Kryzys w związku - jak powstaje
11:57
Пікірлер
@maamiss5561
@maamiss5561 2 күн бұрын
Jak zniwelować lęk przed odrzuceniem, a bardziej porzuceniem lub zdradą - jesli kobieta odmawia seksu w długotrwałej relacji, bo nie jest w stanie "wyrobić normy" partnera. Wielu mężczyzn potrafi wymuszać seks, manipulować, straszyć - chcą wymusić zbliżenie, bo chodzą źli i napięci, a kobieta służy im jako worek do upuszczenia ciśnienia. A gdy partner już zdradzi, to często kobieta jest obarczana winą, bo "widocznie mu nie dawała tyle ile on potrzebował, więc musiał pójść na bok". Wiem, że wiele kobiet ze strachu zmusza się do seksu, często piją, otwierają butelkę wina, ze ten seks jakoś "poszedł" ...
@karoma5262
@karoma5262 6 күн бұрын
Bardzo wartościowa treść - jak zawsze. Bardzo za to dziękuję. Natomiast jakość techniczna tego odcinka jest trochę słaba. Jakby chwilami był zakrywany mikrofon.
@magorzatagniazdowska3233
@magorzatagniazdowska3233 9 күн бұрын
Tak
@emilia.668
@emilia.668 9 күн бұрын
❤❤❤
@ESty18
@ESty18 9 күн бұрын
Dobry wieczor kochanej Pani Maricie
@kokoszkabezpiorka5420
@kokoszkabezpiorka5420 10 күн бұрын
Bardzo często zdarza mi się robić rzeczy, które wypada zrobić. Powstrzymuję się przed prawdziwymi reakcjami przy spotkaniach z rodzicami partnera, wielokrotnie kompletnie się nie zgadzamy, stale poruszane są tematy, które gdzieś w przeszłości wywoływały większe emocje. Partner milczy w takich sytuacjach, nie ucina tematów, nie stawia oporu rodzicom, a mi jest zwyczajnie głupio to robić, bo nie chcę stracić relacji z nimi, poza tym uważam, że to działka partnera. W pracy bardzo często robię za innych, zabieram do pracy i z pracy koleżankę, mimo że wolę jeździć sama, ale boję się zepsucia relacji i obgadywania. Od samego opisania tego jestem smutna.
@emilia.668
@emilia.668 12 күн бұрын
❤❤❤
@kandarayun
@kandarayun 16 күн бұрын
A co z rodzicami?
15 күн бұрын
a co masz na myśli?
@patrykborzuchowski6835
@patrykborzuchowski6835 18 күн бұрын
Super pomysł 👍 czekam z niecierpliwością na te materiały 😊
@lilavonvalenrood5772
@lilavonvalenrood5772 22 күн бұрын
Czy poleca Pani jakąś pozycję szczególnie dla wysoko wrażliwych ?
@kasiakatarzyna8074
@kasiakatarzyna8074 24 күн бұрын
Dzien dobry , ja mam pytanie czy bedzie pani dodawac jeszcze na Spotify podcasty ? Pozdrawiam
23 күн бұрын
Ma Pani na myśli takie nagrania jak to, czy taki typowy podcast nie wideo/ nie live?
@emilia.668
@emilia.668 24 күн бұрын
Świetny film❤❤❤ dziękuję, dużo mi wyjaśnił.
@emilia.668
@emilia.668 24 күн бұрын
Dziękuję ❤❤❤
@frankkpelc7509
@frankkpelc7509 26 күн бұрын
Zdradziłem, żona wybaczyła.ale nie zapomniała, jesteśmy razem 40 lat żona już nigdy po moim wyskoku nie była i nie jest taka sama jak przed..
@marzenad.1015
@marzenad.1015 28 күн бұрын
Dziękuję za propozycje książek. Zainspirowałam się, o kilku słyszałam. Najbardziej zaciekawiła mnie Teatry ciała. Pozdrawiam.
28 күн бұрын
Chyba też najwięcej o niej powiedziałam. Ciekawe jestem wrażeń :)
@agnnaw
@agnnaw 28 күн бұрын
Dziekije za odpowiedzi.
@eunikarybakowska1897
@eunikarybakowska1897 28 күн бұрын
Mi pomaga sport z rana albo basen, szybko marsz lub trucht... od lat sobie radzę w ten sposób wieczorami tez chodzę często na spacery to mnie uspokaja i wycisza. Ale czasami tak dużo bodźców jest i stresów ze to nie wystarcza i muszę sięgnąć po tabletki okresowo ale to już ostateczność.b
@eunikarybakowska1897
@eunikarybakowska1897 29 күн бұрын
Świetny podcast bardzo pouczający szczególnie dla osób które nie mają pojęcia. U mnie tez co jakiś czas muszę się badać bo mam obawy i bóle w różnych częściach ciała wmawiam sobie różne choroby do czasu aż się nie zbadam ze wszystko jest ok.
29 күн бұрын
Dziękuję :) ja myślę, że świadomość tego, jak funkcjonujemy to już jest bardzo dużo :)
@eunikarybakowska1897
@eunikarybakowska1897 29 күн бұрын
Tak mam objawy bóle głowy i karku jak już za dużo stresorów mam to chodzę na masaże i one pomagają. Ciagle ruszanie palcami ruszanie nerwowo różnych drobnych przedmiotow, silne wewnętrzne napiecie, swedzenie skóry okresowe, zaburzenia hormonalne,... silne lęki wewnętrzne trzęsienie.... jak już jest bardzo źle to korzystam z pomocy terapeuty i od czasu do czasu muszę brac leki 😿
29 күн бұрын
najważniejsze, że to rozpoznajesz i wiesz, jak o to zadbać i sięgasz po to wsparcie
@agnnaw
@agnnaw 29 күн бұрын
Objawy..ale jak unikać? Co robić ,żeby się nie stresować ..bo stresorów jest dużo
29 күн бұрын
Mówię o tym tutaj kzfaq.info/get/bejne/i8ibhplitKiXm6c.html
@agnnaw
@agnnaw 29 күн бұрын
Kiedy wiadomo,że stres jest problemem ?
29 күн бұрын
Stres może być problemem, zwłaszcza gdy staje się przewlekły i niekontrolowany. Długotrwały stres może prowadzić do wielu negatywnych skutków zdrowotnych i psychologicznych, takich jak zaburzenia snu, depresja, choroby serca, a nawet osłabienie układu odpornościowego. Dlatego ważne jest radzenie sobie ze stresem i stosowanie odpowiednich technik samoopieki, aby zapobiegać jego negatywnym skutkom. Warto zwracać uwagę na objawy stresu jak np. ciągłe napięcie, zmiany w nastroju, zmiany w zdrowiu, problemy w relacjach, trudności w koncentracji, ale też poobserwować swoje wybuchy złości, bo to też częsty objaw przeciążenia.
@agnnaw
@agnnaw 29 күн бұрын
Są ludzie którzy nie stresują się , albo bardzo malutko.??
29 күн бұрын
Żyjemy w świecie, w którym jesteśmy nieustannie narażeni na przebodźcowanie i mnóstwo czynników stresowych. Więc stresu doświadcza każdy. Różnimy się umiejętnościami radzenia sobie z nim.
@agnnaw
@agnnaw 29 күн бұрын
Jak regulować napięcie ? Jakie są narzędzia, sposoby ?
29 күн бұрын
korzystać z różnych rzeczy, które przybliżają nas do tych emocji, do czucia. Najważniejsze zacząć nazywać te emocje, rozpoznawać, a potem wyrażać. Wbrew pozorom to nie jest takie intuicyjne. Ja polecam "kurs Świadome emocje". Są to materiały w formie podcastu, więc jeśli ktoś nie ma czasu na oglądanie, może swobodnie słuchać, a jak znajdzie więcej czasu to zajrzeć do terapeutycznego ebooka old.miedzyparami.pl/lps/kurs-swiadome-emocje-v6/ Możesz korzystać z książek, warsztatów, a najbardziej pomocna jest psychoterapia.
@agnnaw
@agnnaw 29 күн бұрын
A co jeśli to dotyczy dziecka ???
29 күн бұрын
bardzo podobnie. Jeśli somatyzacje pojawiają się u dziecka, to jest to sygnał do poprzyglądania się emocjom, sytuacji rodzinnej, społecznej, szukania innych sposobów regulacji emocji.
@kokoszkabezpiorka5420
@kokoszkabezpiorka5420 Ай бұрын
bardzo ciekawa seria, niestety ale problem bardzo mnie dotyczy i szczerze mówiąc nie do końca wiem już jak powinnam się zachowywać. Jestem trochę zdezorientowana i przykro mi, że nie dane mi było dorastać widząc kochającą się i szanującą rodzinę
29 күн бұрын
Nic dziwnego, że możesz czuć bezradność. Nowe zachowania potrzebują czasu, aby mogły zostać wdrożone. Na początek najważniejsze jest obserwować swoje schematy, kiedy się pojawiają i dlaczego. Nie od razu musimy wiedzieć, jak działać. Ale taką instrukcję, jak inaczej się komunikować zawarłam w kolejnych materiałach z tej serii. Czy udało Ci się może do nich zajrzeć?
@kokoszkabezpiorka5420
@kokoszkabezpiorka5420 24 күн бұрын
Tak, odsłuchałam wszystkie części z tej serii. Będę do nich wracać, bo na pewno nie będzie łatwo zachowywać się inaczej
@patrykborzuchowski6835
@patrykborzuchowski6835 Ай бұрын
Na studiach wybierałem strategie odraczania 🤔 W związku unikam konfrontacji. Jest dobrze jak jest chociaż zdarza mi się też zamrożenie 🤔 Będą obserwować 🧐
29 күн бұрын
przynajmniej wiadomo, z jakich działań warto wychodzić ;)
@patrykborzuchowski6835
@patrykborzuchowski6835 Ай бұрын
Czas odcinka jest idealny 👍 Jeżeli mogę prosić o umieszczanie tytułów książek w opisie filmu. Nie zawsze mogę zapisać tytuł słuchając😕 Nie mogę się doczekać tematu kiedy stresorem jest druga osoba. Nie mogę się doczekać kolejnego odcinka.
29 күн бұрын
O książkach z tej serii jest osobny film. Pokazałam tam wszystkie jednocześnie. Polecam zrobić screen. Nie dam rady zamieszczać listy książek w opisach, bo samo przygotowanie filmów jest już bardzo czasochłonne. Wy widzicie 30 minut nagrania, a to kilka godzin niewidocznej dodatkowej pracy przy takim filmie.
@alinaxandra
@alinaxandra Ай бұрын
Dziękuję za ciekawe informacje.
29 күн бұрын
i ja dziękuję :)
@robertgrzelakowski6224
@robertgrzelakowski6224 Ай бұрын
Brawo p. Marito za trafne wyczucie co czują mężczyźni na tle tego, że p. Paweł starał się nie narażać kobietom. Korzystne byłoby sklonowanie Pani ;)
@gosiagosia7884
@gosiagosia7884 Ай бұрын
Bardzo cenna wiedza. Dziękuję Pani Marito ❤ U mnie mechanizmy ucieczkowe i presja perfekcjonizmu, osiągnięć.. męczące to bardzo .
29 күн бұрын
to może wyczerpać. Proszę szukać tego, co może dawać trochę uwolnienia.
Ай бұрын
Kod rabatowy na książkę wspomnią podczas live "Prawdziwa self cafe" -30% od ceny okładkowej na hasło "miedzyparami" na stronach wydawniczych mtbiznes.pl, laurum.pl
@waynat5837
@waynat5837 Ай бұрын
Jestem w relacji z narcyzem. W takich konfliktowych sytuacjach ja MUSZĘ demaskować jego zachowania, nazywać, że coś jest przemocą, jest toksyczne, bo jak mówię tylko o swoich uczuciach wobec zachowania, to on obraca kota ogonem, buduje mur i słyszę w odpowiedzi: "Tak to widzisz? Serio tak myślisz? Masz prawo do swojego zdania, ale to mnie nie określa" - leci takie wyparcie i gaslighting, że sama się zaczynam zastanawiać i wątpić we własne emocje. Demaskowanie to moja jedyna obrona i on to przyjmuje. Bo się leczy i nie chce być toksem, ale nieprzerwanie jeszcze trzyma się swoich starych schematów. P.s. Diagnoza "Narcyz" dała mi siłę do zadbania o siebie i zaprzestania "opiekowania" się jego emocjami. Chociaż na razie zamiast zdrowo i empatycznie, to leci ode mnie egoistycznie, obronnie i na zimno, wręcz olewam jego emocje - byle by ochronić siebie. Trudne to. Być może sama mam jakieś spectrum narcyzmu (ta myśl mi daje ulgę - że nie będzie ofiara i narcyz, tylko diabelskie n+n ).
@maamiss5561
@maamiss5561 Ай бұрын
Miałam partnera po wielu psychoterapiach długoterminowych i stosował takie "sztuczki" jak twój, bo było wyedukowany w psychologii. Mówił, że "to twoje, a nie moje, ja nie mam z tym nic wspólnego, lepiej ulecz dzieciństwo". Zero dyskusji. jak próbowałam przedstawiać swoje argumenty w rozmowie, to mówił "dosyć tej jałowej gadki". Nie akceptował odmowy seksu. W zasadzie relacja skończyła się z powodu seksu, bo mu było mało, twierdził, że "dorosły mężczyzna ma potrzeby", a ja nie będę zmuszać się do seksu po jego zachowaniach pełnych braku szacunku do mnie. Sorry, ale to nadużycie wobec samej siebie, wręcz gwałt. Miałam już potworne objawy psycho-somatyczne.
@sabinarunka1457
@sabinarunka1457 2 ай бұрын
Miłego weekendu 🙋🌞🌞🌞🌞🌞
@marcinw5515
@marcinw5515 2 ай бұрын
Znam taką osobę, jest przeświadczona o swojej nieomylności, pochodzi z rodziny dysfunkcyjnej, ojciec alkocholik już nie żyje, matka musiała zarabiać i ogarniać caly dom. Tak jak pani powiedziała cały czas dobiera nieodpowiednich partnerów, albo odpowiednich tylko ona chce tego chłopca do opieki a nie partnera i męża, lub po prostu ci mężczyźni chca jedynie jej pieniędzy, prowadzi ona swoja działalność i dobrze zarabia. Wydaje mi się jednak że to ona ma problem, ponieważ jej mama chciała abym się z nią umówił, a ona kazała jej przekazać, czy się godzę na seks i pieniądze tylko za bycie przy niej, ale jej mama nie chciała powiedzieć chyba całej prawdy, bycie przy niej chyba miało wybrzmiec jako podporzadkowanie się. Co się potem okazało, gdy z nią się nie spotkałem z wiadomych powodów, bardzo się oburzyła, powiedziała że nie jestem na jej poziomie, a potem przez 3 lata próbowała nawiązać ze mną kontakt. Proszę mi powiedzieć czy takie kobiety mają szansę na udany związek, czy facet który mniej zarobi od takiej kobiety może ją jakoś okiełznać? Mi się osobiście wydaje że nie i nawet nie spróbowałem z nią porozmawiać. Teraz trochę żaluję, ale intuicja nigdy mnie nie zawiodła.
@maamiss5561
@maamiss5561 2 ай бұрын
Z szacunku do siebie postanowiłam w wieku 45+ nie uprawiać seksu z partnerami, co poskutkowało odejściem kolejnego z nich. Czuję się traktowana przez spotkanych mężczyzn, którzy zostają moimi partnerami (na przestrzeni czasu), traktowana użytkowo - jak przestaję być użyteczna seksualnie - wtedy są - albo zdrady albo odejście. odejście partnera jest poprzedzone werbalnym wymuszaniem seksu poprzez szantaż lub uprzedzenie, ze "źle to się skończy". zatem mam szanować siebie (swoje ciało, a przede wszystkim psychikę, która jest mocno poturbowana) czy jednak mam się zmuszać do seksu?
@marcinw5515
@marcinw5515 2 ай бұрын
Mi się wydaje że seks to nagroda dla mężczyzny, a dla kobiety nagrodą jest zanagażowanie i szacunek partnera. Niestety teoria teorią, a życie niestety weryfikuje wszystko. Ja jestem jeszcze młody, ale mnie osobiście drażnią kobiety które seksem usiłują naprawić każdy problem, dziś niestety kobiety jak i zresztą mężczyźni postrzegają siebie przedmiotowo.
@Kusy88CK
@Kusy88CK Ай бұрын
jeśli się "zmuszasz" do seksu to nie jest "to". Seks ma być finałem, finałem waszego bycia razem. Jeśli odmawiasz seksu dajesz znak, że w byciu razem czegoś brakuje. Facet jest zdobywcą... jeśli nie może zdobyć to zmienia cel. To jak gra w której nie może wygrać... więc po co grac?
@MrTheMirek
@MrTheMirek 2 ай бұрын
Odbudowa związku po zdradzie to jak resocjalizacja skazanych więźniów. W większości przypadków niemożliwa.
@KingaNieniewska
@KingaNieniewska 2 ай бұрын
Świetna playlista!
@MirosawaJakubowska-rh7gs
@MirosawaJakubowska-rh7gs 2 ай бұрын
Byłam
@TheTomekmiklaszewicz
@TheTomekmiklaszewicz 2 ай бұрын
Ja mam taki problem… dobrze że tu trafiłem ale niestety jest bardzo trudno. Mur nie do przebicia… cierpliwy to kamień ugotuje. Walczę! 💪
@madu0605
@madu0605 2 ай бұрын
Ooo whow!!! 13 na 16 jest u mnie…. Jak ten mąż ze mną wytrzymuje…
2 ай бұрын
sporo mam informacji zwrotnych, że się ludzie w tym odnajdują, chociaż początkowo widzą to inaczej. Świadomość to podstawa zmiany ;) a męża zawsze można docenić za wytrwałość ;) takie wglądy warto wykorzystywać do pogłębiania więzi i relacji i o nich rozmawiać, to dopiero nas może zaskoczyć, co się zadzieje ;)
@emilia.668
@emilia.668 2 ай бұрын
❤❤❤
@majka432
@majka432 2 ай бұрын
Wartościowy materiał. Dziękuję ❤
@emilia.668
@emilia.668 2 ай бұрын
❤❤❤
@mania_ferara
@mania_ferara 2 ай бұрын
Czy bierna agresja jest równoznaczna z toksycznością?
2 ай бұрын
Bierna agresja jest formą manipulacji czy też rozmówcy, bez otwartego konfliktu. Jest to niewyrażona wprost złość, która regularnie stosowana ma poważne konsekwencje psychologiczne. Więc z pewnością jest destrukcyjna dla relacji.
@mania_ferara
@mania_ferara 2 ай бұрын
@ ❤️
@kasiasobczyk231
@kasiasobczyk231 2 ай бұрын
Alkohol gasi palace uczucia, a jak to jest z trawką? To samo?
@iwonalaszewska9509
@iwonalaszewska9509 3 ай бұрын
Ja manipuluję z jedzeniem😬 i zdaję sobie z tego sparwe. Ale też juz pracuje nad tym i mam nadzieję ze mi się uda. To jest trudne
3 ай бұрын
Najważniejsze to widzieć to. To jest trudne ta zmiana, zgadzam się. Właśnie z powodów o jakich mówię w materiale. Automatyzm działa i potrzeba utorować nowe ścieżki działania. Najważniejsze jednak chcieć i próbować inaczej, też siebie wspierać w tych grubych momentach. No bo jeśli manipulujesz jedzeniem, to o coś pewnie chcesz zadbać, jakąś kontrolę ciężko odpuścić. Warto tego szukać. Super, że się przyglądasz temu i się tym dzielisz 💙
@jakislog
@jakislog 3 ай бұрын
Marito, masz takie wspaniałe, potrzebne treści. Zostawiajmy lajki, niech się szerzy ta potrzebna wiedzą, niech zmieniają się nasze relacje, nasze sposoby wychowania. Dziękuję po raz kolejny
3 ай бұрын
Dzięki Ci dobry człowieku 😀 z wdzięcznością 💙
@zofiaskoczek9305
@zofiaskoczek9305 3 ай бұрын
Co kiedy po wyraźnym zakomunikowaniu, że sobie nie radzę, że potrzebuję żebyśmy byli partnerami, żeby on się angażował bardziej słyszę tylko, że to ja się źle organizuję, że nie próbuję zmienić niczego żeby lepiej sobie radzić sama, że inne kobiety to ogarniają, a ja mam cały czas pretensje? A jeżeli już mąż coś zrobić to w atmosferze zniecierpliwienia i niezadowolenia?
3 ай бұрын
Czy udało się przesłuchać wszystkie 5 odcinków z tej serii??
@aleksandramatysiak1282
@aleksandramatysiak1282 2 ай бұрын
U mnie było podobnie... chciałam wsparcia, ale on od początku powiedział, że nie będzie angażował się w opiekę nad niemowlakiem przy pierwszym dziecku. Najgorsze było to, że długo próbowałam wszystko to ogarniać, a gdy tylko coś mi się nieudało, to pojawiały się pretensje :(
@marcinw5515
@marcinw5515 2 ай бұрын
​@@aleksandramatysiak1282Uważam osobiście, że dziś jest wielki problem z podziałem obowiązków w związku. Partner który zarabia zdecydowanie więcej, ma poczucie wyższości. To jest tak jak z dobrą pracą i dobrą edukacją, każdy ci powie że trzeba się uczyć aby mieć dobrą lekka pracę, jeżeli nie to trzeba zapieprzać za 3 za jedną pensje minimalną. Tak myślę że mąż zarabia więcej i jest wychowany w starym modelu rodziny, dlatego uważa że to kobiety obowiązek dabć o dzieci i dom. Dziś chyba lepiej uzgodnić wszystko na początku i przetestować czy każdy się sprawdzi w czynnościach które będzie musiał wykonać.
@michalsoko2695
@michalsoko2695 3 ай бұрын
To nie rodzina Patchwork Nie da się zastąpić normalnej rodziny