2023

Пікірлер: 251
@Cezarcs1
@Cezarcs1 Жыл бұрын
Annyira szuper embereket hívtok meg srácok ! Nagy Kék Egyenlőség podcast fun vagyok ! Köves Alexandra pedig nagyon szuperul látja és teszi amit csinál, mond, képvisel ! Hajrá Mindenségit podcast - Hajrá Kék - Zöld - Új Egyenlőség podcast ! Köszönöm :)
Жыл бұрын
Köszi! Szandra már egy évvel ezelőtt is járt nálunk, de azóta talán mi is jobban értjük őt, és a mostani beszélgetés alapján reméljük, nem csak mi látunk tisztábban. Fontos, amit képvisel!
@Cezarcs1
@Cezarcs1 Жыл бұрын
@ De tényleg ! Sajnos a tavalyi beszélgetés vele kimaradt.. de pótolom. Nagyon hálás lennék egy beszélgetésért, Ljasuk Dimitry-vel. A Jóreménység sziget film készítőjével. Az ő harca és céljai is mérhetetlenül fontosak !
Жыл бұрын
@@Cezarcs1 Sajnos azon kevés meghívottak egyike, aki nem jött el. Heteken át egyeztettünk, elvileg igent mondott, s mégsem jött össze.
@MsCataflan
@MsCataflan Жыл бұрын
@@Cezarcs1 kzfaq.info/get/bejne/abiEZsZ609nDgXU.html Az előző beszélgetés.
@adriennfekete
@adriennfekete Жыл бұрын
Nagyon jó beszélgetések, imádom! Egyébként aki fogékony rá, arra az emberre lehet hatni. Pl. a nagyobbik fiam egyszer egy barátjának az mondta, hogy amit venni akart nagy autót, hogy szerinte ne vegyen, ez nem etikus. És nem vett!!!
@galantaithomas5540
@galantaithomas5540 6 ай бұрын
Nem etikus? Nyilván vannak egy feleslegesen nagy autó ellen felhozható racionális érvek. De a nem etikus az nem érv, hanem felszines moralizzálás.
@crottipeter5218
@crottipeter5218 Жыл бұрын
✌️😎👍 Ez nagyon jó volt!✌️👍 Fentarható visszafejlődés!👍 Van ilyen tanyavilág csatorna is... ✌️😎
@adamjobs
@adamjobs 27 күн бұрын
Teljesen reális 😆
@mariacsimanehegyi8230
@mariacsimanehegyi8230 Жыл бұрын
Először is gratulálok a díjhoz Pázmándi Gergelynek és Varga Tóth Róbertnek! A beszélgetés szuper volt, köszönet Köves Alexandrának!
Жыл бұрын
Mária, kedves! Nagyon köszönünk mindent is!
@etakincsem
@etakincsem 15 күн бұрын
😂Csak a pénz keletkezéséről,gazdaságról-ne...😂😂😂
@tamasfekete6207
@tamasfekete6207 7 ай бұрын
Szuper volt! Elgondolkodtató! Nagyon hasznos volt az a gondolat, hogy minden kis mozdulat, cselekvés, beszélgetés a pozitív irányába, előre visz a megoldás felé! Barmilyen kicsinek is érezzük magunkat akkor is fontos amit teszünk. Így formálódhat a világ! ❤
@adamjobs
@adamjobs 27 күн бұрын
Jajj
@Realistic-isopod
@Realistic-isopod 9 ай бұрын
Ilyen hézagos tudással ma már lehet docensnek lenni? Szomorú.
@Gab107100
@Gab107100 Жыл бұрын
Először a fejekben kéne rendet tenni. Ne abban versenyezzenek az emberek hogy kinek van nagyobb háza, nagyobb autója, ki jár messzebbre nyaralni stb😉
@drdrona
@drdrona 11 ай бұрын
Alapvetően ilyen az emberi természet, ezen csak belátásból és edukacioval sem fog változtatni, csak max. egy kevés számú ember. Abban viszont lehet bízni hogy erosebb szabalyozásokra lesz szukseg és hogy mondjuk a harmincakárhány fokos tengerhez nem akar majd elutazni senki, mert az gáz és p*sa.
@adamjobs
@adamjobs 27 күн бұрын
Emberiség történetét nézd meg akkor kicsit. Mikor volt az jellemző hogy nem akartunk többet és többet? Talán amikor jobbágyok és rabszolgák voltunk
@elettajolocsatorna246
@elettajolocsatorna246 Жыл бұрын
Hihetetlen, mennyi értelmes és jó szándékú, nyitott gondolkodású, tudatára ébredt ember van ebben a kis országban (és az is hitetetlen, hogy be is mutatjátok őket szép sorjában). Mikor fognak már végre egymásra találni és összefogni..? És legfőképpen: hogyan..?
Жыл бұрын
Ez egy fontos kérdés számunkra is. Mindenesetre a Mindenségit!-tel már dolgozunk azon, vagy maradjunk annyiban: kezdeti lépéseket tettünk már, hogy ez az összefogás meg is valósuljon...
@agotabesenyo1306
@agotabesenyo1306 8 ай бұрын
Nexus klub?
@lichdesign
@lichdesign Жыл бұрын
Határozottan szimpatikusabb egy hálókkal szőtt gömb, mint egy hierarchikus piramis.
@ildikomariannborok4571
@ildikomariannborok4571 10 ай бұрын
Köszönöm örülök hogy rátaláltam erre a podcastra. Zsinórban hallgatom az eddigi előadásokat. Pogátsa szupi volt !
@krisztianmozer8656
@krisztianmozer8656 Ай бұрын
Jó kis műsorok ezek, kár hogy mindig félbeszakítja a magyar valóság. Háború, béke! Persze több száz millióért.
Ай бұрын
Erre a problémára az is megoldás, ha feliratkozol a patreon oldalunkra! ;)
@borbelyaniko58
@borbelyaniko58 Жыл бұрын
Fontos dolgokról beszélt a hölgy, de kicsit nehéz hallgatni, értelmezni, mert csak körül írja amiről beszél , sokszor nem konkrétan fogalmaz. A fiúk is hiába próbálták rávezetni hogy kicsit konkrétabban fogalmazzon.
@adamjobs
@adamjobs 27 күн бұрын
Mert mellébeszélés és ábrándozás az egész. Mesevilágban elő kislány
@-mk566
@-mk566 Жыл бұрын
eszmeletlen jo beszelgetes volt sracok a vendegetek magaert beszel koszonom . 🙏😎🤝
@ImreKatona-ro5cc
@ImreKatona-ro5cc 10 ай бұрын
A státusz fogyasztásra biztató reklámokat tiltani kellene.! A fogyasztói társadalom megbuko Tt. Hazánk 20 mil embert tud elt Artani. Önkorlátozz öntudattal.!!
@papiapi4408
@papiapi4408 7 ай бұрын
Ismét, egy nagyszerű beszélgetést hallhattunk. Szuper ahogy összehangolódtatok hárman. Remek kérdések, asszociációk (pl. a tűzijátékos. Hasonlatos az életfa modellhez. Ott is a gyökérzet és a lombkorona, ahogy fejlődik, folyamatosan tovább ágazódik. Duplázódik triplázódik, sokszorozódik.) A jazz-es példázat is nagyon dzsesszes. Szandra lelkesedése, sziporkázása, és tudása, kifejező készsége, szintén lenyűgöző. (És milyen gyönyörű NŐ.)
@papiapi4408
@papiapi4408 7 ай бұрын
Még egyszer meg kellett hallgatnom. Hogy milyen precíz rálátása van Szandrának ... Kulturális gyarmatosítás. És innen indult Európából. Majd át Amerikába. Most itt van megint. Annak a fának a gyümölcsét esszük, aminek a magját, mi ültettük el. A globális eladósítás is a gyarmatosítás megjelenési formája. Ugyanaz a szisztéma. Van egy élősködő, aki jogot formál arra, hogy a jog eszközével, másokat a végletekig kihasználjon. Majd, ha már nincs rá szüksége, magára hagyja.
@janosneeszenyi9666
@janosneeszenyi9666 Жыл бұрын
PARADIGMAVÁLTÁS!!!!!
@sonson5jadamshuzu111
@sonson5jadamshuzu111 27 күн бұрын
😂
@rosyheals7400
@rosyheals7400 Жыл бұрын
Szívből gratulálok!
@janospeto831
@janospeto831 10 ай бұрын
És ebből meg lehet élni? 🤔 🤪
@galantaithomas5540
@galantaithomas5540 6 ай бұрын
Nem. De ez a kommunistákat sem érdekelte.
@barnabaspavel9930
@barnabaspavel9930 2 ай бұрын
@@galantaithomas5540 Hány éves vagy barátom ? Miért beszélsz te olyan fogalmakról, amiről, halvány fingod sincs. A mi országunkban anno soha nem volt kommunizmus, hanem tudás és teljesítménycentrikus szocializmus. Ahol a szakterületeden elvégzett, munkád után kaptad meg a teljesítményednek megfelelő béredet. És az akkori bérek-árak -at figyelembe véve, tisztességel megéltél, de még, ha egy kicsit többet szerettél volna, minden szinten volt rá lehetőséged, további más munkák végzésével. Mi nem a facebookon huzgálgattuk az ujjunkat, a legcuccosabb készülékkel, hanem családot mertünk alapítani. Mert az akkori gondolkodásmódban, mertél is, mert ha mindkét családfő dolgozik, akkor, tisztességesen meg élt a családod, gyerekeket tudtál rá vállalni. És azoknak a tudásban történő elörehaladását biztosítani. Akkor beszélj olyan dolgokról, amihez fingod nincs, csak, ha ott voltál és élted-csináltad. Képzeld el mi nem annak örűltünk, hogy "gipsz jakabnak", milyen kúrvajó az élete, avagy milyen kúrvaszar, hanem a gyerekeink tudásban történő előrehaladásért és a saját családunk előrehaladásáért, éltük a mindennapi életünket. Nekünk nem kellett hogy terepjáróval hordjuk a gyerekeinket, ovodába-iskolába, nem akartunk az autópályán 180-al szálgúldozni, nem akartunk, 2 szigetet - 3 lukxushajót megvenni, de mégis olyan embereket neveltünk fel az országnak, hogy a munkakörén belűl, talán még a seggüket sem nyalhatnád ki pajtás. Nem zavart idegbetegek, nem isznak, nem narkóznak, és még sorolhatnám neked, de nincs értelme.
@ZoltanKerekes
@ZoltanKerekes 9 ай бұрын
Egyetértek! A technológia még nem adott ahhoz, hogy a problémát orvosolja. De kelleni fog a végső megoldáshoz, ami lehet az első pillér. A "nem növekedés" egy jó irány! De még ez sem elég sajnos. Ez lehet a második pillére a jelenlegi civilizáció megmenekülésének. Ha holnaptól egy grammnyi co2-t sem eregetnénk a levegőbe, a klíma változása tartós ideig még nem lassulna be. A mára levegőbe küldött CO2-t azonnal el kell kezdeni hatékonyan megkötni. Ahogy a videóban is elhangzik a repülőipar kontextusában, ellentételeznek (persze ez még bőven csak greenwashing). Pláne nem olyan elenyésző területen lévő fatelepítésekkel nem megy amiket létrehoznak (már ha létrehoznak). De ténylegesen itt lehet a harmadik pillér! A természet kitalálta a maga egyensúlyát. Az iparosodás (1700as évek) óta 46%-kal csökkent a zölddel borított területek aránya, ezzel együtt (főleg a 1900-as évek végétől) az emberi populáció robbanása ment végbe és ki is lukadtunk a növekedéshez, amely termelésben igen csak megmutatkozott. És ezek borítottak is mindent. A klíma változása, degradált talajok, elsivatagosodás, vízellátási problémák. Elhangzik a videóban, hogy nem lehet elég fát telepíteni.... DE LEHET. Senki nem számol a degradált területek újra művelésbe vonásával. Pedig ezen területek nagysága már megadja az esélyt arra carbon ültetvényeket telepítésével, hogy szemmel is igencsak jól látható eredménnyel kössenek meg a levegőből CO2-t. Van már működő technológia. Saját szememmel láttam félsivatagos környezetben azt, hogy a fák megerednek, megmaradnak és növekednek. Utána is lehet olvasni. Az elve a világon is elfogadott 4R technológia. A lényeg a gyökérzóna táplálása precíziós eszközzel! Ráadásul magyar érintettsége is van! Még a 2 évvel ezelőtti PREGA kiállításon is megtalálható volt.
@fileferenc7920
@fileferenc7920 8 ай бұрын
Ott kéne kezdeni, hogy miért kell 3 évente új autó telefon, stb venni. A meglévők is jól működnek. Azelőző autótól 20 év után váltam meg, és a mostani is már 24 éves. Rendszeres karbantartassal tökéletesen működik. Mindenhol műanyag szemét van, mert így kevesebbe kerül a gyártóknak, mintha vissza kellene gyűjteni, tovább eltartható az 50 g os szeletelt felvágott, és még így is rengeteg kaja megy a szemétbe. Ha valaki előállít egy terméket, akkor úgy kellene megtervezni, hogy a végén ne legyen belőle szemét. Miért drágább a szódabatron , mint ha ugyanazt a mennyiséget palackozott vízben veszem meg, a régi fém többször felhasznalható kis szifonokhoz való patronokat is felváltotta a az egyszerhasználatos müanyag. Ezeket rendberakva azért csak elindulna valami változás. Igazából ahogyxfolyamatszervezesen is oktattak kell keresni egy olyan befolyásos embert (stakeholder), aki tudja segíteni az úgyet, egyébként esélytelen.
@SzaboPeter
@SzaboPeter 8 ай бұрын
A minőségi hosszú élettartalmú/javítható termékek kisebb üzemeket hoznak létre. A kérdés, hogy a multik részvényeseit, akik a politikusokat fizetik, milyen módszerrel lehet lebeszélni a pénzről, amit a nagy cégekből kapnak? Ha ez megvan, akkor forgalom növelő reklámok sem lesznek.
@sonson5jadamshuzu111
@sonson5jadamshuzu111 27 күн бұрын
És akkor munka sem lesz az emberek meg néznek ki a fejükből
@ujfalvilajos2859
@ujfalvilajos2859 3 ай бұрын
1:16:40 a legjobb beszólás ja amit eddig hallottam apolitikusokkal kapcsolatban 😅😅 Kérdés szerintetek mi a legjobb megoldás a korrupció ellen😊😊😊😊?? Egy balta😊😊😊😊,!!
@annahorvath5407
@annahorvath5407 Жыл бұрын
Tiszta ökológia és evolúcióbiológia amiről Alexandra beszél. Talán sokat segítene a társadalmainkon ha sokkal több ökológus lenne minden szinten.
@elettajolocsatorna246
@elettajolocsatorna246 Жыл бұрын
Sokat segítene a társadalmainkon, ha tanulnának az emberek ökológiát minden szinten, az általános iskolától kezdve a középfokú oktatáson át a felsőoktatásig. Nyilván nem kell mindenkinek ökológusnak lennie, de a személet rendkívül fontos!
@katalinsos4469
@katalinsos4469 8 ай бұрын
Nagyon tetszik a téma, magával ragadt teljesen!
@timike1974
@timike1974 Жыл бұрын
Jó, hogy Gergő próbálta egy racionális mederbe terelni a beszélgetést. Nehéz dolga volt. Ott kezdődik, hogy ezt a beszélgetést véleményem szerint csak a témára érzékeny réteg tudta végig hallgatni, mert az interjú alany beszédstílusa nagyon fárasztó.
@Shadrannat
@Shadrannat Жыл бұрын
Egyet értek. Bedob pár kifejezést amit használnak a nemzetközi irodalomban, majd amikor konkrét kérdés merül fel akkor jön egy 5 perces mellébeszélés valami másról, és ömlengés meg az h mennyire nem ért itt senki miről van szó.Már harom-négyszer majdnem abbahagytam a nézést.
@erikakalo9201
@erikakalo9201 11 ай бұрын
U
@zsuzsannaszilagyi537
@zsuzsannaszilagyi537 10 ай бұрын
Cukiság
@mihalykun6715
@mihalykun6715 7 ай бұрын
Húha! Hát ezt elviselhetetlen hallgatni.Na csá!☹🕊
7 ай бұрын
Értem amit írtok stílus és szóhasználat tekintetében, és persze egyéni döntés hogy kit hallgatsz végig. Ugyanakkor mint a témára régóta érzékeny ember mondom, hogy Alexandra top szakembernek számít és óriási tudása, tájékozottsága, ötletei vannak hogy az átlag (nem-jacht tulajdonos) embereknek hogyan lehet jobb minőségű, boldogabb élete, úgy hogy közben nem zsákmányolunk ki másokat sem. Ez kb olyan hogy valószínűleg elsőre a villanyszerelőt sem fogod megérteni ha szakszavakat használ, kicsit utána kell menni ha fontos neked amiről beszél. Szóval szerintem érdemes kivételt tenni és meghallgatni, a srácok is nagyra értékelik a munkáját.
@ivanimre8473
@ivanimre8473 10 ай бұрын
Körbe körbe beszél a semmiről, ragozza hosszú percekig ugyanazt. Rendesen untam már a vége felé, ki is kapcsoltam a p... a!
@adamjobs
@adamjobs 27 күн бұрын
🤝🏼
@agnessimon503
@agnessimon503 Жыл бұрын
Èn külföldön èlek. Jò lenne otthon èlnem. Rengeteget utazok, mert hiànyzik a kultùràm, a kapcsolataim, az anyanyelvem, a minden. Nekem mi lenne a dolgom ebben a feltevèsben? Szeretnèk hazamenni. Elèg lenne egy kis föld, egy pici 1.5 szobàs hàzikò vagy akàr jurta. 2 gyermekem van. 7 ès 10 èvesek. A legnagyobb visszatartòerők. Nem kívànom nekik a magyar iskolarendszert, nagyon nem. Szerintem ezek a gondolatok rendkívül fontosak de vègtelen naívak. Ezt ki fogja ès mikor fohja lefordítani a török/ afgàn/albàn/afrikai szomszèdaimnak, akik generàciòk òta èlnek a fogyasztäs bűvkörèben. Ezek a tärsadalmi rètegek soha nem fognak megelègedni egy kicsit kevesebbel, csak hogy afrikàban is jusson tiszta víz mindenkinek. Ez is egy önnyugtatàs, amit hallottunk.
@borbelyaniko58
@borbelyaniko58 Жыл бұрын
1:24:10 1:24:10 1:24:10
@papiapi4408
@papiapi4408 7 ай бұрын
Lehet, meg fogsz haragudni, de a gyerekekkel való takarózás, csak magadnak adott magyarázat, felmentés, hogy igazold, miért nem teszed azt amit szeretnél, de félsz tőle. Olyan ez, mint amikor egy nem működő házasságban, a szülő azt a kifogást gyártja, hogy a gyerekek miatt nem válik el. Közben, meg a lehető legrosszabbat teszi avval, hogy a gyerekeinek azt a mintát tanítja meg, hogy áldozatnak kell lenni. Azt látják, hogy két ember, akik állítólag szeretik egymást, és nekik érzelmi biztonságot kéne, hogy adjanak, marják, ki nem állhatják egymást. Milyen érdekes, hogy a beszélgetésre is azt az összegzést írtad, hogy önnyugtatás. A lépéshez bátorság kell, az önnyugtatáshoz, kitalált dolgok mögé bújáshoz meg gyávaság. Amit nem kívánsz nekik, az csak az elmében létezik. Az ördög falra festése. Azután, ha mégis megléped a dolgot, és igazolva lesz a félelmed, akkor az lesz a reakció, hogy -Én tudtam előre. Nem előrelátás ez, a teremtőerő megtapasztalása. Boldog, boldogulást.
@galantaithomas5540
@galantaithomas5540 6 ай бұрын
Nyugi! A kommunizmus is le lett forditva… Marx gondolatait megkapta a fél világ. Szenvedtek is töle eleget…
@annamariabakosi6482
@annamariabakosi6482 9 ай бұрын
Sok a feltett kérdés, befejezetlen mondat. Kevés a kijelölt CÉL, és mi a hozzá vezető út?
@jazon85k
@jazon85k 8 ай бұрын
Nagyon kedvelem Köves Alexandra munkásságát, de laikusként pár dologba belekötnék az elején elhangzottakból. 8 percnél: A 40 órás munkahét szerintem nem a protestáns munkaetika miatt alakult ki. Egy cég, ha az neki nagyobb profitot eredményezne, senkit se foglalkoztatna (robotizálás), illetve szíve szerint mindenkit heti 7 napban 24 órában foglalkoztatna, ha lehetne, ha az lenne a hatékony. 40 órára sikerült a szakszervezeteknek lealkudni ezt az időt. Egy cég nem jótékonysági intézmény, és pont nem érdekli, hogy a munkavállaló mit szeretne, milyen morális elképzelései vannak. Szóval ez a gondolatmenet szerintem teljesen fals. 11 percnél: Az 1%-os kötelező tartalékráta az én fejemben azt jelenti, hogy a 100 ft az 1%, azaz 10000 ft-ot teremthet elméletileg. A fedezetet a hitel tárgya jelenti, pl. a hitelre felvett ingatlan. 12 percnél: Ebből következően, nem, nem kell rendelkeznie a 100 ft-al. Ilyenből voltak a múltban szép kis bankcsődök, amikor megrohamozták a bankokat a pánikolók. 13 percnél: A hitel által teremtődő növekedési kényszer önmagában nem lenne probléma mondattal nem értek egyet. Pont ez a probléma. A problémáink gyökere. A kamatot nem tudjuk kitermelni csak újabb hitel felvételével, hiszen a kereskedelmi bankok által teremtett pénz nem valós. Az adósságokat nem lehet visszafizetni, csak újabb hitelek kihelyezésével, amit ebbe a piramisjátékba később belépő szereplők vesznek fel. Leegyszerűsítve ez a képlet. Mivel fogytán vagyunk az új belépőkkel (azaz mostanra mindenki eladósodott), ezért a központi bankok pumpálnak valódi pénzt a rendszerbe, hogy az ne omoljon össze.
@laszlobalog2615
@laszlobalog2615 9 ай бұрын
...az interjút hallgatva folyamatosan 1 név ugrik be nekem: Hari Seldon.... aki "ismeri" szerintem azonnal tudja miért...csak nehogy analóg legyen a hozzá kapcsolódó esemény is...
@belanepreisz9961
@belanepreisz9961 Жыл бұрын
Nem fogunk sokasodni,gondoskodnak róla járványok,háborúk.....
@annamariabakosi6482
@annamariabakosi6482 9 ай бұрын
Meg a nehézfém-szennyeződések, és a hormonális szennyezők: a XENOÖSZTROGÉNEK. Weboldal ezekről: Tudatos Vásárlók Egyesülete Dr.Csomai Zita is ír erről könyveiben. Az emberek szerzési vágya agresszióban nyilvánul meg. Akit kihasználtak - megbetegszik. Biologika! E tudás alapja: az EVOLÚCIÓ. Dr.Gelléri Julianna pl aki beszél e témákról...
@sonson5jadamshuzu111
@sonson5jadamshuzu111 27 күн бұрын
Folyamatosan nő a Föld népessége
@belanepreisz9961
@belanepreisz9961 27 күн бұрын
@@sonson5jadamshuzu111 Jelenleg....
@szavinlaszlo488
@szavinlaszlo488 7 ай бұрын
mi van akkor, ha a nyugati világ "növekedésmentesítése" tulajdonképpen egy magyarázatkisérlet a gazdasági hatalom elvesztésére... úgy tűnik, a keleti és déli világ gazdasági növekedését ideológiák egyáltalán nem befolyásolják
@meszarospeter9890
@meszarospeter9890 Жыл бұрын
Köszönöm szépen a beszélgetéseket. Örülök, hogy rátaláltam erre a csatornára, tetszenek a vendégek, beszélgetések, elég sokat meg is hallgattam. A Zöld egyenlőség podcast szinte összes adását is folyamatosan követtem. Az lenne a kérdésem, hogy miért nem tettétek fel Alexandrának azt a kérdést, melyet a Stumpf-Biró Balázzsal készült interjúban hallottam a degrowth mozgalommal szembeni kritikaként, miszerint a nem növekedés sem megoldás a problémáinkra? 😊Minden esetre köszönöm a munkátokat.
@agnesrusin2129
@agnesrusin2129 Жыл бұрын
Köszönjük!
Жыл бұрын
Stílszerűen: ezer hála! Most már mondhatjuk, menetrendszerűen!
@agnesrusin2129
@agnesrusin2129 Жыл бұрын
@ 😁😉
@annahorvath5407
@annahorvath5407 Жыл бұрын
Az egyenlőtlenségi mutatók mostani eredményeihez az is nagy mértékben hozzájárul hogy az adatok mára kb az összes országot lefedi. Alig fél évszázada kb épp hogy elkezdődött az Európán es az USAn kívüli világ figyelembe vétele a globális adatokhoz. Szerintem egyáltalán nem volt nagyobb a társadalmi es gazdasági egyenlőség, csak a világ felét nem vettek bele a statisztikákba, Európa számára a második világháború előtt nem is létezett a Föld azon része, legfeljebb a gyarmati vagy volt gyarmati érdekeltségek miatt. Rengeteg érdekes téma jön elő minden ilyen beszélgetésből, amiről újabb es újabb beszélgetés jöhet elő és onnan újabb es újabb témák, tök jó. De minden annyira összetett hogy úgyis mindig leegyszerűsítő lesz. Szerintem a társadalomtudományok fő baja az, hogy nem veszi figyelembe az ökológiát, es az emberi társadalmat kiveszi az ökoszisztémából es mint attól teljesen független teljesen külön kategóriás (felsőbbrendű) valamit próbálja vizsgálni, komplett ignorálja azt a tényt hogy egy faj vagyunk a többi sokmillióból a Földön es ugyanazok az evolúciós , biológiai, ökológiai mechanizmusok szerint létezünk. És így ebből a szempontból, evolúciós es populációbiológiai szemszögből, arra építeni jövőképet, hogy változzon a jelenlegi viselkedési mintázat, annak semmi alapja nincs, hiszen eddig az nagyon is sikeresnek bizonyult, a populáció növekszik, eddig soha nem látott mértékben nő a populációs fitnesz, a faj genetikai diverzitása nőttön nő! Tehát, egyelőre, nincs semmi olyan tényező ami kontraszelektálja a jelenlegi viselkedésünket.
@annamariabakosi6482
@annamariabakosi6482 9 ай бұрын
Az "ember" csak akkor változik, ha muszály. Legyen csak jó drága a benzin - kivéve az élelmiszer-szállítást!
@adamjobs
@adamjobs 27 күн бұрын
Nagyon okosnak akar látszani. Gratulálok most azt hiszem Ön nagyon okos
@kormos_peter
@kormos_peter Жыл бұрын
Gratulálok az újabb adáshoz. Jó hogy a hitelpénz és a pénzrendszeri anomáliák problematikája is előjött a beszélgetésben.
Жыл бұрын
Köszi, és valahol a hozzászólások között elrejtettünk ez ügyben egy fontos írást is. Ha nincs meg, javaslom fölkeresni a Facebook- vagy Insta-oldalunkat!
@csabakakuk7987
@csabakakuk7987 8 ай бұрын
Igen, mert ha a politikus bűnözők és a gazember pénzrendszer nem szivattyúznák ki komplett társadalmak teljesítményét, akkor sokkal jobban élhetnénk sokkal kevesebből...
@robertmeszaros1548
@robertmeszaros1548 Жыл бұрын
Az embereket izgatja ez a téma és frusztrálja. Ezért nem akarnak folyamatosan ezzel foglalkozni, így kiscicás videókat néznek, hogy csökkentsék a szorongást. Nyilván tennia dolgokért sokkal nehezebb mint cicás videókon nevetgélni azzal a tudattal a fejben, hogy kicsi vagyok én ehhez, úgysem tudom megváltani a világot. Ez a válasz a tudatalattiból jön mint "felmentő sereg".
@annamariabakosi6482
@annamariabakosi6482 9 ай бұрын
Már meg "emergencia"! Illene a közepes műveltségű embereket TISZTELETBEN TARTANI - és MAGYARUL is elmondani a szó jelentését!
@zeneszpeter
@zeneszpeter 8 ай бұрын
Nemrég találtam erre a csatornára. Rab Árpád intellektusa lenyűgözött. Dávid Gyulát sokszor hallgattam már az Atomcsill csatornán, őt is nagyon szeretem, és itt is tudott újat mondani, noha pár sztoriját már ismertem. Ezzel az interjúval viszont nem tudok mit kezdeni. A hölgy annyira nincs egy szinten a fent említett urakkal , hogy már fáj. Nincs egyetlen végigvitt gondolatmenet, bele-bele kap egy egy gondolatba, de nem képes kifejteni. A bankrendszerről és a hitelpénzről a már agyonunt konteókat sorolja, egy mihaznánkos, vagy lmp-s ál-bölcsész megirigyelhetné. Az ember és a többi állat is a földön belső kontroll nélküli. A macskám dagadtra hízik, ha mindig adok neki, amikor kér. A vadmacskára ez a veszély nem leselkedik, mert neki szűkösebb az erőforrás, neki vadásznia kell a kajáért. A hülye macska nem "látja be", hogy nem kéne többet enni. Az emberiségnek a járványok, a szűkös élelmiszer források és a másik törzsbe tartozó harcosok kontrollálták a növekedését. Sikerült elérnünk, hogy ezek már ne legyenek problémák, így eddig sosem látott életszínvonalra, emellett sosem látott létszámra tettünk szert. A bolygónk kezd kicsi lenni számunkra, be kell látni, hogy valamit változtatni kell. Ezért a kapitalizmus a felelős? A nagyvadakat kiirtó ősember, az európai erdőket letaroló, Spanyolországból sivatagot csináló ókori ember neoliberalista kapitalizmusban élt? Ha nem 8, hanem csak 1 milliárd ember élne a földön, akkor is ekkora lenne a probléma? A gazdasági növekedés kötelezően erőforrás-szükség növekedést is jelent? Az okosórám sokkal többet tud, mint egy '60-as évekbeli számítógép. Vagyis sokkal többet ér annál. Vagyis óriási növekedést ér el az a cég, aki a szobányi vas helyett egy órába sűrített szuperszámítógépet gyárt. Mégis ezredannyi anyagot tartalmaz. A spanyol sivatagokban állítják elő Európa élelmiszerének jelentős részét. Hollandia a világ második legnagyobb zöldség exportőre, pedig kisebb, mint Magyarország. Vessük már össze a 19. századi erdőirtásokat, folyó lecsapolásokat a mostani modern mezőgazdaság lehetőségeivel, és nézzük meg, hogy mit jelent a növekedés! Magyarország a 19.-20 században Európa éléskamrája volt, a dédapám gazdagnak számított a pár száz hold földjével. De nem volt vezetékes víz a tanyán, nem volt autója, egy földből készített házban lakott. Ma ez az életszínvonal bárkinek elérhető. Ma az ugyanekkora életszínvonal megteremtéséhez szükséges föld század akkora, mint akkor volt. Vissza lehetne erdősíteni az Alföldet. Erről miért nem volt szó az interjúban?
@sonson5jadamshuzu111
@sonson5jadamshuzu111 27 күн бұрын
Jó írás
@V2Tattoo
@V2Tattoo 11 ай бұрын
Nagyon szuper, de az érdekelt volna hogyan nem lesz háború, gazdasági szétesés, akkor ha nemnövekedés lenne az általános gazdasági trend. Konkrét megoldásokat lenne jó hallani mert a konferencián kitűzött célok és eredmények nincsenek kapcsolatban a valós élettel.
@sonson5jadamshuzu111
@sonson5jadamshuzu111 27 күн бұрын
Megoldásról minek beszélni. Meg egyébként sincs. Egy globális diktatúra tudna változást hozni
@ivanimre8473
@ivanimre8473 10 ай бұрын
2 órán keresztül az üres duma, pfff!
@zoltan206
@zoltan206 3 ай бұрын
Az a baj te buta vagy ehhez. Nézd tovább a netflix et.
@adamjobs
@adamjobs 27 күн бұрын
🤝🏼
@istvanrakovics3824
@istvanrakovics3824 8 ай бұрын
Csak én érzem úgy, hogy amiről beszél, valójában azt valósítja meg tökéletesen, miszerint van egy probléma, amivel nem kezd senki semmit, vagy nem tudják kezelni. Ahogy Ő sem. Vagy az én intelligenciám kevés ehhez, vagy igazából nem mondott semmit ez a hölgy. De hogy semmi megoldást, az biztos, még minimális mértékben sem, hogy merre induljunk. A probléma valós, szóval ezt felismerni hasznos volt ez a beszélgetés. Minden tiszteletem srácok, hogy próbáltátok a racionális mederben tartani a beszélgetést
@imrehortobagyi31
@imrehortobagyi31 7 ай бұрын
A téma fontos és érdekes. Alexandra sokat beszélt de nem mondott az ég világon semmit. Ellenben kaptunk egy élménybeszámolót a brüsszeli fesztiválozásról. A témával kapcsolatos egészen konkrét kérdéseket kikerüli, rosszak a hasonlatai, fölrója az alternatíva hiányát, de ő maga sem ad alternatívát. Elnézést, számomra hiteltelen 😢
@adamjobs
@adamjobs 27 күн бұрын
Teljesen jól látod
@Gubancosful
@Gubancosful Ай бұрын
Gratulálok a díjhoz!
Жыл бұрын
Egy régi klasszikus a növekedés paradigma egyik, ha nem fő hajtóerejéhez: A pénz, mint adósság. kzfaq.info/get/bejne/oLF_ZsR8sricj6M.html
@barnabarna1366
@barnabarna1366 Жыл бұрын
ilyen holisztikus gondolkodásmod hiányzik ma a politika 99 % -bol erre szivesen adnám a szavazatom a többi nem érdemli meg
Жыл бұрын
Ahogy a beszélgetésben is elhangzik: azok a tudósok, akik ezt a filozófiát képviselik, egyre inkább belátják, hogy igenis, nekik is föl kell lépniük tevőlegesen, nem maradhatnak az elefántcsonttornyukban. Talán Alexandra is meggyőzhető lesz - idővel.😉
@sonson5jadamshuzu111
@sonson5jadamshuzu111 27 күн бұрын
Kényelmesebb neki az álomvilágában
@szabozsolt563
@szabozsolt563 7 ай бұрын
Nehéz volt ennyi affektálást végignézni/hallgatni Nünükétől, de a tartalom érdekes volt.
@ImreKatona-ro5cc
@ImreKatona-ro5cc 10 ай бұрын
Az álandó verseny teszi tönkre az embereket. Tudatukba már az iskolába nyomják, hogy ez a járható út, csak így lehet élni.?.!
@galantaithomas5540
@galantaithomas5540 6 ай бұрын
Ez az állatvilágban is jelen van, de ez ne zavarjon össze. Mert, hogy mi is állatok vagyunk. Ez többszázezer éves genetikai kód, amit sem ideológus, sem politikus nem fog soha felülírni.
@vilmoscsillag3808
@vilmoscsillag3808 6 ай бұрын
én csak azt nem értem, hogy mondjuk 2008 ban és utána ezeket a kérdéseket miért nem tettük fel miért nem kezdtünk el másik utat ? én ezeket a dolgokat már akkor megértettem , egyénileg - megpróbáltam ellene tenni , családilag is tettünk ... mondjuk elköltöztünk a városból , mert a városban a "mátrixnyomás ellen tenni " egyenlő a lepkefinggal , úgy társadalmilag , mint egyéni/ családi szinten ... és megmondom , hogy visszafelé növekedni pont olyan nehéz , a mostani gazdasági paradigmában , mint száz évvel ezelőtt a "felfelé növekedés " most mindenhol lépten nyomon a klíma válság és ennek a mindennel össze csengő kríziseiről beszélünk .... de a valós , EMBERI és minden ember számára a morális !!!!! viziót még nem látom , nem hallom
@sonson5jadamshuzu111
@sonson5jadamshuzu111 27 күн бұрын
Most sem fogunk elkezdeni másik utat. Trumpbol semmit nem nézek ki. Utolsó fat is kivagna
@dsera3925
@dsera3925 9 ай бұрын
Át akarom írni a jövőt!!! És nem tudom. Hogyan segíthetünk? 🫂👥
@zsuzsannaszilagyi537
@zsuzsannaszilagyi537 10 ай бұрын
Praktikusan ,írjon Alexandra!
@g.gyorgyhorvath6634
@g.gyorgyhorvath6634 Жыл бұрын
Narratíva 0. pont: olyan társadalom, amelyben realitása, értelme van a társadalmi párbeszédnek Narratíva 1. pont: jól-lét, közjó értelmezése, pl. a gazdaság, társadalom, kultúra hosszú távú fenntarthatósága (az unokáinktól kölcsönkapott Föld). Ebben minden vallás, ideológia egyetérthet, egyet kell értenie. Narratíva 2. pont: vagy mi oldjuk meg a dolgainkat - vagy egy nagy trauma, katasztrófa kényszeríti ránk azt a változást, amit nem szeretnénk. Ha mindezt elfogadjuk, akkor jöhet a Föld eltartóképessége, az elosztás, a technológiák választása
@sonson5jadamshuzu111
@sonson5jadamshuzu111 27 күн бұрын
És akkor jön újra Trump
@petraistenes5361
@petraistenes5361 8 ай бұрын
7 perncél kire szól pontosan a "Keincz" idézet arról, hogy az unokáink már máshogy fognak dolgozni? Próbáltam kikeresni hallás alapján, meg hogy 30-as évek, de még nem jöttem rá. Valaki tudja a teljes nevet? 🙂
@laszlobalog2615
@laszlobalog2615 9 ай бұрын
Gratulálok a díjhoz Srácok, megérdemeltétek! Külön szuper, hogy nem engeditek el a klímaváltozással kapcsolatos kérdéskört! Annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy 18 percnél HIBÁSAN állítja azt Köves Alexandra, hogy annyi fát nem tudunk ültetni amennyi offsettálná a kibocsátást. Szeretném jelezni, hogy DE MI TUDUNK, csak még nem jutott el a közbeszédbe, a módszer! Ha és amennyiben valóban fontos akár Nektek, mint készítőknek akár a docens hölgynek a megoldás, akkor azt szívesen fel is vázolom.
9 ай бұрын
Szia, köszönjük! Egy korábbi hozzászólásodban, láttuk, már fejtegetted a témát. Egyelőre annyi kapacitásunk van, hogy fontolgatjuk az olvasottakat.
@Varga_Jozsef
@Varga_Jozsef Жыл бұрын
Az nem zavar senkit ezekben az elméletekben hogy jelen áru és szolgáltatás előállítással termelékenységgel - nem termelünk annyit hogy minden ember normális életszínvonalon éljen .... // Csak Magyarországot tekintve is szerintem egyértelmű - De ha az egész világot nézzük több milliárd mélyszegénységben élővel mégjobban látszik ez a helyzet... // Nagyobb dolgoktól kezdve Lakás , infrastruktúra ( víz, fűtés , hűtés , áram , internet stb) , Auto, ....stb.... Másik dolog hogy a "megszoritásos" - ne fogyassz annyit stb ... elvek csak DIKTATÚRA formában valósíthatóak meg.... tehát a nyugati típusú demokráciát elfelejthetjük ezen az úton... 40:30 nál ez nyíltan el is hangzik " képviseleti demokráciában ez nem megvalósítható ".... // mondjuk ennek már most is egyértelmű jelei vannak nyugaton .... átlag emberek érdekeivel még a balos politika se törődik... // VAGYIS erre a szép nagy átalakulásra a SZABADSÁGUNK és szabad döntésink fognak rámenni beáldozódni.... Viszont az igaz hogy a legfelső gazdasági elit azon tevékenysége hogy semmiből gyárt pénzt magának - az nagyon erősen felfokozza az egyenlőtlenségeket - Pénz nyomtatás , Hedge Fund ok , Tőzsdei műveletek...stb...
@roberttoth8242
@roberttoth8242 Жыл бұрын
A közgazdászok szerint bőven termelünk annyit, hogy abból mindenkinek jutna. Az egyenlőtlenség az újraelosztással felszámolható, orvosolható lenne.
@Varga_Jozsef
@Varga_Jozsef Жыл бұрын
@@roberttoth8242akkor hol vannak azok a roskadozó raktárak ahol a több miliárd mélyszegénységben élőtől visszatartjuk a javakat - szerintem ebben a szemléletben az a csalóka hogy közgaszdászok szemszögéből az nem jelent problémát hogy a megtermelt Materiális javak a vilàg termelésének csak töredékét alkotják ( vagyis azt sokszorosára fel kellene futtatni) - mert a teljes termelésbe a szolgáltatások , tőzsdén és pénzügyi banki műveletekben elért eredmények is beleszámítanak // csak egy Ukrajna újjáépítése elképesztő erőforrásokba fog kerűlni - teljes Afrika és többi elmaradott terület felfejlesztése pedig jelenleg nem megvalósítható nagyságú erőforrást igényelne... // és szerencsétlen Ukránoknak úgy kell harcolniuk hogy nincsenek túlságosan eleresztve lőszerben és eszközben - mert pl Materiális szinten a nyugat nem termel annyit amennyire oda bőségesen elegendő lenne...// Nyugaton Materiális szinten mindenből csak annyit termelnek amennyire szükségvan - hogy feleslegesen ne kelljen raktározni // Sokkal több ember számára Materiális szinten csak a jelenleginél jóval nagyobb kapacitáson futtatott termeléssel lehetne elegendő javakat biztosítani Kivéve ha az egész világ életszínvonalát töredékére csökkentik - ami sajnos benne van ezekben az elméletekben - csak explicit ritkán mondják ki hogy ne ijesszék el a tömegeket... De ha csak a világ átlag GDP jét kb 12000 usd per fő per év ( amiben nem materiális eredmények is benne vannak) - a magyar kb 18000 usd hez viszonyítjuk - egyenlő elosztás esetén a mi nem túl magas életszínvonalunk is kb 2/3 ra csökken Úgyhogy ezek az elméletek egyértelműen ( szándékosan ) elhalgatják hogy ez az átalakulás a világ nyugati felén életszínvonal csökkenéssel fog járni...
@tamasgulyas2927
@tamasgulyas2927 9 ай бұрын
Nagyon jó komment. A legtöbben vagy ajnározzák ezt a nulla szintű előadót vagy értelmetlen dolgokról írnak. De a tiéd lényeglátó volt. Szerintem is ez a megszorításdi csak a felső középosztálytól felfelé releváns. A csórók milliói hová huzzák még jobban össze magukat ???
@petratweedale1737
@petratweedale1737 9 ай бұрын
Mèg az is kèrdès mit èrtünk tiszta vìz alatt...
@zeneszpeter
@zeneszpeter 8 ай бұрын
@@Varga_Jozsef Az Ukrajnát támogató országok közül Észtország adja GDP arányosan a legtöbbet, kb 1%-ot. A többi állam még ennyit sem. Ha legalább az európai országok beszállnának és 2%-nyi zsét adnának, nem beszélve USA-ról, akkor rég ki lehetne füstölni az orosz patkányt a picsába.
@ritaf.1518
@ritaf.1518 6 ай бұрын
A Földnek ha elege lesz,csinál úgyis olyan természeti katasztrófát,hogy kihal az emberiség.
@skojigoquist9288
@skojigoquist9288 9 ай бұрын
Hu de idegesitoen beszel a holgy
@tiborfulop5990
@tiborfulop5990 6 ай бұрын
sok embernek tetszene a heti 14 oras munkahet........ a sok technologia (aminek az eloallitasa okozza a kornyezetszennyezest...) mennyire megkonnyiti az eletunket ..... kerdes: Mit csinalunk a kapott sok sok szabadidonkkel?????????????? mert pl. a kerti munkaktol elszoktunk, az iparos munkakat elfelejtettuk, gyakorlatilag eletkeptelen , fogyaszto elolenyekke valtunk. Akinek pedig nincs "napi ritmusa" feladata az moralis hullava valik.
@etakincsem
@etakincsem 15 күн бұрын
🤗!A Sárkány éve van-Azaz sok minden IGAZSÁGnak a felszínre kell kerülnie!!! !!! !!! (9) -De van aki a lineáris részt megoldja-új -fiatal generáció!!!(mert más nekik nem marad.)Z,X,Y,w....😂
@ImreKatona-ro5cc
@ImreKatona-ro5cc 7 ай бұрын
A túlfizetett megmondóknak most mi a tanácsuk? Most mit mondanak meg Kérdezzék meg jánosbácsit az ökörsza Rvánál, ő tőbbet, jobbat tud mondani.!
@shisha3636
@shisha3636 3 ай бұрын
A bal oldalnak nincs válasza, mert ahol lehetne ott Amerika megpuccsolja őket.
@Gubancosful
@Gubancosful Ай бұрын
Ezt a vendéget mostanáig bírtam ki. Elkapcsolok.
@lenanogradi7285
@lenanogradi7285 10 ай бұрын
Az LMP nem ilyen párt? De a fiatal zöld ifjak a Momentumra szavaznak, de ez a párt egyáltalán nem tükrözi azt, amit szeretnének. Miért nem zöld pártra szavaznak?
@zeneszpeter
@zeneszpeter 8 ай бұрын
Mert nem komcsik. Az LMP viszont az. Az MSZP vörös, az LMP zöld, a mihasznák pedig nemzethy színű kommunisták.
@agotaruzsa
@agotaruzsa 9 ай бұрын
a társadalmi emergencia volt David Bohm (Nobel dijas kvantum fizikus) kiemelkedő állítása és vállalása....a 80-s években.
@fodornandorjozsef
@fodornandorjozsef 8 ай бұрын
@hsaby9801
@hsaby9801 11 ай бұрын
Nem vagyok szam emeber lol de szerintem ha beteszel 100 ft a bankba, akkor a bank a te szazasodbol kepez 100 db 1 Ft tartalekratat es kiad 100*99 Ft hitelt a te szazasodon. Valszeg olyan penzt ami a banknak egyebkent soha nem allt a rendelkezesere de a te 100 Ft oddal bizonyitja
@galantaithomas5540
@galantaithomas5540 6 ай бұрын
Egy dologról mindig megfeledkeznek. A hiteligényröl. Mert hitelt felvenni senkinek nem kötelezö… A rendszert a közös akarat tartja életben. A pénz a hitellel születik meg. Abban a közös hitben, hogy a visszafizetéshez szükséges munka, a jövöben el is lesz végezve. Hitel-hit. Jó dolog a magyar nyelv.
@barnabaspavel9930
@barnabaspavel9930 2 ай бұрын
Jó előadás. Csak egy dolog szomorít el, hogy egy ilyen értelmes, szakértő tudással rendelkező, okos, intelligens nő, miért nem meri feltárni a valóságot, miért nem beszél egyenesen, mint az előző előadásában lévő, hasonló tudós társai, a 21 - edik században, Magyarországon. Érzi azt mindenki, hogy ezen a földön nincs rendben semmi. Várunk a nagy technológiai fejlődésre, nem tudjuk, kinek és minek kellene ezeket megoldani ? Majd a modern világ megoldja ? Hát ez a modern világ, mindenféle ellenségeskedésével, és az önzőség hajhászatával, van tele. Az az érzésem hogy most a világnak nagy százaléka brutális módon bízik a legfejlettebb technológiában, ami most jelenleg, a GPT-4, a "mesterséges intelligencia", problémamegoldására. Hát ha az emberiségnek, a problémamegoldásban, erre van szüksége, akkor már jobb, hogyha most eresztjük le a redőnyt, mert szerintem akkor és ott van, végünk. És ez nem sci-fi. Ha mi emberek átadjuk ennek, a valaminek a problémamegoldás és döntés fogalmát, szerintem végünk van. Nem ezért fejlődtünk az életünk során idáig. Hanem azért mert mindíg az adott helyzetnek megfelelő Emberi döntéseket hoztuk, a hozzáértő és felelős un "vezéreink" által, akik valójában egyazon emberek voltak mint mi és ugyanúgy érezték a hibás döntéseik, következményeit, mint embertársaik. Amúgy talán nem kellene elfelejtenünk, hogy kb: 2000 - évvel ezelőtt járt a földön egy Intelligencia, igaz nem "mesterséges", hanem valódi emberi formában. Aki az akkori embrnek, példabaszédekkel, meg mindennel, elpróbálta volna mondani, hogy, milyen módon maradhat az ember, embernek. Ennek """""kőbevésett törvényeit""""""" megpróbálta volna beleplántálni az emberiségbe. Mivel minden, ezen a földön élö emberhez nem lehet eljuttatni azt a kő táblát, ezért, egy nagyonsűrű betüszedéssel, egy vastag "könyvben", le vannak írva, annak az intelligenciának - embernek, az összes munkásságai, és kért törvényei. Talán ha azokat betartottuk volna, nem itt járnánk. De mit is tett akkor az ember ?? Haszonélvezet- kapzsiság-mindenkifölött lévő uralkodásvágyság - tól vezérelve, Keresztre Feszítette. Most várja a megoldást, a mai nagytudásu embergenerációnk, mindíg valaki mástól. Hát nem lessz.!! Mert mi még most is úgy élünk, mint az anno élő elődeink. És attól az Isten őrízzen bennünket, hogy az ilyen "intelligenciával", "felvértezett", emberiség, az ő általa kreált, un "mesterséges" intelligenciára, alapozza a problémamegoldásait, és döntéseit. Én a GPT-4 - et, azonnal megállítanám-lekapcsolnám-összetörném örökre. A problémáinkat, mi emberek, oldjuk meg, a tudásunknak megfelelő mértékben, hiszen mi egy kooperatív társadalomban élünk állítólag. Avagy mégsem ?????? Talán mi nem úgy élünk mint a rovarállamok!!!!!!!!!!!!!!! Avagy mégis???? Hát én nem szeretném hogy ebből az elmebetegségből, folytatólagosan, a gyermekeim - unokáim, Csótányként éljék a kis nyomorúlt életétüket, avagy még jobb esetben, egérként-cickányként. El vagyunk mi ájulva a mai modern technológiától. Mindeki húzgálgathatja, a csúcsszuper telefonján a mondhatni összes ujját, de annyira leépűltünk, hogy ez szörnyű. Már elnézést Alexandra de be szeretnék szúrni, egy pár számomra kedves előadást, ami talán tovább viszi a gondolatokat. kzfaq.info/get/bejne/Y79od5Cc3LGzgHk.html kzfaq.info/get/bejne/nch2lNGG2bHWk3k.html Erőt és egészséget, kivánok ebben a torz világban.
@petratweedale1737
@petratweedale1737 9 ай бұрын
Ezen felidegesedtem. Szerintem is kell rèszletes lista arrol h mi nem működik es mi működhet helyette de ebbena masfel oraban nem sok konkretum hangzott el. Bocsi a kritikaert. Viszont beindìtott ès az is felmerult a lufipenzekkel kapcsolatban, hogy ezrrol csomoan beszelnek de sosem ugy ahogy hiteles lenne: hogy az tartanaà a kezèt akinek tartoznak.
@SzaboPeter
@SzaboPeter 8 ай бұрын
Szingapuri példa nagyon jó a korrupció felszámolására. Ott elérhető a halál büntetés is.
@fodoristvan83
@fodoristvan83 8 ай бұрын
Betett 100 forintot 9x ad ki a bank!!! Azaz 900forint hitelpénzért szedi be a kamatokat!!! De ez mind semmi mert ha azt a 900 forintot aki kapja és beteszi bankba akkor az után újabb 8100 forintot helyezhet ki a bank és így tovább már kb 50 éve. Szóval felfoghatatlan és leírhatatlan a pénzmennyiség a világban ami mögött nincs semmi kb csak hit...
8 ай бұрын
Kösziii! 🤜🤛
@fodoristvan83
@fodoristvan83 8 ай бұрын
​@kicsit módosítottam a bejegyzést... Voltam egy pénzintézetnek igazgatósági tagja így volt rálátásom a pénzvilágra ..
@papiapi4408
@papiapi4408 7 ай бұрын
Köszi a pontosítást. A hitelügyletek mögött szinte semmi munka nincs, csupán könyvelési feladatok. A hitelkonstrukciókra azt a megnevezést használni, hogy termékek, meg egyszerű becsapás. Ezeknek kidolgozását, szakemberek végzik, akiket egyszer fizetnek ki, de a konstrukciót igénybevevő, hitelfelvevő, mind külön fizet érte. Tehát, egy "terméket" számtalanszor, értékesítenek. Sokan úgy gondolják, hogy kölcsönt kaptak, holott, csupán hitelt, azaz számlapénzt írtak jóvá a számlájukon. A devizaalapú hitelről is úgy beszélnek, hogy deviza hitel.
@galantaithomas5540
@galantaithomas5540 6 ай бұрын
300 billió dollár. Ennyi a világ eladósodottsága jelenleg. Arányaiban az 1% hitelezi a 99%-ot. (Valólyában 0,01%) De egy dolgot ne felejts el. A hitel mögött mindig van egy hiteligyény is… Senki nincs hitel felvételére kényszeritve. Ez a rendszer maga az ember genetikája. Ez egy többezer éves folyamat, amit az emberiség magának hozott így létre, majd maga is pusztul bele. Mert ezt már senki nem fizetni vissza. A hitelezök pedig vissza akarják majd kapni… Véres Konfliktes lesz ez a végén.
@Osy-hb1ym
@Osy-hb1ym 7 ай бұрын
Ez a kisérlet egyszer már lezajlott úgy hívták Kommunizmus, érdemes a tapasztalatokat visszanézni. Lehet h semmiből sem tudunk tanulni?
@user-is2ru1hr9i
@user-is2ru1hr9i 9 ай бұрын
Nimcsenek eredeti gondolatai
@sonson5jadamshuzu111
@sonson5jadamshuzu111 27 күн бұрын
Nyilván nincsenek
@laszlopentek3670
@laszlopentek3670 9 ай бұрын
Nagyon gyenge eloado a no. Nem birtam vegighallgatni. Pocsek.
@spenot4135
@spenot4135 Жыл бұрын
Szép-szép de mérhetetlenül naiv.
@jutaipeter
@jutaipeter Жыл бұрын
1:46:48
@spenot4135
@spenot4135 Жыл бұрын
@@jutaipeter Az utópiák soha sehova nem vittek.
@jutaipeter
@jutaipeter Жыл бұрын
@@spenot4135 igen, lam, Jezus es Buddha is mire jutott a baromsagaival. Elfelejtettek oket par ev alatt.
@spenot4135
@spenot4135 Жыл бұрын
@@jutaipeter Buddhához nem tudok hozzászólni, nem ismerem azt a kultúrát. De Jézus (még bizonyíték sincs rá, hogy volt) mit hozott? Másfél ezer éves kereszt(y)én(y) terrort, népirtásokat, fosztogatásokat, übermenschtudatú gőgöt...
@Shadrannat
@Shadrannat Жыл бұрын
És hányan élnek Jézus tanai miatt szegénységben nem birtokolva semmit? Honnan jön a “bort iszik, vizet prédikál” szólás? Istenekre mutogatni es megoldást várni nem fog működni… illetve nem úgy ahogy elképzeljük. De persze szét lehet majd tárni a kezeket utána hogy nem a mi hibánk, isten akar mindent így.
@user-yn6bb4sf5v
@user-yn6bb4sf5v 5 ай бұрын
és persze köszi a műsort, skacok! ...tényleg ott vagytok a szeren
@ImreKatona-ro5cc
@ImreKatona-ro5cc 7 ай бұрын
A többnél több az elég.! A versenynél jobb, ha mindenki csak elvégzi a napi Munkáját, főleg ami az álatokkal és a természet megőrzést szolgálja.! Értő.?!
@jozsefczifrak7956
@jozsefczifrak7956 Жыл бұрын
Még csak 5 percnél járok, de már mondom, hogy ez nem fog menni!
Жыл бұрын
😆 Fő az optimizmus, igaz?! 😆 Egyébként érthető a szkepticizmus. Ettől függetlenül: még a hatvanas évek elején is mennyien mondhatták a Holdra szállás kapcsán: Ááá, ez nem fog menni! A nagy tettek nagy tervekkel, nagy elhivatottsággal kezdődnek.
@enikopataki4117
@enikopataki4117 9 ай бұрын
Naiv gondolat, de ....sztem nagyon egyszerű lenne a gazdasági narratíva, mindenki tudja, de sajnos azt is, h.soha nem lesz kimondva/meghozva : közös megeggyezéssel felső határt kellene húzni a magánvagyonnak, a világon MINDENKI számára, egyformán! Senkinek nincs szűksége többre életében, mint mondjuk,1 millió euró/dollár.....ami ráadásul naponta kamatozik, ugye.....de mindig csak az alap 1 milliót tarthathatnák meg. A fennmaradó többletet pedig bedobni a közösbe és újraosztani. A decens megélhetéshez szűkséges minimum összeg és a felső határérték között mindenki megtalálná az igényeinek megfelelő életformát. Mindig lesz, akinek elég lesz a minimum, és lesznek törekvők, de soha ne birtokolhasson senki többet mint a meghatározott maximum . 😐
@galantaithomas5540
@galantaithomas5540 6 ай бұрын
Közgazdasági nonszensz, de jól hangzik. Ilyen alapon nem létezhetne pl olyan, hogy autó gyár. Meg semmilyen gyár. Mert a gyártáshoz zükséges anyagi és emberi források, azonnal átlépik az általad felvázolt határt. Èrtem a jó indulatú felvetést, csak ez sem életképes. Nincs megoldás. Ez a para.
@sonson5jadamshuzu111
@sonson5jadamshuzu111 27 күн бұрын
Te mit szedsz?
@ImreKatona-ro5cc
@ImreKatona-ro5cc 7 ай бұрын
A haszon, a profit lefölözők kapzsiságán Ak a telhetetlensége hajszolja az ember Iséget, a földgolyó tönkretételében. A fö Ldünk is élö, ami életet tart fent. Értő.!?
@sonson5jadamshuzu111
@sonson5jadamshuzu111 27 күн бұрын
Értelmetlen amiket ír
@user-is2ru1hr9i
@user-is2ru1hr9i 9 ай бұрын
A Pogátsa Zolit utánozza/majmolja
@annamariabakosi6482
@annamariabakosi6482 9 ай бұрын
Mi az hogy "bulshit"? Nincs nálam a másik mobilom - hogy megnézzem. És ÚTÁLOM AZ IDEGEN SZAVAKAT! Ezekkel nem lehet az átlagemberhez közel vinni a témát... Nekem olyan TV-előfizetésem van, amivel az előre kijelölt előadásokat/filmeket fel lehet venni - és a REKLÁMOKAT ÁT LEHET UGRANI - többféleképpen: 5mp-es lépésekkel, vagy 2-4x-es gyorsítással. Nem b...ák el az időmet, és nem támasztanak bennem felesleges vágyakat.
@krisamagus1
@krisamagus1 9 ай бұрын
lószar azt jelenti. Marhaság, blődség, baromság, hülyeség
@galantaithomas5540
@galantaithomas5540 6 ай бұрын
Bikaszar. Amerikai káromkosdás. Annó dolgoztam USA katonákkal együtt, napi szinten hallottam. Bull Sheet.
@drdrona
@drdrona 11 ай бұрын
Javítsatok ki ha hülyeséget beszélnék: ha nő a föld lakossága, pl az idézett 15 milliárdra, akkor a gazdaságoknak is a népességszámmal együtt növekedniük kell, nem? Hogy lehet a jelenlegi átlagos szinten eltartani a plusz 7 milliárd embert? Csak egy többet termelő gazdasaggal, nem?
@user-yn6bb4sf5v
@user-yn6bb4sf5v 5 ай бұрын
most akkor, hogy is van ez a pénz multiplikátor :) ...egyem a szíved "közgazdász-oktató" lány :)
@belanepreisz9961
@belanepreisz9961 Жыл бұрын
Co2 nélkül nincs élet a földön.Azt sem értem kinek vagyunk eladósodva ?Valamint mi az,hogy nincs víz,mikor a föld 75% -át víz fedi le.?
Жыл бұрын
A jövőnket adósítjuk el. Alább ide betettünk egy szöveget, ha nem találod, kérlek, nézz rá a Facebook- vagy Insta-oldalunkra, ott a vonatkozó magyarázat. Víz meg van. De a Földön föllelhető víz kb. 97,5%-a sós, míg csak kb. 2,5%-a édesvíz. Az édesvíz három fő formája a talajvíz, a légkörben lévő víz és az ivóvíz. Pontos arányokat nehéz megadni, becslések szerint az édesvíz mindössze kb. 0,3 százaléka alkalmas emberi fogyasztásra. Ez a vízmennyiség főként folyókban, tavakban, jéghegyekben és a felszín alatti víztározókban található.
@belanepreisz9961
@belanepreisz9961 Жыл бұрын
@ Igen az igaz ,hogy sós de miért nem párolják le,külön lehet azt válsztani.Van ahol már alkalmazzák......sőt a természetben is így történik.
Жыл бұрын
@@belanepreisz9961 Ez izgalmas kérdés. A desztilláció az egyik eljárás a sótalanításra, de az állítólag roppant energiaigényes és költséges. A másik a fordított ozmózis, ekkor egy speciális membránon keresztül választják el a víztől a sókat meg egyéb szükségtelen anyagokat, de hogy miért nem lehet nagy volumenben csinálni, az számunkra is talány. Majd utánajárunk! :)
@zeneszpeter
@zeneszpeter 8 ай бұрын
@@belanepreisz9961 Ezt meséld el az Afrika közepén napi fél dollárból tengődőknek, hogy hozzanak 2000 kilométerről tengervizet és párolják le.
@papiapi4408
@papiapi4408 7 ай бұрын
A szabadsággal kapcsolatosan ... Nem az a szabadságom, hogy bármit megtehetek, hanem, hogy nincs rám kényszerítve olyasmi, amit nem szívesen tennék meg. A képviseleti demokrácia, látszik, hogy nem járható út. A népszuverenitás, népfelség jog, ahol a képviselet, nem határozhatja meg a saját működési rendjét. Sajna, nálunk nem ez van. @lkotmányt, saját mentelmi jogot képviselő nem alkothat. Mivel a nép a megbízó, ezekben a kérdésekben, a nép a jogosult dönteni. Nem a kivitelezésében, hanem a szorgalmazásában. Megbízás alapján, és jog tudása miatt, a képviselői testület állítja azt össze, de népszavazás útján, annak elfogadásáról, a nép dönt. A pandémia azt is feltárta, hogy a sokat vitatott háttérhatalmi erők, léteznek. És azt is, hogy egy globális összefogás által, könnyen megszervezhető, bármely probléma megoldása. Akár napok, hetek alatt is. A pénzteremtéssel kapcsolatosan: hogy az államok bérlik saját pénzüket, magánkézben lévő jegybanktól, kamatos kamattal terhelve a visszafizetését, ez eleve biztosítja a visszafizetés lehetetlenségét. Ha akár száz forint a bérlés, abból, hogy lehetne, akár csak százegy forintot is visszafizetni? Sehogy. A bankok olyan pénzt hiteleznek, ami nincs a birtokukban. Nem adnak valójában kölcsönt, csupán számlapénzzel dolgoznak. Az a pár százalékos ráta, semminek a fedezetét nem biztosítja. Számlapénz jóváírás (hitel) esetén, a banknak nem sokkal nagyobb kockázat száz forint hitelt adni, mint egymilliárdot. majdhogynem, csupán könyvelési feladatokat lát el a bank. Látható, hogy illúziókban élünk, és ránk kényszerített illúziókban. A rendszer túlbonyolítása miatt, nem tudjuk, hogy mivel kezdjük a helyreállítást, mert akármelyik részterületet is próbálnánk rendbe hozni, a többi terület hamarosan visszarendezné a rendezett részterületet, korábbi formájába. A változtatást, az irányelvek, kulturális mítoszaink felülírásával, célszerű elkezdeni. Ezek az alapok, amik évszázadok, sőt, ezredek óta változatlanok.
@papiapi4408
@papiapi4408 7 ай бұрын
Az egyik ilyen mítosz, hogy megbízhatatlanok (eredeti bűn), vagyunk. Hogy mindenért, meg kell dolgoznunk, sőt, a megdolgozás (munkahely) lehetőségért is. Azok a modókáink, hogy -Aki nem dolgozik, ne is egyék, és hasonlók, mind kihúzza a talajt a lábunk alól. Másokkal folyamatosan versenyeznünk kell, mert semmiből nincs elegendő, az alapvető életfeltételek fedezésére. A folyamatos növekedés nem fizikális szentre vonatkozik, hanem lelki, szellemi szintre. Míg az első lehetetlen is, addig a másik kettő meg nélkülözhetetlen. Nem igényel bizonyítást, ez belátható. A folyamatosan fejlődjünk, is zsákutca lehet.
@papiapi4408
@papiapi4408 7 ай бұрын
Ha a technikai fejlődésünket a régi modell erősítésére használjuk, saját magunk ellen dolgozunk. A modell, a rendszer struktúrája a hiba. Ha a rosszat csináljuk, még jobban, egyre rosszabb lesz. Míg ha a jót csináljuk, akár rosszul is, javulás várható.
@papiapi4408
@papiapi4408 7 ай бұрын
Az egymással versengés, a Káin-Ábel, Romulusz- Rémusz életmodell. Nem kívánok a vallásba belemászni. Meg hitében, bárkit megbántani sem szeretnék. Csak a jobbnak, erősebbnek van létjogosultsága, a másik folyamatos veszélyforrás, tehát kiktatandó.
@papiapi4408
@papiapi4408 7 ай бұрын
Az oszd meg, és uralkodj elve, is katasztrófához vezet. Kulturális mítoszunk, itt is egy alapot ad, ennek. Isten és Sátán kettőssége által. Vagy velem vagy, ha nem, automatikusan ellenem. De bármelyiket is választjuk, zsákutcába jutunk, mert itt is rászedtek minket. Az ezó piac (new age) a sötétséget, vagy fénymunkás státuszt (hamis fény), kínálja fel. Ennyire megvezethetőek lehetünk? Igen, ennyire. Mert a hit, nagy erénynek van beállítva. A ne higgy, kételkedj, bizonyosodj meg!!! pedig le van hurrogva. Hát, ne higgyünk bemondásra senkinek. Még nekem se, mert lehet, hogy csalok, vagy tévedek. A spirik pedig gyártottak egy egó nevű egregort, amivel folyamatosan harcolnak, és evvel megy el az idejük, és az egótlanító tanfolyamokkal. Miért érdemes, ezeket felismerni? Mert a megoldás abból születhet. Ha így éljük az életünket, akkor az tudatosul bennünk, hogy -Harc az élet. Az érzés, hogy győztes lehetek, vagy vesztes. Cselekedeteink visszaigazolnak, hogy mindenért meg kell, hogy küzdjünk, és egyedüli nyertesként mehetünk tovább. Szóval, írjuk felül a Harc az élet.- kódunkat Az élet ajándék. Az élet csoda. Az élet lehetőség, önkifejezésre. Az élet MI Vagyunk. "Mi vagyunk a rock, mi vagyunk az élet. Kérhettek bármit, csak kérhettek szépen." Boldog, boldogulást mindannyiunknak.
@papiapi4408
@papiapi4408 7 ай бұрын
A piramis modell követése, szintén egy tévút. A csúcson lévőért dolgozik mindenki, általában ismeretlen, fentről az alsóbb szintek átláthatóak, lentről a saját szintig van belátás (pl. Manhattan terv.) A fa, életfa, ami az életet szimbólizálja. Analóg, az élhető élettel.
@janoszilagyi
@janoszilagyi Жыл бұрын
Izé....🙃
@agotaruzsa
@agotaruzsa 9 ай бұрын
Kedves Alexandra,, a kvantumváltás a gazdaságban a tudati kvantumvaltás következménye és szerintem ez már erősen történik....szerintem egy fontos mozzanata a spirituális ébredés folyamata....rendszertudatosság, entanglement, kollektiv tudat és teremtő participació és emergens kibontakozás (Bohm és a dialógus: The Change of consciousness...). stb. stb.
@katalindrzadorinesoos9411
@katalindrzadorinesoos9411 9 ай бұрын
Talán ha Isten is eszébe jutna valakinek, akkor értené az élet értelmét.Ne tervezhető semmi, az impulzus az elégésünkből jön.
@fileferenc7920
@fileferenc7920 8 ай бұрын
Isten köszöni jól van, Ő évezredeken gondolkodik mi meg évtizedekben de legtöbbször csak 4 években. Ha esetleg szereted Csuja Imrét hallgasd meg a Jónás könyvét ( ha meg nem hallottad)
@galantaithomas5540
@galantaithomas5540 6 ай бұрын
What? Sikerült konstruktív gondolatokat megfogalmaznod, gradutálok. 😅 Isten nevében kétezer éven keresztül rabolta le az elit az emberek tömegeit. Mert az ember így müködik. Melyik Isntenre gondoltál konkrétan? Amiben te legbelül hiszel, vagy amiben mások hisznek? A többezer indiai, esetleg az antik istenekre? Keresztény? Muszlim?
@lzormy
@lzormy 9 ай бұрын
Nem olyan régóta van ez? Minden baktérium tenyészet, minden egér populáció és minden életforma addig növekedik amíg a forrásokat feléli, amíg a Petri csésze engedi. Utána összeomlik. A rendszer nem ökonómikus, hanem ökologikus! 😢
@fileferenc7920
@fileferenc7920 8 ай бұрын
Valóban így van, csak az állatok nem kapzsik, nem találnak ki pazarló dolgokat pl nem megyek minden héten fapados repülővel valahova csak mert megtehetem.
@zeneszpeter
@zeneszpeter 8 ай бұрын
@@fileferenc7920 Dehogynem. A háziállatok hihetetlenül dagadtra képesek enni magukat. A természetes környezetükben kontrollálja őket a források szűkössége, a természetes ellenségeik. Az ember sem más. Már az őskorban kiirtotta a fajok jelentős részét, pedig akkor még nem volt kapitalizmus. Nem a rendszer a hibás, hanem a belső kontroll nélküli emberállat. A kapitalizmus óriási fejlődést tett lehetővé. Megszűntek a járványok, a gyermekhalandóság, az éhezés. Vagy csináljuk vissza? Szüljenek a nők 10 gyereket, ebből haljon meg 7? Haljon bele a szülésbe az anyák harmada? Legyünk leprások, TBC-sek, háborúzzon minden szomszédos ország, a férfiak legyenek nyomorékok? A kapitalizmus és a polgári demokrácia sosem látott jólétet hozott, aminek köszönhetően végre boldogan fogyaszthatunk. Eljutottunk oda, hogy a boldogságunk már nem növelhető tovább az anyagi javak halmozásával. Sajnos az évezredes reflexeink még erre ösztönöznek. Nem a kapitalizmus a hibás, hanem a kapzsiságunk. Pár generáció, és ez is változni fog.
@szmozes
@szmozes 7 ай бұрын
@@zeneszpeter Jelenleg kb. 770 millió ember éhezik/krónikusan alultáplált a világon, ez a szám 2017 óta cc. 32-33%-kal nőtt. Összehasonlítva a XVI. században a háborúkban elesettek száma kb. 1,6 millió fő, ami folyamatosan emelkedve a XX. sz. 109,7 milliós veszteségéig. Az áldozatok aránya az adott században élt népesség 0,32%-áról egészen 4,44%-ig nőtt ugyanebben az időszakban. A háborúban résztvevők aránya cc. 1%-ról 14%-ra nőtt, a civil veszteség pedig mostanra a 90%-ot is meghaladja. A II. világháborút követő évtizedekben minden egyes évben a világon 50-55 háború vagy fegyveres konfliktus zajlott, ami a Szovjetunió megszűnésével a kétharmadára esett vissza (jelenleg 30-35 db/év).
@mohoska91
@mohoska91 Жыл бұрын
Jól mondta pedig :) Kiadhatja a 99 Ft-ot 1%-os tartalék ráta mellett. Csak ugye ha én odamegyek a pénzemétt az instant csőd mert nem tudnak kifizetni. Ez a valós életben azért nem történik meg mert az 1%-os tartalékráta fedezi az átlag kivételeket. De mint amcsiban láttuk mostanság ha történik egy “bankrun” akkor bizony csőd van.. szóval a példa csak a kiszolgálható emberek számában különbözik, vagyis csak annyiban hogy több ember után jutunk el a csődig, de eljutunk biztosan eljutunk ha mindenki ki szeretné venni a pénzét… Szóval egy totál egyértelmű mondatot érdemes végig gondolni: Az a pénz ami nem nálad van, az nem nálad van. Cryptoban erre azt szoktuk mondani: Not your keys not your crypto. Nem a te kulcsod nem te kryptod. A pénzed az elköltött időd. Becsüljed.
Жыл бұрын
Szóba került, hogy a pénz miként jön létre, és a bankrendszer hogyan működik. 💵 Meglehet, nem voltunk egészen egyértelműek, ezért citáljuk most Yuval Noah Harari Sapiens című könyvéből A kapitalista hitvallás című részt, amely a rendkívül bonyolult működést egyszerű példával szemlélteti: "A pénz nélkülözhetetlen volt a birodalmak felépítéséhez csakúgy, mint a tudomány előmozdításához. De a pénz vajon végső célja, vagy csupán veszélyes, de szükséges kelléke ezeknek a vállalkozásoknak? Nem könnyű megérteni a gazdaság valódi szerepét az újkori történelemben. Köteteket írtak már tele arról, hogyan alapított meg és döntött romba államokat a pénz, hogy nyitott új távlatokat és vetett rabszolgasorba milliókat, hogyan lendítette mozgásba az ipar kerekeit, és pusztította ki fajok százait. A modern gazdaságtörténet megértéséhez azonban elegendő egyetlen szót megértenünk. Ez a szó a növekedés. Jóban-rosszban, egészségben-betegségben, az újkori gazdaság úgy növekszik, akár egy hormonoktól csöpögő kamasz. Felfal mindent, amit elér, és gyorsabban hízik, mint ahogy mérni tudjuk. A történelem nagy részében a gazdaság nagyjából ugyanolyan méretű maradt. Persze a globális termelés nőtt, de főleg a demográfiai növekedés és az új földek benépesítése miatt. Az egy főre eső termelés stagnált. Az újkorban azonban ez megváltozott. 1500-ban a termékek és szolgáltatások globális értéke körülbelül 250 milliárd dollárnak felelt meg; ma ugyanez 60 billió körül mozog. Még fontosabb, hogy 1500-ban az éves fejenkénti termelés átlagosan 550 dollár körül volt, ma viszont minden férfi, nő és gyerek átlagosan 8800 dollárt termel évente. Mi a felelős ezért a hatalmas növekedésért? A közgazdaságtan roppant bonyolult téma. Hogy megkönnyítsük kissé a dolgokat, képzeljünk el egy egyszerű példát. Samuel Mohaw, a ravasz pénzember, bankot alapít a kaliforniai El Doradóban. A. A. Shtickley, a sikeres El Doradó-i építési vállalkozó, befejezi első nagyobb munkáját, amiért 1 millió dollárt kap készpénzben. Ezt az összeget beteszi Mr. Mohaw bankjába. A banknak most 1 millió dolláros tőkéje van. Eközben Jane Boorkhol, a tapasztalt, de nem túl vagyonos El Doradó-i szakácsnő, felfedezni vél egy üzleti lehetőséget: abban a városrészben, ahol él, nincs igazán jó pékség. Viszont nincs pénze, hogy rendes üzlethelyiséget vásároljon a szükséges ipari kemencékkel, mosogatókkal, késekkel és edényekkel együtt. Bemegy a bankba, előadja a tervét Mohawnak, és meggyőzi őt, hogy érdemes abba befektetnie. A bankár 1 millió dolláros kölcsönt ad neki, amit a bankszámláján helyez el. Boorkhol most felfogadja Shtickley-t, a kivitelezőt, hogy felépítse és bebútorozza a pékségét. Az ár 1 millió dollár. Mikor megkapja a kifizetésről szóló csekket, Shtickley elhelyezi azt a maga számláján Mohaw bankjában. Mennyi pénz van most Shtickley bankszámláján? Úgy van, 2 millió dollár. És mennyi készpénz van ténylegesen a bank széfjében? Igen, 1 millió. És itt még nincs vége. Ahogy azt már a kivitelezők szokták, 2 havi munka után Shtickley közli Boorkhollal, hogy előre nem látott problémák és kiadások következtében a pékség felépítése 2 millióba fog kerülni. Mrs. Boorkhol nem örül, de hát nem állíthatja le az építkezést a munka közepén. Így hát megint ellátogat a bankba, meggyőzi Mr. Mohawt, hogy újabb kölcsönt adjon neki, így az elhelyez a bankszámláján további 1 millió dollárt. Ő pedig rögtön átutalja a pénzt a vállalkozó számlájára. Mennyi pénz van most Shtickley számláján? Hárommillió dollár. De mennyi pénz van ott ténylegesen a bankban? Még mindig csak 1 millió. Egész pontosan ugyanaz az 1 millió, ami egész végig ott volt. A jelenlegi amerikai banktörvény lehetővé teszi a banknak, hogy még hétszer egymás után eljátssza ugyanezt. A kivitelező számláján végül 10 millió dollár lesz, viszont a bank páncéltermében továbbra is csak 1 millió dollár lapul. A bank 10 dollár kölcsönt adhat minden dollárért, amelyet ténylegesen birtokol, vagyis a bankszámláinkon lévő pénz 90 százalékát nem fedezik valódi érmék és bankjegyek. Ha hirtelen minden számlatulajdonos egyszerre kezdi el követelni a pénzét, mondjuk, a Barclays Banktól, a bank összeomlik (hacsak a kormány közbe nem lép, és meg nem menti). Ugyanez igaz a Lloydsra, a Deutsche Bankra, a Citibankra és a világ minden más bankjára. Egy nagy szélhámosságnak hangzik az egész, igaz? De ha az, akkor az egész modern gazdaság egy szélhámosság! Valójában ez nem félrevezetés, hanem tiszteletadás az emberi képzelőerő elképesztő képességei előtt. A bankok - és az egész gazdaság - fennmaradásának záloga a jövőbe vetett hitünk. Ez a bizalom a világon létező pénz legnagyobb részének a fedezete." Szóval hiába tudjuk s érezzük ma már, hogy a Föld véges rendszerében a végtelen növekedés fenntarthatatlan, a jövőnket elzálogasítottuk...
@mohoska91
@mohoska91 Жыл бұрын
"De ha az, akkor az egész modern gazdaság egy szélhámosság!" mert hogy az is :D olyan penzt koltunk amit az (ded)unokainknak kene... Viszont ha mar Harari: A valóságban (...) az ember nem azért hal meg, mert egy csuklyás alak megérinti a vállát, vagy mert isten így rendeli, és nem is azért, mert a halandóság valami kozmikus terv része. Az emberek mindig valamilyen technikai hiba miatt halnak meg. A szív nem pumpálja tovább a vért. Valamelyik főartériát eltömítik a zsírlerakódások. Rákos sejtek burjánzanak el a májban. Kórokozók szaporodnak el a tüdőben. És mi okozza ezeket a technikai problémákat? Más technikai problémák. A szív azért nem pumpálja tovább a vért, mert nem jut elég oxigénhez. A rákos sejtek azért burjánzanak el, mert egy véletlen genetikai mutáció átírta az utasításaikat. A kórokozók azért kerülnek a tüdőnkbe, mert valaki ránk tüsszentett a metrón. Nincs ebben semmi metafizikai. Ezek tisztán technikai problémák. És minden technikai problémára van technikai megoldás. A Homo Deus-ban szo esik a gilgames projektrol illetve arrol, hogy vannak gazdagok akik egyszeruen csak nem akarnak meghalni illetve a halalra mint technikai problemara tekintenek .. Ezek a gazdagok, azt a tomenytelen mennyisegu penzt, amit arra aldoznak, hogy kulonbozo modszereket dolgozzanak ki nekik, nem fogjak elengedni. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem a jachtos emberkek az igazi baj. Ok ugyanugy a rendszer fogjai.. csak arany lancokon nem simakon.. A valos problema nagy hatalmu emberek, nagyhatalmi ambicioi es Isten komplexusa. Ezert nem hiszek en az alapjovedelmi rendszerben sem es a sharing-economyban sem.. csak egy mezes mazas fugges a rendszertol amit barmikor ki lehet hasznalni :) Jo es infromativ video amugy koszonom :)
@funkymobile
@funkymobile Жыл бұрын
Van benne egy hatalmas csúsztatás, a bank MINDIG fedezet mellett adhat hitelt (ingatlan, értékpapír, cash-flow, biztosítás, kezes):működési szabályzat , bank törvény miatt. A pénz multiplikáció következtében a bank tulajdonképpen eszközöket szerez saját magának és cserébe pénzt biztosít a hitelt felvevőnek. A fenti példánál maradva 1 m$-ra - 9 m$-nyi pénzt tud kihelyezni úgy, hogy a 9 m$ mögött van fedezet, amely nem teljesítés esetén kerül a bank birtokába. A bank akkor kerül bajba, ha ez a fedezet értéke csökken valamilyen oknál fogva, vagy eleve rosszul lett megállapítva, vagy csalás következtében. Ezt a hamis példát a kriptósok terjesztik leginkább, annak alátámasztására, mert a kriptovaluta mögött tényleg nincs igazi fedezet, és így próbálják védeni magukat.
@annamariabakosi6482
@annamariabakosi6482 9 ай бұрын
Az emberek megbetegedése? Biologika weboldal, Dr.Gelléri Julianna előadása. Ki nem beszélt, megoldhatatlannak látszó konfliktusok okoznak betegségeket, melyekkel "egyedül maradtunk". Más betegség-okok? Rengeteg a NEHÉZFÉM-SZENNYEZÉS, de sok a HORMONÁLIS szennyezőanyag is. Szinte mindenben ott vannak a XENOÖSZTROGÉNEK, amik beépülnek - be pofátlankodnak - a férfi-női ösztrogének helyére.(Tudatos Vásárlók Egyesülete weboldalon a felsorolás, vagy Dr.Csomai Zita könyveiben)
@ImreKatona-ro5cc
@ImreKatona-ro5cc 9 ай бұрын
Az adósság álományt 7x7 év után elkell Engedni. Krisztus megfeszitését a kufár Ok ezért kérték, mert a törvényben lévő Adósság elengedést kérte.azóta sem en Gedik el
@zeneszpeter
@zeneszpeter 8 ай бұрын
Ezt inkább ne! Az én pénzem jelentős része kötvényekben van. (Az állam tartozik nekem)Ha 7 év múlva ennek az értéke lenullázódik, akkor nem lesz nyugdíjam. Sok irányból közelíthetjük a kommunizmust, lehet a vallás felől is. Én inkább nem kérnék belőle!
@papiapi4408
@papiapi4408 7 ай бұрын
Azt csak az atyámfiának lehet elengedni, ill. kell. Más fajúval szemben tilos ezt alkalmazni.
@koldulobaratx9859
@koldulobaratx9859 Жыл бұрын
Tényleg !? 3 faxxxopó??
@gaborsebestyen3974
@gaborsebestyen3974 Жыл бұрын
Elképesztő infantilisnak élem meg ezt az egész ömlengést. Döbbenet.
@spenot4135
@spenot4135 Жыл бұрын
Tény, hogy túl rózsaszín
@dlovas
@dlovas Жыл бұрын
@@spenot4135 Látom egyikőtök sem az a kifejtős típus.
@spenot4135
@spenot4135 Жыл бұрын
@@dlovas nézd végig és gondolkozz ha nem esik mehezedre
@dlovas
@dlovas Жыл бұрын
@@spenot4135 Abból, hogy közel két óra beszélgetésre annyit sikerült reagálnod, hogy "rózsaszín" pont nem az következik, hogy nekem kéne újranéznem és többet gondolkoznom 😁
@spenot4135
@spenot4135 Жыл бұрын
@@dlovas De az se következik, hogy hiányos ismereteidet én dédelgessem. Ha sok, csak azon gondolkozz el, hogy a történelemben mikor változott a társadalmi struktúra.
@TTibcsi1
@TTibcsi1 4 ай бұрын
Angolszász kultúrkör sajátja a gyarmatosítás
@janospeto831
@janospeto831 10 ай бұрын
Szerintem ez a nő jövőre feltalálja a vegytiszta kommunizmust! Figyeljétek meg! 🥴🤗😂🤣
@SweetyArmi
@SweetyArmi Жыл бұрын
Rengeteg ember nem rekreacio celjabol repul!
Жыл бұрын
Az adásban az hangzott el, hogy a többség. Amióta vannak fapados repülők, elképesztően megnőtt a városnéző turizmus.
@annahorvath5407
@annahorvath5407 Жыл бұрын
Rengeteg ember túristaként repül, nem létszükségletből. Szerintem a túlnyomó többség, de ebben a pillanatban nem tudom hol van erre adat, de biztosan alá lehetne számokkal támasztani. Pl Európán belül meg kellene szüntetni a repülést es irány a jól bevált vonat. Pont a rohanás es a semmire sincs idő mert növekedni kell gondolkodásmód miatt növekedett ennyire a repülés. Ráadásul időt sem nyernek sokat, lásd pl az átszállósdi őrületet pl úgy talál “olcsó” járatot hogy pl Berlinbe megy es kétszer átszál. Ugyanúgy eltolt 6-8 órát várakozással es átszállással mintha vonattal menne.
@SweetyArmi
@SweetyArmi Жыл бұрын
@@annahorvath5407 A peldaval, amit emlitettel, teljesen egyetertek, de ettol fuggetlenul millio mas eset is letezik. Manapsag sokan hagyjak el a hazajukat, csaladjukat kifejezetten letszuksegletbol. Az, hogy idonkent szeretnek latni a csaladjaikat akar egy hetvegere is, pontosan ezek a fapados jaratok teszik lehetove. Egy 1000 km-es tavolsagnal vonattal 18-18 ora kb, repulovel legyen 5-5 repteri varakozassal. Es ha egy hetveged van, nyilvanvalo, hogy a vonat igy nem jatszik. Ha a gyermeked kulfoldon dolgozna a jovoben, nyilvanvaloan Te is orulnek, ha hazalatogatna, viszont teny, hogy ez sem letszukseglet, ahogy beulni egy kavezoba sem az.
@bt2898
@bt2898 3 ай бұрын
le a ruhával
@ferencszegedi9061
@ferencszegedi9061 Жыл бұрын
A népesség azért növekszik, mert mindig több élelmiszert állítunk elő. Nem lenne növekedés, ha minden évben azonos mennyiségű élelmiszert állítanánk elő. Ez ökológiai törvény.
@zeuszmotoros498
@zeuszmotoros498 Жыл бұрын
Azèrt növekszik mert szándèkosan tenyèsztettèk az embert. Az a páholy aki a korlátlan hatalmat megteremti magának igy gondolta ki a rendszert. Kellenek fogyasztók akik a haszonnal eladott termèkeket veszik. Minèl többen, annál gyorsabban meglesz a törvènyesnek látszó hatalom a páholynak. A pènzzel befolyast vettek majd fokozatosan mindent kisajátitottak. Mára elèrkezett az idő hogy új rendszert vezessenek be. Ehhez elèg lesz 100 millio ember is nekik. Kontrolálják majd az èlelmiszert ès oltásokat is felhasználják nèpessèg szabályozásra. Igen tudom sokan úgy hiszik ez baromság meg hogy ő emberkènt valaki ès jogai vannak. Holott egy senkik.
@papiapi4408
@papiapi4408 7 ай бұрын
@@zeuszmotoros498 Nem az a maroknyi elit a lényeg, akik itt a Földön irányítják az eseményeket. Azok a lényeg, akiknek ők is a szolgálatában vannak. Nem cél a földi jólét helyreállítása, vagy kivitelezése. A százmillió nem lélekszám, nem termelne annyi negatív energiát, amennyi az élősködőket kielégítené. A nagyobb egyedszám könnyebben adja ki azt. A tartsd ötszázmillió alatt kővéset, a félelem fokozására, és fenntartására, lett megalkotva. nyolc milliárdból, mennyi az esélye, annak, hogy pont rám lesz szükségük? Semmi szinte. Így, mindenki rághatja a kefét. Az emberek nagy többsége fél a haláltól, még akkor is, ha felfogja, hogy nem kerülhető ki. Azért mindenki titkon bízik benne, hogy neki talán sikerülhet. A bizonytalanságban tartás, még keményebb fegyver, mint a megfélemlítés, mert folyamatos stresszben tart. Attól meg kimerül a szervezet. Az üss, vagy fussra vagyun felkészítve, de nem a folyamatos stresszeltetésre.
@sonson5jadamshuzu111
@sonson5jadamshuzu111 27 күн бұрын
Afrikában is annyi az élelmiszer hogy azért szaporodnak annyira
@ferencszegedi9061
@ferencszegedi9061 27 күн бұрын
​@@sonson5jadamshuzu111 A bolygón növekszik az előállított élelmiszer mennyisége, ezért a bolygó népessége növekszik. Szerinted az emberi biomassza miből keletkezik, ha nem élelmiszerből? Angyalsóhajból?
@belavalodi850
@belavalodi850 6 ай бұрын
Semmi jelentősége annak, mit mondanak az EU-ban, miféle értekezketeken ki mitől hatódik meg. Itt, ebben a stúdióban mondta el világosan Gelencsér professzor, hogy a probléma csak globálisan lenne megoldható, arra viszont semmi esély nincsen, a degrowth-t nem lehet várni azoktól a társadalmakól, amelyek most kezdték megízlelni a jólétet. Ők most akaják hajtani a kereket ezerrel! És leszarják az európaiak s általában a nyugati dekadens világ lufballonhámozását és önmarcangolását, kiútkeresését. Ez a nő egyetemi tanár? Hát akkor bizony itt a materiális lepusztulás a kevésbé riasztó, a szellemi sokkal inkább! Ami jól lét meghatározását illeti, álljunk meg rögön az első pontnál, a biztonsághoz és a lakhatáshoz való jog. No már most kérem szépen, ugyan ki kérdezte meg az európai embert arról, lemond-e a mindennapi bizonságáról a városaiban randalírozó, ide nem való migráns hordák kedvéért? Lemond a karácsonyi vásárairól, a városi karácsonyfáról, a Mikulásról holmi eszement tolerancia nevében? Utóbbiak ugyanis a lakhatáshoz való jogot is érintik, mert ahol lakom, a település az otthonom, ott szeretném az ünnepeinket továbbra is annak tartalmához illően megülni, ráadásul biztonságban! Vajon miféle széndioxid kibocsátással árt volna, ha a honfoglaaló vadakat egyszerűen nem eresztjük be? Na ugye.... Az elosztást nem lehet megbeszélni! Nem lehet meghatározni, hogy ki miről mondjon le! Nem egy falugyűlésről, de még csak nem is egy országgyűlésről van szó, hanem "föld gyűlésről", ami nincs, nem is lehet, nem is lesz. Éppen ezért jött a davosi elit, amelyik zöld- és ökodikatúrát készít elő, ennek egyik legismertebb fogatókönyve a great reset. Az emberek nem fognak maguktól önkorlátozni, rá fogják kényszeríteni őket, pl. első körben olyan áremelésekkel, amelyek nyomán majd nem tudják kifűteni a házukat. Ezért robbantották fel az északi áramlat vezetéket. Mi másért? Most vásárolja a német ipar a háromszor vagy négyszer drágább palagázt, az iparosok már a kormányt okolják, holnap majd fenyegetik is. A bongyorfejű fordítva ül a lovon! A kormányt a nemzet megválaszotta, így ő dönt. Mi az, hogy nem csak ti fogtok döntéseket hozni (mármint a kormány)? Mit akarsz bongyorfejű, anarchiát? A demokratikus parlamentarizmusban a többség választja meg azokat, akik megmondják, merre menjünk! Na ugye, hogy mégiscsak valamiféle ökodikttúrában bíztok? Olyan meg nem lesz!
@papiapi4408
@papiapi4408 6 ай бұрын
Ki az a bongyorfejű? A kormány lemondott, de nem csak a kormány, hanem az egész bagázs. Az illetéktelen hatalom gyakorlásának pontos időpontja 2011. április 19.!! Szavaztak róla, mivel a nemzeti hitvallás, ami első bekezdése az Al@ptörvénynek és zárt fejezete, ezért, annak jognyilatkozat tartalma miatt, a képviselők (pártostól, kormányostól), kiléptek a Magyar Állam hatályos jogrendjéből. Ez nem vélemény, ez nem elmélkedés, hanem tény! Ők, magukat zárták ki a beterjesztett törvény javaslat 2/3-os elfogadásával. A jogi nyilatkozat, itt olvasható: "Nem ismerjük el az 1949. évi kommunista alkotmányt, mert egy zsarnoki uralom alapja volt, ezért kinyilvánítjuk érvénytelenségét. " Ehhez tudni kell, hogy a Magyar Köztársaság Alkotmánya, az 1949-es módosított változata. Ez az Alkotmány adott a képviselőknek jogot a népszuverenitást elfogadó képviselőknek a törvények és jogszabályok meghozatalára. Bár a Ház szabályainak értelmében zajlott a szavazás, ezért e jogi nyilatkozat tartalma értelmében, valójában, a mandátumukat elveszítették! Ez olyan, mint, amikor a megbízott ügyvéd vissza adja a megbízási szerződését! Az külön átgondolást érdemel, hogy 20 évi tevékenységükkel, hogyan számolnak el?? Amire azt mondják, hogy Szájer szövegezett meg, azt 2012. januárjától alkalmazzák. A kérdés az, hogy 2011. április 19. napjától, 2012. január 1. napjáig, melyik állam országgyűlésének kormánya és képviselői voltak?" + Mivel, a "Magyarország" nevezetű valami, egy illegitim, nem létező, egy idegen magánhatalom által létrehozott fantomállam, azért nem is használhatja az állam vagy az államosítás szavakat! Ahogy a Magyarország zRt. általi "okmányokban" sem használnak bizonyos szavakat! A "személyi igazolvány"-ban az állampolgárság (citizenship) helyett, épp ezért van a nemzetiség (nationality) írva!! Az Alaptörvény, ami így, nagy kezdőbetűvel írva egy DEFINIÁLHATATLAN szó (Nem minden esetben csereszabatos, és nem véletlenül nem jön ki a megpuccsolók szájából meg tollából az Alkotmány szó!!) is azért nem paragrafusokból áll, hanem egy Rt.-nek az SZMSZ-ére hajazó cikk-ekből!! 2012 óta, a Magyar Nemzeti Bankot erre felhasználva, HAMIS PÉNZÉRMÉKET juttattak ki a gazdaságba, MAGYARORSZÁG felirattal! Ami, gyakorlatilag, a zRt. ZSETONPÉNZE!!! Amit kivettek onnan, mert nem hígítottak, hanem szinten tartottak, AZT SIMÁN BEZSEBELTÉK!! Azaz MEGLOPTÁK ezzel a több száz milliárdot is kitehető összeggel a Magyar Köztársaságot!!! Mikor bárki fizet vele, a pénz átváltozik bájtokra, azaz, mintha legális bevétel keletkezett volna!! Ez is további lopások, nem mások!! Ez idő alatt, akár több ezer milliárdra is rúghatott az ellopott pénz összege!!"
@CarlosCarlos-hx4xo
@CarlosCarlos-hx4xo 9 ай бұрын
I Can't Believe We Did This...
00:38
Stokes Twins
Рет қаралды 92 МЛН
When You Get Ran Over By A Car...
00:15
Jojo Sim
Рет қаралды 23 МЛН
МАМА И STANDOFF 2 😳 !FAKE GUN! #shorts
00:34
INNA SERG
Рет қаралды 4,9 МЛН
Jövő, fenntarthatóság és boldogság
47:33
Új Egyenlőség
Рет қаралды 10 М.
Mérő László: Hülyeségekkel nem foglalkozom | Mindenségit! #23
1:02:27
SOMA MAMAGÉSA: KIMAXOLOM A KLIMAXOM! / Három igazság / Palikék Világa by Manna
36:42
(Nem) növekedés egy korlátos világban (Dr. Köves Alexandra)
53:36
Katona József Könyvtár
Рет қаралды 1,1 М.
Mindenségit! #2 - Bibók Bea: A szex egy csodálatos játszótér
1:37:49
Az emberek felelősek a saját sorsukért?
1:34:27
Új Egyenlőség
Рет қаралды 4 М.