Mérgező női minták a mai társadalomban: A férfias nő

  Рет қаралды 9,818

Életmenedzsment

Életmenedzsment

Күн бұрын

Személyes tanácsadás: eletmenedzsment.hu/konzultacio/
Könyv: eletmenedzsment.hu/felnottkor...
Jimmy Knowles tanácsadó csatornája férfiaknak: / @jimmyonrelationships
#nő #fèrfi #párkapcsolat #Életmenedzsment #DrMarótiEmese #önfejlesztés #önismeret #szemelyisegfejlesztes #életcél #sajátút #önazonosság #önmegvalósítás #tudatosság #tudatosélet
00:00 Bevezető
04:53 Anyai minta
06:08 Agresszív, kontrolláló apa
06:47 Párkapcsolati tapasztalatok
07:20 Hivatás
07:48 Mire van szüksége egy elférfiasodó nőnek?
09:42 Az érzelmi biztonság és kiszámíthatóság
11:47 Mit tegyél, ha elférfiasodott nő vagy?

Пікірлер: 87
@8golem373
@8golem373 5 ай бұрын
Dehogynem várná el, hogy udvariasak legyenek vele, meg dehogy akar mindent megcsinálni! De ha egyszer sem udvariasságot, sem segítséget nem kap a mai világban, mert némely pasi elvárja, hogy őt szolgálják ki, és sok még egy nyomorult égőt sem tud kicserélni ( nem beszélve a bonyolultabb dolgokról), akkor muszáj a nőnek a sarkára állni, mert egyébként nem éli túl a hétköznapokat!
@eveartdesign
@eveartdesign 5 ай бұрын
Húha, szerintem pont itt kezdődik az elsárkányosodás, hogy nem a képességeikből indulunk ki, hanem abból, hogy mit nem tudnak. Ezen felkapjuk az agyvizet, utánam a vízözön és ráborítjuk. Csakhogy ők meg nem szeretik a csöcsös férfiakat, meg az agyrágó bogár, se a kedvencük. Tettekkel is lehet kommunikálni, nem csak szavakkal, csak ez kevés nőnek jut eszébe.
@zoltanmarmorstein1540
@zoltanmarmorstein1540 5 ай бұрын
Na most elképzeltem ahogy az asszony leveszi a 17"-os felnit. De igazából nem. Ekkora képzelőerőm még nekem sincs. Amúgy nálunk már nem égőt használunk, hanem LED fényforrást.Ha égő ha nem.
@8golem373
@8golem373 5 ай бұрын
@@zoltanmarmorstein1540 akkor örülj neki, hogy nem fiús csajok vesznek körül. De az is elmond valamit, amikor a csaj előbb összerak egy IKEA bútort, mert a pasi nem tud különbséget tenni a csípőfogó és a kombinált fogó között. És lovagolhatsz a fényforrások különböző elnevezésein, de amíg a hétköznapi értelemben "égő" minden, amit a foglalatba csavarsz, legyen az LED, vagy halogén vagy a régi békebeli wolframszálas villanykörte, addig azt hiszem, az erre történő utalásod irreleváns 😄
@manuelfriedmann6076
@manuelfriedmann6076 5 ай бұрын
Biztos,hogy ilyen is van, ezt még Én is megerősítem, és ez szomorú!!! 🙃
@szekelymartin8153
@szekelymartin8153 5 ай бұрын
A “másik oldal” sem panaszkodhat… Mostanság ha valakivel kedves/udvarias vagy, akkor egy lúzer, nyalgep vagy, és kb le vagy köpve (általánosságban, nem mindenkire igaz nyilván), így nem csoda ha sokaknak nincs kedve udvariaskodni..😃 A mostani (inkább fiatalabb) nők jó részénél meg az a jellemző, hogy közösségi médiára kipakolja a testét, és ezzel véget is ért a hozzáértése bármihez is, közben meg az elvárások az egekben.. Szóval mindkét oldalon vannak bajok, bőven. (Még egyszer, általánosságban beszéltem).
@molnarattila3113
@molnarattila3113 5 ай бұрын
Egyszerűen csak szeretni kell a másikat, mert minden más ebből következik - szerintem! Mert ha nincs szeretet, akkor minden más felesleges!
@izes_palacsinta
@izes_palacsinta 5 ай бұрын
Miért kell? Ki kötelez rá?
@molnarattila3113
@molnarattila3113 5 ай бұрын
A szíved! Csak úgy megy!@@izes_palacsinta
@zoltanmarmorstein1540
@zoltanmarmorstein1540 5 ай бұрын
Tényleg. Téged ki kötelez hogy ne legyél kötekedő bunkó? Senki? Stimmel! @@izes_palacsinta
@mariaparej6066
@mariaparej6066 5 ай бұрын
Igen, csak az eltérő, hogy ki miből érzi, hogy szeretve van.
@tunderacz7467
@tunderacz7467 5 ай бұрын
Mindenki ugyan abból érzi, hogy szeretik esetleg csak más az arány. Elfogadás, megértés, bizalom.
@imreveress6792
@imreveress6792 5 ай бұрын
Mindkét oldalon fontos szerintem az értelmi intelligenciát tanulni, fejleszteni akár már szingliként is.... Bizalom, türelem, figyelem, megértés, tolerancia, féltés-féltékenység kezelése, reakciók bizonyos szituációkban.... Ezekből is sokat tanultam az elmúlt tíz évben. Köszönöm szépen ezen értékes videót is 🤗
@user-xe5tj8ge5r
@user-xe5tj8ge5r 5 ай бұрын
Mintha rólam szólna ez a videó!🙏😥
@krisztinka613
@krisztinka613 2 ай бұрын
@szilvibognar2411
@szilvibognar2411 5 ай бұрын
Nagyon jó videó, elsőre a férfiaktól a függőségeik csökkenése is nagy előrelépés lenne a társadalom számára. (Alkohol, drog...stb.) Utána a többi könnyebben kialakulna...
@krisztinawien
@krisztinawien 5 ай бұрын
Van egy rossz hírem. A magyar nők közel 8% is alkoholista :(
@zoltanmarmorstein1540
@zoltanmarmorstein1540 5 ай бұрын
Nálam csak a nők okoztak függőséget. Ami a piát és a drogokat illeti, egyrészt könnyebb lejönni róluk, másrészt hosszútávon sokkal olcsóbbak mint a nők.
@theman4648
@theman4648 5 ай бұрын
Na ebből is látszik hogy általásítunk! Én és még sok haverom nem iszunk, viszont van egy (több is) lány aki minden nap részegre issza magát. + Cigizik minden nap mellé. Nem néznéd ki belőlük.
@izes_palacsinta
@izes_palacsinta 5 ай бұрын
Nagyon jó témát hoztál megint. Viszont az érzelmi biztonságról nem pozitív az én fogalmam. Azt otthon szokták megkapni a szülői háznál, és aztán képessé válik valaki azt saját magának megadni. Az rossz, ha elsődlegesen a párkapcsolattól vár elvárva. Férfiként én ha érzelmi biztonságot nyújtok azt jelenti, hogy ott vagyok folyton vele, és én rám hárul egy csomó minden, mintha a nő apja lennék, mert ő még önállótlan érzelmileg. Nekem le kell mondanom csomó dologról, csak hogy ő jól érezze magát. Egy gyerek esetében ez normális, de felnőtt párkapcsolatban nekem ez közel sem kielégítő. Tipikusan ilyen jel, amikor egy nőnek a testmagasság fontos a férfiban, mert neki "biztonság érzése kell". Amikor ilyet hallok a hideg futkos a hátamon. Rosszul gondolom?
@ErikaDrPapp-hn7cp
@ErikaDrPapp-hn7cp 5 ай бұрын
Kedves uram, nem figyelt arra mit a doktorno mondott…az erzelmi biztonsag megadasa nem egyenlo az apaskodassal, hanem abszolut partnerseget es bajtarsiassagot jelent…
@theman4648
@theman4648 5 ай бұрын
A nőknek egy gazdag apa kell, aki meg is rakja őket. Nem pedig párkapcsolat! 😉😜
@eveartdesign
@eveartdesign 5 ай бұрын
Ez a totális félreértés iskolapéldája! Attól, hogy megértó vagy egy nővel és érzelmileg nyitott vagy rá, nem az apja vagy, hanem wgy elfogadó társ, akire lehet számítani. Nem fogja egyedül érezni magát, ha gondjai vannak.
@theman4648
@theman4648 5 ай бұрын
@@eveartdesign de ezt a nők is kellene viszonozzák a férfiak felé.
@user-wc9vl1vt6e
@user-wc9vl1vt6e 5 ай бұрын
​@@theman4648Sajnos, ez egy hímsoviniszta vélekedés. Sajnálom a kommentelőt...
@user-wc9vl1vt6e
@user-wc9vl1vt6e 5 ай бұрын
Nagy köszönet azért, hogy erről a bonyolult témáról mindkét nem szemszögéből hallhattunk okos tartalmat, javaslatokat.
@robertoze
@robertoze 5 ай бұрын
Szerintem nem az ajtónyitogatás, meg udvarlás a nőiesség, nem a középkorban vagyunk. Inkább olyasmikben nyílvánul meg az elférfiasodásuk hogy agresszívek, elnyomóak, külsőre meg inkább hasonlítanak egy tinédzser kisfiúra, mint egy nőre.
@timeagera1234
@timeagera1234 5 ай бұрын
Ez így működik? Elmagyarázzuk a férfiaknak, hogyan figyeljenek oda a párjukra? Ha szenvedélyesen szereti a focit, sokat foglalkozik vele, nem sajnálja az időt rá, sőt…azt szereti legjobban az életében, akkor csak annyit kell mondani, hogy így rajongjon az asszonyért is, és kész? Nem fog!!! Senkinek nem lehet megmondani, hogy szeress jobban, foglalkozz velem többet! Ha szeret, akkor ezeket csinálja magától, ha meg nem szeret, akkor jobb elválni!
@eletmenedzsment
@eletmenedzsment 5 ай бұрын
Elsőre azt gondolnánk, hogy a szeretetet nem kell tanulni, az mindenkinek megy magától. Pedig a szeretetet is, mint minden mást az életben gyerekkori mintákból tanuljuk. Mit láttunk, tapasztaltunk otthon és a közvetlen környezetünkben. A szeretet egészséges kifejezésére sajnos nem minden családban van jó minta. Sok a romboló minta, ami inkább bizalmatlanságot, játszmákat vagy félelmet szül az elköteleződéstől és a konfliktusoktól.
@timeagera1234
@timeagera1234 5 ай бұрын
@@eletmenedzsment Köszönöm, hogy reagált a hozzászólásomra! Látszik, hogy problémám van az asszertív kommunikációval. Nem igazán tudom kifejezni “normálisan” mire van szükségem! Amint megérzem, hogy a másik személynek teher vagyok, először lefagyok, majd inkább visszahúzódom a saját kis világomba.Belefáradtam már ebbe, hogy mindenkinek meg akarjak felelni!Tisztában vagyok vele, hogy ez nem jó se nekem, se másoknak.
@melindamarton8113
@melindamarton8113 5 ай бұрын
Dolgozni kell,nincs mese,mert,ha nem,akkor az ember még ennivalót sem tud venni sem magának,sem pedig a gyerekének!A nőknek is dolgozniuk kell sajnos!
@szilvibognar2411
@szilvibognar2411 5 ай бұрын
Kedves kommentelő. A legtöbbünk tapasztalata és véleménye hosszú évek és több párkapcsolat eredménye, nem egy-egy eset alapján hozott általánosítás vagy előítélet. Az élet sem egy napból áll, előre gratulálok, ha végigviszed olyan függőségek nélkül, amik miatt elhanyagolnád a szeretteidet.
@felixfelix53
@felixfelix53 2 ай бұрын
És ha nem kívánatos, akkor is azt mondjam neki, hogy kivanatos? 😳
@krisztinawien
@krisztinawien 5 ай бұрын
Egy ideje nézem a csatornádat és eddig mindig nagyon egyetértettem az elhangzottakkal, viszont most nagyon nem. Azt el tudom képzelni, hogy egyes esetekben probléma lehet a nőnek a vázolt férfias viselkedés, de ez akár egy férfira is igaz lehet. A társadalom iszonyatosan sokat követel mind a férfiaktól, mind a nőktől. Ahogy egy "igazi férfi nem sírhat", úgy a nők állandóan a gyerekvállalással kapcsolatos kérdéseket kapják meg. De talán ott érdemes elkezdeni, hogy mi is az, hogy férfias és nőies tulajdonság. Azt elismerem, hogy van különbség a női és férfi agy között nagy általánosságban, de ezek szórása és köztes halmaza már sokkal nagyobb, mint amit sokan gondolnak. A már említett társadalmi elvárások nagyon befolyásolni tudják karakterünket, illetve azt, amit a világ felé mutatunk magunkból. Elég csak arra gondolni, hogy nem is olyan régen még nemlétező fantazmának tartották a női orgazmust és teljesen természetes volt, hogy a szeretkezésnél csak a férfi menjen el. A nők emancipációja aztán kinyitotta ezt a rugalmatlan rendszert és ma már szerencsére nagyon sok mindenben szabadon eldönthetjük, hogy mit szeretnénk, mi jó nekünk. Ilyen szempontból szerintem a férfiaknak most nehezebb. Ugyan ők szabadabb helyzetből indultak (társadalmi szinten még mindig azok), de sok szempontból jóval kevesebb szabadságot kaptak az elmúlt száz évben. Elég csak az öltözködést nézni. Egy nő kis túlzással bármit felvehet a miniszoknyától a munkásnadrágig, pár szélsőségtől eltekintve mégsem lesz megkérdőjelezve a nőiessége. Egy férfiakra viszont sokszor már egy színesebb szett miatt is furcsa szemmel néznek az emberek. Szerintem abból érdemes kiindulni, hogy nagyon sokfélék vagyunk. Mindenféle trauma vagy rossz séma nélkül is van olyan nő, aki férfiasnak gondolt dolgokban szeret elmerülni, teszik validdá az identitását. Hasonló képen sok férfi is lehet eredendően gyengéd, érzelmes, gondoskodó, nem versengő. És nagyon sokan még focimeccset sem néznek :D Én inkább azt javasolnám mindenkinek, hogy próbáljon meg minél jobban önazonos lenni! Ne foglalkozzon (már amennyire lehet) mások véleményével! Dolgozzon saját maga, saját vágyai, saját igényei megismerésén. Találjon olyan párt, aki ezeket ki tudja elégíteni és akinek ő is ki tudja önazonosan elégíteni az igényeit. Akik egy klasszikus párra, régi családmodellre vágynak, azok is biztosan meg fogják találni a másik felüket! Csak azért mert nem mindenki ilyen, még nem kell a tőlünk eltérőket megváltoztatni! 8 milliárd emberből előbb-utóbb meg lesz az igazi! ;)
@tunderacz7467
@tunderacz7467 5 ай бұрын
Alapvetően igazad van. Viszont ez megváltozik a gyerekvállalás után. Amikor már nem csak magad után kell felelősséget vállalni már nem ilyen színes a helyzet.
@krisztinawien
@krisztinawien 5 ай бұрын
@@tunderacz7467 De a gyerekvállalás is két ember döntése (jobb esetben). Azaz itt is fontos az egyensúly. Ismerek olyan kiegyensúlyozott családokat, ahol megoszlanak a feladatok, meg olyat is, ahol anyuka 10 éve otthon van a 4 gyerekkel és viszi a háztartást. Lehet ha megcserélnénk őket, akkor mindkét pár szenvedne a nem neki való szerepben. Pont ezért írtam, hogy az önismeret nagyon fontos. Illetve ha megvan, hogy mit is szeretnék, mi való nekem, akkor ennek megfelelően választani párt, munkát, életet. Tudom, ez elméletben egyszerűbb, mint gyakorlatban, de nem látok más lehetőséget a boldog és kiegyensúlyozott életre.
@tunderacz7467
@tunderacz7467 5 ай бұрын
Valóban, csak van aki utólag jön rá, hogy talán mégsem "erre" gondolt.. az önismeret cselekvés útján lesz bizonyos, amikor a tapasztalat mutatja meg az igazi hozzáállásodat. Addig csak elképzelése van az embernek magáról a szerepben. Van olyan pár akinél működik a megosztás, de általánosságban buktatók azok a helyzetek amiről beszélt. Anyaként másképp gondolsz arra a fajta szabadságra is amiről írtál, mert az aki belátja annak felelősségét mit kell nyújtani egy ilyen szerepben a gyermek egészséges fejlődéséhez, az sokkal befogadóbbá, elfogadóbbá, az érdekeit kicsit háttérbe szorítva működik. Na és itt kezdődik a videó témája igazán. Mi van ha az egyik fél ezt nem látja be? Ha felborul az egyensúly? Látjuk-e mikor vagyunk kevesek? Látjuk milyen energia hiányzik a családból? Ha nincs, ki pótolja? Hát általában aki jelen van. Aki a helyzetben van.
@eletmenedzsment
@eletmenedzsment 5 ай бұрын
Egyetértek veled. A cél, hogy önazonosak legyünk. A videóban elmondottak nem zárják ki az önazonosságot, és nem köteleznek semmilyen férfi vagy női modellnek való megfelelésre. Mindkét nemben vannak férfias és nőies tulajdonságok. Azok, amiket itt felsorolok, mint ahogy a videó elején elmondtam, nem negatívumok. A probléma akkor van, ha pl. egy nő gyerekkori trauma hatására akar erőn felül is önálló lenni, minden terhet magára vállalni, vagy úgy vállani férfi szerepet, hogy azt nem kívánja, de elvárásnak érzi.
@Andrea-fi9zd
@Andrea-fi9zd 5 ай бұрын
Szerintem a nőket jobban megszólják bármi miatt is, a férfiakkal elnézőbbek, / ne a managerek szintjét nézzük, hanem az átlagembert/
@baracskatibor1898
@baracskatibor1898 5 ай бұрын
Milyen időközönként érdemes jelezni a nő felé, hogy fontos, anélkül hogy nyomulásnak tűnne!?
@sz.k.3362
@sz.k.3362 5 ай бұрын
Nem tűnik nyomulásnak,ha a párod mellett elsétálsz pl.a konyhában és megsimogatod a hátát. Tudod milyen jól esik az ilyen apró figyelmesség?
@theman4648
@theman4648 5 ай бұрын
​@@sz.k.3362 Szerintem nincs együtt vele, és ezért kérdez ilyet
@sz.k.3362
@sz.k.3362 5 ай бұрын
@@theman4648 Meglehet 🙂 Egyébként mindenkinél más,hogy milyen időközönként igényli ezeket a jelzéseket. Alapesetben,ha nem 3gy lelkileg sérült,befásult nőröl van szó,neki nem hiszem,hogy gond lenne,ha hetente kapna egy kis visszajelzést ,hogy fontos számára. De úgyis tudni fogja,ha már sok. 🙂
@theman4648
@theman4648 5 ай бұрын
@@sz.k.3362 én nem tudnék elképzelni úgy egy kapcsolatot hogy ne bújjunk állandóan össze, szerettkedés csibészkedés nélkül :D Vagyis, én csak ilyen tinis kapcsolatot tudok csak, amiben ég a láng
@baracskatibor1898
@baracskatibor1898 5 ай бұрын
@@sz.k.3362 Ez igaz. De én most az online ismerkedés, társkeresés szempontjából érdeklődök!
@dentdr
@dentdr 2 ай бұрын
Amikor megláttam a címet, na mondom magamnak egy újabb videó ami a nőket szapulja..🤮🤮🤮 Aztán kellemesen csalódtam.. olyan aranyosan beszélsz ezekről a dolgokról, nőként jó volt végighallgatni azt, hogy nem az a célod, hogy a nőket a földbe döngöld, hanem hogy tárgyilagosan beszélj bizonyos jelenségekről és azok miértjéről.. Köszi a vidit 🥰🥰🥰
@MihalyVas
@MihalyVas 5 ай бұрын
No ne viccelj van még férfi aki aktív
@zoltangasparek8755
@zoltangasparek8755 5 ай бұрын
Érdekes tèma. Azt gondolom, hogy nem a normális működés része, ha egy nő bántalmazó szerepet vesz fel(Rejtett nárcisztikus vonás). Azzal pedig nem segít neki a férfi, ha nem húzza meg a határait, hanem engedi, hogy a nő azt egyre jobban feszegesse. A házisárkány remélhetőleg nem az elsárkányosodást jelenti. Nem hinném, hogy a férfias működés része lenne a függő viszony kialakítása. A mai emancipált világban egy nő ugyanúgy megteremtheti a független viszonyt, amennyiben hajlandó érte tenni és nem kíván a takaróján túl nyújtózkodni. Persze ez a nehezebb út. Egyébként meg a kölcsönösséget és arányosságot gondolom normálisnak, nem pedig azt amikor a férfi az elpapucsodás előszobájába helyezi át magát.
@eveartdesign
@eveartdesign 5 ай бұрын
Hú te inkább meg se szólaltál volna, a kapcsolataidat meg hagyjuk is, ha ilyeneket írsz le.
@daviddojcsak2293
@daviddojcsak2293 5 ай бұрын
Zoltán a megoldás az nagyon egyszerü lenne csak jól szájon kellene vágni kétszer az összes emancipált kurvát mint ahogy régen csinálták a férfiak és akkor nem lenne több probléma a világon.
@martaf962
@martaf962 5 ай бұрын
Szerintem félreértetted a videót, és az a gyanúm, hogy a nőket sem érted. A férfias viselkedésű nők nem bántalmazók, mint ahogy általában a férfiak sem bántalmazók. Nyilván mindkét oldalon lehetnek bántalmazók is, de a férfias viselkedést összemosni a bántalmazással jókora tévedés. A határok meghúzása is fontos mindenkinél, függetlenül attól hogy férfi vagy nő az illető. Abban igazad van, hogy a mai emancipált világban egy nő ugyanúgy megteremtheti a független viszonyt... Csak amikor ezen dolgozik a nő, sokszor kénytelen olyan játékszabályok szerint játszani, amit férfias viselkedésnek minősítenek, mert így lesz hatékony, ráadásul egyébként nem veszik komolyan. Erről is szólt a videó. Írtál a kölcsönösségről és arányosságról, de hogy ez alatt mit értesz, az számomra kétséges, mert idekeverted az elpapucsosodást is. Szerintem fontos tisztázni, hogy a nők nem papucsot keresnek, hanem FÉRFI-t. Papucs: Félelemből vagy érdekből cselekszik: “baj lesz belőle, ha nem...”, "megéri, mert így nyugtom lesz...", "jól elvagyunk így, megteszem a dolgom - ha ő is teszi a sajátját"; és kerüli a felelősséget (pl ha jön egy probléma, mint tartós betegség vagy munkanélküliség, akkor az illető lelép). FÉRFI: Szeretetből és tiszteletből cselekszik, figyelembe veszi a párja igényeit, megoldást keres a gondokra, mert azt szeretné, hogy a párja jól érezze magát, hogy nevessen, hogy a párja is szeretettel nézzen rá, és nézzen fel rá... A női alapprogram az, hogy gondoskodunk, szeretetet és a tiszteletet adunk. Ám ha nem érezzük a szeretetet és a megbecsülést, ami az érzelmi biztonságunk alapja, akkor az alapprogramunk előbb-utóbb megszűnik, s jön a sárkány üzemmód (s ez a jobbik, mert mutatja, hogy a nőben van energia és probléma-megoldó képesség, így képes valahogy megküzdeni a helyzettel) vagy a behódolás-mártírság (s ez sajnos a rosszabb irány). Az, hogy egyre több a kényszerből férfiasan viselkedő, esetleg folyamatosan kontrolláló nő, és a kényelemből felelősséget kerülő, a kapcsolatot biznisznek tekintő férfi, az sajnos jól mutatja társadalmi rendszerünk zavarait.
@zoltangasparek8755
@zoltangasparek8755 5 ай бұрын
@@martaf962 a videó a férfias viselkedéshez sorolja a függőségben való tartást, ami bizony nem férfias, hanem bántalmazó viselkedés. Ami az elsárkányosodást illeti, butaság azt gondolni, hogy azért történik, mert a férfi nem ad elég szeretetet, tiszteletet(megbecsülést). Javasolom a témában elhíresült könyv elolvasását és értelmezését. Felesleges és femináci gondolkodásra vall mindenért a férfiakat hibáztatni.
@martaf962
@martaf962 5 ай бұрын
​ @zoltangasparek8755 Megírnád, hogy a videóban hol hangzik el a "függőségben való tartás"? Meghallgattam, erről nem beszél a doktornő. Arról főleg nem, hogy nők próbálnak férfias viselkedéssel függőségben tartani másokat. Ami elhangzik: 4:17-kor "függetlenség" mint férfias viselkedési forma és 7:14-kor "nem jó függőségi viszonyban lenni" mint válasz a rossz párkapcsolati tapasztalatokra. Továbbá megírnád azt, hogy az írásomban hol található illetve mi utal arra, hogy "mindenért" a férfiakat hibáztatom? Szerintem nincs benne az írásomban. Épp ellenkezőleg, pl így fogalmaztam: "általában a férfiak sem bántalmazók. Nyilván mindkét oldalon lehetnek bántalmazók is, de a férfias viselkedést összemosni a bántalmazással jókora tévedés.".
@evelynrogers2
@evelynrogers2 5 ай бұрын
Ennek a videonak nem lett volna szabad megszuletnie. Felvonultatja az osszes karos nemi sztereotipiat es a tarsadalmi hatasokat egyeni szintre redukalja, patologiakent keretezi.
@izes_palacsinta
@izes_palacsinta 5 ай бұрын
De ha ez van.
@eletmenedzsment
@eletmenedzsment 5 ай бұрын
Ez a videó nem a nemi sztereotípiákról szól, hanem arról, hogy ne veszítsük el azt, akik vagyunk azért, mert kompenzálnunk kell egy gyerekkori sérülést vagy fájdalmas tapasztalatot.
@Marlenkaminta
@Marlenkaminta 5 күн бұрын
A kommentek alapján rengetegen a magas égig triggerelődtek, érthető módon. Ez egy fontosa téma, viszont nekem azzal az alapvetéssel van problémám, hogy bizonyos viselkedést illetve tulajdonságot férfiasnak illetve nőiesnek hívunk. Szerintem ez egy nagyon fekete-fehér, korlátozó és mélyen szexista alapvetés, ami ma már nem működik.
@zoltanmarmorstein1540
@zoltanmarmorstein1540 5 ай бұрын
"Nem akarják (már mint a férfiak) hogy elvegyék a helyüket" Már hogy is gondolnák a hímneműek amikor NŐI KVÓTÁKAT alkalmaznak. A logikus gondolkodás nem az erősséged de legalább jó a humor érzéked
Miért van a mai embereknek annyi lelki problémája?
15:43
Életmenedzsment
Рет қаралды 10 М.
Hogyan állj ki magadért, ha nem láttál rá jó mintát?
16:59
Életmenedzsment
Рет қаралды 12 М.
Super gymnastics 😍🫣
00:15
Lexa_Merin
Рет қаралды 108 МЛН
Luck Decides My Future Again 🍀🍀🍀 #katebrush #shorts
00:19
Kate Brush
Рет қаралды 8 МЛН
8 intő jel az emberi kapcsolatokban
13:39
Életmenedzsment
Рет қаралды 17 М.
5 séma, ami gátolja az önmegvalósítást
17:50
Életmenedzsment
Рет қаралды 12 М.
Hogyan gyógyulj ki a párkapcsolat függőségből?
13:18
Életmenedzsment
Рет қаралды 4,8 М.
10 MONDAT, AMIVEL JOBBÁ TEHETED A KAPCSOLATOTOKAT|Boldog PÁRna|S01E44|Párkapcsolati tanácsok
11:21
Boldog PÁRna – Párkapcsolat|Önismeret|Pszichológia
Рет қаралды 5 М.
Hogyan kezeld a provokatív embereket?
16:56
Életmenedzsment
Рет қаралды 16 М.
A legjobb módszer önszabotázs ellen
16:07
Életmenedzsment
Рет қаралды 6 М.
Hogyan szabadulj meg a negatív érzelmektől?
13:13
Életmenedzsment
Рет қаралды 12 М.
A traumatizáló anya
1:13:40
Knapek Éva klinikai szakpszichológus csatornája
Рет қаралды 56 М.
Ki vagyok én? - 10 kérdés, hogy megismerd önmagad
20:37
Életmenedzsment
Рет қаралды 10 М.
Super gymnastics 😍🫣
00:15
Lexa_Merin
Рет қаралды 108 МЛН