Індійська легенда про походження скіфів.

  Рет қаралды 79,680

Betelgeuse Studio

Betelgeuse Studio

Күн бұрын

Що таке індійська Скіфія? Які легенди про своє походження залишили індійські скіфи? Звідки походить назва скіфів saka/sakala? Про це сьогодні і мова.
00:00 Дві Скіфії - українська та індійська.
01:29 Як називали себе скіфи українські та індійські.
02:00 Три легенди Геродота про походження скіфів (схема).
02:34 Індійська легенда про походження скіфів.
05:47 Саки Магабгарати та саки Індо-Скіфських царств - різні народи.
07:35 Значення санскритського слова saka: рослина, дерево; народ, епоха; острів-двіпа.
08:03 Сім островів, сім океанів. Сакадвіпа - рай з молочними берегами.
12:09 Про походження етноніма saka "соха" - "скіф".

Пікірлер: 708
@user-lt8ru5mc1l
@user-lt8ru5mc1l 2 ай бұрын
Від своєї прабабусі чув таку казочку❤ що Бог колись давно дав українцям не тільки кращу землю а ще дав курочок які несли золоті яйця❤ і от прочули про ціх курочок люди по всьому світу ❤і почали всіма правдами і неправдами виманювати цих курочок собі❤але на чужині ці курочки починали нестися звичайними яйцями❤ тоді вони почали селитися разом з українцями і так перевелися ті курки❤ але кажуть що коли українці згадають про тих курочок і зберуться до купи то курочки знов почнуть нести золоті яйця❤ що Ви про це думаєте дорогі українці/ зяу334
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Гарна казка, а в ній гарна настанова. Поталанило Вам з бабусею.
@user-yy9zx4iv2s
@user-yy9zx4iv2s 2 ай бұрын
А мені бабуся теж розказувала схожу казку. Тільки там жив дід та баба і була у них курочка ряба. І знесла та курочка яйце, але не просте, а золоте..... Так, що мабуть не просто так до нас дійли отакі казки....
@tamarastraton1879
@tamarastraton1879 2 ай бұрын
Дуже добре було б, коли б зібрались чесні добрі українці до купи, то і яйця разом з курочками були б золоті, Але поки що маємо рєзніковські по 17 гривень….
@user-rf6cj5hd7j
@user-rf6cj5hd7j 2 ай бұрын
Гарна і дуже влучна казочка!
@alekscem8743
@alekscem8743 2 ай бұрын
ДУЖЕ ГАРНА КАЗОЧКА , МЕНІ СПОДОБАЛАСЬ , ДЯКУЮ ВАМ ЗА ТАКУ ЦІКАВУ БАБУСИНУ КАЗОЧКУ ❤ ❤ ❤
@enscat
@enscat Ай бұрын
Як же це неймовірно, що почали нарешті розповідати Веди Україні та Українцям!!! Це архіважливо і це саме те, що дійсно може дати Україні рух перемоги! Якби ще згадали систему Варнаашрама-Дхарми, то не треба було б шукати "Що та Як робити". Відповіді всі є. Вчити Ведичне Знання та його Вишню Причину. Дяка велика за це! 💙💛🙏
@user-ek8jp7fd3w
@user-ek8jp7fd3w 2 ай бұрын
Дякую за насолоду слухати історію чудовою українською.🥰
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
😊🇺🇦✌️
@oleghrozman4172
@oleghrozman4172 2 ай бұрын
Дякую за відео. Нам українцям в цей час якраз важливо і корисно знати історію предків. Було б мега-круто, якби наші письменники та митці працювали з таким матеріалом, аби живити та розвивати культуру. Наприклад: написали б якийсь епос чи фентезі зі скіфами та іншими предками. Щодо 7-х островів/океанів, то тут схема дуже схожа на 7 Еонів/сфер гностиків/містиків.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Дякую за розуміння. Ви ніби зчитуєте мої мотиви. Я захоплююся тим спадком, що в нас є. Це такий скарб, який треба розкласти в сучасні пісні, комікси, фентезі, анімацію, ігри та фільми. Так і буде. Так і зробимо. Українці творчі.
@user-ke1ki2lp8s
@user-ke1ki2lp8s 2 ай бұрын
ДУЖЕ ПРИКОЛЬНО, ЩИРО ДЯКУЮ! ЦЕ ТРЕБА МАТИ ТАЛАНТ, ЩОБ РОЗІБРАТИСЯ В ІНДУЇЗМІ І ЗРОЗУМІТИ ХТО КОМУ КИМ Є ТА ХТО ВІД КОГО ПОХОДИТЬ, ХТО З КИМ І ЗА ЩО ВОЮЄ.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Дякую 🇺🇦✌️
@yaroslavlitovchenko7109
@yaroslavlitovchenko7109 2 ай бұрын
Окрема подяка за правильну (у більшості часу вашої програми)) вимову санскриту з фарингальною м'якою Г замість хакаючої Х на російський манер, не притаманної санскриту (окрім лише як придихальний звук після глухих К Ч Т і П).
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Не чекав реформи українського правопису, щоб писати Магабгарата, а не московитизм Махабхарата. Маю багато питань і зауважень від глядачів з приводу чому Магабгарата, а не Махабхарата. Дякую за розуміння й підтримку ✌️
@olga-mariiatyshchenko9381
@olga-mariiatyshchenko9381 2 ай бұрын
@@betelgeusestudio_1369 Нажаль в вікіпедії дуже бсгато рос ійького лайна, який люди залюбки в себе зливсють, замість унітазу. Тож, ті хто люблять історію, деколи таку ушку несуть, шо прямо шок. Та люди поколіннями вииосли на цьому і людям важко признати та визнати те, що їхня любов до історії, була з важким привкусом вбиваючих віками куль тих, хто шукає правду. От і є реакція на "г" "х" інше. Це як рашисти на мої Олежки кажуть ойбані Аёшки..🤢🤮 Так само, але без зла, та зі смертями тисячі людей лише за два роки, людей до сиїх влаштовуе А4шки.. лише тому, що вони так читали в вікіпедії. Там, де нашу історію першою почали гвалтувати. В підручниках ессер.. там, де історію вирізали цілими родинами, знищуючи цілі народи.. Це дуже важкий внутріній процес перестройки з гвалту, вбивств, уродства та знищення. Людей не обупює ваші "г" з їхнім звичним "х".. у людей притензії до себе, які якщоб люди визнавали, то сьогодні не булоб віни. Вчора б її також не було б.. в Сирії її б не було.. в Абхазії.. Це процес самоповаги, який руйнуєтьсяяк фундамент брехнею. Брехнею, якою нас годували століттями.. брехнею, яка ідеально підстроїлась під виразки мозку, ікя нас змушувули спиймати як "это не история неверная, это вы тупые, хохлы".. І сьогодні багатьох людей від передозування, все це вже влаштовує.
@user-dy6vz4je3j
@user-dy6vz4je3j 2 ай бұрын
Дякую за цікаву розповідь по дослідженню історичних факттів.
@alexg2430
@alexg2430 2 ай бұрын
Дякую за працю,цікава роповідь та хай квітне та розцвітає український ютуб
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Дякую 🇺🇦✌️
@ProstirChasu
@ProstirChasu 2 ай бұрын
Дякую за чудову історію 👏🏞️
@user-dk1qc8sj3k
@user-dk1qc8sj3k 2 ай бұрын
Дякую!💛💙ви дуже цікаво розповідаєте
@rainbowchild63
@rainbowchild63 2 ай бұрын
Дякую за цікаву розповідь! Розвитку вашому каналу!
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Дякую :)
@user-hy8qp7hm2t
@user-hy8qp7hm2t 2 ай бұрын
Дякую за відео . Я вже давно бачу зв'язок Індії і України. В додаток до сказане вами: 1.Індо-європейські мови - розділені тюрськими народами і тюрськими мовами. 2. Санскрит і українська мова має порядку 1000 слів повністю споріднені. 3. Руслана Лежичко в інтервью з Гордоном розказувала про мелодику карпатських музик і вказувала про спорідненість з індійськими мелодіями. 4. Ніким до кінця не розкрита походження родини Будди , приїзжав в Україну буддистський лама Оле Нідал і розказував що родина Будди родом з під Запоріжжя , і 500 років до нашої ери вона з України пішла в Індію де і родився Будда. 5. Індійські вишивки досить подібні до українських вишивок. Та багато чого іншого що точно вже й не пам'ятаю -наприкла Вернадський і його дослідження про походження пшениці в горах Індії... А ще за геном R1a1 який має дві плями одна в Україні а друга в Індії. А ще літочисленя яке бере початок 5508 років до нашої ери , почитайте Епатієвску літопись , а потім знаходжу що і Індії є таке літочислення що бере початок 5508 років до нашої ери і новий рік на весняне рівнодення з 21 на 22 березня. І лишилося згадати "Сію сію посіваю з Новим роком вас вітаю" " щедрик щерик щедрівочка прилетіла ластівочка"
@oxana5991
@oxana5991 2 ай бұрын
Djakyu Vam za info
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Дякую за розширення теми. Індолог Стеман Наливайко написав книги про українсько-індійські паралелі. Курганна теорія Ентоні пояснює, як арії з України прийшли до Індії - зараз готую огляд книги Ентоні "Кінь, Колесо та Мова".
@tef0teg194
@tef0teg194 27 күн бұрын
ДЯКУЄМО !!!
@user-lz6cv7hp1g
@user-lz6cv7hp1g 3 ай бұрын
Скіфський цар Скіл(описаний Геродотом),птах сокіл,(родини соколиних) ,теж мають зв'язок із саками. Не тільки легенди вказують на зв'язок України і Індії,але і казки... Яйце-райце,казка про липку(у москалів,казка про золоту рибку).у греків наприклад є міф про Сфінкса і його запитання. 2)буква"Ф"деколи може замінятись буквою"Т". Наприклад,Афіна-Атена,міф-міт,скіф-скит,Феодосій-Теодосій.
@victorem9835
@victorem9835 2 ай бұрын
Скіфи були в Індії, але себе так не називали?? Скифи (скити) - грецька назва. Добре. Але ж Геродот не був в Індії і нікому було назвати індусів скитами. То звідки береться ця теорія про 2-гу Скифію?? Замість того щоб побачити, що Скифи і Кимерійці - це один і той же народ, тільки в різні періоди, нам впарюють, що всі вони пришлі. А значить і українці - якісь заблуди без древнього коріння. Саки стали соханями (добре ,що не сакурами). А чому б не розгледіти, що Саки - це воїни, озброєні сокирами? Якесь навіювання, а не історична довідка. А в кінці буде, що це хозарійська земля.
@user-sp2hy4zm8z
@user-sp2hy4zm8z 2 ай бұрын
Характерно, що автор не відповідає на Ваш цілком логічний коментар...​@@victorem9835
@user-cl4vz4ln2o
@user-cl4vz4ln2o 2 ай бұрын
​@@victorem9835 чому ж заблуди якщо основні гаплогрупи українців I та R1 прослідковуються ще від місцевих мисливців збирачів?
@victorem9835
@victorem9835 2 ай бұрын
@@user-cl4vz4ln2o Всякі навіювання про місцевих "мисливців збирачів" - це теж спроба звести уявлення про примітивнисть наших предків. Тут одним збиранням і полюванням прожити неможливо. Зміна погодних умов на протязі року спонукала до розвитку і побуту і засобів. Металургія скифів - це здобуток. Довгі мечі кимерійців теж не з каменю. Багато ще чого.
@martakruglyak-wi7zo
@martakruglyak-wi7zo 2 ай бұрын
@@victorem9835 Як це скіфи та кімерійці один нарід? Кімерійці високі,з голубими очима сидячи на конях ноги торкалися землі.З довгими залізними мечами.Скіфи навпаки руді,невисокі, товсті колобки у яких коротенький бронзовий меч - АКІНАК,і які не знають залізо.На Тернопільщині археологи виявили артефакти велетнів,які першими заселили територію України.Вони були дуже войовничими це кімерійці й таври.🤔
@user-xg9hp8mk7p
@user-xg9hp8mk7p 2 ай бұрын
От дивлюсь,дивлюсь, дивлюсь, слухаю,, аж коли ви почали про короау, котра Гаутама, розказувати, а облмччя у вас таке натхненне, таке возвишене.. ой, мама...❤❤❤
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
натхнене й возвишене обличчя 😊😆😂 ваш відгук зробив мій день
@olga-mariiatyshchenko9381
@olga-mariiatyshchenko9381 2 ай бұрын
​@@betelgeusestudio_1369 Так, вкоментарі дуже вірно підмітили. Ви аж наче сяяти почали, це немодливо відрепетувати, то з серещини відчувається та світиться. Облмччя змінилося дуже. Передивіться, ви зрозумієте про що це, побачете самі.☀️
@user-bs9wx9vv6g
@user-bs9wx9vv6g Ай бұрын
@@betelgeusestudio_1369 Пішядца нада.
@user-gy2if6vp7t
@user-gy2if6vp7t Ай бұрын
Дякую!!!
@user-xl3qf6ku5d
@user-xl3qf6ku5d 3 ай бұрын
Дякую Вам за висвітлення цієї теми, цікава розповідь!
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 3 ай бұрын
Ексклюзив. Чомусь про це нема жодного відео.
@olga-mariiatyshchenko9381
@olga-mariiatyshchenko9381 2 ай бұрын
​@@betelgeusestudio_1369 Насправді Є. Тільки трохи інакше і не у українця, а у корецйя. Та мені розповідав монах в Тайланді в одному з найвідоміших в світі храмів, де ледить кісточка Будди та Ісусу Христа. Що являється рідкістью, бо кісток обмежена кількість, та ще й двух таких великих святих. Історія дуже дуже схожа. Кореець розповідає. Путник десь з наших (від України до Казахстану. Більше по опису здаєтьсяяк до України, та опис дуже досить поверхневий) територій, приніс релігію до Будди в Азію. А монах ронах розповів. Там вже про річку казав, про те що люди яківірували цю релігію, знали що буде в майбутньому, бо володіли первинними знаннями створення всесвіту. Майбутне пророчило, що для розвитку вони мають забути на довнії віка та тисячоліттясвою історію, і нажаль релігію. Оскільки в релвгії були знання дорожчі за всі дрогоцінності та цінності, то народ вирішив "рознести по світу" цізнання. Багато де знання загубилисяі люди знехтували цими знаннями, бо немали такої здатності до такої чуттевості та глибини. Бо немали в собі саме такої мудрості, з якою цізнання в них би пропиталися. А в Азії, ці знання вислухали та відчули в них силу. І з того моменту, як путник до них ці знання приніс, вони оберігають ці знання, поки люди від якоиз цізнання пішли, згадають їх крізь столлітя, віки, тисячоллітя. А коли згадають, то знання здобудуть таку силу, яку модно назвати "самадха", "нірвана" "любов" "божественість" "осознанність" і тут вже можна підставляти та підставляти ято то в народах кадуть про "рай" або "бога" або .. Тому, це дуже добре що легенди та описи, вірування та знання можливо сьогоднісправді почали складатися як пазли в єдине. Бог - один! Світ оберігає любов. Свята Матір дає життя, як Свята Смерть його забирає, щоб всі змогли в собі пізнати бога. Дуже цікаво було слухати від вас таку легенду. Вона здається мені дуже схожа, на ту що розповідав мені монах. Люба легенда, це дуже ціково та мудро. Якщо вона не ашиська від ленінсків апаришей пполізла. Дякую вамза легенду.
@tarasochych3767
@tarasochych3767 3 ай бұрын
Доброго дня. Цікаво, цікаво..... Одна з назв Скіфів - Сколе. А у Львівській області є місто Сколе
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 3 ай бұрын
Доброго дня. У Вікіпедії про Сколе зазначається скіфська версія походження назви міста. На 3:25 цього відео говорю про таку можливість, але не стверджую, бо не маю прямих підтверджень зв'язку скіфів-сколів та Сколе: kzfaq.info/get/bejne/ndSegM-evsnMoo0.htmlsi=7lKPs_HLdh-ou0f3
@igorischenko4336
@igorischenko4336 2 ай бұрын
ще є містечко Скалат у Підволочиському р-ні Тернопільщини
@igorischenko4336
@igorischenko4336 2 ай бұрын
а шотландці > скотти офіційно вважають себе вихідцями зі Скіфії . . .
@user-cl4vz4ln2o
@user-cl4vz4ln2o 2 ай бұрын
​@@igorischenko4336 скотти навряд а ось у нащадків бритів дійсно можуть бути ще й трішечки скіфо-сарматськіх пращурів (з тих що служили у римському війську)
@igorischenko4336
@igorischenko4336 2 ай бұрын
@@user-cl4vz4ln2o фільм не є доказом, сам по собі.
@alekscem8743
@alekscem8743 2 ай бұрын
ДЯКУЄМО ВАМ ЗА ВАШІ ПЕРЕДАЧІ , ДУЖЕ ЦІКАВО ❤ ❤ ❤
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Ваша підтримка дає сили до створення нових передач. Дякую )))
@user-tk6co1xk8z
@user-tk6co1xk8z 3 ай бұрын
Таємниці минулого. Що маємо знати про Всесвіт, Аріїв, Характерників? Статті: - "НЕБО У СВІТОГЛЯДІ НАШИХ ПРЕДКІВ"; - "ДУХОВНІ ПРОВІДНИКИ ВСЕЛЕНСЬКОГО ЛЮДСТВА" - "ТВОРЕЦЬ - ОСНОВА ЖИТТЯ НАШОГО ВСЕСВІТУ"; - "ПОЯВА ХАРАКТЕРНИКІВ ТА ВИНИКНЕННЯ ХАРАКТЕРНИЦТВА" та інші статті в блозі Святояр UAmodna. Про давнє українське православне світобачення. Про духівників минулого та праукраїнські держави. Варто прочитати і знати...
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 3 ай бұрын
У Вас цікаві напрацювання, онтологічний рівень осмислення sviatoiar.uamodna.com/
@user-yy9zx4iv2s
@user-yy9zx4iv2s 2 ай бұрын
А Ви хто?
@DmytroBiryukov
@DmytroBiryukov 2 ай бұрын
Дякую за цікавий україномовний контент
@user-rt4im8us7e
@user-rt4im8us7e 3 ай бұрын
Дякую Вам за працю та цікаве відео.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
А Вам дякую за підтримку )
@user-zw1fh2gm6z
@user-zw1fh2gm6z 3 ай бұрын
Щиро дякую за чудовий труд❤❤❤
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
😊🇺🇦✌️
@user-tk6co1xk8z
@user-tk6co1xk8z 3 ай бұрын
Про докириличні праукраїнські тексти яким 2-3 тисячі років та державу РОСЬ. Статті: - "РАХМАНСЬКІ САКРАЛЬНІ ТЕКСТИ ВЕЛЕСОВИЦЕЮ"; - "ПРАВА, ЯВА, НАВА ЯК ОСНОВА ДАВНЬОГО ПРАВОСЛАВ'Я"; - "УКРАЇНСЬКА АБЕТКА - БЕЗЦІННА САКРАЛЬНА СПАДЩИНА ТИСЯЧОЛІТЬ"; - ДАВНЯ УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА РОСЬ ТА ЇЇ ВЕЛЕСОВИЧНІ СИМВОЛИ" в блозі Святояр UAmodna. Найдавніше українське письмо на металевих пластинах і речах. Забуті слов'янські держави. Варто прочитати і знати...
@user-od3gj4pi8j
@user-od3gj4pi8j 3 ай бұрын
В нас, на підприємстві, колись працював чоловік на прізвище Сохан.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 3 ай бұрын
Подружка моєї дружини мала прізвище Сохань. Наші прізвища, від слова СОХА.
@kolo-iw4ie
@kolo-iw4ie 2 ай бұрын
В мене кум є на прізвище Сохань😊
@user-od3gj4pi8j
@user-od3gj4pi8j 2 ай бұрын
Сохою орати - про землю не дбати. Лише, ковиряти та вголос співати.
@user-pi4jr2wv3u
@user-pi4jr2wv3u 2 ай бұрын
Автору подяка, чекаю нових цікавих відео!
@user-ty5pe8oj8i
@user-ty5pe8oj8i 2 ай бұрын
Дякую❤
@user-nd5rw1qe4r
@user-nd5rw1qe4r 2 ай бұрын
Дякую за розповідь про нашу історію України.
@sergioserg8291
@sergioserg8291 2 ай бұрын
Дякую
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
🇺🇦✌️)
@8GaydaBuslyk8
@8GaydaBuslyk8 2 ай бұрын
Вітаю Вас! Цікавенько так. Дякую безмежно за україномовний зміст. Підписався на Ваш канал. Нравлика залишив на радість і підтримку. Хай Вам щастить у Ваших справах. На віки Слава Вільній Україні!!!
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Вітаю Вас! Щиро дякую за підтримку) Є що сказати. Буде ще :)
@user-dx3jc2iw6i
@user-dx3jc2iw6i 3 ай бұрын
Незвичний погляд. Дякую за культурне збагачення! Слава Україні!
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 3 ай бұрын
Дякую за розуміння і підтримку. Героям слава!
@user-cn5un1qk2m
@user-cn5un1qk2m 2 ай бұрын
Дякую за цікаву історію!Підписка та лайк!
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Щиро дякую за підтримку )
@Poludennyy
@Poludennyy 3 ай бұрын
Якось занадто багато молока з Саками пов'язано! Єдиний нарід що бере свій початок, який може бути пов'язаний із молоком, це нарід у причорномор'ї, під час льодовика, де з'являється так званий арійський ген, який дозволяє перетравлювати молоко. І мабуть саме тоді Корова стає священою твариною, що народжує і дає життя.
@shilo333
@shilo333 3 ай бұрын
То мабуть оріі і притягли в Індію за собою свої вірування і гени, а вже Саки - одна з наступних гілок.
@selasierastapharai6386
@selasierastapharai6386 3 ай бұрын
гілка ! частина дерева Роду@@shilo333
@igorischenko4336
@igorischenko4336 2 ай бұрын
як Видатний Пастух Сучасності (з дипломом) маю зауважити, шо корова була вперше одомашнена в Сирії ~ 10-12 тис. р. тому. Геноми всіх корів мають "сирійське" походження.
@Poludennyy
@Poludennyy 2 ай бұрын
@@igorischenko4336 До того корів не існувало?
@user-sp2hy4zm8z
@user-sp2hy4zm8z 2 ай бұрын
​@@PoludennyyТа, мабуть, дикими бігали по Сирії, а потім добігали аж до Праукраїни,😊 До речі, Сирія - чи не від слова "сир"?
@Doslidnyk
@Doslidnyk 2 ай бұрын
Дякую. Цікавоооо вельми🇺🇦❤
@ma.shuchaha
@ma.shuchaha 2 ай бұрын
Супер! Дуже цікаво😊❤Дякую
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Дякую 🇺🇦😊
@user-bw3jm1vm3g
@user-bw3jm1vm3g 2 ай бұрын
Супер випуск! Щиро вдячна!❤
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
🇺🇦😊✌️
@shilo333
@shilo333 3 ай бұрын
Чув версію, що Швеція походить від свєта двіпа. І що своєю батьківщиною шведи вважали приазовські степи. Тур Хейєрдал наприкінці 80х копав в приазов,і, шукаючи Азгард. Був упевнений, що у наступному сезоні знайде, але помер у 90му.
@user-xl2mk8nb4w
@user-xl2mk8nb4w 3 ай бұрын
Ведучий мабуть не правильно прочитав,не свєта а швета, це як на мене ближче до істини.Хоча у санскриті літера с і ш сильно схожі,тому часом ми чуємо Шіва а часом кажуть Сіва от і розберись.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 3 ай бұрын
Так. Щоб прийти до висновків шукати витоки шведів на місці царських скіфів, Хеєрдал мав, очевидно, співставив дані з Інглінгасаги Стурлусона, Історій Геродота та про Светудвіпу із індійської культури. Тоді... Хеєрдал теж працював у межах гіпотези походження скіфів із Індії.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 3 ай бұрын
У санскриті часто паралельно вживаються [шь] і [с]: сака, шака і шяка - моживі форми для української вимови. Швета і Света, Шалья і Салья, Салій, Шакала, Шякала і Сакала...
@igorischenko4336
@igorischenko4336 2 ай бұрын
можливо, тому і помер, шо копав. Політбюро дало вказівку компетентним . . .
@igorischenko4336
@igorischenko4336 2 ай бұрын
теж чув/читав про Велику Швецію, що пролягала від степів наших і аж по всій Середній Азії. Доречі, про шлях з Індії до Скандинавії описується у сагах , якшо я нічого не плутаю.
@user-cm6fq1eo5w
@user-cm6fq1eo5w 3 ай бұрын
Авторе,будь ласка давайте бiльше своiх тлумачень про героiв цих мифiв,та образам якi оповiдаються в них.Бо людям не дуже зрозумiла ця iнформацiя.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 3 ай бұрын
+
@MrDmytr0
@MrDmytr0 2 ай бұрын
Харе Крішна! 🙏 Дякую за сюжет!
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Яріймо! Дякую за підтримку )
@alexanderdemyanov9342
@alexanderdemyanov9342 3 ай бұрын
Привіт друже!!!Дякую за відео.Цікаво завжди.Роби ще.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 3 ай бұрын
Привіт, друже!!! Щиро дякую за підтримку))) Буде ще.
@user-ig8dw5qi2n
@user-ig8dw5qi2n 3 ай бұрын
Хех, це точно - бувають рогаті, бувають кілкі, а бувають сохаті, бо ріг, кіл, та сук.👏 Запитання: Що знаєте про народ "субарійців", що були до шумерів? Виявляється, шумери прийшлі, що вони зайняли міста вже готові, і то були міста отих субарійців. І ще про сохатих: Вони могли носити свої кашкети, бо з волосся чуба не мали, але хотіли буть схожі на тих, хто мали - на чумаків, вони ж чубаки, вони ж дзубаки, вони ж дзиваки, вони ж оті субари, субаки, субани - це все те саме. Ще розглянемо слово "чумаки", як чуваки, вони ж члваки, вони ж чловіки. Отже висновок: І жили вони багато, і займали величезну територію, аж до північного полюсу, а потім - раз, і все - і їх сусіди зрадили, і почалася одвічна війна. А чому почалася війна? А бо все що мали загарбники - створили не самі вони, і їм неприємно, що хтось про це знає. Гарне відео, дякую за показ.👍
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 3 ай бұрын
Який широкий асоціативний ряд у Вас. Зачіпаєте багато тем для розгляду. Тут тем на місяць доброго аналізу. Про шумерів особливо не досліджував, хоча одна з моїх перших у житті книг про шумерів, єгиптян... - "Коли Сонце було богом" Зенона Косідовського.
@vasyltsaryk4201
@vasyltsaryk4201 3 ай бұрын
Поняття є , ще треба включити "боЖий промисел "... , Ro - Ra - Re... Без сознательного, через Я , до вічності .... МоRe , amore... Го Мо саПієНц....
@user-ig8dw5qi2n
@user-ig8dw5qi2n 3 ай бұрын
@@betelgeusestudio_1369 Про це розповідаю все не тільки у коментах. Стріми у Тікток - це саме орієнтування на молодь і місцевих місцеві, і принцип показу там гарний - не лише підписникам, а всім підряд, тож багато глядачів охоплює кожен стрім. Тікток, хоч і виявився програмою-дурилкою, яка навпаки - розвитку юнацтву не додає, але якщо зрозуміти це, зважати на це і просвітницько-повчальний контент створювать, то це - добра справа, навіть у Тікток.
@mariapietron9389
@mariapietron9389 2 ай бұрын
есть понятие, рогоносец и олень. На украинских мужчин похоже
@user-mz9in6ts1s
@user-mz9in6ts1s 3 ай бұрын
Цікаве відео🤔 Дякую за працю🤝
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Ваша підтримка надихає. Буде ще👍
@volodymyrbondar2534
@volodymyrbondar2534 Ай бұрын
Гей соколи. Скіфи. На Вінниччині, був острів на річці Буг, де за повір'ями, були райські яблука. Називали його зміїним. Німецькі окультисти під час другої світової, шукали в цих краях, центр скіфів і поховання та котел аріанта... Саме цей регіон, є древнім регіоном металургії та ремісництва, зброярства та чеканки монет. Тут збереглися святилища, та городища скіфів. Крим та схід Поділля, мають найбільше скіфської археології. І скіфи, не були лиш кочовиками....це велика помилка істориків.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 Ай бұрын
100%
@user-bs7qv3sd2v
@user-bs7qv3sd2v 2 ай бұрын
Дякую, друже.🙏❤
@user-yr5nj1so5d
@user-yr5nj1so5d 2 ай бұрын
Прочитайте книжку історичну "Корінь Безсмертної України" автора Володимира Паїка, видавництва "Червона Калина". Ото там зібрані свічення про Україну відомих світових істориків.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Щойно оглянув зміст книги: від палеоліту до апостола Андрія. Широке осмислення українського шляху. Дякую.
@user-yr5nj1so5d
@user-yr5nj1so5d 2 ай бұрын
@@betelgeusestudio_1369 Прошу.
@viktoriaviktoria3178
@viktoriaviktoria3178 2 ай бұрын
Надзвичайно цікаву! Дякую Вам!
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Дякую 🇺🇦✌️
@user-kt1kf7cd8b
@user-kt1kf7cd8b 2 ай бұрын
МАМО- породивша моє (мається на увазі тіло. Вкраїна)
@user-lp4lb7pn3c
@user-lp4lb7pn3c Ай бұрын
Кожен тягне історію на себе як ковдру😊
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 Ай бұрын
+
@tetianaz478
@tetianaz478 2 ай бұрын
Дякую за цікаву історію 😊
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
🇺🇦😊)
@pavlosl8778
@pavlosl8778 3 ай бұрын
Дякую автору. Це ви озвучили одну з версій у перекладі на нашу чи іншу мову, з якої доведено до нас. Ось пройде трохи часу і ШІ буде сам перекладати з врахуванням усієї тої бази знань, що буде закладена у ШІ. Впевнений що буде нова версія чи трактовка подій. Але все ж розповідь цікава.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 3 ай бұрын
Ця індійська легенда про походження саків дуже розгалуджена, з різними варіантами. Це я витягнув коротку "есенцію" для ознайомлення українців. Із індо-скіфської легенди чітко видно етимологію імені саків - від дерева-сохи.
@pavlosl8778
@pavlosl8778 3 ай бұрын
@@betelgeusestudio_1369 Дякую Вам, можливо від дерева це і є основна версія, бо у нас були святі гаї, де людині легко було молитися і звертатися до Бога.
@avenger4027
@avenger4027 2 ай бұрын
@@betelgeusestudio_1369 Етимологія походження саків від якогось дерева має відповідники в іранських і тевтонських легендах. У зороастризмі, коли деви вбили першолюдину Гайомарда, на його місці виросло дерево - з якого пішли Машія і Машіяне, пара від якої пішла решта людства. Тевтонський відповідник цієї легенди - це Аск і Ембла, пара яка вийшла з тису... І це ще один доказ що тевтонці і скіфи мали подібні міфологічні мотиви і контакти, адже тис був деревом Одіна/Ваю-Вати, випарами якого користувалися шамани - а деревина і плоди якого були надзвичайно хороші для виготовлення луків і стріл, якими скіфи прославилися на весь світ. І в балтійських легендах богиня сонця Сауле (яка є головною богинею в балтійських міфологіях - і є відповідником скіфській богині Табіті/Тапаяті) також пов'язана як і з оленями (які тягли її колісницю - потім цей міф змінили брати Ашвеньяї, Яніс та Усіньш, які були богами коней та сонця) так і з деревом світу, Аушрос Медіс (яке перекладається як дерево світанку).
@victorem9835
@victorem9835 2 ай бұрын
Скіфи були в Індії, але себе так не називали?? Скифи (скити) - грецька назва. Добре. Але ж Геродот не був в Індії і нікому було назвати індусів скитами. То звідки береться ця теорія про 2-гу Скифію?? Замість того щоб побачити, що Скифи і Кимерійці - це один і той же народ, тільки в різні періоди, нам впарюють, що всі вони пришлі. А значить і українці - якісь заблуди без древнього коріння. Саки стали соханями (добре ,що не сакурами). А чому б не розгледіти, що Саки - це воїни, озброєні сокирами? Якесь навіювання, а не історична довідка. А в кінці буде, що це хозарійська земля.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
@@victorem9835 Стосовно індоскіфів, то там назва скіфи умовна. Самоназва індоскіфів саки. Стосовно України, то скіфи екзонім, самоназва містила основу skol-.
@olga-mariiatyshchenko9381
@olga-mariiatyshchenko9381 2 ай бұрын
Дякую вам за ваше відіо. Воно відкрило якийсь потік. Та ви по кількості моїх коментарів, це ісамі зрозумієте.😅 Та якось воно менібилизьке. Ще іваша реакція як підмінили вас і ви з чужої розповіді наче почали розповідати вякийсь момент власну. Дякую. Може з моїх опоаідань та "Том перший"😅😅😅, у вас складетьсяякийсь пазл, або обнаружиться ще яесь джерело!🙏 Та відчуваю що моя "молебінь"😂, точно принесе удачу та натхнення, нове достовірне джерело, або думки де його знайти. Бережімо себе, та один одного. А ВЕСЬ СВІТ РОЗКВІТАЄ ЛЮБОВ!💝💎☀️🌏🌎🌍🗝️🌳
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Ваш щирий відгук наснажує, надихає. Читаю Ваші "томи" 📚. Значна частина моїх відео є відповіддю на те, що є актуальним для глядачів😊. Я і хотів привернути до України🇺🇦 ще один погляд на скіфів - з Індії🇮🇳. Мені приємно, що Вам подобається, що матеріал поданий доступно. Успіх - там де любов, дякую.
@olga-mariiatyshchenko9381
@olga-mariiatyshchenko9381 2 ай бұрын
@@betelgeusestudio_1369 Так, авіші відіо дійсно близьке для серця, ьо легке та доступне для сприйняття.🤗 Так здорово, що ми нарешті хочемо доторкнутися трохи до свого коріння з різних сторон.🙃 Обіймаю вас, всіх нас, всю планету!🌍🌎🌏 Щиро та від серця!🌷🌿 Там де є пошуки себе справжніх, та є прагнення до Будди. Це і є Любов, яка приймає різні варіанти, якімають право бути, щоб зробити найкращівисновки, щоб просто знайти самих себе.🗝️💎
@denmiroshnik
@denmiroshnik 2 ай бұрын
Друг мой, мне понравилось, очень доступно! От этого будет большая польза всем кто вырос в иудео-христианской традиции! :)
@user-fe2tu2jp7i
@user-fe2tu2jp7i 2 ай бұрын
для понимания - чего лишились...
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Дякую, друже. Особливо важливо почути це від тебе. Адже ти маєш більше доступу до індійських і тибетських джерел.
@user-js1kp4bi1o
@user-js1kp4bi1o 2 ай бұрын
Дякую Вам❤ Дякую за Українську💙💛❤️‍🔥 Дякую, Дякую!!!
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Дякую за підтримку 💛🩵✌️
@user-qf4ke2ek2q
@user-qf4ke2ek2q 3 ай бұрын
Божественна Корова це інший титул Великої Матері. Богиня Ізида теж мала титул Божественної Корови.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 3 ай бұрын
Богиня Ізида матір героя-першофараона Гора.
@user-qf4ke2ek2q
@user-qf4ke2ek2q 3 ай бұрын
@@betelgeusestudio_1369 тут є один маленький нюанс - культ Великої Матері створений в Карпатах і звідси поширився на інші землі, тож події з життя єгипетських богів жодним чином не стосуються Єгипту, а відбувалися в Борії - країні північного вітру. Більше того місто Борії знаходиться на такій відстані від Карпат, яку могла здолати вагітна жінка, втікаюча від переслідування, без шкоди для своєї дитини
@user-qf4ke2ek2q
@user-qf4ke2ek2q 3 ай бұрын
@@betelgeusestudio_1369 саме так, більше того, місто де відбулися події з Ізидою та Гором знаходилось на такій відстані від Карпат, яку може здолати вагітна жінка на візку чи пішки, втікаюча від переслідувачів, без шкоди для свого плоду
@Poludennyy
@Poludennyy 3 ай бұрын
З траекторією походження якось смутно зрозуміло. Коріння у них одно але обидві групи ПОВЕРТАЮТЬСЯ одна окремо в Україну инша у Бгарату. Думаю кращою відповідю буде ще одне відео! Детальне.
@Poludennyy
@Poludennyy 3 ай бұрын
Коли вони встигли вже там побувати, що вони повертаються...
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 3 ай бұрын
​@@Poludennyy Повідомлення про найдавніших скіфів у Магабгараті. Більшість дослідників фіксують час битви на полі Куру 10-им століттям до н.е. Там саки ще не є царями Індо-Скіфських царств. Там саки є навіть не етнічним, а доктринальним утворенням серед різних племен. Доктрина скіфів дозволяє багато свободи, що йде врозріз із вченнями брахманів. Всю суть конфлікту яскраво подано у 8-ій книзі Магабгарати Карнапарві. Там засновник прекрасного міста Сакала цар мадрів Салій зазнає нападок від релігійного фанатика Карни. Після онтологічних дискусій, неодноразового підкорення й приниження... Схоже на те, що більшість саків Ведичного періоду були вигнані за Гіндукуш у Бактрію у 10 столітті до н.е.. З Бактрії частина народу рухається на захід, де під впливом релігійної реформи Заратустри починає формуватися іранський етнос (суперстрат мідійці та перси). Серед князівств Мідії є і скіфські, як от біт-Саккі (біт-Сангі). Автохтони Кавказу вірмени у своїх літописах називають мідійців як бактрійцями, так і індійцями. Частина саків з Бактрії рушають до Семиріччя. Прикметно, що бактрійсьька генетика поширена і серед саків, що рушили ще далі - до Пд.Сибіру. Із довколасемирічного району, де мешкали масагети, предки українських скіфів рушають на Близький Схід на поч. 7 ст. до н.е., а потім - до Дніпра. Це вже і Геродот зауважував. Саки Семиріччя щасливо жили там до часу, коли арії Китаю усуні витіснили їх на захід. Таким чином, з 2 ст. до н.е. почався період Індо-Скіфських царств. Цінним є те, що саки Індо-Скіфських царств жили у писемний період і подбали, щоб історія походження їхнього народу була зафіксована. kzfaq.info/get/bejne/ebeTqbCFs7ndaac.htmlsi=3hlTIAYLMgp41Ifp
@user-nv7zm8gq4c
@user-nv7zm8gq4c 2 ай бұрын
Розібратися в величезній кількості інформативного поля, та ще й занурене в безмежний історичний простір, в якому, мов в котлі, буяла біологічна і соціальна свідомість різних людей, народів, тощо: завжди велика проблема. Бо народи пересувалися по Планеті і мінялися безпрестанно кордони і, (генетично перемішуючись, асимілювалися) і впливали один на одного. Головне в іншому. В ВИПРАЦЮВАННІ тієї ментальності, яка робила ментальність народу найбільш ЛЮДЯНІШИМ , і значить: Соціально ЧЕСНИМ, СОВІСЛИВИМ, ПРОФЕСІЙНИМ, на території свого проживання. Там де ці МОРАЛЬНІ і СОЗІДАТЕЛЬНІ Принципи ВІДПРАЦЬОВАНІ , там УСПІШНІСТЬ І ГІДНА ЯКІСТЬ ЖИТТЯ БІЛЬШОСТІ Громадян, а в СУМІ ВСІЄЇ КРАЇНИ. І тому, найкращі Слова пана Істрика промовлені в самому кінці : КОЖЕН РОБИТЬ СВОЮ МАЛЕНЬКУ СПРАВУ ВІДВЕРТО І ВІДПОВІДАЛЬНО НА СВОЄМУ МІСЦІ. ПОДЯКА АВТОРУ. ✊👍✌️🇺🇦💙💛
@user-nv7zm8gq4c
@user-nv7zm8gq4c 2 ай бұрын
Ментальність більш ЛЮДЯНІШОЮ і далі по стилістиці. Спочатку написав русіфіковане: ,, менталітет“ і не догядів вірну українську стилістику... 🤫🤭😷 ТОМУ перепрошую за помилку... З сорому червонію... 😑😉😟
@derwishrenegat743
@derwishrenegat743 2 ай бұрын
Трохи це усе надумано. Трохи надто вже притягнено за вуха: читав я Веди, та нічого про саків не чував. Хоча народ цей знаю, але з іншого часу та інакшої території. Я не маю ніяких ілюзій, що це наші предки, хоча їхні якісь гени точно присутні в українців. Як точно так же є гени у нашій крові і тих же варягів, і тевтонів, і полян-деревлян-венетів. У нашому генетичному коді є все. Тому ми українці. Ми цілком не унікальні: нас оточують подібні народи, і на сході, і на заході, і на півночі, і на півдні. Тобто, не знаю, для чого цей пієтет, якщо те саме про себе можуть розказати і інші народи-сусіди. Всі древні цивілізації гуртувалися по-біля води: Тібр/Ефрат, Ніл, Інд, Ґанґ, Волга, Дон, Дніпро, Дунай... Тут і так все ясно. І люди в давні епохи сміливіше і дальше мандрували, аніж тепер. Мені сьогодні лінь до крамниці своє гузно підняти, а в давнину люди долали засніжені гірські перевали, щоб довідатися щось нове та цікаве. Отож ніяких я не маю ілюзій, ніби то ми молода нація. Ми стара нація. І знаходимося на стадії виродження. Але я вважаю, що досі маємо право на пенсійний фонд в історії: щоб хоча б внуки наші пожили нормально у відносному спокою та комфорті....
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
У Ведах не може бути повідомлень про саків, бо саки ще не сформувалися в період, який описують Веди. У Рикведі згадується ріші Васиштха.
@Teryk711
@Teryk711 2 ай бұрын
Як у Вас поєднується Тібр (на Апеннінах) з Євфратом (Ефратом) у Месопотамії? Та й історія, описана у Ведах, не може стосуватися усього Індостану, лише певної частини, ще і в різні епохи.
@mariapietron9389
@mariapietron9389 2 ай бұрын
А он не говорит что это предки украинцев. О Шудрах услыхали? Их ещё КРАЙНИМИ называют.
@user-fq8br3nr4k
@user-fq8br3nr4k 2 ай бұрын
Колись щось читав. Не памятаю автора. Книга називалась "від Індії до Скіфії". Там ще сюжет описувався про птаха, що ніс кудись героя, а той годував його та поїв, а як усе скінчилося - то відрізав шматки від свого тіла. Сюжет Котигорошка. Проте про це там не згадується
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Казка "Котигорошко", як на мене, дуже глибока. Атрибути та символіка Гороха тотожні до напівбогів-героїв Геракла, Гора і т.д.. Є праця "Від Скіфії до Індії" (1983) індолога Г.Бонгард-Левіна та іраніста Е. Грантовського про шлях аріїв від України до Індії. Арії якраз принесли до Індії слово śāka "соха", яке уже там, в новій колонії, стало ще й назвою скіфського племені.
@barmalini
@barmalini 2 ай бұрын
Файно. Я трохи читав Махабхарату та пурани, то історії там описані мені знайомі, але про перспективу на ті події з теренів України я чую вперше. Дуже дякую за цікаву розповідь та матеріал. Цікаво чи містечко Сколе в Карпатах має якийсь стосунок до Скіфів, чи то вже якась інша етимологія.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Багато цікавляться щодо зв'язку Сколе і сколи (skolotoi). Наразі достеменно невідома етимологія міста Сколе, щоб робити певні висновки. От у Вікіпедії скіфська версія походження назви міста Сколе подана як можлива.
@Pantschero
@Pantschero 3 ай бұрын
Хочу додати що на близькому сході в давнину слов'ян називали сакалабами .
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 3 ай бұрын
Дякую. На мою думку, сака, сакала, сколи, склави, сакаліба, слов'яни є пов'язаними словами-когнатами. Про це кілька відео на цьому каналі kzfaq.info/get/bejne/hKyEhJWGtb_dh4k.htmlsi=g213VfgH87tz_cV8
@veles4568
@veles4568 3 ай бұрын
Душе цікаве відео слава україні🎉🎉🎉❤😂
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 3 ай бұрын
Героям слава! Дякую 💛🩵✌️
@Peter-o
@Peter-o 3 ай бұрын
Такий молодий канал, а вже привертає увагу проплачених парашианських ботів, явно вартує підписки
@Peter-o
@Peter-o 3 ай бұрын
А як там на парашианії, раби задоволені своїм стойлом?
@olga-mariiatyshchenko9381
@olga-mariiatyshchenko9381 2 ай бұрын
​​ Прийшло на розум що в віруваннііндії є прославлянна своїх богів або людей. Я незнаю точно, як воно дослівно в перкладі. Та наприклад ящо дивитися "Шані Дев" де є дуже схожі моменти до наших. Наприклад в серіалі показуть як всібоги викрикують "Слава Сур'ї Деву! Слава Сур'ї Деву!". Цікаво. Чи то просто перклад як за суттью. Чи це дійсно так і перкладаеться. Адже коли мови не розумієш, то звісно що повний 0 чи схоже чи ні. Та коли хтось перекладає, хто знає їхню мову як "Слава Індра Деву..!" "Слава Сур'ї Деву".. і в токому дусі, то ми ж теж зазвичай тричі кажемо "Слава Україні".. Чи це лише моя фантазія. Чи це схожість. А якось я коментарі зазвичай не пишу. Та чомусь саме до вашего відіо, маю вже написані баоади в десятках коментарях саме мною. Це коли я люблю ставити лише один чи три смайлики, або коротке "дякую", і це все на що мене вистачає. Але мене розпирає писати, я навітть невстигаю зрозуміти, які клавіши я тисну, а потім трохи редагую, бо там написане таке, що самійважко прочитати.😅😅
@oberezhno_surzh
@oberezhno_surzh 3 ай бұрын
Прекрасний матеріал! Дякую вам! Бажаю розвитку каналу ❤
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Дякую за підтримку 🇺🇦)
@user-vc2tw2ws3z
@user-vc2tw2ws3z 2 ай бұрын
❤👍
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Знав Боженків з Бережинки.
@user-qu4xz4jn7b
@user-qu4xz4jn7b 2 ай бұрын
А я чула від одного ведичного гуру , що так ми з Індії кшатріі , але не з кукравів а з пандів .. У Арджуни кольори прапору були синьо- жовті , і герб наш Тризуб це символ Шиви ..Наш Бог Сварог від Сварги , а сварга це небо . А ведичні часи Сваргою володів Індра .. Боже як це все цікаво ❤.. Розповідайте далі 🤗
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Може, хто й за Пандавів був серед скіфів. Там по обидва боки битви були родичі близькі. Дякую за підтримку. Якраз зараз готую відео, де буде і про аріїв та зв'язок України й Індії
@user-qu4xz4jn7b
@user-qu4xz4jn7b 2 ай бұрын
А Ви б могли розказувати десь -колись Матапхарату ? Якщо можете і знаєте , будь ласка 🙏
@user-qu4xz4jn7b
@user-qu4xz4jn7b 2 ай бұрын
А ви знаєте чому Ігоря і Святослава називали каганами ? Звідки це слово ?
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
@@user-qu4xz4jn7b Магабгарата дуже великий твір. Ви маєте на увазі, щоб дати короткий огляд - час написання, автори, історична основа, конфлікт, герої, сюжет? То це якраз було би добре.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
@@user-qu4xz4jn7b За зразком тюрських правителів, зокрема хозарів, перші князі з династії Рюриковичів називалися каганами "хан ханів".
@user-zn2xn3ks5j
@user-zn2xn3ks5j 3 ай бұрын
Вельмишановний автор, що ви можете сказати про версію Віктора Яновича з книги "Спадщина тисячоліть", (у розділі 3. Вратьї (віровідступники) - с. 144) що скіфи це кшатрії, що збунтувались проти влади брахманів і віри, а термін "саки" став основою для таких слів як "сачок", а оскільки вони стали кочувати - "САКвояж", "рюкЗАК"? Посилається автор зокрема на інформацію в Законах Ману.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 3 ай бұрын
Дякую, пане Вікторе, за цікаве питання. Поширена думка в індійській культурі, що скіфи - це кшатрії, які мали конфлікт з брахманами. Герой Магабгарати релігійний фанатик Карна звинувачував засновника міста Сакала Салія у різних "злочинах": - мали соціальні ліфти для представників різних варн, - їли не з того посуду, що за приписами, - їли різні види м'яса, - пили хмільні напої, - без священників проводили обряди, - танцювали і співали не те і не тоді... - ТОЩО. Не маю підстав, щоб стверджувати спорідненість між етнонімом саки та словами рюкзак, саквояж і сачок. Етимологічні словники теж виводять ці слова від різних коренів. Цікаво побачити аргументи самого В.Яновича.
@user-zn2xn3ks5j
@user-zn2xn3ks5j 3 ай бұрын
@@betelgeusestudio_1369 в інтернеті я звернув увагу є інформація щодо можливості придбати книгу Яновивича "Спадщина тисячоліть" (титулку впізнаю), але не знайшов можливості прочитати у мережі (можливо невмію шукати). Як на мене книга більш публіцистична, а не наукова, хоч посилання на джерела є. Такої філологічного аналізу слів у книзі як робите ви немає - просто констатація, що є така ось думка. Доречі у мене до вас питання як до людини, як на мене що володіє певною компетентністю у сфері порівняльного мовознавства: термін "козак" часом не може бути похідним від терміну "кай-сак" (так киргизів ще у 19 ст. називали), в якому "кай", як я розуміє у перекладі із фарсі означає "цар" - таким чином козаки можливо є прямими нащадками саме царських скіфів?
@vasyltsaryk4201
@vasyltsaryk4201 3 ай бұрын
Є поняття небесні врата, брама , закрилися.... , для зроблених з глини.. , це глина , пєтра , атоми.. Є поняття, хто такі Пєтри.... Єде еволюція, стадо .. , через Я .. До Ми.... Будьмо...
@eugenenechayev6758
@eugenenechayev6758 2 ай бұрын
надзвичайно цікаве відео! дякую!
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Дякую 🇺🇦
@gedz-4836
@gedz-4836 3 ай бұрын
Сакси,ймовірно,теж отримали назву від саків? Щойно згадалась р.Саксагань.Укр.(!)Вікі бреше,що назва походить від турецького сл.,що озн сорока,але сорока турецькою kirk,а татарською кырык(звуконаслідування).
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 3 ай бұрын
Те, що сакси/Sachsen отримали назву від саків, є доволі поширена версія етимології цього етноніма. Стосовно Саксагань, то є слова тур.saksağan "сорока" і тур.kırk "сорок". Степи межиріччя Богу-Дніпра мають гідроніми, що звучать по-скіфськи: Інгул/Ангул/Сингул/Хінгіл, Інгулець з притокою Саксагань, Синюха/Синиця/Синька. Були тут тюрки у Середньовіччі, могли змінювати назви річок відповідно до свого світогляду. Тому маємо нарощувати всю можливу аргументацію в розгляд, щоб відокремити нанесене від давнього. Уже можу навести аргументи на користь скіфського походження гідроніма Інгул: kzfaq.info/get/bejne/lceipqeXqL2veXU.htmlsi=unLhN3YSV5eBESGa Та в ширшому контексті: kzfaq.info/get/bejne/ad9imZiZzKuRmoE.htmlsi=ShpmqNTKjNSMbQTZ
@mariapietron9389
@mariapietron9389 2 ай бұрын
Сак -сон сын сака
@user-js1kd8is4n
@user-js1kd8is4n 2 ай бұрын
Ця легенда видумана від початку до кінця, бо жодна здорова людина не повірить що хтось може народитись від корови людиною та ще з вимені
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
А якщо в основі легенди є реальні події, то в описі використано художні засоби: метафора, персоніфікація...
@user-js1kd8is4n
@user-js1kd8is4n 2 ай бұрын
@@betelgeusestudio_1369 звісно що можна створювати легенди з частинами які видумані і частинами які реальність.
@olgashapovalova6636
@olgashapovalova6636 2 ай бұрын
Дякую Вам!! Я не уявляю ,як Ви запам'ятали всі ці імена🫣🫣🫣❤
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Це було не просто, діти довго сміялися😆, чуючи "Бгактіведанта Свамі Прабгупада". Поважаю цього мислителя, просто ж незвичне звучання доя українського вуха.
@user-dl8vr6li5n
@user-dl8vr6li5n 2 ай бұрын
@Nina-tr2ef
@Nina-tr2ef 2 ай бұрын
Ого ,! Сохатий ,це є олень ,або Велес ,людина рогата ! Це духи наших предків !? Вони нас лікують і нам допомагають !?То кого я бачила у ві сні !?Це був чоловік з оленячими рогами ,очі були в нього вогняні .Він стояв на краю лісу ,Дивлячись на мне він перевів свій погляд на хлопчика ,який йшов через місток ,дитина була сліпа ,та сталось диво ,в рогатого з очей вийшло світло ,і пройшло крізь дитину ! Хлопчик прозрів ! Дитина з підскоком і радістю ,дивлячись на мене ,побігла далі ! Я зрозуміла ,що живемо у світі духів богів ,які нам допомагають ,та на жаль ,ми цього не розуміємо !
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Сохатий - тварина з галузистими. рогами. Сохань - лось.
@olga-mariiatyshchenko9381
@olga-mariiatyshchenko9381 2 ай бұрын
Дитина яка прозріла. Україна яка сьогодні прозріває. Як символічно!🙏
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Першоцар Бгарат перероджувався оленем в одному з життів. Так записано.
@user-rs7nf9qr9f
@user-rs7nf9qr9f 3 ай бұрын
В українські мові є слово сак - знаряддя щоб ловити рибу. Рибацька снасть - підсака. Скачок - ловити метеликів. Всі ці снасті в вигляді гострого кута, як ручки в сохи (плуга), як розгалуздя гілок... Є біблійний персонаж Ісаак тоже символ відгалуження...???
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Етимологічні словники виводять сак, сачок, підсак від латинського saccus "мішок", далі від грецького і фінікійського saq. Хто знає, щвідки фінікійці взяли те слово (саки й там були). Форма сохи Y проглядається у всіх похідних словах: соха для оранки Y, россохач Y "дуб" посох Y сохнути "висіти на сосі" Y... Про Ісаака. Так, схоже на етнонім śāka. Якось треба про скіфів Ізраїлю зробити матеріал. Ізраїльтяни теж у скіфській темі. І про Ісаака узнаємо.
@user-fh9il9kk1v
@user-fh9il9kk1v 3 ай бұрын
''ми коровичі'' Такий вислів є у Велесовій Книзі
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 3 ай бұрын
А й точно, автори Велесової книги теж подають легенду про походження скіфів-слов'ян від корови. Щось знали автори ВК.
@vasyltsaryk4201
@vasyltsaryk4201 3 ай бұрын
Так , ми молочні, млєкі , і це шлях еволюції, і ми його освоїли... , предки наші!!!!! І , це, вони нас тягнуть до чело вічності ... Село вічне Є ...
@user-fn4sb3sm6l
@user-fn4sb3sm6l Ай бұрын
Дякую, то ми з молока корови народилися, )))
@user-dp1qi4yg7x
@user-dp1qi4yg7x 2 ай бұрын
Зверніть увагу на книги Наливайко С.І. "Таємниці розкриває санскрит" та інші його наукові праці.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Праці індолога Степана Наливайка відомі мені й іноді посилаюся на них. Нещодавно на цьому каналі ми озвучили оповідь про місто Сакала - це літературна обробка Ст.Наливайка з книги за його редакцією Міфи давньої Індії. kzfaq.info/get/bejne/b8ijpaSkqKeXnZc.htmlsi=RleHxGAnx_AFpW-l
@victorbrashovetsky4767
@victorbrashovetsky4767 2 ай бұрын
Певно, багато хто, знає, що скотарі в давнину зберігали молоко в шкіряних мішках. При русі воно дозрівало до різноманітних кисломолочних продуктів, сколочувалось. І донині на півдні України, можливо ще десь, при збивані твариного масла зі сметани відходить рідина, яку називають сколотина. Можливо через це скіфи називали себе сколотами?
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Сколотина і в Центрі України звичне слово. У кого корови і б'ють масло, то користуються саме словом сколотина. Сколотити виводиться від кіл в ЕСУМ. Кілок (сколотина) і саки (skolotoi) мають різну етимологію, я так бачу.
@user-sp2hy4zm8z
@user-sp2hy4zm8z 2 ай бұрын
​@@betelgeusestudio_1369ЕСУМ укладали ще імперські (сирисири) вчені, тож до цього словника слід ставитись із великою осторогою. То більше, що новітніх праць санскритологів, істориків, мовознавців вони зовсім не знали і знати не бажали. Дивно, що Ви не бачите зв'язку між сколотами і прадавнім українським словом "сколотити". Мої батьки-лемки сколочували масло в бодні (боденці) з допомогою (с)колотівки. Очевидно, що молочні продукти відіграли значну роль у формуванні і розвитку індоєвропейської цивілізації, що й відобразилося у (само?)назві сколотів...
@user-xv6hm4xw4u
@user-xv6hm4xw4u 2 ай бұрын
В кого є корова, в того є й сколотини 😀, на теренах України повсюди. Волинь
@mcsave848
@mcsave848 3 ай бұрын
Згадки про молоко. Може бути частиною молочної толерантності. людейї які вживають молоко?
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 3 ай бұрын
Щодо молока і саків, то в деяких мовах ці поняття звучать дуже схоже: - турецьке sağmak "доїти", - турецьке soğurmak, англійське suck та німецьке saugen "ссати"...
@Prorok_Rusi-UA
@Prorok_Rusi-UA 2 ай бұрын
⭕ Коло: Колоти: Сколоти,Розколоти: Скала,Скеля. 🟠 То,До👉: Іти,Іди, але Вхід,Ухід , слова Вухо й сУХО від у(в)ХІД, бо в Вухо входять звуки, а з Сухого пішла волога. 🔱 Щодо розсохи то теж від Сухо, бо сухе розсихається, тобто тріскає утворюючи розгалуження.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Міркую, що СОХНУТИ, СУШИТИ і СУХИЙ - це похідні поняття від "перебувати на СОСІ; вичіплювати на СОХУ". Y - стовп для сушки.
@Prorok_Rusi-UA
@Prorok_Rusi-UA 2 ай бұрын
@@betelgeusestudio_1369 Тут головне знайти що є джерелом, а що похідне. Порівняйте Йти: Хід: Ухід: сУХО з Drive: Dry. Між англійською й українською дууже часті смислові перетини, тобто слова утворені з однако смислів. Що є дуже цінним, але нажаль ігнориться лінгвістами обох народів.
@Peter-o
@Peter-o 3 ай бұрын
Мене цікавить наявність слова що означає штучне запліднення в Махабхараті ? Воно там існує до відкриття самого способу штучного запліднення в 20 сторіччі
@user-ie6hr8tm8h
@user-ie6hr8tm8h 2 ай бұрын
Героям Слава ! Дякуєм. У Львівській області є місто Сколе,може це щось пов'язано ?
@alehandrodigtyar7834
@alehandrodigtyar7834 3 ай бұрын
якщо можна розкажіть про пандавів і кауравів, які між собою воювали за престол царства Куру: чому вони не могли домовитися між собою, чому саки виступили в ролі об'єкту, а не повносправного суб'єкту цих перемовин, може вони були слабшими по відношенню до воюючих сторін?
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Кузени Пандави та Каурави боролися за престол царства Куру (bc12-8c). Епічний твір Магабгарата описує в деталях цей конфлікт, що призвів до війни на полі Куру (bc10c). Оскільки перемогли Пандави, то Каурави зображені як зло. Тут датування умовне, що відображає думку більшості дослідників. І Пандави, і Каурави були релігійними фанатиками та зневажали саків. Щоб зрозуміти безодню доктринального конфлікту між саками та "правовірними" аріями, варто прочитати Карнапарву - 8-у книгу Магабгарати. Там герой Кауравів Карна агресивно звинувачує царя Салія, засновника столиці Сакала "скіфська", у порушенні дгарми-законів. Саки Магабгарати - це як назва доктринальних груп серед різних племен Ар'яварти-Індії, так і назва племені. Саки були слабшими за царів Куру, бо вони були молодим народом у стадії завершення свого формування. Саки Магабгарати були підданими царів Куру, зазнавали неодноразових нападів і приниження. Не дарма вони, зрештою, втекли за Гіндукуш у Центральну Азію. З того, що я прочитав, наразі моя особиста думка така про саків Магабгарати.
@user-jb5ju7pt5z
@user-jb5ju7pt5z 2 ай бұрын
Цікаво. Слухав і згадував скандинавські міфи. Там теж то корови, то дерева, то світи (острови/планети)
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Літописець Стурлусон стверджував, що германці то є власне скіфи, які прийшли у Скандинавію з Великої Скіфії (України).
@user-kn6qz1hd9c
@user-kn6qz1hd9c 3 ай бұрын
Була ще така назва - роксолани.
@user-qn9mj8wj7d
@user-qn9mj8wj7d 3 ай бұрын
Про саків можна говорити: Як про тих, які жили колись на Землі, Як про онтологію, Як про небесне явище іншого світу...
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 3 ай бұрын
Онтологія цієї індійської легенди походження саків допускає походження саків з іншої зоряної системи Гау Мата, з планети Сака. Так написано в Рамаяні, Магабгараті, Пуранах, так тлумачить Свамі Прабгупада.
@user-sp2hy4zm8z
@user-sp2hy4zm8z 2 ай бұрын
Оце вже надзвичайно цікаво. Я маю дуже багато зібраного матеріялу про те, що на Землі колись дуже давно побували прибульці з інших зоряних систем. Зокрема, прапредки українців орії/арії тому так і називалися, що прибули із Оріона...​@@betelgeusestudio_1369
@user-qp1l
@user-qp1l 2 ай бұрын
Дякую! Підписка
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Дякую 🇺🇦
@vasyltsaryk4201
@vasyltsaryk4201 3 ай бұрын
Дякую автору. Цікавий погляд. Особисто, підтримую теорію академіка Шилова , європейську .... Романи теж відносяться до цієї групи ... І , в них, літера , склад , вже означає слово, чи дію... Щоб зрозуміти нашу еволюцію , чи боЖий промисел... Треба розібратися, Чому Шива " відтяв " голову Гомеші ...?! , якого жінка зробила з " глини " , це глина, пєтра,... Пєтри?! І , Петро, що має ключі від брами ... І , чого Ка інь " вбив " Авеля, каменем , пєтра... І , сказано ... , тільки через Янь , Дорослу особистість ... , до Чело вічності.. Село вічне... На період росту Я ,небесна брама закривається .... Тому релігії фалічні. Fa лічность.... Наші пращури знали шлях Янь- Інь , чи Го Мо , sa Пі Єнц... Будьмо.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 3 ай бұрын
Я вітаю обговорення та різні погляди, що стосуються онтології та ідентичності людства, зокрема українства. Дякую за бачення.
@mariapietron9389
@mariapietron9389 2 ай бұрын
Шудры -рабы.
@vasyltsaryk4201
@vasyltsaryk4201 3 ай бұрын
Sacco , є мішок ... Міх ал , Наші тато й мама Є хох ол × хох ма .. Тут є все для розуміння ...... Го Мо сапієНц ..... Дух є 2Х ..... А , Хрест в Осі , Є , ... " стрілися двоЄ , в далекім тумані ..." Будьмо человічні, Живемо по совісті. І буде нам Село вічне , по образу і подобію ......
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 3 ай бұрын
Асоціації - це перший і важливий крок до розгляду. Дякую.
@igorischenko4336
@igorischenko4336 3 ай бұрын
Афродіта теж народилась з піни морської . . . співпадіння ?
@user-kn5lv2qy9g
@user-kn5lv2qy9g 3 ай бұрын
Цікаво.Продовжуйте.Дякую.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Дякую. Буде ще :)
@VULKAN13
@VULKAN13 2 ай бұрын
Боже! У мене нарешті склався пазл!!! Бо ніяк не могла зрозуміти, чому рашистські скіфи- це не наші скіфи!!)))
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Та й ті скіфи не рашистські. Скіфи Пд.Сибіру не мають відношення до московитів. Скіфів не цікавило Залісся.
@VULKAN13
@VULKAN13 2 ай бұрын
@@betelgeusestudio_1369 але рашу цікавлять скіфи) доводять, що у пд степи України скіфи прийшли із їхнього Сибіру, то і тут ми "молодші".
@mariapietron9389
@mariapietron9389 2 ай бұрын
На санскрите Мокша это Богиня красоты мокшаны её дети. ШУДРЫ это крайние или живущие у края чего то. Украинцы. Ну как пазл сложился? Украинцы мужчины ОЛЕНИ или рогоносцы. Похоже?
@olga-mariiatyshchenko9381
@olga-mariiatyshchenko9381 2 ай бұрын
​@@VULKAN13Щось перше що спадає на думку, про те що рашку цікавить, то тільки те, що коли території, на яких жили українці буквально на прикінці 17 року та прчатку 18, були рашке цікаві тільки ради щоб грабувати кургани. Бо там відтяпали дуже багато курганів. Вони ж ніде не виставляли знахідки звідтіль. Хоч і давно всікургани та пагорби переаопали на 10 км в глуб, щоб все до 0 зπ..ти звідти. Якось сумнівно що їх взагалі окрім помсти, зазрощоів, ненависті, наживми та золотої параші, ще щось цікавить. Окрім "я узкий" чи "изподконя исконное.." Там мабудь чорти плачуть, коли читають що ті пишуть.😢 Авжеш 100 відсотків "молодші". Да от тільки не ми.. але то є секрет.😅😢 Мій прадід був істрриком, якого швиденько вбили, а його труди всі забрали разом з майном моєї сім'ї. Та потім про маєтки , землі та дідусеву освідчненність, повну йухню написали про нього в есерівській енциклопедії. Та дідусь казав "згадав як срать сідав". І то про москаля і коли той пельку розривав свою.
@denmiroshnik
@denmiroshnik 2 ай бұрын
Посмотри ещё в "Рамаяне"! :)
@dobryivechir24
@dobryivechir24 2 ай бұрын
6:00 в лютому- березні 2024 рока два канала " Забытые руины" та "Мир на блюдечке" вели зйомку в Камбоджі руїн храмiв, яких дуже багато, там зараз офіційна релігія " будизм" й тому є переробки . Але тепер зрозуміло , чому такий занепад був на такій великій території ( до речі, там відбувались зйомки Анжеліни Джолі).
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
На жаль, наша цивілізація не розвивається стабільно. Періоди будівництва й розвитку чергуються із війнами і регресом.
@lilienn932
@lilienn932 2 ай бұрын
На Вінничині є село Буша, в якому є древня скальна фреска. Зображено на ній дерево, якому поклоняється таємнича постать та олень з ветвистими рогами. Дуже дивна фреска і ще не досліджеа до кінця. Датується початком першого століття нашої ери.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Бушанський давній храм унікальна пам'ятка. Сохатий копитний є і на печатці Буго-Гардської паланки. Може, й спадок від скіфів - є що досліджувати.
@amenamen4501
@amenamen4501 2 ай бұрын
Арійці з Причорномор'я прийшли після 7500 р. до Р.Х. - після створення Чорного моря з пресноводного озера. В Руминії в 1960х знайдені клинописні таблички старіші за Міжріччя.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Гіпотеза чорноморського потопу підтверджена геологами Димитровим, Раяном і Волтер Пітменом.
@user-ss2kz3kr2g
@user-ss2kz3kr2g 2 ай бұрын
Можливо, не в тему, але є в українських письменників Олді прекрасна трилогія про Махабхарату та події, що передували. Події викладаються через призму поглядів та сприйняття трьох воєвод Кауравів - Гангеі Грізного, Дрони та Карни. Така собі оригінальна популяризація давньої легенди з оригінальними висновками. Дуже класна штука, з досить глибоким сенсом.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Генрі Лайон Олді. Дякую за ім'я, не чув до цього. В літературній формі подано погляд на події війни на Куру з т з. Кауравів. У Магабгараті навпаки - погляд Пандавів.
@user-ss2kz3kr2g
@user-ss2kz3kr2g 2 ай бұрын
@@betelgeusestudio_1369 і я про це! Це дуже цікаво, рекомендую! І персонажі подані там такими живими людьми, що сприймаєш їх як сучасних, і співчуваєш їм, і переживаєш! Можливо, початок буде трошки незвичний, але якщо вникнути - дуже гідна історія! Я її час від часу перечитую).
@user-md3rv6oo3h
@user-md3rv6oo3h 2 ай бұрын
Доброго дня, Василь. Є Славянські Руни, які дуже схожі на Санскрит, це мова програмування простіру. Так от, ти сам говориш, як Скіфи казали сами на себе, бо це найбільш важливе, ніж сама грецька назва Скіфи. Наприклад українці кажуть "Німетчина", росіянці кажуть "Германія", британці кажуть "Джемані", а самі мешканці кажуть "Дойч". Оце "Дойч" і є справжня назва території, та на неї треба спиратися при всяких дослідах. Повернемось до так званних Скіфів - Сколи, Саки, Шаки, Соколи, Сокола... Пісня "Гей, гей, гей, Соколи оминайте гори, ліси, доли...", у казках Дружина каже свому Чоловіку "... Сокіл ти мій ненаглядний...", Герб-Тризуб Сокіл в польоті... тобто вірна назва Со-Ко-Ла. Переклад зі слов"янських рун: Со - космічний простір-небо в масштабах рюдини, Ко - коло-територія в масштабах людини, Ла - все, що наповнює цю територію в масштабах Всесвіту - Сини неба на Землі для володарювання єю. Десь так! Колиска Соколів - Ненька Україна! Чого вони поперлися у Індію - це інше питання. Скоріш за все це був воєнний похід, що вирішував багато питань... Але Батьківщина Соколів - тереторія між річок Дон Стрій (Днестр), Дон По Ра (Дніпро), Дон Ай (Дунай) та просто Дон... Казати-не переказати... Якщо ти, Василю, дійсно цікавишся цим (а не комерційний проект) - можемо по спілкуватися.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Радий спілкуванню. Новий погляд в розгляді - це на користь справі. Щодо міграцій. Один з атрибутів індоєвропейських народів - "рости не годинами, а хвилинами" - тобто створювати нові колонії та глобалізувати Землю в єдиний організм. Є час розкидати каміння - є час збирати. Нічого дивного, якщо якась колонія індоєвропейців на певному історичному проміжку є пасіонарніша за метрополію. Кожна дитина-колонія може нести в собі всі ознаки матері-метрополії - створювати додану вартість, прогрес, кувати нові народи, провадити експансіб та глобалізацію. Щодо скіфських-вірлів, то слово СОКОЛ є лише одним з варіантів. Вірменський ANGŁ/ANGEŁ - великий родич орла гриф, бог і ангел. kzfaq.info/get/bejne/ad9imZiZzKuRmoE.htmlsi=3eAI4jQ_Yb3zKn_x
@mariapietron9389
@mariapietron9389 2 ай бұрын
Река Дон при готах носила имя ДОНар он же ТОР Потомки Готов Донские Казаки и их герб Белый Олень.
@olga-mariiatyshchenko9381
@olga-mariiatyshchenko9381 2 ай бұрын
​@@betelgeusestudio_1369Цікаво, що в пісні про “ізперди віка” є декілька версій, як з птахами, так з янголами, так і з святими і все то є вірним. Це реально дуже цікаво. Та в колядках янгол, а в щерівочці то птиця.
@olga-mariiatyshchenko9381
@olga-mariiatyshchenko9381 2 ай бұрын
Е версія, що оскільки на наших (приблизно наших) територіях були мудрі знання. Люди знали що знання на час тисячоліть загубляться, бо будуть войни на землях бо силу землі мають велику. І щоб незагубити знань, посланці розійшлись з ними по світу. Інші народи загубили та знехтували знаннями. Для них то було дуже далеко. А в Азію вони дійшли з посланцем, саме чоловік їх приніс. Там це було близько до духу людейі знання вкоренилися для того, щоб потім вернутисяна свої землі. І тобі ці землі повідають велику мудрість, а цямудрість обеднає, чи знімить (точно покращить) всю планету. Вважається що люди прийдуть до єдиного бога. В Азії як і у нас, дуже вшановують першою саме матір (матір планета. Матір яка дає життя, Матір як матерія яка дає форми життя). Тож може дійсно десь від нас пішло до них, або десь посередині пішло, та ми теж входили в ці знання. Тоді, ми пійшли чи від нас пішли, чи з територій близьких до нас, пішли в Азію не з війною, а з благословенням мудрості, як вимушенність їх охороняти, щоб потім їх собі повернути.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
@@olga-mariiatyshchenko9381 По багатьох індоєвропейських колоніях була рознесена одна міт/легенда про Богородицю та її сина Божича. Цей міт має історичну основу. Божич є персоніфікованим народом першоцарства земного. І народився цей народ (праіндоєвропеці) в Україні. З цієї т.з., Україна є Богородицею kzfaq.info/get/bejne/Ztukecqbv9qdgIE.html
@user-gq4fh1iv6x
@user-gq4fh1iv6x 2 ай бұрын
Деякі факти: поховання в курганах України, датовані 5 тис. років тому, відповідають Гімнам Рігведи. Написам Кам'яної Могили в Запорізькій області - 20 тис. років, це найдавніша писемність на планеті. В індійській Рамаяні говориться, що Рама народився на берегах річки, що тепер Дніпро, і повів свій народ через Пенджаб до Індії. Потім відбулося обернене переселення народів з Індії до Причорномор'я і Праукраїни 10 тис.років тому, в результаті ядерної війни, описаної в Бгагават - Гіті. За дослідженнями лінгвістів українська мова старіша за санскрит і є матір'ю європейських мов. За дослідженнями Кембріджського університету на сьогодні гени викопних скіфів, жителів Ірану, Іраку і наших гуцулів Карпат ідентичні. А найдавніших генів 17.тис. років, що давніші за скіфів, найбільше на сьогодні в центральній, північній і західній Україні. А ще є багато людей у нас, носіїв ще давніших генів - 50 тис. років, яких немає практично більше ніде. Робимо висновок - на початку на теренах України була спільнота високорозвиненого суспільства Золотого Віку, далі .... Оріяна-Оратта-Аратта (20-7 тис.р), .... далі Великі Хетти, Сколоти і інші племена, ...далі Валінана (2тис.років тому названа так в арабських літописах, тобто Волинь)... Русь...Україна! Ми є! З Божою поміччю ми зберегли себе і дожили до сьогодні, маючи величну історію самого Праіндоєвропейського Дерева, що виросло на нашій Святій Землі і розкинуло гілля по всьому світу, ми теж гілля на ньому - прямі нащадки - Славили і Славимо Україну і її Героїв! Єднаймося!❤
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Арії почали свій шлях до Індії із Середньодніпровської культури. Найраніший епос містить згадки про Дніпровську Прабатьківщину. Єднаймося 🇺🇦✌️
@olga-mariiatyshchenko9381
@olga-mariiatyshchenko9381 2 ай бұрын
Цікаво, чи може бути те, що перші вашісолова читаючи, по мені десятки разів замість мурах, пробігли цілі коні.😅🐜🐜 Підтвердити достовірність чи наближеність слів до правди. Бо промурашило прямо дуже, і підкінець щезло. Нічого про це не знаю. Пра дід був істориком та його вбили і труди нажаль тільки словесно уривками передались. Та так відгукнулось прочитане. Прям дуже дуже. Поняття не маю, чи то правда чи то ні. Та моє тіло кричало що "це дуже близько до правди", але ми не одні такідавні, та одні о здиниць, це точно.
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
@@olga-mariiatyshchenko9381 Нині обсяг наукових знань збільшується експонентно. Достовірність реконструкцій минулого вивіряється під кутом погляду багатьох наук. У контексті Курганної теорії (а це про нас) можемо простежити свій етногенез від льодовикового періоду. Чи зробити відео з теми?
@user-cu9kd8ko2i
@user-cu9kd8ko2i Ай бұрын
6:27 ведійська Камбоджа (Камбуджа) - це південний схід сучасного Афганістану, сучасна однойменна країна Південно-Східної Азії на той час була надто далеко (контакти Індії та Індокитаю припадають вже на I тисячоліття нашої ери, із провідною роллю з індійського боку дравидів, зокрема царства Чола).
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 Ай бұрын
Так. Дякую.
@and-420
@and-420 3 ай бұрын
Святі Корови 😊
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
🐄🐃🐂
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
🐄🐃🐂😇😇😇)))
@user-pg6bb3ji5l
@user-pg6bb3ji5l 2 ай бұрын
Знаком с частью того что было сказано, могу сказать что есть нестыковка в датировках. Всё дело в том, что Кауровы и Пандавы, это действительно герои МахаБхараты, а главный герой этого эпоса Кришна. Так вот, есть в Индии (Бхарате), храм Кайласанатх, на стенах которого вырезаны сцены из МахаБхараты. Этот храм вырезан в базальтовой горе, цельным, без стыков, качеством обработки превышающем возможности современной цивилизации. Базальт это одна из самых твёрдых пород, твёрже стали. Этот храм из такой глубокой древности, которой десятки тысяч лет и строила его предыдущая протоцивилизация. Получается скифы это один из протонародов
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
Історики датують побудову Кайласанатха 8-им століттям. А технології, як він збудований, залишають багато питань. Чи мали можливості люди зробити таке диво у 8-му столітті?
@user-pg6bb3ji5l
@user-pg6bb3ji5l 2 ай бұрын
@@betelgeusestudio_1369 ничем не могли построить в 8 веке, в 8 веке они откопали этот храм и присвоили его постройку себе. Храм кстати был частично недостроен и с 8 века ни один строитель не смог достроить вообще ничего. Таких объектов по всему миру полно, очень тщательно слежу за всеми экспедициями по нахождению и изучению таких объектов
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 2 ай бұрын
@@user-pg6bb3ji5l Ви кажете логічні речі. У Вікіпедії щойно прочитав, що храм збудовано за 20 років у 8 столітті. Збудувати і не такий складний храм за 20 років не завжди вдавалося. А от розкопати за пару десятків років можна 🤔
@user-pg6bb3ji5l
@user-pg6bb3ji5l 2 ай бұрын
@@betelgeusestudio_1369 youtube.com/@PROTOCIVILIZATION?si=YR9AK6sstbSJoxSs
@user-pg6bb3ji5l
@user-pg6bb3ji5l 2 ай бұрын
@@betelgeusestudio_1369 храм Святого Семейства в Барселоне, самыми передовыми технологиями не могут достроить с 1880 года, а ему до Кайласанатха по сложности постройки, как конструктор лего и атомная станция
@user-mv6hg6mv6c
@user-mv6hg6mv6c 3 ай бұрын
Що давні письмена кажуть про планету Сака загалом і зокрема після відбуття звідти Скіфів?
@betelgeusestudio_1369
@betelgeusestudio_1369 3 ай бұрын
Сакадвіпа серед молочних океанів - рай, обитель богів, праведників, інженерів та виробників, які за потребою стають воїнами. Для мешканців Саптадвіпи, у т.ч. Сакадвіпи, Земля є нижчим світом, де відбувають покарання злодії. Якимось чином небесні воїни саки стали мешканцями Землі. Є непряма вказівка, як це відбулося. Від Вішвамітри та апсари Менаки народилася донька Сакунтала "пташина". Вішвамітра відцурався від дочки. Менака та Камадгену народилися за однакових умов - з піни світового океану. Сакунті народила першоцаря земного Бгарату. Можна розглянути Сакунті та Бгарату як персоніфікації небесних саків та їхнє втілення на Землі як борейців-бгаратів - мешканців земного першоцарства. Але це лиш розгляд. Без ширшого контексту я би не ризикнув стверджувати такі зв'язки. Знайомий буддист каже, що в тибетських архівах є багато чого про саків та Україну. Як кажуть, будемо-побачимо.
@user-mv6hg6mv6c
@user-mv6hg6mv6c 2 ай бұрын
@@betelgeusestudio_1369 "молочний океан" цікаво порівняти з однією з назв нашої Галактики - Молочний Шлях. А найцікавіше що ми знаходимось якраз на краю Галактики. Звісно фантазія, проте цікаве співпадіння.
ОДИН ДОМА #shorts
00:34
Паша Осадчий
Рет қаралды 5 МЛН
Godzilla Attacks Brawl Stars!!!
00:39
Brawl Stars
Рет қаралды 9 МЛН
ЩО приховують від нас фрески Софії Київської | WAS
7:51
WAS: Популярна історія
Рет қаралды 584 М.
Скіфська пектораль I Ніч у музеї.
14:28
ВСЕРЕДИНІ СКІФСЬКОГО КУРГАНУ
10:47
ГАД ІЗ ГАДЯЧА
Рет қаралды 473 М.
ОДИН ДОМА #shorts
00:34
Паша Осадчий
Рет қаралды 5 МЛН