Пікірлер
@claudiakriszt9086
@claudiakriszt9086 Сағат бұрын
Fagyaszd, nem fagyasztd! ☝🏾☝🏾☝🏾 Bocsi! 🙈🙈🙈🤪🤪🤪🙃🙃🙃
@cseni251
@cseni251 2 сағат бұрын
Nagyon hasznosak ezek a beszélgetések! 🥰 Köszönjük nektek! 😊
@tamasbaranyi4869
@tamasbaranyi4869 3 сағат бұрын
Ez a rövid műsorfolyam, úgy látott el hasznos tudnivalókkal és oszlatott el tévhiteket, hogy közben ellazította és felszabadította újra, az evéshez való viszonyomat. Mindkét Hölgynek köszönöm!
@szekibi
@szekibi 5 сағат бұрын
A bolognai ragu eleve sárgarépa,zellergumo es hagyma, azaz sofritoval indul, nagyon kevés paradicsomszósz kell bele, a többi daralt hús, fuszerek, vörösbor és kevés tej vagy tejszín. Az olaszok se voltak teljesen egyugyuek mikor ezt kitalálták 😅
@mariacsimanehegyi8230
@mariacsimanehegyi8230 5 сағат бұрын
Adriennek nagy köszönet! Remélem még sokszor visszatér és beszámol!
@hofdori
@hofdori 8 сағат бұрын
Annyira imádom Adrienn tanácsait, mert praktikusak, életszerűek, profik, érthetőek és mindenki számára betatarthatóak + a lehetséges bűntudat írmagját is kiírtja :)) Hiánypótló! Kábé ő az egyetlen, aki ennyire képes az egészségvégő tanácsokat az emberek életébe integrálni. Sok más szakértőt hallgattam, de azok a tanácsok baromira távol állnak a magyar valóságtól.. köszönöm Adrienn, hogy nem tartod ezeket magadban és az instagramon is rendületlenül tanítasz. Mióta Adriennt hallgatom, felturbóztam a reggelim és az ebédeim, és sokkal finomabbak lettek! Még még még.... ennyi nem elég!!! 😍😍
@ildikoosvarth6514
@ildikoosvarth6514 8 сағат бұрын
Imadtam !!!!
@stohrtekla
@stohrtekla 8 сағат бұрын
El vagyok kenődve……nem lehet bekerülni az Adriennhez tanácsadásra….ezek a beszélgetések sokat adnak….vérzik a szívem, hogy vége!!!!😢, de köszönöm az eddigi részeket.💐
@csanyi05
@csanyi05 11 сағат бұрын
Könyve megrendelve! Nagyon hasznos amiket mond :)
@viktorianyircsak8944
@viktorianyircsak8944 11 сағат бұрын
Ez egy csoda sorozat volt, köszönjük .😊
@liviamarjai9734
@liviamarjai9734 12 сағат бұрын
Nagyon vártam az összes részt és azóta regisztráltam magam az Instagramra, hogy követhessem Adrit és természetesen a könyvét is megvettem :-) Iszonyat sok hasznos tanácsot kaptam és ezt köszönöm. Csilla, imádom, a témáidat, műsoraidat, várom a folytatást, bármi is lesz az :-) :-)
@rozgonyikatica
@rozgonyikatica 12 сағат бұрын
Remek beszélgetés volt,hálásan köszönjük!
@r.b.461
@r.b.461 14 сағат бұрын
Imádtam ❤nagyon köszönöm nektek :) ennyi jó tippet ingyen kapni nagyon megérte 🤩 megmaradt pénzből megyek is bevásárolni a lista alapján 🙏🏻
@annabogdan5524
@annabogdan5524 15 сағат бұрын
Sok videót kívánok 🎉🎉🎉🎉🎉
@agotabesenyo1306
@agotabesenyo1306 15 сағат бұрын
Nagyon nagy tudású hölgy Adrienn,többször meghallgattam már! Sok értékes információ van benne,de azt mondani,hogy a kemoterápia fantasztikus dolog....ez sziven ütött.....úgy hangzik,mint a gyógyszeripar marketingje,ha már a táplálékkiegészitők marketingje negativan elhangzott! Nagyon sok jó dolgot tudtam kivenni az beszélgetésből! Köszönöm! 😊
@MeloStep
@MeloStep 3 күн бұрын
Sajnálom azokat, akik az evésben lelik az örömöt, azzal űzik el az unalmat, azon agyalnak reggel, hogy mit egyenek majd este és azzal fekszenek le, hogy mit fognak majd enni reggel, vagy a nyaraláson..ez nevetségesen szánalmas. Az evés szükséges rossz.
@mariannkis2788
@mariannkis2788 6 күн бұрын
Tud esetleg adni pelda etrendet is a jo eveshez?
@bernadettivanyi7378
@bernadettivanyi7378 7 күн бұрын
..Kasza Tibi,Tomán Diet,Jákob Zoli és stb amit szerintem nem szeretnétek kimondani. Pedig de jó lenne ha ki lehetne mondani.. ..
@MyBogata
@MyBogata 6 күн бұрын
Active esetleg?
@Lotrisz
@Lotrisz 6 күн бұрын
High.... Fiber shake 😔
@kingakovacs7238
@kingakovacs7238 5 күн бұрын
Forever..
@aapril4801
@aapril4801 7 күн бұрын
Annyira fontos a táplálkozásról így beszélni, ahogy Adrienn. Abszolút átérzem, hogy milyen az, amikor a külső elvárás határozza meg, hogy fogyni akar az ember. Aztán annyira belsővé válik, hogy folyton bántja az ember magát, ha nem extra keveset eszik, mert csak kontrollból sikerül fogyni. Hogy csak úgy sikerül csinosnak lenni, ha folyton éhes az ember. Adrienn hatására nem bántom már magam amikor megeszek valami olyan ételt, amit a közvélekedés szerint nem szabad, és az elfogadás hatására az étvágyam is normalizálódik.
@esztermegyeri318
@esztermegyeri318 7 күн бұрын
Az elmúlt években nagyon hosszú utat jártam be. Bevallom, véletlenül kezdtem el hallgatni ezt unka közben, mert már besokalltam a témából. DE! hogy ez mennyire jó beszgélgetés!!! Ami nekem nagyon megnyugtató, az az, hogy semmiféle ítélkezés, szégyenkeltés nincs egyikőtökben sem. Nagyon hálás vagyok ezért.
@ythus
@ythus 7 күн бұрын
Én egy olyan részt id megnéznék szìvesen, ahol Adrienn és Jankò Robi van a beszélgetésben, vagyis a tudomànyos oldal és a gyakorlat egymás mellett.
@mariacsimanehegyi8230
@mariacsimanehegyi8230 7 күн бұрын
Adriennből sosem elég! Eddig ez volt nekem a legjobb podcast! Köszönöm szépen!
@annabogdan5524
@annabogdan5524 7 күн бұрын
Kedvencem kedves Csilla 🎉🎉🎉🎉🎉🎉
@Esztrkllr7
@Esztrkllr7 9 күн бұрын
Az intermittent fasting napi 8 órában étkezés és 16 óra szünet közte, nem pedig napi 4 órában étkezés... Ha beszélgetünk valamiről, azt utánajárással tegyük, máskülönben nincs értelme a beszélgetésnek. Én most 33 éves vagyok és kb. 15 éve így étkezem teljesen természetesen anélkül, hogy valaha hallottam volna ezt a kifejezést. Már sok éve így ettem, mikor először hallottam, hogy ennek az étkezési szokásnak van neve. Addig mindig azt gondoltam, hogy valami baj van velem, mert mások szerint "nem normális" így enni. Az intermittent fasting egyáltalán nem arról szól, hogy éheztetjük a szöveteket. Nem vagyok sem alultáplált, sem túlsúlyos. Nincsenek mikrotápanyaghiányaim és nagyon jó kapcsolatom van az ételekkel, az étkezéssel úgy általában, nagyon szeretek enni. Volt kb. 2 év, amikor reggel is ettem, délben is és este is. Ugyanolyan ételeket, csak időben másképp elosztva. Az eredmény 6-8 kg hízás, energiahiány és gyakori farkaséhség rohamok lettek, melyek miatt többet ettem, több kalóriát vittem be, mint amennyire a szervezetemnek szüksége lett volna. Állandóan éhes voltam és akkor kezdett rossz kapcsolatom kialakulni az étkezéssel, próbáltam nem enni annyit, de egyre csak rosszabb lett. Mióta visszatértem az intermittent fasting-hoz, azóta a súlyom is stabilizálódott, nem fluktuál 1 kg-nál többet évek alatt sem. Az meg, hogy reggelizni kell... Hát, aki éhes reggel, az szerintem egyen. Én konkrétan nem is bírok enni hamarabb, mint 3-4 órával ébredés után, mert nem esik jól, nincs étvágyam. Tény, hogy ez a módszer nem való mindenkinek. Akinek nem jó érzés így táplálkozni, az ne tegye! Ennyire egyszerű, számos másfajta étkezési mód létezik, mindenki számára van megfelelő. Az a fontos, hogy az ember megismerje a saját teste működését, mert annál jobban, pontosabban egy szakember sem fogja tudni megmondani, hogy mi lenne neki a jó. Viszont kijelenteni azt, hogy az intermittent fasting egy tévedés, na az önmagában egy hatalmas tévedés! Egyéb iránt szuper ez a videósorozat, nagyon sok hasznos és szükséges tanács hangzik el benne, mindenki magával tud innen vinni valamit.
@enikofulop794
@enikofulop794 8 күн бұрын
Nem akarom elvenni a dicsősèget, de Ön nem IF-ik csak szimplán normálisan táplálkozik. Ez lenne a normális. 8 órában eszem ès a többiben nem.. .
@dorigunther
@dorigunther 9 күн бұрын
dr. Mindy Pelz videóit javaslom az időszakos böjt témában, azoknak akiket mélyebben érdekel a téma. nagy tudású és csodás nő.
@liviavida8389
@liviavida8389 10 күн бұрын
Nem, az időszakos böjtölés nem a "szent grál", de egyre inkább úgy tűnik (kutatások kétséget kizárólag támasztják ezt alá), hogy vannak emberek, akiknek a kalóriacsökkentés mellett és/vagy helyett, ha behozunk/hozzáadunk egy másik változót, itt éppen az időt, akkor ez tudja beindítani a fogyást vagy bizonyos tünetek enyhülését. 2024-ben tévhitnek nevezni az időszakos böjtölést tárgyi tévedés. A Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének részletes állásfoglalása olvasható erről, messze nem ezt képviselve, ami a videóban hallható. A dietetikus ebben a videóban egyértelműen saját véleményét mondja el a témákban, ami nem gond, nyilván két egészséges ember beszélgetését halljuk. Csak akkor legyen ez egyértelműsítve, mert pont abba a sorba áll be a dietetikus, amit kifogásol: hogy sok ember mond sok mindent sok mindenről, megalapozatlanul.
@roberttek9859
@roberttek9859 11 күн бұрын
A teljes kiőrlésű kenyérnél lett hiteltelen...a sónál meg végképp...
@meronka82
@meronka82 11 күн бұрын
Ciki, de mi az a brancholás? 😮🫣
@pirosroza3183
@pirosroza3183 11 күн бұрын
az angol breakfast és lunch összevonása . késői reggeli ami már ebéd is
@meronka82
@meronka82 11 күн бұрын
@pirosroza3183 koszonom. Ha angol ,akkor meg kellemetlenebb. 🤣 Angliaban elek, de meg sosem hallottam... biztos, mert en nem vonom ossze a ket etkezest. Ma is tanultam valamit. 😃
@mariacs.n.928
@mariacs.n.928 11 күн бұрын
Minden nap ettek, de kovászolt kenyeret és nem kenyérnek látszó tárgyat. A disznók is egészségesek voltak.
@valentina2005
@valentina2005 12 күн бұрын
Jol atertekelte a dolgokat. Vajon ez öröklödik?🙄
@seprivat750
@seprivat750 12 күн бұрын
úúúúúúúúúú..... nagyon jó referenciával rendelkező orvosok javasolják az időablakot, ráadásul olyanok, akik önmaguk reklámjai 50-60-70 évesen is. sokkal több alázatra lenne szüksége a dietetikusnak. hatalmas önbizalommal mond féligazságokat.
@enikofulop794
@enikofulop794 8 күн бұрын
Teljesen reális amit mond, csak èrtelmezni kellene. Nem azt mondja hogy tilos időablakban ètkezni..egyèbkènt egy átlag ember is így ètkezik.
@danielnebiro2380
@danielnebiro2380 12 күн бұрын
Jó lenne kevesebb angol szót hallani magyar beszédben.
@ildikorajki-toth6056
@ildikorajki-toth6056 12 күн бұрын
Életemben nem hallottam még ennyire korrekt válaszokat ezekre a világot megosztó kérdésekre, amiket ez a sorozat feszeget! Köszönöm ❤
@01kopi
@01kopi 12 күн бұрын
Nagyon jó ez az interjú! Az elhangzottak alapján, akkor rengeteg kutatás - amire hivatkoznak sokan - gyakorlatilag kuka, mert nem vizsgálja az embert, mint rendszert, csak 1-1 kiragadott szegmensét?
@dinnyesneolahandrea7924
@dinnyesneolahandrea7924 13 күн бұрын
Annyira szeretlek Benneteket, köszönöm a nagyon értékes infókat.
@mariacsimanehegyi8230
@mariacsimanehegyi8230 13 күн бұрын
Mint mindig most is remek volt! Köszönöm!
@Csasza0526
@Csasza0526 13 күн бұрын
Köszönjük szépen 🙏
@pannivig
@pannivig 13 күн бұрын
Napi 8 órában étkezés és nem napi 4 órában, ahogy a dietetikus hölgy gondolja! Az autofágiáról hallott már?
@enikofulop794
@enikofulop794 8 күн бұрын
Biztosan hallott viszont ő látott már onkológiai betegeket is teljesen leèpülve... Sokak szerint daganatos betegek esetèben is fontos az autofágia, miközben a klinikákon teljesen máshogy tapasztalja a szakember. Örül ha fel tudja táplálni a beteget..
@pannivig
@pannivig 7 күн бұрын
​@@enikofulop794 Dr Schwab Richárd belgyógyász- gasztroenteorológus is sok daganatos beteggel foglalkozik. Ő mégis vagy talán épp emiatt ajánlja az emésztőrendszer pihentetését - min. 16 órán át. Azt mondja, hogy egyszerre emészteni és regenerálódni nem képes a szervezetünk. Én inkább érzem az ő tudását megalapozottabnak, mint a dietetikus hölgyét.
@ildikoszatmari42
@ildikoszatmari42 13 күн бұрын
Nagyon remélem, hogy ezt a témát (étkezés, emberi test működése) még egy ideig hallhatjuk, mert ezek a beszélgetések nagyon hiánypótlóak a (magyar) társadalomban. Sokszor a háziorvos sem tud mit kezdeni és tanácsot adni (puffadsz?- espuvisan ) ahelyett, hogy megkeresnénk a baj forrását. Így marad az élethosszig tanulás ,az önképzés, a megfigyelés és kísérletezgetés magunkon. Mert minden bélrendszer egy külön történet. Köszönöm ismét!
@kataludman4836
@kataludman4836 13 күн бұрын
Az tévhit, hogy az agyunk 1%-át használjuk ki. Csányi Vilmos etológus mondta, hogy a szervezet nem tart fenn olyan dolgot, amire nincs szüksége, nem használ. Ez az evolúcióval ellentétes lenne.
@zoltanherwerth1112
@zoltanherwerth1112 14 күн бұрын
Sz. Adrienn-nek nemcsak az őzike szeme elbűvölő, hanem a ravasz okossága is.
@nocsaknocska5531
@nocsaknocska5531 14 күн бұрын
Miért használsz egy videó címében olyan szót, amit nem tudsz helyesen leírni?
@adri.-.-.22234
@adri.-.-.22234 14 күн бұрын
Nem kell logikusan a hölgynek kigondolnia, tessék megnézni dr Schwab Richard tanulmányait, előadását. Ha már ezt hozza fel hölgyem Regen az emberek halasztak vadásztak, amivel elment a fél nap,nem pedig napi 5-6 szor peksüteményt, feldolgozott hamikákat ettek.
@ErikHrtmnn
@ErikHrtmnn 14 күн бұрын
A tápcsatorna nem arra van, hogy folyamatosan zabaljunk. Egyes ételek emésztési ideje 4-5-6 óra. A mai ember meg zabál.
@hofdori
@hofdori 14 күн бұрын
Imádom, ahogy beszélgettek, imádom Csilla kérdéseit, hogy mindent feltesz, ami az emberek fejében csak benne lehet és imádom, hogy Adrienn mindig ilyen konzisztensen válaszol! Ahogy egyre többet hallgatom a fő konklúzió számomra, hogy a sok félreértés abból fakad, hogy az emberek sosem rendszerben gondolkdonak és nem egy egészet néznek (életmód), hanem kiemelnek egy-egy dolgot, így azt hiszik, hogy ez a csoda megoldás, pedig igazából a dolgok egymásra hatása ér el valamilyen eredményt. Vajon miért van ez, hogy sokan nem veszik észre azokat a változtatásokat, amiket Adrienn mond, pl. hogy nem a gluténmentesség a hatásos, hanem a normális kaja? olyan jó, hogy vagytok! viszont sztem ez nem jut el azokhoz éppen, akiknek a legnagyobb szüksége lenne rá..
@star-wp1tk
@star-wp1tk 6 күн бұрын
Ez+ nagyon felkaptak,hogy egyel naponta fel kg zöldseget es minden megoldodik..
@katavaczi7221
@katavaczi7221 14 күн бұрын
Zseniális interjú ❤ még többet Hölgyek 😊 hiánypótló nagyon ez a podcast.
@adriennszucs7761
@adriennszucs7761 14 күн бұрын
Atyaég, de jó volt. Végre egy jó témakör jó riporterrel, jó szakertővel. Még, még légyszi 😊
@72Barbi
@72Barbi 14 күн бұрын
Kérdésem azt lenne, hogy mi a vélemény arról, hogy a természetgyógyászok, köztük elismert szakemberek, egyre inkább felhívják a figyelmet arra, hogy a teljes kiőrlésű pékáru lassan ölő méreg - és itt nem a rozskenyér, graham zsemle stb. beszélünk, hanem a teljes kiőrlésűről. Ugyanis a gabona héja is őrlésre kerül, amiben növényvédő szerek találhatóak, és plusz(!), a gabonaszem felépítése úgy működik, hogy a héj védelmezi a magot (a gabona kicsinyét), így az olyan anyagokat tartalmaz aminek hosszú távú fogyasztása rendkívül káros. Ugyankkor egyre inkább szorgalmazzák a kovászos kenyér bevezetését, ami még enyhe formában antibiotikumot is termel, ami gyógyító hatással van ránk. Erről hosszabban Mester Károly agrármérnök és természetgyógyász tart előadásokat. Nagyon örülnék Csilla, ha pl. őt is meginvitálnád egy beszélgetésre. Szeretem ezeket a műsorokat, köszönöm, hogy ennyi jó tanácsot gyűjt össze az oldalatok, így mindenki kiválaszthatja, mi számára az arany középút, vagy a tartható egyensúly. <3
@ildikoosvarth6514
@ildikoosvarth6514 14 күн бұрын
Köszönöm szèpen ! A legjobbak egyike volt !!!Nagyon vàrom a következő részt !
@timeanagy1908
@timeanagy1908 14 күн бұрын
Teljes kiörlésü és fehér lisztből kovászos kenyeret csinálok házilag.
@Promlanw6
@Promlanw6 14 күн бұрын
Hmm fincsi biztos! Es egeszseges😊