Nie marnuj kolejnego roku! Twoje cele finansowe na 2020 rok

  Рет қаралды 53,390

Marcin Iwuć

Marcin Iwuć

4 жыл бұрын

📕 Książka i audiobook są już dostępne na:
finansowaforteca.pl/
▼▼▼
Tekst z rozszerzoną treścią odcinka znajdziesz na blogu:
marciniwuc.com/fbo-100/
▼▼▼
Plik o którym mowa w filmie znajdziesz tutaj:
marciniwuc.com/wtorek43/
▼▼▼
Nie przegap nowych publikacji na blogu:
➡️ marciniwuc.com/zapisz-sie/
▼▼▼
Teoretycznie każdy z nas wie, co robić, by schudnąć: mniej jeść i więcej się ruszać. A jednak całe zastępy ludzi wciąż nieskutecznie walczą z nadwagą. Z finansami jest podobnie. Wiedza pozwalająca spokojnie budować zamożność jest prosta. Problem w tym, że wiedza nie wystarczy, bo ważniejsze jest to, co robimy.
▼▼▼
Idea „mini-nawyków” pomogła mi już w kilku sprawach: w dbaniu o dietę, w bieganiu, w treningach na siłce, itp. Sprowadza się do rozpoczynania od drobnych celów. Chociaż mamy wielkie ambicje, to mamy też „słabą silną wolę”, która w dodatku szybko się wyczerpuje. W efekcie zwykle odpuszczamy nawet bardzo ważne sprawy, gdy wymagają od nas systematyczności.
▼▼▼
📝 Notatki i materiały wymienione w wideo
➡️ 5 bolesnych błędów finansowych, które popełniłem
marciniwuc.com/fbo-066-5-bole...
▼▼▼
➡️ IKE Obligacje
marciniwuc.com/ike-obligacje/
▼▼▼
➡️ Na czym polega upadłość konsumencka?
marciniwuc.com/fbo-020-na-czy...
➡️ Wszystko o IKE
marciniwuc.com/wszystko-o-ike/

Пікірлер: 86
@barbaraczeszyk9180
@barbaraczeszyk9180 4 жыл бұрын
Marcinie jestem bardzo szczęśliwa, od chwili gdy trafiłam na Twojego bloga około 2 tygodnie temu. Przez ten czas pracuję nad swoimi finansami wg instrukcji. Nie idzie mi to zbyt szybko, ale zestawiam swoje aktywa i pasywa i mam raczej nieciekawą minę. Jestem zła na siebie za swoje wcześniejsze decyzje, a moja złość jest na tyle wielka, że już z obranej drogi nie zejdę i uwolnię się od banków. Nie podaję teraz szczegółów, a będę się chwalić, gdy pojawią się pierwsze efekty. Dziękuję Ci bardzo, że jesteś, a Twoja historia opowiedziana w jednym z nagrań, umacnia mnie w przekonaniu, że nie mogę popełnić błędów idąc Twoją ścieżką.
4 жыл бұрын
Barbara Czeszyk trzymam z całej siły kciuki i czekam na dobre wieści od Ciebie :)
@krzysztofratka1436
@krzysztofratka1436 4 жыл бұрын
Słuchając Ciebie ma się poczucie, że każda poświęcona minuta nie jest minutą zmarnowaną. I tak oto rano w drodze do pracy kiedy wydawałoby sie ze nie mozna zrobic nic konstruktywnego mam wrażenie zupełnie przeciwne, a to daje dużego powera i mobilizuje mnie na resztę dnia. Dzięki i żeby ten rok byl dla Ciebie autostradą do osiągnięcia Twojego Głównego Celu.
4 жыл бұрын
Krzysztof Ratka bardzo dziękuję za miłe słowa :)
@olafedorowicz431
@olafedorowicz431 4 жыл бұрын
Uwielbiam twoje filmiki, dodają mi wiary. Dzięki twoim radom zaczęłam działać😊 Bardzo miło słuchać kogoś kto zna się na rzeczy. Widać że robisz to z zamiłowaniem, pomogłeś mi, dziękuję😊😊😊
@ukaszstudzinski3902
@ukaszstudzinski3902 4 жыл бұрын
Czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki i podcasty! 👍
@NiewinnyCzar0dziej
@NiewinnyCzar0dziej 4 жыл бұрын
Świetny materiał 👍 Mądrze prawisz 🤘 Nadajesz się do radia - dobry (miły głos). Fajnie, że uświadamiasz ludzi o finansach oraz że chcą czerpać od Ciebie wiedzę.
4 жыл бұрын
Dziękuję :)
@kacperpiwnicki
@kacperpiwnicki 4 жыл бұрын
Cudowny mail. Szacunek dla Ciebie Tomek!
@liledusty123456
@liledusty123456 2 жыл бұрын
Arkusz do wyznaczania celów i sposób mega konkretny, takiej pigułki szukałem, super ;)
@a.b.k.8034
@a.b.k.8034 4 жыл бұрын
Słucham Cie w dniu moich urodzin😊 Czekalam.na.nowy filmik
4 жыл бұрын
Aneta Kałach - życzę Ci spełnienia marzeń - wszystkiego, co najlepsze :)
@piotr02
@piotr02 4 жыл бұрын
20:30 - należy zaznaczyć że musi to być dokładnie data po 15 stycznia, przed tą datą liczona jest inflacja z listopada, czyli np kupione 10 stycznia to i tak liczy inflację z listopada + marża
@Kretoland15
@Kretoland15 4 жыл бұрын
Panie Marcinie, dziekuje za to co pan robi, temat finansow osobistych bardzo mnie zainteresowal, a to za sprawa ksiazki "Jak zadbac o wlasne finanse" Pana autorstwa, kilka dni temu znalazlem wlasnie ten kanal na YT i wszystko co pan mowi, bylo napisane w ksiazce, mimo to pochlaniam kazdy film i wyciagam cos nowego, czas na ogladanie m.in Pana filmow uwazam za najlepsza inwestycje! :) Pozdrawiam i dziekuje! :)
4 жыл бұрын
Dziękuję bardzo :)
@kacperkalinski7513
@kacperkalinski7513 4 жыл бұрын
2:25 Rzeczywistość 50 latka: 45-tyle pożyłem. Czyżby kryzys wieku średniego był wyłączany z rachunku? :)
@funkcjaopcji6718
@funkcjaopcji6718 4 жыл бұрын
Cześć Marcin, bardzo lubię Twoje filmy, trafiłam na nie przypadkiem, gdy szukałam informacji o kredytach na mieszkanie. Piszę z krótkim pytaniem. W swoich nagraniach mówisz o oszczędzaniu, nie zaciaganiu kredytów konsumenckich, przestrzeganiu pewnego reżimu finansowego, odkładaniu pieniędzy. I wszystko okej- bo spełniam wymogi, jestem pod tym kątem grzeczna.Mówisz też o szukaniu nowych źródeł dochodu, inwestowaniu, nabywaniu nowych umiejętności by być lepszym w swoich fachu i wyprzedzać innych w swojej branży. W miarę oglądania tych filmów odczuwam, że są one adresowane do osób, które pracują w firmach, korporacjach lub mają własne przedsiębiorstwa. Co natomiast poradziłbyś osobie, która pracuje w budżetówce, branży medycznej, pracuje na 1,5 etatu, możliwości awansu i rozwoju są słabe i ścieżka kariery jest bardzo krótka i do emerytury już właściwie mało Cię czeka? Rzucać pracę i szukać nowej? Imać się kolejnego zajęcia, nie związanej z branżą, która po 5 lat w zawodzie okazuje się nijak dochodowa i nie zapewnia życia, jakiego by się chciało? Pozdrawiam, Milena
@TeresaFurgal
@TeresaFurgal 4 жыл бұрын
Zawsze można zacząć od początku ☕☕
4 жыл бұрын
Dokładnie :)
@_life_6810
@_life_6810 4 жыл бұрын
Łapka w górę.
@MichalGoscik
@MichalGoscik 3 жыл бұрын
Świetny odcinek!
@uazion
@uazion 3 жыл бұрын
Super rok 👍 🥳 Pełen innowacji i nowych wyzwań 😂
@wojciechcieslik6419
@wojciechcieslik6419 4 жыл бұрын
Bardzo merytoryczny i praktyczny materiał! Dziękuje! Jedno pytanko: dlaczego plik jest w pdf a nie word :P? Czy to z jakiegoś konkretnego powodu?
@michaewelina7983
@michaewelina7983 4 жыл бұрын
500 uncji srebra i 5 uncji złota, a potem martwcię się o "zarabianie" więcej niż inflacja. Wedle mnie to powinna być baza do inwestowania. Metale szlachetne nie sprawią że bedziecie bogaci, ale pozwolą wam wymienić się za coś wam potrzebnego jak upadnie wiara w noty bankowe.
@leszko8632
@leszko8632 4 жыл бұрын
15.5 kg srebra i 155g złota ja bym trochę zmienił proporcje w kierunku złota
@michaewelina7983
@michaewelina7983 4 жыл бұрын
@@leszko8632 zmienie przy współczynniku 34:1, może 29:1 zależy jaka będzie sytuacja. Edit Srebro ma mniejszą gęstość kapitału i łatwiej sprzedać małą część w razie konieczności. Nie wierze w scenariusze końca świata, ale poważny kryzys i utrata wiary w papierki jest jak najbardziej prawdopodobna. 500 oz srebra powinno pozwolić na wymiane handlową przez około rok na podstawowe produkty. ( mam przynajmniej taką nadzieje) Z resztą w obecnej rzeczywistości jest to mniej więcej 50:50 srebro do złota jeśli chodzi o cene zakupu w walucie fiducjarnej.
@ykp0261
@ykp0261 4 жыл бұрын
Noto po obejrzeniu filmu mam wykonane 150 procent dziennego finansowego zapotrzebowania :). Teraz czas na relaks 😂
@nieustraszony2518
@nieustraszony2518 4 жыл бұрын
Bardzo ciekawy odcinek :)
4 жыл бұрын
Dziękuję :)
@marekgomola9941
@marekgomola9941 4 жыл бұрын
Spłacić 2 mln zł długu w 10 lat to rata miesięczna wychodzi ok. 16700 zł. Trzeba mieć gigantyczne dochody aby to zrealizować w tak krótkim czasie. Mimo wszystko gratuluję:).
@a.b.k.8034
@a.b.k.8034 4 жыл бұрын
Hehe w dniu moich urodzin 😊
@lukilukanek2856
@lukilukanek2856 4 жыл бұрын
Marcin, może przeoczyłem a może jeszcze to przed Tobą : odcinek:”ike a ikze wady i zalety jednego i drugiego.” Pozdro
4 жыл бұрын
Myślę, że opublikuję coś takiego w kwietniu - gdy przy okazji rozliczania rocznego PIT-a będzie okazja wspomnieć o IKZE :)
@pawemazur3203
@pawemazur3203 4 жыл бұрын
Pod poniższym linkiem masz omówienie (chociaż nie jest zauważony jeden istotny aspekt podatkowy, przy zamknięciu ikze przed 60 rokiem życia) kzfaq.info/get/bejne/eMtdfdaFstDTeWw.html
@lukilukanek2856
@lukilukanek2856 4 жыл бұрын
Marcin Iwuć robisz super robotę. :-) pomysł na comiesięczny odcinek : np : kwota 10.000zl na krótki średnio i długoterminowy horyzont czasowy na podstawie aktualnej oferty na rynku.
@user-rx1jz5st2c
@user-rx1jz5st2c 4 жыл бұрын
Mógłbyś trochę zdradzić jakie masz spółki w portfelu lub jakie zamierzasz mieć? U mnie m.in. CDR, JSW, TBULL, QUERCUS. Pozdrawiam
@tommyeastwood4393
@tommyeastwood4393 4 жыл бұрын
Cdr może byc. Reszta wątpliwa.
@krzysztofadamczak4220
@krzysztofadamczak4220 4 жыл бұрын
Panie marcinie z jakiego brokera pan korzysta i co Pan myśli o error tak teraz reklamowanym???
@tomaszs9386
@tomaszs9386 4 жыл бұрын
👍👍
@stanisawdziurdz770
@stanisawdziurdz770 2 жыл бұрын
Super materiał. A co byś polecił dla przedsiębiorcy, gdzie jest kilka źródeł dochodu, do każdego źródła są inne koszty (cześć kosztów jest wspólnych). Chodzi mi o książki/materiały.
@Emil_1212
@Emil_1212 4 жыл бұрын
Bardzo dobra audycja
@IloveLaurisvoice
@IloveLaurisvoice 4 жыл бұрын
1113h zaoszczędzone :)
@JanKowalski-wy8el
@JanKowalski-wy8el 4 жыл бұрын
👏👏👏
@aleksanderkwasniewski5287
@aleksanderkwasniewski5287 4 жыл бұрын
Panie Marcinie, odnosząc się do Pańskiej odpowiedzi udzielonej Panu Oktawianowi gdzieś w 18 minucie. W przypadku rozwiązań firmy Prudential jest dokładnie tak jak Pan mówi polisa jest własnością dziecka jednak dopiero w momencie jej właściwego zakończenia może tym kapitałem zarządzać. Przy czym do tego czasu to my mamy nad nią pełną kontrolę i nic nie stoi na przeszkodzie aby zerwać ją przed jej "właściwym zakończeniem" co powoduje zwrot składek i doliczonych premii rocznych na nasze konto,jestem pewien że w wyniku zerwania jej tak późno nie odniesiemy strat. Kolejnym zabezpieczeniem jest sama długość umowy,możemy odkładać maksymalnie do 25 roku życia naszej pociechy. Najbardziej jednak zabrakło mi przedstawienia w mojej ocenie największego atutu takich rozwiązań czyli możliwości wykupienia przejęć opłacania składek na wypadek poważnego zachorowania czy też śmierci opłacającego składki. Dla przykładu rodzic 42 lata dziecko 3 letnie składka 500zł umowa na 17lat przejęcie opłacania składek z tytułu śmierci ubezpieczającego kosztuje niespełna 20 złotych miesięcznie. Oczywiście zalet tego typu rozwiązań jest znacznie więcej,jednak patrząc na długość tej wypowiedzi mam wątpliwości czy ktokolwiek ten komentarz przeczyta :) Czekam z niecierpliwością na Pańską książkę, Aleksander.
@wydawnictwoaktywa
@wydawnictwoaktywa 4 жыл бұрын
Dzięki za ten materiał! W celu uzupełnienia o planach noworocznych polecam nagranie Bodo Schafera: kzfaq.info/get/bejne/sJN8Zq1i3bXOdIk.html
@KamilSumien
@KamilSumien 4 жыл бұрын
Panie Marcinie czekamy na odcinek z IKE który miał powstać w styczniu :)
4 жыл бұрын
Zmiana planów wydawniczych. W kwietniu przy okazji rozliczenia PIT powstanie materiał IKE vs IKZE
@mac2299
@mac2299 4 жыл бұрын
Cześć Marcin, dzięki za Twoje nagrania! Mam pytanie dotyczące obligacji detalicznych indeksowanych inflacją. Gdyby zaczęło coś się dziać w Polsce/na świecie, czy warunki tych wieloletnich obligacji mogą się zmienić? Np. zamiast 1,5% + inflacja, może się zmienić nagle w 0,5% całościowo?
4 жыл бұрын
mac2299 Warunki obligacji, które nabyłeś są ustalone w liście emisyjnym i obowiązują do czasu, aż obligacja zostanie wykupiona. Czyli te, które masz w portfelu, będą przez cały czas na warunkach z momentu kupna, marża nie zostanie obniżona.
@mac2299
@mac2299 4 жыл бұрын
@ dzięki za odpowiedź :)
@KondzioTVstudio
@KondzioTVstudio 4 жыл бұрын
Czy możesz coś więcej powiedzieć o tych obligacjach co brałeś (4,9%) w skali roku ? jak to się dokładnie nazywa i gdzie to mogę znaleść ?
@earnfin5815
@earnfin5815 4 жыл бұрын
www.obligacjeskarbowe.pl lub idź do oddziału pkobp i załóż konto ike obligacje. Pozdr;)
4 жыл бұрын
To są obligacje 10-letnie indeksowane inflacją. W pierwszym roku płacą 2,7% w skali roku, a począwszy od drugiego roku inflacja + 1,5%, więc po odczycie inflacji 3,4% obligacje kupowane rok temu są przez kolejny rok oprocentowane 4,9% w skali roku. Więcej o tych obligacjach napisałem tutaj: marciniwuc.com/obligacje-skarbowe/
@srebrnaskarbonka
@srebrnaskarbonka 4 жыл бұрын
Robię naleśniki i oglądam. Lepiej oszczędzać zeby mieć poduszkę finansową ewentualnie na nieprzewidziane wydatki, czy spłacić szybciej kredyt na samochód?
4 жыл бұрын
Srebrna Skarbonka dołożyłbym mały fundusz awaryjny (np. 2 tys. PLN), następnie jak najszybciej pozbył się kredytu i dopiero potem zbudowałbym pełną poduszkę bezpieczeństwa. Opisałem to w planie 10 kroków na blogu.
@srebrnaskarbonka
@srebrnaskarbonka 4 жыл бұрын
@ dzieki serdeczne za szybką odpowiedź, utwierdziles mnie ze musze jak najszybciej pozbyć się tego kredytu!
@anetamoskot8031
@anetamoskot8031 4 жыл бұрын
💪👍
@xxxpawel
@xxxpawel 4 жыл бұрын
Dopiero niedawno trafiłem na Twój kanał i przyznam, że podoba mi się to merytoryczne, rozsądne podejście i zapewne zostanę na dłużej :) Miałbym pytanie odnośnie tych 20 minut dziennie przeznaczanych na finanse - zakładając, że nie mam żadnego pojęcia o finansach co Twoim zdaniem powinienem robić, czym się zajmować podczas tych 20-minutowych sesji w pierwszych dniach, tygodniach?
@duzami215
@duzami215 4 жыл бұрын
Ja poświęciłabym ten czas na początku na lekturę bloga Marcina krok po kroku 😊 kopalnia wiedzy!
4 жыл бұрын
Kolejny #wtorekzfinansami będzie właśnie na ten temat: "20 minut na finanse - co wtedy robić?"
@szogun1987
@szogun1987 4 жыл бұрын
Gra Cywilizacja różne wydania 1613 godzin na Steam. Pewnie jeszcze z 300 na piratach.
@albertspiewak7055
@albertspiewak7055 4 жыл бұрын
Cześć Marcin, W kwestii inflacji i oprocentowania obligacji chyba popełniłeś błąd. Inflacja 3,4% była w grudniu r/r a całoroczna jest 2,3%. Pozdrawiam
@rafaelo1
@rafaelo1 4 жыл бұрын
Oprocentowanie obligacji skarbowych zależy od inflacji r/r.
@albertspiewak7055
@albertspiewak7055 4 жыл бұрын
Zgadza się z tym że inflacja 3,4% była r/r ale w ujęciu miesięcznym grudzień 2018 vs grudzień 2019. W ujęciu rocznym 2018 vs 2019 była niższa chyba 2,3%
@justynanowaczyk6912
@justynanowaczyk6912 4 жыл бұрын
Bardzo prosze o film na temat kredytu hipotecznego w euro (umowa o prace niemiecka) i o ewentualnym przewalutowaniu go na zlotowki (powrot do kraju)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
4 жыл бұрын
Niestety - taki temat dotyczy zbyt wąskiego grona osób. Ale Sebastian Bilski (wpisy o rankingach) chętnie odpowie na pytania o taki kredyt. Rzuć okiem na film "Ranking kredytów hipotecznych LUTY 2020"
@KlaudiaDudzik
@KlaudiaDudzik 4 жыл бұрын
Cieszę się, że trafiłam na Twój kanał. Niedługo kończę studia i myślę o tym jak zarządzać swoim budżetem po to aby jak najszybciej uzyskać wolność finansową. Pytanie z mojej strony, oczywiście jeśli masz czas odpowiedzieć - co byś poradził studentowi, lub osobie zaraz po studiach? Ja np mieszkam w Omanie, pracuje na krótkim kontrakcie i raczej nie interesuje mnie praca etatowa w jednym miejscu. Jak można pogodzić to z utrzymywaniem stabilizacji finansowej? Czy warto wymieniać np. Riale na Euro, Euro na złotówki, czy lepiej trzymać dolary? Dziękuję za wskazówki :)
@MarekMariusz1
@MarekMariusz1 4 жыл бұрын
Pani Marcinie nagrałby Pan coś o temacie mega inflacji jak na dzisiejsze czasy. W co dziś zainwestować żeby uchronić się przed tym? Człowiek pracuje kilkanaście lat a w ostatnim czasie widać jak ceny dosłownie rosną w oczach. To co zarobiłem w kilka lat dziś jest gówno warte przez te pisowskie socjale.. Nieruchomości u mnei w mieście poszybowaly w górę że srednio chce w to iść. Na giełdzie się nie znam a zwykła lokata jest dziś poniżej inflacji...
@michalcfc1
@michalcfc1 4 жыл бұрын
Podpinam się pod to pytanie. Mam 20tys oszczędności, co miesiąc jestem w stanie odkładać ok. 3000zł. Celem w perspektywie 8-10 lat byłby własny dom. W co warto byłoby inwestować?
@MarekMariusz1
@MarekMariusz1 4 жыл бұрын
@@michalcfc1 takie małe kwoty to daj na lokatę. Do 20 000 mają dość fajne oprocentowanie jeszcze powyzej inflacji ale większe sumy to totalnie się nie opłaca. Oficjalnie dziś inflacja to ok 3.5/ 4 % a ta rzeczywista pewnie jeszcze większa bo pisiory to ukrywają a faktycznie te pieniądze stają się nic nie warte. W co to zainwestować żeby de facto nie tracić?
@Dariusz....
@Dariusz.... 4 жыл бұрын
@@MarekMariusz1 czasy się zmieniają i dziś pieniądz nie jest środkiem wartości ale jego obrót powoduje dobrobyt. Już niedługo będą kredyty mieszkaniowe z ujemnym stopami udzielaneprzez banki. Pieniądz jest coraz bardziej dostępny co znaczy że traci wartość ale ludzie w ten sposób realizują marzenia. Jeżeli chcecie przenieść wartość w czasie to polecam złoto które pełni wartość pieniądza bo przenosi wartość czasie. Chcecie zarobić to inwestycje jeżeli się nie znacie to polecam ETF Marcin robił o tym film. Lub fundusze powiernicze lub samemu się uczyć inwestować pieniądze......
@tommyeastwood4393
@tommyeastwood4393 4 жыл бұрын
Co za bzdury. Do tego pytasz sie na pubpicznym forum w co warto inwestowac. XD nie masz pojęcia o gospodarce, co kształtuje ceny, w co inwestowac. I ty masz prawo glosu??
@tommyeastwood4393
@tommyeastwood4393 4 жыл бұрын
@@MarekMariusz1 do tego bzdurnie doradzasz. Typowy antypisowiec.
@marcinwodniczak7125
@marcinwodniczak7125 4 жыл бұрын
Mega kanał 👍😀 Niestety nie polecam coininvest... Marcinie nie polecaj ich więcej totalna porażka...
4 жыл бұрын
Nie polecam ich. Wspomniałem tylko w materiale, że kupiłem u nich monetę testowo. U mnie wszystko przebiegło bez problemów.
@paulmackalino2319
@paulmackalino2319 4 жыл бұрын
Panie Marcinie, kiedy będzie Pan dostępny na spotify ?
4 жыл бұрын
Już jestem - podcast nazywa się Finanse Bardzo Osobiste
@autlet87
@autlet87 4 жыл бұрын
błąd jest powinno być 50 nie 45lat
4 жыл бұрын
kr is urok nagrywania na żywo ;)
@marcinulak3441
@marcinulak3441 4 жыл бұрын
Wątpie żeby tyle przed telewizorem spędzali czasu,max 3 godz daje
4 жыл бұрын
Marcin Ulak tez się zdziwiłem - to dane z raportu firmy Nielsen Measurement monitorującej media
@sylwuskak7065
@sylwuskak7065 4 жыл бұрын
Jak w poprzedniej ciąży leżałam w szpitalu, to współlokatorka z łóżka obok miałam włączone TV przez 10 h dziennie. Wiem, wiem, można zawsze powiedzieć, że tam i tak nie było co robić, ale... ona tego telewizora nawet nie oglądała. Myślę, że podobnie może być ze wszystkimi osobami na zasiłkach/macierzyńskich/emeryturach/rentach czy po prostu bezrobotnych, że TV jest włączone prawie przez cały dzień, podczas gdy i tak nie jest zbytnio oglądane. I potem może wychodzić taka wysoka średnia (bo raport zapewne bada czas włączenia TV, a nie samego oglądania, bo oglądanie trudno by było zmierzyć).
4 жыл бұрын
Sylwuskak z telewizorem w tle ciężko skupić się na czymś rozwijającym ...
@sylwuskak7065
@sylwuskak7065 4 жыл бұрын
@ W to nie wątpię ;) Dlatego my nie mamy telewizora :) (a w g'woli ścisłości nie mamy telewizji, ale mamy telewizor do oglądania Netflixa, czyli jest używany średnio 4 godziny tygodniowo).
@leszko8632
@leszko8632 4 жыл бұрын
rozumiem że Twoje porady są dla ludzi więcej niż średnio zamożni , bo na to wygląda , nie każdy pracuje tak jak Ty w ING gdzie płacą Ci kilka pensji kowalskiego który żyje dzień po dniu.
4 жыл бұрын
Nie do końca zrozumiałem Twój komentarz.Ja nie pracuję w ING - prowadzę własną firmę.
20 minut na finanse. Co wtedy robić?
20:44
Marcin Iwuć
Рет қаралды 45 М.
Wydatki nieregularne [jak je okiełznać?]
17:23
Marcin Iwuć
Рет қаралды 24 М.
孩子多的烦恼?#火影忍者 #家庭 #佐助
00:31
火影忍者一家
Рет қаралды 52 МЛН
Przekonania biednych Polaków [sprawdź czy też je masz?]
16:52
Marcin Iwuć
Рет қаралды 95 М.
Jak zostać bogatym? [Gotowa mapa i wzory]
23:04
Marcin Iwuć
Рет қаралды 139 М.
Jak WRESZCIE zapanować nad finansami?  Marcin Iwuć [Expert w Bentleyu]
1:12:56
Dlaczego wydajemy pieniądze na bzdury?
18:03
Marcin Iwuć
Рет қаралды 113 М.
5 bolesnych błędów finansowych, które popełniłem
37:07
Marcin Iwuć
Рет қаралды 495 М.
Jak inwestować w Polsce KAŻDE kwoty? *Marcin Iwuć*
33:49
Efekt Wytrwałości
Рет қаралды 33 М.
孩子多的烦恼?#火影忍者 #家庭 #佐助
00:31
火影忍者一家
Рет қаралды 52 МЛН