Пікірлер
@patrykbsk
@patrykbsk 9 күн бұрын
Jak wygląda sytuacja z routingiem? Aplikacja React jest single page, więc wpisując adres jakiejś podstrony w aplikacji dostaniemy 404. Czy jest opcja aby serwer zawsze zwracał index.html?
@uszbie
@uszbie 3 ай бұрын
Spoko poradnik;-) dzięki. Na home pl PHP jest główną opcją dla prostego backendu? Buduje MVP i potrzebuje zapisać w bazie wpis w formularzu. Front w reakcie
@antoniekawa2678
@antoniekawa2678 3 ай бұрын
Mam problem z react-routingiem, po wrzuceniu zbudowanej aplikacji na serwer nie działają podstrony, masz może jakieś informacje na ten temat?:)
@somersby8328
@somersby8328 3 ай бұрын
Fajny poradnik dzięki 👍
@wojciechsobiesiak
@wojciechsobiesiak 4 ай бұрын
I co już koniec tych rad? A ja wczoraj wrzuciłem 63 film 😆😆😆😆😆😆
@doradca-it
@doradca-it 4 ай бұрын
Planuję nową serię filmów. Prawdopodobnie do końca miesiąca pojawią się nowe :)
@wojciechsobiesiak
@wojciechsobiesiak 3 ай бұрын
@@doradca-it no tak, proszę Pana, a ja od wtorku już w IT. Będę kształcił nowe pokolenie programistów. To już nie będzie React ani WP, to będzie nowa jakość. Pewnie z 30 osób na pierwszy rzut. 12 z nich już znam 😆😆😆😆😆😆 ps, 64 film dodałem "Hello world" wyświetlane bez użycia OS 😆😆😆😆
@wojciechsobiesiak
@wojciechsobiesiak 3 ай бұрын
@@doradca-it 65 ty - przykład utworzenia obiektu 3D w javascript i obracania go 😆😆😆😆
@Radek-bt8wf
@Radek-bt8wf 4 ай бұрын
Dziękuję, że podzieliłeś się swoją wiedzą! Zabieram się do roboty. Najpierw kupilem domenę, później trafiłem na Ciebie :D
@bazejchmielewski9090
@bazejchmielewski9090 Жыл бұрын
keep going bro dobra robota z tym kanałem, tworze backendowo i brakuje mi takie prostego dobrego wytłumaczenia frontu
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
Dzięki :) Postaram się nagrać nowe filmy za kilka dni.
@djdiejususis1839
@djdiejususis1839 Жыл бұрын
Jest opcja, zebys nagrał filmik, jak wrzucac te projekty z github'a na domene, jak to powinno wygladac, na co zwrocic uwage itd ?
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
Tak. Nagram film o wrzucaniu zadań na github, dzieleniu na branche, nazywaniu komitów i opisywaniu zadań w readme. Będzie taki film za jakiś czas - jest zaplanowany. Jeśli chodzi o sam deploy (publikację na domenę publiczną np. www.twojanazwa.pl) to tutaj jest mój film o deployu aplikacji w CRA (React) na home.pl: kzfaq.info/get/bejne/apmCdq-kq6zHf2w.html. Home polecam jedynie na start, bo ma dobrą infolinię i tanie usługi na pierwszy rok. Na drugi rok polecam bardziej zaawansowane usługi m.in. dla własnego rozwoju, np mydevil. Na jeszcze kolejny rok może być już własny serwer VPS np DigitalOcean.
@dominuseterro9866
@dominuseterro9866 Жыл бұрын
najwarzniejsze dla dostania pierwszej pracy jest doświadczenie.
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
Doświadczenie w praktyce jest najważniejsze, to prawda. Można je też zdobyć przed dostaniem pierwszej pracy, np. przez wykonanie projektów jako freelancer w minimalnych stawkach + code review od programisty / mentora. Natomiast jak już się dostanie pierwszą pracę i spędza się 8h dziennie z programistami to doświadczenie rośnie pionowo :)
@speedfreaksjaworzno4748
@speedfreaksjaworzno4748 Жыл бұрын
3-4 tys zl ??? To na pewno są dane na 2023 rok ?
@Piotr-ss4te
@Piotr-ss4te Жыл бұрын
Kurde, fajnie jakbyś wrzucił taki tutorial z Gita, nawet to jak mówisz o tych brunchach albo nazywaniu commitow. Krótki filmik, do 10 min na przykładzie kodu :)
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
Dzięki Piotr za zainteresowanie i sugestię. Postaram się nagrać w najbliższym czasie taki film jak comitować i dzielić branche. Mam od dwóch miesięcy bardzo dużo pracy w projekcie dlatego jest przerwa w nagrywaniu filmów, ale jak tylko znajdę czas to nagram taki film.
@Piotr-ss4te
@Piotr-ss4te Жыл бұрын
@@doradca-it wspaniale, dałem suba żeby mnie nie ominęło :) bardzo się cieszę że znalazłem ten kanal, mimo tego że frontend to nie moja bajka, to bardzo dużo wartości wyciągam z twoich filmów :) dzięki :)
@dominuseterro9866
@dominuseterro9866 Жыл бұрын
kapitalizm niszczy wszyskto :(
@DesignMoth
@DesignMoth Жыл бұрын
Kiedy pojawi się następna część tutorialu?
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
Niestety w tej chwili nie wiem kiedy znajdę na to czas. Postaram się nagrać w najbliższym czasie. Dziękuję za zainteresowanie :)
@Fizyk9
@Fizyk9 Жыл бұрын
Jak ktoś chce zarabiać 3/4k, to lepiej w agencji, bo tam zarabia się więcej? Autor wie że na rok 2023 w którym film jest nagrywany, minimalna wynosi 3600zł brutto? Czasami mam wrażenie że ludzie z IT żyją jeszcze latami 2010 gdzie 2k to było dużo na początek...
@WEBskie_pl
@WEBskie_pl Жыл бұрын
Fajny materiał! 😊
@cyfrowa-franczyza
@cyfrowa-franczyza Жыл бұрын
dziękuję :)
@kacperb6459
@kacperb6459 Жыл бұрын
A jesli ktoś w ogóle nie preferuje ścieżki "webowej"? Tylko np. Android, lub desktop? Jest sens bawic sie we frontend?
@cyfrowa-franczyza
@cyfrowa-franczyza Жыл бұрын
Niestety nie znam się na aplikacjach desktopowych (instalowanych w systemie). Jeśli chodzi o mobile to mam doświadczenie tylko z React Native i oczywiście, że frontend tutaj jest bardzo ważny. Tak samo styluje się widoki jak w aplikacjach webowych z tą różnią, że mamy mały ekran, inne eventy w smartofnach i kilka innych różnic. Jednak umiejętności np z html, css, js na pewno się tutaj przydadzą.
@peterb1044
@peterb1044 Жыл бұрын
Jaka technologie Pan poleca do backendu ? Wymienil Pan React/Next co z JS do backendu?
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
Do backendu osobiście używam Laravel czyli PHP, ale jeśli miałbym wybierać z Node.js to na pewno Express.js za dużą elastyczność. Zależy na pewno od rodzaju i wielkości projektu.
@fuukowatty9817
@fuukowatty9817 Жыл бұрын
Wiesz może czy da się podpiąć na home'a stronkę z next'em albo jak zrobic przekierowanie na jakiegoś vercela?
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
1. Standardowo nie da się wrzucić projektu Next na hosting w home, bo jest to hosting PHP (a Next potrzebuje Node), ale... 2. Można zrobić deploy next niestandardowo czyli po zbudowaniu builda mieć pliki statyczne. Tworzy się wtedy oddzielny folder "out". Polecenie npm run export. Wtedy możesz dodać na hosting PHP taki właśnie projekt. 3. Można też wrzucić Next na Vercel i zrobić przekierowanie z domeny Home na Vercel co osobiście uważam za rozwiązanie mające najwięcej zalet.
@fuukowatty9817
@fuukowatty9817 Жыл бұрын
@@doradca-it dzięki właśnie wczoraj zrobiłem opcję 3 jeszcze ssl mi wygenerowało <3
@liluterKA
@liluterKA Жыл бұрын
Fajne rozjaśnienie tematu :) A co myślisz o Webflow zamiast wordpressa? I co z Angular zamiast Reacta? na start jako np. freelancer . Ja od tego zacząłem naukę frontendu i jestem przed zdobyciem pierwszej pracą w IT. Uwagi z przygotowaniem dobrego portfolio są bardzo cenne. To u mnie ciągle jeszcze kuleje i rozpraszam się na wiele tematów ponieważ jest ogrom wiedzy do przyswojenia. Jak nie domeny seo to design, ale wszystko się dodaje do siebie powoli :)
@wojciechsobiesiak
@wojciechsobiesiak Жыл бұрын
Właśnie orange dodał moją stronę do listy tych na których stosow any jest "phishing i wyłudzane dane osobowe". Czy ona nada się do portfolio? Czy wróg publiczny ma szanse zostać zatrudnionym?
@fuukowatty9817
@fuukowatty9817 Жыл бұрын
chodzi ci o to, że nie masz ssl?
@wojciechsobiesiak
@wojciechsobiesiak Жыл бұрын
@@fuukowatty9817 A po co mi ssl? Nie pobieram żadnych danych od użytkowników, po prostu wyświetlam zawartość (bez ów). Po co mam zużywać prąd ludziom na szyfrowanie? Ta strona nawet nie używa PHP więc się trochę zdziwiłem. To mi ludzie piszą "Orange mi oznaczył Twoją stronę jako "phishingowa i wyłudzająca dane osobowe". Haha dokładnie uruchomiła mi się CyberTarcza Orange ale mało tego ja nie mam jej wykupionej (nieaktywna) i złożyłem zażalenie do Orange, mają odpowiedzieć w ciągu 48 h :D" Na forum pasja informatyki dałem do oceny pare dni temu, jest niewysoko wątek z tym.
@tomaszsojka1120
@tomaszsojka1120 Жыл бұрын
Swietny materiał 👏
@kakakakaka7955
@kakakakaka7955 Жыл бұрын
pod filmem napisane dodane: 4 tygodnie temu. Ale jak slucham to mam wrazenie ze powinno byc dodane: 4 lata temu, bo szczerze to co mowisz mialo sens 4 lata temu, ale nie dzisiaj. Co do tego zeby nie wysylac CV jak sie nie spelnia wymagan to tez sie nie zgadzam. Jesli wrocisz ze swoim CV po 2 latach do firmy ktora cie wtedy odrzucila to nie rozumiem czemu mialbys byc z miejsca ponownie odrzucony? Przeciez przez te dwa lata mogles nabrac wiedzy, doswiadczenia, a fakt ze wracasz pokazuje ze faktycznie ci zalezy na tym zeby pracowac dla tej konkretnej firmy... I sorry, ale ludzie beda wysylac CV "na pale", jesli na 100 wyslanych CV masz jedna zwrotke to nic dziwnego ze ludzie wybieraja sposob - im wiecej wysle, tym wieksza szansa ze ktos sie odezwie. Po drugie pokaz mi ogloszenie dla juniora, ktore mowi o 3 miesiacach doswiadczenia... bo ja widze tylko takie: JUNIOR REACT DEVELOPER, WYMAGANIA: CONAJMNIEJ 3 LATA PRACY NA PODOBNYM STANOWISKU, ZNAJOMOSC: REACT , TYPESCRIPT, KUBERNETES, DOCKER, SQL, GIT, JIRA + ZNAJOMOSC SPRING JAVA BEDZIE ATUTEM. Chetnych na takie stanowisko 300, z czego czesc to ludzie ktorzy ze swoim doswiadczeniem i wiedza pasuja bardziej na stanowisko middle. I nie, twoj fajny projekt sklepu w portfolio przeklepany z kursu czy bootcampu raczej nie pomoze. Rozwoj AI jeszcze bardziej pogorszy sytuacje na rynku pracy WEBDEV, bo pracy dla juniorow z kazdym rokiem bedzie tylko mniej i mniej, wiec to tylko wciskanie ludziom kitu ze jak sobie zrobia pare projektow do portfolio i skoncza akurat TWOJ kurs html/css to znajda super prace w IT.
@ThomasP95
@ThomasP95 Жыл бұрын
To chyba opis stanowiska na mida :D? Nikt z takim doświadczeniem nie poleci raczej na stawki juniorskie. Tak zgadzam się, jest mnóstwo aplikacji na dane stanowisko juniorskie. Tylko 90% z tych osób napisały Hello Worlda w JS i już myślą że mogą aplikować. Nie popadajmy w skrajności, bo pracę się da znaleźć.
@Majkelek216
@Majkelek216 Жыл бұрын
Dzięki! Przydatne informacje. Może dzięki Twoim uwagom uda mi się w końcu znaleźć wymarzoną pracę :D
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
Trzymam kciuki :-)
@nanai7718
@nanai7718 Жыл бұрын
godzinny materiał do przycisków xD? 30 minutowe są materiały do tego + php i mysql
@abihabi8776
@abihabi8776 Жыл бұрын
bo IT już się kończy i jest przesycone a ludzie łudzą się jeszcze że łatwo prace dostaną
@daro0352
@daro0352 Жыл бұрын
A czyja to jest zasługa? Właścicieli bootcampów czy może całej masy koderów co powtarzają na forach że w IT zawsze będzie praca? A powtarzają bo pewnie mają taki prikaz albo nawet współpracują ze szkołami programowania. Mam nadzieję że ta bańka w IT w końcu pęknie a IT wreszcie zdechnie.
@Iris-fd4sy
@Iris-fd4sy Жыл бұрын
@@daro0352 skąd ta nienawiść do IT ?
@daro0352
@daro0352 Жыл бұрын
@@Iris-fd4sy Bo mam dość tego mówienia o IT w samych superlatywach i chwalenia się ile to się tam nie zarabia. Nie dość że potwornie trudno jest się gdziekolwiek dostać, to nawet jeżeli już się pracę dostanie to same projekty mogą być tak paskudne że się w głowie nie mieści. Już z parę razy miałem tą wątpliwą przyjemność poprawiania bugów po kimś kto coś napisał a i nawet na tym co sam od zera napisałem raz się mocno przejechałem. Praca dla niektórych firm to potrafi być istny koszmar.
@Iris-fd4sy
@Iris-fd4sy Жыл бұрын
@@daro0352 dobra, rozumiem. Nie rozumiem natomiast czemu piszesz, że chcesz aby branża IT upadła, skoro sam w tym robiłeś, robisz.
@daro0352
@daro0352 Жыл бұрын
@@Iris-fd4sy Bo podejrzewam że już ta branża zdycha, czego może dowodzić ogromna ilość szkół programowania. Dla ścisłości mnie chodzi o sztucznie nadmuchiwaną bańkę, nie całą branżę i może tu trochę przesadziłem. To wszystko co się dzieje jest szkodliwe, bo mnóstwo ludzi wywala nie wiadomo ile kasy a pracy i tak nie dostanie a wielu programistów już dawno skumało, że bardziej opłaca się szkolić niż robić w realnych projektach. W Polsce IT to jest głównie outsorcing i łapanie zleceń zagranicznych, bez tego z pracą u nas byłoby na prawdę cieniutko. Na prawdę nie ma się tu czym zachwycać. Pracuję tylko na zleceniach i pewnie czymś innym się zajmę bo na prawdę nie ma sensu dalej w to brnąć. Owszem zawsze jakaś kasa wpadnie ale to za mało.
@fonter14
@fonter14 Жыл бұрын
Będę korzystał z kursu 😅
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
Dobrze, korzystaj :) Niedługo będą nowe odcinki.
@wojciechsobiesiak
@wojciechsobiesiak Жыл бұрын
Dziwne anerykanscy specjalisci mowia rzeczy zupelnie przeciwne.
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
Niestety nie mam doświadczenia w rekrutacji dla firm z USA. Jakie są różnice?
@wojciechsobiesiak
@wojciechsobiesiak Жыл бұрын
@@doradca-it mówią żeby się nie przejmować , myśleniem , że ma się niepełne kompetencje tylko aplikować, bo takie myślenie nie jest przydatne.
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
@@wojciechsobiesiak Na pewno można tak robić, ale są skuteczniejsze metody :)
@wojciechsobiesiak
@wojciechsobiesiak Жыл бұрын
Skuteczniejsze metody, żeby zacząć na kogoś pracować? Hm. No tak, co już samo wybranie takiego sposobu myślenia o czymś świadczy. A pomaganie w tym nieznajomym ludziom jest prawdą czy fałszem(skoro juz cały kanał operuje na tym zagadnieniu)?
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
@@wojciechsobiesiak Praca na etacie ma swoje zalety. Mniej stresu, bardziej pewne i regularne wynagrodzenie. Nie każdy chce prowadzić własną firmę. Ja akurat lubię, Pan może także, ale znam mnóstwo osób, które tego nie chcą. Całkowicie Ich rozumiem, bo fajnie jest wyjechać na wakacje i nie myśleć o problemach w firmie. We własnej działalności myśli się o problemach firmowych 24h (przynajmniej ja tak mam). Jeśli chodzi o moje podejście to trudno mi to wiarygodnie potwierdzić w komentarzu na YouTubie. Jeśli uczy się Pan programowania, nie ma Pan budżetu na nasze szkolenia, ale chce Pan porozmawiać ze mną o tym jak się uczyć, czego się uczyć, gdzie szukać pracy, itd to proszę do mnie zadzwonić: 513-369-123. Na pewno doradzę i pomogę :)
@konrad20s
@konrad20s Жыл бұрын
na frontenda jest zawsze więcej chętnych niż na backend więc powodzenia juniorom albo ludziom szukającym pierwszej pracy jako frontaś xd
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
Ja też kiedyś szukałem pierwszej pracy jako junior frontend. Nie było łatwo, ale się jednak dało :)
@konrad20s
@konrad20s Жыл бұрын
@@doradca-it come on!!! Nie porównuj tego co było w2016-2020 do obecnej sytuacji gdzie teraz tylko mid i senior. Ja rozumiem sprzedaż kursów kasa ale kto z branży jest potwierdzi że teraz bardzo ciężko juniorowi xd
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
@@konrad20s No jasne, że ciężko. Zgadzam się w 100% i wiele razy o tym wspominam, że nauka programowania jest trudna sama w sobie (nie tylko jeśli chodzi o dostanie pierwszej pracy). Nigdzie na tym kanale nie znajdziesz informacji ode mnie, że powiedziałem komuś, że będzie łatwo. Mówię tylko, że da się to zrobić, że jest wiele miesięcy nauki, wiele trudności i prawdopodobnie chwil zwątpienia. Programistą/tką zostanie ten/ta, który/która miał dużo dyscypliny podczas nauki, nie poddał się w czasie niższego poziomu motywacji. Ja także potwierdzam, że teraz jest bardzo ciężko juniorowi, ale to nie znaczy, że się nie da. Nagrałem wiele filmów o tym jak podchodzimy do rekrutacji, jak szukamy wartościowych CV od juniorów, czego szukamy u juniora. Jest na tym kanale mnóstwo porad jak być dobrym kandydatem szukającym pierwszej pracy. Moją misją na tym kanale jest pomoc właśnie tym osobom, które się uczą, które chcą zostać programistami/tkami i nie mają gdzie sięgnąć o poradę. Mam nadzieję, że tworząc ten kanał chociaż kilku osobom pomogę dotrwać do momentu znalezienia pracy. Programowanie jest super, jest marzeniem wielu osób i chcę właśnie tym osobom pomóc.
@fuukowatty9817
@fuukowatty9817 Жыл бұрын
Mam pytanie dotyczące styled components, czy dobrą praktyką jest tworzenie folderu Button i w nim Button.tsx Button.styled.ts? A drugie co powinno się znajdować w folderze styles? (u mnie jest to aktualnie theme, globalComponents, globalStyles) breakpoints slyszalem ze w utils sie trzyma
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
1. Czy dobrą praktyką jest tworzenie folderu Button i w nim Button.tsx Button.styled.ts? Jak najbardziej tak. W folderze reprezentującym komponent możemy trzymać także plik z testem i typowaniem do danego komponentu. To częsta praktyka. Jednak zależy to od typu, wielkości projektu oraz od podejścia programistów. Wiele razy widziałem także taką architekturę, że styled components i typy z TS były trzymane w tym samym pliku co komponent czyli w Button.tsx. 2. Co powinno się znajdować w folderze styles? Najczęściej widzę w projektach GlobalStyles, Theme, fonts.css (import fontów z Google Fonts lub z plików przez zwykły css). W tych dwóch pytaniach nie ma dobrej odpowiedzi w rozumieniu "jak powinno być". Każdy developer powie co innego. Jeśli jesteśmy odpowiedzialni za architekturę plików to faktycznie warto się kierować najpopularniejszymi dobrymi praktykami. Celem tutaj jest to żeby developerzy, którzy dołączą do projektu w przyszłości łatwo mogli się w nim poruszać i bez problemu odnaleźć to czego szukają. Jeśli natomiast jesteśmy developerem, który dołącza do istniejącego projektu absolutnie nie powinniśmy zmieniać tej architektury i dostosować się do już istniejącej. Doświadczony dev odnajdzie się w każdej (popularnej) strukturze plików. Analogiczną sytuacją do struktury plików jest konwencja nazw komponentów lub klas. Jeżeli w projekcie, do którego dołączamy tworzone są nazwy komponentów w formacie Styled + nazwa elementu html + modyfikator (np. StyledTextHero, StyledBoxSmall) to trzymajmy się tej konwencji i nie zmieniajmy (np. na HeroText, StyledSmallBox). Tutaj ponownie mniejsze znaczenie ma jaki format jest przyjęty, ale ważne jest, że jeżeli jakiś już jest to go nie zmieniamy tworząc kolejne komponenty. Tak samo z architekturą plików projektu.
@fuukowatty9817
@fuukowatty9817 Жыл бұрын
@@doradca-it czyli w skrócie konsekwencja
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
@@fuukowatty9817 W skrócie tak :)
@Ksedoxxx
@Ksedoxxx Жыл бұрын
Świetny odcinek. Wprost uświadamiasz, a nie same oczywistości. Niezmarnowane 18 minut. No z tym komentarzem to z 21.
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
Dziękuję 😊 Bardzo się cieszę, że Ci się podoba 😊
@tarasshevchuk8477
@tarasshevchuk8477 Жыл бұрын
Berdzo ciekawa informacja ! Dzięki
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
Mam nadzieję, że się przyda :)
@damonsalvatore7312
@damonsalvatore7312 Жыл бұрын
Dzięki Będzie oglądane zaraz 😉
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
Specjalnie na Pana zamówienie. Czekam na dalsze sugestie tematów :)
@mariuszym
@mariuszym Жыл бұрын
Super wideo, dzięki!
@damonsalvatore7312
@damonsalvatore7312 Жыл бұрын
Jeszcze żeby praca była dla juniora! :(
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
Warto zbudować projekty do portfolio, w których pokaże Pan umiejętności, które przydadzą się firmie, do której Pan wysyła CV. Warto także te projekty opublikować na domenach publicznych (nie tylko na GitHub). Szukając pracy zachęcam to kontaktu z firmami nie przez ogłoszenia, ale przez ich znalezienie w Google. Jeśli ma Pan w portfolio takie projekty jak robi ta firma, są te projekty opublikowane i właściciel zobaczy jak wyglądają to z pewnością jest dla niego okazją zatrudnić Pana na stanowisko juniora.
@damonsalvatore7312
@damonsalvatore7312 Жыл бұрын
@@doradca-it Nagrałby Pan ktrótki filmik jakie przykładowo można by zrobić projekty do portfolio?
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
@@damonsalvatore7312 OK, zapisuję na jutro do nagrania :)
@damonsalvatore7312
@damonsalvatore7312 Жыл бұрын
@@doradca-it dzieki
@andziapytaj5684
@andziapytaj5684 Жыл бұрын
Do zminimalizowania pogłosu w pomieszczeniu dobrze powiesić na ścianach koce, lub jakieś wykładziny. Idealnie sprawują się wytłaczanki po jajkach. Pozdrawiam Andzia
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
Dziękuję. Pracuję już nad polepszeniem jakości materiałów - dźwięk jest na pierwszym miejscu do poprawy :)
@wojciechsobiesiak
@wojciechsobiesiak Жыл бұрын
Będą jeszcze próbki kodu? Pan wie co powiedział Linus Torvalds w temacie programowania. Moje projekty też leżą ale robię aktualnie mój pierwszy sklep internetowy xD Rewelacyjna zabawa, będzie moduł klienta, moduł sprzedawcy, moduł statystyczny i jeszcze nie wiem ile rzeczy dodam. No i patrzę na tego reacta. A instalując tego reacta (bo myślałem, że tak trzeba) napisałem sobie nakładkę w c++ do utrzymywania okna edytora na wierzchu cały czas, ponad wszystkimi innymi, teraz klikam przycisk zapisz i automatycznie mi resetuje przeglądarka stronę, i to dopiero ma sens. No ale potrzebowałem zrezygnować z notatnika niestety. Także, mam nadzieję pooglądać profesjonalne tworzenie kodu i całkiem możliwe zadać jakieś pytania lub podzielić się uwagami.
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
Oczywiście, że będą jeszcze kodowane różne zadania. Ostatnio miałem mniej czasu na nagrywanie, ale na pewno będą niebawem :) Z Reacta na pewno także! :)
@ShazzoAPM
@ShazzoAPM Жыл бұрын
dzięki za film i prowadzenie takiego pierwszego projektu we front-endzie
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
Za kilka dni pojawi się część 3 :) Po tej serii na pewno będę nagrywał kolejne tutoriale. Spodobało mi się, a widzę też, że jest spore zainteresowanie i podziękowania :)
@fuukowatty9817
@fuukowatty9817 Жыл бұрын
7:55 czyli nie ma pytań na rozmowach kwalifikacyjnych o prototypowosc, konstruktory itp?
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
Ja takich nie zadaję, bo nie mam po co. W naszej firmie robimy projekty (frontend) w React, Next, SCSS, Styled-Components. Kompletnie na ma gdzie użyć czystego JS-a. Wyjątkiem może być projekt w WordPressie, w którym czasami może być coś do zrobienia w JavaScript (np. mobilne menu, walidacja formularza). Natomiast jeśli ktoś umie React to na pewno poradzi sobie z mobilnym menu w JS. W przypadku naszego stacka technologicznego nie ma sensu pytać o programowanie obiektowe. Taką ścieżkę też polecamy naszym kursantom (HTML, CSS, SCSS, JS, GIT, React, Next, TS) i w tym przypadku programowanie obiektowe nie będzie potrzebne. Polecamy naukę czystego JS, ale tylko po to żeby lepiej i łatwiej zrozumieć React i Next. Backend natomiast zdecydowanie już jest robiony obiektowo. Jak jest na innych rozmowach? Myślę, że inni rekruterzy jeśli szukają kandydata na frontend z React to również nie mają powodów o pytania dotyczące obiektowości.
@fuukowatty9817
@fuukowatty9817 Жыл бұрын
wiesz może jak zrobić taki border jak na oryginale?
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
Tak, jedną z najszybszych metod jest zrobienie gradientu na całym div'ie, wrzucenie do niego drugiego diva z position absolute i odsunięcie go po kilka px od krawędzi rodzica. Wtedy uzyskujemy efekt border z gradientem. Będę kontynuował to nagranie. Aktualnie jest cz. 1, cz. 2. Border prawdopodobnie pokażę w cz. 3 za kilka dni :)
@Eghizio
@Eghizio Жыл бұрын
Sklep za tysiąc lub dwa? Ciekawi mnie gdzie takich ludzi się znajdzie oraz jakiej jakości tej sklep... aż strach myśleć.
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
Na pewno ryzyko jest większe i jakość jest niższa zamawiając usługę u freelancera, który nie ma podobnego projektu w portfolio niż w software house, który jest 10 lat na rynku i ma 100 sklepów w portfolio. Klienci, którzy mogą potrzebować takiej usługi (z niskim budżetem: 1-2 tys zł) to prawdopodobnie osoby startujące ze swoją działalnością, chcące sprawdzić czy sprzedaż ich pierwszych produktów się powiedzie. Gdzie ich znaleźć? Szukanie kontaktów wśród znajomych znajomych, ogłoszenia na grupach FB dotyczących projektów, ogłoszenia na portalach dla freelancerów. Popróbuj i daj znać jak Ci poszło! :) Trzymam kciuki i życzę sukcesów! :)
@HCforLife1
@HCforLife1 Жыл бұрын
​@@doradca-it stawki na sklep to 30-50k zł minimum - i mowa o freelance. Sklep zrobiony przez niedoswiadczona osobe to tragedia. Security lezy, UI lezy, SEO leży. Żaden początkujący nie powinien brać się za sklepy. Moim zdaniem przepis na katastrofę. Co do stron - to już inna kwestia.
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
@@HCforLife1 OK, a co w przypadku małej, startującej firmy jednoosobowej? Wyobraźmy sobie sytuację, że ktoś ma 10k zł i chce spróbować własnego biznesu. Postanawia, że chce sprzedawać w internecie. Chciałby sprzedawać, np. ołówki :) Nie da się tego zrobić za 5-10 tys zł? Oczywiście, że jakość wykonanej usługi będzie niższa od takiej jak piszesz za 30-50k zł, ale jestem przekonany, że spróbować się da ze znacznie niższym budżetem. Jasne jest to, że będzie niższy poziom SEO, UX, security, bo wykona to mniej kompetentny, doświadczony wykonawca, ale jeśli ktoś ma mały budżet a chce spróbować to czemu miałby tego nie zrobić w niższej jakości?
@KamilM_
@KamilM_ Жыл бұрын
Trafiłem tu przypadkiem, gdzie to takie zarobki że po roku doświadczenie dają 8k na rękę? :)
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
Jeśli uczysz się po pracy (podnosisz swoje kwalifikacje), podejmujesz się trudnych zadań w pracy to śmiało po roku pracy możesz zostać regularem i zarabiać 8k netto. Jednak znam juniorów, którzy po 2,5 roku nadal zarabiają 5-6k netto, więc to zależy jak szybko chcesz się rozwijać i jak dużo czasu możesz poświęcić. Porównaj dwie sytuacje: - Osoba 1 przez rok pracuje jako developer, 8h dziennie, robi tylko to co musi, nie uczy się poza pracą, nie podejmuje wyzwań w pracy, przychodzi do pracy spóźniona, zadania oddaje z opóźnieniem, nie może się doczekać weekendu żeby się "zrelaksować" :) - Osoba 2 przez rok pracuje jako developer, 8h dziennie, uczy się po pracy 3h dziennie, jadąc do pracy ogląda kurs online, chętnie pomaga regularom i seniorom (chce się wykazać i nauczyć tego co oni robią), przychodzi do pracy wcześniej, bo chce zapytać kolegów seniorów o kilka rzeczy, które oglądała w kursie wczoraj wieczorem, w weekend robi testową aplikację lub ogląda 10h kursu online. Każdy ma wybór, którą z opcji wybierze. Ja tylko mówię, że można zarabiać 8k netto po roku. Osoby, które robią to co "osoba 2" wyżej opisana mają na to ogromną szansę, ale wiąże się to z jakimś poświęceniem. Nie każdy chce poświęcić czas wolny wieczorami i weekendy żeby się doszkalać i tak intensywnie rozwijać.
@KamilM_
@KamilM_ Жыл бұрын
@@doradca-it Podsumowując osoba numer dwa "pracuje" na 2 etaty za 8k netto, czyli 4k netto na etat :) a niektórzy poza pracą mają też życie prywatne, ale pewnie informatyków to się nie tyczy bo oni tylko klikają w komputer :)
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
​@@KamilM_ każdy ma wybór :) Na etapie nauki i na etapie juniorskim trzeba dać z siebie bardzo dużo żeby zostać regularem. W żadnym moim filmie nie znajdziesz informacji, że jest to łatwe :) Osoby, które lubią programowanie (np. ja) nie liczą czasu nauki jak czas pracy i drugi etat. Osobiście wolę oglądać jakieś nowości z Reacta niż serial na Netflix i na pewno nie jest to dla mnie "pracą" a jednak przyjemnością. Jeśli lubi się to co się robi to trudno nazwać to pracą i robiąc to przez więcej niż 40h tygodniowo na prawdę się tego nie odczuwa :) Mam nadzieję, że również znajdziesz zawód, pracę, która będzie dawać Ci nie tylko pieniądze, ale i przyjemność, satysfakcję :) Pozdrawiam Cię serdecznie i trzymam kciuki za Twoje sukcesy!
@HCforLife1
@HCforLife1 Жыл бұрын
@@doradca-it moim zdaniem solidny mid to jest kwestia 3-4 lat doświadczenia. Oczywiście wszystko zależy od firmy. W mojej obecnej firmie nie ma rozróżnienia na juniorów itd. Dostajesz kase na bazie roznych umiejętności i jej oceny. Jednocześnie finalna liczba punktów daje tobie przedział zarobków. Jesteś też świadom w jakich dziedzinach jesteś midem a gdzie juniorem/seniorem :)
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
@@HCforLife1 Też jestem zwolennikiem nie dzielenia doświadczenia na juniorów / midów / seniorów. W jednym projekcie ktoś może być midem, w innym juniorem. Zgadzam się też, że solidne wyszkolenie to 3-4 lata doświadczenia.
@wojciechsobiesiak
@wojciechsobiesiak Жыл бұрын
Mam pytanie, jaka jest różnica w wygenerowaniu takiej strony za pomocą pisania kodu HTML i CSS a za pomocą skryptu( gdzie element body jest puściutki na początku)? Czy będzie nagranie pokazujące tą drugą metodę?
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
Jeśli robimy całą aplikację to wtedy na pewno musimy użyć tagów <html>, <head>, <body>. Tutaj celowo to pomijam, ponieważ chciałem zaprezentować jedno, konkretne zadanie. Kiedyś na pewno pojawi się na kanale taki fragment layoutu ze wszystkimi potrzebnymi tagami do właściwego funkcjonowania strony w internecie.
@wojciechsobiesiak
@wojciechsobiesiak Жыл бұрын
@@doradca-it Właśnie to zauważyłem, i szczerze mówiąc dało mi to do myślenia. Drugi raz Pan pisze "musimy". Przeglądarka daje radę z pustym plikiem tekstowym więc... Ja rozpoznaje konkretny formularz jako taki co przesyła zawartość do wewnątrznej niewiodcznej ramki (żeby nie przekierowywać strony ) i tam Pan nada elementom atrybut "name", dobrze Pana rozgryzłem?
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
@@wojciechsobiesiak Gdybyśmy chcieli wysyłać formularz czyli sprawdzać czy user i password się zgadzają musielibyśmy przesłać dane z formularza do backendu (np. PHP, Node). Backend (w skrócie) sprawdzałby czy dany user istnieje a jeśli istnieje czy ma takie hasło jak podał użytkownik. Następnie backend zwracałby informację do frontedu. Wtedy właśnie byśmy dostali informację, że user jest zalogowany (i przekierowani usera na np stronę powitalną) lub że user podał niepoprawne dane. Oczywiście w tym tutorialu nie będziemy tego robić, bo to znacznie przekracza temat "od czego zacząć programować" i pierwszych zadań dla juniorów :)
@wojciechsobiesiak
@wojciechsobiesiak Жыл бұрын
@@doradca-it Bardziej chodziło mi o forum, gdzie wpisy się pojawiają bez restartowania strony. Bo zacząłem taki projekcik i on cały czas czeka na dokończenie. Już było tworzenie plików dynamiczne z nowymi wątkami, dodawanie nowych wątków (czyli dublowanie działania - modyfikacja kodu strony, żeby od razu widać było nowy wpis - czyli bazy danych JS i jednocześnie zapis do pliku). Byłoby ok ale zamiast rozbić to na parę plików z wątkami zrobiłem kilka kategorii w jednym. W C pewnie nie byłoby jednego błędu ale z PHP mam styczność od 3 miesięcy i coś nie pykło. I to co pamiętam to troszkę męczące było zapisywanie srcdoc ramki, żeby formularz przyjmował wpis jeden za drugim i się niezauważalnie resetował.
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
Jeden z najpopularniejszych flow przepływu danych w tej sytuacji to: 1. Po wpisaniu komentarza i naciśnięciu przycisku "zapisz" powinien pójść request z frontendu do backendu. 2. Backend po odebraniu danych powinien zrobić zapis do bazy danych i zwrócić informację do frontendu np. zwrócić te same dane, które zostały zapisane + id/uid/uuid. 3. Frontend powinien pobrać te nowe dane i dodać je do listy innych komentarzy. Strona nie powinna być przeładowana. Są jednak też inne podejścia jednak to wydaje mi się najbardziej popularne i optymalne. Zależy też od dokładnej architektury całej aplikacji.
@AdamBuk
@AdamBuk Жыл бұрын
ponad 20 lat temu dobrze się tym bawiłem (HTML, CSS, JS, PHP) a chwilę później (2002) świadomie porzuciłem - chyba po prostu ze znudzenia 🤔
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
Jeśli dobrze liczę to ja około 2001 :) Layouty z tabelami zamiast divów :) Nikt wtedy nie słyszał o RWD :) A JS używało się do animacji padającego deszczu w przeglądarce ;)
@wojciechsobiesiak
@wojciechsobiesiak Жыл бұрын
W 99 chyba pisałem pierwsze kwadraty w Turbo Pascalu które były poruszane za pomocą klawiatury.
@AdamBuk
@AdamBuk Жыл бұрын
@@wojciechsobiesiak a Delphi bylo najlepsze do przetwarzania obrazków - z jakichś powodów dawało najszybszy kod. Czas studiów. Bylo tych histori. Dziś nie mam z tym nic wspólnego.
@wojciechsobiesiak
@wojciechsobiesiak Жыл бұрын
@@AdamBuk Delphi czyli obiektowy Pascal. Prymitywna składnia, co by nie robić, męcząca. Ja to uważam, za ślepą uliczkę rozwoju oprogramowania (choć ostatnio Borland przysyłał mi jakieś zaproszenie na happening z Delphi właśnie - czyli chyba ktoś w tym dłubie). Pod względem relacji wysiłek - czas - efekt delphi i pascala jest w stanie pobić jedynie assembler.
@AdamBuk
@AdamBuk Жыл бұрын
@@wojciechsobiesiak to było w latach 1997-2002. Faktem jednak jest, że do obrazków byl to wybór nr 1. Bardzo szybkie algorytmy i profesjonalne komponenty byly dostępne.
@konrad20s
@konrad20s Жыл бұрын
Trzeba mieć cycki i wypukłą dupę xd
@wojciechsobiesiak
@wojciechsobiesiak Жыл бұрын
Mam takie pytanie czy możliwe jest znalezienie kogoś kto zechciałby się czegoś nauczyć i jednocześnie nieodpłatnie pomóc przy projekcie? Oczywiście zdalnie.
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
Myślę, że na pewno jest wiele osób, które w zamian za zdobycie doświadczenia odbędą "staż bezpłatny" czyli bezpłatnie pomogą w projekcie. Ja jednak nie jestem tego zwolennikiem i nie polecam tego żadnej z dwóch stron.
@wojciechsobiesiak
@wojciechsobiesiak Жыл бұрын
@@doradca-it A miał Pan doświadczenie w takim obszarze i coś poszło nie tak, czy to raczej przeczucie, a może czyjaś opowieść?
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
@@wojciechsobiesiak Miałem doświadczenie osobiście. Pracowałem kiedyś w firmie (około 5 lat temu), szukaliśmy juniora (budżet około 4tys netto), ale przeczytałem wpis na grupie FB osoby, która napisała, że bardzo chce się uczyć, że jest bardzo zaangażowana, że chce iść na bezpłatny staż aby tylko zdobyć doświadczenie. Napisałem do tej osoby i byłem zachwycony jak bardzo ten ktoś jest zmotywowany. Poszedłem z propozycją do swojego przełożonego (nie był za tym żeby zatrudniać kogoś na bezpłatny staż), ale Go przekonałem, że to na pewno będzie świetny programista za kilka miesięcy. Zaczęliśmy staż. Rozmawiałem, tłumaczyłem, szkoliłem, poświęciłem w ciągu 3 dni co najmniej 10h na szkolenie tej osoby i trzeciego dnia usłyszałem, że firma chce go wykorzystać żeby ten ktoś pracował za darmo. Może to mało profesjonalne, ale osobiście było mi mega przykro, bo na prawdę włożyłem w to dużo energii, a jeszcze dostałem takie oskarżenie. Dzisiaj myślę, że lepiej zapłacić 1500zł stażyście niż 0zł, bo ma wtedy inną motywację, a dla firmy IT 0/1500zł na pensję to nie jest duża różnica i unika się tego typu błędów. Oczywiście pewnie może zdarzyć się zupełnie inaczej i stażysta okaże się bardzo wdzięczny i po miesiącu zostanie juniorem, ale jednak wolałbym zapłacić za staż gdybym szukał stażysty.
@wojciechsobiesiak
@wojciechsobiesiak Жыл бұрын
@@doradca-it Czyli umiejętność analizy kodu nie poszła w parze z umiejętnością analizy drugiej osoby? Ja zauważyłem, że prowadzenie kogoś rozwija niesamowicie człowieka i praca z komputerem potem może się wydawać czymś płytkim. No i wysiłek jest nieporównanie intelektualny większy, przy czymś takim nie ma MSDN i specyfikacji jak działać, gdzie co ustawić, jakiej metody użyć. Spytałem, bo przy takich pomysłach chyba oczekiwane jest ode mnie to, że myślę i jestem świadomy tego co chcę zrobić.
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
Tak, niestety ja również popełniam błędy, ale ważne żeby wyciągać wnioski i udoskonalać swoje umiejętności 😊
@damianostrowski2916
@damianostrowski2916 Жыл бұрын
bardzo przyjemny poradnik
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
Dzięki Damian! Zdanie naszego kursanta jest dla mnie MEGA ważne :) Będę regularnie nagrywał takie filmy z różnych poziomów także nie tylko Hubert będzie Ci opowiadał o programowaniu :)
@wojciechsobiesiak
@wojciechsobiesiak Жыл бұрын
O i bardzo pięknie, że Pan pisze, co będzie robił. Osobiście zależałoby mi na zobaczeniu jak są dodawane pola checkbox (kilka do wyboru i kliknięcie na jedno powoduje odznaczenie pozostałych), właśnie sprawdzałem to jest pole INPUT type="checkbox". Chyba, że to za wcześnie.
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
W tym zadaniu akurat będzie tylko jeden checkbox (input type="checkbox"), ale zrobimy też do niego walidację w JS. Żeby zrobić taką funkcjonalność (są 3 checkboxy, user zaznacza 1 => reszta checkboxów się odznacza) można pobrać wszystkie checkboxy (querySelectorAll), wykonać na nich pętle (np. for) i przypisać wartość do x.checked = false do wszystkich checkboxów poza tym właśnie zaczekowanym. Wtedy ten wybrany będzie zaczekowany, a reszta odczekowana.
@wojciechsobiesiak
@wojciechsobiesiak Жыл бұрын
Mam pytanie, bo od tygodnia się nad tym zastanawiam. Czy na RWD (na smarfonach) obracać ten ekran logowania żeby był tak jak na YT w trybie pełnoekranowym czy nie?(żeby człowiek obracał sobie telefon i widział tak jak na szerokim ekranie).
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
Na początku projektu zawsze definiowane są endpointy, czyli ilość pixeli szerokości na jakim dany widok ma się wyświetlać. Weźmy za przykład 3 zdjęcia w rzędzie. W widokach 1920px - 1200px będą to 3 zdjęcia w rzędzie, 1199px - 600px będą to 2 zdjęcia, poniżej 599px będzie to 1 zdjęcie. Oczywiście to bardzo prosty przykład, a w projekcie komercyjnym występują bardziej precyzyjne endpointy i czasami jest ich 8. Oznacza to, że nie urządzenie definiuje jak dany widok ma się zmieniać, a jego szerokość. Czyli jeśli ekran smartfona w pionie ma szerokość 568px to wyświetli nam się 1 zdjęcie, a powyżej 569px (czyli pewnie jeśli zmienimy położenie smartofona na poziome) to wtedy zmieni się na układ 2 zdjęć w jednym wierszu.
@wojciechsobiesiak
@wojciechsobiesiak Жыл бұрын
@@doradca-it A to są pieniążki za jedną stronę czy 8 wtedy?
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
Zawsze robimy wycenę całego projektu. RWD jest zawsze standardem.
@kolejorzm
@kolejorzm Жыл бұрын
2000 xd
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
Tak, moim zdaniem jeśli ktoś może sobie pozwolić na odbycie stażu to lepiej uczyć się w pracy z wynagrodzeniem 2000zł niż kolejny miesiąc uczyć się samodzielnie w domu. W ten sposób zdobywasz komercyjne doświadczenie, przebywasz wśród praktyków, uczysz się pracować w IT, a dodatkowo otrzymasz za to 2000zł. 3 miesiące stażu w dobrym software house, z dobrymi programistami i na pewno zostaniesz juniorem z wynagrodzeniem 4000zł, a po roku regularem z wynagrodzeniem 8000zł. Oczywiście jeśli się okaże, że dajesz radę! :) Trzymam za Ciebie kciuki! :)
@JEsterCW
@JEsterCW Жыл бұрын
​@@doradca-it Widełki, które nadmieniasz są bardzo realistyczne i raczej normą jeśli trafimy do w porządku firmy. Ja zaaplikowałem na staż do firmy i tam widełki są o wiele większe niż 2000, o których mówisz, ale akurat stawki w okolicach 1600zł+ za staż to raczej norma. *Offtop: Chciałbym się z Tobą skontaktować w sprawie miniaturek na kanał. Gdzie mógłbym to zrobić? Chciałem napisać do Ciebie na linkedin, ale nie wiem, czy to odpowiednie miejsce i odpowiednie dla Ciebie to rozmów na ten temat.*
@Intothesky88
@Intothesky88 Жыл бұрын
A gdzie łatwiej o pierwsza pracę, front czy backend?
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
Zdecydowanie i bez najmniejszych wątpliwości - łatwiej na front! Jeśli ktoś myśli o backendzie na etapie nauki to bardziej polecam mimo wszystko zacząć od frontendu i już po dostaniu pierwszej pracy kierować się w stronę full-stack. Firmy dużo bardziej potrzebują frontend juniorów niż backend juniorów. Z prostego powodu: we frontendzie jest dużo stylowania i kodowania elementów layoutu z projektu graficznego. Zadanie czasochłonne, nie wymagające dużego doświadczenia dlatego juniorzy są idealni do jego wykonania. Trudno coś zepsuć poważnego w takim zadaniu. Zupełnie inaczej jest w backendzie. Tam usunąć bazę danych, tabelę z bazy danych można bardzo szybko i nie jest to łatwe do przywrócenia :)
@Intothesky88
@Intothesky88 Жыл бұрын
@@doradca-it ale czy właśnie to, że front jest uważany za dużo łatwiejszy do nauki nie powoduje większej konkurencji na jedną oferte pracy dla juniora?
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
​@@Intothesky88 Tak, na pewno to powoduje, że jest większa konkurencja. Na to także daję rozwiązanie w tym filmie: 1. Wysyłaj CV nie z ogłoszeń o pracę a jednak do firm, które robią takie projekty w jakich masz zbudowane portfolio. Np. jeśli lubisz ecommerce i masz zbudowane portfolio w różne zadania ze sklepów internetowych to szukaj firm, które robią sklepy internetowe. Otwierasz Mapy Google, dzwonisz i pytasz czy możesz przesłać CV. Na pewno się wyróżnisz, bo mało kto tak robi, a bardzo prawdopodobne, że masz idealny profil kandydata do tej firmy. 2. Publikujesz projekty na domenach publicznych a nie tylko na GitHubie. Osoby, które rekrutują w pierwszy etapie to często osoby nietechniczne. Wolą zobaczyć działanie w przeglądarce niż kod. Tylko około 5% juniorów wysyłając CV ma opublikowane projekty na domenach publicznych. 3. Dołącz list motywacyjny do CV. Napisz, że jesteś bardzo zdeterminowany, że będziesz się doszkalał poza godzinami pracy, że zależy Ci na pracy w tej firmie, bo robią właśnie takie projekty w jakich Ty się specjalizujesz. Takich kandydatów firmy chcą zatrudniać na stanowiska juniorskie :)
@Intothesky88
@Intothesky88 Жыл бұрын
@@doradca-it Dzięki za rady, mam nadzieje żę kanal bedzie się rozwijał i z czasem moze odbedą sie jakies live-y.
@doradca-it
@doradca-it Жыл бұрын
@@Intothesky88 Będzie na pewno się rozwijał (właśnie przesyłam kolejny film na KZfaq :) ) Uwielbiam dzielić się wiedzą i wspierać innych. O Live też na pewno pomyślę, skoro tak sugerujesz :)