Подорож до центру нейтронної зірки. Аудіокнига

  Рет қаралды 13,488

Космос UA

Космос UA

8 ай бұрын

Тверда кристалічна кора товщиною приблизно в один кілометр складається з ядер заліза - того самого матеріалу, який накопичився в ядрі батьківської зірки ще до її вибуху як наднової.
Чому кора залізна? Тому що утворення заліза - кінцевий етап термоядерного горіння: у звичайних зірках тисячі й тисячі років водень горить і перетворюється на гелій, гелій - на вуглець і так далі. Зрештою утворюється кремній і "зоряна зола" - залізо. Отримати більше енергії із залізного ядра батьківської зірки вже неможливо, через це і виникло припущення, що перший зовнішній шар нейтронної зірки складається із заліза. Над цією корою знаходиться тонкий шар - від кількох міліметрів до приблизно метра - газової атмосфери, рух якої керується магнітним полем зірки. Магнітосфера починається трохи вище атмосфери, і саме ці магнітні поля в обертових пульсарах виштовхують у космос струмені частинок і, відповідно, потужні потоки випромінювання.
Кора нейтронної зірки - надзвичайно складна структура. У міру того, як ми рухаємося в напрямку ядра зорі, разом із збільшенням щільності, змінюються фізичні властивості кори. У зовнішній корі, яка складається з кристалів заліза, електрони поводяться звичним для нас чином: у кожному атомі заліза вони обертаються навколо ядра. Однак у міру збільшення щільності енергія електронів зростає - і вони "вдавлюються" в протони. Коли негативно заряджений електрон з'єднується з позитивно зарядженим протоном, протон перетворюється на нейтрон, вивільняючи нейтрино, - і що більше ми заглиблюємося всередину зірки, то більше електронів втискується в ядра і то більше там виявляється нейтронів. Цей процес триває аж до точки, нижче якої в ядрах виявляється так багато нейтронів, що вони починають "витікати" з ядер. Цей перехід із зовнішньої кори у внутрішню і називається "точкою нейтронної нестійкості", нижче за яку вільні нейтрони починають утворювати пари, які складають нейтронну надплинну рідину з нульовою в'язкістю. Це витікання нейтронів відбувається на глибині понад триста метрів за густини близько 4×1011г/см3, яка все ще менша за густину всередині важких атомних ядер, виміряну в земних умовах. Завдяки лабораторним експериментам на Землі щойно описані припущення засновані на добре вивчених законах ядерної фізики.

Пікірлер: 29
@user-is8pi2ow8x
@user-is8pi2ow8x 8 ай бұрын
Знайти цей канал теж саме що виграти в лотерею . Мій сон під надійним захистом 💪🏼
@vit6442
@vit6442 7 ай бұрын
Це просто характеризує ваш інтелект на рівні креветки. Додаткове підтверждення - факт що ви своєю тупістю вихваляєтеся.
@brustinn922
@brustinn922 7 ай бұрын
​@@vit6442Ви мислете примітивно, не у всіх є час днем на ютуб, тому дивитись науч-поп насичений на інформацію легше у стані спокою, ніж коли їдеш у метро чи маршрутці-собачій будці😊
@dmytroCD
@dmytroCD 8 ай бұрын
Хочу розрадити авторів цього відео, незважайте на коментарі, що це найкращий засіб для сну і тому подібне. По-перше, такі коментарі мають більше 7 слів, тобто вони просувають ваше відео, по-друге, незважаючи ні на що ваші відео дають і коментарі, і перегляди, а це основна мета цієї платформи, і наостанок, ваше відео дійсно має повчальний зміст і хай яким чином вам нараховуються перегляди, бажаю вам їх не менше мільйона з кожного вашого відео. Завжди знаходьте позитив у своїй роботі)
@brustinn922
@brustinn922 7 ай бұрын
Якщо люди дивляться відео щоб заснути отже вони довго не можуть заснути, без них. Я не можу заснути менш ніж за 20хв. Тому перед сном, кожен день, передивляюсь як мінімум пару відео, інколи ті ж самі тіко з середини де заснув учора) Тому я думаю тут одні плюси для авторів україномовної космічної тематики, бо вас дивляться кожен день, і ваші канали переглядають кожен день у надії нового корисного, пізнавального снодійного❤
@sergslup
@sergslup 8 ай бұрын
Дякую за цікаве відео.
@user-rt4im8us7e
@user-rt4im8us7e 8 ай бұрын
Дякую Вам за працю.
@donperenon4326
@donperenon4326 8 ай бұрын
Саме докладне відео про нейтронні зірки яке я бачив. І особливо гарно що це відео українською мовою. Дякую
@MnePoebat
@MnePoebat 8 ай бұрын
Автор, я все життя мріяв найти канал космічної тематики, ще й на УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ. Дякую тобі, друже, за цю неймовірну роботу, дякую, що балуєш нас такими ахуєнними космічними подорожами, максимальна тобі подяка❤🔥⭐️
@YevKli.D
@YevKli.D 8 ай бұрын
Не можу сказати, що було надзвичайно цікаво, бо нецікавих роликів я у вас не зустрічав. Тобто: цікаво було як завжди! Респект та вітання з Харкова, дякую за працю.
@pavlomanachynskiy5796
@pavlomanachynskiy5796 7 ай бұрын
Круто. Автору велике дякую. Давайте більше про нейтронні зірки.
@demianhudz7382
@demianhudz7382 8 ай бұрын
Балуєш нас неймовірним і дуже вчасним контентом) Нічого не розслабляє перед сном так добре, як твої відео) Дякую 🤗
@boomersgames7984
@boomersgames7984 6 ай бұрын
❤❤❤❤ дякую за цікаве відео та ілюстрацію до тексту Дуже пізнавально❤
@Lowetiger
@Lowetiger 8 ай бұрын
Відео суперове. Дяка вам
@Propidium-Iodide
@Propidium-Iodide 8 ай бұрын
Варто наголосити чому, знаючи багато нейтронних зірок ми так мало про них знаємо. Вони дууууже маленькі. Крихітні а щоб отримати рівняння стану потрібно дуже точно виміряти масу і розмір. А це можна зробити тільки коли нейтронна зірка є частиною подвійної системи і площина обертання співпадає з нашим вектором спостереження. І навіть при таких умовах ще не факт, що вийде, бо вони дууууже маленькі.
@OggyRok
@OggyRok 8 ай бұрын
Відправляюся досліджувати космічний простір
@valeriig.1593
@valeriig.1593 8 ай бұрын
Дякую! Дуже цікаво.
@AnarchoReptiloidUa
@AnarchoReptiloidUa 8 ай бұрын
❤❤❤ Дякую вам за чудовий канал. Круте відео. Завжди приємно послухати.
@user-gy4jc4kj4s
@user-gy4jc4kj4s 7 ай бұрын
Дуже дякую за Вашу працю народу Україні!!! Афферм каналу!!! Слава Україні!!! Крим!!!
@cezar235
@cezar235 8 ай бұрын
Лягаю спати і поринаю в космос.. Але заснути під таку планківську щільність корисної інформації справжній виклик!
@brustinn922
@brustinn922 7 ай бұрын
Топ комент) +
@BarabashkaPS
@BarabashkaPS 7 ай бұрын
Дякую за чудовий контент
@Andrii1973
@Andrii1973 8 ай бұрын
Дякую автору за працю!
@1zarbazan1
@1zarbazan1 8 ай бұрын
Дякую автору за якісний контент! 🥸
@eduardstrilets3973
@eduardstrilets3973 8 ай бұрын
👍
@user-lp2dg1pm5i
@user-lp2dg1pm5i 7 ай бұрын
Та все ок, це відео ютуб мені радить як раз перед сном. Но зранку я завжди переглядаю, бо нажаль у ві сні не засвоюється інформація
@NATIONALIIST
@NATIONALIIST 7 ай бұрын
Зніми ролик про "об'єкт хога"
@awesomexes8230
@awesomexes8230 8 ай бұрын
Комент для підтримки. Як звичайно, дуже хорощі відео і книги. Так. Хотілось би трохи більше уваги саме на відео-супроводження, щоб саме дивитись було цікавіше. Але, мабуть це не основна робота ваша і, зрозуміло, це займає багато часу... маленький фідбек просто, а інформація просто дуже прям чудова і подача.
Whyyyy? 😭 #shorts by Leisi Crazy
00:16
Leisi Crazy
Рет қаралды 19 МЛН
WHO DO I LOVE MOST?
00:22
dednahype
Рет қаралды 39 МЛН
Звідки взялися атоми у Всесвіті?
43:24
Космос UA
Рет қаралды 56 М.
Нові, наднові та гіпернові зірки
29:22
Космос UA
Рет қаралды 34 М.
iPhone 12 socket cleaning #fixit
0:30
Tamar DB (mt)
Рет қаралды 37 МЛН
Неразрушаемый смартфон
1:00
Status
Рет қаралды 829 М.
TOP-18 ФИШЕК iOS 18
17:09
Wylsacom
Рет қаралды 721 М.
ВЫ ЧЕ СДЕЛАЛИ С iOS 18?
22:40
Overtake lab
Рет қаралды 118 М.
Main filter..
0:15
CikoYt
Рет қаралды 5 МЛН