Виставка "Розмаїтий світ Олександри Приведи"

  Рет қаралды 24

МУЗЕЙ МИСТЕЦТВ ART MUSEUM

МУЗЕЙ МИСТЕЦТВ ART MUSEUM

18 күн бұрын

"Розмаїтий світ Олександри Приведи"
Третього травня, у переддень Великодня, у Музеї мистецтв відкрилася експозиція творів відомої української художниці, майстрині Олександри Приведи.
Роботи, представлені на виставці, показують багатогранний талант мисткині: це і текстиль різних видів - батик, гобелен, ручне ткацтво, і вироби в техніці соломоплетіння, і картини на шкірі із зображенням "прадавніх символів предків", а також понад 60 авторських писанок. Усі ці роботи пані Олександра передала до нашої музейної скарбниці.
Народилася Олександра Олександрівна Приведа 19 квітня 1955 року у місті Бучач, що на Тернопільщині. Після закінчення місцевої художньої школи і львівського художнього училища ім. І. Труша навчалася у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва (нині - Львівська академія мистецтв) на відділенні художнього текстилю. Ще навчаючись в інституті, почала працювати ткалею у Львівському художньо-виробничому комбінаті при Спілці художників України, а згодом перейшла у монументальний цех.
Олександра довгий час жила та працювала в США, в місті Сіетл. Вона брала активну участь в мистецькому житті Америки й української громади штату Вашингтон, була неодноразовою учасницею федерального артпроєкту США «В наших руках», в рамках якого проводила розширені майстер-класи у співпраці з музеями, працювала вчителем мистецтва в коледжі і в Академії мистецтва в Макілтео, спроєктувала костюми для хорових та танцювальних колективів. Кілька років тому повернулася на батьківщину - в Бучач.
Олександра Приведа є членом Спілки художників України, членом Спілки декоративного мистецтва Америки, Світової Асоціації Писанки, Національної Спілки соломоплетіння Америки. Твори Олександри можна побачити в багатьох країнах світу - Чехії, Франції, Австрії, Нідерландах, Італії, США та інших.
У доробку пані Олександри - створення театральних завіс у техніці ручного ткацтва для декількох українських театрів, зокрема і для нашого академічного музично-драматичного театру ім. М.Л. Кропивницького, її назва - «Скіфське золото». Вона й досі зберігається в театрі, частково використовувалася як декорація для кількох постановок. Зараз, на жаль, як театральну завісу її не використовують.
Зараз Олександра Олександрівна працює над книжкою про виникнення та потребу мистецтва в житті людини. На думку пані Олександри, ті орнаменти, які наші предки використовували у вишивках і в писанкарстві, мають глибшу історію, адже дивним чином орнамент з трипільської вази чи писанки дуже подібний, наприклад, до деяких індіанських мотивів. «Орнаменти набагато глибше зашиті в нашій свідомості й означають, на мою скромну думку, здатність мозку до обробки візуальної інформації абстрактного типу, наприклад, математики, чи геометрії», - вважає художниця.
Тож запрошуємо усіх охочих відвідати виставку, щоб поринути у «Розмаїтий світ Олександри Приведи». Переконані - ви отримаєте велике естетичне задоволення.
#OleksandraPryveda #ОлександраПриведа #OlexandraPryveda #розмаїтий_світ #музей_мистецтв #разом_до_Перемоги
Виставку "Розмаїтий світ Олександри Приведи" презентує науковий співробітник відділу фондів Музею мистецтв Ірина Петля

Пікірлер: 2
@oleksandraoleksandra5078
@oleksandraoleksandra5078 6 күн бұрын
Дякую щиро, мої дорогі берегині українських цінностей
@user-gy1me6ln8f
@user-gy1me6ln8f 17 күн бұрын
Дякую
"Жебраю, щоб заробити на Великдень"
2:46
Громадське Телебачення Львів
Рет қаралды 4,7 МЛН
Osman Kalyoncu Sonu Üzücü Saddest Videos Dream Engine 118 #shorts
00:30
Cute Barbie gadgets 🩷💛
01:00
TheSoul Music Family
Рет қаралды 72 МЛН
Как быстро замутить ЭлектроСамокат
00:59
ЖЕЛЕЗНЫЙ КОРОЛЬ
Рет қаралды 8 МЛН
Арт-проєкт "Жива. Справжні історії кохання"
20:08
МУЗЕЙ МИСТЕЦТВ ART MUSEUM
Рет қаралды 21
Великдень. Виставка творчих ідей
6:35
Zahorodniy Andriy
Рет қаралды 162
Художній музей Дніпра
4:35
ДОБМ
Рет қаралды 97
Єдина житлова хата гражда в Україні
16:38
Психологія здоров’я Health Psychology
Рет қаралды 90 М.
ХІІІ Великодній Благодійний Аукціон
1:49:30
МУЗЕЙ МИСТЕЦТВ ART MUSEUM
Рет қаралды 110