interreg DE
2:29
Жыл бұрын
interreg PL DE
2:29
Жыл бұрын
Energy Drink /FreeGo/
1:17
2 жыл бұрын
Dom Pod Cisem
2:01
2 жыл бұрын
kampus UwB
4:22
2 жыл бұрын
Życie Drzewa
13:04
5 жыл бұрын
UMB Medical University of Bialystok
3:41
Poznać Puszczę Białowieską
1:36
7 жыл бұрын
DZIELNICA ŻYDOWSKA / JEWISH DISTRICT
19:20
ŻNIWA / THE HARVEST
10:20
12 жыл бұрын
WĘDZONKI / SMOKED MEAT
7:59
12 жыл бұрын
MŁYN / THE MILL
10:29
12 жыл бұрын
Blizna
10:26
12 жыл бұрын
Podlaskie w Fabryce Trzciny
5:32
13 жыл бұрын
Carl Wilkens w Białymstoku
4:37
13 жыл бұрын
Spotkanie z Barackiem Obama.mov
3:57
13 жыл бұрын
Our dreams are the same
0:30
13 жыл бұрын
BREAD
9:21
14 жыл бұрын
For Freedom
3:00
14 жыл бұрын
WĘDZONKI
7:59
14 жыл бұрын
Chleb
9:21
14 жыл бұрын
Rudaki
3:23
15 жыл бұрын
ONA
1:16
15 жыл бұрын
Oddech Wolności 2/2
7:50
15 жыл бұрын
Пікірлер
@stas5748
@stas5748 3 ай бұрын
Mój Tato Władysław był również młynarzem a także budowniczym młynów, podobnie się ubierał, zawsze w marynarkę na sweter, z kaszkietem na głowie i też miał astmę, chorobę często u młynarzy spotykaną. Ja we młynie pracowałem kilka lat, a 0:23 le pod koniec lat 70 trzeba było zamknąć, gdyż niewielu ludzie mieliło już mąkę. Komuchy ręcznie sterując gospodarką doprowadzili do tego, że kilo chleba kosztowało 4 zł a kilo zboża 5 złotych a więc chłop już nie mielił swojego zboża, tylko je sprzedawał a kupował chleb i tym chlebem świnie karmił, bo było taniej. Zmieniłem więc zawód na kamieniarstwo, całe życie nieźle prosperowałem, mając małą firmę. Ale zawsze tęskniłem za uspokajającym hurkotem urządzeń i maszyn młyńskich, podobnym do szumu wody w górskim strumyku. Podobnie jak tego młynarza, również i mnie nie przyjęto na Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu z tego powodu, że Tato był "prywaciarzem" ( jak pogardliwie komuchy określali ludzi, którym się chciało ciężko pracować, chociaż nie zawsze mieli z tego wielkie korzyści) i brakło mi punktów za pochodzenie, które wtedy przyznawano dzieciom robotników, chłopów i inteligencji pracującej! Rolnictwo, prywatne przedsiębiorstwa i rzemiosło niszczono u nas systematycznie od wojny, ale dopiero teraz, wnukowie tamtych komuchów wykańczają prywatna inicjatywę. Wykończono podatkami i ustawami, prywatne rybołówstwo, małohektarowe rolnictwo hotelarstwo, gastronomię......!!
@dariuszskrzypek6682
@dariuszskrzypek6682 5 ай бұрын
Wielki szacunek
@TeresaJankowska-qw4ff
@TeresaJankowska-qw4ff 6 ай бұрын
Mam taki piec i piekę do dziś już 40 lat nauczyła mnie tesciowa
@user-sm7ei6lk6e
@user-sm7ei6lk6e 8 ай бұрын
Witam wszystkich komentujących. Właśnie tak kończy się historia naszego polskiego dziedzictwa. To co nasze dobre odchodzi w zapomnienie bo się nie opłaca bo po co w to inwestować lepiej sprzedać lub zamknąć niech niszczenie.😢
@danutaturbak1325
@danutaturbak1325 8 ай бұрын
Pozdrawiam serdecznie Pania Tamare.Jakis czas temu mieszkalam na Podlasiu i mialam przyjemnosc poznania Pani Tamary i sprobowania swojego pysznego chleba.❤
@ksfr4314
@ksfr4314 Жыл бұрын
W końcu znalazłam ten film! Widziałam go kilkanaście lat temu na festiwalu w Poznaniu i... tego się nie da zapomnieć :) Nie wiem, czy ktoś od tego czasu zrobił lepszy film o rozpowszechnianiu niesprawdzonych informacji.
@wiesawgauszka2664
@wiesawgauszka2664 Жыл бұрын
No i paciuk zszedł śmiercią naturalną od obucha .
@konputr
@konputr Жыл бұрын
Wspaniałe było trafić na ten filmik po latach. Pozdrawiam
@renatakaminska4960
@renatakaminska4960 Жыл бұрын
Rewelacja.Pieknie dziekuje za ten piekny film.🌳
@panprezes1993
@panprezes1993 Жыл бұрын
Mocne brzmienie młynu...
@Adam-cs1iu
@Adam-cs1iu Жыл бұрын
Dziękuje za ten film!!!!!!!
@ewanapiorkowska8643
@ewanapiorkowska8643 2 жыл бұрын
Świetny reportaż . Stary młynarz z pasją. Piękna opowieść o życiu ... Ach te młyny wodne ,potem motorowe np. ,, PERKUN " Warszawskie Towarzystwo Fabryki Motorów przy ul. Mińskiej - przed 1939 rokiem A gdzie kantorek ?
@pocoponic
@pocoponic 2 жыл бұрын
Piękny dokument. Szkoda, że tacy wspaniali ludzie odchodzą i nikt nie kontynuuje tego żmudnego i zawodu. Kiedyś były szkoły mlynarskie ale teraz już ich nie ma. We młynie, w którym pracuję jest podobnie.
@panprezes1993
@panprezes1993 2 жыл бұрын
To prawdziwie wspaniale idealistycznie brzmi. Jest szansa na pracę w Domu Pod Cisem??
@marcinwronski6247
@marcinwronski6247 2 жыл бұрын
Nie mozna nigdy zapomniec o tym co zydzi zrobili Polakom po II wojnie swiatowej
@66teeths
@66teeths 2 жыл бұрын
Proszę o więcej filmów w stylu Młyn i Chleb, Widać że jest tam doświadczenie filmowe, każda sekunda jest na swoim miejscu. Można teraz porównać teraźniejsze filmy wielu ludzi, którzy mają kamery 4K 120fps obiektyw tak ostry że oglądając krajobraz można dostać boleści oczu. Pana film 240p i zostawia daleko w tyle te sztuczne plastikowe nagrywajki, sam film Młyn oglądałem około 6 razy.
@andrzejlesiak6032
@andrzejlesiak6032 2 жыл бұрын
Świetny dokument i piękny zabytkowy młyn, Pan młynarz wspaniale opowiada o dziejach z tamtych czasów
@joannachlebinska454
@joannachlebinska454 2 жыл бұрын
Należy sprostować, że maszyny nie są niemieckie tylko polskie: Lejba Gotlib, Fabryka Maszyn i Urządzeń Młyńskich - Białystok, Starobojarska 32. Niestety, polityka powojenna zaliczała mienie żydowskie do niemieckiego.
@grregus
@grregus 2 жыл бұрын
Panie Tadziu: ukłon najniższy, honor najwyższy dla Pana, pracuje w tym samym zawodzie i kłaniam się Panu! Miłego przemiału tam u góry u naszego Pana Zbawiciela!
@zuzannasulinska8105
@zuzannasulinska8105 2 жыл бұрын
Biedny tyle lat w tym pyle,to naprawdę były kiedyś głupoty nie przyjęli na studia bo syn młynarza
@jolas3201
@jolas3201 2 жыл бұрын
Wspaniale moje klimaty ja też piekę chleb Ale mieszkam w mieście. Wszystko co mogę robię sama.
@boreasz
@boreasz 2 жыл бұрын
Szkoda ze nikt nowy nie ogląda .
@jolas3201
@jolas3201 2 жыл бұрын
Ja oglądam bo lubię wieś i takie klimaty . Chętnie bym wyniosła się w takie rejony.
@remigiusznadolski6818
@remigiusznadolski6818 2 жыл бұрын
Ja na goroca wode skrobię. Jednak bez flaszeczki sie nie obejdzie.
@rolnikfarmer1631
@rolnikfarmer1631 2 жыл бұрын
Ciekawe ile teraz ma lat ten Dziadek , moze juz nie zyje?
@l.rozenkranz7957
@l.rozenkranz7957 3 жыл бұрын
Z Bialegostoku i Tykocina pochodzenie maja moji pszodkowie. Wiesza czesc rodziny zgijnela w obozach niemieckich. Piekny film🤗.
@piotrbaczynskibaczynski2366
@piotrbaczynskibaczynski2366 3 жыл бұрын
Dziś odwiedziłem ten młyn, niestety wszystko zamknięte i widać że nikt się tym nie zajmuje, szkoda 🥺🥺.
@Mariuszcase
@Mariuszcase 3 жыл бұрын
Wspaniały film. Sam pamiętam jak kiedyś z dziadkiem tam zboże wozilem. Wspaniała historia.
@cytrynapomaranczowska3396
@cytrynapomaranczowska3396 3 жыл бұрын
Przytulnie w tej kuchence. Chlebki wyszły zgrabne i zapewne z chrupiącą skórką. Jak spokojnie ta gosposia wykonuje wszystkie czynności. Miło się jej słucha.
@juankuklinsky9853
@juankuklinsky9853 3 жыл бұрын
Młyn juz sprzedany a ludzie odeszli, Łoknico rzeko moja, Ty jeszcze toczysz swe wody.
@mariawoz5783
@mariawoz5783 3 жыл бұрын
Mam nadzieję, że poszedł w i inne dobre, uczciwe ręce. Bohater filmu był pięknym człowiekiem. Dzięki za wiadomość. Serdecznie pozdrawiam,🎈
@krystiankmiecik5483
@krystiankmiecik5483 3 жыл бұрын
Dziewiętnasty wiek.
@iBialystok
@iBialystok 3 жыл бұрын
Wyjątkowość Puszczy Białowieskiej - ostatniego fragmentu naturalnego lasu w Europie, żubry to niewykorzystany potencjał, w przeciwieństwie do innych pomysłów na rozwój regionu jak np. produkcja maszyn rolniczych, usługi informatyczne, szycie bielizny itp. - tego typu działalność prowadzona już jest w innych miejscach na świecie, na większą skalę, na wyższym poziomie zaawansowania i jakości usług i produktów.
@iBialystok
@iBialystok 3 жыл бұрын
Wobec braku skutecznej realizacji działań dotychczasowych strategii zakładających wiodącą rolę turystyki i rolnictwa, Podlasie chce udawać „innowacyjność” Warszawy:) Warszawa, Wrocław czy jakiekolwiek inne miasto i województwo w Polsce jest bardziej „przyjazne przedsiębiorcom”, lepiej skomunikowane itp. itd. Bez linii kolejowej do Białowieży czy prawdziwego lotniska w Topolanach dalej będzie skansenem? Podlasie konkuruje jedynie niższymi cenami, co jest krótkotrwałą strategią. Region nie posiada wystarczającego potencjału i zasobów, by dogonić i wyprzedzić liderów tych branż. Młodzi ludzie będą wyjeżdżać do np. Warszawy i za granicę, gdyż w innych branżach mają tam lepsze warunki pracy, kształcenia, rozwoju, wyższe zarobki i możliwości kariery. Wyjątkowość Puszczy Białowieskiej - ostatniego fragmentu naturalnego lasu w Europie, żubry to niewykorzystany potencjał, w przeciwieństwie do innych pomysłów na rozwój regionu jak np. produkcja maszyn rolniczych, usługi informatyczne, szycie bielizny itp. - tego typu działalność prowadzona już jest w innych miejscach na świecie, na większą skalę, na wyższym poziomie zaawansowania i jakości usług i produktów.
@iBialystok
@iBialystok 3 жыл бұрын
ibialystok.blogspot.com/2020/10/skrzyzowanie.html Czy nowe logo promocyjne Województwa Podlaskiego przypomina lub plagiatuje logo sieci sklepów Carrefour? „Podlaskie. Skrzyżowanie szlaków”. „Logo Carrefour. Widzisz strzałki w logo tej firmy? Nie ma się co dziwić, przecież Carrefour z języka francuskiego to skrzyżowanie”. A życie na lub przy skrzyżowaniu to hałas, wypadki….Obiady dla cukrzyków, woda Krynka, sklejka … to naprawdę nic szczególnego na świecie. Zamiast promocji np. Białowieży…np. www.FestiwalZubra.pl Wobec braku skutecznej realizacji działań dotychczasowych strategii zakładających wiodącą rolę turystyki i rolnictwa, Podlasie chce udawać „innowacyjność” Warszawy:) Warszawa, Wrocław czy jakiekolwiek inne miasto i województwo w Polsce jest bardziej „przyjazne przedsiębiorcom”, lepiej skomunikowane itp. itd. Bez linii kolejowej do Białowieży czy prawdziwego lotniska w Topolanach dalej będzie skansenem? Podlasie konkuruje jedynie niższymi cenami, co jest krótkotrwałą strategią. Region nie posiada wystarczającego potencjału i zasobów, by dogonić i wyprzedzić liderów tych branż. Młodzi ludzie będą wyjeżdżać do np. Warszawy i za granicę, gdyż w innych branżach mają tam lepsze warunki pracy, kształcenia, rozwoju, wyższe zarobki i możliwości kariery. Wyjątkowość Puszczy Białowieskiej - ostatniego fragmentu naturalnego lasu w Europie, żubry to niewykorzystany potencjał, w przeciwieństwie do innych pomysłów na rozwój regionu jak np. produkcja maszyn rolniczych, usługi informatyczne, szycie bielizny itp. - tego typu działalność prowadzona już jest w innych miejscach na świecie, na większą skalę, na wyższym poziomie zaawansowania i jakości usług i produktów.
@skandalicznekulisypolityki5777
@skandalicznekulisypolityki5777 3 жыл бұрын
Czy w Polsce latem będą pożary lasów jak np. w Australii? 80% obszaru postkomunistycznych plantacji desek Lasów Państwowych czeka katastrofa. Z powodu zmian klimatycznych i obniżenia poziomu wód gruntowych usychają drzewa iglaste (świerki, sosny) z płytkim systemem korzeniowym. Sadzono je zamiast drzew liściastych, naturalnych w Polsce. To leśnicy wyhodowali korniki na świerkowych plantacjach desek, w Rezerwacie Ścisłym Białowieskiego Parku Narodowego korniki czy pożary to nie jest problem. Dlatego trzeba im odebrać lasy zanim doprowadzą je do takiej katastrofy jak w "gospodarczej" części Puszczy Białowieskiej. bazapozarow.ibles.pl/zagrozenie/ ibialowieski.blogspot.com/p/o-puszczy-biaowieskiej-rozwoju-regionu.html
@FederacjaZielonychpl
@FederacjaZielonychpl 3 жыл бұрын
Zapraszamy do współpracy, współorganizacji www.FestiwalZubra.pl www.ForestFestival.Eu www.FestiwalBialowieski.pl www.FestiwalPuszczyBialowieskiej.pl „Okrągły stół dla Puszczy Białowieskiej”. Tak jak kiedyś wypromowano Zakopane, Puszcza Białowieska powinna być promowana jako największa atrakcja turystyczna Polski. Celem jest promocja turystyczna Puszczy Białowieskiej, tworzenie nowych miejsc pracy w turystyce, wyrównanie zapóźnień cywilizacyjnych regionu w postaci braku połączeń kolejowych, lotniska. Dlatego planujemy dyskusję - debatę z udziałem władz, specjalistów, organizacji społecznych oraz lokalnej społeczności pod hasłem „Okrągły stół dla Puszczy Białowieskiej” i promujące wydarzenie artystyczne w postaci koncertów, spotkań z ciekawymi ludźmi, także transmitowanymi w internecie. Celem jest promocja turystyki zamiast wycinania Puszczy Białowieskiej. Puszcza Białowieska powinna być promowana jako największa atrakcja turystyczna Polski i Europy. Okolice Puszczy Białowieskiej i Podlasie są bliżej Warszawy niż np. Zakopane, może ją odwiedzać 10 razy więcej turystów, zostawiając 10 razy więcej pieniędzy, dając zatrudnienie 10 razy większej ilości osób, które nie musiałyby emigrować za pracą. Festiwal był już zrealizowany jako jednodniowy w Białymstoku 27.09.2019 r. kzfaq.info/get/bejne/gdlhnrCnvc25qac.html Dyskusja/Debata „Okrągły Stół dla Puszczy Białowieskiej” kzfaq.info/get/bejne/eLuoZ6-Cq5vPYaM.html i 27.08.2016 r. w okolicy Puszczy Białowieskiej, nad Zalewem Siemianówka (3,5 godzinny zapis filmowy kzfaq.info/get/bejne/ad-WlZqQ2dvTn4k.html), chcemy go powtarzać cyklicznie z większą ilością atrakcji, także w innych miastach i województwach, promując przy okazji zdrowy, aktywny styl życia i wypoczynku w postaci interaktywnego festiwalu trwającego docelowo przez cały okres wakacji. Zakopane to przykład miejscowości, które z wycinki lasów, hodowli owiec czy zagłębia hutniczego, które straciło opłacalność z powodu wyczerpania złóż zostało stolicą turystyki, z powodu górskiego powietrza, które miało leczyć gruźlicę, a linia kolejowa spowodowała wzrost ilości turystów. Dziś okolice Puszczy Białowieskiej i fragment ostatniego naturalnego lasu w Europie to odpowiedź na problemy smogu, zmian klimatu i pożarów lasów. Czy w Polsce latem będą pożary lasów jak np. w Australii? 80% obszaru postkomunistycznych plantacji desek Lasów Państwowych czeka katastrofa. Z powodu zmian klimatycznych i obniżenia poziomu wód gruntowych usychają drzewa iglaste (świerki, sosny) z płytkim systemem korzeniowym. Sadzono je zamiast drzew liściastych, naturalnych w Polsce. To leśnicy wyhodowali korniki na świerkowych plantacjach desek, w Rezerwacie Ścisłym Białowieskiego Parku Narodowego korniki czy pożary to nie jest problem. Dlatego trzeba im odebrać lasy zanim doprowadzą je do takiej katastrofy jak w "gospodarczej" części Puszczy Białowieskiej. bazapozarow.ibles.pl/zagrozenie/ ibialowieski.blogspot.com/p/o-puszczy-biaowieskiej-rozwoju-regionu.html Rezerwat Ścisły Białowieskiego Parku Narodowego to wzorcowe 50 km2 ostatniego lasu naturalnego w Europie, prawdziwy las, miejsce, które powinien zobaczyć każdy Europejczyk. A Puszcza Białowieska to np. miejsce występowania gatunku grzyba będącego podstawą leku na raka www.tvp.info/40594727/grzyb-z-puszczy-bialowieskiej-moze-leczyc-raka-naukowcy-chca-go-opatentowac W czasie epidemii COVID-19 Puszcza Białowieska potrzebuje szczególnie promocji i odwiedzin turystów, którzy wesprą ją swoja obecnością i pieniędzmi. Bądź tego częścią! Weź udział! Puszcza Białowieska czeka na Ciebie! Wesprzyj projekt Festiwalu finansowo i zostań specjalnym gościem!
@agnieszkatatiasza1036
@agnieszkatatiasza1036 3 жыл бұрын
PIĘKNE!
@rickz7657
@rickz7657 4 жыл бұрын
Could have been my Grandfathers mill.
@dexterdexter5863
@dexterdexter5863 4 жыл бұрын
Nie wolno nigdy zapomnieć, ani wybaczyć zła i okrucieństwa, jakie wyrządził niemiecki okupant Polsce podczas II Wojny Światowej. Okropnie szkoda Żydów i ich wartościowej kultury, którą Niemcy zniszczyli podczas Holocaustu.
@K2iK
@K2iK 3 жыл бұрын
Tak jak nie wolno zapomnieć antypolskiej działalności tej nacji
@dexterdexter5863
@dexterdexter5863 3 жыл бұрын
@@K2iK Niemców? Pocieszę cię, że niektórzy Polacy z nimi kolaborowali.
@dexterdexter5863
@dexterdexter5863 3 жыл бұрын
@@K2iK No cóż, przykre, że tak wielu Polaków prowadzi antypolską działalność.
@mefiu-be3xu
@mefiu-be3xu 4 жыл бұрын
ja także piekę w piecu chlebowym drzewem świerkowym , chleb bajka
@boreasz
@boreasz 4 жыл бұрын
więcej takich dokumentów !
@WOLF-gt7ej
@WOLF-gt7ej 4 жыл бұрын
Dla tego starszego pana 👍💪👏👏🤗👏👏💪👍
@iren5371
@iren5371 4 жыл бұрын
Żal mi bardzo tego narodu i szkoda że to tylko przeszłość i dużo rzeczy poszło w zapomnienie. Ile oni musieli wycierpieć. W jednym dniu trzeba było zostawić wszystko gdyby nam się tak przyszło i trzeba by było zostawić wszystko dom i wszystko inne byłoby to straszne. Bardzo współczuję.
@kibicbarcy9615
@kibicbarcy9615 4 жыл бұрын
Teraz się idzie do Biedronki po mąkę. W A z jakiej jakości zboża zrobiona to inna kwestia..
@pavloxikanowiecyny4873
@pavloxikanowiecyny4873 4 жыл бұрын
Łoknica 60,17-100
@Damian3107
@Damian3107 4 жыл бұрын
Za 160 tys siedlisko jest na sprzedaż na olx może ktoś kupi i nie pójdzie w zatracenie
@stalowyzpodlasia7577
@stalowyzpodlasia7577 4 жыл бұрын
Świetna realizacja dokumentu i ten klimat...tego już dziś nie ma...niech dobry duch Pans Tadeusza czuwa nad tym miejscem...
@elizatworek1197
@elizatworek1197 4 жыл бұрын
Oby wiecej takich ludzi. Musimy odbudowac ten kraj.