Паралельне підключення акумуляторів - тонкощі та нюанси

  Рет қаралды 2,824

Моя справа - адмін

Моя справа - адмін

Күн бұрын

00:00:00 Вступ
00:02:01 НЕ ДИВИТИСЯ
00:11:04 Що таке акумулятор
00:15:54 Паралельне підключення акумуляторів
01:01:06 Висновки

Пікірлер: 65
@user-ii1cg6ou8h
@user-ii1cg6ou8h 25 күн бұрын
Я прослухав ! З початку і до кінця . Або ця людина гарний викладач , або в нього дар Божий роз'яснювати і складні речи стають зрозумілими . Щиро дякую за лекцію , за Ваш час . Тепер , як побачу Ваши відео , буду обов'язково дивитися .
@user-zc2mo8eg4f
@user-zc2mo8eg4f 25 күн бұрын
дякую за надзвичайно змістовні пояснення!
@andriyloz7558
@andriyloz7558 22 күн бұрын
Дякую! Дуже пізнавально
@volonter_ingener
@volonter_ingener 22 күн бұрын
Структоровано і по ділу, по простому і дохідливо, дякую! Буду давати посилання
@timetim7675
@timetim7675 25 күн бұрын
Дякую
@tarassolomon
@tarassolomon 25 күн бұрын
Цікаво хто прослухав відео повністю без перемотки?
@user-ns4hz7mg5d
@user-ns4hz7mg5d 25 күн бұрын
Не перемотував просто на х2 швидкості
@dmitro.d
@dmitro.d 21 күн бұрын
Я цей канал менше ×2.5 не можу слухати)
@Jackson-dx6du
@Jackson-dx6du 10 күн бұрын
Зібрав УПС для роутера на 18650-8шт. паралельно. Розряд через бмс. Заряд від регульованої плати виставив 4,0в щоб були в буферному режимі. Всі акб різні за виробником, свіжістю та опором. Заряд/розряд не перевищує 2а. Думаю вистачить на довго🤷 Всім щастя та перемоги!
@user-cj8jz4ip2e
@user-cj8jz4ip2e 25 күн бұрын
У меня нет времени все слушать, но я донесу свою мысль на примере двух соединяющихся сосудов разной емкости. Если сделать с них общий исток воды, то быстрее будет опустошаться сосуд с меньшей емкостью, вследствие чего с большего сосуда вода будет переливаться в меньший. По другому аккум. с большей емкостью будет подзаряжать меньший. При зарядке все происходит наоборот. И в первом и во втором случае будут потери, но они, думаю, не столь существенны. В идеале аккумы должны быть идентичные.
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 25 күн бұрын
Я давав пояснення що треба враховувати силу струму - це сильно впливає на протікання і розподіл струму і, відповідно, до того що ми побачимо на виході / на клемах обох акумів в різні часи роботи. Тому схема з "сосудом" на жаль не дуже показова і має лише обмежене уявлення для певних випадків.
@WeBAnViL
@WeBAnViL 23 күн бұрын
Подобається як воно горить ( в людей ), люди бігають, суєтяться.... А по суті - прикольно як люди, не зрозумівши суті, починають говорити про само балансування. Це і справді перше що хочеться сказати, типу так напруга ж однакова буде. Але в динаміці, а тим більше в нон-стоп використанні, заряд-розряд - це буде приймати критичні форми
@onehalf_
@onehalf_ 25 күн бұрын
закон Ома працює ЗАВЖДИ і за рахунок нього і відбувається балансування струму на аккумуляторах з різним внутрішнім опором. Напруга прикладена до паралельно підключених аккумуляторів завжди однакова. При розряджанні аккумуляторів через аккумулятор із меншим внутрішнім опором потече більший струм що буде призводити до збільшення його внутрішнього опору в логарифмічній прогресії. Таким чином буде відбуватися самобалансування аккумуляторів при розряді. Більгість зарядних пристроїв працює в режимі CC-CV підтримуючи постіний струм заряду до моменту коли напруга досягне заданої межі, після чого переходячи в режим підтримки постійної напруги. ДБЖ, буферний/небуферний режим - це окрема історія, залежить від алгоритму роботи зарядного, хімії і спеціалізації батарей і т.д. і до паралельного з'єднання як такого відношення не має.
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 25 күн бұрын
Ви самі собі протерічете з приводу закону Ома. В акумі опір не постійна константа, а змінна. Напруга залежить від струму і від опору, сядьте і порахуйте, скільки струму піде під навантаженням 1мА, 1А і 10 А, формула підключення паралельних резусторів у вас є. А потім сядьте і поміряйте це вживу. І виявиться, що трохи щось не сходиться, бо відбувається перекос, бо змінюється опір. А тепер головне - чому балансування припиняється під певним струмом? Тому що акум - не константа по опору і чим менше напруга прикладена на ньому, тим менше він може щось балансувати і він виступає в ролі типового резистора - він тупо просаджує загальний струм і напругу, натомість нічого не віддаючи, бо ККД акума не 100%! Тому ваші викладки гарні для невеликих струмів коли напруга велика (може відбуватися балансування) і ніфіга не працює коли струм великий і напруга просідає, а балансування не те що не відбувається, а акум тупо жере енергію внікуди!
@user-vm4nc9cl7f
@user-vm4nc9cl7f 25 күн бұрын
Шо значить прикладена?? Акуми самі її встановлюють(корегують), тим більше в паралелі, в залежності як вони можуть забирати заряд. Спеціаліст..
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 25 күн бұрын
прикладена напруга - це напруга яка подається ззовні на контакти акума. В паралельному з'єднанні завжди один акум буде намагатися зарядитися, якщо на нього прикладена напруга вище, ніж у нього, а інший буде розряджатися і в цьому випадку акум з меншою напругою для нього буде тупим баластом, резистором, який жере ємність. Тому за спеціаліста дякую, але таки сядьте і розберіться в паралельних з'єднаннях, бо це елементарні та базові принципи. Візьміть два акума, один на 1000 мА, інший на 500 мА. По вашому вийде ємність 1500 мА? Добре, зробіть цей тест. Чим менше буде струм розряджання, тим менше ви отримаєте ємності, наприклад, 1300 мА. При середніх струмах ви отримаєте 1400 мА. А при великих 1200 мА. Як же так, а? Пояснювати не буду, ви і так все "знаєте" краще всіх
@AlexMaksimov
@AlexMaksimov 25 күн бұрын
Так!!!!😊
@Rostiktrv
@Rostiktrv 25 күн бұрын
Доброго вечора. Дивлюсь Ваші відео і мені подобається Ваша позиція, а також перед тим як купити якусь річ стараюсь переглянути Ваші поради і тоді роблю висновок чи купляти. В мене питання? Хочу придбати повер-банк якої порадите фірми? Розглядаю для зарядки телефонів і можливо Ноутбука.
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 25 күн бұрын
Дивіться ugreen з підтримкою pd, в них непогані банки. Але от чи потягнуть вони ваш нотік то невідомо, бу в нотіків є різне споживання.
@Deffall
@Deffall 25 күн бұрын
Зробіть будь ласка огляд на червону упс-платку з маркуванням v4cn під збірку 2S
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 25 күн бұрын
Якщо потрапити в руки, то зроблю
@akiruaRuzammetra
@akiruaRuzammetra 25 күн бұрын
подяка за відео! коментар та вподобайка для популяризації каналу. Допомагаймо ЗСУ!
@stix13laaa
@stix13laaa 21 күн бұрын
очень классно объясняешь и все правильно. Особенно про динамичность поведения сопротивления и про большие токи которые и являются источником разбаланса в первую очередь. ПС: уход в аллегории и метафоры проявление слабости. нужно учится объяснять не выходя за рамки сабжект домена...
@mykolapetrivskyi6977
@mykolapetrivskyi6977 24 күн бұрын
Цьому відео дуже не вистачає магічної фрази "динамічні процеси", бо в школі більшість вчила фізику статичну. Саме для таких глядачів треба підкреслити, що в динаміці усе зовсім інакше. Коли пояснювали про паралельне підключення, то треба було сказати, що от у нас був великий струм, а потім ми усе відключили, і від'єднали кожну комірку. І раптом виявилося що на кожній комірці різна напруга і різний залишок заряду. А для балансування за рахунок паралельного підключення потрібен час, бо воно відбувається не миттєво.
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 24 күн бұрын
Все вірно, ви молодець що додали. До лекції не готувався і конспект не писав, то ж пропустив цю частину тексту :) хоча я в кінці саме про час і казав, але не для всіх то стало очевидно.
@DmVinUa
@DmVinUa 23 күн бұрын
А тут раптом не відключили і раптом напруга на збірці залишилась однакова. А у відео автор каже про різну напругу АКБ на одній спільній шині ...
@mykolapetrivskyi6977
@mykolapetrivskyi6977 23 күн бұрын
@@DmVinUa Якщо під навантаженням одна з ячейок встигла розпорядитися наприклад до 1,5В, то їй не сильно допоможе те, що вона потім одразу підзарядиться від інших паралельних ячейок, коли навантаження зникне.
@UR5KIP
@UR5KIP 25 күн бұрын
давно дивлюсь канал. (правда частенько на швидкості х2 та перемотці) але останні відоси прям зашквар за зашкваром. шкода(
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 25 күн бұрын
Немає в світі ідеалу, що поробиш
@Mrlewyk
@Mrlewyk 22 күн бұрын
Після фрази "струм іде де менший опір" я перестав дивитися, стало боляче Згадайте дільник напруги - де там іде струм ?
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 22 күн бұрын
Ну то поясніть на пальцям людям як працює закон Ома на паралельних з'єднаннях, бо формулу вираховування загального опору якщо хто і знає, то гадки не має, як то працює і уявити не може. Бо багато людей досі фантазують на тему паралельних з'єднань не вдаючись до фізичних явищ проходження струму крізь провідники і в них вважається за нормальне, що напруга на кінцях акума буде постійною і їм пофігу, звідки та напруга береться і на що впливає. Саме тому мені на пальцях довелося показати які фізичні процеси відбуваються всередині (і то не враховуючи баластні властивості паралельних акумів) і про це далі я розповів
@Mrlewyk
@Mrlewyk 22 күн бұрын
@@moya-sprava-admin ну згідно з другого закону кіргофа, при паралельному підключенні наприклад двох акумуляторів різної ємності і різного внутрішнього опору струм вони будуть віддавати ПРОПОРЦІЙНО своєму внутрішньому опору ну і пропорційно навантаженню, звісно. Тому розряджатися вони будуть відносно рівномірно і паралельне підключення відносно безпечне, звісно якщо акумулятори не вбиті.
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 22 күн бұрын
@@Mrlewyk і це лише половина фізичних процесів. Тому що насправді один з акумів з більшим опором ЗАВЖДИ буде просаджувати напругу за рахунок власного опору, тобто він буде баластним резистором і фактично висмоктувати на себе частину струму з акуму з меншим опором, при тому при всьому балансування напруги (тобто заряджання) на ньому фактично відбуватися майже не буде, тому що він ще й має віддавати струм назовні, але збуджувати напруга ззовні його таки буде, і він буде додатково нагріватися, що буде призводити до ще більших втрат і просідання напруги і так далі. І чим більше буде струм споживання тим більші перекоси ми побачимо в кінці як заряджання так і розряджання. Якби акуми були ідеальними ємностями без втрат, ми би просто побачили майже одночасну відмову (читай - смерті) обох акумів, тому що згідно з їх опором акуми будуть пропорційно зношуватися. На практиці, при паралельному з'єднанні акуми вмирають значно швидше, ніж стоять поодинці і всі в різнобій, тобто в різний час (за виключенням екстремальних навантажень, які вбивають всі акуми просто вхлам)
@dima_1978
@dima_1978 22 күн бұрын
😢😢😢😢 це капець скільки води.....
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 22 күн бұрын
Таймкоди - нє?
@dima_1978
@dima_1978 22 күн бұрын
@@moya-sprava-admin нє,коли включаючи відос і ідеш працювати до станка !!!
@volterd.6304
@volterd.6304 15 күн бұрын
Балансира для паралельно підключених акумів не існує !!!
@n0tfr3shm1lk
@n0tfr3shm1lk 25 күн бұрын
Доки не візьмете два акумулятора і на практиці з вимірювальними приладами не покажете як воно є насправді, ніхто малювання на листочку сприймати не буде!
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 25 күн бұрын
Так зробіть це і викладіть свої дослідження, які проблеми?
@Deffall
@Deffall 25 күн бұрын
Вас же і ніхто не заставляє сприймати)
@DmVinUa
@DmVinUa 24 күн бұрын
При різних по параметрах АКБ буде перетікання струму, від чого буде прискорюватися деградація збірки, без сумнівів. Але РІЗНА напруга на АКБ з'єднаних шиною 0 Ом це фантастика.
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 24 күн бұрын
Звісно, що напруга буде намагатися бути однаковою. Але чим менше напруга на акумі, тим менше акум може брати ззовні струм на заряджання, а відповідно і на балансування, тому при малих струмах напруга дійсно буде самовирівнюватися, а от при великих почнеться вже перекос, хоч і не значний, але він буде відповідний до опору акума, тому що при малих напругах і великих струмах один з акумів завжди буде тупо баластним резистором. Тому ви розглядаєте це під призмою "я взяв вольметр і в ліхтарику перекосу не побачив", а я вам розповідаю про процеси, які відбуваються. При різних струмах відбуваються різні процеси перетікання струму і само балансування працює лише певний час. Візьміть акум для шурупокрутів, де струм може стрибати під 100 А і побачите там дивні речі, хоча в ліхтарику ви дійсно не побачите жодних перекосів
@ValKap
@ValKap 25 күн бұрын
Ваша принципова помилка у тому, що Ви розглядаєте різну напругу на параллельно з'єднанних акумуляторах, від цього припущення всі далі доведенні Вами розклади теж помилкові. Зрозуміло, що перед підключенням аккумів їх дуже бажано попередньо зарядити щоб не насилувати їх неконтрольованими токами між собою, та навіть якщо так сталося, та довелось приєднати їх у небажаному стані з різною напругою, через деякій час в залежності від їхнього стану та характеристик, їхня напруга буде однакова, бо обов'язково виповнится так зване балансування. Звісно, що акумулятори повинні бути при цьому однотипні, але не важливо якої ємності та з яким внутрішнім опіром. А от далі, від припущення що у них однакова напруга, але різні внутрішні опіри та ємності, робіть Ваши висновкі з формулами, тоді все стане на свої місця і Ви побачите, що ви помиляєтесь. Якщо не побачите, зробіть просту лабораторну работу - візьміть декілька різних акумів одного типу, але з різним опіром та ємностю (виміряйте це спочатку лабораторної работи), потім з'єднайте їх параллельно, зарядіть та розрядіть вимірюючі загальну ємність. Ви побачите, що не зважаючи на опір загальна ємність буде складатися із суми окремих ємностей (звичайно що великий опір ми не розглядуємо, все повинно бути відносно навантаження об'єктивно) .
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 25 күн бұрын
Це не моя помилка, а ваша неуважність. Раджу ще раз передивіться пояснення чому і як змінюється напруга в залежності від струму і яка там залежність. Закон Ома показує залежність, але вам зручно його ігнорувати
@Victor_Storm
@Victor_Storm 25 күн бұрын
@@moya-sprava-admin ви вже путаєтесь в показах. В цьому відео самі кажете що в акумах закон Ома НЕ працює. І тут отакої. Хах. )
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 25 күн бұрын
@@Victor_Storm ви уважно дивилися/слухали - чому той закон Ома не працює? Я про це і в попередньому відео казав і в поточному. Закон Ома фактично це співвідношення струму, напруги та опору тут і зараз,але зовсім не означає, що за секунду буде те саме. Тому і саме тому багато "практиків" бачать лише те, що хочуть побачити.
@user-ft1pk6vz6y
@user-ft1pk6vz6y 24 күн бұрын
Бред седой лошади,для початку не можно зєднувати різно заряджені акуммулятори,струм при різниці потенціалів в 1 десяту вольта струм може сягати декількох ампер,що може пошкодити один з двох,або обидва аккумулятори,якщо в резултаті лютого експеременту не відбудеться пошкодження аккумуляторів їхня сумма ємності буде дорівнювати приблизно с1+с2 враховуючи якесь пошкодження акумуляторів попередніми діями
@DjiubK
@DjiubK 23 күн бұрын
автор нічого і не казав про те, що так варто робити
@entony_ua
@entony_ua 24 күн бұрын
Ігнорування законів фізики до добра не доведе, це точно.
@user-po6mb3zh8q
@user-po6mb3zh8q 25 күн бұрын
Вибач друже, але в даному відео ти абсолютно неправий. Дане правило справедливе до послідовного з'єднання, але ні як не до паралельного. На паралельно з'єднаних джерелах живлення не може бути різної напруги - ні батареї, ні конденсатори, ні акумулятори. Напруги на всіх буде однаковим, причому за ємністю вони можуть бути абсолютно різними, зміниться лише їхня загальна ємність. Наприклад, С-1.1А + С-1.5А =2.6А. Якщо у когось є сумнів, просто відкрийте будь-який повербанк і побачите, що абсолютно у всіх побутових повербанках, всі акумулятори під'єднані паралельно. Поміряйте напругу, у всіх батарей вона буде однакова! А ось потім протестуйте кожен на ємність і опір, і ті, хто ще має сумнів, буде сильно здивований, що і струм і опір у них буде різним. Причому чим старіший повіябанк, тим більше буде різниця! Буває навіть так, що деякі батареї взагалі мертві. І що? У всьому світі, всі компанії роблять помилку? Переглянь свою думку.
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 25 күн бұрын
Ви або не чуєте що вам кажуть, або ідеалізуєте обставини. Само балансування, про яке ви кажете є виключно в стані спокою,я казав про те, дайте таким акумам нормальний струм навантаження і подивіться що буде при певному розбалансуванні по опору. І це не мої примхи. Не вірете мені - поставте елементи з ПЗ, та подивіться як вони будуть відключатися. Все гарно в вашому ілюзорному світі лише при певних обставинах, наприклад, поки нові акуми. Або реальність зовсім інша, коли люди з розборки беруть акуми і пхають їх в павербанки або дбж впаралель. Або розбирають від шурупокрутів акуми і міняють в них поодинокі комірки. І це чомусь вважається за норму. І я не проти, якщо ви вважаєте, що то норма, то мені то що? Я лише розповів вам що не все так спрощено, як здається
@alko7446
@alko7446 22 күн бұрын
При параллельному підключенні акумуляторів з різною напругою вона вирівнюється до певного рівня. Я користуюсь цим, щоб підняти напругу на дууууже розрядженому акумулятору (з 3,2 v до1.4 v) перед тим, як поставити його на зарядку. Але підключати для довготривалої роботи параллельно 3,7-3,6-3,2-2,4.... це значить перезаряджати одні і недозароджати інші (працювати буде - еле не довго...). P.S. Навіщо для однотипних елементів встановлють плати BMS ?
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 22 күн бұрын
@@alko7446 для цього потрібен час, багато часу. При розряджання само балансування майже припиняється, як і при заряджанні
@alko7446
@alko7446 22 күн бұрын
@@moya-sprava-admin Мій коментар написаний для "захисника" паралельного підключення елементів з різними напругами...
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 22 күн бұрын
@@alko7446 то я просто уточнив :)
@gigalakigigalaki3930
@gigalakigigalaki3930 22 күн бұрын
SAIDYHHE-
@besectrisa
@besectrisa 23 күн бұрын
я вот собрал из старых ноутбучных зарядил их на максимум потом положил на месяц где-то они потеряли заряд с 4.20 разные там были и меньше заряженные но не меньше 4.00 потом отобрал все батарейки у которых заряд остался не меньше 4.00 и спаял по 3с 63шт по 21шт на ячейку и таких у меня 3шт заряжаю зарядкой от ноутбука до 12.30-12.40 и стараюсь не садить в 0 да и за нагрузкой слежу шоб не очень их нагружать думаю так не сгорю и прослужат долго :) на белых платах бмс вот думаю про компоновку так как уже есть 9 ячеек по 21шт 18650 с ноутов шото в нутри говорит так и оставить и когда надо больше вольт то соединять просто и на другом плече спаяй все вмести на каждую батарейку будет меньше нагрузка и будет тебе счастье :) и вот ваше видео и я вообще запутался :) но пересмотрю еще пару раз :)
@besectrisa
@besectrisa 23 күн бұрын
да и вот заметил шо зарядка от ноута шото остановилась на 12.30 и больше не заряжает акб но он и не греется я так понимаю вот и уперлась батарея в свое сопротивление и потерянную емкость она у меня стоит на 12.50в 3а походу ампер не помню сколько сейчас буду проверять шо там не так
@besectrisa
@besectrisa 23 күн бұрын
отключил от зарядки и он с 12.30 начал саморозряд сразу :( до 12.22 уже дошло
@primuss3s
@primuss3s 24 күн бұрын
по-перше - підтягни мову, по-друге - суцільна маячня
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 24 күн бұрын
Дядьку, ви хоч один ролік запишіть з першого дубля і не по аркушу читаючи, а потім додавайте такі коментарі. Мова яка є, а "маячня" - це ваша дуже особиста думка про закон Ома і повне нерозуміння як працюють акуми
Мегаогляд: надбюджетний мікро ДБЖ
1:26:50
Моя справа - адмін
Рет қаралды 8 М.
Мы никогда не были так напуганы!
00:15
Аришнев
Рет қаралды 6 МЛН
DO YOU HAVE FRIENDS LIKE THIS?
00:17
dednahype
Рет қаралды 89 МЛН
Me: Don't cross there's cars coming
00:16
LOL
Рет қаралды 15 МЛН
Нащо нам Резерв+
22:31
Алекс про IT
Рет қаралды 18 М.
FNIRSI HS-02B: 100W паяльник рівня "БОГ" чи як завжди?
2:32:06
Моя справа - адмін
Рет қаралды 6 М.
Автомобільний АКУМУЛЯТОР та LED стрічка
17:51
АКБ Крамниця
Рет қаралды 16 М.
Production of Lifepo4 batteries. BMS testing.
40:47
VM
Рет қаралды 20 М.
Mastering Picture Editing: Zoom Tools Tutorial
0:52
Photoo Edit
Рет қаралды 505 М.
Опять съемные крышки в смартфонах? #cmf
0:50
Здесь упор в процессор
18:02
Рома, Просто Рома
Рет қаралды 239 М.
Simple maintenance. #leddisplay #ledscreen #ledwall #ledmodule #ledinstallation
0:19
LED Screen Factory-EagerLED
Рет қаралды 29 МЛН