Recuperators: what do you need to know and how to reverse it?

  Рет қаралды 737

Alter Air

Alter Air

4 ай бұрын

0:04 - Вступ
0:14 - Що таке рекуператор повітря?
1:00 - Яку систему встановити у готовому ремонті?
1:17 - Що врахувати при виборі рекуператора?
3:56 - Огляд найпопулярніших моделей рекуператорів
4:04 - Рекуператор Prana 200C
6:22 - Рекуператор Prana 150
8:16 - Рекуператори Mitsubishi Lossnay
11:03 - Рекуператори Aerauliqa
11:57 - Реверсивні рекуператори
13:49 - Підсумки
Ласкаво просимо на канал Alter Air! Сьогодні ми розглянемо, як правильно вибрати рекуператор повітря для вашої квартири чи будинку. Почнемо з того, що таке рекуператор. Побутовий рекуператор - це децентралізована припливно-витяжна система вентиляції з рекуперацією тепла. Така система є найкращим рішенням для приміщень з готовим ремонтом. Завдання побутового рекуператора полягає у подачі чистого і свіжого повітря всередину.
Для правильного підбору рекуператора потрібно врахувати декілька основних аспектів, а саме: тип кімнати, її площу та кількість осіб, які будуть перебувати в цій зоні. Такі фактори напряму впливатимуть на продуктивність майбутньої системи та, відповідно, на її шумові характеристики.
Також, при виборі рекуператора врахуйте товщину вашої стіни. Тут треба забезпечити відступ у декілька сантиметрів для реалізації дренажної системи для конденсату. Недостатня товщина стіни, в свою чергу, може призвести до накопичення вологи на її поверхні і, відповідно, до утворення плісняви.
Разом із цим, визначте місце розташування рекуператора, його рекомендується монтувати якнайдалі від дверей, для максимальної ефективності повітрообміну. Також, не встановлюйте прилад за шторами, щоб не ускладнювати рух повітря. Додатково, дбайте про власний комфорт та встановлюйте систему так, щоб потік повітря не потрапляв на вас.
Тепер, коли ми визначили основні правила вибору рекуператора, розглянемо кілька популярних моделей, які є на українському ринку.
Перший варіант - рекуператор Prana 200 С від українського виробника. Дана модель працює одночасно на приплив та витяжку повітря. Головною особливістю рекуператора Prana 200 С є мідний теплообмінник, КПД якого складає близько 96-97%, це дозволяє використовувати систему навіть при сильних морозах.
Об'єм подачі повітря цим пристроєм сягає 140 м³ на годину, а рівень шуму не перевищує 38 дБА на відстані 1 метра, завдяки цьому дану модель можна сміливо встановлювати навіть в спальні. Рекуператор Prana 200 С має діаметр 212 мм та призначений для монтажу на стіну довжиною не менше 47 см, при цьому його можна подовжити за необхідності.
Вартість подібного рекуператора може варіюватися від 15 000 до 25 000 гривень (залежно від обраної модифікації).
Розглянемо також рекуператор Prana 150, який відрізняється діаметром підключення (165 мм) та продуктивністю, він забезпечує подачу 100 м³ на годину свіжого повітря (в залежності від обраної швидкості). Тут важливо зазначити, що швидкість роботи побутових рекуператорів Prana можна регулювати як в режимі подачі, так і в режимі відведення.
Додатково, виробник надає можливість пофарбувати внутрішню панель пристрою в колір стіни або інший доступний колір у палітрі RAL.
Останнім важливим аспектом для цих двох моделей є діаметр отвору під час монтажу. Для моделі Prana 200 С необхідно робити отвір діаметром 212 мм, а для моделі Prana 150 - отвір діаметром 165 мм. Це необхідно для подальшого утеплення рекуператора, що в свою чергу підвищить його ККД.
Цінова політика рекуператорів Prana 150 складає від 12 000 до 18 000 гривень (залежно від обраної модифікації).
Другий варіант - рекуператори Lossnay від японського виробника Mitsubishi.
Дана лінійка рекуператорів включає в себе моделі VL50 та VL100, основна відмінність між ними полягає в шумових та продуктивних характеристиках.
Головна перевага систем Lossnay - це наявність целюлозного теплообмінника, який дозволяє пасивно зволожувати повітря в приміщенні. Коефіцієнт корисної дії цих рекуператорів складає від 87 до 95%,
Вартість рекуператорів Lossnay cтановить від 19 000 до 24 000 гривень.
Третій варіант - реверсивні рекуператори італійського виробництва Aerauliqa.
Теплообмінник в таких системах виготовляється з кераміки та нагадує соти. Принцип його роботи практично не відрізняється від попередніх пристроїв. Ефективність рекуператорів Aerauliqa становить від 80 до 85%.
Реверсивні моделі зазвичай працюють парами, тобто один пристрій виконує функцію подачі свіжого повітря, а другий реалізує відведення відпрацьованих повітряних мас. Роботу таких приладів можна синхронізувати за допомогою Wi-Fi модуля та контролювати віддалено. Щодо монтажа реверсивних рекуператорів: тут також потрібно забезпечити вільний простір з усіх сторін (12-15 мм) для подальшого утеплення.
Ціна на реверсивні рекуператори Aerauliqa варіюється від 10 000 до 15 000 гривень залежно від модифікації та діаметру.
Слідкуйте за нами в соціальних мережах:
FACEBOOK - / alterair.ua
INSTAGRAM - / alterair.ua
TIK TOK - / alter_air_

Пікірлер: 4
@ukrainianpianistsofi2996
@ukrainianpianistsofi2996 Ай бұрын
Дякую за корисну інфу!
@alterairkiev
@alterairkiev Ай бұрын
🙂🙂🙂
@vitaliiartemenko5251
@vitaliiartemenko5251 16 күн бұрын
Чим утеплювать???
@alterairkiev
@alterairkiev 16 күн бұрын
Вітаємо, різні бренди рекуператорів можуть мати заводське утеплення, а якщо не мають то ми утеплюємо (за потреби) каучук 6мм Oneflex.
Clowns abuse children#Short #Officer Rabbit #angel
00:51
兔子警官
Рет қаралды 72 МЛН
WHO LAUGHS LAST LAUGHS BEST 😎 #comedy
00:18
HaHaWhat
Рет қаралды 23 МЛН
Best father #shorts by Secret Vlog
00:18
Secret Vlog
Рет қаралды 22 МЛН
Лучший способ проср@ть деньги в вентиляции!
6:48
Вентиляция квартиры и дома. Павел Шапошников
Рет қаралды 29 М.
Все про вентиляцію у будинку | Вентиляція Природня і Примусова
25:01
Дмитро Іванович про Будівництво і Дизайн
Рет қаралды 50 М.
Всё о тепловых насосах: цена, типы, принцип работы
5:59
Альтернативная энергетика | A.V.RUDNEV
Рет қаралды 21 М.
Тепловий насос "повітря-вода" Panasonic Aquarea
3:53
Сколько реально стоит ПК Величайшего?
0:37
S24 Ultra and IPhone 14 Pro Max telephoto shooting comparison #shorts
0:15
Photographer Army
Рет қаралды 8 МЛН
Что не так с раскладушками? #samsung #fold
0:42
Не шарю!
Рет қаралды 201 М.