Wydatki nieregularne [jak je okiełznać?]

  Рет қаралды 24,529

Marcin Iwuć

Marcin Iwuć

Күн бұрын

Tekst z treścią odcinka znajdziesz na blogu:
marciniwuc.com...
▼▼▼
Nie przegap nowych publikacji na blogu:
➡️ marciniwuc.com...
▼▼▼
📕 Książka i audiobook są już dostępne na:
finansowaforte...
▼▼▼
Wyrwałeś się z pułapki impulsywnych zakupów i wreszcie czujesz, że to Ty rządzisz w swoim portfelu. Aż tu nagle… Bum! Dostajesz telefon z firmy ubezpieczeniowej, że za tydzień wygasa pakiet na Twój samochód, a w skrzynce na listy znajdujesz pismo z pozdrowieniami od banku i miłą prośbą o uiszczenie kolejnej raty ubezpieczenia do kredytu hipotecznego. A tak się cieszyłeś, że wszystko masz pod kontrolą!
▼▼▼
Nie martw się, to normalne. Wydatki nieregularne są zmorą na początkowym etapie układania finansów. To właśnie one sprawiają, że wiele osób porzuca prowadzenie budżetu z przekonaniem, że całe to planowanie mija się z celem. Błąd! Wystarczy kilka prostych patentów, które pomogą Ci uporać się z tym problemem.
▼▼▼
Jak nie dać się zaskoczyć nieregularnym wydatkom? Właśnie o tym opowiem Ci podczas kolejnego #wtorekzfinansami.
▼▼▼
📋 Spis treści odcinka
(kliknij czas, by przenieść się do momentu w filmie):
00:00 Przywitanie.
03:08 Od czego zacząć?
04:43 Jak dzielić wydatki nieregularne?
07:26 Spojrzenie z lotu ptaka na roczne wydatki.
09:14 "Po co trafić na to czas?"
11:13 Mam pierwszą listę wydatków nieregularnych. Co dalej?
12:44 Wydatki nieregularne vs poduszka bezpieczeństwa
▼▼▼
📝 Notatki i materiały wymienione w wideo
➡️ Budżet domowy. #finhacki, które ułatwią Ci życie
• Budżet domowy. #finhac...
▼▼▼
➡️ Jak zarabiać na kartach kredytowych?
• Jak zarabiać na kartac...

Пікірлер: 64
@kingakwasniak6659
@kingakwasniak6659 4 жыл бұрын
Piekny umysł i cudowny głos. Dziekuje za dzielenie sie wiedza, słucham bardzo uważnie i wprowadzam w życie. Pozdrawiam serdecznie.
4 жыл бұрын
Bardzo dziękuję i cieszę się, że wprowadzasz w życie te zasady - trzymam z całej siły kciuki za Twoje finansowe postępy Kinga :)
@kamilwrona7080
@kamilwrona7080 4 жыл бұрын
Ciekawy podział tego samego wydatku częściowo na potrzebę a częściowo na zachciankę. 🙂 👌
4 жыл бұрын
Takie podejście pozwala bardziej realistycznie spojrzeć na nasze wydatki :)
@THISisFAMOus19
@THISisFAMOus19 4 жыл бұрын
Oglądam Pana od niedawna i cieszę się, że znalazłem ten kanał w gąszczu youtuba. Podejście do montowania filmów jak i sama merytoryka na wysokim poziomie. Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów.
4 жыл бұрын
Witam Cię bardzo serdecznie w gronie widzów i dziękuję za miłe słowa :)
@stefanstefan4714
@stefanstefan4714 4 жыл бұрын
Polecam Ci też książkę Marcina, u mnie sporo wniosła
@michajadczak4372
@michajadczak4372 4 жыл бұрын
Budżet domowy to podstawa opanowania swoich pieniędzy. Przejrzałem chyba wszystkie Twoje filmiki i fajnie, że też skupiasz się na tym aspekcie. Sam sporo budżetuję (chyba nawet więcej, niż wynika z moich potrzeb) i dzięki temu mam dużo mniej stresu o pieniądze. Pozdrawiam i życzę 38 milionów subskrybentów :) Osobiście wpisuję wszystkie większe lub regularne wydatki, które czekają mnie w tym miesiącu, dzieląc je na 5 kategorii: Rachunki i kredyty, Wydatki konieczne, Wydatki inne, Wydatki niezaplanowane i Oszczędności. Suma tych wydatków obniża mi wysokość wynagrodzenia. Po 2 miesiącach zauważyłem, że już lepiej planuję i widzę, na co mnie stać jeszcze przed otrzymaniem wypłaty.
@kamilmazi4756
@kamilmazi4756 4 жыл бұрын
Witaj Marcinie. Podzielę się w jaki sposób ja to okiełznałem. System rozplanowania wydatków w skali miesiąca opiera się na konkretnych wartościach kwot założonych na konkretne przeznaczenie / cel. Operacyjnie system ten nazwałem POIKA, tzn.: P= Podróże O=Oszczędności I = Inwestycje K= Konsumpcja (chwilowe zachcianki plus paliwo oraz jedzenie) A= Akomodacja (kwota przeznaczana na opłaty związane z mieszkaniem i mediami) Kwoty P, O i A są stałe. Jeśli z kwoty K coś zostanie, tuż przed wypłatą, jest dysponowane do O lub I w zależności od ew. potrzeby dofinansowania I. Jeśli kwota K zostanie przełamana, wtedy środki pobierane są odpowiednio najpierw z I a potem ew. z O. (koło ratunkowe). Raczej nie ma potrzeby korzystania z niego. Co ważne, jeśli jednak zaistnieje konieczność, O jest uzupełniane wtedy w następnym miesiącu o kwotę zabraną na K. Kolejność uszeregowania też nie jest przypadkowa. Odpowiednio P sprawia mi największą przyjemność w życiu i nie bez przypadku jest na 1 miejscu. Chodzi o motywację do działania na poczet O i I, które również przynoszą satysfakcję. Z założeniem, że P = O = I. O oraz I nakręcają K . Im więcej zostanie, tym bardziej O oraz I zostaną zasilone. K i A to kwoty, które po prostu co miesiąc muszą zostać spożytkowane i w szczególności w przypadku A ciężko tu doszukiwać się możliwości uszczuplenia wydatków i przerzucenia tej kwoty do innej kategorii. Oczywiście, oprócz asekuracji w postaci koła ratunkowego tzn środków z I oraz O, posiadam także szalupę ratunkową tzn poduszkę bezpieczeństwa. Pozdrawiam i dziękuję za to co robisz i w jaki sposób robisz. Mam nadzieję, że kiedyś będzie dane się spotkać.
@krystianplich3859
@krystianplich3859 4 жыл бұрын
Bardzo pomocny i inspirujący materiał, dziękuję Panie Marcinie!
@WeglowySzowinista
@WeglowySzowinista 4 жыл бұрын
Miło oglądać ten odcinek. Trochę mogę się po nim sam poklepać po plecach bo od kilku lat pilnie śledzę swoje wydatki widzę, że doszedłem to podobnych rozwiązań i wniosków, które tu przedstawiasz. Sam dzielę wydatki na jedzenie, płatności, potrzeby i zachcianki. To jedzenie oddzielone od potrzeb to pozostałość z początku śledzenia wydatków, która pokazała mi, że np oszczędzanie na jedzeniu nie ma wielkiego sensu (dużo wysiłku, mało zysku, mało sensu). Generalnie uważam, że notowanie wydatków jest równie skuteczne jak codzienne wchodzenie na wagę (czy liczenie kalorii). Uważam, że sama świadomość poprawia nasze decyzje. Dzięki za kolejny fajny odcinek.
4 жыл бұрын
A ja dziękuję za fajny komentarz i wirtualnie poklepuję Cię po plecach - bo świetnie zarządzasz tymi wydatkami :)
@WeglowySzowinista
@WeglowySzowinista 4 жыл бұрын
Staram się mieć wszystko na plusie ;) z reguły udaje się co najmniej 10 miesięcy w roku. Ale to też trochę dlatego, że zawsze działam na pesymistycznych założeniach, tzn na górze tabelki mam średnie wartości w poszczególnych kategoriach, zakładam sobie, że w tym miesiącu może pójść gorzej, więc najczęściej pod koniec miesiąca jest lepiej niż sobie zakładałem.
@kaczi12
@kaczi12 Жыл бұрын
Czekam na dokładniejszy poradnik z YNAB bo ogarniam tylko podstawowe funkcje a widzę że jest ich bardzo dużo, oglądałem poradniki ze stanów ale tam zapisują to sobie w inny sposób, mam nadzieję że taki poradnik się pojawi 😁👌
@annaawerty1231
@annaawerty1231 4 жыл бұрын
Ależ ja czekam na twoją książkę... Super. Marcinie, posłuchałam ciebie dzisiaj z rana i wiem, że będę miała wspaniały dzień. Dzięki.
4 жыл бұрын
A ja mam wspaniały dzień po lekturze Twojego komentarza. Dziękuję :)
@guykgfnhy
@guykgfnhy 4 жыл бұрын
Dzięki!
@Karol33
@Karol33 4 жыл бұрын
oooo też szukałem odpowiedzi na pytanie o oprocentowaniu w drugim roku obligacji 10letnich! Dziękuję za odpowiedź!
@kacperkruk2630
@kacperkruk2630 4 жыл бұрын
Będzie można zamówić książkę w preorderze i trzymać ją w rękach w dniu premiery? Nie mogę się doczekać!!!!!!! :-)
@lokifloki3421
@lokifloki3421 4 жыл бұрын
Fajny odcinek. Szkoda ze nie moge na zywo we wtorek😬
@Ratel1975
@Ratel1975 4 жыл бұрын
Fajny odcinek jak mnie cos zaskoczy tonpodbieram pieniadze z innych subkont (tzn z subkonta na doksztalcanie lub z subkonta z wakacji)a na drugi miesiac lub za 2 staram sie Ta kwote odlozyc choc czasami jest problem bo wtedy kwota zarobionych pieniedzy (po odliczeniu od niej wszystkich oszczednosci I kosztow)jest duzo mniejsza ale staram sie To kontrolowac w tym roku juz z dlugooisem w reku🙌🏻Pozdrawiam
@autlet87
@autlet87 4 жыл бұрын
moze jakis odcinek o tworzeniu portfela inwestycyjnego? z roznymi kwotami np. 10 -20 -50-100 tysiecy?
4 жыл бұрын
Będzie, będzie... Jeszcze 2 tygodnie i ruszamy z tematami inwestycyjnymi
@gord4952
@gord4952 4 жыл бұрын
24:30 ma Pan racje odnośnie dużego zadłużenia USA i Japonia w porównaniu do Polski. Jednak między tymi dwoma krajami a Polską jest zasadnicza różnica. Mianowicie FED i bank centralny Japonii skupują obligację swoich krajów czego natomiast konstytucja zabrania w Polsce. Równocześnie należy zwrócić uwagę, że hossa na 10 - letnich obligacjach Stanów Zjednoczonych trwa już od 1980 roku, mało kto pamięta czasy bessy na rynku obligacji trwającej 35 lat (1945-1980 r.).
4 жыл бұрын
Oczywiście. Ale warto zwrócić uwagę, że ceny obligacji indeksowanych inflacją i tych notowanych na rynku zależą od innych elementów. Zgadzam się, że rentowności obligacji notowanych na rynku sprawiają, że te papiery są bardzo drogie.
@michapolak2162
@michapolak2162 4 жыл бұрын
Na chwilę obecną mam oszczędności w trzech budżetach FOSA, MUR i TWIERDZA ;) Orkowie atakują, jednak twierdza nadal niezdobyta ;)
@gonzor73
@gonzor73 4 жыл бұрын
zapomniałeś o moście zwodzonym, możesz nie mieć możliwości uciec, chyba, że zawołasz smoka
@pugo91
@pugo91 4 жыл бұрын
Cześć Marcin. A co powiesz o zapisywaniu stałych, powtarzalnych wydatków (np ubezpieczenie auta lub inna coroczna płatność) i odkładanie co miesiąc na podkoncie równej kwoty na takie przyszłe wydatki? Wydaje mi się to rozsądnym podejściem i pozwoli uniknąć zaskoczenia tuż przed lub w chwili otrzymania faktury :-)
@smokmerc1024
@smokmerc1024 4 жыл бұрын
Cześć, sciągnąlem sobie Twoj arkusz na budżet domowy wszystko rozpisalem zgodnie ze wskazówkami... Jednak kwota do zaplanowania jest spora i brakuje mi rubryki zachcianki ktora to by rozbijala troche tę wartosć i planowane oszczednosci... Wszystko podlicza jako do zaplanowania. A fajnie by bylo jakby z rubryki oszczednosci w osobnej tabelce wyswietlaly sie zbierane oszczednosci. Chyba ze mam jakis nieaktualny plan. Pozdrawiam Cie dziekuje za pomoc
@smokmerc1024
@smokmerc1024 4 жыл бұрын
Cześc, nie mogę za bardzo pojąć dlaczego mam zaplanowac wszystkie srodki w tabeli budżetu domowego nawet te z oszczednosci ktore z zalozenia nie mam zamiaru wydawac. Wg mnie patrząc na srodki do rozdysponowania widze sporą nadwyżke i kusi mnie do wydania tego
@swojchlop85
@swojchlop85 4 жыл бұрын
Czołem Marcin kolejny genialny filmik. Pytanie mam , w maju lecę do swojej córki chrzestnej na komunię do Irlandii. Z racji tego że urodziła się tam i język polski jest już dla niej drugim językiem poszukuje książki lub książek dla tak młodej damy . Myślałem o najbogatszym człowieku w Babilonie po angielsku ale nie wiem czy nie będzie za młoda na to. Krótko i na temat co warto jej kupić?? Pozdrawiam
@Adam-hk3pd
@Adam-hk3pd 4 жыл бұрын
Mam pytanie odnośnie książki, czy planujesz wydać też audiobook?
4 жыл бұрын
Jeśli chodzi o książkę o inwestowaniu, to nie wiem, czy treść - ze względu na sporą ilość technicznych przykładów i wykresów - będzie nadawała się do wersji audio.
@dominikahoderna9837
@dominikahoderna9837 4 жыл бұрын
Witam, super odcinek. To właśnie takie wydatki mam zazwyczaj i od ok 25 lat stale mnie zaskakują 🙈 bardzo chce to wszystko ogarnąć ale przekładam z miesiąca na miesiąc rozpoczęcie prowadzenia budżetu domowego. Mam tylko pytanie, co z tymi pieniędzmi które wyjdą mi z obliczeń,tzn wypłacić z konta i trzymać w skarpecie czy zakładać kolejne konto. Pomimo, że prowadzę dzielalnosc gosp. jednosobowa mam z mężem tylko ROR. Czy powinnam założyć konto firmowe, 2 oszczędnościowe,bo na papierze wszystko fajnie a na koncie zawsze brakuje 🤷‍♀️ Pozdrawiam serdecznie
@WielkiDTV
@WielkiDTV 4 жыл бұрын
Panie Marcinie dla sprecyzowania odnośnie obligacji. Jeżeli teraz kupię dziś 5 marca 10 letnie obligacje mam przez pierwszy rok oprocentowanie 2,70%. Po roku mam marża 1,50% + inflacja, z roczną kapitalizacją odsetek. Ja to rozuemi tak czy mam rację czy nie: W marcu 2021 GUS poda inflację za luty 2021 czyli różnicę cen towarów i usług w porównaniu z lutym 2020. I jeżeli będzie on np 3% to przez kolejny rok oprocentowanie będzie 3+1,5=4,5% i proces powtarza się w marcu 2022. Czy dobrze to rozumiem??
@rafaelo1
@rafaelo1 4 жыл бұрын
Jeśli dziś kupisz obligacje to pierwszy rok upłynie 4 lub 5 marca 2021. Wtedy znana będzie inflacja obliczona w lutym, za styczeń. Czyli inflacja R/R styczeń 2020 / styczeń 2021 i to na tej podstawie będzie liczone oprocentowanie na kolejny rok. 4 lub 5 marca może nie być jeszcze znana inflacja R/R za luty, ale na pewno będzie znana za R/R za styczeń, stąd to "opóźnienie".
@AlekR3
@AlekR3 4 жыл бұрын
Jak Pan myśli, czy jest możliwe że po wyborach podniosą jednak stopy? Czy jest szansa że pojawi się wówczas chwilowy zjazd ceny? Czekam na książkę 👍
4 жыл бұрын
Nie wiem, o jaki zjazd ceny chodzi :) Stopy procentowe zostaną podniesione tylko jeśli presja inflacyjna będzie się nasilać. Jeśli gospodarka zacznie spowalniać (koronawirus) to i powodów do podwyżki stóp będzie mniej.
@AlekR3
@AlekR3 4 жыл бұрын
@ efekt psychologiczny, że osoby napompowane pod. Korek że zdolnością mogą mieć problem ze spłatą oraz Mniej osób będzie posiadać takową zdolność.
@magdalenamoch6819
@magdalenamoch6819 4 жыл бұрын
Jako skrobaczka sie za bardzo nie przyda, patrząc po ostatnich zimach 😂
4 жыл бұрын
Fakt :)
@ukaszukasz4768
@ukaszukasz4768 4 жыл бұрын
Hej, pytanie może nie na temat filmu, ale chciałbym poznać twoje zdanie. Mam 27 lat i zaczynam myśleć o „przyszłości” swoich finansów. Zastanawiam się nad kupnem 2-3 uncji złota i 25 uncji srebra tak „na zaś, niech leży - jeść nie woła”. Wartość tego zakupu, w zależności od ilości złota na jaka się zdecyduje, to będzie około 12-18% moich oszczędności zgromadzonych w gotówce. Biorąc pod uwagę wysoką cenę złota, nie oczekuje i nie nastawiam się na krótkoterminowy zysk, raczej chodzi mi o zabezpieczenie czesci oszczędności na niespokojne lata, których widmo nadciąga coraz bardziej.
@M43782
@M43782 4 жыл бұрын
Jak taka część tylko to mogłoby być jeszcze. Ale towar nie zarabia. Lepiej już kupić moim zdaniem jakiś ETF na indeks giełdowy np DAX, S&P500 lub mWig40. Najlepiej indeks kupować pakietami, a nie na raz, by nie wpakować się na lokalną górkę.
@sympatyk8906
@sympatyk8906 4 жыл бұрын
🤗
@ukaszzajac9159
@ukaszzajac9159 4 жыл бұрын
Kiedy Książka ??
@asiaurbanowicz4210
@asiaurbanowicz4210 4 жыл бұрын
A może ma Pan sposób na niereguralne przychody? W naszym gospodarstwie stały dochód to około 60% przychodu pozwalający opłacić rachunki. Pozostały przychód przeznaczony jest na jedzenie i inne. Niestety, poniważ są to codzienne przychody na poziomie 50-150zł "nie czuję" ich w portfelu. Rozpływają się we mgle :) Jakiś pomysł?
@Kicekpicek
@Kicekpicek 4 жыл бұрын
przygotujcie budżet "na kwiecień" teraz, mając tyle kasy, ile jest na kontach. A wszystkie codzienne przychody do skarbonki/konto/słoik na przyszły miesiąc. Zarządzajcie tym, co macie, a nie tym, co prawdopodobnie mieć będziecie. Przykładowo macie odłożone 50000 na koncie - ustawcie sobie 4000 na budżet na kwiecień i je wydawajcie. A wszystkie przychody niech wpadają na to konto. W kwietniu może się okazać, że na koncie jest 48000 - wtedy wiecie, że trzeba spróbować ograniczyć budżet. A może się okazać, że jest 53000 i wtedy wiecie, ile realnie Wam zostaje z przychodów.
@asiaurbanowicz4210
@asiaurbanowicz4210 4 жыл бұрын
@@Kicekpicek gdyby to bylo mozliwe, to dawo bysmy to ogarneli. Chodzi o to, ze te male kwoty są konsumowane w 100%, choc pewnie moglyby nie byc, ale poniewaz sa male i codzienne to niewiele znacza. Z drugiej strony, poniwaz to niereguralny przychod, to w budzecie jest caly przeznaczony na konsumpcje.
@Kicekpicek
@Kicekpicek 4 жыл бұрын
@@asiaurbanowicz4210 sama sobie odpowiadasz. Być może nie uda się Wam tego wprowadzić w 2-3 miesiące, ale jak odkładacie chociaż część kasy to w pewnym momencie powinno wystarczyć. Zacznijcie od zapisywania ile na co wydajecie. Po dwóch miesiącach będziecie mieć +/- wizję, ile Wam trzeba na kolejny miesiąc. I w pewnym momencie w końcu będziecie mogli zrobić tak, jak wyżej opisałem
@asiaurbanowicz4210
@asiaurbanowicz4210 4 жыл бұрын
@@Kicekpicek myślę, że nie do końca jasno sie wyraziłam. Nam starcza na wszystko i wiemy ile nam kasy jest potrzebne. Chodzi mi bardziej o sposób zmiany nastawienia do małych "nadprogramowych" przychodów, co jest bardzo trudne.
@paweworonowicz2688
@paweworonowicz2688 2 жыл бұрын
Komunia to akurat zachcianka.
@90xer
@90xer 4 жыл бұрын
Nie opłaca się już mieszkania na wynajem kupować, mieszkanie 350k (już z wyposażeniem podatkiem, notariuszem etc.) - wynajmiemy za 1500+opłaty(500 zł) łącznie 2000zł. Ale dla nas zostanie z tego 1500 minus podatek czyli 1380 zł - jeszcze koszt remontów co jakiś czas i ewentualne przestoje, liczmy 10%, czyli netto mamy zysku 1242zł to daje 3,5% zysku w skali roku, nie jest to żadna okazja.
4 жыл бұрын
Stopa zwrotu z mieszkania jest sumą: a) relacji czynszu najmu do wartości b) wzrostu ceny samej nieruchomości. Nawet jeśli (a) jest niskie, to duże (b) skutecznie zwiększa opłacalność (i na odwrót). To, czy się opłaca, zależy od konkretnej nieruchomości i perspektywy czasowej. Za 20 lat będziemy się śmiać z tego, jak tanio można było w 2020 roku kupować mieszkania. Dokładnie tak jak dziś śmiejemy się na widok cen z 2002 roku. W krótkiej perspektywie o okazje faktycznie raczej trudno.
@AndrzejWilkable
@AndrzejWilkable 4 жыл бұрын
Panie Marcinie, często podkreśla Pan że zadłużanie się jest niewłaściwe, w kontekście osobistych finansów, natomiast zadłużenie państwa uważa Pan za dobrą strategię? Czy nieciekawa sytuacja Grecji nie była związana z tym, że państwo przestało być wypłacalne jeśli chodzi o zadłużenie? Co daje dla państwa nieustanne zadłużanie się, czy jest w tym jakaś metoda i dobra perspektywa? Dlaczego wiele Państw do tego dopuszcza i nieustannie pogłębia zadłużenie, czy są jakieś państwa na świecie które nie są zadłużone? Przepraszam jeśli moje pytania są dość naiwne, ale po prostu interesuje mnie ten temat, a nie mogę znaleźć dobrego źródła informacji, takiego skondensowanego, jestem też otwarty na propozycje książek które wyjaśniają tego typu procesy. Ciekawe jakby wyglądał świat gdyby żadne państwo się nie zadłużało, czy oznaczałoby to spadek wzrostu gospodarczego, osłabienie postępu itd? Jakie byłyby tego konsekwencje. Pozdrawiam, Kamil Jarmusik
4 жыл бұрын
Absolutnie nie uważam, że zadłużanie się państwa jest dobrą strategią. Ale przy obecnym poziomie zadłużenia Polski nie boję się pożyczać jej pieniędzy kupując obligacje. Według mojej wiedzy dziś nie ma ani jednego rozwiniętego kraju, który nie miałby długu publicznego. Tutaj jest ciekawy artykuł na ten temat (choć z 2017 roku): businessinsider.com.pl/finanse/kraje-z-najmniejszym-zadluzeniem-na-swiecie/bbr7b48
@AlicjaChodkowska666
@AlicjaChodkowska666 4 жыл бұрын
Co myślisz o firmie ubezpieczeniowej PREVOIR? Zastanawiam się nad MaxiKapitał
@anxious2570
@anxious2570 4 жыл бұрын
nie łącz ubezpieczeń z oszczędzaniem. po prostu wyjdziesz gorzej z bardzo dużym prawdopodobieństwem niz oddzielnie kupując odpowiednie ubezpieczenie i oddzielnie np obligacje. i nie ważne czy to firma x y czy z. to po prostu jest słabe
4 жыл бұрын
Nie znam tego produktu, ale - po latach pracy w branży finansowej - unikam łączenia ubezpieczeń i inwestycji, bo zwykle są to produkty naszpikowane bardziej i mniej ukrytymi kosztami, które skutecznie pożerają zyski. Zachęcam Cię do lektury tego artykułu na moim blogu: marciniwuc.com/polisy-inwestycyjne-oplaty-2/
@PanAM88
@PanAM88 3 жыл бұрын
Komunia to typowa zachcianka. Nie jest to nikomu potrzebne.
@gonzor73
@gonzor73 4 жыл бұрын
Moja Szanowna Małżonka mnie nienawidzi... namawiała mnie przez 8 lat na wspólne konto, awantury co rusz. OK, dobra, zakładamy. Moja pensja jest tam w ten sam dzień, jej ma być 1 tydzień miesiąca, ejjj żona przelej wypłatę // "no czekaj dziś mnie boli głowa, dziś jeszcze mi nie przelali, no popatrz internet nie działa, ale się czepiasz, znów zaglądałeś na konto, daj mi dziś spokój"//. A teraz tak, żonko co kupowałaś w Rossmanie //szafki się nie domykają od kolejnego wspaniałego kosmetyku na wieczną młodość//, znów mnie śledzisz, z tobą się nie da żyć terrorysto. Zakupy impulsowe, ja robię oczywiście ale mam na to z góry ustaloną kwotę, 30 - 50 zł... na miesiąc. A jak chcę coś kupić na allegro, to mam to w koszyku przez tydzień, dwa, miesiąc i ... zakup staje się zbędny. Zakupy impulsowe to pozwalam sobie gdy coś jest -70% i pod warunkiem, że to się przyda, jak mam to użyć raz w życiu to mi to nie jest potrzebne.
@gonzor73
@gonzor73 4 жыл бұрын
@@recovery6948 tak masz rację, na nic mi kasy nie brakuje
@M43782
@M43782 4 жыл бұрын
Współczuję żony.
@M43782
@M43782 4 жыл бұрын
@@recovery6948 Chyba z jego żoną.
@a.b.k.8034
@a.b.k.8034 4 жыл бұрын
U mnie to.ja pilnuje i planuje wydatki.. Meza musze pilnować 😉grubo sie zastanawiam.zanim wydam.jego i nasze pieniądze
Nie marnuj kolejnego roku! Twoje cele finansowe na 2020 rok
23:09
Marcin Iwuć
Рет қаралды 53 М.
天使救了路飞!#天使#小丑#路飞#家庭
00:35
家庭搞笑日记
Рет қаралды 72 МЛН
👨‍🔧📐
00:43
Kan Andrey
Рет қаралды 10 МЛН
Running With Bigger And Bigger Feastables
00:17
MrBeast
Рет қаралды 85 МЛН
Smart Sigma Kid #funny #sigma #memes
00:26
CRAZY GREAPA
Рет қаралды 19 МЛН
Przekonania biednych Polaków [sprawdź czy też je masz?]
16:52
Marcin Iwuć
Рет қаралды 95 М.
Ile tracisz oszczędzając? #wtorekzfinansami odc. 31
21:19
Marcin Iwuć
Рет қаралды 106 М.
Dlaczego wydajemy pieniądze na bzdury?
18:03
Marcin Iwuć
Рет қаралды 114 М.
10 kroków - skuteczny plan dla Twoich pieniędzy #wtorekzfinansami
19:20
Budżet domowy. Wyślij pieniądze do pracy! #wtorekzfinansami odc. 5
26:01
天使救了路飞!#天使#小丑#路飞#家庭
00:35
家庭搞笑日记
Рет қаралды 72 МЛН