Відгорання ніг конденсатора на FPV. Теорія vs практика.

  Рет қаралды 10,320

Porterlv

Porterlv

18 күн бұрын

Вчорашнє відео викликало срач і суперечливі моменти у причинно наслідкових зв'язках. То ж, давайте розбиратися з практикою в теорії і теорією на практиці. :) * Висновки у мене не однозначні...
00:08 - теорія і мої думки як людини, що ніколи з таким не стикалась.
10:30 - практика! Міряємо, палимо, замикаємо. :)

Пікірлер: 377
@itckomplex6731
@itckomplex6731 16 күн бұрын
Все так. Аналізували добрий десяток випадків вигоряння електролітичних конденсаторів коптерів. Напруга зарядженого акумулятора коптера 25,2В. Якщо враховувати рівень пульсацій, фільтруючий електролітичний конденсатор має бути з робочою напругою не менгк 35В, а не 25, як зазвичай встановлюють монтажники дронів. Окрім того, слід застосовувати конденсатор з температурним діапазоном -20 - +105 градусів за Цельсієм, а не 85 градусів. При інтенсивному нагріванні електроліт конденсатора на температуру 85 градусів закипає, утворюється надлишковий тиск, який і призводить до короткого замикання обкладок. Доцільно застосовувати низькоімпендансні електролітичні конденсатори, оскільки вони найкраще згладжують пульсації на високих частотах. Також варто паралельно електролітичному конденсатору впаювати плівковий, ємністю хоча б 1мкФ, на робочу напругу 63В. Плівкові конденсатори швидше справляються з високочастотними пульсаціями. І дякуємо за змістовне відео!
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Загалом слушно лиш про закипання дурня. В такому випадку кондюку би зірвало дах. Для того там є спеціальні насічки.
@volodymyrzakolodyazhny7740
@volodymyrzakolodyazhny7740 16 күн бұрын
Тому вже скоро років з десять використовують полімерні електроліти.
@aleksandraleksandrovich646
@aleksandraleksandrovich646 16 күн бұрын
@@porterlv моя практика каже шо насічки не зажди працюють ))
@ESS1024
@ESS1024 16 күн бұрын
Low ESR, або не LowESR, але навряд чи ви знайдете конденсатор з рідким електролітом, розрахований на ті струми, які там присутні. Тому використання таких конденсаторів в дронах - це знущання над здоровим глуздом.
@itckomplex6731
@itckomplex6731 16 күн бұрын
@@porterlv можливо. Тоді шукаймо інші причини, які призводять до кз обкладок конденсатора...
@mrgamers2893
@mrgamers2893 16 күн бұрын
Класний відос люблю науковопрактичиний підхід
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Тут більше колонауковий від слова "біля". Експеримент на постійному струмі в стерильних умовах... Реальних імпульсних струмів я не знаю.
@dmytroi5456
@dmytroi5456 16 күн бұрын
Так подобається цей науковий підхід) Вимірювання на межі точності приладу, обчислення потужності де результатом вийшла "смішна" потужність
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Білянауковий метод тику. Він викликає думки і запитання, кому потрібно - шукатимуть правильні відповіді. Не забувайте, що ютруба заточена під розважальний контент а не наукову роботу. А розваги у людей доволі різноманітні.
@user-gl3dc2it5f
@user-gl3dc2it5f 16 күн бұрын
Колись робив декілька інверторних зварювальних апаратів. Перша невдала конструкція була окремими блоками, і збірка банок (2200мкФ) ввідних згладжувальних конденсаторів була підключена дротом 4мм.кв довжиною 20см. Як же я був здивований, коли з мережі бралося всього 5-10А (більше не зміг витянути, бо бахнуло), а в цьому дроті до конденсаторів плавилася ізоляція))) Виявляється, на 35 кГц шматок дроту 20см має таки значний індуктивний опір, який в 100500раз більше ніж при постійному струмі))) Наступна конструкція зварювальника була вже на одній платі, відстань від конденсаторів до ключів була мінімальною) Скін-ефект?
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
На помилках мучаться. :) Скін на тих частотах - не факт. Скоріше Високі імпульсні струми і класичний закон Ома.
@user-gl3dc2it5f
@user-gl3dc2it5f 16 күн бұрын
@@porterlv А перехідні процеси? Спробувати підключити ту ніжку конденсатора до ЛБЖ 30 000 раз за секунду, та порівняти результат?))
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Я вже так скоро не зможу... То тре когось молодого з натренованою правою рукою. :)
@user-cc3zn9pk3j
@user-cc3zn9pk3j 16 күн бұрын
@@porterlv Ну факт, не факт, а у цифрах - на 35кГц 4 квадрати перетворюються на 2, а якщо провід луджений, то більшість з цих 2 квадрат буде з олова.
@vadim_2520
@vadim_2520 7 күн бұрын
Справа не стільки у вібрації чи пошкодженні конденсатору. Вважайте довга ніжка - то є дросель з певною індуктивністю. Двигуни споживають максимально 175А (1 до 44). Ось цей струм намагається віддати конденсатор і насправді він віддає більшу його частину, згладжуючи імпульс. Такі імпульси постійні оскільки в польоті пориви вітру, от виникає резонанс який і палить дросель - ніжка відгорає.
@HeistZero
@HeistZero 5 күн бұрын
Порви коротку нитку і порви довгу нитку такого самого перерізу. Яку нитку легше порвати, коротку чи довгу? Відчуваєш аналогію? Те саме проходить при нагріві, коли теплу нема куди дітись - то ноги горять. А короткі ноги краще відводять тепло на плату, чи на селіконовий провод від моторів.
@valentyngrytsenko4225
@valentyngrytsenko4225 16 күн бұрын
Розгляньте, що відбувається при вимиканні движків, це ж класичне індуктивне навантаження, а ще й інерція ротору додає рекуперації. Куди там і як підуть токи, дідьку відомо.
@dgimbialo
@dgimbialo 14 күн бұрын
Збірка з конденсаторів меншої ємності в паралель. Така збірка збільшує середю товщину обкладок конденсатора(товщина фольги) і зменшується загальна індуктивність, що дозволяє переносити вищі струми. Це краще ніж один конденсатор великої ємності.
@osnova86
@osnova86 16 күн бұрын
При різких маневрах, коли рівень газу швидко міняється з 100% до нуля, то регулятор гальмує мотори, і можуть бути сплески напруги, для цього і ставили конденсатор на 35-50 вольт, щоб згладити ці сплески і прибрати перешкоди на аналоговому відео. Але перегорання ніжок я ніколи не бачив, а було в мене багато гоночних дронів з 2016 року.
@Mareman11
@Mareman11 16 күн бұрын
Згоден, але десь на вторинних напругах, 5, 3.3, 1.8
@clawham
@clawham 16 күн бұрын
никакой конденсатор заряженый до любого напряжения сам себе своей энергией ножки не спалит. да если взять сварочник, 200 ампер нагрузку и на выход поставить хороший ничикон то конечно ноги могут и сгореть но надо понимать - сварочник работает импульсами в 80-100 вольт а RMS на нагрузке 20 вольт а значит кондер с частотой шима заряжается до 80 и садится до 10 вольт токами вдвое втрое большими чем нагрузка потребляет. но даже на этот процесс нужно время и большое. скорее кондер закипает и пробивается а уже акум сжигает "предохранитель" в виде ножек
@maximshevchenko2338
@maximshevchenko2338 7 күн бұрын
​@@clawhamнезгоден, прогари це наслідок струму, а не напруги.
@clawham
@clawham 7 күн бұрын
@@maximshevchenko2338 конечно а откуда он взялся? чтото коротнуло от напруги. пробило кондер транзистор плату
@volodymyrzakolodyazhny7740
@volodymyrzakolodyazhny7740 16 күн бұрын
Вже йде 24-й рік 21-го століття. Тому, хто збирає дрони, з усією повагою, нагадую - зараз, замість типового LowESR електроліта 1000 мкФ 35 В - можна використати в рази менший і в рази ефективніший полімерний, щось типу 150-220 мкФ 35 В. Ті, що мають більший діаметр (10 мм) - мають вищий допустимий струм пульсацій. Є і тонші, 8 мм - але ці будуть менш витривалі. За рахунок менших габаритів (маси) - вони, одночасно, і краще триматимуть вібрації. А якщо його закріпити (до дроту), щоб не теліпався - то буде зовсім гарно.
@RadioLab
@RadioLab 16 күн бұрын
Виробники що топові, що бюджетні використовують саме LowESR елекроліти звичайні. Навіть німецькі виробники колись робили плати для коптерів також ставили LowESR елекроліти звичайні. Певно чи вони проводили тести чи вони щось знають, що не ставлять вказані вами. Хоча на малопотужних регуляторах є і полімерні конденсатори. Але де потужність велика і струми великі, то скрізь ставлять LowESR елекроліти звичайні цилідтричні, це стосується і гелікоперів, і автомобілів і катерів. Там ціні в рази вищі за коптерні і групи електролітів LowESR торчать з регуляторів, то певно виробники щось знають і ставлять що краще. І це не тільки коптери. І країни виробники різні, США, Європа, Тайвань і т.д., а рішення однакове. Навіть на агроднах є електроліти звичайні LowESR циліндричні. На пілотижному 3Д гелікоптері, наприклад Align T-Rex 700 (циркулярка літаюча), там потужність легко може вилітати за 2 кВт при великих перевантаженнях, і там на регуляторі також електроліти торчать, Тайвань виробник. FITS XO-1 ESC, MAMBA MONSTER 2 WATERPROOF CASTLE EXTREME - регулятор для авто потужний, і з корпуса торчить 3 електроліта LowESR. Castle Creations Hydra X 8s 33.6v Esc 8a Peak Bec CSE010-0175-00 - ось 7 електролітів торчить з корпуса. HOBBYWING EZRUN MAX6 G2 200A ESC Waterproof 1650KV Motor for 1/6 1/7 1/8 RC Car - три електроліти видно. І так у всех топових виробників, що я бачив.
@user-nt3yn7oc1r
@user-nt3yn7oc1r 16 күн бұрын
Так так, то вже навіть пішла друга половина травня 2024 року 21 сторіччя, а пан майстер й надалі випускає крінжові "повчальні" ролики на теми, в яких і сам мало що петрає. Замір опору виводів ESR-метром з двопровідним під'єднанняи, наведення відбитої від реальності еквівалентної схеми, опускання важливих особливостей реальних умов роботи, абстрактний дослід на постійному струмі. А в той же час, деякі авторитетні глядачі що розуміються в темі куди більше, замість того щоб зробити пану слушне зауваження, "відкривають Америку" про типи конденсаторів. Тема ж таки про НІЖКИ і проблему з їх пошкодженням. Так от, запропоновані Вами ефективніші полімерні зразки з нижчим ESR при тих же самих ніжках, усугублять дану проблему ще більше, так як імпульсні струми по них гулятимуть також вищі
@YasnuiSokil
@YasnuiSokil 16 күн бұрын
Тільки ніхто не може достеменно розповісти, як виміряти авторитет у "авторитетних глядачів". Автор робить щось і робить помилки, авторитетні глядачі лише коментують зроблене. У автора каналу явна "фора" на мою особисту думку.
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
У срачі істина, Соколе! За умови, що він аргументований. Загальну картину і сукупність можливих причин ми таки побачили у результаті срачу. Тут не важливо хто правий, важливо, що відомі ефективні рішення тої проблеми.
@YasnuiSokil
@YasnuiSokil 16 күн бұрын
@@porterlv це трохи вивернута класична схема "мозгового штурму", коли на обговорення виносяться всі можливі і абсурдні гіпотези щодо якоїсь проблеми. Правда, там завжди присутній модератор, який вгамовує пристрасті, що в інтернеті слабо реалізуємо. Це шлях синтезу, коли з частин збирають ціле. Я ж звик, чи так навчили, більше до аналітики, коли проблему розкладають на деталі, розмальовують схеми і плани. Але у кожного свій шлях. Всі мають право на існування.
@tarassolomon
@tarassolomon 15 күн бұрын
Горять ніжки при неправельно налаштованих філтрах.Причому розігріваються обі, термозіжка на ніжках згорає .Ніжка розплавляєтся.Були такі випадки при збірці коли встановили потужніші двигуни.
@MrRelex84
@MrRelex84 12 күн бұрын
Говорять, що встановлюють його щоб гасити високочастотні пульсаціі. Чому тоді електроліт? Якщо він не розрахований на високу частоту?? Ставте тоді плівковий! Де логіка?
@porterlv
@porterlv 12 күн бұрын
Мо пульсації не тільки високочастотні і дуже багато?
@yuriholodkov8554
@yuriholodkov8554 16 күн бұрын
Все вирішується паралельним включенням двох (або більше) конденсаторів [меншої ємності] для збільшення імпульсного струму (особливо на ВЧ із-за зменшення індуктивного сумарного опору обкладок конденсаторів). Для прикладу - вихіний коливальний контур безпровідної зарядки з декількома включеними паралельно конденсаторами (тільки там кераміка). І так, це не із-за того, що потрібної ємності не було ;)
@volodymyrzakolodyazhny7740
@volodymyrzakolodyazhny7740 16 күн бұрын
Це рішення з практичної точки зору - не має сенсу. Крім випадку, що у вас якісь сферичні коненсатори у вакуумі.
@yuriholodkov8554
@yuriholodkov8554 16 күн бұрын
​@@volodymyrzakolodyazhny7740 Тільки не для [потужних] високочастотних схем, де на ВЧ в еквівалентній схемі конденсатора, крім іншого, з'являються паразитні індуктивності (коливальні контури та ін.).
@MediaServicedpua
@MediaServicedpua 10 күн бұрын
@@volodymyrzakolodyazhny7740Якщо даташити не читати то все буде сферичні коні та дива😂
@volodymyrelectric6852
@volodymyrelectric6852 15 күн бұрын
Конденсатор змінює свій опір залежно від частоти. А це поляризований конденсатор він як фільтер шумів поглинає їх. Він запасає енергію і віддає стільки скільки може накопити.
@andrew_shary
@andrew_shary 16 күн бұрын
дивно, що прилад показав нульовий опір ноги. Якщо воно магнітиться, то відповідно залізне або сталеве, з питомим опором 0,1 Ом*мм2/м. Діаметр ноги конденсатора десь 0,6мм, що відповідає перерізу 0,28мм.кв. при 5 см довжини це вже майже 0,02 Ом, що відповідає подальшим даним з експерименту, падіння 0,2В при 10А. Цікаво було би осцилографом глянути струм через конденсатор і напругу на ньому при працюючому дроні, це додало би інформації до роздумів і коментарі під відео стали б ще розлогішими ,що позитивно вплине на статистику улюбленого каналу ))
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Залишилось піймати молодого дрона для дослідів і припняти його добре, щоб не втік під час замірів. :)
@doctorbrown2169
@doctorbrown2169 16 күн бұрын
А чому всі вирішили що ноги сталеві? Нікель теж магнітиться і його використання виглядає більш логічним
@liex7187
@liex7187 14 күн бұрын
@@doctorbrown2169 Нікель вдвічі дорожчий за мідь. Який смисл його використовувати?
@doctorbrown2169
@doctorbrown2169 14 күн бұрын
@@liex7187Нікель, а не мідь, тому що мідь з'єднувати з алюмінієвими обкладками конденсатора - погана ідея, потрібен якийсь перехідний контакт, а це + до ціни. Мідні ніжки окисняться швидше ніж доїдуть з Китаю до вашого паяльника. Так, мідь можна покрити тим же нікелем, але це додатковий техпроцес. Якщо ви вважаєте що це сталь, то очевидно вона чимось покрита, покрита чимось таким що легко паяється і не піддається корозії, виходить нікель. Нікель погано тримається на сталі, тому для надійного нікелювання використовують проміжний мідний шар. Це знову ж таки додаткові цикли виробництва. Враховуючи мізерний переріз ніжок конденсатора, а також дороговизну роботи з іншими металами, виходить що дешеві конденсатори з нікелем, дорогі з міддю. Я не стверджую що так воно і є, у мене немає такої інформації. Просто описав свій хід думок у відповідь на ваш коментар. До того ж я жодного разу не бачив конденсатор зі ржавими ніжками, а якісні акумуляторні збірки ціна металу не заважає збирати на нікелеву стрічку
@liex7187
@liex7187 13 күн бұрын
@@doctorbrown2169 Ваші висновки вірні, залізо і мідь потрібно чимось покривати. На сайті виробника виводів для конденсаторів Kohoku Kogyo є сторінка з описом матеріалів, які вони використовують для ніжок. Використовуються або мідні виводи або залізні, покриті оловом, сріблом або, навіть, золотом. Жодної згадки про нікель. При покритті заліза використовується проміжний шар міді. Залізо у 30 разів дешевше нікелю і у 15 разів ніж мідь, тому, думаю, при величезних об'ємах вигідно повозитись із різними покриттями. Нікель гірше паяється, порівняно з оловом, особливо сучасними безсвинцевими припоями. Також потрібно враховувати токсичність виробничих процесів нікелювання, що значно здорожчує виробництво.
@petrovich5188
@petrovich5188 17 күн бұрын
Є кондери і з мідними чи зі сплава ногами шо не магнітится, але вони дорогі) А відгорає бо вібрація шалена і ніжка тріскає в місті кріплення до її обкладок, чи ще десь, треба клеяти на герметос, або якось стяжкою
@volodymyrzakolodyazhny7740
@volodymyrzakolodyazhny7740 16 күн бұрын
Погоджуюся щодо вібрації.
@West_1988
@West_1988 15 күн бұрын
В рс модельках всі конденсатори проклеїні. Вібрації і роблять кз внутрі...
@porterlv
@porterlv 8 күн бұрын
Було відновив зарядну станцію відновлену після "землероба - орача". Відновив купу доріжок. Все працювало відмінно. Відновлено було і під дроселем, то ж він стояв чуть криво і я то не залив силіконом. За пару місяців станція повернулась і дросель валявся вільно в корпусі. Вібрація на броні...
@AlexBez13
@AlexBez13 17 күн бұрын
Подивився, послухав, згоден. Повністю! Чомусь згадав передачу "Руйнівники міфів". Мабуть то із-за тих двох кондюків, яких Ви принесли в жертву.
@porterlv
@porterlv 17 күн бұрын
Даруйте, але по тому відео я уже не певний на 100% у своїй правоті. Зрозуміло, що "ТАМ" має місце збіг обставин, однак відкритим залишається питання фактичних струмів на ногах кондюка і часу їх дії.
@UA_Power
@UA_Power 16 күн бұрын
Достатньо взяти робочий дрон і стати йому на живлення осцилографом, дивитись змінну напругу і добре погазувати моторами з встановленими пропелерами (потрібна кінетична енергія на валу) ставши на дрон ногою щоб нікуди не полетів. Ви дуже сильно здивуєтесь що там робиться по живленню, і зрозумієте що ви ще не все знаєте ))
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Осла маю, везіть дрон, як його припняти, шоп не полЕтів - придумаю. :)
@AlexBez13
@AlexBez13 16 күн бұрын
@@porterlvа я теж не можу на 100% бути впевненим в тому, що Ви там десь неправі) Мої теоретичні та практичні навички точно далекі, щоб щось спростувати чи підтвердити. А що до питання фактичних струмів на ногах конденсатора і часу їх дії - на мій погляд важливе діюче/проінтегроване значення струму через ніжки кондюка. А воно там набагато менше ніж може бути в піковому значенні.
@user-kj8gi2fk7q
@user-kj8gi2fk7q 16 күн бұрын
👍👍👍👍​@@porterlv
@user-cc3zn9pk3j
@user-cc3zn9pk3j 17 күн бұрын
Так, все добре та красиво пояснено з експериментами і т.і.... "Але є одне але".... Це все проводилося на постійному струмі, і в цьому випадку це повна лажа, для високих частот ніжка цього конденсатору тонша за волос на дупі в комара, тому правильно кажуть, що вкорочувати треба - поцікавтесь, що таке скін-ефект, і як він впливає на ефективний переріз дроту навіть на 50Гц, не кажу вже про десятки кГц, на яких працюють перетворювачі. і це я ще про паразитну індуктивність не згадував...
@porterlv
@porterlv 17 күн бұрын
Продовжуйте, розказуйте. Маю протилежну думку - імпульсні струми грітимуть нору менше постійного. Але доказати чи заперечити не можу.
@user-cc3zn9pk3j
@user-cc3zn9pk3j 16 күн бұрын
@@porterlv А не треба доказувати, це з'ясували вже дуже давно, просто поцікавтесь, що це таке. Якщо зрозумієте, то стане зрозуміло ще багато чого - наприклад, чому потужні імпульсні трансформатори рекомендують мотати літцендратом(ну або хоча б в кілька тонших проводів), хоч він і дорожчий і більше місця займає в порівнянні з моножилою. Або чому великі конденсатори для імпульсників мають не звичайні виводи, а короткі товсті обрубки ще й на заклепках, ну і так багато чого можна ще згадати, але то вже самі....
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
@user-yr6wm9fo5r Триі більше моторів - посміхнуло :) К-сть моторів не впливає на частоту завад.
@UA_Power
@UA_Power 16 күн бұрын
@@porterlv Мотори не керують фазами всі синхронно, частоти плавають і фази теж, тому твердження чим більше моторів тим більша частота пульсацій в більшості випадків правдиве))
@YasnuiSokil
@YasnuiSokil 16 күн бұрын
Мені дуже цікаво, звідки на конденсаторі, включеному в паралель до акумулятора береться ота ВЧ частота? Шимка керування прилітає? Серйозно? По лініям живлення?
@Workshop_UA
@Workshop_UA 16 күн бұрын
Для повноти картини залишилось зробити якийсь стенд з транзистора і генератора меандра, щоб показати при якій частоті і якій амплітуді в нас вигорять ніжки, чи вийде з ладу сам конденсатор.
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Прикрутити дрона до підлоги для замірів буде більш ефектно :)
@Workshop_UA
@Workshop_UA 16 күн бұрын
@@porterlv Так не на кожному дроні вони горять, і рівень пульсацій там так просто не зміниш, і багато змінних з'являється в самій конструкції дрона. Який польотник, двигуни, акум, рама, які налаштування.
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
А кому зараз легко?
@HeistZero
@HeistZero 5 күн бұрын
Багато разів бачив перегорання ніжок конденсаторів.
@user-cg7cl9jz3o
@user-cg7cl9jz3o 15 күн бұрын
Можливо то обратні токи моторів,якщо в схемі нема чому гасить ці токи,то гаситься вони будуть на конденсаторі живлення.Напруга і токи обратної полярності будуть додаватись до напруг і токів прямої полярності,а це набагото більше чим в вашому експерименті.
@romamyx2586
@romamyx2586 14 күн бұрын
цікаво якби пробувати взяти старіші конденсатори,коли їх виводи були зроблено з міді і 2-3 рази товстішими чи в цих які зараз є.і сам конденсатор був більшим.але проблема,в коптер не відомо чи поміститься.буде нагрів чи ні. Попробувати б то саме,але на кілогерцах. Все таки,думаю варто напаювати на виводи проводи,для збільшення перерізу.ще можна 2 конденсатори меншої ємності паралельно ставити.також можна припаяти керамічних 1-2 конденсатори,0,22мкф 250в. Зараз електроліти роблять невеликі,і по параметрах на жаль гірші як ті що колись були.
@porterlv
@porterlv 11 күн бұрын
Починати варто з правильних налаштувань гіроскопа і ПІД регулятора. То ді не буде надмірних пульсацій.
@MrParanoyaB
@MrParanoyaB 7 күн бұрын
Прочитав 3 10ток верхних постів... Хто про що, а про вібраційне навантаження хтось подумав?? (впевнений, що хтось таки написав) Але панове, все що онтуєся на рухомуму обладнанні, монтуться з урахуванням ВІБРАЦІЇ.. А вібрація а дрончику, високочастотна і може мать афігенну амплітуду. Тож так, реальній сценарій: вібраційне вттомлення металу ніжок, далі або квазіконтак із різким збільшенням опору на ньому, або руйнування ніжки з утворення звичайного контакту "впритик", дали це місце починає искрить, і прогорає. Внутрішне глухе КЗ, теж на фоні вібраційного навантаження теж реально віглядає.
@denemixUA
@denemixUA 10 күн бұрын
Так теорія вірна, проблема виходу з строю конденсатора, або фіксація стяжкою його до дротів тоді він плаває завжди і просто фізично пошкоджуються ніжки. Наглядно) і пахне)
@porterlv
@porterlv 10 күн бұрын
Є думки, що не вірні налаштування гіроскопа і ПІД регулятора можуть викликати надмірні викиди. Вплоть до перегорання ніг.
@dssd3824
@dssd3824 16 күн бұрын
Я лично столкнулся с проблемой это периодическая кольцевая трещина по пайке конденсатора накопительного в индикаторе напряжения типпа контакт 55 и аналогичных. С этой проблемой сталкиваюсь на протяжении лет 20. Не знаю как это объяснить, в усилителях мощности звука по фильтру питания нет таких проблем, да и другого типа техники. Возможно физико химические процессы в разнородных металлах при определенных частотах, может хрень сморозил, но не знаю как объяснить.
@faddistr
@faddistr 14 күн бұрын
Ми проводили тести. Вони горять, всьо.Фотки є в профільних групах в асортименті. Менша довжина ніжок звичайно зменшує вірогідність, але все рівно виходять з ладу. Краще доплатити 8(Nippon Japan)-40(Panasonic) грн за нормальний кондьор. Пройшло тестування, успішно відпрацювало на фронті. Також фіксували герметиком щоб зменшити вібрації, частина зі стоковими пройшла тест але не відпрацювали на фронті. Вибірка аж 5 випадкових дронів, 3 не змогли виконати призначення. Тобто ну тут без варіантів.
@porterlv
@porterlv 14 күн бұрын
Питання резонансів і осциляції через надто високу чутливість гіроскопа і PID регулятора розглядали? Воно власне і струм генерує зайвий і вібрації.
@vadoovadimeich6555
@vadoovadimeich6555 10 күн бұрын
Які фантазії. Ніжки стальні, а сталь не самий гарний провідник. Берете паяльник, олово і товстим шаром облужуєте ніжки. Не дякуйте.
@ur5gqf
@ur5gqf 7 күн бұрын
Магнитом проверь, сталь.​@@vadoovadimeich6555
@shevanvice8817
@shevanvice8817 3 күн бұрын
маю не малий досвід з підвищуючими пушпул 12/24В., більш 1 кВт., підтверджую що в конденсаторах первічки ноги відгорають, синіють, чорніють, і навіть короткі, по 5 мм! мідна трубка з капілярки холодильника на підсилення виводу конденсатора допомагає. Сам конденсатор теж добре гріється. Ваші заміри на 10 амперах не вірні, там викиди сотні ампер.
@porterlv
@porterlv 3 күн бұрын
Так відгорання у вашому випадку є нормальним явищем чи то якась несправність чи прорахунки конструкторів?
@shevanvice8817
@shevanvice8817 3 күн бұрын
@@porterlv ну "конструктор" то я сам, явище не нормальне, вирішується потовщенням ноги міддю, паралельним з.єднанням декількох електролітів або електроліти з жорсткими виводами.
@porterlv
@porterlv 3 күн бұрын
Так потовщення то "костиль". А першопричина в чому? Конденсатори пагані роблять чи ви щось зле порахували? :)
@shevanvice8817
@shevanvice8817 3 күн бұрын
@@porterlv причина - залізні ноги, погана теплопровідність, скін ефект, індуктивність. У якісних конденсаторів може бути мідь, там таких проблем нема.
@user-xq2ep3mz7u
@user-xq2ep3mz7u 16 күн бұрын
А яка частота тих пульсацій? Реактивний опір конденсатора падає з ростом частоти, то може в якийсь певний момент цей конденсатор перетворюється на умовний дріт і його "допалює" АКБ?
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Пульсує аж гай шумить :) Тобто я поняття не маю...
@vikwaspukraine7674
@vikwaspukraine7674 17 күн бұрын
Робив колись твч, так там ніжки конденсаторів нагрівались докрасна))
@porterlv
@porterlv 17 күн бұрын
Резонанс - страшна штука. Як в електроніці так і в політиці :)
@Mik01ay
@Mik01ay 17 күн бұрын
@@porterlv Я теж коли про довжину ніжок конденсатора в дрінах зустрічав оцю інфу, вирішив що це якраз випадки з резонансами. Досліди та експерименти у відео здалися безглуздими. От якби був потужний дрін, який зафіксувати на столі, був тепловізор, і експериментально дивитися на нагрів коротких да довгих ніжок конденсатора, під різними навантаженнями з пульта керування, оце був би цікавий контент, але дорогий, розумію.
@edoretan
@edoretan 17 күн бұрын
Як на мене круто вийшло!!! Такі емоції)
@porterlv
@porterlv 17 күн бұрын
Дідові підгоріло. :) Не менше як у доповненні про гірлянду (дивились???). * Посилання в кінці ролика.
@marik07
@marik07 16 күн бұрын
Вимірювати опір вивода конденсатора потрібно 4 провідною схемою. Наприклад китаєць IR502 показав опір довшого вивода конденсатора 1000 x 25V 6.3 мОма. 10000. 2 вимірювання вивода 10000 х 25V 2.9 мОма. Вивід ТО-220 не витримає 200 Ампер. Спробуйте взяти зварку середній вивід на один кінець дроту а другий кінець до металу корпуса і прпустіть через нього 200 А😅. У даташиті так вказують тому що це маркетинг і струм через кристал а не вивід. У реальні схемі на струм 200 А, стоїть не менше 10, паралельно мосфетів.
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Витримає. Питання часу дії і тепловідводу. Для кристалу окремо вказується параметр "silicon limit". А в паралель ставлять, бо власне імпульсні струми там космічні можуть бути. Але доказувати я не буду :)
@Fool540
@Fool540 15 күн бұрын
Чудова інформація
@leonidsotov4794
@leonidsotov4794 16 күн бұрын
из личного опыта - apex7, speedybee v3, li ion 6s2p 8000mAh. Вес 950грам, токоотдача 35 ампер. После 15 минут активного полёта (поверлупы с дайвами) ножка конденсатора перегорела посредине. Тот же дрон, только батарея li po 6s 2000mAh 100с. Вес 330гр. Ножка целая. Blackbox на этом контроллере записать проблематично, так что пиды настроены по ощущениям.
@nifelin1
@nifelin1 17 күн бұрын
Більше віриться шо ставлять такі капскони з алі, і вони зі старту через один мають такий собі еср, то я про золоті лоуні, а їм ще піджопу давати починають і вони все більше опір міняють а там і більший нагрів а потім як і ви кажете внутрішнє кз і відгорання, там якум в імпульсі 100-150 ампер валить на легко )))
@slamslam2639
@slamslam2639 16 күн бұрын
Не знаю, як Capxon, я собі брав Nichicon з алі, повністю золотистого кольору, цигани були б в захваті. Так в них ESR менший, ніж у Low ESR Hitano аналогічної ємності та напруги, купленого тут в радіомазі. І, що дивно, габарити теж дещо менші.
@vovan8547
@vovan8547 16 күн бұрын
Чи може бути так, що частота роботи дрона витісняє струм (як при свч) на поверхню, Там олово і оксид. Який гріється.?
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Ото я вже не настільки мудрій... Ніразу не факт, що там частота достатня для прояви скін ефекту.
@vovan8547
@vovan8547 16 күн бұрын
Мені більш нічого на думку не спадає. Можу помилятись. Можливо просто механічні навантаження
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Так виглядає, що там сукупність факторів.
@sergche3718
@sergche3718 12 күн бұрын
"При частоті 1 МГц опір мідного провідника з діаметром 2 мм збільшується майже в 7 разів" з тоншим провідником ефект відповідно менший в рази. Частота теж в тисячу разів нижча. От і рахуйте.
@OlehRA
@OlehRA 17 күн бұрын
Мсм, супер. Ніби подивився передачу каналу електробум )
@porterlv
@porterlv 17 күн бұрын
Не знаю, що за передачі, але супер - значить я не марто витратив час і розпинався.
@OlehRA
@OlehRA 17 күн бұрын
@@porterlv не марно! Я не спорився під попереднім відео, не приймав участі у срачі. Але досліди цікаві )
@OlehRA
@OlehRA 17 күн бұрын
@@porterlv а electroboom - канадський англомовний канал, власник - іранець, що емігрував у Канаду. У канала 7 млн підписників. )
@spiritxzx
@spiritxzx 17 күн бұрын
електробум фiгня повна для масс споживача, до чого тут це?
@OlehRA
@OlehRA 16 күн бұрын
@@spiritxzx та живіть собі як хочете ) Мені нагадало, та й усе. Електробум постійно резистори палить, коли перевіряє захист від удару струмом людини.
@lekha777
@lekha777 16 күн бұрын
Причина вигоряння ніжок конденсатора - високі струми, причина високих імпульсних струмів - невірні налаштування фільтрів(заслабкі) та(або) завищена компонента D PID-регулятора.
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
А що там з вібраціями і резонансами при завищеній чутливості гіроскопа? :)
@volodymyrzakolodyazhny7740
@volodymyrzakolodyazhny7740 16 күн бұрын
Причина вигорання - вібрації, у першу чергу.
@lekha777
@lekha777 16 күн бұрын
​@@porterlv Саме за це відповідають фільтри гіро, заслабкі фільтри => реакція PID на зайвих шуми гіро => шум на мотори=> імпульсний шум на конденсатор => струм=> вигоряння. Накручуємо фільтри і вуаля - конденсатори працюють за призначенням в межах
@lekha777
@lekha777 16 күн бұрын
​@@volodymyrzakolodyazhny7740вібрації є завжди, основна причина вібрацій - робота моторів з пропелерами. Причина вигоряння (струма) - невірна логічна реакція на вібрації, тобто фільтри гіро, допоміжна причина - зависокий D
@lekha777
@lekha777 16 күн бұрын
Ще раз наголошую, причина не апаратна, причина програмна, невірні налаштування фільтрів, зависокий D
@igorkushnir357
@igorkushnir357 9 күн бұрын
Ножки відгорають бо токи перевищують ті, на які розрахований конденсатор. Можна ніжки посили напаявши до них додатковий провід, але думаю тоді буде вигорати всередені.
@porterlv
@porterlv 9 күн бұрын
І тоді конденсатор перерахується на ті фактичні токи?
@vadoovadimeich6555
@vadoovadimeich6555 15 күн бұрын
Люди люблять придумувати собі міфи і плекати їх. Один з таких міфів - це поганий штатний кондьор на польотнику який треба замінити на крутий Панасонік. Але от халепа і у Панасоніка ніжки магнітяться і горять як у штатного. Це або відсутнітні знаня з електрики, або інстинкт отари бар ... але все рівно купують і ставлять нікчемні Панасоніки. Автор правильно підмітив основну причину перегорання ніжок - при монтажі іх часто сгинають, метал з якого зроблені ніжки не любить перегибів, там порушується кристалічна решітка, з'являються мікротріщини, значно росте локально опір і ніжки в цьому місці перегоряють. Що робити? Просто жирно залудити ніжки, особливо в місцях перегибів і не ставити термоусадку, яка заважає охолодженню ніжок. Я зібрав багато дронів, всі на штатних кондьорах і жодного разу нічого не згоріло і все добре літає. Не живіть міфами люди, включіть блок сумніву у мізках. Автору респект.
@noisedsn
@noisedsn 16 күн бұрын
А може й справді резонансні явища, або ефект "довгої лінії". В дронах нагрузка валить прямокутними імпульсами, в котрих безкінечний спектр. Довгі ніжки на високих частотах набувають цікавих властивостей і від тої верхньої математики можуть нагріватися набагато сильніше ніж від звичайного постійного струму. Щоб таке відтворити в лабораторних умовах мабуть треба збирати схему яка через мосфети коротить (або моцно навантажує) той конденсатор імпульсами високої частоти.
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Хто ж зна... Важливо, що відомі рішення як ефективно уникнути тої проблеми.
@user-es9rw5co4b
@user-es9rw5co4b 10 күн бұрын
Як на мене сама правильна відповідь. Дуже схожі умови роботи в популярних колись резонансних зварювальних інверторах. І там конденсатори набираються з маси плівкових з високою навантажувальною здатністю по змінному струму.
@ievgengubareni8357
@ievgengubareni8357 16 күн бұрын
Припій... Навпаки, якщо ніжки будуть довшими, то від точки нагріву тепло буде довше йти до конденсатора.
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Конденсатор в роботі сам є джерелом тепла.
@UserUser-hc6go
@UserUser-hc6go 9 күн бұрын
Коли друга частина відео буде?
@porterlv
@porterlv 9 күн бұрын
А мала бути?
@orsoblanco6919
@orsoblanco6919 16 күн бұрын
Добрий контакт плюс тугоплавкий припій .
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
- Пєтька - прибори! - 15. - шо 15? - а шо прибори?
@1271280
@1271280 16 күн бұрын
да можно простіше пояснити: якщо-б ніжка перегревалась, то той легкоплавкий припій не витримував-би такого і вона раніше відскочить від контакту, ніж сгорить
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Не відскочить, бо того легкоплавкого припою разом з полігоном і теплоємністю плати да товстого дроту АКБ так дофіга, що то не кожним модним паялом за раз прогрієш. ;)
@michalctakanych
@michalctakanych 16 күн бұрын
Даже маленький кусочек провода представляет собой некую индуктивность,которая в сочетании с высокой частотой иногда попадает в резонанс.А там уже совсем другие токи - резонансные.
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Не думаю, що т о наш випадок. Коли йшлось про резонанс - малось на увазі вібрації рами дрона при завищеній чутливості гіроскопу.
@michalctakanych
@michalctakanych 16 күн бұрын
@@porterlv При макетировании некоторых разработок преобразователей неоднократно наблюдалось отгорание ножек конденсаторов,причем конденсаторы не теряли кондиции - ставились в плату.Про паразитные индуктивности на больших импульсных токах говорится в любом учебнике по силовой электронике.Скажем так,с этим борются,оставляя минимальные выводы и шунтируя электролит керамикой от 0,1 мкф - проблем не будет и так называемые иголки уменьшатся.
@asjoker1994
@asjoker1994 17 күн бұрын
Було діло горіли ножки, стали паяти блище, но це не вся ідеологія проблеми, фільтри давали високий резонанс із за цього і підгоріли, зараз і ножки близько робим. І фільтри навчились добре налаштовувати 😅
@porterlv
@porterlv 17 күн бұрын
Ви про програмне загрублення PID регулювання і гіроскопу для уникнення осциляції і резонансу? А що думаєте про недостатню жорсткість рами як причини надмірних вібрацій?
@maximshevchenko2338
@maximshevchenko2338 7 күн бұрын
Вибачте, але ви розглядаєте лише частину схеми! Чому ви не берети до уваги частину схеми де є індуктивнє навантаження? Назгадку вам, індуктивність має властивість робити не тільки навантаження, а ще й викиди зворотної полярності. Тобто на мою думку, потрібно ставити снаберні ланцюжки на кожну частину обмотки (полюс) кожного двигуна.
@porterlv
@porterlv 7 күн бұрын
До уваги беру те, що вмію, знаю, можу. А в коментарях уже давно істинну причину явища розкрили.
@AlexLit_
@AlexLit_ 16 күн бұрын
Не електротехнік, але Ваші слова цілком логічно звучать. Проте мав особисто проблему з горілими ніжками: регулятору обертів - RIP, термоусадка на конденсаторі обвуглилась. Самі ніжки таке відчуття теж чи то обвуглились чи шо (стали чорні, в дірочках, як від ржавчини і щось схоже на поплавленість). Дрончик прожив хвилин 5 максимум. З мені відомого - я абсолютно неправильні налаштування ПІДів і фільтрів накрутив. Акум LiPo, 4S. Пишу, оскільки сам же і бачив і зробив. Механічних пошкоджень немає і бути неможе. Отже - регулятор дійсно можна настільки перевантажити, аби все згоріло, в тому числі ніжки конденсатора
@smertrusne3156
@smertrusne3156 16 күн бұрын
Для повноти експерименту залишилось взяти реальний дрон, прикрутити до стенду (столу?), поганяти на критичних режимах, та з викрутасами (нерівномірністю частоти моторів), а також з різними налаштуваннями фільтрів як тут вже говорилось. Осцилографом міряти величину пульсацій, та приблизно частоту. "На око" пульсації мають дорівнювати максимальній частоті обертання мотора, помноженою на кількість полюсів, до того ж у теорії, можливе накладання частот чотирьох моторів (тобто помноження на 4). Знаючи частоту пульсацій та їх напругу можемо порахувати теоретичний струм що проходить через конденсатор.
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Це теж буде не чистий експеримент, бо не відтворить вібрації і резонанси рами в повітрі :)
@morewind5717
@morewind5717 15 күн бұрын
Чи не може в дроні з конденсатором бути проблема "контакт через припій"? Припій має більший опір, місце пайки гріється і відгорає (як у відео)? Десь читав, що потрібен гарний механічний контакт, а потім вже "фіксувати" пайкою, а не просто припаяти ніжки конденсатора зверху існуючої пайки.
@porterlv
@porterlv 15 күн бұрын
Ні, бо відгорає не там. В місці пайки величезна теплоємкість і добрий тепловідвід.
@valentyngrytsenko4225
@valentyngrytsenko4225 16 күн бұрын
А що, внутрішній опір акумулятора низький аж непомітний? Не вірю, інакше просадки напруги акумулятора при збільшенні току ну не буде.
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Помітний, особливо з врахуванням підводів. А от ємність конденсатора на фоні АКБ не помітна. Думається, він таки там як фільтр ВЧ коливань а не як підмога АКБ.
@Roharderr
@Roharderr 17 күн бұрын
на карбон ще може коротнуть, якшо ізолювати від карбону, закріпити на стяжку шоб від вібрацій не відламувалось і буде щастя
@porterlv
@porterlv 17 күн бұрын
Так, про цей момент теж уже згадували.
@YasnuiSokil
@YasnuiSokil 17 күн бұрын
Ото вас бомбануло)) З того, що я вивів для себе з усього прочитаного. Раніше FPV дрони (до війни) літали на Li-Po акумуляторах, які можуть віддавати великі імпульси струму. Тепер, через доступність, використовують Li-Ion, які вже не мають такої струмовіддачі. Відповідно просідає напруга, що безпосередньо впливає на стабільність роботи контролера. Для запобігання цьому почали ставити електроліти, а ті виявились дещо непристосовані до тих умов експлуатації. Ну і почалося.
@porterlv
@porterlv 17 күн бұрын
От ви мастак сказати все правильно і нічого не пояснити! :) Після цього відео уже зрозуміло, що і я вагаюся у своїй правоті. А що ви думаєте? Жрозуміло, що там збіг кількох обставин. Але який фактор вирішальний?
@YasnuiSokil
@YasnuiSokil 17 күн бұрын
Основна причина - вібрація, плюс імпульсні струми. Думаю хороший фірменний електроліт витримає ті умови при жорсткій його фіксації. В мене великі сумніви, що основна маса електролітів розрахована на ті імпульсні викиди струму. Бо я фігію від цифр, акум в 2000 мА може до 120с вгатити. Не знаю, внутрішній esr, неякісна ізоляція, зростання ємнісного опору чи індуктивного опору. Якийсь параметр більшої частини електролітів просто не закладався для роботи з тими імпульсними викидами та ще в умовах постійно змінної вібрації.
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Тут бувалий писав, що в його досвіді відгорання на місці переходу ноги на обкладку. Це гарно налазить на питання вібрації і резонансу.
@YasnuiSokil
@YasnuiSokil 16 күн бұрын
@@porterlv значить треба переходити на електроліти з жорсткими виводами, і до них вже підпаювати проводи. Але для фпв дрону в ролі камікадзе думаю і простий електроліт підійде.
@taraspavlyk4932
@taraspavlyk4932 16 күн бұрын
Тому, в потужній схемотехніці з вч споживанням, ставлять дофіга багато кераміки smd паралельно. Там ні ножок нема, ні внутрішнього опору (практично нема, бо обкладки не послідовно ідуть рулоном, як в електролітах, а паралельно спаяні (сендвічем).
@404animator
@404animator 16 күн бұрын
Так може все-таки правильно укорочувати ніжки? Коротші ніжки - менше конденсатор дригається із-за іншого центру мас. Менше вібрацій - менший шанс мікротріщин
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Так цього ніхто не заперечує. Срач тут не через то :)
@user-hi7vc2gm1c
@user-hi7vc2gm1c 17 күн бұрын
Я впевнений що в паралель електролітичному треба ставити керамічний конденсатор ( типа КМ по радянській класифікації) емністю 0,1 Мкф і паяти його на виводи елетролітичного з якомога меншими виводами (у керамічного) і тоді все буде ОК.
@volodymyrzakolodyazhny7740
@volodymyrzakolodyazhny7740 16 күн бұрын
Не буде, ви просто повторюєте старі байки. Прошу, не варто множити чепуху.
@user-hi7vc2gm1c
@user-hi7vc2gm1c 16 күн бұрын
@@volodymyrzakolodyazhny7740 А в чому байки і чепуха, шановний? Мені просто лінь описувати теорію цього явища-вона викладена достатньо в літературі.
@JimCrowsby
@JimCrowsby 6 күн бұрын
Скін-ефект на частотах ШіМ?
@porterlv
@porterlv 6 күн бұрын
Виглядає, що проблема комплексна. Починати потрібно з правильних налаштувань і фіксації конденсатора.
@JimCrowsby
@JimCrowsby 6 күн бұрын
@@porterlv Спочатку треба конденсатор обрати правильний. Якщо струм навантаження 50А, то й конденсатор має бути розрахованим на імпульсний струм (Ripple Current) 50А. Щось я сумніваюся що конденсатори у цьому відео мають RC близький до 50А. За даташитом, цей CapXon LZ (2200х10) має максимальний імпульсний струм не вище 3А (2.8А), а пхають його на 50А струму та сподіваються що буде працювати довго та що нічого не згорить. Для імпульсів 50А треба 20шт таких паралелити.
@chizhmetal8900
@chizhmetal8900 16 күн бұрын
Карбон проводить струм, треба термоусадки на ніжки вдягати
@YevhenMoskalenko
@YevhenMoskalenko 16 күн бұрын
На коптерах незнаю, що там. В мене "сто разів" Ніжки відгорали на конденсаторах, висока частота, висока напруга...
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
А в якій техніці ви то спостерігали і на яких частотах?
@ivanzaets1777
@ivanzaets1777 17 күн бұрын
Так отгорает же обычно не нога, а в месте крепления ноги к обкладке кондера. В импульсных бп такое обычно на емкостях которые в APFC. Там частоты уже десятки килогерц.
@porterlv
@porterlv 17 күн бұрын
А я хз де. Мені вчора накинули на вентилятор, ото мені на фізику не налізло і підгоріло...
@ivanzaets1777
@ivanzaets1777 17 күн бұрын
@@porterlv Все что я видел это ЦЕЛАЯ нога которая вынимаеться из кондера. Горит внутри. К сожалению, повыкидал все. А для закрытия вопроса надо бы разобрать его и смотреть место крепления к обкладкам. Нога ж медная, а обкладка люминь. Или сварка или опресовка. Надо поколупать...
@ivanzaets1777
@ivanzaets1777 17 күн бұрын
А про токи... Я как-то спорил с корифеями как на транзисторе может быть 100 А на ноге Если от этой ноги внутри еще к кристаллу сопля. Ответ был - важен теплоотвод. Можно много если охладить. И что-то я думаю, что в кондерах которые у нас продают (а подделок просто море) заявленные импульсные токи, просто не возможно получить.
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Нога - залізо або біметал... Ваші слова - важлива інформація для мене. БО перегоріла ніжка і ніжка відгоріла на стику обкладки - то дуже різні речі!
@lekha777
@lekha777 16 күн бұрын
Горять саме ніжки, зазвичай посередині довжини
@laborant4643
@laborant4643 14 күн бұрын
Є одне але.. Ніжки кондёрів треба перевірять магнітом, бо попадаються не мідні ноги, а металеві
@porterlv
@porterlv 14 күн бұрын
Так поголовно і давно...
@ArchonLicht
@ArchonLicht 13 күн бұрын
Ніжка легко нагрівається так, що з неї обтікає ізоляція Струм від батареї легко сягає 30-40 ампер. На 10А в автора вже нагрівалось.
@porterlv
@porterlv 13 күн бұрын
В принципі, то питання уже в коментарях розкрили повністю. Як вам важливо - читайте.
@volodymyrzakolodyazhny7740
@volodymyrzakolodyazhny7740 16 күн бұрын
Всі, хто пишуть про електролтичні конденсатори, а тим білье про керамічні в паралель ( 😭) - нагадую, що вже давно, скількись років широко доступні полімерні електроліти, які мають значно нижчий імпеданс, порівняно з "мокрими" LowESR. За рахунок їх значного нижчого імпедансу та та відсутності рідкого електроліту - вони одночасно мають в рази вищий допустимий струм пульсацій (і відповідно - в рази краще згладжують пульсації при в рази меншій ємності).
@Sasha_Miron
@Sasha_Miron 16 күн бұрын
Мабуть в другій частині буде вібростіл, до якого жорстко припаяти на довгих ногах ті конденсатори та вівидати коли відгорять ноги. Але то треба заживлювати схему від акума (можна навіть від авто) то будуть вам феєрверки)))) Вібростіл можна зробити зі звичайного куллера від компа надкусивши одну лопасть. Я то вже надивився на то, але глядач судячи зі всього ні...
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Не буде. Один з бувалих толкових, у чиє відео мене макали вчора, підтвердив, що після "розбору польотів" виявили, що надмірна чутлівість ПІД регулятора і гіроскопа призводила до надто частої корекції положення, що викликало осциляції і резонансні відбрації. Після загрублення чутливості проблема зникла. А відгорання по ходу було сукупністю надмірних вібрацій і різкого росту викидів по живленню.
@Jubis4251
@Jubis4251 16 күн бұрын
Складне питання. Ну думаю що не зовсім вірно це все випробовувати на лабароторнику бо аккум це не лабораторник. Думаю треба ноги робити максимально коротше а ємність побільше. Цікава тема. Не стикався з дорогами. Але в інверторах дуже часто стикався з такою проблемою коли ємність мала або якість електролітів погана то і ноги відгорають і навіть вибухають вони.
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Думаю, що натягуючи сюди івертори, ви заодно і тягнете сову на глобус.
@Jubis4251
@Jubis4251 16 күн бұрын
@@porterlv Може і так. Але по суті навантаження у нас двигуни та скоріше за все без колекторні. Так по суті ми маємо чотири частотника в мініатюрі. І споживання при максимальному навантаженні може в легку бути ампер так за 20 на кожний двигун. І якщо аккумулятори не дуже якісні то буде бігати по тим ногам доволі немаленкій струм. В загалі треба покурити теорію. Тема то цікава та актуальна.
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
В дронах використовують BLDC двигуни.
@Jubis4251
@Jubis4251 16 күн бұрын
Та і не так воно далеко від інвертора. Я так думаю що в контролері двигуна ми маємо три напівмоста, навантаження обмотки двигуна. По суті той самий інвертор.
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Саме так, і таких штири штуки поряд. Звідси й каша з завад і викидів.
@kDnZP
@kDnZP 17 күн бұрын
Взяв yr1035+, взяв CapXon, замір опору ніжки - 8.52мОм, далі вже можна рахувати.
@porterlv
@porterlv 17 күн бұрын
Страшне! А то у окремого екземляру чи у всіх? Думаєте, мій прибор сильно бреше?
@kDnZP
@kDnZP 16 күн бұрын
​@@porterlv Взяв жменьку різних - від 4.52мОм до 9.62мОм, CapXon гірше всіх із тих що маю.
@viktorgorbunov
@viktorgorbunov 16 күн бұрын
​@@porterlv ваш прибор показує від 10мОм (0.01 Ом). При імпульсному струмі 20А потужність на 5мОм буде 20х20х0.005=2Вт, цілком достатньо щоб розкалити ніжку до червоного. Що робити? Декілька менших параллельно, та вибирати механіку із короткими ніжками. Навіть додаткові пелюстки із мідної фольги спрацюють.
@voed
@voed 16 күн бұрын
@@viktorgorbunov та звідки ви берете 20х20? Ну немає там таких пульсацій
@viktorgorbunov
@viktorgorbunov 16 күн бұрын
@@voed 20A змінного струму нема в напівмостовому інверторі (а саме це і є esc ) із виходом наближеним до 100А? І якби ж то двигун був ідеальний із синусоідальним полем, так там ще течуть гармонікі та залишки частоти перетворення. Чи чому струм в квадраті? P=I2R. Довги ніжки цих конденсаторів взагалі не для струму, це скоріш направляючі для монтажу впритул до друкованої плати.
@Yuriy-U
@Yuriy-U 14 күн бұрын
Вибачте. Дякую за Ваш час, говорите цікаво. Але. Про що було відео? Ніжки горять, але ви в це не вірте?
@porterlv
@porterlv 14 күн бұрын
Чому ж? Вірю! Навіть експериментально показав, що сумніваюсь у своїх попередніх висновках. А в коментарях вияснили з першопричинами і методами боротьби з проблемою. Якщо ви щось не зрозуміли - перегляньте відео повторно, чи що... :)
@Yuriy-U
@Yuriy-U 14 күн бұрын
@@porterlv дякую за відповідь.
@Yuriy-U
@Yuriy-U 14 күн бұрын
@@porterlv якщо Вам цікава ця тема, почитайте про Ripple Effect, резонанс. Я вірю що це воно. :)
@porterlv
@porterlv 14 күн бұрын
Дякую. Пішов читати: en.wikipedia.org/wiki/Ripple_(electrical) А Ви старі відео каналу проконтролюйте, там є і цікаве і що побакланити. ;)
@Yuriy-U
@Yuriy-U 14 күн бұрын
@@porterlv конкретно electrical ripple effect дивіться.
@user-qu7cg4fb3j
@user-qu7cg4fb3j 16 күн бұрын
Ніжки конденсатора відгорають по одній причині - погано налаштовані фільтри в коптера, все інше - боротьба зі слідством, а не з причинами.
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Бачите, ми тут по електриці, тому в ту сторону наярюємо. А загалом питання комплексне і добре що розібрались загалом.
@bookworm315
@bookworm315 16 күн бұрын
Бачив десятки відгорілих ніжок. Ніжки горять від перегріву. А гріється місце приварки ніжки до обкладок. Укорочуючи ніжку, або потовщуючи ми тепло переновим на плату.
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Навряд чи ви багато тепла перенесете тонкою ніжкою... У вашому випадку ставлю на вібрації.
@bookworm315
@bookworm315 16 күн бұрын
@@porterlv та вони горять на столі, навіть не змонтовані на бпла
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Вам би якийсь вогнегасник закупити, чи шо...
@slegrin1
@slegrin1 16 күн бұрын
я збираю гусенечну платформу шість Bldc двигунів по 500 ват кожен в піку близько 800 , під час експерементних заїздів я помітив що в мене почали відгорати дроти датчіків BMS на батареї ( скажу чесно я був дуже здивований, так як на них немає бути навантаженя бід час роботи батареї) зявилась думка що це наводки від двигунів Провів експеремент . Поставив батарею в металевий корпус , дроти перегорати перестали! Ситуація може бути така сама , між ніжкою конденсатора та що на землі батареї і фон утворений від роботи BLDC двигунів квадріка мають велику різницю потенціалу
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Важко повірити в такі наводки...
@slegrin1
@slegrin1 16 күн бұрын
@@porterlv сумарно енергія в роботі шести моторів: 57 ампер на 52вольтах і все це на високій частоті ! якшо вам в це не віреться, я можу провести простий експеремент протягнути між моторами тонку(0.1мм) довгу проволоку піеднану до( джі ен ді) батареї , і засняти як вона перегорить як навантаженя лампочка чи світло діод на якому проволка перегорати не буде без вмикання моторів на повний хід
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Так! Якщо щось перегорить по показуйте однозначно. :)
@ESS1024
@ESS1024 16 күн бұрын
Все ж таки опір ніжок десь на три порядки вищій, ніж опір краплі припою з попереднього відео 😏. Зараз поміряв - для конденсаторов такого розміру, як на відео, і зі сталевими виводами це десь 1.5 мОм на см.
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
То ви пропонуєте насирати пропою на ноги конденсатору?
@ESS1024
@ESS1024 16 күн бұрын
@@porterlv краще використовувати інші конденсатори. Ті ж полімерні 35В 150-220 мкФ можна знайти з максимльним струмом десь близько 4А. Поставити пару паралельно, і буде більш-менш нормально. І воні часто мають мідні ноги. Або ж кераміка.
@tandemstudio6772
@tandemstudio6772 15 күн бұрын
kzfaq.info/get/bejne/htWFZ6xktpnGe2g.html Іскрить не тому що обмеження струму не моментальне... а тому що на виході БЖ ємність конденсатора овер дофіга. Якось так.
@porterlv
@porterlv 15 күн бұрын
Ет, і ноги їм не відгорають :)
@Mikola_Naumenko
@Mikola_Naumenko 14 күн бұрын
Не маючи в руках хоч одного відгорівшого конденсатора, ці наукові висновки, нічого не варті. Не існує в реальних мережах нульового опору. Ніжки конденсатора з сталі, значить нехтувати що там немає індуктивності, трохи самовпевнено. Наявність індуктивності і ємності призводить до появи коливального контуру. Ніякий ERS метр, не осилить виміряти частоту цього контуру. А в якому диапазоні частот іде струм від батареї до конденсатора і в регулятор, нікому не відомо. Тому і проводять тести, на електромагнітну сумістність складних систем. Дякую за працю. Але бездоказово.
@porterlv
@porterlv 14 күн бұрын
Так тут і не експертна лабораторія, тут технічно - розважальний канал. Каву будете?
@Mikola_Naumenko
@Mikola_Naumenko 14 күн бұрын
@@porterlv з задоволенням. З молоком, будь ласка.
@porterlv
@porterlv 14 күн бұрын
О, коли будете, то мене теж покличте. :) Мені можна без мовока і без цукву.
@TECHNOCENTRE-SHPOLA
@TECHNOCENTRE-SHPOLA 16 күн бұрын
Вітаю. Я не маю досвіду роботи з дронами але хочу до вашого відео добавити свою точку зору. При постійному струмові чи змінному невеликої частоти тім ніжкам нічого б не сталося . Але як казав Майкл Шур але є одне але ... пульсації на конденсаторі з великою частотою і сягають кілогерців ! Ми добре знаємо що на таких частотах струм не тече через весь провідник а тільки по поверхні провідника ! Згадаємо вісокочастотні трансформатори які не мотають одним товстим дротом а мотають десятками складених тонких дротів і загальна зовнішня площа в них більша ніж в одного товстого. Згадали ліцендрат ? Враховуючи що ніжка конденсатора є по суті біметалом , тобто сталева всередині а високочастотний стум буде текти тільки по поверхні ніжки а не через усю. Добавити до цього ще вібрації і будемо мати поступову деформацію і відгорання ніжки. До речі в імпульсних БЖ ніжки не відгорають тому що пульсації та в десять-тридцять раз меньші хоч і частота велика. Можливо я несу ахінею але то моя точка зору і не стидаюсь її оприлюднити. А тепер поясню щоб в першу чергу зробив би я ! Я б не обрізав би коротко ніжки а мідним дротом без ізоляції діаметром біля 0.3 мм плотно виток до витка обмотав би ніжки конденсатора починаючи з зовнішнього боку і так до самого донця . потім би все це залудив , лишив би 2 см а решту обрізав би. Запаяв би конденсатор лежачи і зафіксував би його міцним клеєм щоб уникнути вібрацій. Площа поверхні провідника в нас получилась значно більшою і якщо і буде відгорання то тільки всередині конденсатора а не ніжок. А паралельно цьому конденсатору я б припаявби якісний плівковий наприклад Віму вольт на 250 ємністью 0.22-0.33 мкф. І по фіналу модернізовані ніжки конденсатора покрив би міцним лаком. Нікого не повчаю але було б цікаво щоб мою точку зору та бачення вирішення проблеми хтось перевірив на практиці .
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Ваша точка зору добавлена. Дякую.
@valentyngrytsenko4225
@valentyngrytsenko4225 16 күн бұрын
Кілогерці не призводять протікання струму тільки по поверхні. Хіба гігагерці.
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
На мегагерцах скін уже теж відчувається не слабо.
@TECHNOCENTRE-SHPOLA
@TECHNOCENTRE-SHPOLA 16 күн бұрын
@@porterlv у дрона мегагерців не має. Частоту можна прикинути знаючи оберти двигунів . Три фази але двигуни з різною швидкість обертаються. Припустимо є накладки і частота пульсацій може бути більше ніж у одного двигуна. Але то все одно десятки кілогерц.
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Власне, що там каша ще та. А статистика не однозначна, у різних людей різні помилки і причини проблем.
@mrFiello
@mrFiello 15 күн бұрын
I = 3В / 0.0005Ом = 6000А - але такий струм діє лише якісь там мілісекунди, або навіть десятки мікросекунд.
@porterlv
@porterlv 15 күн бұрын
Ви трохи не то рахуєте. Нас цікавить яка потужність виділиться на провіднику. Вам варто брати падіння напруги на провіднику а не прикладену напругу. Звідки у вас взялось 3 вольти? ;)
@mrFiello
@mrFiello 15 күн бұрын
@@porterlv ви самі зауважили, що дельта U в нас під час пульсацій виходить в 3 вольти. Ось поки напруга на конденсаторі та батареї не вирівняється , в цей час в нас протікає величезний струм.
@porterlv
@porterlv 15 күн бұрын
Тільки я то зі стелі взяв для прикладу і воно є не падіння напруги на ніжці а різниця напруг на яку заряджається/розряджається конденсатор. Від неї залежить кількість накопиченої енергії на конденсаторі. Тобто, згаданого вами там не буде.
@user-ge8cr9pd4l
@user-ge8cr9pd4l 16 күн бұрын
Розумію що нічого не розумію але дивлюсь😁
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
От уже й коментувати почали. Розвиваєтесь! :) Дякую за увагу, цікавого буде ще, не перемикайте канал :)
@dmytrokorseko518
@dmytrokorseko518 17 күн бұрын
ВЧ пульсації від моторів
@porterlv
@porterlv 17 күн бұрын
Що, "ВЧ пульсації від моторів"? Пмшіть повними реченнями :( До півночі то безкоштовно, тож не жалійте слів.
@dmytrokorseko518
@dmytrokorseko518 16 күн бұрын
@@porterlv Ви кажете, що на високих частотах конденсатор має низький опір, тоді при повторюваних сплесків від моторів, які можна вважати пульсаціями на відносно високих частотах через виводи може текти струм високого рівня. Насправді я не бачив відгорівших виводів, але, якщо таке трапляється, то може саме тому? Взагалі, якщо така проблема існує, то можливо через криву пайку? А ваша яка думка?
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Я уже не маю певності, бо люди різне пишуть а сам я не стикався і не бачив. Важливо, що знайшлося тому правильне рішення і це не тільки довжина ніг конденсатора а загрублення чутливості гіроскопа для уникнення осциляції і резонансів.
@casel4154
@casel4154 17 күн бұрын
Треба в кого відгорів конденсатор перевірити з якого матеріалу ніжки - мідь чи залізо
@porterlv
@porterlv 17 күн бұрын
Зараз поголовно магнітний сплав на ногах :(
@casel4154
@casel4154 16 күн бұрын
@@porterlv купував недавно на базарі керамічні кондесатори 105 , то там мідні
@smertrusne3156
@smertrusne3156 16 күн бұрын
Залізо, до того ж, більш тугоплавке. Це не біметал. От же ж "мудрі" китайці...
@user-dv4pd8qz5c
@user-dv4pd8qz5c 14 күн бұрын
Наскільки я зрозумів відгорання йде через пошкодження. Можливо. Але суть не змінюєть, робіть ніжки максимально короткими і товстими. Ріжете ніжки навпіл, напаюєте відрізане на ніжки і максимально вкорочуєте. Бо на фронті ці косяки немає коли виправляти. А із-за цього дрони не долітають до цілі, і вся наша і ваша робота і кошти йде під три чорти.
@porterlv
@porterlv 14 күн бұрын
Усе йде до того, що першопричин декілька і вони взаємопов'язані. Починати варто з грамотних налаштувань гіроскопу і контролера та добрих і зафіксованих конденсаторів.
@romanlepish8145
@romanlepish8145 16 күн бұрын
О, нарешті відео зі спецефектами
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Скоро буде ще - будемо вихід Кванта замикати, нуль відпалювати. ;)
@user-rd4wj7vq9g
@user-rd4wj7vq9g 16 күн бұрын
полностью с вами согласен, не могут они отгореть
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Так от я після тих експериментів уже не такий впевнений... Тобто, це відео додало сумнівів а не розставило крапки над "і".
@1Real1
@1Real1 16 күн бұрын
Ніжки залізні, з великим опором. Можжна дублювати мідним дротом
@user-nn4hd8md3q
@user-nn4hd8md3q 15 күн бұрын
А якщо ніжки лудити. Це збільшить діаметр і зменшить опір. Хоча при нагріванні попливе припой.
@1Real1
@1Real1 15 күн бұрын
@@user-nn4hd8md3q Лужіння опір майже не зменшать. У припою дуже великий опір
@porterlv
@porterlv 12 күн бұрын
Треба боротися з першопричинами проблеми а не з наслідками її. Рекомендують починати з правильного налаштування гіроскопа і під регуляторів.
@1Real1
@1Real1 12 күн бұрын
@@porterlv Можливо, але це дві різні проблеми. Вирішувати тре кожну
@user-nl6uq6pm1c
@user-nl6uq6pm1c Күн бұрын
треба конденсатори з мідними ніжками. Тоді не буде відпадати.
@porterlv
@porterlv Күн бұрын
Так, або виправити першопричину завищених пульсацій ;)
@user-lt3ib3vl4h
@user-lt3ib3vl4h 16 күн бұрын
Пробой конденсатора?
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
У мене нема статистики, а думки сильно різні ходять...
@user-jp2wy7tx1q
@user-jp2wy7tx1q 17 күн бұрын
Колись давно дивися відео де вивичали цю проблему короче вони дійшли до виводу шо робота двигунів на це впливає.
@porterlv
@porterlv 17 күн бұрын
Шкода, що ви нічого не пояснили... :(
@user-jp2wy7tx1q
@user-jp2wy7tx1q 16 күн бұрын
@@porterlv я далекий від цього тільки знаю що воно таке конденсатор і як він працює , в рекомендаціях показало хлопці з України які складають дрони дійшли висновку що пульсації від двигунів якось вливають на те що вигорали виводи кондисатора.
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Раз далекий - то слухайте різні джерела і робіть висновки, аналізуйте. :)
@v.s.o.p
@v.s.o.p 16 күн бұрын
Вже точно не пам"ятаю що то було, але колись сам вчудив, що ніжки розігрілись до червоного кольору... Але то точно не дрон був
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Може то було не дуже коротке замикання? :)
@user-kh2yz8wt9u
@user-kh2yz8wt9u 14 күн бұрын
Опа оппа, помиливлся. ..,)))
@porterlv
@porterlv 14 күн бұрын
І так мало не щодня... А як інакше, як щоразу щось вперше береш у руки?
@user-zn1qf8uz7b
@user-zn1qf8uz7b 16 күн бұрын
Капець, нарешті.... Нарешті хтось зняв таке відео, а-то декілька людей вже думали що це я один такий лінивий, не хочу ніжки різати чи потовщувати. ВподобАйка, щіра вподобАйка.
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Таки варто вкорочувати. Результати експериментів не однозначні, умови далекі від реальних. А у коментарях питання розкрили уже добряче.
@user-zn1qf8uz7b
@user-zn1qf8uz7b 16 күн бұрын
@@porterlv ну, може не варто ємності з аліекспрес брати, бо проблема з ними більше зустрічається
@user-zn1qf8uz7b
@user-zn1qf8uz7b 16 күн бұрын
Цікаво, а ваш esr-метр покаже різницю при вимірах на довгій нозі і на обрізаний?
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Мій - ні, він не бачить опору нижче 10 мОм. Десь вище чи нижче у коментарях намірювали на довгій нозі 1,5 мОм.
@edoretan
@edoretan 17 күн бұрын
ці малювання на листочку нагадали мої конспекти,, за 15 хвилин - гадки не маю що там мав на увазі
@porterlv
@porterlv 17 күн бұрын
Так. Я теж помітив, що без сценарію на льоту важко зняти толково, без помилок і упущень. Але не начасі сценарії. Тут майже як прямий ефір - ділюсь досвідом на власних помилках, споттанно, без підготовки. . Бакланьте, доповнюйте.
@user-kj8gi2fk7q
@user-kj8gi2fk7q 16 күн бұрын
Чудовий формат, інженерний комплексний підхід є найпродуктивнішим.... Дякуємо вам що нас навчаєте
@edoretan
@edoretan 16 күн бұрын
@@user-kj8gi2fk7q люто плюсую!
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
@user-kj8gi2fk7q При всій повазі, я не такий мудрий як Ви виглядаєте :) Я більше розвожу срачі і задаю "розумні" питання, відповідей на котрі сам не маю. Тому, скоріше не навчаю а зацікавлюю і направляю на пошук істини ;)
@jurin2666
@jurin2666 16 күн бұрын
Буквально кілька днів тому дивився цю тему, теж проблеми з ножками. Там все не так просто. Є відео на ютубі, де теж борються з тим явищем. Як найду відео кину ссилку,я думав один я такий, а таких дуже багато. kzfaq.info/get/bejne/q75gZrleuLWXYY0.htmlsi=CzNCSFToo4PeUkOG.
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Курча, а ви там мій коментар і відповідь автора ролика не бачили? :(
@Vein_Port
@Vein_Port 16 күн бұрын
Ті ножки на карбонову раму коротять, і батарея робить свою пекельну справу. Хтось випустив рекомендації, що ножки слід робити короткими, техніки по збірці fpv запам'ятали, а для чого воно так - не запам'ятали. Чують дзвін, не знають де він.
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Скільки людей - стільки й думок. :)
@slavastaniUA
@slavastaniUA 16 күн бұрын
але, ніжки відгорають і в стаціонарнмих приладах... на мій розсуд, заводський брак... підтікає єлектроліт, потроху роз'їдає і так далі...
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
В побутових то дуже рідко і в зовсім дешманському китаї. Вийняток - старість банок в АПФЦ.
@slavastaniUA
@slavastaniUA 16 күн бұрын
@@porterlv в супутникових ресіверах було неслабо...
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Там воно було від старості і всихання тих конденсаторів. А як згадати якість тих ресиверів...
@slavastaniUA
@slavastaniUA 16 күн бұрын
@@porterlv ви праві...
@veoramid
@veoramid 15 күн бұрын
Я думаю, що знаю в чому справа. На мою думку ножки відгнивають за рахунок химічного ржавління між електролітом і залізом ніжки. Чому я так думаю. В мене є пристрій, який є в експлуатації 10 років. За ці роки я вже відремонтував близько 270 екземплярів. Причому частину по другому колу. І от серед "первінців" ніколи немає відгнивших ніжок. А у другому заході є відгнивші. Знаєте у яких? Коли в мене не було конденсаторів на 400в, я інколи випаював ці вхідні електроліти, перевіряв (вони були в ідеалі), і запалював на своє місце. І ще ж думав... 5 років працював, а я його так мучаю... І в результаті втрачалась герметизація між ніжкою і резинкою, електроліт витікав від коливань температури і електроліт зжерав залізо виводу. Фізика та хімія.
@sergche3718
@sergche3718 12 күн бұрын
Це щось уже цікавіше. Так, електрохімічні процеси можуть вплинути, на мою думку
@sergche3718
@sergche3718 12 күн бұрын
Але з іншого боку,це довго. Конденсатор має бути під напругою протягом днів і днів, мабуть. І у дуже вологому/брудному середовищі ...
@porterlv
@porterlv 12 күн бұрын
Терезі думки вас відвідують, чоловіче. :)
@user-cn2lc6wi1k
@user-cn2lc6wi1k 10 күн бұрын
Куди кинути фото перегорілої ніжки конденсатора на дроні, там видно як заправило метал
@porterlv
@porterlv 10 күн бұрын
Навіть не знаю, що вам сказати... Спробуйте кудись в інтернет. А з якою взагалі метою ви його кидати хочете?
@user-cn2lc6wi1k
@user-cn2lc6wi1k 10 күн бұрын
@@porterlv з тою, що ви говорите, що такого бути не може, при тому що дрон перший раз в житті бачите)
@BohdanKonoplyov
@BohdanKonoplyov 10 күн бұрын
Шунтируйте банкой cbb81. Я меня электролиты капконовские взрывались на экспериментах
@BohdanKonoplyov
@BohdanKonoplyov 10 күн бұрын
Проблема в токах фуко на железе
@user-qq4qh5gq7d
@user-qq4qh5gq7d 16 күн бұрын
Згоден, що причиною відгорання, може бути попередній вихід з ладу самого капаситора (коротке в середні), а от все інше, то теорія, яка дуже часто розходиться з практикою. Ви міряєте опір ніжки конденсатора, і забуваєте, що ці ніжки, працюють на високих частотах, і можуть утворювати коливальний контур, в рази збільшуючи імпульсні струми. Колись на роботі, треба було вибрати кращий тип конденсатора, з декількох виробників, що правда, це був не електроліт, а плівковий, 470nf 630v. Не маючи обладнання для вимірювання тангенсу, і таке інше, зібрав потужний генератор меандру, на 50кГц, і підключав піддослідних до виходу, повільно підіймаючи напрюгу, і контролюючи на якому струмі вони здохнуть. Погані, здувались, пузирились, лопались, або просто переставали пропускати струм. Ті що пройшли тест, працювали до тих пір, поки в них не ВІДГОРАЛИ ноги. Після того як вони охолонули, замір емності, показував норму. Тоб то в якісному конденсаторі, ніжки, це слабке місце. Для інформації, тест пройшли HITANO та Jb.
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Після вільтрації срачу приходжу до висновку, що причин може бути декілька.
@voed
@voed 16 күн бұрын
Ото вкорочують ніжки, через кривий монтаж воно замикає і відгорає, а вони думають шо мало і вкорочують ще більше)) Був випадок, на платі газового котла відвалилась ніжка у конденсатора, і це без вібрацій, просто від старості. А там від постійних вібрацій десь відвалюється, потім контачить і від іскри-дуги горить.
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
Тут вже стільки думок було... І у кожного свій досвід і причини.
@ivan.petrovivan.petrov3392
@ivan.petrovivan.petrov3392 17 күн бұрын
Обосновал)))
@porterlv
@porterlv 17 күн бұрын
Та не факт... Питання у фактичних струмах. І, як у "розслідуваннях авіакатастроф" кажуть - катастрофа не буває по одній пречині, це завжди збіг кількох непередбачуваних обставин. Так і тут.
@ivan.petrovivan.petrov3392
@ivan.petrovivan.petrov3392 17 күн бұрын
Ну тогда следующий ,, опыты,, измерение тока заряда этого конденсатора)
@porterlv
@porterlv 17 күн бұрын
Ні, наступний - коротимо вихід інверторного стабілізатора Квант. Але то покажу за тиждень +- ;)
@Yupitrer
@Yupitrer 9 күн бұрын
Не 2, а 20 милиом
@denbond1659
@denbond1659 6 күн бұрын
А в ножки ще є індуктивність.
@porterlv
@porterlv 6 күн бұрын
Як багато в ножки індуктивності? Як то впливає?
@denbond1659
@denbond1659 6 күн бұрын
@@porterlv на цій індуктивності при різкій зміні струму виникає сплеск напруги. Індуктивність порядку одиниць наногенрі точно є. І чим швидше змінюється струм, тим більший сплеск. При ШИМ на частотах 48-96кГц ця зміна має субмікросекундні інтервали. Тут наногенрі дадуть вже вольти всплеску. Так як противоЕРС направлена в іншу сторону, то ця напруга складається з напругою на АКБ.
@val72ua
@val72ua 10 күн бұрын
Не використовуйте дешеву китайську комплектуху. Використовуйте тільки радіодеталі провідних виробників. І не будете мати головної болі ніколи.
@porterlv
@porterlv 10 күн бұрын
А, добре що сказали. Самі би ми до того не скоро дійшли. Дякуємо! :)
@val72ua
@val72ua 10 күн бұрын
@@porterlv ;) То не для вас колега. А для радіохоббістів-економістів;))
@porterlv
@porterlv 10 күн бұрын
Так і я без відповідної освіти тим займаюсь. Тому і показую інколи цирки...
@johndou7104
@johndou7104 16 күн бұрын
нові ж конденсатори! та за шо? 😭😭😭
@porterlv
@porterlv 16 күн бұрын
А де я вам інакше довгі ноги візьму? Вони як Прометей - принесли себе в жертву, що донести світло в маси.
CAN YOU HELP ME? (ROAD TO 100 MLN!) #shorts
00:26
PANDA BOI
Рет қаралды 36 МЛН
格斗裁判暴力执法!#fighting #shorts
00:15
武林之巅
Рет қаралды 89 МЛН
4. Антенки FPV: КСХ (він же SWR)
17:22
Holy Tarantino
Рет қаралды 4,7 М.
Конденсатори в дронах і горілі ніжки
15:55
FPV питаннячка
Рет қаралды 26 М.
Основи радіозв'язку для БПЛА
17:24
Саковец Александр
Рет қаралды 8 М.
Детонатори сповільненої дії
54:11
Spectator
Рет қаралды 13 М.
cool watercooled mobile phone radiator #tech #cooler #ytfeed
0:14
Stark Edition
Рет қаралды 7 МЛН
The power button can never be pressed!!
0:57
Maker Y
Рет қаралды 54 МЛН
Обзор игрового компьютера Макса 2в1
23:34
📱 SAMSUNG, ЧТО С ЛИЦОМ? 🤡
0:46
Яблочный Маньяк
Рет қаралды 1,7 МЛН