Tak zaczyna się CUKRZYCA - studium przypadku na podstawie 20 lat badań

  Рет қаралды 67,502

Bartosz Czekala

Bartosz Czekala

Күн бұрын

Wszyscy wiedzą, że cukrzyca jest chorobą, która rozwija się długie lata. Czy można zauważyć w badaniach laboratoryjnych, że coś jest nie tak odpowiednio wcześniej? Pewnie, że tak! W filmiku przyjrzymy się badaniom Piotrka, u którego zdiagnozowano cukrzycę. Obejmują one zakres 20 lat i pięknie pokazują postępującą dysfunkcją metaboliczną.
===========================================
WSZYSTKIE LINKI ⤵️ linktr.ee/bartekczekala
Dla Twojej wygody pod poniższym adresem znajdziesz wszystkie użyteczne linki:
- kursy (o jeden włos za daleko, Vocabulary Labs, Experts Incubator i inne)
- patronat
- newsletter
- moje strony internetowe z formularzami kontaktowymi
- wszystkie media społecznościowe (Fb, Twitter, Instagram)
linktr.ee/bartekczekala
=========================
SYGNATURY CZASOWE:
00:00 - Wstęp.
01:18 - Historia Piotrka.
03:40 - Morfologia - leukocyty.
06:27 - Hemoglobina glikowana - czy jest wiarygodnym badaniem?
09:05 - Wątroba - jak rozpoznać stłuszczenie?
14:14 - HDL - jaki poziom powinien być?
16:20 - Marker incydentów metabolicznych - TGL/HDL.
19:05 - Jak genetyka wpływa na człowieka?
21:13 - Koniec.
=========================
ZDROWOROZSĄDKOWE PRZYPOMNIENIE:
Materiały przedstawione w niniejszym filmie mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane, jako porada medyczna lub zamiennik wizyty u specjalisty z dziedziny medycyny, lub dietetyki. Ludzki organizm jest skomplikowany i na stany chorobowe wpływają tysiące czynników, takich jak dieta, suplementy oraz leki, które bierzesz, choroby współtowarzyszące itd. Zalecenie, które jest skuteczne dla innej osoby Tobie może zaszkodzić. Zachowaj więc zdrowy rozsądek w internecie.
=========================
NEWSLETTER o pamięci, językach i żywieniu:
✔️ universeofmemory.pl/pamieciow...
=========================
KURSY i SZKOLENIA JĘZYKOWE oraz PAMIĘCIOWE ⤵️
Jeśli interesuję Cię szybka nauka języków obcych oraz skuteczne przyswajanie wiedzy z dowolnej dziedziny, takiej, jak choćby medycyna, czy dietetyka, to sprawdź moje kursy:
✔️ WSZYSTKIE KURSY INTERNETOWE ( universeofmemory.pl/kursy-int... )
✔️ VOCABULARY LABS - Naucz się dowolnego języka od A do Z ( universeofmemory.pl/o-kursie-... )
✔️ KUŹNIA EKSPERTÓW (ang. EXPERTS INCUBATOR) - Jak samodzielnie opanować wiedzę z dowolnej dziedziny od zera do poziomu eksperckiego ( universeofmemory.pl/jak-uczyc... )
==============
BADANIA I INNE MATERIAŁY ⤵️
- Serum alanine transaminase is predictive of fasting and postprandial insulin and glucagon concentrations in type 2 diabetes (www.sciencedirect.com/science...) (2023)
- A1c test misses many cases of diabetes (www.sciencedaily.com/releases...) (2019)
- Non-invasive score identifies ultrasonography-diagnosed non-alcoholic fatty liver disease and predicts mortality in the USA (bmcmedicine.biomedcentral.com...) (2014)

Пікірлер: 256
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 7 ай бұрын
Jak zawsze porcja muzyki, aby przyjemnie spędzić czas również po obejrzeniu filmików🙂 👉 Danger Danger - Beat The Bullet (kzfaq.info/get/bejne/r7yWa86buLbXj5c.html&ab_channel=dangerdanger0910) 👉 The O'Reillys and the Paddyhats - Irish Way (kzfaq.info/get/bejne/mZiSeNqLt53LYY0.html) 👉 Scandal - The Warrior (kzfaq.info/get/bejne/ap2paMWgnd3YoYE.html&ab_channel=ScandalVEVO)
@mariank9935
@mariank9935 7 ай бұрын
No i jak tu nie lubić Ajriszów 😂. Nawet tych niemieckich
@irenakreutzer4417
@irenakreutzer4417 7 ай бұрын
Dziekuje Bartku serdecznie za podjecie tego tematu. Dokladnie u mnie byla podobna sytuacja gdzie wyniki labolatoryjne nie byly super a lekarze naturalnie nie widzieli lub nie chcieli widziec zwiazku. Pytajac o analize wynikow- slyszalam tylko - wszystko miesci sie w granicach, nie robic paniki! Bylam coraz grubsza, nadcisnienie, RZS, Luszczyca, stluszczenie watroby i dalej bylo wszystko W GRANICACH...Wzielam sprawy w swoje rece, zaczelam szukac informacji edukowac sie. Dzieki miedzy innymi Twojemu kanalowi nie potrzebuje dzisiaj lekow, jestem wolna od terapii nie przynoszacych efektow. Jesszcze raz dziekuje, ze jestes Bartku ❤
@jolantawozniak2132
@jolantawozniak2132 7 ай бұрын
“ Wzięłam sprawy w swoje ręce” …. to jest ten „ złoty klucz 🔑 „ do zdrowia….
@irenakreutzer4417
@irenakreutzer4417 7 ай бұрын
@@jolantawozniak2132 " zloty klucz " to szukanie odpowiedzi na zadane pytania, udukacja i konfrontacja z kompetentnymi osobami- zawsze jest zrodlo problemow a co za tym idzie chorob. Chorobowy proces trwa latami i wychodzenie z niego rowniez dlugofalowe- ale mozliwe ❤️
@barbarabrecht6786
@barbarabrecht6786 7 ай бұрын
Moja mama w wieku 72 lat zmarła na niealkoholowe stłuszczenie wątroby a przecież dietą możnaby wiele zmienić. Żaden lekarz nie powiedział co ma jeść, czego unikać, nawet profesorowie medycyny. Mama żywiła się głównie węglowodanami, mięsa nie lubiła. Do końca jadła słodkie śniadania, mleko, sery, potrawy mączne, kasze, owoce , ziemniaki itp. Ja również wtedy nie wiedziałam, jak ważne jest jedzenie. Jest mi bardzo przykro z tego powodu.
@kasiakowalska3795
@kasiakowalska3795 7 ай бұрын
To przykre, ta świadomość, że było coś do zrobienia. Pomyślałam o moich rodzicach i znajomych, jakie mają przekonania. To ludzie, którzy przeżyli biedę, zawsze odżywiali się takimi produktami jak Twoja mama i takie jedzenie znają. To ludzie, którzy mają wpojony szacunek do jedzenia a szczególnie do chleba. Oni kiedyś modlili się przed i po jedzeniu, na chlebie robili znak krzyża, całowali kromkę, która upadła na podłogę. "Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj". "Jedz i nie wybrzydzaj, ciesz się, że w ogóle masz co jeść". Będąc sama na stylu niskowęglowodanowym widzę, że ludzie mnie otaczający mogą mieć tego typu dylematy. "Myślisz, że będziesz żyła sto lat?"
@carbonblue5056
@carbonblue5056 7 ай бұрын
@@kasiakowalska3795 W punkt. Zmienić rodzinne przyzwyczajenia żywieniowe to czasem jak próba nawrócenia rzeki kijem: będą zażarcie bronić tego jak świętości, mimo, że po tradycyjnie rodzinnym posiłku będą w fatalnym samopoczuciu. Czasem zastanawiam się co musiało się stać, jakie wojny i tragedie, że tak nauczono ludzi jeść...takich konserwatywnych ludzi.
@StatkowaStatkowa
@StatkowaStatkowa 7 ай бұрын
Tak było to wpajali, że tłuszcze są niezdrowe, jakiś pan dr. powiedział w Przekrekroju czy kalendarzu. Wszystko z Ameryki do tego głòd bo wojna
@kasiakowalska3795
@kasiakowalska3795 7 ай бұрын
​@@carbonblue5056Pomyśl o pokoleniach chłopów pańszczyźnianych, którzy mieli do jedzenia to, co ich zwierzęta a mięso i jaja musieli oddawać do dworu. O pokoleniach robotników w miastach, którzy za zarobione grosze mogli sobie kupić to, co najtańsze. Teraz my mamy w sklepach naprawdę luksusy i są dla nas dostępne, to te wartościowe jedzenie obrzydza się ludziom, że niezdrowe, że zapycha żyły i prowadzi do nowotworów. I większość znów je badziew.
@patryksocko5111
@patryksocko5111 7 ай бұрын
O czym wy gadacie? Nie porównujcie jedzenia sprzed 30 lat do jedzenia teraz. Mleko od krowy a uht Chleb na ziarnie który jest pryskany randapem i genetycznie zmodyfikowane, czy kiedyś to było? Nie. Pożywienie miało więcej składników odżywczych i było zupełnie inne niż jest teraz. Są ludzie którzy żyli czy żyją po 90-100 lat i jedli węglowodany.
@martea77
@martea77 7 ай бұрын
O to ja mam pomysl na serie filmikow o poszczegolnych skladnikach morfologii :)
@reginaprzeslak6248
@reginaprzeslak6248 7 ай бұрын
Oj gdybym miała ułamek tej wiedzy w głowie.... rzetelnie jak zawsze 👍
@dorotakociubowska7900
@dorotakociubowska7900 7 ай бұрын
Jesteś geniuszem, podziwiam, szacun.
@paulinaz.3975
@paulinaz.3975 7 ай бұрын
Brawo Bartek! Świetna robota. Wyposażasz ludzi w ważną wiedzę.
@magicznyogrod369
@magicznyogrod369 7 ай бұрын
Bardzo fajnie omówiony temat na żywym przykładzie 👍 takie są dla mnie najciekawsze. Dzięki Bartku i Piotrze 🧡🍀 U męża 68l glukoza oscyluje tak ~103. Jest na normalnej diecie choć stara się jeść dobre produkty, ale niestety w każdy weekend odreagowuje stres alko 40%. Gdzieś 3 lata temu wygoniłam go na usg i wątroba wyszła nie najlepiej. No i wtedy mocno ograniczył alko i po roku wszystko się pięknie zregenerowało. Też ma dobre geny. Tylko cóż z tego jak wrócił do alko bo lubi i nie chce inaczej 🙈 Pozdrawiam serdecznie i pieknych prezentów od 🎅🎅🎅 Ps 93 letnia sprawna, samodzielna chrzestna znajomego skręciła nogę, pogotowie zabrało ją do szpitala, aby zrobić prześwietlenie i zarazila się tam kowidem i zmarła w tym szpitalu 😪 Uważajcie na siebie i dbajcie o swój dobrostan. Niech szczęście wam sprzyja 🍀🍀🍀
@witowojtowski6833
@witowojtowski6833 7 ай бұрын
zabili a nie zmarla, bo dobrze placili za zgony
@magicznyogrod369
@magicznyogrod369 7 ай бұрын
@@witowojtowski6833 to było teraz w tym tygodniu. Nadal płacą?
@__marek__
@__marek__ 7 ай бұрын
Genialny pomysł z opisem przypadku. Podziękowania za inicjatywę dla pacjenta 👍
@agnieszkam6925
@agnieszkam6925 7 ай бұрын
Super wartościowy materiał, dziękuję. W życiu nie słyszałam od lekarza interpretacji parametrów morfologii krwi (oprócz podstawowych ogólników), a tu widzę, że istnieje takie bogactwo wiedzy zawarte w takich chociażby monocytach, czy w wyniku proporcji pewnych współczynników. Chętnie przyjmę każdą wiedzę w tym zakresie - osobiście zawsze mam jakieś wahania na H lub na L neutrofili i nie wiem jak je wyjaśnić. Jeszcze raz dziękuję i CHCĘ WIĘCEJ. Pozdrawiam
@magorzataoza2910
@magorzataoza2910 7 ай бұрын
Wiedza ogromna, tyle potrzebnych informacji w trosce o nasze zdrowie. Komunikatywność, kompetencja, merytorycznie, praktycznie.
@Krzysztof_Kwiatkowski
@Krzysztof_Kwiatkowski 7 ай бұрын
👍Niechaj Ci się darzy Bartku
@barbarabrecht6786
@barbarabrecht6786 7 ай бұрын
Jak to dobrze, że nam tłumaczysz wyniki. Lekarze robią to powierzchownie, nie analizują co z czego wynika. Dopiero jak wyniki są drastycznie złe kierują do specjalisty lub do szpitala, często jest za późno na wyleczenie.
@ultrasone8450
@ultrasone8450 7 ай бұрын
Bo to mafia tam się liczą pieniądze i żebyś brał leki .
@agae.s.9896
@agae.s.9896 7 ай бұрын
I jeszcze mowia: dlaczego pani nie przyszła wcześniej? A kiedy przychodzi się wcześniej, to sugerują, że oni się takimi pierdolami nie zajmują.
@user-sn8wi9dk9c
@user-sn8wi9dk9c 6 ай бұрын
Lekarz mojej mamy nie wiedział co ma ferrytyna do jej stanu zdrowia. Miała do mnie pretensje, ze musiała robić wynik z głupiej ferrytyny i straciła pieniądze.
@barbarabrecht6786
@barbarabrecht6786 6 ай бұрын
@@user-sn8wi9dk9c ...przykro to mówić, ale niektóre osoby nie doceniają ważnych informacji, nie potrafią wyciągać wniosków.
@piotrgowacki328
@piotrgowacki328 7 ай бұрын
Jak zwykle bardzo duża dawka wiedzy, 👍 kiedyś już to pisałem taką wiedze trzeba szukać. Oglądając tv lub portal internetowe tam są takie pierdoły po prostu szok. Pozdrawiam.👍
@halinakimak4676
@halinakimak4676 2 ай бұрын
Piotr- takie pierdółki ze stron internetowych i TV są sponsorowane przez BIK farmę. ...
@Aga-hj6dv
@Aga-hj6dv 7 ай бұрын
Bardzo ważny temat. Dotyczy ogromnej ilości osób. Wszyscy powinni ten film wysłuchać... Dziękuję ❤
@kernelirq9246
@kernelirq9246 7 ай бұрын
Jakby ta ogromna ilość ludzi czytała też etykiety na produktach i rezygnowali z wielu dodatków jakie są tam dodawane, to też by pomogło w ich zdrowiu i producenci by zmuszeni byli zmieniać na zdrowszy skład, bo popyt byłby mniejszy. Ale szuka się przyczyny jak już coś się dzieje, a lekarz powie, że to genetyczne, zły tryb życia, nie powie, że jesz coś co jest testowane na tobie lub służy tylko by produkt dłużej poleżał i się sprzedał (azotany,fosforany itd.), a także by więcej go było przy użyciu mniejszej ilości produktu (przykład ser + chlorek wapnia).
@Zosia.B
@Zosia.B 7 ай бұрын
Wysłuchać można, tylko kto jest wstanie przyswoić ten medyczno-chemiczny bełkot podawany w takim tempie? Najpierw by trzeba było odbyć kurs z tej całej terminologii.
@kernelirq9246
@kernelirq9246 7 ай бұрын
@@Zosia.B do czytania etykiet i unikania dodatków sprzecznych z naturą i do używania rozsądku nie potrzeba znać terminologii medycznej. Ale każdy jest powód dobry by obwinić wszystko dookoła niż siebie i swoje lenistwo :-).
@sawar.1288
@sawar.1288 7 ай бұрын
​@@Zosia.Bco Ty kochana piszesz, odsłuchać można wielokrotnie,ja wolę,aby było dużo wiedzy,bo mogę przesłać moim chorym znajomym,których lekarze leczą od lat i zalecają produkty, które wszystkim szkodzą,a więc i leki nie pomagają. Cierpliwość i spokój to w leczeniu bardzo ważne.❤❤❤
@sawar.1288
@sawar.1288 7 ай бұрын
​@@kernelirq9246Tak właśnie jest,brawo za napisanie tego ❤
@ania.1751
@ania.1751 7 ай бұрын
Super materiał. Czy podobny materiał odnośnie niedoczynności tarczycy mógłby się pojawić?
@bilkry
@bilkry 7 ай бұрын
Podpinam się 🤗fajnie by było 👍
@mariank9935
@mariank9935 7 ай бұрын
Świetna analiza Profesorze. Podziękowania dla Piotrka!
@danutafunke125
@danutafunke125 7 ай бұрын
😊😊😊😊😊❤👍👍👍👍👍👍👍👍👍JAK ZAWSZE SUPER PZEKAZ! POZDRAWIAM!!!!
@justlikethis-vl3nn
@justlikethis-vl3nn 7 ай бұрын
Pierwsze komentarz na zasięgi, a zaraz posłucham co to Mikołaj dzisiaj przyniósł.
@TheGrazynaw
@TheGrazynaw 7 ай бұрын
Bartek czy mógłbyś nagrać materiał na temat zbyt niskiego poziomu cholesterolu całkowitego np 155, i co to oznacza i jak postępować aby podwyższyć ten poziom, byłabym wdzięczna. Dwoje moich dzieci wiek 21 i 23 lata maja właśnie taki niski poziom
@mariajurczynska3929
@mariajurczynska3929 7 ай бұрын
Jest Pan cudowny❤️‍🔥🍀!
@rosol_polski
@rosol_polski 7 ай бұрын
Dzień dobry😁 Super pomysł z omówieniem tematu na przykładzie. Bardzo pouczające.
@barbara3212
@barbara3212 7 ай бұрын
Dzięki Bartku, pozdrawiamy 🙂
@annasnieg3325
@annasnieg3325 7 ай бұрын
Witaj Bartku. Z góry dziękuję za nowy filmik. Idę oglądać leżąc z gorączką pod kołderką 😎
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 7 ай бұрын
Ojej, zdrowka!
@annasnieg3325
@annasnieg3325 7 ай бұрын
​@@BartoszCzekaladziękuję! ❤Na szczęście to już "ostatnia prosta"... do wyzdrowienia 😅
@Monia2016
@Monia2016 7 ай бұрын
Świetny odcinek. Dziękuje 😊
@marzenakaminska2320
@marzenakaminska2320 7 ай бұрын
Ogromna wiedza podziwiam
@AgnieszkaDeptua-rx3km
@AgnieszkaDeptua-rx3km 7 ай бұрын
Rewelacyjna wiedza, dziękuje
@patrykgrudziadz
@patrykgrudziadz 7 ай бұрын
Super odcinek 🏆🏆🏆
@iwonamazurek-bogatko
@iwonamazurek-bogatko 7 ай бұрын
Wspaniały wykład!
@user-dq5pi3eh6j
@user-dq5pi3eh6j 6 ай бұрын
Jak zwykle, bardzo ciekawy materiał.
@joannatorczynska6315
@joannatorczynska6315 7 ай бұрын
Dziękuję ,super informacje👍
@magorzata4690
@magorzata4690 7 ай бұрын
Czy moglbys kiedys zrobić filmik o wpływie ćwiczeń siłowych i oporowych na zdrowie. Byloby super😊
@iza4030
@iza4030 7 ай бұрын
Super informacje . Pięknie dziękuję 😃 Cudownych Mikołajek 🧑🏻‍🎄
@ajas75
@ajas75 7 ай бұрын
dobry materiał dzielę się
@mariamatuszczak8673
@mariamatuszczak8673 7 ай бұрын
Ogromne dzięki za bezcenne rady,porady i głębię wiedzy!
@MirosN
@MirosN 7 ай бұрын
Dziękuję Bartku za super film, oczywiście łapa w górę i odostepnienia. Pozdrawiam.
@mariankolasa9367
@mariankolasa9367 7 ай бұрын
Jak to dobrze, że nam tłumaczysz wyniki. Lekarze robią to powierzchownie, nie analizują co oznaczają i co z czego wynika. Dopiero jak wyniki są drastycznie złe kierują do specjalisty lub do szpitala, Nie mówią o zmianie stylu życia. Zakres 20 lat nadaje się do nakręcenia pasjonującego filmu "Jak żyje metabolicznie przeciętny człowiek".
@iwo2020
@iwo2020 7 ай бұрын
Dziękuję Bartku ,znowu zaskakujesz. Super że jesteś
@klaudiabigos6096
@klaudiabigos6096 7 ай бұрын
Dziękuję jak zwykle przesluchuje co najmniej dwa razy😊
@mariajurczynska3929
@mariajurczynska3929 7 ай бұрын
Dziękuję.❤
@pawecudak.6458
@pawecudak.6458 7 ай бұрын
Dzięki. Pozdrawiam.
@niedobylska
@niedobylska 7 ай бұрын
Świetny odcinek jak zawsze! ❤
@przemysawukawski4741
@przemysawukawski4741 7 ай бұрын
W tych badaniach brakuje mi poziomu insuliny. Podejrzewam, że dzięki temu można by wykryć poważne problemy na długo przed rokiem 2017. Świetny materiał :)
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 7 ай бұрын
MAsz rację! Natomiast mam nadzieję, że dla innych też będzie ciekawe, jak można zauważyć kłopoty, bazując na mniej oczywistych markerach, które opisywałem w filmiku :) Pozdrawiam jak zawsze!
@jolantawozniak2132
@jolantawozniak2132 7 ай бұрын
Rutynowo lekarz nie przepisuje takiego badania. Jak zaczęłam sama brać odpowiedzialność za swoje zdrowie i już nie patrzeć na lekarza i co ubezpieczenie pokryje, to zaczęłam obserwować takie markery jak poziom insuliny na czczo płacąc prywatnie za to badanie.
@autussi5037
@autussi5037 7 ай бұрын
Robię to samo przy okresowych badaniach sama płacę za poziom insuliny i nie oglądam się na to czy lekarz mi zleci.
@halinakimak4676
@halinakimak4676 7 ай бұрын
@@autussi5037 - skoro robisz badanie glukozy i insuliny rano, to możesz obliczyć w/g wzoru HOMA - IR, czyli wynik glukozy mg/dl pomnożyć przez wynik insuliny, a potem podzielić przez 405. Końcowy wynik im bliżej Cyfry 1, tym lepiej.... Taki test określi insulino-opornosc, a nawet cukrzycę !! Potem można zjeść śniadanie i po upływie 2 godz. ponownie zbadać krew na cukier i insulinę i też wyniki podstawić pod wzór HOMA - IR. ..
@meewhoo
@meewhoo 7 ай бұрын
Jak zwykle dobra robota!
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 7 ай бұрын
Dziekuje slicznie!
@romanwenc7402
@romanwenc7402 7 ай бұрын
Dziękujemy.
@romanwenc7402
@romanwenc7402 7 ай бұрын
Specjalna premia za świetną analizę.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 7 ай бұрын
Wow, dziekuje pieknie (jak zawsze z reszta!)
@tomaszbaranovski1874
@tomaszbaranovski1874 7 ай бұрын
Dziękuje. Zaraz odpalam excel'a i wprowadzam wyniki :) . Musiałem zatrzymywać film na tabelkach bo nie było widać nagłówków kolumn 😁 ( a oglądam x1,5 )
@gregman6687
@gregman6687 5 ай бұрын
U nas jest najmniej lekarzy na 1000 pacjentów w całej Europie, bo nasi lekarze pracują w całej Europie ale nie w Polsce
@pele7212
@pele7212 7 ай бұрын
Bardzo ważny odcinek, dziękuję za niego. Jedna uwaga Bartku, absolutnie nie ofensywna. Tysięczny używamy przy "pełnych" latach tj. Tysięczny, dwutysięczny itd. Pozostałe jak np 2001 czytamy dwa tysiące pierwszy czy w dwa tysiące pierwszym. Pozdrawiam serdecznie.
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 7 ай бұрын
Dziekuje za korekte!
@AnWoj
@AnWoj 7 ай бұрын
Właśnie, nikt urodzony przed 2000 rokiem nie powie: urodziłem się w tysiąc dziewięćsetnym dziewięćdziesiątym pierwszym, a powie, że w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym pierwszym.
@aleksandrasmolinska6347
@aleksandrasmolinska6347 7 ай бұрын
Jak można się czepiać o takie pierdoły, liczy się wiedza
@pele7212
@pele7212 7 ай бұрын
​@@aleksandrasmolinska6347Ty nie wiedzieć czemu uznasz to za czepianie się, a Bartek jako król zapamiętywania podziękował i będzie jeszcze mądrzejszy o tę drobną zasadę. Miłego dnia.
@witowojtowski6833
@witowojtowski6833 7 ай бұрын
niedorozwinieci ludzie widza tylko forme ale dzieki formie na ich kanalach jest zero tresci, a ze nie ma tresci to czepiaja sie formy u innych dzieki temu probuja ich zablokowac by plynnie sie nie wyrazali i nie przekazywali tresci, ale smieciarze tak maja lubia sprzatac, tylko ze to nikogo nie interesuje oprocz smieciarzy
@grazkam9709
@grazkam9709 7 ай бұрын
Zanizyli normy badań i wiem co mówię w latach siedemdziesiątych było inaczej
@jolantawozniak2132
@jolantawozniak2132 7 ай бұрын
Lub podwyższyli normy…ALT jest tego klasycznym przykładem, w Stanach podwyższyli normę, a tu dosłownie stłuszczenie wątroby widać u większości osób „ gołym okiem”.
@jadziakowalska3530
@jadziakowalska3530 7 ай бұрын
Już zamieniam się w słuch.
@iwonak.969
@iwonak.969 7 ай бұрын
Kiedy bedzie obiecany film na temat glejaka ??
@marcind4271
@marcind4271 7 ай бұрын
Dobry film 👍
@mocarsky
@mocarsky 6 ай бұрын
Jak zwykle świetna robota! Jedna tylko mikro uwaga. Rok dwutysięczny mieliśmy raz w 2000 :) Potem każdy kolejny to dwatysiące pierwszy, dwatysiące drugi itd :)
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 6 ай бұрын
Juz mi zmyto glowe za to, ale dziekuje za korekte :)
@ultrasone8450
@ultrasone8450 7 ай бұрын
Bartku błagam film o paleniu papieros i jak RZUCIĆ !!!
@jola_
@jola_ 7 ай бұрын
Dzięki za materiał, jak zwykle super. Nasunelo mi sie pytanie, o czym świadczą neutrofile ponizej normy przy jednoczesnym wybiciu limfocytow powyżej? Wyniki od kilku lat podobne.
@mICON88
@mICON88 7 ай бұрын
Kiedy odcinek o tłuszczakach?!?🙏
@iwonna61
@iwonna61 7 ай бұрын
Dziękuję pozdrawiam i proszę o niewydolności nerek
@cheekymonkey5150
@cheekymonkey5150 7 ай бұрын
Uważaj o co prosisz 😂
@iwonna61
@iwonna61 7 ай бұрын
@@cheekymonkey5150 dziękuję 😘
@AnWoj
@AnWoj 7 ай бұрын
​@@cheekymonkey5150wszechświat zna się na końcówkach. Prosiła o "o niewydolności nerek", a nie o niewydolność nerek.
@wojciechczekaj7100
@wojciechczekaj7100 7 ай бұрын
Było już - cystatyna c badanie
@iwonna61
@iwonna61 7 ай бұрын
@@wojciechczekaj7100 widziałam to jest badanie
@reniaK
@reniaK 7 ай бұрын
Mam podobne doświadczenie,moja mama miala 70 lat,zalecono dietę opartą głównie na zbożach i olejach roślinnych..a ja bylam wtedy ciemna jak przysłowiowa tabaka w rogu..
@jolantawozniak2132
@jolantawozniak2132 7 ай бұрын
Moja mama miała 72 lata jak „ odeszła”, stare nawyki żywieniowe i przekonania…Ja dopiero dojrzałam do tych prawd w bardzo dojrzałym wieku i bronię się jak mogę aby nie podzielić historii mojej rodziny… mój jedyny brat starszy ode mnie o 5 lat zmarł mając tylko 55 lat…. a było to dawno temu. Dbajmy o siebie i pomagajmy innym, tym co są jeszcze z nami 🙏🏻
@aleksandrasmolinska6347
@aleksandrasmolinska6347 7 ай бұрын
​@@jolantawozniak2132Fajny przekaz ale zmienić możemy tylko swoje postrzeganie bo inni nie chcą słuchać, mówią że mi się w głowie pomieszało, chociaż faceci mają cyki jak baby i brzuchy jak ciężarne kobiety
@jolantawozniak2132
@jolantawozniak2132 7 ай бұрын
@@aleksandrasmolinska6347 Tak…. tylko tym co chcą słuchać, nic nie narzucam. Jedna z moich córek „ budzi się”…. może jest to właściwy dla niej czas. A moje „ gadanie i prośby, argumenty” nie działały …
@magicznyogrod369
@magicznyogrod369 7 ай бұрын
@@jolantawozniak2132 Iwona Wierzbicka ostatnio mówiła, że im bardziej komuś tłumaczy, że mięso jest zdrowe to tym bardziej ta osoba przekonywała się, że mięso nie jest zdrowe. Jaki z tego morał 🤔 zajmij się sobą, nie zbawisz świata. A moje od jakiegoś czasu uknute powiedzenie - Jezusowi się nie udało to jak innym może?
@jolantawozniak2132
@jolantawozniak2132 7 ай бұрын
@@magicznyogrod369 Dziękuję za cenne słowa 🙏🏻….”zbawiajmy siebie”.
@marekzenobiuszrudzki9431
@marekzenobiuszrudzki9431 7 ай бұрын
Bartek wyczytałem, że białka zwierzęce negatywnie wpływają i zagrażają chorobą Alzheimera z powodu blokowania tzw. sirutinów. Badania uczonych australijskich. Przeanalizuj te badania i ewentualnie zajmij w tym względzie stanowisko. Czytałem o glikotoksynach i AGE.😊
@sylory
@sylory 7 ай бұрын
@bartoszczekala czy przy stwierdzonej przywrze w wątrobie wskaźnik de Ritisa również będzie mniejszy niż 1? Przeanalizowałam swoje wyniki w okresie ok. 10 lat wstecz i zawsze ten wskaźnik był niższy niż 1. Monocyty tez wiecznie mam przy górnej granicy normy. Jestem na diecie carnivore od prawie roku, wcześniej rok na keto?!
@funkyfilu
@funkyfilu 7 ай бұрын
Siema Bartku. Dla mnie wszystko jasne bo już wszystko po kilka razy ogarnięte na kanale więc tym razem pytań nie będzie mam jednak że znajdziesz chwilę by odpowiedzieć na te z ostatnich 2filmików. Mam jednak propozycję byś nagrał chociaż rolkę z trychologii a mianowicie o interpretacji opisu paznokci. Moje coraz bardziej różowe się robią ale dół nadal biały. Pozdrowionka
@Wiedunkaa
@Wiedunkaa 7 ай бұрын
Czy suplementacja wapnem jestem Bardzo pomocna w pokonaniu cukrzycy Czytalam wypowiedź profesor że tak . Mógłby pan coś na ten temat powiedzieć ?
@pawekurowski434
@pawekurowski434 3 ай бұрын
Bartek zajmuje się tym , jak powstrzymać łysienie i nauką języków :)
@mako730
@mako730 7 ай бұрын
Panie Bartoszu. Czy mógłby Pan poświęcić odcinek lipo proteinie lp(a)? Mój ostatni lipidogram: cholesterol całk. 267 LDL 182 HDL 69 Tgl 76 Apo B 1,30 g/L (norma 0,60- 1,33) Lp(a) 118,8 mg/dl (norma do 30) Stosunek Tgl/HDL - 1,1 Cholesterol resztkowy - 16 Niby ww markery bardzo dobre pod kątem ryzyka sercowo naczyniowego, ale lp(a) kosmos. Czy mam poważny problem? Co ma wpływ na poziom lp(a) i czy są sposoby na obniżenie ? Czy tylko leki i afereza? Mam 61 lat. Na LCHF/KETO 11 miesięcy. Wzrost 176, obecna waga 72 kg ( na diecie - 12 kg). Pozdrawiam.
@anonimanonim8665
@anonimanonim8665 7 ай бұрын
Czy na keto może spadać poziom leukocytów? Czy ich poziom może być trochę poniżej normy na keto?
@katanycompl
@katanycompl 7 ай бұрын
Jeśli hemoglobina glikowana jest mało wiarygodna to jest sens ja badać? Co zamiast - jak śledzić lepiej poziom glukozy?
@wajolak77
@wajolak77 7 ай бұрын
Thanks
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 7 ай бұрын
Dziekuje slicznie!
@umr16
@umr16 7 ай бұрын
Panie Bartku jeszcze jedno pytanie,ciocia lat 70 ma usg watroby w normie i morfologie tez ,ale Aspat ma az 51 u/l (do 46 jest norma),alat ma 30 u/l (norma do 49)i poszla do lekarza i dal jej leki na watrobe bo mowil ,ze uszkodzona :-(czy naprawde jest az tak zle?
@sergadosergado4169
@sergadosergado4169 7 ай бұрын
Witaj Bartku Czy są jakieś badania na temat jedzenia w czasie przeziębienia? Należ jeść żeby mieć więcej energii czy wręcz przeciwnie? Pozdrawiam
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 7 ай бұрын
Sa. Ogolna odpowiedz - nie jesc. Organizm wylacza apetyt i podwyzsza temperature nie bez powodu.
@carbonblue5056
@carbonblue5056 7 ай бұрын
Sprawdzone. Potwierdzam.😊
@bartlomiejborzyszkowski8955
@bartlomiejborzyszkowski8955 7 ай бұрын
Witam, Co sądzisz o Methylene blue?
@karolkrawczyk8120
@karolkrawczyk8120 7 ай бұрын
Bartku czyli diety tłuszczowe (keto,carni) odciążają wątrobę od pracy i dbają o jej zdrowie? Pytam bo na stronach róznych jest podane co innego xD
@kamkup84
@kamkup84 7 ай бұрын
👍
@agatasoliwoda6287
@agatasoliwoda6287 7 ай бұрын
Hej czy ktoś wie czemu po zjedzeniu czegoś słodkiego ,np jabłka występuje wysoki puls-130 w spoczynku.Bede wdzięczna za odpowiedź
@adamz2726
@adamz2726 7 ай бұрын
Czy diabetolodzy o tym wiedzą? Gratulacje Bartek za kolejny materiał. Stłuszczenie wątroby, nadciśnienie, stan przedcukrzycowy, to moja codzienność 3 lata temu. Kilka miesięcy keto, obecnie LCHF i IF 16/8 i po powyższych problemach. To działa.❤
@wyskun
@wyskun 7 ай бұрын
Jakie miałeś ciśnienie a jakie masz? } Pozdrawiam
@adamz2726
@adamz2726 7 ай бұрын
@@wyskun 145/95 było, a od dwóch lat 110/78
@wyskun
@wyskun 7 ай бұрын
@@adamz2726 wow! To ogromna różnica moim zdaniem. Cieszę się życzę dalszego zdrowia
@kakarotto2523
@kakarotto2523 7 ай бұрын
Spadek ciśnienia jak rozumiem związany ze spadkiem masy ciała?
@adamz2726
@adamz2726 7 ай бұрын
@@kakarotto2523 nie miałem nadwagi 85 kg przy 181cm wzrostu. Obecnie ważę 68. Dieta to sprawiła. Ograniczyłem węglowodany najpierw poniżej 30g, później poniżej 50g, obecnie poniżej 80g. Zero wysoko przetworzonego jedzenia. I efekt.
@annanieanka986
@annanieanka986 6 ай бұрын
0:39 😂😂😂😂
@wyskun
@wyskun 7 ай бұрын
A widzisz, a wczoraj akurat miałem robione pierwszy raz w życiu krzywą glukozowo-insulinowa bo mi lekarz zalecił na low carbie. I powiem szczerze że wynik glukozy jest dla mnie dziwny. Na czczo - 96 Po 1h - 86 Po 2h - 82 Pozdrawiam💪🥚🍳
@annawisniewska4392
@annawisniewska4392 6 ай бұрын
Niedocukrzenie mi powiedziano jak byłam w ciąży - zrobiono mi krzywa cukrowa z obciazeniem 75 glukozy 🙉😵‍💫… ale jesli sie je niskie weglowodany .. to moze byc taki wynik
@annawisniewska4392
@annawisniewska4392 6 ай бұрын
Albo wątroba jakas ma blokade i nie produkuje cukru..
@pietrek05
@pietrek05 7 ай бұрын
👍👊
@inaoona2365
@inaoona2365 7 ай бұрын
👍👍❤❤
@Zosia.B
@Zosia.B 7 ай бұрын
To co podajesz do wiadomości stało się ciężkostrawne dla przeciętnego zjadacza chleba czy mięsa.
@AndrzejKrol-ur5bk
@AndrzejKrol-ur5bk 6 ай бұрын
Ile trzeba byc na keto , zeby pozbyc sie insulinoopornosci?
@artuszko007
@artuszko007 7 ай бұрын
git
@Ushhh777
@Ushhh777 7 ай бұрын
Bartku od roku borykam się z helicobacter pylori, Stosowałem już antybiotyki,leki,suplementy itp. od tygodnia jestem na Carnivore i jest coraz lepiej,ale jak mogę cię prosić o rade jaką terapie suplementami do tego dodać albo ogólnie jak sobie z tym poradzić. Może spróbować Enzymów trawiennych?, Może ocet jabłkowy?. Było by super jak byś odpowiedział
@AgnieszkaPatlewicz
@AgnieszkaPatlewicz 27 күн бұрын
Olga Grech podaje protokół na Helicobacter (suple, zioła ).
@wandape7193
@wandape7193 7 ай бұрын
Panie Bartku mój poziom glukozy jest zawyżony rano 108, 110, 112 w ciągu dnia i po jedzeniu prawidłowy . Stosuję dietę nisko węglowodanową i okno 16/8 jeść zaczynam ok 11 , proszę o podpowiedź czy może lepiej byłoby jeść wcześniej. Rano nigdy nie jestem głodna i taki sposób mi odpowiada ale słyszę że może poprawiła by się glukoza jakbym jadła wcześniej. Co mogę jeszcze zrobić aby sobie pomóc ? Pozdrawiam serdecznie !🥰
@Zbyszek.Gieron__JEZUS-wraca
@Zbyszek.Gieron__JEZUS-wraca 7 ай бұрын
Wikipedia podaje: Wskaźnika de Ritisa nie wylicza się w warunkach prawidłowych (gdy aktywność AST i ALT mieści się w normie). Ponadto, ma on co najwyżej niewielkie (jeśli nie żadne) znaczenie przy bardzo dużym (więcej niż 15-krotnym) przekroczeniu norm aminotransferaz. Przydatność diagnostyczna wyliczania wskaźnika de Ritisa jest największa przy umiarkowanym (mniej niż 5-krotnym) przekroczeniu norm aminotransferaz. ---------------- "Wskaźnika de Ritisa nie wylicza się w warunkach prawidłowych (gdy aktywność AST i ALT mieści się w normie)." >> to prawda? ***** Na innej stronie czytam: Wskaźnik De Ritisa jest stosunkiem aktywności aminotransferazy asparginianowej (AST) do ALT: AST/ALT < 1,0 świadczy o łagodnym uszkodzeniu wątroby, AST/ALT >1,0 (a szczególnie > 2,0) świadczy o martwicy komórek wątroby, także w zawale mięśnia sercowego, AST/ALT ok. 1, 0 występuje między innymi w marskości wątroby, w ostrej cholestazie zewnątrzwątrobowej, w nowotworach wątroby i przerzutach do wątroby. ======== Czyli co?! Zawsze wątroba jest chora?!? No bo obojętnie jaki jest ten stosunek, to zawsze jest źle... Na przykład: AST/ALT = 17/18 = 0,94 >> o czym miałby świadczyć ten stosunek takich wartości?
@wojtkiewiczarek
@wojtkiewiczarek 7 ай бұрын
też to zauważyłem, ale to dotyczy sytuacji, kiedy oba wskaźniki są wyraźnie wyższe od normy. Wtedy każdy stosunek < = > wskazuje na inny problem.
@mv-tr5nv
@mv-tr5nv 7 ай бұрын
Jak przestać jesc slodycze? To jakis kosmos..Obiecuje sobie zmianę, odkladam to z dnia na dzień, wspominam czasy gdy schudlam 26 kg w kilka mcy , pare lat temu ...i nie rozumiem dlaczego nie jestem w stanie zmobilizowac sie ponownie...To straszne. Wiem, dlaczego utylam wracajac z wagą do punktu wyjścia i bardzo chcialabym moc wystartowac w olimpiadzie do zdriwia raz jeszcze. I nie mogę.
@konmat3110
@konmat3110 7 ай бұрын
Albo z pomocą psychologa ponieważ może to być zaburzenie odżywiania i sposób organizmu na radzenie sobie z emocjami, warto zrobić badanie na pasożyty w krwi i kale natomiast takie badanie trzeba wykonać kilka razy bo często przy 3-4 badaniu może coś wyjść a jest to droga impreza. Najprościej i pewnie najskuteczniej jest zmienić nawyki żywieniowe i poprostu jest więcej dobrych jakościowo posiłków. Jeżeli będziesz jadła 3-4 posiłki bogate w białko, dobre węglowodany(np. ziemniaki) dużą ilość warzyw będziesz odpowiednio nasycona i nie będziesz miała ochoty na słodycze. Do tego dwa razy dziennie zaparzaj sobie morwę białą, suplementuj omegę 3 oraz wit. D i efekty na pewno będą. Słodycze same w sobie można zjeść i nie ma co się fiksować że to największe zło natomiast nie może to być codziennie i też odpowiednie jakości.
@urycecot8210
@urycecot8210 7 ай бұрын
Thnks?
@sawek2669
@sawek2669 7 ай бұрын
Ciekawe jaki miał wynik homecysteiny ???
@JanKowalski-fs7zk
@JanKowalski-fs7zk 7 ай бұрын
Witam. Ma Pan jakąś listę badań krwi, hormony , które sobie zrobić rutynowo? W szczególności interesowało by mnie badania związane z sercem i układem krążenia. Nie wiem czemu ale wzrasta mi ciśnienie przed snem, albo raczej jak położę się w łóżku i trudno mi zasnąć, mam uczucie jakby serce mocniej pracowało .
@AnWoj
@AnWoj 7 ай бұрын
Może dr Антон Алексеев mógłby Ci pomóc, pokazuje ćwiczenia i punkty akupresurowe na obniżenie ciśnienia.
@mar-mz8kv
@mar-mz8kv 7 ай бұрын
Zapewne palpitacje, proszę suplementowac magnez lub też brakuje potasu, albo jedno i drugie... Na potas zrobić badanie bo nadmiar szkodzi...
@makemyday5888
@makemyday5888 7 ай бұрын
Carniovre uratowało moje życie, ale po roku idealnego zdrowia nagle przestałem trawić tłuszcze. Teraz, 5 lat później, nieważne co jem, wygląda jakbym dalej nie trawił tłuszczy i nie ukrywam, że cierpię. Enzymy ok, usg ok, wszystkie badania ok, trawienie mocno nie ok. Objawy idealne jak dla Lamblii ale w badaniach nic nie wychodzi. Jestem w kropce. Biegunka tłuszczowa i problemy trawienne są często po długim carnivore. O co chodzi?
@zbigniew2628
@zbigniew2628 7 ай бұрын
Na pewno nie jesz po prostu za dużo tłuszczy? Może chodzi również o ich typ i jakość?
@jolantawozniak2132
@jolantawozniak2132 7 ай бұрын
Dziękuje za podzielenie się swoją historią…. Sama przesuwam się w stronę Carnivore, ale nie widzę ani nie czuję „ oszałamiających wyników”. Planuję odstawić kawę i herbatkę, także te ziołowe….
@ewabenke9783
@ewabenke9783 7 ай бұрын
Żeby trawić tłuszcze muszą wytworzyć się enzymy z białka spróbuj proporcje 1:1
@RadekK1995
@RadekK1995 7 ай бұрын
Witajcie mam cukrzycę posterydowa i pieczenie stop albo palenie i dlaczego mam takie objawy skoro cukrzycę mam wyrównana, cukier po posiłku 130 czasem i nawet wysokie po 2h 180,190 ale po kilku godzinach wraca do 125 i moje pytanie dlaczego mam pieczenie i palenie stop ? Czy to brak jakieś witaminy i minerałów od sterydoterapii która mam?
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala 7 ай бұрын
To nie brak zadnych witamin. Opisales na 99% poczaki polineuropatii cukrzycowej. Twoje nerwy ulehaja uszkodzeniu i stad te objawy. Idz do jakiegos specjalisty BIEGIEM, bo to sie moze cholernie zle skonczyc,
@MaS-lg8nc
@MaS-lg8nc 7 ай бұрын
Dokładnie tak jak mówi Bartek😮....pielegniarka z Oberhausen
@RadekK1995
@RadekK1995 7 ай бұрын
Panie Bartku jestem teraz bardzo zestresowany i dlaczego takie objawy skoro wyniki porobiłem i mam takie jak u zdrowej osoby? w sierpniu tez miałem czasem takie objawy i ból w palcach takie jak bym sie bardzo mocno gdzies uderzył miałem równiez takie objawy ze nie czułem kończyn w dolnej częsci nóg. Moze musze zrezygnowac z cukrów i węglowodanów i wyrównać cukrzyce i objawy sie skonczą?@@BartoszCzekala
@tessa4731
@tessa4731 7 ай бұрын
Czy 6.34 mmol/l to już cukrzyca? Rok temu wynik był w ostatniej setnej. I to rok temu badania były po skromnym żywieniowo m-cu, gdzie wcześniej dużo ciastek było, czyli i wyniki musiały być gorsze. Te wyniki nowe są sprzed 2 m-cy i też to było zdaje się po ok tygodniu posiłków low carb. Więc należy przyjąć że teraz wynik jest gorszy bo niestety znowu jem high carb i wszystko, cukier etc, bo po kilku tyg posiłkach keto nie byłam w stanie nawet iść po ulicy, tak słabe było serce i mięśnie, nie wiedząc co robić wróciłam do wszystkożerności, gdzie pewnie wystarczyła modyfikacja, ale nie ma mi kto pomóc. Już zmęczona jestem pisaniem elaboratów i błaganiem o pomoc. Też mam wysoki cholesterol i LDL od paru lat. Lekarz zdecydowanie każe mi brać statyny i już sama nie wiem, skoro nie jestem w stanie dietą, suplementami i ruchem zadziałać, to może powinnam jednak zacząć te statyny by nie mieć zawału/udaru? (Cholesterol 7.68 mmol/l, ldl 4.20, hdl 1.78). Mój mózg już nie ogarnia tych wszystkich info. Proszę o krótkie info czy mam zacząć brać statyny czy nie muszę się obawiać o miażdżycę itp? Jak sprawdzić stan żył? Bo wydolność sercowo oddechowa jest bardzo słaba, zwłaszcza po covid. Od dawna zero energii. Opuchnięta twarz, zwłaszcza z rana. Teraz to może i mam zapalenie płuc bo bardzo marzłam przez kilka tygodni siedząc w koszulce w 15 stopniach i chodząc boso po zimnej posadzce, nawet pod kołdrą zimne stopy etc :( (Tu też mam pytanie- czym się różni/gdzie jest granica między hartowaniem a szkodliwym marznięciem? Bolą mnie plecy, w klatce piersiowej przy głębszym oddechu, wcześniej miałam "zimno" na pół wargi - to raczej szkodliwe skutki.) Przy takim wysokim cholesterolu chyba keto nie będzie ok? A i bez sensu znowu organizm szarpać nieumiejętnym keto. Proszę też w końcu o jasną odp czy keto jest dobre przy sibo itp? Bo ponoć NIE? Może więc niepotrzebnie moje myśli cały czas chodzą wokół low carb? Może wystarczy dieta niski ig bo trzeba o cukier wysoki się martwić? Całe życie jadłam dużo słodyczy więc nie dziwi że w końcu jest ta cukrzyca. Te diety niskie ig czy jelitowe mają normalnie gluten i nabiał, i też w końcu nie wiem czy powinnam się martwić tym glutenem i nabiałem czy normalnie jeść? Co powinno być priorytetem teraz? Najgorsze jest to że mi tak trudno dotrzeć do lekarza a jak już uda mi się pojechać to nie mam żadnej pomocy poza podstawowymi badaniami krwi. A te są dobre, poza cholesterolem i cukrem. A więc dostałam statyny, rady by jeść racjonalnie, normalnie i tyle :( I rady żeby iść do internisty bo ta doktor jest zakaźnikiem. Nawet poziomu wit d mi pożałowano, teraz też stwierdzono że nie widać podstaw do rozszerzonej diagnostyki. Niepokoi mnie wysoki poziom leukocytów i limfocytów bo o ile 2 lata temu był wysoki przez zapewne covid, to dlaczego teraz jest wynik bliski górnej granicy leukocytów gdzie zawsze miałam obniżone leukocyty z racji chorób wirusowych, upośledzonej odporności. Więc czemu nagle te leukocyty aż 9.49? Limfocyty 3.70 39%. Też RBC i hemoglobina dziwnie wysoko. A teraz biorę suplement z żelazem - nie zaszkodzi skoro hemoglobina była 15? (Badania sprzed 2 m-cy, teraz też może być inaczej bo były i parę tyg keto, i infekcja, teraz wyziębienie i żarcie high carb, no ale chyba dają te wyniki jakiś obraz.) Też cały czas odczuwam jakiś stan zapalny w organizmie, jakby alergie itp, ale wyniki crp są ok, więc w oczach lekarza wychodzę na wariata :( Czy można mieć w normie crp a jednak jakieś stany zapalne w organizmie? Czy crp nie ma związku z alergiami, autoimmunologią itp? No dlaczego np ta twarz jest zapuchnięta? Coś mi się kojarzy że EOS mówi o pasożytach czyli ZBYT niski EOS to brak pasożytów? Ja mam świadomość że nie sposób każdemu odpowiadać na pytania ale ja naprawdę nie mam jak i nie umiem inaczej zdobyć pomocy. Bardzo proszę o wskazówki czy zacząć brać statyny, czy jednak low carb/keto powinnam jeść mimo wysokiego cholesterolu, czy jak się ratować przed cukrzycą, jakie badania warto by zrobić jednak dodatkowe. A co oznacza niskie AFP? Bo to raka ponoć wykrywa czyli dobrze że niskie ale czemu ZA niskie?
@tessa4731
@tessa4731 7 ай бұрын
Też ponad normę MCHC.
@karolhomenda11
@karolhomenda11 7 ай бұрын
Cześć Bartek, Dopiero co trafiłem na kanał, mega wiedza, dziękuje że się dzielisz. Mam pytanie, bo może już sie spotkałeś z takim przypadkiem. Otóż jakieś 2-3 lata śpie po 6 godzin dziennie, zawsze wybudzam sie koło 2-3 w nocy i druga runda snu... Marze o przespaniu całej nocy nie dzieląc snu. Krzywa cukrowa okej. Nie chrapie, BMI w normie. Mogłbyś coś polecic? Pozdrawiam Karol
@muffinka9186
@muffinka9186 7 ай бұрын
Hej sprawdź czy nie masz problemów z histaminą albo pasożytami
@karolhomenda11
@karolhomenda11 7 ай бұрын
@@muffinka9186 Czesc, nie mam, sprawdzane juz bylo.
@muffinka9186
@muffinka9186 7 ай бұрын
@@karolhomenda11 histamine to może łatwo sprawdzić ale pasożyty odnoszę wrażenie że tak na 100% ciężko wykluczyć
@karolhomenda11
@karolhomenda11 7 ай бұрын
@@muffinka9186 No napewno ciezko wykluczyc wszystkie. A skad pewnowc ze to moga byc pasozyty, mialas moze taki problem?
@muffinka9186
@muffinka9186 7 ай бұрын
@@karolhomenda11 ja nie ale bliska osoba i ogólnie mam wrażenie że pasożyty dają dziwne objawy, może to zbyt pochopny wniosek ale jak już dużo sprawdzone to czemu tego nie sprawdzić
@Flo-33
@Flo-33 7 ай бұрын
Dieta niskowęglowodanowa to. Max dzienna dawka wegli 100 g ? Czy mniej ?
@mako730
@mako730 7 ай бұрын
100 niby ok, ale lepiej 50-80.
@HeniaHalfar
@HeniaHalfar 7 ай бұрын
Dziękujemy! Panie Bartku jest Pan niesamowity ! Mam pytanie: jak zregenerować kosmki jelitowe, poprawić wchłanianie? Zregenerować mikrobiom?
@bagatela4753
@bagatela4753 7 ай бұрын
Posty
@HeniaHalfar
@HeniaHalfar 7 ай бұрын
@@bagatela4753 A coś więcej co jak ile ? Dziękuję:*
@bagatela4753
@bagatela4753 7 ай бұрын
@@HeniaHalfar Bartek przy każdej możliwej okazji poleca posty. Kiedyś wspomniał o tym, że post jest bardzo dobry dla mikrobiomu.
@HeniaHalfar
@HeniaHalfar 7 ай бұрын
@@bagatela4753 tak masz racje, tyle tylko że ja już ważę 47 kg :(
@marekizak1680
@marekizak1680 7 ай бұрын
Można zregenerować dietą keto, a także maślanem sodu
@annaszczepaniak7798
@annaszczepaniak7798 7 ай бұрын
Cześć. Chyba nie do końca zrozumiałam jak interpretować wskaźnik de Ritisa. Mam AST 10 U/l i ALT 16 U/l. Otrzymuję wynik 0,625 czyli świadczy to o stłuszczeniu wątroby. Zrozumiałam Bartka, że wskaźnik powinien być powyżej 1. Tymczasem czytając o wskaźniku de Ritisa w internecie podana jest informacja, że wskaźnik powyżej 1 może świadczyć o pozawątrobowej przyczynie podwyższenia aktywności aminotransferaz (takiej jak np. zawał mięśnia sercowego), ale często obserwuje się go w dokonanej marskości wątroby oraz w toksycznym uszkodzeniu wątroby. Więc ja kompletnie tego nie rozumiem.
@olatylinska
@olatylinska 7 ай бұрын
Bartek!! Pomóż please!! Moj brat ma chyba 30 kg nadwagi, ogromny brzuch, ma stłuszczenie wątroby i nie ma cukrzycy???
@mako730
@mako730 7 ай бұрын
Jeszcze.
@basiagroszyk3160
@basiagroszyk3160 7 ай бұрын
Bartku błagam rok dwa tysiące piąty ,siedemnasty . Pozdrawiam
@anettaborna7720
@anettaborna7720 7 ай бұрын
💪💪👌👏👏👏🔥👍😍🌹
@danutafunke125
@danutafunke125 7 ай бұрын
POPRAWIAM SLOWO - PRZEKAZ-
@piotrlisiak7205
@piotrlisiak7205 7 ай бұрын
sorki Bartek..ale u już zaczynasz mówić niuansach..o poszlakach..pewnie istnieje korelacja wielu innych związków biologicznie czynnych z poszczególnymi zaburzeniami..mnie to nie przekonuje..czekamy na przełomy diagnostyczne..fizyka kwantowa pokazała nam środkowy palec..i na prawdę aby oceniać stosunki ALT/AST i robić uniwersalne wnioski to nie da rady..
Dieta CARNIVORE - moja opinia. Panaceum dla ... oraz omówienie zagrożeń.
45:39
Clown takes blame for missing candy 🍬🤣 #shorts
00:49
Yoeslan
Рет қаралды 40 МЛН
Heartwarming moment as priest rescues ceremony with kindness #shorts
00:33
Fabiosa Best Lifehacks
Рет қаралды 38 МЛН
Дарю Самокат Скейтеру !
00:42
Vlad Samokatchik
Рет қаралды 8 МЛН
Cukrzyca pochodzi nie tylko od cukru! Oto prawdziwi winowajcy
17:28
Dr Bartek Kulczyński
Рет қаралды 526 М.
Powoli wyniszcza całe ciało: Niedobór B12 poznasz po tych objawach
19:54
Dr Bartek Kulczyński
Рет қаралды 2,4 МЛН
Clown takes blame for missing candy 🍬🤣 #shorts
00:49
Yoeslan
Рет қаралды 40 МЛН