Co stres robi z ciałem człowieka?

  Рет қаралды 135,073

Nauka. To Lubię

Nauka. To Lubię

2 жыл бұрын

Kobiety stresują się częściej niż mężczyźni. Jak na nasz organizm działa potężny i długotrwały stres? A jak stres niewielki? W dzisiejszym odcinku opowiem właśnie o tym.
* Odcinek powstał dzięki wsparciu Widzów: zrzutka.pl/NaukaToLubie
* Sklep Fundacji Nauka To Lubię: sklep.NaukaToLubie.pl
* Subskrypcja kanału: kzfaq.info?sub_c...

Пікірлер: 211
@EvennatJ
@EvennatJ 2 жыл бұрын
6:56 tutaj warto wspomnieć, że to często zdarza się zgwałconym kobietom. A zeznania, że nie pamiętają szczegółów albo nawet większości zdarzenia do dzisiaj często są odbierane jako kłamstwo gdzie w rzeczywistości to reakcja na stres i traumę.
@Radek.68
@Radek.68 2 жыл бұрын
To tak jak z rzeczami, np. żarówka zasilona zbyt dużym napięciem jaśniej świeci, ma większą sprawność, ale długo nie podziała i szybciej się spali. Silnik też może krótko pracować na np. 150% mocy znamionowej i nic mu się nie stanie, ale przy dłuższym takim działaniu szybko się uszkodzi. :)
@norbertpasista3215
@norbertpasista3215 2 жыл бұрын
Wszystko spoko ale ludzie (lać. Homosuperrior) to nie żarówka
@Tarvezz
@Tarvezz 2 жыл бұрын
@@norbertpasista3215 Oczywiście że człowiek to nie żarówka. Wg. mnie przykład bardzo dobry. Długotrwały stres w przypadku człowieka i długotrwałe podniesienie napięcia dla żarówki (obojętnie jakiej) skutkuje tym samym - skróceniem życia.
@a_7933
@a_7933 2 жыл бұрын
Żarówka raczej nie zwieksza swojej sprawnosci pod wplywem wiekszego napiecia tzn stosunek energii wykorzystanej do dostarczonej jest co najlepiej taki sam jak przy standardowym napieciu Pozdrawiam
@Radek.68
@Radek.68 2 жыл бұрын
@@a_7933 Zwiększa jak najbardziej. Im wyższe napięcie i im gorętszy żarnik, tym większy procent ciepła zamieniany jest na światło widzialne. A o to chodzi w żarówce, aby świeciła, a nie tylko grzała. :)
@adriankaczynski2304
@adriankaczynski2304 2 жыл бұрын
@@a_7933 ufff ktoś to na szczęście sprostował
@werak.8595
@werak.8595 Жыл бұрын
-zaniki pamięci, brak wspomnień, problemy z pamięcią krótkotrwałą -zaburzenia wzroku, problem ze skupieniem go -częstomocz -ból przy stosunku -potwornie bolesne miesiączki (do poziomu utraty przytomności z bólu) (3 powyższe skutek wulwodynii) -przewlekły ból stopy -ból kolan i bioder -chroniczne bóle głowy -wzdęcia, ostry ból brzucha -zaburzenia pracy serca -mikro bóle mięśni całego ciała, nieustanne To są skutki mojej nerwicy lękowej, która trwała 13 lat. Czyli codziennego życia w stresie, odczuwania lęku od pobudki do snu. Nawet nie wspominam o wpływie tego na psychikę, na relacje z ludźmi, na rozwój kariery. Traktujcie swoje zdrowie psychiczne serio
@karolex197
@karolex197 2 жыл бұрын
To dlatego nie pamiętałem pytań po egzaminach Jak zwykle super materiał
@michalskoczen
@michalskoczen 2 жыл бұрын
Jeżeli ktoś żyje w stresie, bo rodzina naciska go na dziecko, to przede wszystkim powinien udać się do specjalisty, który nauczy go jak bronić własnej prywatności i jak nie dać sobie wejść na głowę. W przeciwnym razie, nawet jak w końcu uda mu się zrobić to dziecko, to będzie się stresować z innego powodu. Tak można żyć aż do śmierci, spełniając oczekiwania innych ludzi.
@janeksobieski3738
@janeksobieski3738 2 жыл бұрын
Myślę że przedewszystkim powinien porozmawiać z rodziną, a jak rozmowa nie daje skutku, to bym powiedział "odpierdolcie się odemnie!!😡" To zazwyczaj pomaga w 100%, polecam.
@michalskoczen
@michalskoczen 2 жыл бұрын
@@janeksobieski3738 jest to jakaś metoda, chociaż nie wiem czy chciałbym rozmawiać z ludźmi, którzy sami z siebie nie potrafią szanować moich granic.
@antonisaradela4234
@antonisaradela4234 2 жыл бұрын
A kto będzie pracował na twoją emeryturę? Dzieci innych ludzi? Tych którzy pokonali swój egoizm, poświęcili siebie, swój czas i swoje pieniądze na wychowanie dzieci? Każdy kto nie ma dzieci nie powinienem mieć prawa do emerytury i utrzymywać się tylko z tego co sam sobie odłożył na emeryturę.
@michalskoczen
@michalskoczen 2 жыл бұрын
@@antonisaradela4234 generalnie nikt nie powinien mieć prawa do emerytury, tylko utrzymywać się z tego, co sobie odłoży. Oczekiwanie, że ktoś inny będzie na nas pracował (w tym przypadku cudze dzieci), to jest dopiero szczyt bucowatego egoizmu. Ale niestety u większości ludzi nie mieści się w ich ciasnych główkach to, że można nie wyciągać ręki po cudze pieniądze. Tak się kończy wychowanie w duchu "wszyscy wspólnie się o siebie troszczymy".
@antonisaradela4234
@antonisaradela4234 2 жыл бұрын
@@michalskoczenszkoda, tylko, że ludzie z taką postawą jak twoja zmieniają zdanie kiedy stają się niedołężni lub przytrafi im się wypadek. Co do dzieci, niestety nie ma możliwości wyboru i kiedy już dorosną, pójdą do pracy zostaną obciążone składkami i z tych składek będą wypłacane emerytury również tym ludziom którzy nie ponosili kosztów wychowania dzieci, ale te koszty to tylko część poniesionych wyrzeczeń ale jak wyliczyć poświęcony czas, stres i włożoną pracę? A przecież przyszłe pokolenia to nie tylko składki na emerytury ale przyszli lekarze, policjanci, strażacy, urzędnicy którzy będą utrzymywać państwo i świadczyć usługi ludziom, którzy nie powinni tych usług otrzymywać decydując się na nie wychowanie następnego pokolenia.
@MarcinStefanowicz
@MarcinStefanowicz 2 жыл бұрын
Dzięki Panie Doktorze. Jak u profesora Kołakowskiego - mini wykłady o maxi sprawach :). Dzięki
@cis84muz
@cis84muz 2 жыл бұрын
W opisie odcinków przydałaby się jakaś bibliografia. Ufam informacjom na kanale, ale zawsze lubię zweryfikować je ze źródłami ;) Tak poza tym dzięki za kolejny ciekawy film!
@kernelirq9246
@kernelirq9246 Жыл бұрын
A warto, bo ten pan mowi o stresie a za covid pompowal strach :-) Tak samo czasmi lubi sie pomylic ;-)
@TheThalzeraa
@TheThalzeraa 2 жыл бұрын
Na dużym obrazku, permanentny stres związany ze słabą sytuacja życiową na przykład ekonomiczną (ciągła walka o to czy starczy do pierwszego) sprawia że biedni żyją krócej. Jeszcze raz patrząc na to statystycznie, a nie na konkretnych przykładach, ale to jedna z głównych przyczyn różnic w długości życia w różnych krajach.
@BartekEVH
@BartekEVH 2 жыл бұрын
Stres i lęk przewlekły zabija człowieka powoli. Dosłownie. Znam to strasznie dobrze. Za wszelką cenę należy ucinać źródło takiego stresu!!!!! Innej drogi nie ma. Jeśli jego powodem jest drugi człowiek, usunąć go ze swego życia. Kategorycznie.
@TheJackZonda
@TheJackZonda 2 жыл бұрын
Cieszę się że dotrzymałeś słowa i nagrałeś film o stresie! Ważny temat i niestety bardzo aktualny ostatnimi czasy
@QBAQ18
@QBAQ18 2 жыл бұрын
Mnie długotrwały stres doprowadził do nerwicy lękowej. Naprawdę, jeśli czujecie że ktoś/coś/wy sami jesteście w ciągłym "rauszu", to nie zastanawiajcie się i nie szukajcie diagnozy w Google! Biegiem do lekarza! Nawet pierwszego kontaktu - on powinien pokierować Was dalej. Trzymajcie się i wesołych świąt 🐣
@trampianino8800
@trampianino8800 2 жыл бұрын
Właśnie się zastanawiałam o jakim lekarzu mowa w filmie 😂 lekarz pierwszego kontaktu zawsze powinien zlecić podstawowe badania krwi, morfologię Fe, tylko że przy stresie te wyniki są bardzo długo dobre. To i tak po fakcie trzeba dodatkowo trafić do lekarza. Taki filmik mógłby propagować wczesne podejście do pierwszej wizyty u psychoterapeuty bądź psychiatry. 💪
@blocrast
@blocrast Жыл бұрын
W skrócie można to opisać tak... Stres wprowadza organizm w tryb przeciążenia. Zwiększa się wydajność i efektywność, ale jak to jest wszędzie a zwłaszcza w technice, długotrwałe przeciążenie, powoduje uszkodzenia bo prędkość regeneracji w tym okresie jest mniejsza niż prędkość powstawiania uszkodzeń
@mateuszszymanski4334
@mateuszszymanski4334 2 жыл бұрын
Oby więcej tego typu materiałów. Wyjaśniło mi to kilka kwestii z własnego życia co do których nie byłem pewny. Pozdrawiam
@juliajaskot7533
@juliajaskot7533 2 жыл бұрын
Genialny materiał, trafiony w punkt. Dzięki🙏
@anastazjairyszardg8500
@anastazjairyszardg8500 Жыл бұрын
niesamowicie mądry odcinek, pozwala zrozumieć siebie i innych.
@browarion
@browarion 2 жыл бұрын
Super odcinek, dużo informacji podanych szybko, acz nieśpiesznie. Dziękuję
@ajnjp6446
@ajnjp6446 2 жыл бұрын
A jak w tak "pięknym" kraju się nie stresować. Koniec kwietnia wstajesz rano 2 stopnie na plusie szare niebo, jakość powietrza "doskonała". Praca czyli współczesne niewolnictwo od 20 lat w tym samym miejscu.Powtarzalnosc dni w pewnym wieku jest dla niektórych również źródłem stresu. Cudowna egzystencja,bo życiem pełną piersią tego dosłownie i w przenośni nazwać nie można.
@slon231986
@slon231986 2 жыл бұрын
jak zwykle bardzo cenny material. super
@lukaszlewczuk
@lukaszlewczuk 2 жыл бұрын
Gratuluję przebicie granicy 600 000 subskrybentów. Pozdrawiam Panie Tomku, życząc Wesołych Świąt!
@kiniu2725
@kiniu2725 2 жыл бұрын
Genialne, po prostu genialne. 👏
@Sebsen13
@Sebsen13 2 жыл бұрын
Mega ciekawy i ważny odcinek! Dzięki Tomku
@Arikage
@Arikage 2 жыл бұрын
Niby w szkole i pracy człowiek powinien mniej się stresować, ale tak naprawdę oba miejsca (zwłaszcza szkoła) w wielu osobach wywołują reakcję wręcz przeciwną - ogromny stres, dlaczego?
@b4siek132
@b4siek132 2 жыл бұрын
Przez ludzi, którzy też tam są?
@dawid875
@dawid875 2 жыл бұрын
moim zdaniem przez oczekiwania. Np. w szkole przez spelnianie oczekiwań innych. " Musisz dostać dobrą ocenę, musisz zdać, musisz się dostać". Inni, np. nauczyciele, rodzice tłumaczą nam, że to jak sobie poradzimy bedzie bezpośrednio rzutować na przyszły nasz status posiadania i powodzenia w zyciu. Ale po latach, w dorosłym życiu, mówi się: "teraz to bym się wrócił, wróciła do szkoły, wtedy to bylo bez stresu", czym stwierdzamy, że stres był niepotrzebny
@b4siek132
@b4siek132 2 жыл бұрын
@@dawid875 nie można zapominać o stresie, którego powodem w szkole są rówieśnicy. Dzieci i młodzież są najbardziej okrutni wobec siebie.
@ProximaS
@ProximaS 2 жыл бұрын
Fajny i potrzebny odcinek, warto też zaznaczyć, że w przypadku długotrwałego lub ekstremalnie silnego stresu, mimo dalszego wydzielania hormonów stresu, możemy paradoksalnie przestać go świadomie odczuwać, dlatego tak ważny jest dla nas wysiłek fizyczny.
@sebakbart7046
@sebakbart7046 Жыл бұрын
Co przez to rozumiesz, że ważny jest dla nas wysiłek fizyczny? Jaka jest korelacja miedzy stresem a wysiłkiem fizycznym?
@teresatm1407
@teresatm1407 2 жыл бұрын
Bardzo dziękuję i pozdrawiam!
@piotek564
@piotek564 2 жыл бұрын
Na studiach w ramach kształcenia nauczycieli. Znalezienie sobie zajęcie i gospodarowania czasem to technika wyparcia, jest jeszcze technika rozwiązywania źródła stresu, emocjonalne rozładowanie np. płacz. Była jeszcze jedna, ale nie pamiętam już bo dwie pierwsze wydały mi się najlepsze dla mnie. Bardzo ważne są sen i aktywność fizyczna. Dobry materiał.
@ciarach3413
@ciarach3413 2 жыл бұрын
Dziękuję za materiał.
@emil5449
@emil5449 2 жыл бұрын
Dziękuję za ten film
@IamTheGreatMagician
@IamTheGreatMagician 2 жыл бұрын
Dobry materiał. Brakuje mi tylko jakiś informacji odnośnie wpływu stresu na choroby nowotworowe.
@m.a.wasilewska6825
@m.a.wasilewska6825 2 жыл бұрын
Podbijam komentarz.
@Lennypl1
@Lennypl1 2 жыл бұрын
Wyłączyć TV pomaga sprawdzone
@kanapkuba4072
@kanapkuba4072 2 жыл бұрын
A co jeśli chodzi o kanały dokumentalne tak jak National Geographic Channel?
@TheKozarus
@TheKozarus 2 жыл бұрын
Popieram, dodałbym jeszcze: i nie włączać filmów z "żółtymi napisami".
@PL_FJeden
@PL_FJeden 2 жыл бұрын
Ale za to włączyć internet 😆
@VilkanVisions
@VilkanVisions 2 жыл бұрын
I koniecznie Twittera :D
@108kubas
@108kubas Жыл бұрын
Wyłączyć ogólnie media. Lepiej być trochę ignorantem niż dawać się na te wszystkie nagłówki i krzyczenie że wszyscy zaraz zginiemy
@Atunad27
@Atunad27 2 жыл бұрын
Teraz przed świętami to idealny temat,szczególnie jak goście przyjadą tydzień wcześniej i chcą "pomagać",pozdrawiam.
@Jax121121
@Jax121121 2 жыл бұрын
To nieźli goście co ich opierdalasz w komentarzach na yt
@renataguja4639
@renataguja4639 2 жыл бұрын
😂😂😂
@Atunad27
@Atunad27 2 жыл бұрын
@@Jax121121 Są goście którzy chodzą ze słońcem nad głową,są tacy z parasolem,ale są też tacy którzy wszędzie z miną niewiniątka ciągną za sobą na sznurku jak balonik chmurę burzową,na szczęście przyjechał brat z parasolką.
@Natalia-nj9mx
@Natalia-nj9mx 2 жыл бұрын
Super !
@drpaj-chi-wo
@drpaj-chi-wo 2 жыл бұрын
Idąc dalej Panie Tomaszu. Nie tylko stres ma dwa oblicza. Każde uczucie jest takie samo. Zależy tylko w jakich okolicznościach zostanie "użyte"
@drpaj-chi-wo
@drpaj-chi-wo 2 жыл бұрын
Złość miłość nienawiść zawiść itd. Na każde można patrzeć z innej perspektywy w danej sytuacji i chwili
@bartoszsadlinski7512
@bartoszsadlinski7512 Жыл бұрын
Cenne informacje. Niby znane, ale fajnie uporządkowane.
@skorupa_strupa
@skorupa_strupa 2 жыл бұрын
Dzięki
@Jollygood-br5pd
@Jollygood-br5pd 2 жыл бұрын
Dobre to👍
@colornoise3527
@colornoise3527 2 жыл бұрын
Ja mam tak, że lepiej sobie radzę w sytuacjach stresowych jak jestem sam zdany na siebie. Jak są inne osoby wokół mnie, to dużo gorzej wychodzi mi rozwiązywanie problemów, moja wydajność spada.
@venOM-ll6cu
@venOM-ll6cu 2 жыл бұрын
Długotrwały stres może też doprowadzić do np. zaburzeń lękowych czy nawet depresji. Wielka szkoda, że o tym Pan nie wspomniał, bo osoby chore na depresję są negatywnie postrzegane przez społeczeństwo. Z tego powodu wiele osób boi się pójść do psychiatry po pomoc. A może się to skończyć samobójstwem. Ważne jest uświadamianie społeczeństwa przez autorytety (np. przez Pana), a nie "nawiedzone" aktorki w programach śniadaniowych.
@BartekEVH
@BartekEVH 2 жыл бұрын
100% tak jest, wiem po sobie.
@Ebrius_Cerebrum
@Ebrius_Cerebrum 2 жыл бұрын
Gdy nauczyciel pyta się mnie, w jaki sposób dostałem piątkę ze sprawdzianu, odpowiadam mu, nie wiem. Teraz mam uzasadnienie, i nie muszę się kłócić, że nie zrzynałem
@slawomirgrabowski2963
@slawomirgrabowski2963 2 жыл бұрын
Przecież to on ocenia, nie ty😉
@SirBukos
@SirBukos 2 жыл бұрын
Świetny materiał
@lool8421
@lool8421 9 ай бұрын
dla mnie to bywa tak, że bardzo duża ilość stresu krótkotrwałego potrafi uderzyć bardzo mocno i się to czuje bardzo wzmacniająco, w pewnym stopniu lubię jak jakie coś wchodzi w działanie, ale ciężko takie coś wymusić, jednak jak zbyt długo się stresować to wręcz miewam pogorszenie kontroli nad swoim ciałem
@gdziejestrigcz7145
@gdziejestrigcz7145 2 жыл бұрын
Jak mnie dziewczyna rzuciła to przez 2 dni nie wiedziałem co się ze mną działo, tak silny był to stres. Nie jestem w stanie przypomnieć sobie co robiłem w ciągu tych 2 dni. Wiem tylko, że poszedłem do sklepu po szlugi, choć rzuciłem rok temu
@karolex197
@karolex197 2 жыл бұрын
Ciekawe ze chwilę jak to sie dzieje nie wiem 20sekund zapamiętasz idealnie, miejsce, czas, słowa jakie padły i to na cale życie a uczysz kilka miesięcy jakiegoś przedmiotu i zapominasz po odebraniu dyplomu XD Emocje to potężna sprawa
@gdziejestrigcz7145
@gdziejestrigcz7145 2 жыл бұрын
@@karolex197 Dokładnie tak. Idealnie pamiętam to uderzenie gorąca, zamroczenie, kiedy to się stało, słowa, myśli, pogodę, miejsce. Nic mnie w życiu tak nie rozjebało jak kobiety
@Tomasz_Kowalski
@Tomasz_Kowalski 2 жыл бұрын
@@gdziejestrigcz7145 bo to jest płeć dziurawa. Nie warto brać kobiety na serio.
@BartekEVH
@BartekEVH 2 жыл бұрын
@@gdziejestrigcz7145 masz rację Oj masz..
@Gadon357
@Gadon357 2 жыл бұрын
aż szkoła się przypomina i ten weekend gdy masz do przerzucenia pięć ton węgla, porąbać drewno, przeczytać lekturę, zrobić projekt na programowanie, pięćdziesiąt zadań (przykładów) na matematykę a i jeszcze dojechać do domu, zrobić pranie z dwóch tygodni i wrócić doi internatu... dobrze, że teraz sobie pracuję i mam święty spokój
@krystianm8903
@krystianm8903 2 жыл бұрын
Pisze wlasnie raport do szkoly na temat stresu i faktycznie, wszystkie te informacje sie pokrywaja. Czy rozwazal Pan aby umieszczac wykorzystane zrodla w opisie?
@tomekzleszna7578
@tomekzleszna7578 2 жыл бұрын
*SUPER MATERIAŁ* ale TRUDNY ...
@Joszuan
@Joszuan 2 жыл бұрын
Przez stres wymiotowałem 8 miesięcy codziennie 6-9 godzin i zawsze zaczynało się to z rana koło 6 i tak do 13, pobudka z lękami. Idz pan w uj z tym stresem
@someonewhocares999
@someonewhocares999 2 жыл бұрын
A czy testosteron nie ma ma dużej roli w tym czy ktoś czuje stres? Może dlatego mężczyzn mniej dotyka stres
@Se_Bastian
@Se_Bastian 2 жыл бұрын
W Polsce nie trzeba wojny aby żyć w permanentnym stresie....
@karolo1501
@karolo1501 2 жыл бұрын
"Każdy bodziec ... wywołujący reakcję biologiczną organizmu to stres"? Bardzo szeroka definicja, dziwne jeszcze, że nazywającą stresem bodźce, a nie reakcje organizmu.
@radosawwroblewski1160
@radosawwroblewski1160 2 жыл бұрын
👍
@areks7771
@areks7771 2 жыл бұрын
Ja mam co dziennie stres,szczególnie w pracy. Teraz święta to odsapnę trochę
@Pi260
@Pi260 15 күн бұрын
Zgadzam się ale część mi nie pasuje. Niby nie zapamiętuje ale często się pamięta takie rzeczy a inni to tłumaczą tym żeby człowiek na przyszłość wiedział że zbliża się zagrożenie...🤔
@barbara8207
@barbara8207 2 жыл бұрын
Ja przy długotrwałym stresie dostałam derealizacji i depersonalizacji to jest dopiero udręka. Polega to na tym że nie czuję w ogóle własnego ciała
@plastik0148
@plastik0148 2 жыл бұрын
I świata ;)
@barbara8207
@barbara8207 2 жыл бұрын
@@plastik0148 Dokładnie, dzięki. Zdrówka życzę :)
@imellie8929
@imellie8929 Жыл бұрын
@@barbara8207 Miałam tak samo przez kilka miesięcy z powodu pewnej sytuacji. U mnie sprawdziło się "ogień zwalczaj ogniem" ale wiem, że nie można tego wykorzystać w każdej sytuacji.
@barbara8207
@barbara8207 Жыл бұрын
@@imellie8929 współczuję. Ważne, by jakoś sobie poradzić 😃 zdrówka życzę 🌷
@eidancree
@eidancree 2 жыл бұрын
Fajnie by było, jakby w opisie znalazły się źródła.
@czernm20
@czernm20 2 жыл бұрын
Jeżeli chcemy się zdenerować, to zajmuje nam to kilka sekund jednak uspokojenie się to co najmniej 20 minut. To prosta statystyka, jeżeli kilka razy w ciągu dnia się denerwujemy lub ciągle co kilkanaście minut to powoli umieramy.
@prawyprosty3115
@prawyprosty3115 2 жыл бұрын
"Powoli umieramy" czyli wolniej niż zazwyczaj ?
@dawidburdelak
@dawidburdelak 2 жыл бұрын
To dlatego szkoła potrafi być największym czynnikiem stresu.
@dwdw6951
@dwdw6951 2 жыл бұрын
Z ciążą to prawda. Dopiero gdy sobie zrobiłem badania pod względem bycia ze mną w porządku, coś się w głowie odblokowało a żona już tydzień później była w ciąży...
@krotock
@krotock 2 жыл бұрын
Teraz już wiem dlaczego nic nie pamiętam ze spotkania na kawie z dziewczyną, w której bujałem się od podstawówki.
@mklabisz
@mklabisz 2 жыл бұрын
Coś na stres krótkotrwały alkohol. Coś na stres długotrwały alkoholizm.
@annaprokop7100
@annaprokop7100 Жыл бұрын
Moja koleżanka miała przełożoną, która mobbingowała swoje pracowniczki. Koleżanka wiele lat nie mogła zajść w ciążę. Zgadnijcie kiedy to się udało... Gdy przełożona ogłosiła, że odchodzi na emeryturę. Miesiąc, dwa i cyk, dziecko na pokładzie, sensie w brzuchu. Kolegi żona zaszła natomiast w ciążę, po tym jak zmienił on pracę na mniej stresującą. Moja bratowa natomiast od kilku lat stara się o dziecko, bez skutku. Jest w permanentnym stresie. Nabawiła się Hashimoto i problemów ginekologicznych. Pracuje na 112... Niestety nie przekonuje jej to, że to stres może być przyczyną niepłodności. W końcu ja. 1,5 roku u toksycznej szefowej. Endometrioza, mięśniaki... Prowadzę zdrowy tryb życia. Lekarz twierdził, że nie wie dlaczego do tego doszło,a ja wiem doskonale. Uważam, że zbyt mało mówi się o przewlekłym stresie, który naprawdę robi spustoszenie.
@przemysawjozwiak4293
@przemysawjozwiak4293 2 жыл бұрын
Super materiał tylko końcówka moim zdaniem ta o lekarzach nie pasuje do materiału ;)
@MPKb19
@MPKb19 2 жыл бұрын
Komentarz dla statystyk
@margok904
@margok904 Жыл бұрын
Jesli Na hashimoto,to dlatego nie Na dziecka😒,koniecznie jej maz powinien kupic perly,ktore powinna nosic na codzien,(perly to plodnosc),Powodzenia👼
@SonecaABADA
@SonecaABADA 2 жыл бұрын
ciągły stres w OIT
@kanapkuba4072
@kanapkuba4072 2 жыл бұрын
To jak ograniczyć stres w sytuacji gdy zdarza się praktycznie codziennie i znaleźć jaki sposób żeby się uspokoić i zrelaksować?
@Ebrius_Cerebrum
@Ebrius_Cerebrum 2 жыл бұрын
Jeżeli jednym ze sposobów radzenia sobie ze stresem jest bieganie, to w szkole ten sposób odpada, ze względu na oddziały sprzątającej milicji szkolnej
@kanapkuba4072
@kanapkuba4072 2 жыл бұрын
@@Ebrius_Cerebrum mnie też mówiono że bieganie pomaga się odstresować dziękuję za radę
@MichaelReznoR
@MichaelReznoR 2 жыл бұрын
Ja nie będę nic radził, ponieważ nie jestem specjalistą w tej dziedzinie i nie chcę dodatkowo zaszkodzić mówiąc coś głupiego i nieprofesjonalnego. Mogę jedynie zachęcić do wizyty u specjalisty, czyli np. psychoterapeuty - to są specjaliści od takich rzeczy, którzy niesamowicie mogą pomóc. Bardzo ważne jest to, że każdy człowiek jest inny i potrzebuje czegoś innego, i psychoterapeuci dopasowują wszystko indywidualnie do każdego człowieka. Natomiast pytając o rady np. w internecie dostaniemy miszmasz, który może sprawdzić się u jednych, ale kompletnie wręcz zaszkodzić innym.
@po_prostumicha2065
@po_prostumicha2065 2 жыл бұрын
mieć wywalone, polecam, skutecznie
@po_prostumicha2065
@po_prostumicha2065 2 жыл бұрын
mieć wywalone, polecam, skutecznie
@lasio1991
@lasio1991 2 жыл бұрын
Wielu wielkich filozofów , humanistów, nauczało ze człowiek powinien żyć w ciągłej aktywności, na myśl mieli aktywność wewnętrzną. Ciągle zagłębiać się w nieznane, być tu i teraz, być w ciągłym napięciu . Jest co coś odwrotnego do bycia wyluzowanym, biernym, rozkojarzonym , wręcz znudzonym. Pytanie czy cześć z tych wielkich ludzi cierpiała z powodu skutków nadmiernego stresu, bo jak mówiłeś w filmie, generalnie bodzcie zewnętrzne, bycie aktywnym, czujnym to stres. Nawet jeżeli pozytywny to utrzymywanie swojego układu nerowowego cały czas na wysokim poziomie z jednej strony sprawia że czujemy że żyjemy, czujemy sprawczość , zagażowanie, ale z drugiej strony nasze ciało dostaje trochę po tyłku, bo z gadziego punktu widzenia, aktywność to stres, biernosć to spokój i odpoczynek. I wiadomo we wszystkim trzeba znaleźć balans, ale ciekawi mnie czy pewnie zyciowe choroby , problemy z ciałem jakie dotykało tych myslicieli nie miało coś wspólnego z nadmiernym stresem (czt. aktywnoscią). Przykłady ,, Erich Fromm przeżył zawał serca, a np Nietzsche miał problemy z żołądkiem przez całe życie''
@Porabany
@Porabany 2 жыл бұрын
Aktywność ma polegać na nauce nowych języków, rozwiązywaniu równań, poznawaniu nowych kultur czy historii. A nie czy zaraz nam domu nie rozpieprzy rakieta albo czy nie wiemy czy mamy za co utrzymać rodzinę.
@Tomasz_Kowalski
@Tomasz_Kowalski 2 жыл бұрын
filozofia to bujdy.
@czernm20
@czernm20 2 жыл бұрын
Nietzsche pił urynę i jadł stolec w zakładzie zamkniętym, poleciłbym Ci lekturę ale jest po niemiecku. To już po incydencie z koniem. Całe życie wszystkim dookoła którzy mieli do niego jakiekolwiek coś, wszystkiego najgorszego i aby nie umarli, ale dopadła ich straszna choroba i tak dalej. To on miał ukuć powiedzenie: co Cię nie zabije, to Cię wzmocni. Nie lubiłem Nietzschego, jednak teraz mam fun jak czytam jego listy czy rozkminiam pewne rzeczy. Jezus mówił: przychodzę do was jako przyjaciel a nie jako Pan, do swych sług. Resentyment to wytknięcie własnych wad: jak przypowieść z belką. Nietzsche był solipsystą.
@lasio1991
@lasio1991 2 жыл бұрын
Nie skończyłem studiów filozoficznych by z łatwością skakać po cytatach i terminach ale mam nadzieje że przymkniesz na to oko , bo z chęcią podyskutował bym na temat Nietzschego. Czy nie jest tak że to on ukuł termin resentyment który oznacza oczernianie i pomniejszanie cnót których nie potrafi się dosięgnąć? Nie znam za wiele faktów z jego codziennego życia, ale z pewnością z jego dzieł ciężko wyciągnąć jakiś koherentny nurt filozoficzny. On był burzycielem, poszukiwaczem. I co by złego o nim nie mówić był twórcą, i kochał życie. Fakt jego choroby na starość nie powinien skreślać jego dokonań. Kompletnie się nie dziwie że ktoś może go określić solipsystą. Ale moim zdaniem solipscyzm nie wyklucza racjonalności i rozumu. W pewnym sensie jest wnikliwym wejrzeniem w ludzką rzeczywistość. Byt uświadamia sobie że jest człowiekiem, i to dopiero człowiek stwarza sobie koncept innych bytów za pomocą swoich zdolności rozumowych. Nie ma tu żadnych sprzeczności. A Jezus ukochał sobie życie. I można powiedzieć że był wybitnym humanistom i filozofem. I odważę się powiedzieć że Jezusowi i Nietzschemu blizej do siebie niż znaczniej większości ludzi do kogokolwiek z nich. btw. co masz na myśli mówiąc ze masz fun czytając jego listy
@czernm20
@czernm20 2 жыл бұрын
@@lasio1991 Tak, każdy bierze to co dla niego dobre i mu smakuje, filozofia. Resentyment moim zdaniem jest czymś co on sam sobie zarzucał, przede wszystkim patrzę na to jak na rzeczywistość protestancką i niemiecką: niewiele tam trzeba, aby trafić do nieba wedle łaski a nie uczynków. Chrystus [pisała Hannah Arendt] miał wykazywać swoją wiarę w działaniu, zaś Szaweł w oczekiwaniu na zbawienie. To co ten Ojciec Kościoła uczynił było czymś dla Fryderyka niezrozumiałym, bo nie mówił on przecież o katolickiej stronie medalu. Przemyśl to. Jest większa lekkość ducha w protestantyźmie a w katolicyźmie mocny nacisk na cierpienie a przez cierpienie - przybliżanie się do Boga. Jest on oczywiście momentami wrażliwy a momentami surowy i buczny, przeklina. Jednocześnie Lou Salome wspomina, jak zwierza się jej o ciągłych atakach płaczu oraz drżeniu ciała, co świadczy o napadach lękowych. No ale nie tylko to dolegało filozofowi. Był solipsystą bo pisał raczej pamiętniki, wziął sobie do serca Schopenhauerowską wolę. Wittgensteinowskie wyprorokowane ale napisane pod wpływem Gdańszczanina: Mój świat to... ? Tak, Wittgenstein też jest zaszczepiony Schopenhauerem. Wydaje mi się, że Nietzche miał wrodzony pesymizm i lubił się biczować w tekstach, nawet publicznie. Był barbarzyńcą i nie dbał styl. A co do listów to jest on w nich nazbyt cyniczny, nazbyt dżentelmenem, szlachcicem. Z wypiekami na twarzy poznawałem jego imiona: Feniks, Dionizos, Dynamit, Ukrzyżowany... Wszechmogący. Trochę się pomylił w swoim obłędzie a trochę nie. Był boży, jego ojciec był teologiem protestanckim. Jednocześnie bardziej skłaniał się ku greckiej rzeczywistości: Nawet u Heraklita jest zdanie [to mówię ekstra, bo nie przeczytasz o tym], że treścią duszy jest to, że jej logos to ciągłe samopowiększanie samej siebie. Zobacz, czy to nie odpowiada nadczłowiekowi? Megalopsyche u Arystotelesa chociażby. Nadczłowiek tu i teraz, w moralnym sensie. Zasada w stylu: "Nowe jest zawsze lepsze" aby później zmienić zasadę: "Mam tylko jedną zasadę, jestem buddystą" a później ją zmienić: "chcę być filologiem greckim" a później "stanę się na powrót chrześcijaninem, aby to porzucić". Wariabilizm ale w pokręcony sposób rozumiany: przecież mamy recepcję Heraklita już w postaci Platona. Widzisz to? Widzisz to na końcu co napisałem, i TO WIDZISZ?
@maridocki
@maridocki 2 жыл бұрын
A co jeśli człowiek czuje, że stres już go zjadł całkowicie i mając pół życia za sobą czuje, że już wszystko mu przeleciało i ma w sobie 0 procent wiary i motywacji by zacząć coś robić i zmieniać bo nie widzi sensu? A żaden lekarz mu nie pomógł... Czy to oznacza, że nie ma sensu życie takiego człowieka? Zabiera tlen, zużywa zasoby ale nie może nic dać w zamian nawet jeśli chce to nie może, bo jest nieuleczalnie chory. Dlaczego życie podtrzymuje się za wszelką cenę i nie pozwala godnie i bez bólu odchodzić tym, którzy nie powinni już żyć?
@MrKor4k
@MrKor4k 2 жыл бұрын
Nie powinniśmy decydować kto powinien żyć, a kto nie. Każdy ma takie samo prawo do życia.
@maridocki
@maridocki 2 жыл бұрын
@@MrKor4k Ale ja właśnie mówię o decydowaniu o sobie a nie za kogoś.
@Stanislawny
@Stanislawny 2 жыл бұрын
Gorzej jeśli ktoś tak jak ja z powodu byle pierdoły stresuje się jakby zaraz miał paść rozkaz rozstrzelania. Tak do 40-stki chyba nie dociągnę.
@plarek1
@plarek1 2 жыл бұрын
Szybkość 2x i można oglądać
@robert_sliwak
@robert_sliwak 2 жыл бұрын
Szkoła przewidywalna i regularna? XD Przychodzisz, a tam np. niezapowiedziany sprawdzian godzinny
@Yano83
@Yano83 2 жыл бұрын
- panie doktorze jak poradzić sobie ze stresem? - polecam alkohol - ale to długotrwały stres - w takim razie polecam alkoholizm
@istota548
@istota548 2 жыл бұрын
Niedługo się przekręce
@wojtekbinczycki2140
@wojtekbinczycki2140 2 жыл бұрын
👍👍👍✊✊✊🇵🇱🇵🇱🇵🇱
@michaw5092
@michaw5092 Жыл бұрын
Taktyczny komentarz dla robotów jutuba.
@piotrsikorski4734
@piotrsikorski4734 2 жыл бұрын
Czy zestresowani ludzie ciągłymi komunikatami pandemicznymi mogli być bardziej narażone na zachorowanie na kowid?
@Ju5tMu51c
@Ju5tMu51c Жыл бұрын
Obejrzyj materiał to się dowiesz.
@yawell3239
@yawell3239 2 жыл бұрын
"... od tego są lekarze" czy może jednak lekarze i psycholodzy/ psychoterapeuci? Większość lekarzy, których znam (a trochę ich znam) na sytuację stresową radzą, żeby się nie stresować (nie ma chyba bardziej stresującej i denerwującej rady) albo, żeby brać leki "na uspokojenie", co nie wpływa na naszą zdolność radzenia sobie ze stresem, tylko maskuje objawy... proszę psychologów i psychoterapeutów w tej dziedzinie nie pomijać
@krystianm8903
@krystianm8903 2 жыл бұрын
Powolujac sie na statystyki dot. UK, kobiety sa 2,2 razy bardziej sklonne do przyznania sie do towarzyszacego stresu niz mezczyzni. Osoby spod kategorii LGBT okolo 6,6 razy
@Osotogari1992
@Osotogari1992 2 жыл бұрын
No ale jak należy leczyć?
@yawell3239
@yawell3239 2 жыл бұрын
jeżeli stres jest długotrwały i/lub bardzo nasilony i dana osoba samodzielnie nie jest w stanie sobie z tym poradzić to najlepiej udać się na wizytę do psychologa/ psychoterapeuty
@CzOcian
@CzOcian 2 жыл бұрын
.
@Cugowsky
@Cugowsky 2 жыл бұрын
Mówisz przez nos w tym filmie?
@elmit2764
@elmit2764 Жыл бұрын
a ja mam na mysli depresje ENDOGENNA ktora trwa kilka lat i raz jest lepiej raz calodzienny lek bezprzyczynowy
@pundzior
@pundzior 2 жыл бұрын
Sporo stresu jest za kierownicą na drogach publicznych.
@kamilcraftsman4255
@kamilcraftsman4255 2 жыл бұрын
Stres związany ze zbałamuceniem żony i odebraniem dzieci ojcu, fałszywymi oskarżeniami ...
@MedsonekGaming
@MedsonekGaming 2 жыл бұрын
:((
@mariuszimt
@mariuszimt 2 жыл бұрын
serio? jest ktoś kto podczas stresu 3x więcej je i potrafi utyć??? ja (i każdy kogo znam) jak mam jakiś duży stres to jedzenie jest ostatnią rzeczą o jakiej w ogóle myślę a każda próba aby coś zjeść wywołuje odruchy wymiotne..., człowiek przy potężnym stresie potrafi nawet w kilka dni stracić kilka kilo..
@Wendy-qu5to
@Wendy-qu5to 2 жыл бұрын
Każdy reaguje na stres w inny sposób. To, że ty i każdy kogo znasz nawet nie pomyślą o jedzeniu podczas odczuwania stresu, nie znaczy, że ma tak każdy
@annubisxx1877
@annubisxx1877 2 жыл бұрын
Moja koleżanka zajada stres ..potrafi jeść cały dzień, ja natomiast mam problem żeby cokolwiek przełknąć..jedzenie "rośnie "mi w ustach
@MichaelReznoR
@MichaelReznoR 2 жыл бұрын
Każdy człowiek jest inny, reaguje inaczej, potrzebuje innych rzeczy, ma inny organizm. To bardzo ważne, żeby to zrozumieć. Im wcześniej to zrozumiemy, tym lepiej będziemy się czuli w społeczeństwie, i tym lepiej inni ludzie będą się czuli z nami.
@mariuszimt
@mariuszimt 2 жыл бұрын
@@Wendy-qu5to zapewne , natomiast takich co jedzą bez opamiętania od stresu to chyba ze świecą szukać, raczej każdy kogo się spotyka reaguję naturalnie tak samo, ze zaladek się zaciska i nie ma opcji bo jest odruch wymiotny
@martynp6472
@martynp6472 2 жыл бұрын
Do jakiego lekarza się udzielić
@MichaelReznoR
@MichaelReznoR 2 жыл бұрын
Zależy, na jak dobrego lekarza się trafi. Niby wszystko najlepiej zgłaszać do lekarza rodzinnego na samym początku, ale z tym jest różnie. Lekarz rodzinny nie zawsze jest specjalistą od spraw psychologicznych. Myślę, że można iść do rodzinnego na samym początku, i jednocześnie zgłosić się też do psychoterapeuty. (dobry) Psychoterapeuta powinien potrafić rozpoznać, czy wizyta u psychiatry będzie konieczna czy nie (nie musi być).
@yawell3239
@yawell3239 2 жыл бұрын
@@MichaelReznoR zgadzam się- jeśli kwestia dotyczy "tylko" stresu to można od razu udać się do psychologa/ psychoterapeuty (nie jest tutaj wymagany lekarz rodzinny chyba, że chodzi o zlecenie niezbędnych badań np. poziomu glukozy i insuliny, hormonów tarczycy, kortyzolu itd)
@Pawcio2115
@Pawcio2115 2 жыл бұрын
A niezbyt długi, ale regularny stres jest groźny?
@konstantymiekus3237
@konstantymiekus3237 2 жыл бұрын
To zależy od częstotliwości, natomiast, gdy jesteśmy np. poddawani stresowi np. dzień w dzień, czy co drugi dzień (im rzadziej tym mniejszy wpływ) to tak naprawdę nasz organizm przyzwyczaja się do stresu - ergo nie spada cały kortyzol, bo podświadomie przygotowuje się na kolejną dawkę stresu
@norbertpasista3215
@norbertpasista3215 2 жыл бұрын
Adrenalina i noradrnalina to nie hormony, tylko neuroprzekaźniki czy się mylę? 🧐
@moniaika2831
@moniaika2831 2 жыл бұрын
Są zarówno neuroprzekaźnikami, jak i hormonami
@JackMarston-kf3es
@JackMarston-kf3es 2 жыл бұрын
@@moniaika2831 paranormalia, śmierć nie jest końcem
@hellis2885
@hellis2885 2 жыл бұрын
@@JackMarston-kf3es ić stond.
@JackMarston-kf3es
@JackMarston-kf3es 2 жыл бұрын
@@hellis2885 prawda kole
@hellis2885
@hellis2885 2 жыл бұрын
Blask tej prawdy, oślepia mój aparat wzrokowy, ilość docierającego światła z tego źródła wykracza poza skalę, w której jestem w stanie odbierać informacje z zakresu światła widzialnego, należałoby trochę zmniejszyć ilość tego blasku bym mógł dojrzeć co mnie tak "kole".
@r.s.4238
@r.s.4238 2 жыл бұрын
Odnośnie umieszczania ukraińskich dzieci w polskich klasach, to może to wywołać u nich dodatkowy stres, że nic nie będą rozumieć. Pierwszą rzeczą jaką w tej sytuacji należy zrobić to uczyć ich języka polskiego i ewentualnie rozważyć, wtedy gdy jest to możliwe, realizowanie programu szkolnego po ukraińsku przez nauczycielki z Ukrainy.
@bufu3017
@bufu3017 2 жыл бұрын
Stres i adrenalina to żołnierza dziewczyna. Kalina, malina :)
@Szszszszszszszszsz
@Szszszszszszszszsz 2 жыл бұрын
"Ktoś, kto żyje bez stresu, żyje bez bodźców, czyli bez emocji. Wpada w marazm, bo nic nie jest w stanie go zmobilizować". - No nie, panie Tomaszu. Bzdura. Stres nie jest jedynym co mobilizuje ludzi do działania.
@mnemorth9234
@mnemorth9234 2 жыл бұрын
Tu chyba właśnie chodzi o definicje słowa stres
@elzbietajoanna4297
@elzbietajoanna4297 2 жыл бұрын
Mamy dwa rodzaje stresu: destres (negatywnie wpływający, destrukcyjny) oraz eustres (stres, który motywuje do działania w pozytywnym kontekście).
@uchiha5209
@uchiha5209 2 жыл бұрын
A to ciekawe bo osobiście stresuje się wszystkim odkąd pamiętam i to jest bardzo silny stres, to prawdopodobnie od tego stresu dostałem innych defektów na psychice i aktualnie nie jestem w stanie nic zrobić ze sobą właśnie przez stres, życie bez emocji to marzenie dla wielu ludzi.
@naukatolubie
@naukatolubie 2 жыл бұрын
Bez stresu czyli bez odbierania bodźców. Bez bodźców nie ma mobilizacji.
@dorianitkowski9871
@dorianitkowski9871 2 жыл бұрын
@@naukatolubie ale bodźce mogą wypływać też z pozytywnych zdarzeń, które potem wpływają mobilizująco na człowieka
@e.t.2923
@e.t.2923 2 жыл бұрын
tyle gadasz i zupelnie nic niepowiedziales. Zapomniales o najwazniejszym ze mamy Eu-stres oraz Dis-stres ze jeden to pozytywny a drugi negatywny stres. Ze kazdy rzadzi sie innymi metodami dzialania choc zrodlo jest to samo itd itd. Taki piekny temat a zupelnie nic o nim niepowiedziales. Dodam jeszcze ze pozytywnym stresem jest np: pierwszy sex- prawda ze to stres??? i jakie piekne emocje Negatywnym stresem jest np uczestniczenie w wypadku lub smierc-2 rozne sprawy a tu i tu mamy stres- pozytywny i negatywny. Zupelnie inaczej zachowuje sie nasze cialo podczas doswiadczania pozytywnego stresu oraz negatywnego- temat piekny ale plytkie przygotowanie prowadzacego zniszczylo tak interesujacy material!
@Mit_Ari
@Mit_Ari Жыл бұрын
Właśnie odpowiedział na te wszystkie kwestie, a to że nie rozumiesz słów wypowiedzianych w filmie, to już Twój problem. Film ma 10 minut zatem skrótowo i w pigułce porusza najistotniejsze zagadnienia związane ze stresem. Jeśli pragniesz się doktoryzować w temacie stresu to zachęcam do podjęcia studiów podyplomowych z interwencji kryzysowej - tam o stresie masz znacznie więcej. Trudno aby w 10 minut wyczerpać temat, który wystarczyłby na 10 odcinków po 1 godzinie każdy.
@karlgo2877
@karlgo2877 2 жыл бұрын
Twój ból. Twoje lęki. Twoje braki cierpienie to wszystko jest tworem twojej wyobraźni.
@MichaelReznoR
@MichaelReznoR 2 жыл бұрын
Bardzo, bardzo szkodliwe i czarno-białe stwierdzenie. Jeśli nie chcemy komuś długoterminowo zaszkodzić, to lepiej czegoś takiego nikomu nie powtarzać.
@Tomasz_M
@Tomasz_M 2 жыл бұрын
Dziendoberek!
@apoloniusz5968
@apoloniusz5968 2 жыл бұрын
Proszę o film "Co PiS robi z Polską"?
@ukaszk4909
@ukaszk4909 2 жыл бұрын
Co z szczepionkami ???
@damiankoodziejczyk6052
@damiankoodziejczyk6052 2 жыл бұрын
Mnie stresują te cholerne reklamy!
@gigachad3457
@gigachad3457 2 жыл бұрын
KZfaq na tym zarabia
@SuperElwira
@SuperElwira Жыл бұрын
a teraz wypowiada sie o stresie i UDAJE LEKARZA??????? ten człowiek poprostu mnie rozwala ilość tego ile wrzuca do sieci rzeczy jest adekwatne z tym jak jest znany, poprorstu mnóstwo filmów w sieci o wszystkim byle by tylko gadac o byle czym, nie ma pojecia o czym mówi ale mówi-czyta z wikipedii i udaje eksperta- NIE JEST LEKRZAM I STRZASZNE BZDURY OPOWIADA. W INNYCH FILMACH MÓWI< ZEBY NIE CHODZIC DO LEKARZA BO JEGO STETTOSKOP WAS WYLECZY -mielismy duzo przypadków błędnej diagnozy np sepsa za poozno rozpoznana on-line dlatego lekarze zrezygnowali z leczenia on-lne, bo to konczyło sie zgonami ale on zaleca na rażając życie pacjentów. sfinansował jeden start-up w którym są szalenie zdrowe hormowny wzorstu roslin i dopuscił je do magazynowania, lekarzae biją na alarm o szkodliwosci on dopuscił za kasę a treraz mówi o zdrowiu? kłamał, ze NASA wymysliło teflon, masakra. kazdy potrafi nagrac przeczytany atykuł z sieci i udawac eksperta. i on wlaśnie to robi. strses działą na kazdego inaczej !!!!! osoby depresyjn e będą inaczej odpowiadac na stres i nie mozna gadac takch bzdur, kazdy z nas jest inny i dla kazdego stres jest czyms nieco innym, to jest wodolesjstwo, gadanie o czyms i nc nie powiedział.
@fizzavivi
@fizzavivi 10 ай бұрын
Ale sie odpalilas xdd
@bozenareckweg7280
@bozenareckweg7280 2 жыл бұрын
To aby zachować kontakt i być wśród ludzi jest oczywiste . Teraz nagle wszyscy zdaja sobie sprawę bo chodzi o dzieci z Ukrainy ? Szkoda ze podczas pseudo plandemi nikt nie pomyślał ile stresu przezywają dzieci zamknięte w domach bez braku kontaktu z rówieśnikami . Czy wiadomo panu ile dzieci i dorosłych w Polsce popełniło samobójstwo na skutek stresu i izolacji ?
@pokezaju
@pokezaju 2 жыл бұрын
Nawet tutaj szurskie teorie... Porównywanie wojny do pandemii jest nie na miejscu. Podczas pandemii dzięki izolacji specjaliści mogli się głowić jak ukrócić żywot wirusa a podczas wojny nie ma pani żadnego wpływu. Ucieka się i traci wszystko. Nawet nie ma pani pewności czy mąż z takiej wojny wróci. To jest prawdziwy stres dla dziecka dopiero, gdy trzeba mu wytłumaczyć co się dzieje i czemu tatuś jeszcze nie wraca! Ciekawe czy pani by tak samo śpiewała, o ile pani dziecko posiada, gdyby ten wirus wkopał je do grobu? Sytuacja była wyjątkowa. Pojawiło się coś nowego czego nie znamy. Myśli pani, że dziecko w szkole stresu nie przeżywa? Szczególnie gdy niektórzy przeambitni rodzice, którym z jakiegoś powodu w życiu nie wyszło, naciskają na swoje pociechy. Proszę tylko nie wyskakiwać, że rządy to ukartowały. Ba! Nawet jeśli to i tak się tego nie dowiemy. Sami stworzyliśmy, jako ludzie, taki świat więc teraz musimy się nauczyć w nim żyć ;) Pozdrawiam
@Kuba-qw5io
@Kuba-qw5io 2 жыл бұрын
Gdy żyje się pod jednym dachem z osobą, która używa określenia "pseudo plandemia" w odniesieniu do choroby będącej powodem zgonu milionów ludzi na całym świecie, to jestem w stanie uwierzyć, że domownicy stresują się na co dzień w Pani otoczeniu już podczas normalnej rozmowy przy śniadaniu. Porównanie tych dwóch sytuacji jest zupełnie nie na miejscu i kompromituje Panią na wielu poziomach. Stawianie spacji przed kropką i pytajnikiem jedynie utwierdza czytającego w przekonaniu, z jakim człowiekiem ma do czynienia. Podziwiam odpowiadającego wcześniej za dodanie pozdrowień na końcu. Mam nadzieję nie zobaczyć powiadomienia o udzielonej przez Panią odpowiedzi w żadnym z wątków.
Śpisz mniej niż 6h? Obejrzyj ten film
10:18
Nauka. To Lubię
Рет қаралды 1,1 МЛН
Po tym filmie przestaniecie słodzić
12:03
Nauka. To Lubię
Рет қаралды 1,4 МЛН
Шокирующая Речь Выпускника 😳📽️@CarrolltonTexas
00:43
Глеб Рандалайнен
Рет қаралды 10 МЛН
КАРМАНЧИК 2 СЕЗОН 6 СЕРИЯ
21:57
Inter Production
Рет қаралды 477 М.
Jeśli masz dużo stresu, koniecznie obejrzyj ten film 🔴 STRES i KORTYZOL
23:00
Jak pokonać wszechobecny STRES ?
12:36
Marek Purczyński
Рет қаралды 110 М.
Chińczycy ośmieszyli Amerykanów w kosmosie
30:54
Nauka. To Lubię
Рет қаралды 64 М.
Skąd Lem znał przyszłość?
11:33
Nauka. To Lubię
Рет қаралды 453 М.
Tyjemy z powodu bakterii!
9:36
Nauka. To Lubię
Рет қаралды 479 М.
Po tym poznasz, czy żyjesz w PRZEWLEKŁYM STRESIE
14:51
Marek Purczyński
Рет қаралды 434 М.
Jak czytanie "popsuło" nam mógzi?
21:36
Uwaga! Naukowy Bełkot
Рет қаралды 462 М.
Tego nie wiedzieliście o Skłodowskiej
12:03
Nauka. To Lubię
Рет қаралды 267 М.
Pegasus - jak to działa?
16:33
Nauka. To Lubię
Рет қаралды 355 М.
7 SKUTECZNYCH SPOSOBÓW NA STRES I LĘK
17:40
Chodź na słówko
Рет қаралды 26 М.
iphone fold ? #spongebob #spongebobsquarepants
0:15
Si pamer 😏
Рет қаралды 593 М.
С Какой Высоты Разобьётся NOKIA3310 ?!😳
0:43
Carregando telefone com carregador cortado
1:01
Andcarli
Рет қаралды 2,1 МЛН
Which Phone Unlock Code Will You Choose? 🤔️
0:14
Game9bit
Рет қаралды 13 МЛН
#miniphone
0:18
Miniphone
Рет қаралды 11 МЛН