Переробки акумів на літій-іонні: купа проблем та недоліків

  Рет қаралды 6,582

Моя справа - адмін

Моя справа - адмін

9 ай бұрын

Акум на елементах 18650 ємністю понад 20 Аг - дуже привабливо. А що насправді?

Пікірлер: 128
@maksimbober8443
@maksimbober8443 9 ай бұрын
Для ДБЖ потрібно збирати акум на LFP комірках 4s і ніяких проблем не буде. Зарядка звісно зовнішня. На Li-ion можна збирати на 24в і 48в. відповідно 7s та 14s
@vitalijk9611
@vitalijk9611 9 ай бұрын
Дуже потрібне відео! Потрібно доводити до людей, що літій акумулятори це не ігри...
@vadim13597
@vadim13597 9 ай бұрын
Я додивився до кінця. Дякую за лекцію!!
@TechnoMasterKyiv
@TechnoMasterKyiv 8 ай бұрын
Дякую за корисну інформацію
@dubovikmichael1914
@dubovikmichael1914 9 ай бұрын
Дякую за відео!
@petrolredmi6857
@petrolredmi6857 8 ай бұрын
Як і в будь-якій справі, потрібне розуміння суті. Треба піднімати рівень технічної культури населення, що автор і робить.
@editcat
@editcat 9 ай бұрын
дякую чекаю наступного відео
@19chief53
@19chief53 9 ай бұрын
Дякую 👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦
@AirCors
@AirCors 9 ай бұрын
26:00 тому я вважав, вважаю і буду вважати що потужні літієві збірки взагалі не можна тримати вдома. Принаймні при існуючому рівні якості запобіжної електроніки! Ну нафіга воно таке потрібно, коли зараз існує який хочеш залізофосфат?! І я той залізофосфат вже запхав і у ДБЖ компа (50хв. автономності) і у ДБЖ відеоспостереження + роутер з ОНУшкою (5,5годин автономності). І манав я той Li-ion! Чекаю-недочекаюсь огляд регульованих плат ДБЖ для залізофосфату із струмом заряджання 2-8А під саморобні акумуляторні збірки! Можу навіть якусь дати на огляд. ))))
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 9 ай бұрын
Та зроблю трохи огляду на плати, як буде час. Просто такі "дрібниці" цікавлять далеко не всіх. :)
@draackul
@draackul 9 ай бұрын
Лол. Литий-железофосфатные аккумуляторы содержат в себе литий.
@AirCors
@AirCors 9 ай бұрын
@@draackul ти відкрив мені світ кеп.
@AirCors
@AirCors 9 ай бұрын
@@moya-sprava-admin фігассє "дрібниці", я вчора спеціально замовив універсальну плату ДБЖ за аж $40 на 8.3А номінального струму. Досі дихати важко, жаба так придушила! )))
@draackul
@draackul 9 ай бұрын
​@@AirCorsобращайтесь)
@user-gc5fe4tm4p
@user-gc5fe4tm4p 9 ай бұрын
Робіть збірку на акумуляторах lifepo4 "33140" і все буде норм. 🤫
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 9 ай бұрын
Так, це одне з рішень :) головне - чи є куди їх впхнути :)
@Unknow_179
@Unknow_179 9 ай бұрын
​@@moya-sprava-adminя робив з lifepo4 33140 батарею для powerware 5115 1400VA, працює чудово. Батарея влізла в штате місце де стояли кислотники, ще залишилось трохи місця. Додатково зробив можливість заряджати зовнішньою зарядкою. Чудові показники роботи і тривалості.
@vitalyneskaju8845
@vitalyneskaju8845 9 ай бұрын
дякую, з усім згоден. Правда якось мені ніколи не спадало на думку, що можна додуматись поставити 3s літію в буферний режим в звичайни упс, розрахований під кислотник) Для такого 4s ліфер є... Розрядити, коли немає нічого під рукою, а треба ще на вчора - це ще терпимо - неглибокий розряд для літія, то мабуть навіть краще - раніше в телефонах відрубало, здається, взагалі на 3,5В+ для збереження ресурсу. Ну а с приводу автомобільних акумуляторів - якщо за ним дивитися і не навішувати зайвого, то вони спокійно собі працюють - головна запорука успіху - споживання має бути таким, щоб не висадило його за 3-4 доби. Мій акум пережив весь блекаут, живлячи роутер десь ват на 6 як основного споживача + час від часу таку ж св.д.стрічку. І нічого йому не сталося. Правда йому не 8 років було) а лише 2, і щось мені підказує, що саме тут і була захована собака.
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 9 ай бұрын
Звісно що акуми з авто тягнуть спокійно невеликі навантаження. Але треба хоча б вольтметра мати, щоб дивитися, коли відключати навантаження :) у багатьох і того немає :) і то я не кажу про виміри опору або термінове відновлення ємності, бо для кислоти то важливо, а для літію не дуже, окрім глибокого розряджання. Ну а про 3s в дбж то я сам дізнався від користувачів :) мені теж такі думки не приходили, що так можна :)
@user-lm2zm6kz9f
@user-lm2zm6kz9f 9 ай бұрын
Був у мене 60 Forse 3 річний і інвертор, він і автомобіль заводив і коли виключали світло я підключав до електомережі дому.Ніякої втрати ємності я не помітив, хоча глибокі розряди були багато разів.Потім сталася біда яка сталася у багатьох українців.Мій інвертор згорів от зустрічного струму.І аккумулятор я продав з автомобілем.Інвертора були дорогі і я задався питанням- а навіщо мені інвертор?Я потім купив 2 exide 77 протягнув через горище провода до кожної люстри де одна або дві лампочки от 220 а одна от 12 до 48 в. влючається пультом от бесконтактного вимикача на 8 лампочок.Також провів провода і в підвіконниках поставив розетки для зарядки гаджетів і для роутера.Ці аккумулятори не бачили глубоких розрядів так як стоїть реле яке не дае їм розряджатись нижче 12 в. ну вони ніколи даже і близько не підходили до ціеї позначки хоча в домі робило і освітлення і ноутбук і роутер, інколи телефони, планшети заряджали.Зараз один стоїть на автомобілі круте стартер як молодий.
@vitalyneskaju8845
@vitalyneskaju8845 9 ай бұрын
@@user-lm2zm6kz9f теж свого часу думав розвести слаботочку по дому, але мороки багато - стіни довбати, кабелі та нові лампи купувати. Поки так і залишилось у віддалених планах на випадок можливого ремонту)
@user-lm2zm6kz9f
@user-lm2zm6kz9f 9 ай бұрын
я нічого не довбав, вся проводка на горищі і до кожної лампочки, а до розеток в підвіконниках я рівненько провод протягнув по трубі для опалення, по началу я вагався шо воно буде дуже видно ну за шторами не видно, в мене там ще кабелі йдуть до роутера.
@volterd.6304
@volterd.6304 9 ай бұрын
​@@moya-sprava-admin. Так я купив в китаї плату захисту кислотного акумулятора від перезаряду і перерозряду. Там резисторами можна виставити гістерезис як хочеш.
@AlexA-pc7hy
@AlexA-pc7hy 8 ай бұрын
Літій-іон 3s може видати майже всю свою ємність до 10 В, якщо якісний або великий, тобто має малий опір і відповідно малу просадку при навантаженні. Я підключаю LG chem 3s2p до інвертора, і до відключення при 10 В акумулятор видає 80-90% ємності. Це при навантаженні 100-300 Вт і кімнатній температурі. При нижчий, звичайно, просадка буде більше.
@Breath_of_Rain
@Breath_of_Rain 9 ай бұрын
З перших слів вподобайка за мову і комент на підтримку відразу ж
@igoryaroslavovich
@igoryaroslavovich 8 ай бұрын
Огляд чудовий, але слід поміняти назву відео на більш точну: Заміна кислотних АКБ на літій--іонні: купа проблем та недоліків", а то з цієї назви нічого не ясно (чия переробка (?), хто ці "акуми" (?), бо Li-ion - теж бувають акумуляторами ("акумами")! 🤔🙂
@Van35g
@Van35g 8 ай бұрын
Поставив у компютерний упс LiFePO4 працюють добре . в один поставив 12000 мА в інший 15000 мА
@mykolapetrivskyi6977
@mykolapetrivskyi6977 9 ай бұрын
Якщо у відео обговорюються лише акуми на 12В, то в заголовку так і треба писати.
@dreikk91
@dreikk91 9 ай бұрын
В мене 18 акумуляторів по 2.9аг підключені до apc cs500 тягнуть телевізор 40" півтори години, а купляв для роутера
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 9 ай бұрын
І то добре, проте ж нам треба більшу маневреність? Не тілько швидко розряжатися, а ще й швидко й безпечно заряджатися, ну а олдскульний арс традиційно "тихоходний". Тому як разове тимчасове рішення, вручну заряджаєме то може й норм, а от на постійно - не дуже.
@igorpoliakov1115
@igorpoliakov1115 9 ай бұрын
Для саморобних дбж дуже підходить роутер мікротік. У нього вхідна напруга від 12 до 24в. Я за допомогою 2х діодів шоткі зробив для нього автоматичний вибір мережевий БЖ або аккум.
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 9 ай бұрын
Еммм. А навіщо? Більша частина мікротів мають два окремих контура живлення - рое в пріоритеті а з блоку живлення резервний. То ж подавайте пасивкою на нього рое і все?
@igorpoliakov1115
@igorpoliakov1115 9 ай бұрын
@@moya-sprava-admin рік тому потрібно було швидко зробити дбж для роутера. Я використав 12в свинцевий аккум 7Аг і плату для автоматичного заряду такого типа аккума з Алі. Штатний БЖ від роутера 24в використав і як джерело для роутера і для плати заряду, а вибір через діоди шоткі. Все відмінно працює і швидко перемикається.
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 9 ай бұрын
@@igorpoliakov1115 так, через діоди шоткі непогане рішення, падіння напруги мале, нагрів невеликий, проте ж кажу, можна акум пустити на один каскад, наприклад, на вхід живлення, а з блоку живлення живити по рое, ну і живити сам акум, так мікрот сам вибере, де є живлення і нічого перемикати не треба
@igorpoliakov1115
@igorpoliakov1115 9 ай бұрын
@@moya-sprava-admin для цього треба було ще інжектор мати, а так воно само перемикається повністю автоматично.
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 9 ай бұрын
@@igorpoliakov1115 якщо мережа 100 мбіт, то не треба інжекторів, то на гігабітному треба
@OLEGMUKH
@OLEGMUKH 9 ай бұрын
Красавчик парниша! Патриот своей страны - УКРАИНЫ!
@AndrewShevchuk
@AndrewShevchuk 9 ай бұрын
Розкажіть ще, про використання бензинових генераторів на балконах. Зараз якраз розпочнеться сезон, та будуть нові отруєння.
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 9 ай бұрын
Ні, тим людям вже нічого не допоможе. Я сам бачив таких чудиків, поставили інверторний генератор невеликий на балкон і радіють придбанню. Кажу - шо ви робити, це ж небезпечно! Відповідь, - та воно ж навіть майже не воняє... Капець, люди не знають що чадний газ не має запаху і важче повітря... Ну то шо ти зробиш? Людська тупість не має меж.
@AndrewShevchuk
@AndrewShevchuk 9 ай бұрын
@@moya-sprava-adminСебе отруїти - це ще таке. Виводять вихлоп назовні, але не розуміють, що таким чином, можуть чужу квартиру провітрювати вихлопними газами.
@volterd.6304
@volterd.6304 9 ай бұрын
​@@AndrewShevchuk. Ви добре кажете, але якщо балкон відкритий, вікна зимою, у всіх закриті, то не так вже і страшно. Особливо зимою як нема електрики більше 6 годин !!!
@AndrewShevchuk
@AndrewShevchuk 9 ай бұрын
@@volterd.6304Це ви так кажете, бо не розумієте усіх процесів, що відбуваються. Для прикладу, майже завжди є різниця у тиску повітря, між сторонами будинку, ця різниця створює протяг, у кого не герметичні вікна. Тобто, виводячи вихлопні гази до фасаду будинку, цілком вірогідно, що ці гази будуть у когось в квартирі. Це якщо коротко та просто.
@AlexA-pc7hy
@AlexA-pc7hy 8 ай бұрын
@@moya-sprava-admin Чадний газ не важче повітря. Молекулярна маса 28, а у газів повітря еквівалентно 29, відповідно чадний газ трохи легше. То ви, мабуть, з CO2 переплутали. Але, звісно, все одно небезпечний.
@user-uj7ud9sx4n
@user-uj7ud9sx4n 8 ай бұрын
підкажіть будь ласка що це у вас за мікрофон і напишіть будь ласка назву - хочу придбати собі такий
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 8 ай бұрын
Подивіться у мене на каналі є огляд двух мікрофонів ulanzi, саме це відео було записано на АМ18.
@MaksimDyachenko
@MaksimDyachenko 9 ай бұрын
в мене є декілька ДБЖ, в середині стоять по два AGM акуми, тобто 24 вольти. Чи є шанс замінити їх на один 24 вольтовий Lifepo4? Так щоб забути про заміну акумуляторів кожні 1,5-2 роки. Ну і щоб влізло в той самий корпус. Задача - саме встигнути спокійно вимкнутись, або переключитись на резерв, а не працювати потім годинами.
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 9 ай бұрын
Так, шанси є, а от чи впораєтеся ви самотужки - питання :)
@draackul
@draackul 9 ай бұрын
На ютубе полно видео по сборке аккумуляторов. Если оно вам надо, проблем вам не составит.
@MaksimDyachenko
@MaksimDyachenko 9 ай бұрын
@@draackulвсі збирають 12 вольтові, також бачив відгуки, що два 12 вольтових акуми lifepo4 з бмсками в 24 вольтових ДБЖ не дуже коректно працюють (поки залишається вірити на слово). Тому і запитую. Якщо їх реально було б замінити на два 12 вольтових акуми - такий варіант я б теж розглянув. Зараз я тільки зробив додаткове активне охолодження, оскільки в базі там взагалі ніякого не було, тільки радіатори, і грілось воно досить суттєво. Плюс я не зовсім розумію як коректно порахувати в такій збірці ампераж БМС для споживання в 500-600 ват (сам ДБЖ розрахований на 800) протягом 5-10 хвилин.
@draackul
@draackul 9 ай бұрын
​@@MaksimDyachenkoподозреваю, надо делать один аккумулятор на 24 вольта. Надо смотреть какие есть платы балансировки
@vitalyneskaju8845
@vitalyneskaju8845 9 ай бұрын
@@MaksimDyachenko якщо про влізання в корпус не надто принципово, то проблем не буде - робиться 24в зовнішній акум. і виводиться або роз'єм або клеми. А от із запханням в існуючий корпус треба буде думати над компоновкою і підбором підходящих банок.
@chandraomega
@chandraomega 9 ай бұрын
в мене є думка що більшість виробників упсів спеціально не хочуть випускати моделі спроєктовані під літійіонні чи літій-ферум бо вони заробляють на постачанні свинцевих акб.
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 9 ай бұрын
Скоріше за все, це просто давно вибудований ланцюг з постачальників та виробників різних компонентів і його важко переорієнтувати на інше - а навіщо? Ліфери майже спокійно можна використовувати замість звичайних кислотників, якщо вони на 4 стрічки. А літій-іоним не місце в дбж взагалі.
@volodumurkalunyak4651
@volodumurkalunyak4651 9 ай бұрын
@@moya-sprava-admin літій-іонним якраз і є місце в ДБЖ. Лише 10S чи 13S або і більше, а аж ніяк не 3S.
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 9 ай бұрын
@@volodumurkalunyak4651 ну якщо ви так вважаєте - це добре, але не кажіть такого нікому. Бо це небезпечно. Ви, мабуть, просто ніколи не бачили, як акуми горять.
@volodumurkalunyak4651
@volodumurkalunyak4651 9 ай бұрын
@@moya-sprava-admin всі проблеми, Вами оголошені - базуються на непідходящості 3S Li-ion і погані якості плат захисту в батареях формату "розміри Pb-кислоти 12В 7.2А*год". До заводських UPS-ових 10S чи 13S (36В чи ~48В) Li-ion збірок нічого звідси не відноситься.
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 9 ай бұрын
@@volodumurkalunyak4651 так ви одразу додавайте, що там скрізь стоять датчики температури і воно реально контролюється на рівні безумовного відключеня. Не важливо 3s, 6s, чи 18s, літій-іонні мають використовуватися виключно в межах своїх робочих температур і з цим є велика проблема. Хоча енергоємність в перерахунку на обсяги у них дійсно дуже непогана, сфери використання дуже обмежені. Є купа бмс на 100-200А, де навіть термістор не розпаяний на внутрішній контроль, а просто є вихід/роз'єм на зовнішній, типу - ваша безпека - ваші проблеми.
@Sasha-yv9ih
@Sasha-yv9ih 9 ай бұрын
Зеленые бмс на 3s они с большим браком
@user-qu5hd6fg8y
@user-qu5hd6fg8y 9 ай бұрын
Ліпити літій-іонні акумулятори в ДБЖ "під свинець" - то дурня. Треба літій-залізо-фосфатні туди ліпити. Для збірки 4s (чотири послідовно) напруга майже відповідає "свинцевій". Мінімальна 10 В, що близько до "свинцевих" 10,8 В. Максимальна 14,6 В. Це близько до "свинцевих" 14,2...14,4 В. Але в ДБЖ акумулятор працює в буферному режимі, тож там напруга 13,8 В. Це трохи малувато, але зарядити LiFePO4 акумулятор десь на 90% воно зможе. Звісно, ставити LiFePo4 акумулятори треба з більшою ємністю (ми ж хочемо, щоби ДБЖ працював декілька годин, а не 10 хвилин, як зі свинцем) та з хорошою BMS, а не платкою за 1 доляр. Почитайте про jk bms. Те, що треба для відносно потужних систем. Там ті 100 А будуть чесними, а силові дроти - товстими. І ще будуть датчики контролю температури самої BMS та два датчика на дротах на акумулятор. І всі види захисту: від перерозряду, від перезаряду, від короткого замикання, від високої температури, від низької температури. І все можна налаштувати зі смартфона, підключившись по Bluetooth.
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 9 ай бұрын
Це ви мені пишете? :) а то не зрозуміло, до кого ви звертаєтеся. Звісно ліфери краще, звісно що їх треба ставити, але є як є :) і саме для тих людей я і зробив це відео :)
@user-qu5hd6fg8y
@user-qu5hd6fg8y 9 ай бұрын
Ні, це я для усіх коментар написав. Не хотів нікого образити@@moya-sprava-admin
@lDooM753
@lDooM753 9 ай бұрын
Видео я так понял для новичков.
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 9 ай бұрын
Профі такі відоси точно дивитися не будуть, бо вони і самі то давно знають :) звісно, що для новачків, хто щось хоче, але не знає точно що і як. Більша частина навіть умовних профі не зовсім точно уявляє що бмс має та може робити і як то перевірити, тому що одне - зібрати акум для себе, під свої потреби, інше комусь/для продажу.
@engri-nv3nr
@engri-nv3nr 9 ай бұрын
Дуже багато води в монолозі, 90% від всіх існуючих інверторів відключають батарею при 9.5В, що є дуже добре (в цілому літій іон рекомендовано розряджати менше ніж 3в на ячейку). Люди які не розуміють, що неможно з 12в отримати великі потужності, таких невилікуєш, навіть при 1200Вт маєто 100А, переріз дротів повина бути умовно з палец. Ставити літієві батареї в безперебійники, це від того, що люди взагалі нерозуміють схемотехніку і прогулювали фіику з хімією в школі, таке буває, нічого поганого в цілому не будет, просто трішки навчаться за рахунок свого гаманця коли батарея/безперебійник або взагалі не буде працювати, або досить швидко вийде з ладу, при цьому джерела безперебійного живлення розраховані на роботу 5-10 хв для корректного заверщення роботи ПК, просто напросто вони не мають систем охолодження для довгої роботи від батарей. Про високу напругу на батарею, чесно кажучі не згоден, навіть дешеві китайські бмс мають захист від високої напруги (небезпечної напруги для батарей) і вона просто відключить батарею, якщо вона занадто висока і не буде проводити заряд батареї. Можете перевірити на практиці поступово піднімаючи на лбп напругу на батарею. Про неприпаяні деталі на бмс платах взагалі, ніколи такого не зустрічав, зустрічав лише в блоках живленя декілька разів, а на бмс де навіть якщо якісь мосфети і не припаяні то це нічого не змінить, так як їх, як правило досить багато в паралельному з'єднанні. Про потужність, теж треба розуміти, що є пікова потужність, а є робоча, так пікова це коли навантаження триває декілька секунд, як правило 1-2сек (так більшість цього не розуміють). В цілому відео дуже довге, половина інформації не про що, на тих, на кого розраховане відео, такі довгі монологи дивитись не буде. Вам успіхів.
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 9 ай бұрын
Ви майже повністю сказали скрізь те саме, що і я, просто стисло :) відео розраховано на початківців, на людей які шукають відповіді. Пошукайте в ютубі відос типу "що буде, якщо літій-іонний акум всунути в дбж". І що? Люди грамотні розуміють, що це дурня. Ви почитайте коменти під цим відео, бо фахівці обурюються, мовляв - повно ж схем переробки дбж на літій 3с :) типу всі розуміють що і навіщо треба перероблювати і головне - вміють те. В більшості люди не грамотні не розуміють того і їм потрібно підказувати. І саме на цих людей і розраховане відео. Доречі, надивився на плати бмс я достатньо щоб нічому взагалі не бути впевненим. Бо навіть банальний кз на дешевих бмс випалює ключі, що казати про контроль напруги? Повезе - відключить. Не повезе - не відключить. І саме про це я й казав, але не в ультимативній формі, як вам здалося :) тому спочатку треба вияснити що вміє і може бмс на акумі та й сам акум, а лише потім шукати як його застосовувати і де.
@AndrewShmorgun
@AndrewShmorgun 9 ай бұрын
Мда, то є гимор самому все це рахувати, тестувати і головне - знати. Тому і я рекомендую тим, хто запитує, купляти вже готові рішення на шталт BLUETTI та інші. Так, дорого, Але, при наймні , так все прораховано
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 9 ай бұрын
Так, зарядні станції здорово змінили правила гри на ринку, проте ціна їх майже завжди не відповідає очікуванням. І там є купа обмежень, і там на літій-іонних швидка деградація акумів, за півроку експлуатації втратиш 40-60 відсотків ємності і почнеш чухати репу та рахувати гроші... бо не треба ідеалізовувати технології, є технічні можливості за які не випригнеш. Але ж треба шарити навіть коли станцію обираєш не по "Вася в ютубі казав, що гарна" а саме по своїм розрахункам навантажень та частоті використань.
@user-lm2zm6kz9f
@user-lm2zm6kz9f 9 ай бұрын
Так є в ютубі, як підключити авто акб до станціі через розєм для сонячних панелей
@wusm822
@wusm822 8 ай бұрын
​@@moya-sprava-adminТі, що розуміється - купують на LiFePo4, які мають в кілька разів більше циклів, а головне - НЕ ГОРЯТЬ. Та і для UPSа в корпус 9 амперного ( свинцевого) акумулятора легко поміщується 4 елементи 33140 LiFePo4 із ємністю 15 А/г, які на одному заряді будуть працювати в 2-3 рази довше, а проживуть у складних умовах також значно довше за свинцеві. Крім того зарядити також можна за 2 години і це буде більш повноцінний заряд, як свинцевих за 8 годин.
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 8 ай бұрын
@@wusm822 ви все вірно кажете, але логіка у всіх своя.
@Romzes_Pra
@Romzes_Pra 9 ай бұрын
Интересные и полезные советы по подбору акб и ибп - смотреть с 2:50 ) kzfaq.info/get/bejne/aLhxo9BmtdyndoE.html
@ruslanmulyk8601
@ruslanmulyk8601 8 ай бұрын
На відео ж бмс стоїть у людини, вона ж відімкне зарядку на 12.6 вольта. Про які 14.3в йде мова😂
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 8 ай бұрын
Ви точно відео дивились? Я показував реальні фідбеки, реальних користувачів. Більше того, НЕ всі зборки мають бмс з відключенням. Прикольно? Ну посмійтеся ще: не всі бмс захищають вад кз. А таке як вам: я підключив акум до дбж, а заряджати буду іншим кабелем від зовнішньої зарядки... Ви ніколи не взнаєте межі ані людської дурості, ані можливостей електроніки, поки не визначите їх самі. І я прямо кажу і не раз в цьому відео: ви маєте перевірити показники і звірити можливості самостійно - що ви хочете і що може акум!
@volodumurkalunyak4651
@volodumurkalunyak4651 9 ай бұрын
Розряджати Li-ion до 2.5 чи 2.75 В/ елемент при малому навантаженні - автор займайся таким сам. Нижній поріг розряду 3.0-3.2В / елемент для струму до C/2 - абсолютно адекватно, залишається менше за 10% а то й менше за 5% заряду. Чомусь смартфони, які заточені під літій а НЕ свинець-кислоту якраз на такі напрузі і відключається. Немодифікований інвертор відключиться на 9.6В - аж ніяк не проблема. 10.2 на 3 елементи - залишається приблизно 20% енергії (~46 Вт*год із 233 Вт*год для прикладу у 21А*год 3S)
@user-rc2gq5jm6x
@user-rc2gq5jm6x 9 ай бұрын
Я проводив тест на ємкість акумуляторів , за допомогою imax b6 skyrc . Збірка в мене була 3s 10p. Так ось , при напрузі 10 вольт , акумулятори віддали 96% своєї ємкості .
@volodumurkalunyak4651
@volodumurkalunyak4651 9 ай бұрын
@@user-rc2gq5jm6x imax b6 (максимальна підтримувана швидкість розряду 5Вт - 0.5А на 10В) і батарея 3s10p (наприклад нові 18650 - загалом приблизно 26 - 32А*год) - дуже повільний розряд. Якраз 3.33В на приблизний залишок заряду у ~5%.
@wusm822
@wusm822 8 ай бұрын
На смартфонах літій-полімерні акумулятори із напругою заряду 4,35 вольта, тому і поріг відключення вищий.
@volodumurkalunyak4651
@volodumurkalunyak4651 8 ай бұрын
@@wusm822 як правило: високоємкий звичайний Li-ion (заряд до 4.20) - розряд до 2.5, Li-HV (заряд до 4.35В) - розряд до 2.75В. Ці цифри - з Datasheet. Тим не менше при розряді звичайного li-ion (4.2В а не 4.35В повного заряду) і до 3.0-3.2 невеликим струмом (до c/2) то буде 90% енергоємності. При використанні інвертора розрахованого на свинець-кислоту 6S і батареї 3S Li-ion проблема не повного використання батареї - є, але невелика.
@ruslanmulyk8601
@ruslanmulyk8601 8 ай бұрын
Проблема, бо є ще просадка напруги. Може і 1.5в просісти на 1.5кв
@RadioLab
@RadioLab 9 ай бұрын
Все правильно по темі. Але не розумію чому ПРОВОДИ називають ДРОТАМИ ??? Навіть коли будете будувати будинок і будете купувати у РЕМ потужність, то тягнути до вас будуть СІП - самонесучі ізольовані ПРОВОДИ. Не СІД - самонесучі ізольовані дроти, а СІП - самонесучі ізольовані ПРОВОДИ, це по нормативно-технічній документації. Визначення із СУМ-11: КА́БЕЛЬ, ю, чол. Електричний, телефонний і т. ін. провід, уміщений у захисну оболонку. ПРО́ВІД, воду, чол. 3. Металевий провідник, дріт, признач. для передавання електричного струму. ШНУР, а, чол. 2. Електричний провід з кількох ізольованих жил. ДРІТ, дроту, чол. Металевий виріб у вигляді гнучкої нитки або тонкого прута. З точки зору електротехніки: провід - одно- або багатожильний провідник, з ізоляцією або без. кабель - одно- або багатожильний провідник, обов'язково з ізоляцією. Кабель складається з одного або кількох проводів. шнур - провідник, що використовується винятково для рухомих з'єднань, в назву закладена рухливість. "Дріт", судячи з означення і вживання ("колючий дріт", "дротяна загорожа"), може використовуватися без електрики взагалі. дріт - не електротехнічний термін. Дріт використовується, напр., в сільському господарстві чи промисловості для виготовлення сітки, залізобетону і т.д
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 9 ай бұрын
Тому що звичка. З'єднання дротове. Не "провідне", не "проводове", не "кабельне", а дротове. А тому що? Тому і використання цього слова. Провід це від "провідник" і для схемотехніки це слушно. Але на загал - дроти, а не провідники. Може я і не правий, але в мене звичка казати так - кабель, це з'єднував з декількох дротів, а дріт - це загальна назва. А от провідник - це один, типу доріжка, з'єднувач. І це моє імхо, бо звик так :)
@RadioLab
@RadioLab 8 ай бұрын
@@moya-sprava-admin Не претензія і видно, що ви розумна людина і вас дивляться різні люди. Але видно, що "дроти" вже масово вживаються в Українському Ютуб, а це не правильно. А в електроніці і енергетиці в Українській мові не правильно використовувати слово ДРІТ, але в Ютуб це масово прям таки і це розлітається скрізь. Мені на каналі тичуть тими дротами, то я швидко закриваю питання, бо ДРІТ це не електротехнічний термін по суті, дріт це більше до будівництва, колючий дріт, дріт арматури, сітка з дроту і т.д. Дротове з'єднання? не знаю, кабельне це на ТВ і там кабель, тому і кабельне, також оптичний кабель на інтернет, або вита пара кабель чи провід (по різному кажуть). Також двухпровідна система, трипровідна - трифазна, чотирипровідна і т.д. ТРИДРОТОВА система - ??? ніколи не чув і це не правильно. Дріт, це гола жила без струму, бо на опорах ліній електропередавання все ПРОВОДИ в ізоляції чи без, навіть блискавкозахист який просто так там пасивно також ПРОВІД. Тридротова система, тридротовий трансформатор ???? - весело зараз на Ютуб стало. Вас багато дивляться і будуть потім їх можуть називати "ДРОТЯНИКАМИ", коли прийдуть на профільну фірму і там будуть з такого банально сміятися.
@user-sd9cm6zn5o
@user-sd9cm6zn5o 9 ай бұрын
Блин. В ютьюбе куча видео, как поставить в "ДБЖ" ИБП li-ion аккумулятор. Какой резистор убрать, чтоб он работал дольше, снизить нижний порог по напряжению. Да и с чего вы взяли, что это не возможно.
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 9 ай бұрын
Ви це зараз серйозно? Ви точно уважно дивилися це відео? З дбж аж занадто багато проблем, щоб переробити їх на літієві. Не кажучи, що 99.9% користувачів НЕ полізуть нічого перероблювати бо банально не відрізняють резистор від транзистора. Але це не відміняє 2 інших проблем - занадто повільне заряджання (порахуйте скільки ви будете заряджати струмом 0.7 А акум на 21Аг) та відсутність контролю за температурою. Все, крапка і хрест на дбж - погратися ви можете, якщо робити нічого, практичного сенсу 0.
@user-sd9cm6zn5o
@user-sd9cm6zn5o 9 ай бұрын
@@moya-sprava-admin я вам скажу, что 90% пользователей не знают что такое "ДБЖ" и покупают инвертор. Да и есть современные "дбж" уже работающие на li-ion акб.ну правда цена у них как не маленькая. За ток заряда я знаю, поэтому 6-ть лет назад, когда я себе делал "дбж" на li-ion батарее делал отдельный вход для зарядки.
@user-sd9cm6zn5o
@user-sd9cm6zn5o 9 ай бұрын
@@moya-sprava-admin и поставил вентилятор для обдува трансформатора. Тем снизил температуру в разы.
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 9 ай бұрын
@@user-sd9cm6zn5o і заряджати по півтори-дві доби акум то вас не насторожує? Ну і кулер ставити - таке собі задоволення, особливо там де спиш. Такі дбж доведеться ставити подалі від людей, особливо від малих дітей, і це знову про доцільність їх використання.
@user-sd9cm6zn5o
@user-sd9cm6zn5o 9 ай бұрын
@@moya-sprava-admin во первых: li-ion 12,6v зарядные устройства есть от 0.5в до 10, 20 и более ампер. во вторых: вы сами понимаете, что батарея на 21Ач долго не проработает, в третьих: ноутбуки и стационарные компьютеры тоже гудят, и их никто ни еуда не выносит. А же не предлагаю ставить туда кулер на 12в и 1-1,5А. А обычный мини вентилятор 50х50х10 12вольт 0.1А. Его было достаточно доя циркуляции воздуха. На таком "дбж" смотрел 1.5 часа телевизор с Кенископом
@draackul
@draackul 9 ай бұрын
Единственный и главный недостаток - цена. Как я понял, все претензии автора в том, что ширпотреб из магазина не выдаёт заявленные характеристики или характеристики необходимые для работы с ибп. Всё это легко решается. Токи решаются банками, напряжение можно стабилизировать. Все запчасти можно купить по отдельности. По сборке высокотоковых аккумуляторов полно видео на ютубе.
@StalkerBolts
@StalkerBolts 9 ай бұрын
пагано слухав заряджати чим будеш?
@StalkerBolts
@StalkerBolts 9 ай бұрын
і ось тобі моя статистика, яку ніхто із ютуберів не скаже: із чотирьох популярних BMS нормально відпрацьовували лише 2. Інші тупо не контролювали напруги на банках
@ruslanwel
@ruslanwel 9 ай бұрын
У мене гелевий десь за 4 роки в буфері втратив ємність на 90% тому стартерні з нормальним доглядом не так вже і погано, ті самі 4-5 років витягне в буфері запросто і набагато дешевше. Ну але звісно якщо є трохи грошей то краще літійзалізофосфат
@AndrewShevchuk
@AndrewShevchuk 9 ай бұрын
Стартерні 4-5 років не витягують. BOSCH/Varta, ще років 4 витягує з "нятяжкою". Років 15 користувався стартерними. Цього року, частину парку перевів на літійзалізофосфат. Мабуть так буде дешевше, ніж кожних 2-3 роки купувати нові стартерні.
@draackul
@draackul 9 ай бұрын
Если там у человека в аккумуляторе плата контроля заряда, можно его заряжать какой угодно зарядкой, хоть автомобильной, лишь бы она выдавала нужную мощность.
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 9 ай бұрын
Ви тільки не плутайте саму сутність плати бмс - в першу чергу це контролер захисту, контролер заряду в дешевих бмс майже скрізь відсутній, бо розраховано на зовнішній контролер заряду, навіть захист від кз не скрізь працює.
@volterd.6304
@volterd.6304 9 ай бұрын
​@@moya-sprava-admin. Ми важаємо, що якщо людина так робить, то вона знає яку бмс вона поставила, і перевірила декілька раз чи добре вона працює !!!
@AlexA-pc7hy
@AlexA-pc7hy 8 ай бұрын
Нормально - не можна. В акумуляторах буває лише захисна плата БМС, а це не контролер заряду. Якщо напруга зарядки більша, то з БМС ніяк не забезпечиться кінцева фаза заряда з постійною напругою. Тобто якщо навіть БМС ідеально спрацює, вона просто вимкне зарядку при досягненні напруги, а не буде підтримувати цю напругу до завершення заряду. І акумулятор буде недозаряджений.
@moya-sprava-admin
@moya-sprava-admin 8 ай бұрын
@@AlexA-pc7hy так, про це прямо зараз відос монтую. Все вірно
@myroslavkoval2203
@myroslavkoval2203 8 ай бұрын
Довге безтолкове відео.Куча пустих фраз що регулярно повторюються.А правда зовсім інша.За останні 10 років якість гелевих акумів впала до рівня гуано.Вони або негідні зразу, або працюють пару місяців.Далі пухнуть і капець.А цінник значно виріс, і абсолютно незаслужено.То вставивши літій акум в безперебійник користувач бажає хоч якось викрутитися з проблемами.А труднощів не так багато.Невірна реакція на занижену напругу акума лікується в простих упсах заміною одного,чи двох резисторів контролю біля процесора.Зарядний струм бажано підняти,не всі упси це дозволять зробити.Довготривала робота і температурні коливання злагодить вентилятор і додаткова відкрита решітка.І прибуде вам щастя.
@iOSINT
@iOSINT 9 ай бұрын
по украински очень можно понимать(
@antonusik5624
@antonusik5624 8 ай бұрын
Це жесть, 35 хвилин маразма. Більше половини інфи бред, а скоріше якась реклама. Бо далі половини не зміг......
@romanlagockiy325
@romanlagockiy325 8 ай бұрын
Все сказане по ділу. Люди не зважають на ці речі. Їм що 12,6 чи 14,4 В все байдуже.
Китайский XRAY VPN - shadowsocks, VLESS
29:12
BogdanDotPy
Рет қаралды 38 М.
Получилось у Миланы?😂
00:13
ХАБИБ
Рет қаралды 4,4 МЛН
Summer shower by Secret Vlog
00:17
Secret Vlog
Рет қаралды 13 МЛН
What it feels like cleaning up after a toddler.
00:40
Daniel LaBelle
Рет қаралды 85 МЛН
DCP-36W: оновлена версія відомого DC-DC ДБЖ DC1036P
1:26:40
Моя справа - адмін
Рет қаралды 470
Система автономного живлення без помилок!
50:17
Моя справа - адмін
Рет қаралды 2,5 М.
Мегаогляд: надбюджетний мікро ДБЖ
1:26:50
Моя справа - адмін
Рет қаралды 10 М.
Что делать если в телефон попала вода?
0:17
Лена Тропоцел
Рет қаралды 3,2 МЛН
Look, this is the 97th generation of the phone?
0:13
Edcers
Рет қаралды 7 МЛН
Запрещенный Гаджет для Авто с aliexpress 2
0:50
Тимур Сидельников
Рет қаралды 929 М.
КРУТОЙ ТЕЛЕФОН
0:16
KINO KAIF
Рет қаралды 6 МЛН
iPhone 15 Pro в реальной жизни
24:07
HUDAKOV
Рет қаралды 477 М.